Grote dankbaarheid s TAXI? Nieuws- en Advertentieblad voor Workumen omliggende gemeenten O Raadsvergadering Workum 8l Zaterdag 14 April 1951 No. 15 S.V.W.-AGENDA 6 persoons i- n 0 o le k Ig a 0 IJEME DE BOER 74ste Jaargang uur Zie I I Ook verhuur zonder chauffeur BURGERLIJKE STAND. Franeker is der geplaatste, wachtende en even W. be- aan PLAATSELIJK NIEUWS. Nog even Bij het leidende trio samen. 1 i Inzending van advertenties uiterltjk Donderd agsmorgens Verschijnt eenmaal per week Uitgave: Fa. T. GAASTRA Bz te Workutn - Tel. 45 Postrekening 82259 Advertentietarieftot 5 mm. 60 cent elke mm. meer 6 van buiten Friesland 8 Contracten volgens algem. regeling was. maar Op de in enkele vakbladen en in geplaatste advertentie heeft zich sollicitanten aangemeld, Fryske Brief 204. Komt it mei de stienkoal de léste tiid hwat rommer om as ’t dien bat Hawwe wy faeks it allerslimste hawn? Ja, net dat ik it wit of der liarvtvv nj tuiuno au uiiux oitmotv u cu, nvt u*c*u ia. au »>au vl va^a fors tan fan ba, mar it liket my sa ta, sjocb. In deimanicb lyn waerd mij trochdien, dat der wer ien fan de stoamboaten fan de feartsjinst de van hij bij de bespi duidelijke opgaaf her- Q. V. C. 1Workum 1 Vertrek van de Markt 3.30 O. N. S. 2—Workum 2 Jun. A: Workum 1O.N.S. 1 n e n n :e n n 2 en 1951 punten 10 7 6 die W. O.N.S. 2 Workum 2 Eastersé 1 gesp. 5 5 5 n d il e n 1 e b Jan Boot- vliegtuig Punt 3. Benoeming man) voor soenen. men stoakt de tsjettels nou ienkear net mei takkebosken, bout of turf, docbs mei stienkoal. Derüt moat men dos opmeitsje dat de feartsjinst bwat fan dat i Workum O. N. S. Heeg In de afd. B is de stand als kopelftallcn punten 12 8 7 volgt bij de van een voorman (tuin- het onderhoud van de plant een 5-daagse op dat deze het culturele AbonMmwbteprUsMpw hiWjnat per post f2.20 van Die gelegenheid is TER te allen tijde zich daarna nog met het voorstel z.h.s. Rondvraag. De heer DE BOER zag onlangs dat er op de balstenen een drietal auto’s netjes achter elkaar was opgesteld en vraagt of het niet aanbeveling zou verdienen op verschillende punten, die daarvoor het meest geschikt zijn parkeerplaatsen aan te wijzen, opdat het ver keer minder belemmeringen zou ondervin- SCHOUDERFRACTUUR. Maandagmorgen gleed tijdens werkzaamheden aan zo ongelukkig uit, dat ze schouderfractuur opliep en huis te Sneek moest kosten. Inlichtingen bij F. de Boer. Vertrek 9.15 uur van de Markt. Terug in Workum ongeveer 21.00 uur. Een pracht gelegenheid om een dagje bij familie in Holland door de brengen. en waterverbruik peuleschilletje en een zaken, zodat de raadsleden min druk keuring fooitje, dat ATTENTIE! Er bestaat gelegenheid voor niet bezoe- van de wedstrijd NederlandBelgië op a.s. mee te reizen naar Amsterdam it spoar. Itsy dan ien mei in locomotief der foar, of noch better in „Diesel". de tussengelegen^ plaatsen. ^Billijke, reis- Hwant sa lyk as ’t nou is, mei dy bussen, né earlik hear, dat foldocht net. 1 En it is skoan to bigripen dat de minsken leaver yn ien fan de Südwest- hoek-bussen stappe, as yn dy fan 't spoar. It moat mar min waer wêze en dat is ‘t de léste tiid mar al tofolle, om dan de hiele spoardyk lans sjouwe to moatten, is gjin plesierwurk. As men dan yn ‘e stêd üt- of ynstappekin, skeelt jin tofolle. Dat sadwaende it tal minsken hwat mei de N.S. reisget hurd efterüt giet, is neat gjin wünder. En dat it tal reisgers hwat mei de boat oergiet, ek lyts is, leit ek yn ‘e reden. Ommers nei- of fan Ljouwert of fierder, giet alles sahwat de feile kant om of oer de ófslütdyk. Hwant de oanslütingen nei en fan de boat binne fier fan bést. It kostet de measte minsken tofolle tiid. It-is spitich, mar foar ‘t eagenblik neat oan to dwaen sa‘t skynt. Wis sa simmerdeis, yn 'efekansje,jadanis ‘t noch beboarlik drok,mar sagewoan wei, binne de minsken dy ‘t mei oergeane hiel wol to tellen. Dat is wolris oars west. Ja, en nou miende men yn 193'4 al dat it stil wie. Hwant doe ‘t de ófslütdyk klear wie, bigounen der al gau bussen to riden. En ek net to forjitten, de luxe auto's, dy ‘t de dyk oerstouden. Tafallich foun ik in kranteknipsel fan Augustus 1933. Der stiet ynhoe- folle minsken der yn it twade fearnsjier fan dat jier, gebrük makken fan de feartsjinst Staveren—Inkhüzen. April: 20500. Maije: 17800. Juny: 24600. Noch net ienris sa min liket my ta. It soe wol aerdich wêze om de sifers fan nou der ris neist to lizzen. Leau mar dat it forskil tige great wêze soe. Soks is fanseis min to skatten, mar nei hwat ik der fan hear, komt men nou noch oan gjin tredde part ta. Dan binne wy grif oan ‘e hege kant. Immen dy ‘t wyks in kearmanich mei de boat oergiet, sei my, dat it grif net mear is as trije tüzen yn ‘e moanne. (Ik jou hjir dos in oar syn miening). Nou as dat sa is, is ‘t al binaud. En foral om ‘t der nou fêst net minder reisge wurdt as yn 1933. Dat ik soe sizze, litte wy foral oppasje en as it üs mienens is dat wy de feartsjinst balde wolle, der ek gebrük fan meitsje as wy op reis inoatte. mw. F. Hofman de wekelijkse was een nogal eriutige naar het zieken worden overgebracht. NOORDELIJK KAMPIOEN. Bij de te Groningen gehouden Noorde lijke Veldloopkampioenschappen, wist onze plaatsgenoot Cor Hunia weer een uitstekende prestatie te behalen, door de 2000 M. in juniores A klasse af te leggen in de tijd van 6 min. 12.7 sec., waarmee hij beslag wist te leggen op de titel. Zondag a.s. worden eveneens te Groningen de Nationale kam- waar ook Cor aan we volgende een nationale stig te laten luiden, waartegen geen der leden bezwaar heeft. Punt 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het garanderen van rente en aflossing van een of meer geldleningen tot ten hoogste f 5.000.000.aan te gaan door de N. V. Intercommunale Waterleiding, gebied Leeuwarden. voor diverse uitbrei- bedrijf waar men voor finan- rekent schijnbaar heel normale gang er zich even- over makan en z.h.s. hun goed er aan geven, alsof het ging over een men uit z’n vestzakje betaalt. Volgens het prae-advies van B. en hoeft tegen het aanschaffen van Friese taai en leesboekjes en het bouwen van een fietsen bergplaats geen bezwaar te worden gemaakt, hoewel de begrote kosten van f 2200.voor dit laatste een kwestie nitmaakt die nader onder de ogen kan worden gezien, als het schoolbestuur ingevolge wettelijk voorschrift, hiervoor de nodige bescheiden heeft ingezon den. Met het bouwen van een bestuurs- en leer- middelenkamer, tevens onderzoekkamer voor de schoolarts, zal de school zeker geen fraaier aanzien krijgen en bovendien kan het derde leslokaal, dat thans slechts enkele uren in gebruik is als handwerklokaal, zonder ernstige bezwaren als onderzoekkamer dienst blijven doen. Naar de kosten van een bijbouw, zoals ongeveer bedoeld zou zijn, is geen onder zoek ingesteld, maar deze zijn natuurlijk niet gering en met de inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Sneek, zijn B. en W. dan ook van mening, dat met deze aanvraag de normale eisen worden overschreden, zodat zij dit deel van het verzoek adviseren af te wijzen. De heer WESTENDORP vraagt of het schot 11 estuur intussen al met nadere gegevens en cijfers gekomen is, doch de VOORZITTER antwoordt daarop ontkennend en is van oor deel, dat hetzij in ’t derde loaal, hetzij in ’t gymnastieklokaal de schoolarts met z’n onder zoek zich zeker zal weten te behelpen. De heer JONKMAN zou graag zien dat, in geval er mettertijd een derde leerkracht aan de school verbonden wordt, men de gelegenheid heeft om op deze zaak nog eens terug t* komen, went dat zou het standpunt vi”g in de a.s. op Maandag 9 April 1950, ’s avonds half acht Elfstedenwandeltocht met f 25.gesubsidieerd. Benoeming voorman-tuinman voor de plantsoenen. In de plaats van de heer Feenstra, is benoemd en reeds in functie getreden als agent van politie alhier, de heer G. Mooij, voorheen alszodanig werkzaam te Sneek. C. Adema te H. Bos te Uithuizen Tj. Dotinga te Bolsward. De aan de benoeming voorafgaande bespre kingen worden in besloten zitting gehouden en als dan na ruim drie kwartier tot stemming wordt overgegaan, is het resultaat dat op C. Adema 6 stemmen, Tj. Dotinga 3 en H. Bos 2 stemmen zijn uitgebracht, zodat eerst genoemde als stadstuinman benoemd is. dan naar Noord A 47 - Telef. 138 4.30 uur 3.30 uur den van auto’s. De VOORZITTER antwoordt dat het ge meentebestuur de mogelijkheden zal onder en in ernstige overweging hoopt te Dit bedrag, bestemd dingswerken is voor een regelmatig met millioenen cijfers cieel- een van Punt 2. Verzoek van de N.V. Bouwkas Noord- Nederlandse Gemeenten, namens H. Altena, tot het garanderen van rente en aflossing van een door die Bouwkas aan Altena te verstrekken hypothecaire geld lening voor het bouwen van een woning. Voor een aan H. Altena onder verband van eerste en tweede hypotheek te verstrekken geldlening, resp, f 9969.32 en f 4520.blijkt een voldoende spaarkapitaal (minstens 20 pCt. van de rendabele bouwkosten) beschikbaar te zijn, zodat tegen de gevraagde garantie geen bezwaren worden gemaakt. Bij de te Leeuw-arden gehouden exa mens zuivelbereiding, uitgaande van de Bond van Coöp. Zuivelfabrieken in Friesland, slaag de onze stadgenoot de heer J. Wildschut, werkzaam aan de Coöp. Zuivelfabriek ,,De Goede Verwachting” alhier voor het Diplo ma Botormaker. zoeken nemen. De heer HAYTEMA vindt het voor de mensen, die dan vrij geregeld een auto voor hun woning krijgen staan, een (letterlijk figuurlijk) minder fraai vooruitzicht. De heer HARKEMA informeert nog naar de salariëring van de pas benoemde tuinman, waaromtrent hij bij de bespre kingen zich geen innert. De SECRETARIS weet daarop mee te delen, dat het de loongroep van ongeveer f 47. tot f 53.is. plus de verschillende verho gingen sedert de zgn. Joekes-gulden. De in openbare zitting behandelde kwesties waren ditmaal tamelijk vlug afgewerkt, zoals bij de sluiting werd opgemerkt zonder dat het democratisch element er onder te lijden had. want voor een gemeentelijke autarkie werd bij topsnelheid van beraadslagingen weinig gevoeld. her en te Groningen de pioenschappen gehouden, de start zal verschijnen. Zouden week voor de eerste maal kampioen onder de bevolking hebben? JUBILEUM. Maandag a.s. de Raad toch ook kunnen wijzigen. er volgens de VOORZIT- en als de heer HAYTEMA volkomen accoord verklaart van B. en Wwordt dit aangenomen. I I Staveren—Inkhüzen yn ’e faert brocht is. Dat soe der dos al op wize. Hwant men stoakt de tsjettels nou ienkear net mei takkebosken, hout of turf, dochs mei stienkoal. Derüt moat men dos opmeitsje dat de feartsjinst hwat fan dat Zie voor vertrekuren en opstellingen de swarte goud krige. Of it genöch wêze sil om dy boat yn ’e faert to balden, i mededelingen in het clubkastje. wit ik neat fan. Sa’n boat kin fansels hiel hwat fan dy swarte branje oan. In man dy 't der wol mei op ’e hichte is, fortelde my dat men meifjouwer reizen lyk as nou, sa’n 25 ton yn ’e wike nedich hat. Dat wol dos noch al hwat sizze. kers Mar hoe dan ek, it bigjin is der wer en nou is üs wachtsjen noch op Zondag zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer C. de Wit in dienst trad bij de N. V. Kaas- en Roomboterfabriek v. h. Tjebbes en Co. alhier. In al die tijd heeft de heer de Wit zich doen kennen als een ge waardeerde medewerker en het zal hem dan ook stellig niet aan belangstelling ontbreken. WINKELSLUITING. Onze lezers willen we er opmerkzaam op maken dat met ingang van 1 April krachtens de winkelsluitingswet de zaken voor het publiek geopend mogen blijven tot ’s avonds 7 uur terwijl voor Zaterdags de sluiting is bepaald op 8 uur. Laat ieder hier rekening mee houden, daar na sluiting geen goederen meer mogen worden verkocht. NIEUWS S. V. „WORKUM”. Workum 2 zal tegen O.N.S. 2 hard moeten aanpakken, om de eer te redden en ..Listens é.n puntje bij de 9 verzamelden te boeken. In de „S.V.W.” jeugdafd. mag het le elftal gastheer zijn om „O.N.S. 1” te slaan? De jeugd zij op haar hoede, want Heeg en O.N.S. loeren om de hoek om bij de eerste misstap van Workum toe te slaan. Vooral Heeg zal de afloop van deze ontmoeting met belangstelling tegemoet zien. ui deze afd. het punlenschema: in afd. A gesp. 7 6 5 Punt 4. Voorstel van Burgemeester en W'et- houders tot wijziging en aanvulling van de verordeningen betreffende de sala riëring van het gemeentepersoneel. Hoew'el over het algemeen de vorige raads besluiten betreffende salariëring de goedkeu ring van hogerhand kunnen wegdragen, is de Mi istar san Binnenlandse Zaken van oordeel dat in de jaarwedde van de Directeur van Gemeentewerken dient te worden verdiscon teerd de beloning voor het verrichten van werkzaamheden ten behoeve van de brandweer zodat de afzonderlijke beloning als comman dant van de brandweer komt te vervallen. Verder wordt aanbevolen in de bezoldigings- verordening van de werklieden nog de rang van werkman in te voeren met het loon gelijk aan dat van een half vakman in dienst van het Rijk (loongroep 3), teneinde nieuw te be noemen personeel eerst in deze rang te kun nen indelen. Na een uitgebreide correspondentie, hieromtrent gewisseld is, stellen B. en voor aan de wensen van de Minister tegemoet te komen en de verordening dienovereenkom- Friso” een 15-tal waarvan een drietal ter nadere kennismaking is opgeroepen. Daar na hebben de Burgemeester en de Directeur van Gemeentewerken twee gegadigden op hun werk bezocht om van hun practische ervaring en bekwaamheid persoonlijk kennis te nemen en is tenslotte de volgende aanbeveling opgemaakt: 1. 2. 3. trouwens ook nog een predikant, die zo maar een oude pomp omhelsde. Ik denk die dankdienst, aan die feestavond, aan die familie, die vanaf ’s morgens wachtte tot laat in de avond; aan dat kleine meisje in feesttooi, dat zo vol was van haar broer en hem niet eens kende en eigenlijk bang was; aan die berichten van gewond en ziek zijn; aan „de regering geeft met leedwezen kennis”; aan die moeder och laat me verder maar zwijgen, want er springen tien tallen beelden in m’n gedachten naar voren, beelden die tezamen vormen het begrip: diensttijd in Indonesië. Diepe en intense blijdschap vervult dan deze keer ons hart, nu ook de laatste militair spoedig ons stadje weer mag binnenrijden. De laatste, wat heeft dat woord in dit ver band een grote betekenis. Niet minder dan 80 hebben het soldatenleven daar gekend en nu allen, ook na verwonding, weer gezond terug. De werkelijkheid is, dat uit dorpjes van niet eens of nauwelijks 80 inwoners jongens rusten onder de ruisende palmen. Niet veel gemeenten met eenzelfde aantal vertrokken militairen zullen zonder te denken aan de gesneuvelden, de laatste kunnen ver welkomen. Workum heeft dit grote voorrecht en we vertrouwen dat het demobilisatie-comité wel een gelegenheid weet te vinden om als militairen, familie en gemeente een passende herdenking te houden, want daar is meer dan reden voor. De grondtoon van de gehouden herdenkingsdienst was: Wij loven U o God, wij prijzen Uwen naam, en dat is ook de enig juiste vertolking. Donkere wolken pakken zich weer De militairen worden weer opgeroepen voor oefeningen, maar blijmoedig gaan we verder, want we hebben het weer gezien dat de mens het meeste lijdt, door het lijden dat hij vreest, maar dat niet op komt dagen. Als we vanaf 1940 tot heden een statistiek in ons bezit zouden hebben van alle gemeenten in Neder land, over het aantal gesneuvelden ook tijdens de bezettting, dan zou de gemeente Workum zeker staan bij die welke het minste aantal slachtoffers telde onder haar ingezetenen. De aankomst van Jan volgende week is een dag van vreugde en dankbaarheid en zou het dan niet op zijn plaats zijn het rood- wit-blauw op de toren te plaatsen, maar ook als bevolking de vlag uit te steken. Zeker, het is geen nationale feestdag, maar wel een gemeentelijke feestdag en we kunnen dan ook zonder kosten uiting geven aan onze dank baarheid. WORKUM. In de Vrijdag jl. gehou den vergadering van het Kiescollege der Ned. Herv. gemeente alhier, werd in de a.s. vacature—Ds. A. de Jonge, toezegging van be roep uitgebracht op Ds. E. J. Beker te Voorhout, terwijl Ds. D. J. Spaling van Noordwijkerhout toezegging van beroep ont- vacature-Ds. P. de Bruyn. Punt 1. Verzoek van het bestuur der Christe lijke School in het Heidenschap om op grond van artikel 72 der L.O.-wet mede werking te verlenen voor de aanschaffing van Friese t'aal- en leesboekjes, het bou wen van een fietsenbergplaats en van een bestuurs- en leermiddelenkamer. De tijdelijke vergaderzaal in het Waagge bouw was de vorige maal bij het bezoek van de Commissaris van de Koningin amper groot genoeg, maar nu waren de tafel en stoelen weer in dezelfde vorm opgesteld als dat in de oude raadszaal gebruikelijk was. Wel vrijwat dichter aaneengeschoven, maar toch j een flinke ruimte overlatend, wat alzo minder beklemmend bleek te zijn, hoewel dit natuur lijk niet kon voorkomen dat het er na korte tijd tamelijk rokerig werd. De wolken van genot, die door een geopend raampje naar buiten drongen, zouden een opmerkzame voor bijganger zeker verdacht zijn voorgekomen. De verlichting met TL-buizen mag dan gelijk matig en voordelig heten, alles wat zich onder dat schijnsel beweegt, lijkt op z’n laatste benen te lopen. Overigens heeft het secretarie- personeel een knus onderkomen gevonden en de zware zolderbalken, die onder de gewich tige documenten van het gemeentelijk archief een heel klein beetje schijnen door te buigen, kunnen niemand verontrusten, als men jaren lang tussen scheve, scheurende, uitpuilende en afbrokkelende muren verkeerd heeft. Bij de restauratie van het stadhuis, waarvoor in- inmiddels de nodige beveiligingsmaatregelen worden verricht, mag wel de uiterste voor zichtigheid in acht worden genomen. Het gebouw, waar de gelukkigste huwelijken wer den voltrokken, lijkt hoe is ’t te rijmen zeer verraderlijk van constructie. Dit komt niet te pas, vond de Workumer Raad, die Maan dagavond voltallig bijeen was voor een vrij magere agenda. Allereerst kwam een ingekomen verzoek in behandeling. Het comité van de Elfstedenwandeltocht, dat de laatste vijf jaren telkens wandeltocht uitschrijft, wijst er gebeurtenis waarde heeft voor leven in Friesland. De organisatie brengt elk jaar veel moeilijkheden eneen tekort, zodat een donatie over 1951 en volgende jaren gevraagd wordt van 25 gulden. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen. De heer JONKMAN vraagt of ook inzage verantwoor- (jemeente Hindelopen Geboren: Hendrik Wiebe geb. 22 Maart 1951 z.v. Koene Pit en Abeldine Bosma. Tjerk Lieuwe geb. 26 Maart 1951 z.v. Foeke Deinum en Aaltje Bakker. Antje geb. 27 Maart 1951 d.v. Anne Glashouwer en Pierkje de Vries. Gehuwd: dd. 21 Maart 1951 Eeltje de Boer oud 45 jaren en Martje Hoekstra oud 41 jaren beiden wonende te Hindelopen. Overleden: Marchje van der Spoel oud 81 jaren wed. van Pieter Roosje op 14 Maart 1951. Ruurdje Hoekema oud 74 jaren wed. van Jappe de Jong op 29 Maart 1951 mag er in Workum heersen over de aanstaande terugkeer van sma, die als laatste plaatselijke militair, vandaag of morgen per uit Indonesië vertrekt en begin volgende week hoopt thuis te komen. Niet minder dan tachtig jongens hebben daar het Vaderland gediend en moch ten allen weer behouden in hun familiekring terugkeren. Zoals uit de laatste berichten bekend is, vertrekt Jan Bootsma per vliegtuig uit Indo nesië en met hem komt dan de 80ste Wor kumer militair na volbrachte diensttijd terug. Wat ligt tussen het vertrek van de eersten en de aankomst van de laatste militair een lange rij van gebeurtenissen. Blijdschap en angst hebben zo dikwijls het ouderhart in beroering gebracht. „Hij komt” werd meer malen verteld aan een ieder die het maar horen wilde, terwijl een volgende brief sprak van wachten wegens uitgesteld vertrek. Wach ten en nog eens wachten, dat was het parool in Indië en ook aan het thuisfront. De taak waar de militairen voor waren uitgezonden, bleek in veel gevallen helemaal geen taak te zijn, maar een kwelling. Maar ondanks dat, verkeerden ze in levensgevaar. Wanneer we schrijven: Politionele actie, dan weten we het en we herinneren ons hoe in die dagen honderden malen de vraag werd gesteld: Hoe zou het met hem zijn? Tranen bij afscheid om de onzekerheid van het bestaan ginds, en tranen van vreugde bij de thuiskomst. Och, we weien nog zo goed hoe die grote groep van het Friese Bataljon in de ochtendschemer thuis kwam. Wie herinnert zich die nacht niet? Wie sliep? Velen probeerden het toen de aankomst steeds maar weer uitgesteld werd, maar stapten na vergeefse pogingen weer uit bed en kleedden zich aan. Welk een nerveuse stemming heerste rondom de Nieuweweg. Al wist je niet wat je deed, weg gaan stond niet in het woordenboekje van die nacht. Toen die lange tocht door Wor kum’» straten, je hotste en botste doorel- Icaar tonder uit te kijken, dat ondervond is gegeven van de rekening en ding van vorig jaar. De VOORZITTER antwoordt dat dit van verschillende jaren is overgelegd en er inder daad telkens een vrij klein tekort was. Het toch al niet geringe inleggeld durft men eigenlijk niet te verhogen, hoewel de onkosten natuurlijk hoger zijn en vandaar dit verzoek aan de belanghebbende gemeenten. De heer HAYTEMA vindt dat deze aan vraag wat onverwachts komt en voelt er niet veel voor, want wat voor gemeentebelang zit daar nu in. De deelnemers kunnen de nood zakelijke uitgaven toch zelf wel bekostigen. De VOORZITTER meent dat ter bevorde ring van het vreemdelingenverkeer in onze provincie, deze donatie van f 25.wel ver antwoord is, want allicht brengt het bezoek omstreeks eind Mei, ditmaal met overnachting, waarvoor wat de deelnemende dames betreft een beroep op de burgerij moet worden ge daan, wel enige beweging en vertier. Als desgevraagd blijkt dat de bijdrage elk jaar nog kan worden herzien, wordt het ver zoek in ieder geval voor 1951 z.h.s. inge willigd. Workum Van 5 tot en met 11 April ’51. Geboren: Johannes Pieter z.v. Pieter de Best en Hiltje Steigstra. Gehuwd: Geen. Overleden: Wijbe Brandenburg 56 jaar echtg. van Attje Hofhuis (overleden te Sneek).

Friso nl | 1951 | | pagina 1