Nieuw Feuilleton. TAXI? dan naar IJEME DE BOER Noord A 47 - Telef. 138 Plaatsvervangend Echtgenote als feuilleton in ons blad. Het verhaal is van de hand van de heer B. J. ten Wesepe, die ook het indertijd in ons blad geplaatste feuilleton „Baron tegen wil en dank” schreef. En dit is dan zeer zeker de beste aanbeveling. Temeeromdat we toch alle 1 Mei, de dag van de arbeid. Nieuws- en Advertentieblad voor Workumen omliggende gemeenten Een nieuwe Lente 1 Koninginnefeest - Workum r Zaterdag 5 Mei 1951 74ste Jaargang No. 18 PREDIKBEURTEN 4.15 uur Bisünige ja, mar hwerop? Op it iten en drinken? Op ’e klean? 4.30 uur 3.15 uur 2.00 uur 6.15 uur 6 persoons FRISO. II men het clubkastje. Ondanks het zeer ongunstige weer in het vroege voorjaar heeft de natuur niet stil gestaan. Alles is thans aan het groeien en bloeien. Goed weer of slecht weer, de natuur gaat toch door. Ook de groei van Textilia” kunt U vergelijken met de ontwakende natuur. Zoals de slechte weersomstandig heden de Lente beletten haar schoon heid te ontplooien, zo beletten de verbouwingswerkzaamheden ons om U nu reeds te kunnen tonen wat wij brengen op het gebied van Woning inrichting. „Achter de verbouwingsschutting” vindt U echter een grote voorraad: Balatum, Linoleum, Vitrages, Kar petten, Cocoslopers, Deurmatten, Sier- kleed'es enz., enz. U kunt ons bij U thuis ontbieden of even bij ons binnenlopen, ook de kleinste opdracht voor slaapkamer, woonkamer, keuken, gang of trap, voeren wij desgewenst binnen 24 uur uit tot Uw volle tevredenheid. Fa. F. van Duinen Jan Sikkes p ’e hüs- halding? 'Men moat op it lést doch it iene of it oarê. It moat lit ’e langte of üt ’e breedte. De need twingt üs yn in bulte getallen om üs leafhabbe- ryen, üs üntspapning der oan to jaen. Wy sjogge it tsjintwurdich al. Bitankje hjir foar, dat op sizze, der neat mear oan dwaen, ensfh. Mar litte wy foarsichtich wêze minsken. Lit üs net öfbrekke hwat wy troch de jierren hinne mei in bulte spul en muoite ophouden. In minne tiid foar fierwei it greatste part fan de minsken. Mar foral foar de ülden, dy ’t mei in goune manich yn ’e wike ta moatte. By forskate is it stille earmoede. Doe’twy okkerdeis der sa it praet oer krigen, sei ien: „Fansels in bulte fan dy aide minsken ha it net rom, mar och de behoeften binne ek sa great net mear. Hja kinne ek mei in bytsje ta. En dan der wurdt ek frijhwat better foar harren soarge as eartiids.” Hy sei dat einlings op in menier krekt as woe er sizze: Ha mar net ea’n meilijen mei dy ülde minsken. Hja slaene harren der wol troch. Hwat iten, hwat branje en al sahwat hinne, och dan rédde hja har wol. Wy ha der doe noch al hwat oer praet, mar as ik witten hie hwat ik nou wit, hie ik dat doe sein. Derom wol ik dat dan hjir dwaen. In deimanich lyn, stie ik yn in „ütdragerij”. Jimme witte wol sa’n saek der ’t men fan alles fine kin, dat men oars nearne fynt. Ik hie de keapman bitsjutten hwat ik nedich hie en al gau stie der in hiele bak mei rommel foar my. „Mutte jou seis marris sien, as der wat fan jou gading in is“, en dermei gyng er wer sitten to krünt lézen. Wylst ik der sa yn dy bak omsneupte, kamen der in pear aide minsken de winkel ynsetten. Beide goed sawntich like my ta. Hy fiks great, bleau hwat skrüten by de doar stean. Mar hja, lyts en meager, wie al efkes dryster, sette op ’e keapman ta. Nou koe ik net hearre hwat hja frege, mar de keapman bearde moai lüd: „Soa, in bitsje in knappe jurk. Foar niet te feul centen zeker? Nou late we marris kike.“ Hy lei de krünte del, stiek earst in segaer oan en ging oerein, nei de hoeke fan ’e winkel, der 't hiel hwat klean hongen. Hy skourde der hwat yn om, helle der in jurk üt en bigoun: „Hier dat sal jou maet wel su wat weze, dink. En wat in moai kleurke niet? Geel met rooie bloemkes". Doe tsjin my, wylst er de jurk by ‘t minske Uns hüldde: „Sêgge jöu nou ris mynhear, staat die jurk nou niet keurich? Maakt je twintich jaer jonger moeke". Hja krige der in kleur fan en andere hwat skrüten: „Ei né keapman, dy is my fiersto ütwrydsk”. „Hoe noeme jou dat?" frege er. „To ütwrydsk. To opsichtich sil ’k mar sizze". „Soa, te opsichtich. Nou wat kleur hadden jou dan dacht?" „Leafst hwat donker. Swart of donkerblau". „Dan mutte jou seis mar soeke en ris kieke of der hwat fan jou gading bij hangt". Tsjin de man dy 't noch altyd by de doar stie sei er„Nou ouwe baes, je magge er wel bij komme. Kan je de frou wat helpe met ütsoeken". De aid man kaem mei lange trêdden hwat tichter by en andere: „Ik lit de frou der mar stil hwat allinne mei ompiele, hwant ik ha neat gjin forstan fan dat jurke-spul moat je tinke". Nije wike fierder. O S.v.w.-AGENDA Zaterdag 5 Mei 1951. 4e klas K.N.V.B. Q. V. C.—Workum 3e klas B. Workum 4— Oeverzwaluwen 2 Jun. A. afd. A. Workum l—O. N. S. 1 Jun. A. afd. B. Workum 2—O. N. S. 2 Jun. B. afd. A. Workum 4— Oeverzwaluwen 2 Voor vertrekuren enz. raadplege Fryske Brief 207. Hwer’t men ek komt tsjintwurdich, of hwa’t men ek sprekt, it praet komt al folie derop, dat alles sa djür wurdt en dat in bulte prizen mei de dei noch heger wurde. Der wurdt stien en bien klage, hwat neat gjin wünder is. Hwant it is in hiele toer om de wike of de moanne roun to kommen. Wis it is by de measte minsken skraebjen om ’e künt. Wy moatte mei in bulte dingen in trêd to bek. Der moat bisünige wurde. Bisünige ja, mar hwerop? Op it iten en drinken? Op 'e klean? O] i L I n, DE REDACTIE. de 3 3 1 3 3 3 PLAATSELIJK NIEUWS. 3 Eiling, 3 14 3 belet zelf 3 gemeente geboren is 3 nog met het kleine, 1T. Inzending van advertenties uiterltJk Donderdagsmorgens Verschfln» eenmaal per week UitgaveFa. T. GAASTRA Ba te Workum Tel. 45 Postrekening 82259 eeg ite- Advertentietarieftot 5 mm. 60 cent elke mm. meer 6 van buiten Friesland 8 Contracten volgens algem. regeling van eind waardoor de loonderving de eerste Jan Mulder, 3 Rink Venema. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 14 15 15 15 16 16 17 zou na- nlijk inder pijn lijna nog dei- zijn huis in sn zo n8 le ien ter lig te eld 15 en •er De 1. 2. 3. net ar en, md an, Ook verhuur zonder chauffeur m ce le ie in in k. le n- sn in n- ï- in re 28 41 4? 51 26 52 08 Zijn bij- s in ikele het I ooit I eling Zondag 6 Mei 1951 Workum (R.K.) Voorm. 7.30 uur Vroegmis 10 uur Hoogmis. Nam. 3.30 uur Lof. (Herv.) Voorm. 9 en 10.30 uur ds A. de Jonge, ’s Av. 7.30 uur ds P. de Bruyn. (Doopsgez ’s Av. 7.30 uur ds R. Hofman. (Collecte Ned. Bijbelgenootschap). (Geref.) Voorm. 9 uur leesdienst. Nam. 2 uur ds E. Verburg. (Bapt.) Nam. 3.30 uur Doopdienst ds B. Fabrie. Voorm. 11.30 uur geen Zondagsschool. Heidenschap (Herv.) Voorm. 9.30 uur ds P de Bruyn. Nam. 1.30 uur ds A. de Jonge. Ferwoude (Herv.) Nam. 1.30 uur ds Fok- kema van Exmorra. Gaast (Herv.) Geen dienst. Hindelopen [Herv.] Voorm. 9.30 uur en nam. 2 uur ds H. Altena. (Doopsgez.) Voorm. 9.30 uur ds L. Laurense. [Geref.] Voorm. 9.30 uur Leesdienst. Nam. 2 uur ds Koningsveld van Heeg. Koudum (Herv.) Voorm.9.30 en ’s av. 7.30 uur ds J. Brouwer. (Doopsgez.) Voorm. 10 uur ds R.Hofman. Molkwerum (Herv.) Voorm. 9.30 ds A. J. Schneider (H. Doop), ’s Avonds 7.30 uur ds. A. de Jonge van Workum. Warns (Herv.) Voorm. 9 en nam. 1.30 uur ds A. J. Oostenrijk. Staveren (Herv.) Voorm 9 30 Leesdienst. Nam. 2 uur ds. A. J. Schneider van Molk werum. boog niets hem of' reide niet! wa! trokken ons niet bekend. en- er- ten Dit er- I die zes gen Abwaaaiaenta^rysfüper hakkaar per post f2.20 de arbeiders weten te deel van hun onafhanke- die Nou tiige 1 'oen tijde kele loed lap! >ven aar, het reef wit Dicky Gielstra, Hillie Romkema, 4 Marietje Heins. 5e klas Bladzijde uit Boek opzoeken. 1 Jettie de Boer, 2 Trijntje Huisman, Greta Nijenhuis, 4 Jikke de Boer. 6e klas Wasophangen. 1 Annie Zeilstra, 2 nder chje heid brengt de Lente bij U binnen wille zijn hand reiken. Arbeiders in de totalitaire landen wij zijn U niet vergeten en evenmin Uw millioenen kameraden die in dwangarbeiderskampen zijn opgesloten en wij zullen niet eerder rusten voordat alle concentratiekampen eens en voor altijd van de aardbodem verdwenen zijn. De dictatoren hebben niet alleen de vrijheid in hun eigen land met voeten getreden, doch door hun vijfde colonnes, gewapende terreur en het uitlokken van burgeroorlogen ook de vrijheid in andere gebieden ernstig bedreigd. Arbeiders van de vrije en democratische we reld, het gaat thans om de vrede om Uw vrijheid en Uw hoop op een beter en rijker leven. Laten wij om de dictatuur uit te roeien beginnen met aan alle totalitaire in vloeden in de democratische landen een eind maken. Wij hebben het in onze macht en wij zullen in onze opzet slagen!” en vooral omdat WORKUM, 28 April. Heden slaagde te Amsterdam onze plaatsgenoot de heer W. Dijkstra voor het voorbereidend kerkelijk examen, dat wordt afgenomen door de ker kelijke hoogleraren van de Ned. Herv. Kerk. 1 Tineke Mulder. 2 l’ouk e van de Lageweg, 4e klas Zandhoopspel. 1 Hillie Gielstra, 2 Cobie Doutna, Grietje Busman, 4 Feikje de Jong. 7e en 8e klas Op reis. Tine de Jong, 2 Theo de Zwart, Frits Mundt, 4 Sipke Castelein. 5e klas Aankleden met hindernissen. 1 Johannes Koopen, 2 Henk Gaastra, Jan Hoekstra, 4 Harmen Muller. 6e klas Wedstrijd op autoped. 1 Lieuwke de Jong, 2 Dirk Wielinga, 3 Theodorus Tjeerde, 4 Rinnie Gielstra. 7c en 8e klas Hoepelen met hindernissen. 1 Dirk Venema, 2 Tjamke Boogaard, 3 Jenny Flapper, 4 Jopie Welles. LOOP DOOR WORKUM. De start voor do Loop door Workum was nu eens niet op de Markt, maar voor het Stads-Burgerweeshuis. Een 14-tal lopers verschenen op het appèl en over de uitslag bestonden niet veel gis singen. Voor een ieder etond valt dat Cor te teruggekeerde was nog maar een kleuter toen z’n ouders naar elders ver en waar zij zich thans bevinden is 18 sec. plus latiwertak 14 min. 21 sec. 1 Tine de Jong, 2 Jannie Resie Voets, 4 Hettie Faber. le klas Vlagjesteken. Melle Zwerver, 1 van een eenvoudige, burgemeester dankte daarvoor en wees op de grote beteke nis van ons Oranjehuis in deze onrustige, de internationale politiek beïnvloede J. Boeijenga P. de Vries D. Roelofs B. Boersma Th. Boersma A. Wouda S. Folkertsma W. Flapper VOETBALWEDSTRIJD. In het programma was een voetbalwedstrijd opgenomen ten bate van de kankerbestrijding. De entree-opbrengst bedroeg een dikke tach tig gulden en was voor de Haak-in actie weer een stap in de goede richting, maar de bus- collecte tijdens de kinderspelen viel tegen. Wanneer de „oudjes” een partijtje willen spelen doen ze meestal een beroep op hun Koudumer collega’s en die zijn steeds waardige tegenstanders. Na de toss werd aan de aanvoerder, Ds. A. de Jonge, een bosje tulpen aangeboden, als blijk van waardering, daar deze captain en loelverdediger z’n Friese voetbalcarrière hier met deze wedstrijd besloot. Spoedig na de aftrap wist Workum een ju weel van een goal te scoren, welke volgens de fluitist afgekeurd kon worden. De razend melle aanvallen van vroeger hadden nu een iets trager verloop, maar technisch en tac tisch werd prima werk te zien gegeven. zijn. Na afloop werden de prijzen uitgereikt en dat de Oranjevereniging als eerste punt heeft: Kinderfeest, bleek wel uit de fraaie ge schenken die de gelukkigen met fonkelende ogen in triomf mee naar huis namen. Het mooie, zonnige weer was trouwens voor de elkaar bekampende jongens en meisjes wel zo geschikt als voor de toeschouwers. De ver sterkte gramafoonmuziek, verzorgd door Henk de Vries, bracht er verder nog een vrolijke stemming in. En met de prijsjes waren allen best tevreden. De uitslag was als volgt: le klas Vlagjesteken. (Meisjes). 1 Foekje Lootsma, 2 Joke Westerhuis, Wietske Dooper, 4 Jellie Nauta. 2e klas Talboutrapen. Teun ie Welles, 2 Aukje Dijkstra, Froukje de Vries, 4 Afke de Boer. 3e klas Ballen op blaadje. Annie Holkema, 4 Befke Vla?. Zaterdag verscheen in enkele grote dagbladen een lijst van terugkerende landge noten uit Russische krijgsgevangenkampen. Slechts 27 namen waren toen bekend, maar de lijst begon met H. Alberts, geboren 4 Augustus 1921 te Workum, en dit was voor velen aanleiding zonder enige grond vast te stellen dat men hier te do»n had met een onjuiste naam opgaaf. Bij informatie bleek ons dat Harm Alberts in onze gemeente geboren is en dat z’n ouders vermoedelijk in de Wiske woonden. De nu (Jongens). 1 Melle Zwerver, 2 Gerrit Mulder, Leen van Poelje, 4 Menkie Venema. 2e klas Talhoutrapen. 1 Arnold Visser, 2 George Eiling, 3 Wiebe de Wit, 4 Okke de Jong. 3e klas Blokstapelen. 1 Henkie Harkema, 2 Hendriksma, 4 Folkert 4e klas Zaklopen. 1 Tom Harkema, 2 door tijd. Een optocht door de hele stad, alleraardigst om te zien voorbij trekken, is voor de deel nemers echter een heel corvee; bovendien is ’t voor de kleinsten op wagens om deze tijd van het jaar meestal koud genoeg, en daarom was die optocht ditmaal geheel ge schrapt. TRACTATIE IN DE SCHOLEN was alleen met het keurige zingen ook ruim schoots verdiend. Om 11 uur zou op het Groene Strand een VLIEGERWEDSTRIJD gehouden worden, maar ’t was pas na eten dat er genoeg wind kwam en dus werd deze attractie uitgesteld tot de Nationale Feestdag, Zaterdag 5 Mei. De „draekfleaners” hopen het dan meer dan dunnetjes over te doen. KINDERSPELEN. De jeugd was ’s middags vroeg .in de Schoolstraat present om aan de kinderspelen deel te nemen. Door de pas aangelegde straten was hier meer dan voldoende ruimte om alles zeer vlot te laten verlopen en we hoorden dan ook meermalen de bevestiging dat dit toch wel de meest ideale plaats in ons stadje is, zonder hinder te ondervinden van het ver keer. Ook de ouders vonden het prettig, daar de spelen dicht bijelkaar werden gehouden en zo konden ze hartelijk met de verrichtingen der jeugd meeleven. Spannende kampen en vermakelijke toneel tjes deden zich voor, maar voor le grootste spanning zorgden wel de twee hoogstgeplaat- sten van klas vier, jongens die aan de start verschenen om elkaar de eerste prijs af te snoepen. Niet minder dan 5 kampritten noteerden we en eindelijk toen er een viel was het zaakje beklonken. De afvallers ontvingen direct een siuaas- appel en toonden zich goede verliezers te BEEN GEBROKEN. 1 Mei. De 15-jarige J. Hiemstra kwam hedenmiddag tegen zessen, doordat hij plot seling moest remmen toen hij de Schoolstraat in wilde draaien, zo ongelukkig met z’n fiets te vallen dat hij z’n dijbeen brak. De tijd dat op een ziekenauto gewacht moest worden, viel wel wat lang - er geen roekeloosheid of onvoorzichtigheid in *t spel was, had men ijverige kruideniershulpje te doen. Jan Vriends, een in Amersfoort wonende vrijgezel krijgt opeens bericht dat zijn oom en tante uit Canada een poosje in Holland komen. Dat is niet prettig, want oom en tante weten niet beter of Jan is al jaren getrouwd. Dat heeft hij hen tenminste geschreven. De moeilijkheid is nu: waar haalt Jan zo gauw een vrouw vandaan? Wat onder de ge geven omstandigheden de enige mogelijkheid is, pakt hij aan: Met wederzijds goedvinden zal de vrouw van zijn buurman als Plaatsvervangend Echtgenote optreden. Dat lijkt eenvoudig, maar als oom en tante gearriveerd zijn en nog een aardig nichtje hebben meegebracht en bovendien het plan hebben om bij Jan te logeren, ontstaan een reeks van moeilijkheden en koddige situ aties, waaruit Jan en zijn plaatsvervangend echtgenote op de duur niet meer kunnen komen. Natuurlijk komt alles dik in orde, hoewel er eerst heel wat narigheden ontstaan en zelfs de politie er aan te pas komt. Hoe het in orde komt, zult u in de komende weken in ons blad kunnen lezen, want in dit nummer vangen wij aan met de publicatie van maal wat kunnen leren uit dit vrolijke, luchtige verhaal. die er op gericht zijn het weerstandsvermogen van de democratieën te verzwakken, nu de Russische imperialisten naar de macht trach ten te grijpen. Dring er evenals wij op aan dat er zo spoedig mogelijk vredesverdragen met Duitsland, Oostenrijk en Japan gesloten worden en dat de Sowjet Unie en haar vazal staten alle krijgsgevangenen in vrijheid stellen die zij nog steeds vasthouden ook al beweren zij het tegendeel. Wij beweren dat er nimmer van werkelijke vrede sprake zal kunnen zijn alvorens de bevolking van de totalitaire landen die thans haar gtem niet kan verheffen, andermaal haar eigen lot in handen kan nemen. Werkers van alle landen, steunt onze strijd voor de democratie recht op zelfbestuur voor t deze strijd zullen wij allen die van goeden en hetzelfde doel nastreven sterk was voor de andere deelnemers en toen de heer Laban een lauwertak beschikbaar stelde voor de eerst aankomende stadgenoot, toonde Hunia z’n sportiviteit door te ver klaren niet naar deze prijs mee te zu’len dingen. De route was NoordDwarsnoordTrekweg Marktrond Zeeburg—startplaats. Direct zette Hunia er een stevig tempo in en met z’n vederlichte pas verkreeg hij spoe dig een grote voorsprong op de volggroep. Toen de lopers de eerste maal de Markt pas seerden was er van formatie practisch al geen sprake meer en vanaf Zeeburg werd de verdere schifting een feit. Zonder mededinging, omdat hij beneden de leeftijdsgrens voor deelname was, liep de jeug dige Douwe W. de Boer mee, die wel aanleg toonde door als 7e binnen te komen en zeker wel een buiten mededingingsprijs verdiend had. Trouwens de jeugd weerde zich kranig en met nog enige ttraining zijn er zeker wel enkele jeugdigen, die straks hun mannetje op athle- tiek-gebied kunnen staan. volledige uitslag met tijdsnotering was: Cor Hunia 12 min. 42 sec. C. de Groot, Bolsward 14 B. Veenstra ons in en voor het alle volken. Bij van 30 April. De schooljeugd opende het feestprogramma traditiegetrouw op de Markt, ditmaal niet voor het Stadhuis, maar bij de Waag opgesteld, vanwaar onder leiding van het hoofd der R. K.-School, de heer H. van Santen, EEN ZANGHULDE werd gebracht aan de burgemeester, die vanaf het balconnetje van „De Wijnberg” z’n goedkeurende blikken over de kinderschaar liet gaan. Na het Wilhelmus, Wien Neerlands bloed en Frysk Folksliet sprak de heer J. J. Visser, voorzitter van de Oranjevereniging, namens de gehele burgerij hartelijke felicitatie uit. De tische partijleiders wel weer niet veel anders te zeggen hebben dan hetgeen de Partij hen voorschrijft. In de vrije wereld echter is de le Mei het symbool van het vaste voornemen van de werkende klasse alle mensen een be hoorlijk bestaan te verzekeren. In de 19e eeuw zijn er onder de arbeiders steeds meer stemmen opgegaan die met klem op verbetering der arbeidsvoorwaarden aan drongen en omstreeks 1886 besloten de AFL en andere Amerikaanse vakverenigingen dat er met ingang van 1 Mei 1886 per dag niet langer dan 8 uur gewerkt zou worden. Op de tweede socialistische internationale die in 1889 te Parijs vergaderde werd voorgesteld de eerste Mei aan te wijzen als een dag waar op alle arbeiders blijk konden geven van hun solidariteit. De eerste Mei was dus oorspron kelijk a.h.w. het symbool van de snel in kracht toenemende socialistische beweging; in later jaren bood deze dag alle vrije arbeiders de gelegenheid van hun saamhorigheidsgevoel en hun streven naar sociale rechtvaardigheid te getuigen. In de loop der jaren zijn de meeste eisen de arbeiders ingewilligd. Nog voor het van de 19e eeuw werden er in Duits land reeds wetten aangenomen arbeiders tegen ongevallen en verzekerd werden: reeds voor wereldoorlog werden in Engeland pensioen wetten aangenomen en in Duitsland, Oosten rijk en Frankrijk voerden de arbeiders een heftige campagne om de 8-urige werkdag in gevoerd te krijgen, waarin 'zij in 1920 vrij algemeen slaagden. Ook in de Verenigde Staten hebben de arbeidersleiders niet stil gezeten. Hier werd de 40-urige werkweek ingevoerd terwijl tevens wetten werden aangenomen om de bestaanszekerheid te vergroten. Dank zij de werkloosheidsverzekering, uitkering van pensioen na voldoende dienstjaren en het recht om collectief te onderhandelen is de positie van de arbeider in de Verenigde Staten aan zienlijk verbeterd. Dit alles hebben bereiken zonder een lijkheid prijs te geven. Niemand heeft hen ooit een betrekking te zoeken of van betrekking te veranderen. Daarom zenden de Amerikaanse vakvereni gingen de vrije arbeiders ieder jaar op de le Mei hun beste groeten. Hieronder volgen enkele zinsneden uit de 1 Mei proclamatie, uitgevaardigd door de internationale Bond van Vrije Vakverenigingen waarbij 53 millioen arbeiders in 60 verschil lende landen aangesloten zijn. „De Internationale Bond van Vrije Vak verenigingen doet de arbeiders van alle lan den ter gelegenheid van de le Mei de volgende boodschap toekomen: Vrede, vrijheid en sociale rechtvaardigheid, ziedaar ons doel! Bedenkt echter dat over de weg die tot dat doel leidt de schaduw der dictatuur ligt Vakverenigingsleden waar ook ter wereld, gij hebt het in uw macht de vrede te be waren en de aanvallers een beslissende neder laag toe te brengen. Steunt de UNO. Weg met de bedrieglijke „vredes”petitie van Stock holm en andere communistisch» machinaties De strijd voor de vrijheid van de arbeider is de strijd voor de toekomst van de mensheid. Voor de communisten is de 1 Mei viering slechts een aanleiding tot het gebruikelijke machtsvertoon op het Rode Plein en evenals in voorafgaande jaren zullen de communis tische partijleiders wel

Friso nl | 1951 | | pagina 1