I TAXI dan naar IJEME DE BOER Noord A 47 - Telef. 138 Nieuws- en Advertentieblad voor Workumen omliggende gemeenten Soberheid en Zelfbeheersing Zaterdag 12 Mei 1951 No. 19 74ste Jaargang predikbeurten f? 4.45 uur 3.15 uur 2.00 uur 2.00 uur 3.15 uur 1.30 uur 2.00 uur 12.15 uur 6 persoon» net bislüte in priis to neamen FRISO. 4 i- het clubkastje. Op alle lessen Haak-in collecte. S.V.W.-AGENDA Zaterdag 12 Mei 1951. 2e klas A. Workum 3—O. N. S. 3 3e klas B. Workum 4—Q. V.C. 2 Jun. A. Woudsend 1Workum 2 3e klas B. Q. V. C. 2—Workum 4 Jun. A. Workum 1—Bolswardia 1 Jun. B. Workum 3—Oeverzw. 3 Abonnementsprijs: f2.— per halfjaar per post f2.20 11.00 uur Voor vertrekuren enz. raadplege men Jun. B. Workum 3—Q.V. O. 1 Pinkstermaandag le klas A. Workum 2—Scharneg. 1 2e klas A. Workum 3—Bolswardia 1 stean seach. Ik rekkene mei de man óf, pakte yn, hwat ik kocht hie ep krekt doe ‘t ik fuort soe en ek de aide minsken ta de doar ütstapten, rên er: „Hoar is!” Hy naem de jurk, tearde dy op en sei: Hier arme donderp nim met dat ding. Jimme krije dy fan my op jimme huwlijksfeest en koos foor de paar senten dy ’t jimme yn ‘e büs hewwe, maar wat te eten.” Ik seach dat it aid minske de triennen yn ’e eagen krige, mar de keapman sei: „Mutte jou nou staan te gulen? Om dat ik je dy jurk geef? Nou dy laat ik my wel deur een ander bitale en su’n een seit dan: „Wat benne dy kooplui groate ofsetters.” Ik bin fuort gien. Mar ik tocht oan de wurden dy ‘t de manmy okker- deis sei: „Och aide minsken hawwe net sa folie bihoeften mear. „Sa is ‘t. Mar it is dochs fêst wol in treurich byld, as sokke aide stumpers noch nei ih ütdragerij om in jurk moatte. Fryske Brief 208. (Forfolch op 207). „Skame jou je niet omdat te seggen? Jou kanne hoop ik wel sien of in jurk goed staat of niet. As jimme nou pas troud waren, sü it wat anders wéze, maar op su‘n leeftyd." De aid man glimke en andere: „As wy it bilibje meije, binne wy yn nye wike Sneon, fiif en fyftich jier troud“. „Wat jou sêgge. Dan is it groat bal fansels". It minske dat oan ’t nou ta drok yn de rige jurken omheistere hie, draeide har om „Né keapman, feest wurdt der net balden, hear. It giet mei stille tromme. Feest! Wy binne al bliid dat wy sahwat roun komme kinne". „Nou ik sü segge, wy salie dy dag de bloemkes ris bihoorlik buten sette. It is in minse-leeftiid". Dat wie de keapman syn miening. Mar dat liet hja net op har sitte en bigoun wer: „Wis, ‘t is in hiel ein. En wy binne wier ek tankber dat wy it bilibje, is ’t net sa, Teake? Mar alles is sa djür en dan mei it bytsje ynkommen hwat wy hawwe, kin men jin gjin bütengewoans yn ’e holle helje. En dan, och bern ha wy net en beide ek gjin femylje mear. Dat it like üs mar better sjoch om in lcrc<iz6 jurk”. Sa ünder de bidriuwen wei, hie ik foun hwat ik sochte, mar ik wie danich nijsgjirrich hoe ‘t it öfrinne soe. De keapman hie him wer noflik op ‘e stoel deljown en it aid minske formakke har mei de jurken. Dat hie sa in skoftsje duorre, doe sei hja heallüd: „Hwat tinkt jo hjir fan Teake? Dizze liket noch frij kreas net?“ Hy stie in eintsje fan har óf en andere„Dan soe ik dy mar nirnme". Dermei wie de keapman syn tiid ek kommen. Hy riisde oerein, gyng nei ‘t minske ta en frege„So moeke, al wat fonden Hy naem de jurk dy ‘t hja him wiisde fan ‘t stokje en forfette: „Nou jou hewwe wel smaek, dat mut ik sêgge. Ja dat is noch ouwe kwaliteit stof. As je dat by de meter kope süden, bitale je fast en seker, nou laat ris kieke.... in gulden of fyftien". Soks wie ‘t aid minske bipaeld al hwat to slim. Of bang dat de keap har üntgean soe, hwanthjasei„Nou nou, fyftsjen goune. Mar dan is ’t ek nij Dat hie de keapman fêst net forwachte, dat dy bigoun: „Né, nieuw is dit niet, mar it süde in groate fraech wéze, of je fan dit soarte stof krije kanne. Su’n jurk mankeert niks an en dan hew ik alles hwat hier hangt stome laten. Kiek maar na, allegaer su skoan as ’t mar kan“. Doe frege hja in lyts bytsje skruten: „En ne hwat moat dy jurk kostje „Nou laat ris kieke het my self kosten an stomen twee gulden. En ik hew der foor geven Der bigounspanningyn tokommen. Oan de iene kant dekeapman dy’t mar net bislüte in priis to neamen, en oan de oare künt de beide aide minsken, mei in stikmanich sinten yn ’e büsse, om dy jurk to keapjen. „Ik sal ’t goed met jimme make. Jimme betale my nou geef op tien gulden.” It bleau stil. De beide minsken seagen elkoar ris oan en op ’t lést sei hja: „It spyt üs keapman, mar dat is üs tofolle. It moat oergean.” „Dochten jimme, dat ik er geld bylegge kan Eerst su’n ding kope, dan stome late. En reken dan de lasten dy’t men teugenwoordich bitale mut.” It waerd my süver to mansk doe ’t ik der dy beide aide stumpers, p fi zelfbeheer- uur ke uur en 9.30 Altena Ds. B. J. Rieinersma uur BURGERLIJKE STAND. en 3 Bennie en NIEUWS S.V. PLAATSELIJK NIEUWS- de ;d. 1 t wel laar, Efet, izen dat mds een hem e a e Advertentietarief: tot 5 mm. 60 cent elke mm. meer 6 van buiten Friesland 8 Contracten volgens algem. regeling zuivelfabriek gestadige groei weest. Na Workutn waarna tond ïgen ewel 1 ja niet ken ge tij d lige de len. van cht nen Vit lid, aar de we liet Verschtjn» eenmaal per week Uitgave: Fa. T. GAASTRA Bi te Workutn - Tel. 45 Postrekening 8225$) Inzending van advertenties uiterltjk Donderdagsmorgens zou et je heb, lebt ter- in en Dat ante uier ge- ;ker dat is voor on- h P n ar es r. rt. ite an n- Ete It en lei e- an I- e w t. n e k :r U it. (Geref.) 1e P. Voorm. 9.30 Nam. 2 uur Dr. de Groot 2e P. Voorm. 9.30 uur ZANGCONCOURS WORKUM. Naar wij vernemen hebben een behoor lijk aantal zangkoren zich laten inschrijven voor het zangconcours hetwelk 4 Juli a.s., alhier wordt gehouden. Hoewel de aangifte termijn reeds is gesloten, komen nog dage lijks verzoeken binnen van koren om aan het concours deel te nemen. Om deze koren terwille te zijn heeft het concourscomité besloten de termijn van aangifte te ver- 22 Mei a.s. De gehandhaafd op leden is deze een en Anne Gras en Wiggert zv Frederik Amsterdam Aukema (23 April). Gehuwd: Geen. Overleden: Lammert Steigenga, 74 jr, echt genoot van Geeske Poeze (7 April). Voorwaarden voor een gezond leven. vermoeden. Dat deze fabriek reeds een goede naam heeft verworven blijkt steeds «n dezer dagen kwam dan volt een Dr. P. MUNTENDAM, Staatssecretaris van Sociale Zaken. Ook verhuur zonder chauffeur weer de traditio- LEGAAT. Naar wij vernemen is door wijlen Ds. E. C. van der Laan, emeritus predikant van de Geref. Kerk, alhier, f 2000.gelegateerd voor de Friesche Zending. te zijn heeft 1 de termijn van lengen met drie weken tot concoursdatum blijft echter 4 Juli a.s. VLIEGERWEDSTRIJD. Zaterdagmiddag vond dan de uitgestelde Vliegerwedstrijd, georganiseerd door de Oranje vereniging plaats op het Groene Strand. Het aantal deelnemers, 16 in totaal, bleef beneden de verwachting, maar voor het merendeel deden de aangegeven vliegers het uitstekend. Sjoerd en Evert IJntema kregen de le prijs, 2 Siebe Schaap en Huizinga. WORKUM. Onze vroegere stadgenoot de heer J. Wiersma, thans werkzaam als eerste kaasmaker bij de Lijempf-fabriek te Kuinre, is benoemd in gelijke betrekking aan Coöp. Zuivelfabriek te Opmeer (N.H.) uur Ds. A. J. Janssens JUBILEA. Daar men er geen ruchtbaarheid aan wenste te geven en vorige week enkele berich ten om verschillende redenen niet geplaatst konden worden, melden we thans nog even dat de heer H. Groen z’n 30-jarige dienstbetrek king bij de Coöp. Zuivelfabriek ,,De Goede Verwachting'’ alhier, mocht herdenken. De heer Groen, die als eerste kaasmaker aan dit bedrijf verbonden is, heeft door z’n toewijding en vakmanschap zich een zeer gewaardeerd medewerker getoond van directie en personeel. Op le Pinksterdag zal de heer A. J. Sierk- stra, koster en doodgraver bij de Rooms- Katholieke Parochie alhier, de dag kunnen herdenken dat hij 40 jaar geleden met z’n arbeid begon. Door z’n nauwgezette plicht betrachting heeft hij op onopvallende wijze, veel tot het ongestoord verlopen der diensten bijgedragen. Dergelijke, meestal niet erg be- geranswaardige baantjes brengen veel werk mee en wanneer iemand 40 jaar z’n krachten daarvoor heeft gegeven, mag er toch zeker Wtl ivm de aandacht op gevestigd worden. ATHLETIEK. Bij de te Stadskanaal gehouden athletiek- wedstrijden wist onze stadgenoot Cor Hunia in het nummer veldloop Junioren-klasse weer eens een eerste prijs te behalen. Staveren (Herv.) le P. Voorm. 9.30 en Nam. 2 uur Ds. B. J. Riemersma. 2e P. Voorm. 9.30 uur Ds. A. J. Oosten rijk van Warns. waar voorgingen, Ds. K. Hotman, Doopsgez. predikant en Ds. B. Fabrie, Bapt. predikant. Deze dienst werd besloten met het staande zingen van het 7e couplet van one Volkslied. 2e P. Voorm. 9.30 (Doopsgez.) le P. ’s Av. 7 30 R. Hofman. HET EERSTE GRAS VERWERKT. 7 Mei. Hedenmorgen werd het eerste gras van dit seizoen aan de Coöp. Grasdrogerij alhier, aangevoerd. Na de dagen van zonne schijn hoort men nog al eens de opmerking maken dat het gewas niets later is dan vorig jaar, maar daar is wel iets tegen in te bren gen, want in 1950 kon reeds op 20 April het eerste gedroogde product afgeleverd worden. Dat de stand van de gewassen momenteel niet veel verschilt bij precies een jaar geleden en de vooruitzichten ook weer zeer behoorlijk zijn, dat bedoelt men er zeker mee te zeggen. Toch had vorig jaar de grasdrogerij al enkele weken gedraaid, voordat ze daar thans los kwamen en om nu over het gehele seizoen een regelmatige, goed verdeelde aanvoer te krijgen, dat is wel het grote vraagstuk waar voor een dergelijke onderneming zich ge plaatst ziet. ONDERSCHEIDING OM TROTS OP TE W EZEN. In dagelijkse sleur en gewoonte wordt vaak gedachtenloos aanvaard, wat we bezitten, zien groeien en zich steeds meer zien ont wikkelen. Plotselinge veranderingen zijn nu eenmaal verrassender en lijken dan met de grootste waardering te gaan strijken, want van al het bestaande kan natuurlijk ook niet door lopend veel ophef gemaakt worden. Maar daarvoor in de plaats gaat er alleen van een naam, van het noemen van een enkel woord, soms zoveel kracht en betekenis uit, dat van enige miskenning toch ook in de verste verte geen sprake is. Bepaalde gelegenheden geven af en toe aanleiding om even de aandacht en waardering in ’t licht te stellen en de betrokkenen een groot voorrecht, dat getwijfeld ook veel voldoening geeft. Dit als algemene inleiding van een bezoekje aan de Coöp. Zuivelfabriek „De Goede Ver wachting” alhier, gebracht. Als bekend mag worden verondersteld dat deze fabiek een der modernst ingerichte Zuivelbedrijven is, terwijl ze althans van de Friese fabrieken aan de top staat van de melkaanvoer (vorig jaar nogal iets meer dan 20 millioen kg.) Thans is deze fabriek de eer te beurt gevallen aangezocht te worden door de Voor ichtingsdienst om aan deelnemers van buitenlandse excursies deze zomer een beeld te geven wat hier zoal op zuivelgebied ge presteerd wordt. Deze dienst organiseert voor de buitenlandse gasten tochten naar de belang rijkste en beste industrieën, om een zo goed mogelijke indruk van Friesland bij de buiten landers achter te laten. De Workumer coöp. zuivelfabriek heeft zich 50 jaar lang in een gestadige groei mo gen verheugen, zo zelfs, dat deze ereplaats nu mag morden ingenomen. De geest van de oprichters is toch geweest, plichtsgetrouw bouwen aan de toekomst, en de goede ver wachting die zij hadden is groter uitgegroeid dan ze in hun stoutste dromen hadden kun nen zeer tntar voor een Gemeente Hindelopen Maand April Geboren: Hiltje dv Frids van Meekeren Jantje Glashouwer (15 April). Martzen dv Grietje Feenstra (22 April), en Immetje Deze tijd vraagt soberheid en sing. Neen, niet alleen deze tijd. Laat het ons toch de jeugd duidelijk maken, dat in ieder tijdsgewricht en op iedere leeftijd, soberheid en zelfbeheersing twee belangrijke voorwaarden vormen voor een gezond leven, gezond naar lichaam en geest. Overdaad schaadt, een uitspraak, waarvan wij de waarde kunnen leren kennen in tijden van gedwongen beperking. Een merkwaardig voorbeeld uit de laatste wereldoorlog: ten gevolge van de soberheid in het dieet zien wij bepaalde ziektetoestanden bij aanstaande moeders veel minder optreden, terwijl met de overvloed deze aandoeningen weerkeren. Verscheidene ziekten zien wij veelvuldi- ger voorkomen, naarmate de aanslag in de belastingen hoger is, zo bijvoorbeeld de sui kerziekte. En bij het ontstaan van de jicht heten de goede wijnsoorten een rol te spelen. Bepaalde hart- en vaataandoeningen vormen veelvuldiger de doodsoorzaak bij hen, die rijk gezegend zijn met aardse goederen. In deze overdaad zijn het bepaalde bestand delen, die in het bijzonder als schadelijke factoren moeten worden beschouwd. Niet vaak en duidelijk genoeg kan de jeugd er op gewezen worden, dat soberheid in de eerste plaats geboden is ten aanzien van waren, welke als vergift op lichaam en geest kunnen inwerken. Ik doel hier uiteraard op het alcoholgebruik en het roken. Soberheid is echter ook ten aanzien van bepaalde voe dingsmiddelen geboden, in welk verband ik er met nadruk op moet wijzen, dat het snoepen en het gebruik van zoete spijzen zich in een zodanige omvang na de oorlog heeft verbreid, dat van misbruik en in vele geval len van een schadelijke invloed op de gezond heidstoestand moet worden gesproken. Op al deze terreinen past soberheid, omdat hier mee schade aan lichaam en geest kan worden voorkomen en tevens de middelen gespaard worden, waarmee, mits juist besteed, de gezondheid kan worden bevorderd. Over de soberheid kunnen wij de jeugd voorlichten, in de zelfbeheersing kunnen wij haar slechts voorgaan. Als wij menen bij de jeugd een gebrek aan zelfbeheersing te kunnen vaststellen^ dan hebben wij.. 4e Iwud in eigen boezem te steken. Ons eigen leven heeft niet de beheersing getoond, welke voor onze kinderen een plechtanker had moeten zijn. De verhoudingen, welke wij schiepen, waren veelal niet van een zodanige aard, dat ten alle tijde en overal de zelfbeheersing voor de jeugd een eenvoudige zaak was. En toch is het deze zelfbeheersing welke voorwaarde is voor de vorming van de zedelijke en morele kracht, zonder welke de mens zijn leven niet kan stellen in dienst van zijn naasten. „Soberheid en Zelfbeheersing” is het motto van de Jeugdweek 1951 (2126 Mei). Mogen zij, met eenvoud, de kenmerken zijn van de toekomstige mens, teneinde hem de gezond heid en de kracht te waarborgen voor de verovering xan het waarachtige geluk: arbeid in een samenleving, waarin eigenbelang aan naastenliefde ondergeschikt is. viertal directeuren van Franse zuivelfabrieken naar Workum om met deskundige ogen de bewerkingen gade te slaan. Met het bezoek van H. M. de Koningin en Bernhard (vorig jaar ter ere jubileum) is een Gaast (Herv.) le P. Nam. 1.30 uur Ds. P. E. van Ooijen. Hindelopen (Herv.) le P. Voorm. 9.30 en ’s Avonds 7.30 uur Ds. H. Altena. 2e P. Voorm. 9.30 uur Ds. A. J. Schneider van Molkwerum. (Doopsgez.) le P. Voorm. 9.30 Laurense. uur Ds. Fokkema van uur Leesdienst. van Woudsend. Leesdienst. Koudum (Herv.) le P. Voorm. 9.30 uur Ds. J. Brouwer. Voorm. 11.15 uur (Kinderdienst) Ds. J. Brouwer. Nam. 2 uur Ds. J. Brouwer uur Ds. J. Brouwer, uur Ds. le en 2e Pinksterdag 1951. Workum (R.K.) le P. Voorm. 7.30 uur Vroegmis 10 uur Hoogmis Nam. 3.30 uur Lof. 2e P. Idem. (Herv.) le P. en Tjiets Hendriks 21 jr. Willem ten Dam 28 jr Fokje Wouda 20 jr. Overleden: Geen. uur Ds. Voorm. 10.30 uur in de Geref. Kerk. Bevestiging van nieuwe lid maten. Zang kerk- en meisjeskoor, ’s Av. 7 en 8.30 uur Ds. A. de Jonge (H.A.) 2e P. Voorm. 8.30 uur Ds. A. de Jonge. (Doopsgez.) Voorm. 10 uur Ds. R. Hofman. (Geref.) le P. Voorm. 8.45 en nam. 2 uur Ds. E. Verburg. 2e P. Voorm. 9 30 van Koudum. (Bapt.) le P. Voorm. 9.30 uur Ds. B. Fabrie. Heidenschap. (Herv.) le P. Nam. 1.30 uur Ds. P. de Bruyn. 2e P. Voorm. 10 uur Ds. A. de Jonge. Ferwoude (Herv.) le P. Voorm. 9 uur Ds. P. E. van Ooijen. 2e P. Voorm. 9 Exmorra. Handbal. Workum 1 kwam onvolledig uit tegen Her mes, maar wist toch een verdiende 20 overwinning te behalen. Het tweede elftal ging een bezoek brengen bij S.G.K. uit Oude Bildtzijl. Aan een over winning had niemand gedacht, maar om met 211 te verliezen is toch wel een beetje al te erg. HERDENKING GEVALLENEN. Mei 1951. Zoals gebruikelijk werd de stille tocht in ons stadje weer gehouden op de vooravond van de dag waarop Nederland z’n Nationale bevrijding viert. Het fraaie weer werkte mee, zodat een flinke stoet, met aan het hoofd het gemeente bestuur, raadsleden en de plaatselijke geeste lijken, zich onder stilzwijgen naar de alge mene begraafplaats begaven, om allen te ge denken die nabij en ver, gevallen zijn voor een wereld waar de vrede op zou terugkeren. Met aan deze tocht deel te nemen, kan men van z’n eerbied voor de gevallenen, voor hun idealen en offer, en van de noodzaak tot voort gezette strijd voor vrede en vrijheid getuigen. Burgemeester Russchen sprak op de begraaf plaats over de betekenis van deze gang en de plicht die op ons rust, en verzocht na de kranslegging twee minuten stilte in acht te nemen. Ds. A. de Jonge sprak het „Onze Vader” uit, nadat de kinderen uit de hoogste klassen dci scholen bloemen op de graven hadden neergelegd. Half negen werd ’s avonds een interkerke lijke dankdienst gehouden in de Geref. Kerk, voorgingen, Ds. R. Hofman, Doopsgez. Molkwerum (Herv.) le P. Voorm. 9.30 Nam. 2 uur Ds. A. J. Schneider. 2e P Voorm. 9.30 uur Ds. H. van Hindelopen. Warns (Herv.) le P. Voorm. 9 en Nam. 1.30 uur Ds. A. J. Oostenrijk. 2e P. Voorm. 9 uur van Staveren. „WORKUM”. Q.V.C.—Workum 0—3 Nu de puntjes voor beide ploegen niet meer van waarde zijn, daar de jongens uit Staveren toch de laatste plaats houden, en Workum in de goede middenmoot terecht komt, had men de gedachte dat het wel eens een lauw en laks partijtje voetbal kon wor den. Niets is echter minder het geval ge- een kwartiertje spelen wist Genee een 10 voorsprong te geven, vooreerst de doelpunt honger be vredigd was. Pas tegen het eind gelukte het de Q. V.C. veste nog twee keer te doorboren. Hoewel W. beter was, had de tegenpartij zeker een tegenpuntje verdiend. Workum 4 en Oeverzwaluwen 2 senioren deelden broederlijk de puntjes 44 Hoewel de verhouding goed wordt weergegeven door de uitslag, was de gelijkmaker to h niet tiodig geweest. Workum 2Oranje Nassau 2. 21. In een goed gespeelde wedstrijd wist Wor kum de beide puntjes thuis te houden, na eerst geruime tijd met 10 achter te hebben gestaan. De beide doelpunten waren van uitstekend gehalte en de toeschouwers zullen dan ook zeker geen spijt hebben gehad deze wedstrijd bij te hebben gewoond. De grote wedstrijd in de Jun. A afdeling tussen Workum en O.N.S. is in een verdiende overwinning voor Workum geëindigd. Hoewel deze ploeg met enkele invallers moest uit komen, zegevierden ze met 21. Workum 2 moest aan O.N.S. 2 Jun. A een 41 overwinning laten. Voor de rust was het steeds Sneek dat ten aanval trok, terwijl na de rust de Workumers aanval na aanvel ondernamen, maar de kunst om doelpunten te maken verstonden ze deze middag niet. Workum 4 Jun. B verloor tegen Oever zwaluwen 2 haar thuiswedstrijd met 43. Deze wedstrijd was zeer spannend, maar be hoorlijk voatbtl werd telden gedemonstreerd. ELFSTEDENTOCHTEN. Pinkstermaandag wordt nele rij wiel-elf steden tocht vanuit Bols ward ge houden. Zowel voor de wedstrijd als voor de toertocht lieten velen zich inschrijven. Dit sportevenement brengt altijd veel drukte in ons stadje, temeer daar Workum steeds weer het voorrecht heeft de laatste controle post van de tocht te zijn. Rond het middag uur kan men hier de eerste renners verwach ten en zo tegen half twee waarschijnlijk de toertocht en dan is het steeds een komen en gaan van deelnemers. Vanuit Leeuwarden start een Elfstedentocht voor (deftig volgens het wetboek gezegd) voertuigen die door motoren worden, voort bewogen. Naar men ons mededeelde is voor dc deelnemers in Workum verplichte rust voorgeschreven. Wanneer het weer meewerkt, wordt het erg druk, maar gezellig. Denk dan vooral om het verkeer, want omjelukken kunnen zo gemakkelijk ontstaan. E.H.B. O.-cursus. 8 Mei. De alhier onder leiding van Dr. Noordhoff gehouden E.H.B.O.-cursus werd hedenavond besloten met een examen, dat afgenomen werd door Dr. Uffelie van Leeuwarden. Deze toonde zich zeer tevreden over de handigheid en kennis, waarmee een 18-tal cursisten was toegerust. Het E.H.B.O.-diploma kon alzo uitgereikt worden aan de dames A. Attema, Nijhuizum, B. Bakker, S. Bergsma, A. de Boer, Wiske onder Workum, J. Cnossen, J. Groenhof, Eelkje Kramer, Elisabeth Kramer, F. Mein, J. Robijns, E. Romkema, J. Romkema, A. Westendorp, Heidenschap en H. Zeilstra en dc heren C. G. v.d. Berg, Joh. Dijkstra Pzn., Sj. Kupeerus en S. Westendorp, Heidenschap. Indien niet anders vermeld te Workum woon achtig en in alphabetische volgorde opgeno- men, want naar bekwaamheid zou men allicht de eerste ongelukken maken. Z.K.H. Prins van het gouden gastenboek aangelegd, waarin o.a. ook de naam van de Nederlandse attaché te So’fia prijkt. Voor directie, bestuur en aanvraag van dc voorlichtingsdienst als beloning op hun arbeid te beschouwen nu is het zeker een mooie plicht voor hen deze buitengewoon gunstige plaats te hand haven. Gemeente Workum. vanaf 2 t.m. 9 Mei 1951 Geboren: Bouke Jan zv Eewe Schaap en Henderika Lammechiena Smit, Hotske Jeltje dv Gatze Schakel en Johanna Idsinga, Jan Otto zv Jouke de Boer en Neeltje de Vries. Gehuwd: Anne Nijenhuis 31 jr

Friso nl | 1951 | | pagina 1