I TAXI dan naar IJEME DE BOER Noord A 47 - Telef. 138 Ook verhuur zonder chauffeur I Nieuws- en Advertentieblad voor Workumen omliggende gemeenten I C C G O No. 21 74ste Jaargang Zaterdag 26 Mei 1951 6.30 uur 2.00 uur Elfsteden-Wandeltocht 1951. 6 persoons myn Wy seine, fan bylizze it spul, mar der woe er neat fan witte ,,‘t Is Oan safler myn buorman syn forhael. FRISO. HANDBAL Workum 2—Olympus 2 Workum 1—Hermes 1 °f by'noar wei geane? Wy binne de earsten net en sille de lésten net wêze. 3 uur 4 uur Voor vertrekuren enz. raad plege men het clubkastje. „Ik woe jimme ris It kosthüs yn ‘e stêd hat er moai grif wer opsein, hwant, ik sjochhim nou eltse moarn hjir lüns fytsen. nou üt en ‘t bliuwt üt“ wie syn antwurd. Mar doe ‘t om goed healwei alven, Ael noch by üs kaem, om ‘t hja har rie skjin to'n ein wiedoe is de frede wer tekene. S.V.W.-AGENDA Bekerwedstrijd Woudsend 1—Workum 1 le klas Scharnegoutum 1—Workum2 2.30uur 2e klas Bolswardia 1—Workum 3 Doe bin 'k mar ófsetten, hwant mei in wiif dat my op ‘e hüd slacht kin ik net libje“. En al hoe raer it ek like, ik moast laeitsje. Mar hja makke har sa nidich, dat ik krige in optrewinkel, dat it my grien en blau foar eagen wurde. Hja soe my jitris to liif, mar foar ’t safler kaem, joech ik har in düst, dat hja yn ’e hoeke fan ’e keamer to lanne kaem. Nou ik waerd sa grimitich, dat ik by de treppe del, en de amer efter my oan. Alles wyt. It buffet, de tafel en Aellike wol in Kalkene poppe. Natuurbescherming Stek mar ris oan net?“ Ik biseach de segaer en sei: „Nou nou, it kin by dy ek lije. Segaren fan in skelling. Ik wist net dastü sokke djüre segaren smoakst.“ Hy lake. „Hwerom sil ik noch langer sünich wêze. ‘k Ha nou lang genöch garre. En dan De frou kaem yn ‘e keamer en doe frege hy: freegje, kinne jimme ek in ütfanhüzer hawwe?“ „In ütfanhüzer? Ei hja hwerom net. Hawwe jimme folk krige woe frou witte. „Folk? Hwat foar folk?“ frege er forheard. „Nou dü hiest it dochs oer in ütfanhüzer net?“ sei ik. „Ei ju, dat bin ik. Ik woe hjir to nacht sliepe." „Dü? Kinst dan thüs net torjochte? Is Ael dan faeks fuort?“ Syn biskie wie: ,,‘k Sil ‘t jim mar sizze, ik bin by ‘t wiif wei.“ „Hé? Hwatte?“ röppen wy beide tagelyk. „Binne dü en Ael Hy lake wer. „Krimmenikes en gjin ein. Jimme sjugge my oan, krekt ‘t dat sa‘n great wünder is. Hoefolle binne der tsjintwurdich net, dy ‘t Myn wiif skodhollè en bigoun: „Nou der hear ik raer fan op. Hast al tsien jier troud en akkedearret it nou sa ynienen net mear?“ „Och oan ‘t nou ta koene wy wol aerdich mei elkoar oer ‘e wei. Fan- sels, der is oeral wolris hwat. Mar sünt fan ‘e moarn is ‘t mis mei üs. Ik ha hjoed al nei stêd west om in kosthüs en der gean ik moarn hinne." „It moat ek al net malder wurde. Dü en Ael by’noar wei“ bearde myn wiif. „’k Sil jimme gau fortelle hwat er oan ’e han is. Ael moast de keamer himmelje en nou woe hja perfoast dat ik it plafon wytsje soe. Mar ik sei daliks, dat wurk kin ik net, helje dü de ferver der mar by. Hja die gjin lichten, myn buorman hie wite en ik moast it ek dwaen. Hawar, ik hamyn ein slüpe litten en har sin dien. Ik hie har lykwols warsköge, tink er óm as ’t mislearret is ‘t myn skuld net hear. Dat ik fan 'e moarn op ’e treppe mei in amer wytkalk. Yn 'tearstoan gyng it wol aerdich mei it wytsjen. Ik bigoun der seis nocht oan to krijen. Fansels foelen der in stikmanich spatsjes oer ’e flier. Just doe 't ik wol aerdich op gleed wie, kaem Ael de keamer yn. En doe hiene je ’t. Bigjint hja to skelden. Dü greate koalledü dit, en dü dat. Der leit like folie kalk op ‘e flier as tsjin it plafon oan. Fryske Brief 210. It forhael hwat hjir folget ha ‘k net seis bilibbe, mar is fan ien fan myn neiste buorren. Der hat dit drama him okkerwyks êfspile. Doe ‘t ik in deimanich lyn, hwat oan 't tünkjen wie, klom myn buorman oer de hage en forhelle it my, sa 't ik it hjir delskreau. „Myn wiif hie souder himmele dy dei. En doe 't ik de jouns, frijhwat letter as oars it gefal is, thüskaem, siet hja süver forwêzen by de kachel Hwant it wie noch yn dy kalde dagen. Hja hie fiersto hurd skript, mar sa binne froulju nou ienkear. Wy praten óf, mar ier en betiid oan 'e kant. Dat like my ek net min ta, hwant ik hie ek skjin myn nocht. Dat tsjin njoggenen hinne makken wy dan ek al risselwaesje om nei boppen to gean. Doch krekt doe ‘t wêze soe, waerd der skille. Ik nei de foardoar en hwastieder Myn neef, Sibe. Nei ‘t wie elkoar joun sein hiene, fleach er my süver foarby de gong lans nei de efterkeamer. Hy die fuort ynienen syn jas üt, lei dy» op in stoel en gyng doe yn in maklike stoel by de kachel sitten. Hy wreau him yn ,e hannen en bigoun: „Hé minsken, it is hjir noch lekker. Foai,foai hwat is ’t dochs glüpende kald en nou is ‘t dan dochs ek al hast Maeije Myn frou en ik seagen elkoar ris oan, hwant dit gyng üs al hwat boppe it forstan. Sibe kaem hjir oars hast nea as mei in jierdei en dan noch mei syn oare helte, Ael. Hwat it doel fan syn lette kommen wie, moasten wy mar nei riede. „Hea ja, ik ha noch hwat mei nommen ek." Hy oerein en helle in püde üt ‘e jasbüsse. Hy skoude myn frou de püde ta: „Hjir ha wy daliks noch hwat by in pantsje thé.“ It wiene dümkes. Dat hja nei efteren om wetter op to setten. Dou haldde er my in greate doaze segaren foar mei: O PREDIKBEURTEN Leesdienst. ’s Av. 1.30 Ds. E. P. ’s Av. en uur J. Ds. R. Hof- uur voor en de PLAATSELIJK NIEUWS. bevestigd te t hogere i AFSCHEID Ds. P. DE BRUYN. 9 e wij steeds e i t r 1 t Verschijnt eenmaal per week Uitgave; Fa. T. GAASTRA Bx te Workutn - Tel. 45 Postrekening 82259 r r Advertentietarieftot 5 mm. 60 cent elke mm. meer 6 van buiten Friesland 8 Contracten volgens algem. regeling Inzending van advertenties uiterljjk Donderdagsmorgens nier, W. Sevensma, noemde dankte voor de opge- van ter be- Staveren. (Herv.) Voorin. 9.30 en ’s av. 7.30 uur Ds. B. J. Riemersma. Ds. L. Laurense. Ds. E. Verburg 1 uur Ds. E. Abonnementsprijsf2per halfjaar per post f2.20 uur Ds. R. Hofman De juniores van In het programma van de Elfsteden-Wan deltocht 1951 komt o.m. voor Woensdagmid dag 30 Mei aankomst te Workum, vertrek uit Workum Donderdagmorgen 31 Mei. Dat wil zeggen dat de burgerij van Wor kum aan een zestigtal van deze deelnemers (meest dames, de heren overnachten in een kampeerschip) logies moet verschaffen. Toen destijds onze burgemeester werd ge vraagd of er deze keer in Workum gelegen heid was te overnachten, heeft hij spontaan met ja geantwoord. Stelt hem dus niet teleur, maar stelt ter stond logies beschikbaar aan de bestuursleden van „Plaatselijk Belang” die U een dezer dagen komen bezoeken. Workum heeft een uitstekende naam bij de Elfsteden-zeilers, laten we er voor zorgdragen dat we deze ook krijgen bij de tippelaars! Bestuur Plaatselijk Belang NIEUWS S.V. „WORKUM”. WoudsendIWorkum II 23. Reeds spoedig na het begin neemt de thuis club de leiding en neemt de druk op het Workumer doel toe. Bijl moet even het veld verlaten maar het doel wordt voorlopig voor meerdere doorboring gevrijwaard. Even voor de rust weet G. Boersma de gelijkmaker in de touwen te jagen. Na de thee komt Workum er veel beter in, maar ondanks dat nemen de jongens uit Woudsend voor de tweede maal een kleine voorsprong, .welke twee minuten later te niet gaat door S. Visser. Workum is sterker en dit wordt in de uitslag uitgedrukt door een doelpunt van Genee. Workum III—IJ.V.C. I 1—8. Cher deze wedstrijd is niet veel te ver tellen. IJ.V.C. voerde geleidelijk de score op. Met de stand 12 kreeg Workum een pracht kans om gelijk te maken, maar helaas werd deze om zeep gebracht. Dit had wel eens van invloed kunnen zijn op het verdere ver loop, maar een overwinning voor de thuisclub behoorde tot het Ónmogelijke. Zondagavond was het een belangrijke gebeurtenis voor de Ned. Herv. gemeente, toen Ds. P. de Bruyn, na een bijna 4-jarig verblijf, afscheid nam van de Workumer ge meente, wegens vertrek naar Fijnaart (N.Br.) Het voor deze gelegenheid welwillend afge stane kerkgebouw der Geref. Kerk, was vrij goed bezet. Naast ringcollega’s waren ook burgemeester en wethouders van Workum en afgevaardigden van de plaatselijke kerken aanwezig. Tot schriftlezing had Zijn Eerw. deze avond gekozen 1 Sam. 20 i 4—24, waar gesproken worden en toch met enthousiasme aan andere ringen hun aandacht geven. Gekozen werden daarop de heren Tj. Fol- en J. Sikkes. Eerstge- het in hem gestelde vertrouwen en zou willen voorstellen de bur gemeester tot ere-voorzitter te benoemen, waartoe onder applaus be loten werd. Het bestuur had er zich rekenschap gegeven, welke financiële offers er vordering van het vreemdelingenverkeer ge bracht moesten worden en meende dat het beperkte ledental en de lage jaarcontributie ’van f 1.het onmogelijk maakte hierin een werkzaam aandeel te nemen; dus ’n nieuwe zelfstandige vereniging zal dan het best we zen, oordeelde het bestuur. Veel gemeenteleden drukten Ds. en Mevr, de Bruyn bij het verlaten van het kerkgebouw de hand. Nu het voorjaar buiten alles in volle kleuren zet en overal de vogelstemmen weer blijde jubelen, nu is het ons opgevallen dat de broedende zangvogels te Workum niet overal met rust worden gelaten. Een voorbeeld: We bezochten Zondag j.l. het prachtige park, dat voor Workum een rijk bezit is geworden. Het viel ons op, dat hierin slechts weinig zangvogels voorkomen. Dit zal echter wel beter worden als het boom gewas meer is ontwikkeld. Wat we echter wel zagen was, dat aan de noordoostkant ten oosten van het vijvertje, een strookje berm gras geheel was platgetrapt.... In deze omge ving zong een heggemusje zijn leuk voorjaars liedjeen wij vermoedden met vrij veel zekerheid dat het nestje van dit aardige en nuttige zangvogeltje (niet te verwarren met de huis- en ringmus) wat te veel belang stelling van de Workumer jeugd geniet en gedoemd is daardoor te verdwijnen... Ook kwam ons ter ore dat in het Vliet notabene een roerdompnest is uitgehaald en de eieren van deze bijna overal verdwijnende vogel ten prooi zijn gevallen aan de verzamel woede van een (of meer) jongens of ouderen, welke hierdoor de natuur schenden. Diezelde dag vingen we een gezegde op van een jager (althans jacht-akte-bezitter) welke iemand een roerdompje beloofde.... Dergelijke mensen zijn geen geweer ver trouwd. Het in voorraad hebben van be schermde vogels, (ook opgezet) is thans strafbaar bij de wet en degene die ze schiet en ze vervoert is ook strafbaar en beloopt de grote kans, niet alleen zijn geweer en zijn akte kwijt te raken maar ook een flinke boete te belopen Wij meenden dit even ter kennis van de Workumer bewoners te moeten brengen, ook al omdat aldaar hoe jammer geen vo gelwacht bestaat en daardoor helaas heel weinig propaganda wordt gemaakt voor vogel en natuurbescherming. Wie neemt eens het initiatief tot oprichting daartoe? In geheel Friesland werkt deze organisatie prachtig en verricht uitstekend werk, vooral ook in de gesloten raaptijd onzer weidevogels. Met dank voor de plaatsing. JOH. HOEKSTRA, Koudum. Voorz. afd. Koudum Bond Fr. Vogelwachten. Ds. A. Ds. A. J. Oos- Workuin IVQ.V.C. II 13. De Workumers hebben deze wedstrijd niet over geluk behoeven te klagen. Dat de jon gens uit Staveren niet meer doelpunten fabri ceerden lag hoofdzakelijk aan het feit dat ze keer op keer de kwaliteit van paal lat beproefden. Workum IV—Q.V.C. III 7—4. Hoewel Q.V.C. tot 02 uitliep wisten roodhemden de eindstand op 7—4 in hun voor deel te brengen. Jammer dat weer een Q.V.C.- speler moest uitvallen. Hoewel het zich eerst goed liet aanz.ien, achtte de geneesheer het toch noodzakelijk dat K v.d. Meulen, die een bal tegen z’n gezicht had gekregen, naar het ziekenhuis vervoerd moest worden. Tegenwoordig moeten we nogal eens melding maken van Q.V.C. spelers die gewond raken bij het voetbalspel en het ziekenhuis komt er ook al meest aan te pas. Workum 3 kunnen door de 31 overwinning op Bakhuizen 1 niet meer van de eervolle tweede plaats verdron gen worden. W< rkum IV moest natuurlijk in Q.V.C. I haar meerdere erkennen. Het behoeft dan ook niemand te verwonderen dat de W. keeper 6 keer de bal uit het net moest halen. Graag hadden we een tegenpuntje gezien, maar dat zat er deze middag niet aan. Gaast. (Herv.) Nam. 1.30 uur van Ooijen. Hindelopm. (Herv.) Voorm. 9.30 7.30 uur Ds. H. Altena. (Doopsgez.) ’s Av. 7.30 uur (Geref.) Voorm. 9.30 uur van Workum (H.A.) Nam. 2 Verburg (Dankz. H.A.) Koudum. (Herv.) Voorm. 9.30 en nam. 2 Ds. F. Bloemhof van Spannum. (Doopsgez.) Nam. 2.30 uur Ds. R. Hofman. Molkwerum. (Herv.) Voorm. 9 1.30 uur Ds. A. J. Schneider. Warns. (Herv.) Voorm. 9 uur Oostenrijk, ’s Av. 7.30 uur tenrijk (Jeugddienst.) (Doopsgez.) Voorm. 9.30 man van Workum. OPENBARE VERGADERING „PLAATSELIJK BELANG” 22 Mei. Als gevolg van een dezer dagen bijeengetrommelde vergadering om te komen tot oprichting van een Vereniging voor Vreemdelingenverkeer of althans tot enige activiteit op dit gebied, nam „Plaatselijk Belang” op zich dit punt op een te houden openbare vergadering aan de orde te stellen Daartoe stonden voor hedenavond op de bo venzaal van Hotel „De Wijnberg” ruim vol doende tafeltjes en stoelen gereed om tien tallen belangstellenden plaats te verschaffen, maar vooral de zakenlui en vertegenwoordi gers van plaatselijke verenigingen schitterden door afwezigheid. Een twintigtal belangstel lenden is voor een dergelijke vergadering toch maar een handjevol, maar misschien wordt dat beter als binnenkort vastomlijnde plan nen ter tafel komen. Dat is tenminste wel te hopen, als men Workum waf nieuw leven in wil blazen en hier toeristen en kopers uit de omgeving naar toe wil trekken. Nadat de vice-voorzitter, de heer W. R. de Jong, de vergadering geopend had, gaf de secretaris, de heer E. Robijns, een overzichtje van hetgeen de gemoederen in de laatste ge houden ledenvergadering en de daaropvolgen de jaren had bezig gehouden. Uit het verslag van de penningmeester, de heer S. W. de Boer, bleek dat de kas in al die jaren vrijwel ongehavend was gebleven en nog steeds ongeveer f 250 bevatte. De ontvangsten en uitgaven werden even gecon troleerd door de heren S. Brandenburgh en W. Sevensma; bij monde van laatstgenoemde werd voorgesteld de penningmeester decharge te verlenen. Door de directeur van de Vaktekenschool de heer Th. Breukelaar, werd verslag uitge bracht over de cursusjaren ’49 en ’50. Een leer.ingental van in de dertig, ongeveer voor de helft afkomstig uit Workum en verder uit de omgeving, heeft met veel ambitie en zonder verzuim de verschillende lessen ge volgd. De verstandhouding tussen de leerlin gen en leraren was uitstekend, zodat er steeds een prettige sfeer heerste. Wanneer zifh voor de volgende cursus nog enke'e smeden melden, kan wellicht voor dit vak ook nog een leerkracht aangesteld worden. Met de hoop dat de jongelui het ook zelf zullen inzien, dat ze inplaats van langs de straat te slente ren, beter met de vereiste vakkennis toegerust kunnen worden, besloot spr. z’n zakelijk en waarderend rapport. „Plaatselijk Belang” heeft zich voor de groei van de Vaktekenschool altijd op lof waardige wijze beijverd en daarmee is on tegenzeggelijk een belang van de eerste orde gediend, hoewel een ambachtsschool dat nog in grotere mate zou zijn geweest, doch helaas speelden bij de te stichten ambachtsscholen tot nu toe unfaire beweegredenen een rol. Op de agenda stond, dat de heren C. A. Dijkstra, E. Robijns, en H. A. Bergsma bij de bestuursverkiezing vervangen moesten wor den, wat ook nodig bleek omdat geen dezer zich herkiesbaar stelde. Er gingen stemmen op om zes bestuursleden (een volledig be stuur dus) te kiezen, omdat zij allen bij een normale gang van zaken al zouden zijn afgetreden en na de te houden stemming zou dan wel blijken wie voor herkiezing in aan merking kwam. Het aangegeven bestuursvoor stel bleef echter gehandhaafd, want men kan er dan zeker van zijn dat de lopende zaken op de gebruikelijke wijze behartigd zullen de nieuwe bestuursleden kunnen verbete- wordt over het verbond van David en Jona than. De tekst was uit hetzelfde gedeelte ge- 'nomen, nl. vers 23 „En aangaande de zaak waarvan ik en gij gesproken hebben, zie, de Here zij tussen mij en tussen u tot in eeuwig heid.” In het begin der predikatie wees Ds. de Bruyn er op dat z’n intree tekst van 24 Aug. 1947, Prediker 8 4a; „Waar het Woord des Konings is, daar is heerschappij,” ook vandaag nog geldt. Daarom door alle mense lijke gedachten roept God de dienstknechten, die slechts de Herder kunnen volgen waar Die wil. Spoedig is men geneigd om in een dienst droefgeestig neer te zitten. Zie naar Jona than die recht had op z’n vaders troon, maar wist dat hij die niet zou /beërven. David, uit welke stam later de Behouder der wereld geboren is, zou die plaats innemen. zaak kan Toch zijn die twee hartsvrienden. Ja, ze waren met hechter banden saamgeklonken dan de natuurlijke banden hier. Zo ook de banden van gemeente en predikant. Onze banden zijn van hogere en grotere waarde, daar God, ze ineengestrengeld heeft. Een die naar kan weggaan, maar Zijn werk wordt voortgezet. Dat zien we ook in Workum, nu al weer 2 predikanten van elders aan de roepstem van Workum gehoor hebben gege ven. Wij, als predikant en gemeente zullen verantwoording moeten doen van onze daden en woorden. Boven alles uit rijst Gods genade gift die zoveel gaf en nu mogen we niet achterom zien, of het moet zijn met de bede: vergeef ons onze zonden, daar Christus, de Koning der kerk, moet wassen, en minder worden. Na het uitspreken van de zegen, verzocht Ds. A. de Jonge de vertrekkende predikant toe te willen zingen Gez. 94, daar Ds. de Bruyn verzocht had geen toespraken te wil len houden. EXCELSIOR. Pinkstermaandag werd te Sneek een toogdag gehouden van het Nederlands Chris telijk Gymnastiek Verbond, afd. Noorderge- west. Ter gelegenheid van het onlangs ge vierde 30-jarig bestaan van de Sneker ver- e..Ling „Advendo” had deze de organLalie op zich genomen. Jammer voor de dames en heren, maar ook voor de belangstellenden, dat het weer zo slecht was, daar de eerste treden op het demonstratieterrein de deel nemers natte voeten bezorgde. Onder de ruim 40 deelnemende verenigingen bevond zich na tuurlijk onze plaatselijke vereniging „Excel sior”, die met dames en herenleden proeven van bekwaamheid aflegde. Vorige week had den we reeds graag de bereikte resultaten mcegedceld, maar doordat de telcommissie handen tekort kwam, waren de definitieve uitslagen nog niet bekend. De waardering die de jury voor onze stadgenoten had, was zeker moedgevend, daar de dames in aanmer king kwamen voor een 3e prijs, en de heren het er nog beier wisten af te brengen, met een 2e prijs. Zeer zeker een goede prestatie. Zondag 27 Mei 1951. Workum (R.K.) Voorm. 7.30 uur Vroegmis 10 uur Hoogmis Nam. 3.30 uur Lof. (Herv.) Voorm. 8.30 en 10 uur Ds. L. Luteijn van Tjerkwerd. ’s Av. 7.30 uur Ds. A. J. Schneider van Molkwerum. (Jeugddienst.) (Doopsgez.) ’s Av. 7.30 (maandelijkse collecte) (Geref.) Voorm. 9.30 uur 7.30 uur Ds. E. Verburg. (Bapt.) Voorm. 9.30 uur Leesdienst. Heidenschap. (Herv.) Voorm. 9 uur de heer )R. Jellema van Molkwerum. Nam. uur Ds. H. Altena van Hindelopen. Ferwoude. (Herv. Voorm. 9 uur Ds. Moll van Wons. WORKUM. Zondag a.s. hoopt Ds. P. de Bruyn zich aan de Ned. Herv. gemeente te Fijnaart (N.B.) te verbinden na zijn door ’Ds. A. de Jonge. en Nam. De alhier gehouden collecte voor drankbestrijding heeft bruto f 73.56 bracht. r> HAAK-IN. 21 Mei. Veel later dan aanvankelijk het plan was, is de Workumer Haak-in actie afgelopen. Behalve de totalen willen we toch even de f 23.35 vermelden, die nog in kas was van de oude buurtvereniging Markt- Schoolstraat en nu voor de kankerbestrijding haar uiteindelijke bestemming vond. Het resultaat voor ons stadje noemt de een heel goed, terwijl anderen de opbrengst niet voldoende vinden. Opgemerkt zij, dat ver schillende giften reeds persoonlijk waren over gemaakt, zodat we zonder reserve (de bewij zen hebben we gezien) kunnen zeggen dat Workum meer dan twee duizend gulden dit deel af stond. Vrijdag j.l. werd dan door de heer Bode graven het bedrag van f 1122,11 voor de microfoon genoemd en dat was de stand van Donderdagmiddag precies. Het totaal bedrag dat Workutn door deze actie afdroeg was f 1192.01, terwijl enkele pakketten goederen voor de bazar werden verzonden. Workum heeft zich dus best gehouden. Wanneer we bedenken dat tijdens de laatste actie per hoofd ruim 30 cent werd gegeven, betekent dit dat de opbrengst van de lande lijke actie ruim 3 millióen moet zijn Alles tezamen komt het neer op plm. 57 cent per inwoner. Was dit het gemiddelde van geheel Nederland, dan werd het een bedrag dat tussen de 5,5 a 6 millióen schommelde. Cijfers worden niet meer door de N.C.R.V. verstrekt maar we geloven dat het eindbedrag (dat Donderdag nog niet bekend gemaakt kan worden) heel dicht bij de drie millióen gulden komt, of misschien, en dat is zeer goed mogelijk, wordt dit bedrag wel over schreden.! Dooi- deze krachtige nationale actie kan de bestrijding van deze zo zeer gevreesde volksziekte met kracht ter hand worden ge nomen. Workum behoeft zich niet te scha men voor het resultaat der actie en dank baar is de lijdende mensheid ook voor Uw bijdrage, die tenslotte het mogelijk maakte deze na iona’e ere’aak te doen slagen. De prijs welke beschikbaar was gesteld door Textilia is gewonnen door mw. Wed. A. Feenstra B 100, Workum, die zich bij deze vervoegen.

Friso nl | 1951 | | pagina 1