k I ITAXI? II Grasverkoop. -“Hl Nieuws- en Advertentieblad voor Workumen omliggende gemeenten De Ned. Hervormde Kerk te Workum. Zangconcours I Inenting en herinenting tegen pokken. op 4 Juli 1951 aanvang vm. 11 uur waaraan verbonden rip th o 74ste Jaargang No. 26 Zaterdag 30 Juni 1951 6 persoons LAATSTE KENNISGEVING uur van as I te Workum Kaarten in voorverkoop verkrijgbaar bij R. Riemersma en H. Bergsma te Workum tot Dinsdag 3 Juli ’s avonds 8 uur. Voor nadere inlichtingen raadplege men de raambiljetten. S.V.W.-AGENDA ZATERDAG 30 JUNI OPENING SPORTTERREIN Zie raambiljetten en adv. TE WORKUM „Sil ik dochs earst myn baes oan moatte om fiks hwatopslach. Hwant ii sa 't it nou stiet, soe myn hiele wyklean opgean oan ünderhald, benzine, dan naar IJEME DE BOER AVONDFEEST, hetwelk aanvangt om 7.15 uur ii Te 8.15 uur optreden van het beroemde Haagse Amusementsgezelschap MANDALIKA zij brengt U o.a. Mandalikameisjes, Krontjong-, Bimtanger-, Mondorgelband enz. N Fryske Brief 214. y) Wy, myn buorman en ik, sieten op in joun yn ’t moaije waerby üsop jjy ’e stoepe. Mar om nou to sizzen dat men rêstich sit, né dat docht men O net. Hwant it is al slim safolle auto 's der by jins lansfleane. Enhwat ÖL sjoeht men der sierlike weinen by. Dingen dy’t tüzenen kostje, moat je tinke. Foral de aldernijsten, né gewoan wei in wfinder. En dan allegearre „stroomlijn" fanseis. Men kin nou stiver net sjen, of’t sa’n ding foarüt of efterüt rydt. Der is kop noch sturt oan to finen, seit men wolris, nousais’t hast al. Wylst wy der sa sieten miende ik sizze to moatten: „Der wurdt nou wol tige klage, dat wy en dat ils lan sa earm is as in sweal, mar oan it tai nije auto’s to sjen, binne der noch frijhwat lju dy't wol jild hawwe. Hwant dfi en ik sille it wol litte en flean mei sa’n djür ding op’edykom”. Myn buorman seach my ris oan, gnyske san bytsje ensei doe: „Hwat tinkst dat al dyjinge dy ’t hjir in sa‘n moaije „slide" foarby fleane, dat dy nou allegearre jild hawwe? Dat koe dy wolris raer óf falie. It is noch altyd sa dat de bretalen hawwe de heale wrald, hwetom soene hja dan gjin auto besette kinne? Né, dü en ik kinne as ’t der op oan komt ek wol sa’n ding krije“. r~ ,x bilesting ensf. foar in auto". Mar hy haldde steande„Gekheit. Der ride genöch fan die lju yn in moaije nije wein, dy ’t as ‘t der op oan komt, minder yn ‘e büse hawwe as dü en ik“. „As it dan sa maklik giet, moatst dü sjen ien to krijen, gean ik ris in kear mei dei üt to riden". Dermei wie üs praetsje oer djüre en moaije auto’s oan ein. Mar nou komt der in forfolch op, hwant lit myn buorman dan foar in great part dochs noch gelyk krjje. Yn safier dan, dat de bretalen wol yn in auto, ride kinne. Hwat is ’t gefal Lés ik Freedtojoun yn ‘e Jcrante, dat der yn den Haech in hiele ploech mannen oppikt en efter ‘e doarren set is. Hja hiene kans sjoen en dy kans waernommen ek, om ünderskate lju, lyk as notaris sen, banklju, geastliken, sakenminsken, ensfh. mar efkes in miljoen ta de büse üt to praten. Dat bitsjut noch al hwat soe ‘k sa sizze. Fansels kamen hja net op Klompen en yn in aid skurf pakje klean by har „klanten". Wiene hja yn 't earstoan bigoun as „oorlochslachtoffers" om de minsken sa‘n hündert goune fan ‘t gat to setten, letter, doe‘thja seagen dat it jild noch altyd op ‘e dyk leit, gyng it yn ‘t great. Djüre auto’s, moaije pakken klean oan, in greate tas ünder'eearm in moai praetsje en in glêdde tonge, nou doe gyng it fansels. As mynhear dy en dy syn „wein" foar de doar sette en dan de fuot- ten by syn „slachtoffer" oer de drompel hie, nou, tüzen om ien, dat hy in eagenblik letter mei in aerdich dofke yn ‘e auto stapte. As ik dat sa ris neigean hwat dogge wy dan yn ‘e kjeld. As wynoch ris op stap geane om foar in goed doel hwat byelkoar to krijen, dan moat dat mei stuorkes, dübbeltsjes en as 't goed giet mei kwartsjes gean. En sokke smjunten slepe it jild mei tüzenen yn ‘e wacht, allinne om der seis prinshearlik fan to libjen. Great swé tlaen en in oarmans jild mei bannen fol wei smite. Ja, ja, minsken de Side spreuk dy ‘t wy op skoalle learden, is noch altyd wier, ‘k Sil sjen of ik dy spreuk noch opskriuwe kin: „Mundes vult decipidecipiater ergo". Dat moat dan safolle bitsjutte as: „De wrald wol bisjaggele wurde; dos wurdt hja bisjaggele". Soene dy lju faeks dy leargang folge hawwe, dy ‘t dan Sneontojouns foar de radio kaem „Hoe'wordt ik een goocheme jongen?" Mocht dat al sa wêze, nou dan hawwe hja de lessen göed leart, hear. OFFICIËLE MEDEDELINGEN Ook verhuur zonder chauffeur werden ingeënt, ten huize BURGERLIJKE STAND. aan FRISO. PLAATSELIJK NIEUWS. INGEZONDEN. Cliché Leeuwarder Courant. De burgers van Workum worden Woensdag 4 Juli verzocht de vlaggen uit te steken Koor met avondmaalstafel, stoel en koorbanken, voorzien van houtsnijwerk door de beeldhouwer Tjipke Visser vervaardigd. Rechts tussen de koorbanken de toegang tot de Lantynse school. Verschuil» eenmaal per week Uitgave: Fa. T. GAASTRA Bz te Workum - Tel. 45 Postrekening 82259 Inzending van advertenties uiterfijk Donderdagsmorgens Advertentietarieftot 5 mm. 80 cent elke mm. meer 6 van buiten Friesland 8 Contracten volgens algem. regeling tweedaagse worden te de de opening des Woords gedeelte uit 2 Kron. 6 en Gemeente Workum. Vanaf 20 tot en met 27 Juni 1951. Geboren Hieke Sjoerdtje dv Hartman Pelle en Minke Valk. Gehuwd Tjjs Klaver, 22 jr te Leeuwarden en Hinke Bouwman, 18 jr te Workum. OverledenEngele de Jong, 89 jr, wedn. van Klaaske Hoekstra. Douwe van der Baan, 66 jr, echtg. van Jantje de Jager. Meindert van den Akker, 75 jr, echtg. van Froukje Pelle Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. RUSSCHEN. De Secretaris, VAN DER GOOT. GROOT ZANGCONCOURS WORKUM. Met ingang benoemd tot onderwijzer aan te Ferwerd onze J. Boeijenga. f J Aan de B.H.B.S. met 5-jarige cursus te Sneek slaagde voor ’t einddiploma onze stadgenoot de heer R. van Zondag 2 Sept, hoopt ds. J. E. Beker te Voorhout z’n intrede te doen bij de Ned. Herv. gemeente alhier. votum, uit en waarna uitgesproken kerk, Avondmaalstafel, Doorpvont, orgel de dienstdoende groot aantal Onze oud-stadgenoot de heer S. Visser werkzaam bij de ambulante dienst te Roer mond, is met ingang van naar de Fiscale Inlichtingen- en dienst, afd. Douane- Recherchedienst met standplaats Rotterdam. A o.a. ’t Veer. Aba*aAmA*Uspi;j|sf2.— per halfjaar per post f2.20 DE INWIJDINGSDIENST. Na binnenkomst van ambtsdragers, gevolgd door een predikanten in toga brengt de ouderling de een schaal en de predikant - Geslaagd voor Agent van Politie Rotterdam onze vroegere plaatsgenoot heer S. B. van der Pal. van Workum, J. RUSSCHEN, burgemeester. VAN DER GOOT, secretaris. Noord A 47 - Tolof. 138 Burgemeester en Wethouders van WORKUM brengen ter openbare kennis dat op DINS DAG 3 Juli a.s. des voormiddags van 89 uur, voor hen die reeds eerder werden inge ënt, en van 910 uur voor kinderen beneden de leeftijd van 2 jaar, die nog niet eerder van Dr. B. C. Noordhoff, gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting tegen pokken. Voor het Heidenschap zal zowel voor in enting als voor herinenting gelegenheid be staan op 3 Juli des namiddags tussen 23 uur in de school. Belanghebbenden worden verzocht trouw boekje mee te nemen. Wij mAien goed te doen de bevolking op de noodzaak van deze inentingen te wijzen. De „pokkenepidemie van Tilburg” is, prac- tisch gesproken achter de rug, maar wat zich daar heeft voorgedaan, kan zich elk ogen blik overal elders in on» land voordoen. De epidemie van Tilburg heeft echter weer eens op ondubbelzinnige wijze de grote be tekenis van de vaccinatie bewezen. Deze is één van de weinige goede wapenen tegen de pokken. Bij een goed geënte bevolking (als 80 pCt. is gevaccineerd op een niet langere duur dan drie jaren geleden tijdstip) kan mense lijker wij» geen pokkenepidemie ontstaan. Workum, 28 Juni 1951. 1 Juli overgeplaatst Opsporings- als en waar zich dit wonder voltrokken heeft, daar is het feest. Ook staat de Avondmaals tafel te nodigen: Komt alle dingen zijn ge reed en het feestmaal is bereid. Dan begint de vrolijkheid van het opgenomen zijn in de van 1 Juli is de Geref. School plaatsgenoot de heer Jan Te Meppel slaagde voor het diploma landbouwwerktuigenreparateur onze oud-stad genoot de heer C. van Drogen, thans smid te Koudum, met het hoogste aantal behaalde punten op dit examen. AL MEER DE PRIJS. In Lemmer werd een groot Athletiekfeest gehouden, waaraan veel bekende loper» deel namen. Onze stadgenoot Cor Hunia had zich ook laten inschrijven en wel voor de 3000 M. juniores. Natuurlijk was hij favoriet en in een uitstekende race wist hij no. 2 meer dan 20 seconden achter zich te laten door in de goede tijd van 9 min. 48,4 sec. de afstand af te leggen. Ook kwam Cor uit in de 3 x 1000 M. loop, met Huizinga en Bijlsma. Dit drietal was voor de overige deelnemer» te snel, hoewel de andere verenigingen ook goede prestaties leverden. bijbel op de kansel, de diaken beker op de Avondmaalstafel en de doopschaal op het doopvont. Vervolgens spreekt de voorganger groet en aanvangstekst Ps. 65 5 zingt de gemeente Ps. 24 4 en 5, de inwijdingsgebeden worden voor en kansel, steeds gevolgd door het zingen der gemeente, waarna de toewijding der gemeente plaats vond door het staande zingen van de Geloofsbelijdenis. Na het gebed om las ds. de Jonge een Efeze 2. Tot tekst was gekozen Lucas 15 24c „En zij begonnen vrolijk te zijn”. Zijn Eerw. stelde eerst de vraag wat de gemeente doet als zij samen is in de ere dienst. Vrolijkheid mag het voornaamste ken merk er van zijn, ja de intenste blijdschap kan alleen beleefd worden voor Christus’ aangezicht, omdat er een ontmoeting plaats vindt. De gelijkenis van de verloren zoon, waar uit de inwijdingstekst is genomen, spreekt van het weggaan van de jongste zoon, die spoedig geen uitweg meer ziet wanneer hij ver weg gedwaald is en aan alles gebrek heeft. Alles is hem ontvallen, maar toch is er nog een lichtpunt, daar z’n vader nog leeft. Hij zegt dan ook: Ik zal opstaan en tot mijn vader gaan. Zo ook mag een ieder weten dat er een wachtende uitziende Vader is. Wij mogen komen en verheugt U dan dat God hier in Workum ’n plaats der ontmoeting heeft bereid. Zoals de terugkerende zoon z’n plaats vond aan de voeten van de vader, zo moogt ook gij komen met de schuldbelijdenis: Wij zijn niet waard Uw zoon genaamd te worden. Berouwvol komt de zoon en wil z’n kind schap onwaardig verklaren, maar de vader noemt hem: „Mijn zoon”, want wie schuld bewust komt, valt in de liefdevolle armen van Christus en dan voltrekt zich het heil- geheim van de wedergeboorte. Uier staat het deepvont en ontvangt men het teken en zegel van het kindschap Gods Is het nog nodig de aandacht te vestigen op het Zangconcours, door de Chr. Mannen zangvereniging „Laus Deo” ter gelegenheid van haar eerste lustrum georganiseerd? Door raambiljetten, advertenties en spandoeken we ten de Workumers nu wel dat het Woensdag aanstaande een bijzondere dag is. En toch kan een extra woordje misschien geen kwaad. Men hoort nog wel eens de bewering, dat er in Workum eigenlijk niet veel gebeurt, dat er niets te beleven valt, dat het er een dooie boel is, enz. Men wijst dan meestal op andere plaatsen, waar men wel zou weten hoe men de zaak moet aanpakken. Waarbij vergeten wordt dat in die andere, meestal grotere, plaatsen de omstandigheden wel wat anders zijn dan in onze stad. En verder zijn dergelijke beweringen absoluut onjuist. Op 4 Juli gebeurt er weer wat in Workum. Meer dan 1000 zangers en zangeressen zul len hun stemmen meten en drukte en fleur in onze plaats brengen, ’s Avonds zal het uit 60 personen bestaande gezelschap „Man dalika” uit den Haag voor een goed slot van de dag zorgen. De organisatoren deden hun best en we kunnen ervan verzekerd zijn dat de ver schillende zangverenigingen en „Mandalika” alles in het werk zullen stellen om U een genofvolle en prettige dag te bezorgen. Op de Workumers rust nu de plicht hun belang stelling te tonen en daardoor de 4de Juli tot een volkomen geslaagde dag te maken. Het actieve uitvoerend comité kan dan t.z.t. met een gerust hart de reeds bestaande plan nen voor het volgend jaar gaan uitwerken. Het Ere-Comité, J. RUSSCHEN, Burgemeester P. NIEMANTSVERDRIET, Notaris H. DE VRIES Wzn, Oud-wethouder B. FABRIE, Bapt. Predikant S. GAASTRA, A.N.W.B. consul TJ. FOLMER, Dir. Zuivelfabriek G. HEERINGA, Muziekdirigent ;B. SIJPEBSMA, Koordirigent Gegadigden voor een of meer percelen hooiland op de Waard, kunnen vóór Maan Hag 2 Juli a.s. nam. 5.30 uur, ter secretarie opgaaf doen van het door hen gewenste aantal percelen. De percelen zullen worden uitgegeven ter oppervlakte van 1 ha. en door loting de gegadigden worden toegewezen. De prijs wordt door taxatie vastgesteld en bij de gun ning medegedeeld. De beta'ing dient direct na gunning, doch vóór 6 Juli a.s. te geschieden ten kantore van de gemeente-ontvanger. De percelen moe ten vóór 7 Juli a.s. zijn gemaaid, terwijl het gras daarna zo spoedig mogelijk moet worden gehooid. Om technische redenen kan het „ruiteren” niet worden toegestaan. Workum, 28 Juni 1951. Het Gemeentebestuur BROMFIETSTOCHT. Volgende maand zal een bromfietstocht door Friesland worden ge houden, uitgaande van de Provinciale Ver eniging tot het bevorderen van Vreemde lingenverkeer. De tweede dag nl. Zaterdag 28 Juli zullen de ploffers door ons stadje rijden en dan trachten te bewijzen dat de organiserende V.V.V. met deze tocht Veel Vermaak Verschaft, opdat ook de bromfietsen aanspraken kunnen maken op: Veilig, Vlug, Voordelig en in elk geval Velen Verrassend Voldoen. Intussen, geniet gerust „brommend” van Uw vacantie, daarbij de Verkeersregels Vol ledig Volgend, want dat kan Veel Verdriet Voorkomen. Dat is omtrent deze tocht de Voor zichtige Viel» Van Veilig Verkeer Voorstander. gemeenschap der Heiligen in onze Here Jezus Christus. Op aarde is geen volkomen zaligheid, alleen maar de voorsmaak, maar eens zal Hij ons uit deze voorhoven het eeuwige Vaderhuis laten binnengaan. Hier vieren wij het feest der verzoening van het samen met Christus gestorven en opgestaan zijn en het kindschap Gods en aldus de laatste woorden der predi kant: Laat ons eten drinken en vrolijk zijn. Na de dienst der offerande en dienst der gebeden werd de i'iwijdingsdienst besloten met het uitspreken van de zegen. We zouden schromelijk te kort schieten wanneer niet in het bijzonder genoemd werd het koor onder leiding van de heer B. Sij- persma, dat zo voortreffelijk aan het slagen van deze dienst heeft meegewerkt en de orga nist de heer IJ. Wielinga, die op de bekende wijze het fraaie orgel bespeelde. Omdat vorige week zo kort na de in wij dingsplechtigheden ons blad moest verschij nen, was ’t niet mogelijk met alle beschrijvin gen geheel volledig te zijn, waarom we nu nog enkele aanvullingen en interieuropnamen geven. Van de avondsamenkomst dan eerst datgene, wat vorige week bleef overstaan. 1

Friso nl | 1951 | | pagina 1