TAXI Nieuws- en Advertentieblad voor Workumen omliggende gemeenten G. L. de Jong Seizoen Opruiming a 74ste Jaargang No. 28 Zaterdag 14 Juli 1951 6 persoons SB Gratis Breigarens - Zie Etalage 278 ct. 87 ct. 98 ct. 495 ct. Markt DE BOER De oare deis koe Luts it hüs fan master skjin. 't Waerd tiid ek hwant oer in deimanich moast hja nei dokters mefrou to himmeljen. vanaf 35 ct. 28 ct. 78 ct. 98 ot. dan naar IJEME Noord A 47 kunnen wij het U niet geven in de maar kom eens kijken Skisokjes Kniekousen Jongens onderbroeken Jongens singlets Dames Camisoles en Directoirs En Knilles? Och hy wie bliid dat er yn elts gefa] noch in pear wike foar him seis hie. En dan wiene de knyntsjedagen wer üt. Hy siet de middeis oan 't miel. Brüne beanne mei bret spek. In ke- ningsmiel neamde er dat altijd. Der koe er nou süver net sêd fan wurde. Luts sei wol faek, „hwerstü it bringst, ik wit it net. Slacht my der in grauwe kop beane efter ’e knopen''. Nou hy die fan 'e middei syn bést wer. Der noch in fiks steal brij efter oan, dat doe ’t er it op hie, moast de broeksbfin los. Tonei mear. „Hwat seist my der? Soe de baes dy efter it gat fleane moatte omtofreeg- jen of it dy hast past om oan ‘t wurk to gean? It mat ek al hast net mal- der wol?" De Stadige, dy ’t lang genoch troud wie om to witten hwat fleis hy yn ‘e kQpe hie, seach dat it kompas alhielendal forkeard wiisde. Luts, in boppest bést wiif, mar o leave guont as hja it op ‘e heupen krige. Derom sei er dan ek mar gau: „Moast ik der moarnier mar efkes oan rinne". „Moarnier Joun noch. Fuortdaliks der op óf. Kinst de baes nou thüs treffe, moarn is er faeks wer fuort". Sa rekke de Stadige nei folie suchtsjen en stinnen op in paed nei Stienstra. Hy trof it bysünder, de baes kaem krekt oan fytsen. Sa gau hy Knilles seach, lake er al: „Kom jonge bist noch al aerdich goed biwintere sjoch ik. Dochst noch net mei oan de moade fan de „slanke lijn" ha'k yn ‘e rekken". „Né baes, ik wurdt einlings al hwat to grau. Mar ja, hoe kin it ek oars, sa'n hiele winter neat om hannen, as sliepe, ite en drinke“. „Ik soe sa net kinne, dat sil ik dy wol sizze. Myn leave man noch ta, it fleach my fan alle kanten oan. Ik forfeelde my dea". „Och baes moat tinke üs soarte minsken rint eltse winter in skoft om nou, en dan wend it". ,,‘k Wyt net as ik der wol ta wenne soe. It is dastü in boppest bésten in warber wiif hast, oars soestü ek raer stean to sjen". Knilles dy ’t leaver sok soarte praet net heardefrege dimmen: „Hwat tinkt de baes soe ‘t al hast hwat wurde kinne Baes klaude ris op syn keale plasse en andere: „Ja, wy sille Moandei mei de nije skoalle bigjirine is 't doel, mar as it hwat wurde sil, wyt ik net. Ik bin bang dat de froast noch to djip yn ’e groun sit. En ik ha sa hjir en der noch al in lyts karweike, mar folie wurk is der net op 't heden’’. „De baes moat my goed bigripe, folie wurk ha’k net nedich, ik bin al mei o sa’n lyts bytsje tofreden". Stienstra seach him ris oan: „Soa mei in lyts bytsje seist? En as ik dy dan derneffens ek leane, soest raer guod opjaen, tink?" It bleau efkes stil en doe bigoun de baes: „Wist hwat? Littewysizze datst oer fjirtsjen dagen bigjinne kinste. Mar kom dan earst noch marris oan om to hearren hoe of hwat". Mei dat boadskip kaem er by Luts „Sjochst nou wol’’ sei hja „as ‘t seis mar hinne giest”. Noodwet Kinderbijslag kleine zelfstandigen. Mei dy fOleindige kjeld hie er net folie ta de doar üt west. Syn fierste reizen wiene nei it „Nut“ om boeken to heljen. Foar it fierdere spüke er hwat yn ’e hüs om. Yn 't lést fan Febrewaerje sloech it waer om. It wie dien mei de froast. Op in joun kaem Luts thüs, (hja wie it hüs foar de nije master oan ’t him meljen) en sei: „Hast ek by Stienstra west? Dy bigjint Moandei oan de nije skoalle hearde ik fan master". Knilles seach forheard op: „Wol stom! Moandei al seist? Dat sa'n man nou net ris efkis by jin oan rint om to sizzen hoe of hwat?" Dat sizzen noaske Luts mar min, hwant frijhwat brimstich sei hja Gem. Reinigingsdienst. Fryske Brief 216. De Stadige. II. Of 't er ek miende hwat er sei Ik wyt it net. Mar Luts it goede sloof andere dan: „Wêz mar bliid jonge, dat wy beide nochsounbinne en dat ik sa goed oanslach krije kin by de minsken”. Dermei wie it petear dan wer oan ein en beiden fielden har lokkich. De winter duorre lang. De Stadige hie him lykwols gjin üre forfeeld. Abonnementsprijs f 2per halfjaar per post f2.20 Directoirs Dames Camisoles Prima Corsetten Wollen Kinderjurkje m/k mouwtje vanaf 445 ct. Dames Jumpers vanaf 98 ct. Herenhemden 198 ct. Seizeenopruiming. Credietbeperking. PREDIKBEURTEN 11 Klant van G. B. prettige vertrekt 2.00 PLAATSELIJK NIEUWS. ZEILEN. wat steeds d. Wal van 27.5 pnt. ZWEEDSE VOLKSDANS DEMONSTRATIE. VerschQn» eenmaal per week Uitgave: Fa. T. GAASTRA Bz. te Workum Tel. 45 Postrekening 82259 Advertentietarief: tot 5 mm. 60 cent elke mm. meer 6 van buiten Friesland 8 Contracten volgens algem. regeling het crediet, dat industriële mid- een meer OUDEN VAN DAGEN LOS- EN UITGELATEN. Inzending van advertenties uiterfijk Donderdagsmorgens 10 8 55 55 55 Telef. 138 Ook verhuur zonder chauffeur 8 7.5 6.5 6 2 Op I werking strekken voor het derde voor de vol- van die gelijk- eens extra bedacht de commissieleden maar kunnen ze extra-attractie voor tenslotte werd voor f 1785. Valkema, v. Wieren, Reiddomp van deze ging dan Nijhuizum 5 11. Hannie, Joh. Dikkes, Hindelopen 1 WORKUM. Voor het toelatingsexamen voor het Christelijk Lyceum te Sneek, slaagde o.a. onze plaatsgenoot A. T. Tjeerde. de kinderbijslag geschiedt na inzending kinderbijslaglijst. nadere inlichtingen bijslag gegeven zo vervolgens bij hoger is, Kinderen onderwijs algemeen Zondag 15 Juli 1951 Workum (R. K.) Voorin. 7.30 uur Vroegmis 10 uur Hoogmis. Nam. 3.30 uur Lof. (Herv.) Voorm. 9.30 uur ds A. de Jonge (H.A.) ’s Av. 7.30 uur ds A. de Jonge (Dankz. H.A.) (Doopsgez.) Geen dienst (Geref.) Voorm. 9 en nam. 2 uur ds E. Verburg. (Bapt.) Voorm. 9.30uur ds J.van Veen van Patteison (U.S. A.) 'sAvonds 7.30 uur ds B. Fabrie. Heidenschap (Herv.) Voorm. 9.30 uur ds A. J. Oostenrijk van Warns (Voorber. H. A.). Nam. 1.30 uur ds A. de Jonge [H. Doop], Ferwoude (Herv.) Geen dienst. Gaast (Herv.) Nam. 1 80 uur ds Fokkema van Exmorra. Hindelopen (Herv.) Voorm. 9.30 en ’s av. 7.30 uur ds H. Altena. (Doopsgez.) ’s Av. 7.30 uur dsL. Laurense. [Geref.] Voorm. 9.30 uur Leesdienst. Nam. 2 uur ds Smilde van Oudega. Koudum (Herv.) Voorm. 9.30 en ’savonds 7.30 uur ds J. Brouwer. (Doopsgez.) Geen dienst. Molkwerum (Herv.) Voorm. 9 en ’s avonds 7.30 uur Gand. W. Dijkstra van Workum. Warns (Herv.) Voorm. 9 uur Leesdienst ’s Av. 7 30 uur ds A. J. Oostenrijk. Staveren (Herv.) Voorm. 9 30 uur ds B. J. Riemersma. (H.A.)’s Av. 7.30 uur ds B. J. Riemersma (Dankz. H.A.) Juli j.l. is bovengenoemde wet in getreden. Zij voorziet in het ver- van kinderbijslag aan kleine zelf standigen wier inkomen blijft beneden zekere inkomengrens kinderen hebben. De bijslag wordt gegeven kind af en bedraagt voor per dag en een hele dat heeft van dagen „S.V.W.” NIEUWS Vrijdagavond ‘7.00 uur eerste nederlaagwedstrijd tegen Geachte Redactie, Graag voor onderstaand conservatisme enige plaatsruimte. Bij voorbaat dank. Per advertentie en circulaire werd vorige week ieders medewerking gevraagd om de ophaaldienst zo ordelijk en zindelijk mogelijk te doen functioneren. Dat als vriendelijk verzoek aangediende gedeelte mag van harte aanbevolen worden. Maar wat doet de reini gingsdienst zelf? „Het verwisselen der tonnen zal telkens zoveel mogelijk op dezelfde dagen en tijdstippen per week geschieden.” Maar dan zeker 'weer geregeld dwars door de huizen heen? !AIs dat nu zo ordelijk en zindelijk mogelijk heet of het gevolg is van de reorganisatie van dc reinigingsdienst, dan zijn dat wel vreemde begrippen van hygiëne. Vroeger luidde de stelregel: alles wat over het achteruit bereikbaar is, wordt ook langs die weg opgehaald, en toen werd niet ge vraagd of dat voor de ophalers minder ge makkelijk was. Iets meer werk? Goed, af zou ’t voor sommige percelen tienmaal meer tijd en moeite kosten, dan maar een andere werkverdeling uitgeplozen. Een nieuwe reini- gingsauto, met welke maar enkele keren ge reden is en waar toen een staf van personeel om heen liep. AUe kleppen open, zodat er weinig meer 'vuil in- dan uitstoof. AUes moet leren, dus dat ook, maar de auto lijkt nu overbodig te zijn. Er is meer nieuw ma teriaal aangeschaft, voor besneeuwde of glad de wegen bestemd, allemaal heel prachtig, maar U kan dat cadeau krijgen als de ouder wetse manier van ophalen zo verschrikkelijk bezwaarlijk wordt. vast, maar elk stadje of dorpje dat zich zelf respecteert, voelt het al bijna als traditie om de oudjes elk jaar op een „Snoepreisje” te onthalen. Moge de collecte, die momenteel voor de Workumer Oudjesdag (30 Juli 1951) gehouden wordt, bij het aanschouwen soortige uitgaanspret, nu worden. Dan behoeven niet over bezuinigingen, misschien eens over een nu of later piekeren. POSTDUIVENNIEUWS. Zondag j.l. werden de jonge duiven te Zutphen gelost om 8 uur met Zuidwestelijke wind. De eerste vogels bereikten iets meer dan 60 KM. per uur over de afstand van 100 KM. De uitslag was E. Eiling 1, 10, 12. L. Slootjes 2. Th. v. d. Meer 3, 8, 11. P. Venema 4, 6. M. Vlas 5, 7. Jac. Wiersma 9. CONCOURS IIIPPIQUE. Dinsdag werd ter gelegenheid het 400-jarig bestaan van Heerenveen groot concours-hippique gehouden. In - - JII. VERKOPING. Ten overstaan van notaris P. Niemants- verdriet alhier, xwerd in café „De Zwaan” het burgerhuis met erf en tuin A 98, finaal verkocht. Meer dan 50 maal werd het bod van f 1461.verhoogd en koper de heer D. Roedema 7 Juli. Vandaag hield de Zeilvereniging „Workum” haar 3e Onderlinge wedstrijd op de Zand- en Gaastmeer. Door de harde wind bleven enkele boten aan de wal liggen, maar er startten toch nog tien 16 vierkante M’s en 6 schepen in de handicap klasse. In de 16 vierkante M klasse kreeg Sont III direct na de start pech en moest de strijd staken. In de eerste route streden Windekind, Anneke, Marjan en Sam-Sam om de eerste plaats maar in de tweede route ging de Meeuw er van door en deze ging dan ook met een flinke voorsprong door de finish; tweede werd Anneke die tot bij de eindstreep door Sam-Sam werd bedreigd. Hierna vo'gden Marjan, Unrêst, Arcus Pluvius, Windekind, Njord en Anneke. De puntenstand uit de drie gezeilde wed strijden is als volgt: 1. Anneke, W. Valk, Workum 2. Sam-Sam, F. J. Robijns, Workum 24 3. Marjan, H. S. Schaap, Workum 23 4. Windekind S. A. Visse-, Workum 19.5 5. Unrêst, J.H. deVries, Workum 17 6. Meeuw, Joh. Dijkstra, Workum 14.5 7. Njord, K. S. Bokma, Nijhuizum 8. Sont III, S. Gaastra, Workum 10 9. Anneke, W. Valkema, Oudega 6 10. Arcus Pluvius, B. en die drie of van het derde bedraagt voor dat kind f 0.25 voor de volgende kinderen f 0.30. De regeling is in het kort als volgt. De zelfstandigen wiens inkomen blijft beneden f 2400.per jaar ontvangt kind f 0.25 bijslag per dag en gende kinderen f 0.30 per dag. Is het inkomen hoger dan f 2400.doch lager dan f 2600.dan krijgt men bijslag te beginnen van het vierde kind af. De bijslag bedraagt voor dat kind en de volgende f 0.30 per dag. Is het inkomen hoger dan f 2600.doch lager dan f 2800.dan wordt van het vijfde kind af en een inkomen dat f 200. te beginnen bij een volgend kind, van 16 tot en met 20 jaar, die volgen aan een inrichting voor vormend- of vakonderwijs of die blijvend arbeidsongeschikt zijn, kunnen op één lijn gesteld worden met kinderen be neden 16 jaar. Uitbetaling van éénmaal in de drie maanden door de zelfstandige van een Aanvraagformulieren en voor kinderbijslaglijsten zijn verkrijgbaar bij de Raden van Arbeid en hun Buitendienst ambtenaren. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Friesland gelet op artikel 12, lid 3, van de Wet op het Uitverkopen en Opruimen in het winkelbedrijf, heeft besloten het tijd vak voor de halfjaarlijkse seizoenopruiming te bepalen voor een termijn aanvangend op 14 Juli a.s. en eindigend op 15 Augustus a.s. Er zij op gewezen, dat deze opruiming slechts onder een mag worden aangekondigd: balansopruiming, seizoenopruiming, halfjaarlijkse opruiming, jaarlijks* opruiming »n inventariaopruimlng. speelt Workum 2 haar eerste nederlaagwedstrijd tegen Bols- wardia 1. Voor Zaterdag zijn twee wedstrijden vastgesteld nl. Blauw Wit 1934Workum Jun. A, en te Workum ’s avonds 7.00 uur terrein Sportpark: Workum 1Black Boys 1 Sneek 3e klas K.N.V.B. De Jun. A wacht te Leeuwarden een zeer lastige wedstrijd. In ieder geval moet er „uit een ander vaatje getapt” worden dan Zater dag 30 Juni jl., toen Workum een zeer laks partijtje voetbal liet zien. der volgende benamingen Workum 1 krijgt Zaterdagavond bezoek van de 3e klasser „Black Boys”. Een onbe kende tegenstander voor onze ploeg, wat bij J gunstig weer wel veel belangstellenden naar In de handicap klasse was Piersma niet te bereiken en ook met ruime voorsprong door de finish; tweede werd Sterna bestuurd door J. Visser die in de laatste route Swalker van Valkema en Oeral Thüs van van Goslinga nog pas seerde; vijfde werd Amateur van F. E. Robijns terwijl Andries Vlas de wedstrijd niet uitzeilde. Uit de drie gezeilde wedstrijden kreeg: 1. Oeral Thüs, van Goslinga, Bols ward 11 pnt. 2. Ge-An, S. Sj. Vlas, Workum 10.5 3. N.N., F. Venema, Workum 4. N.N., Andries Vlas, Workum 5. Amateur, F. E. Robijns, Workum 8 6. Sterna, G. S. Visser, Workum 7. N.N., Brandsma, Bolsward 8. Reiddomp, Piersma, Heeg 9. Swalker, S. Valkema, Oudega 10. Kon-Tiki, Steensma, Bolsward De laatste wedstrijd die de beslissing moet brengen wordt gehouden op 8 Sept. llJuli. Af en toe ziet men stoet auto’s in colonne rijden en maar één betekenis, de ouden maken dan hun jaarlijks uitstapje. Vorige week Woensdagmiddag, tijdens het zangconcours, stopten 'hier ook tientallen auto’s en alle inzittenden wilden hier wel graag even de „Greate Tsjerke” bezien, waarover kortgeleden met de officiële opening zoveel kranten geschreven hadden. Er waren er ook bij die het oude interieur nog ge kend hadden, maar zoals de inrichting nu was, bleek dit voor velen een openbaring fe zijn. Na een kort bezoek aan de aardewerk fabriek „Aurora”, waar ze o.a. de laatste hand gelegd zagen aan een herinneringsbord van de feesten ter gelegenheid van het 400- jarig bestaan van hun koopstad Heerenveen, ging het via de Rijster speeltuin, weer op huis aan, nl. naar Oudeschoot en omgeving. Ondanks een zeer hartelijke ontvangst, wil den ze toch de feestverlichting in Heeren veen nog even zien, daar hielp natuurlijk geen „lievemoederen” aan. Hedenmiddag trok door ons stadje een rij van maar even 115 auto’s met ouden van dagen uit Sneek. Aan het organiseren van zo’n tocht zitten nogal enkele voorbereidingen 12 Juli. Even voor elf uur kwam dan de toeringcar, met een 25-tal Zweedse Volks- danseressen en -Sansers uit Malmö, het marktplein oprijden. De dames waren gekleed in het nationaal costuum, dat bestond uit zwarte kousen en zwarte schoenen met gesp, wijde lange groene rok met donkerbruin gekleurde schort, ver der een witte blouse met donkergroen vestje waaraan zilveren hangers en hoedje of hoofd doek. De heren hadden witte lange sokken, gele kuitbroek, wit overhemd en zwart jasje met twee rijen knopen. Hun schoenen waren voorzien van zilveren gespen. Het gezelschap bestond hoofdzakelijk uit ouderen, die zoals later bleek de volksdans- kunst wel verstonden, maar van hun gevolg had ook een 5-tal dames zich in Fries cos tuum gestoken. Dit was niet het oude Friese costuum, maar het nieuw ontworpene, en een ieder kon zien dat de nieuwe toe passing zich uitstekend leent voor nationale dracht. Namens het gemeentebestuur werden de buitenlandse gasten op de bovenzaal van Hotel „De Wijnberg” welkom geheten door loco-burgemeester, de heer A. Gaastra, die met wethouder Niemant,verdriet het gemeente bestuur vertegenwoordigde. De heer Gaastra, die in ’t Nederlands het woord voerde, sprak er z’n vreugde over uit dat Workum ook in het programma was opgenomen. Het volksdansen, aldus spr. is ook in ons stadje meer in zwang gekomen en bij festiviteiten komen de Workumers zo nu en dan het publiek een demonstratie aanbieden, wat steeds zeer op prijs wordt gesteld. Volgens Friese traditie bood het gemeente bestuur de gasten koffie met koek aan en spr. wenste van harte dat de deelnemers mooie herinneringen mogen meenemen van Friesland en van ons stadje. Als tolk fungeerde de heer Bins, directeur van de Provinciale Vereniging voor Vreemde lingen Verkeer, die de woorden van de heer Gaastra voor de buitenlanders verstaanbaar maakte. Na de koffie met koek, die zich uitstekend liet smaken, sprak de leider van het Zweedse gezelschap, wat ook weer door de heer Bins vertaald werd woorden van dank voor de hartelijke ontvangst en noemde dit contact voor Workum en hun gezelschap van groot belang. Hij hoopte op een goede en volmaakte demonstratie en wenste de Wor kumers alle goeds toe, hetgeen met een drie werf hoera door de Zweden werd onderstreept. het sportpark zal trekken. We hopen, evenals tegen W.Z.S. een prettige en sportieve wed strijd te zien. Afd. gymnastiek. De turnbetoging te IJlst trekt Zaterdagmiddag onze aandacht. De „S.V.W.” neemt hieraan deel en uur per fiets van de markt. Ieder die maar enigszins mee kan, gaat mee. Ook kan per eigen gelegenheid gereisd worden b.v. per trein, retour f 1.05, vertrek 13.18 uur. Zoals bekend moeten de Adsp. Heren 1216 jaar en de Heren, de Meisjes 1112 jaar, de Adsp. Dames en de Dames Afd. meewerken aan de demonstratie en optocht. In ’t pro gramma is opgenomen de baloef. Adsp. Dames de gecomb. „grienmank” en hoepelocf. Dames. Ook zij mogen mee die deze turnbetoging in IJlst gaarne mee willen maken, maar toch niet beneden de 11 jaar. Tot Zaterdag 2.09 uur op de markt. Ons zomerprogramma vermeldt verder nog: Athletiek-sportmiddag voor alle leden der „S.V.W.” eind Augustus. Afleggen proeven jeugdvaardigheid K.N.G.V. tot 12 jaar. Af nemen zwemeisen (zie clubkastje) in warme periode 2e helft van de maand Augustus voor alle Workumers. Turnbetoging in Bijs, vermoedelijk 25 Augustus. van een de rubriek eenspannen tuigpaarden, limietklasse werd le Freddy van Gebr. Geerligs, die in het span met Frits van W. K. v. Munnekeburen eveneens op de hoofdplaats beslag wist te leggen. Nogmaals is in Friesland een actie onder nomen tot beperking van door de handeldrijvende en denstand aan het publiek wordt verleend. Juist in deze tijd nu verschillende midden- standsbedrijven alle mogelijke moeite moeten doen om hun liquiditeit te bewaren, is het van bijzonder belang, dat het gedeelte van het bedrijfskapitaal dat „onder de klanten zit”, zo beperkt mogelijk wordt gehouden en dat dus niet te veel en niet te lang crediet aan de afnemers wordt gegeven. Reeds in 1938 heeft de Friese Kamer van Koophandel geijverd voor credietbeperking door de mid denstand. Tijdens de oorlog is het crediet euvel verdwenen, maar daarna heeft het de kop weer opgestoken. Werd in 1949 vanwege deze Kamer een circulaire verspreid, welke de Posterijen huis aan huis in Friesland be zorgden en heeft zij intussen niet nagelaten om bij iedere gelegenheid, welke daarvoor dienstig was, op de noodzakelijkheid van credietbeperking te wijzen, thans is opnieuw een breed opgezette actie ondernomen. Het is de bedoeling van de Kamer, dat zowel het publiek als de middenstand zich houden aan de stelregel: zoveel mogelijk contant be talen en is dit niet mogelijk, dan bij iedere aflevering van goederen of direct na op levering van een karwei de nota aan de klant te zenden met de mededeling, dat, wanneer deze (binnen 'een maand niet betaald is, over ;het bedrag wordt gedisponeerd. Aan de middenstands- en patroonsorganisa ties in de provincie is verzocht bij iedere gelegenheid (Je credietbeperking onder de aandacht van haar leden te brengen. Aan 12.000 middenstandsbedrijven in Friesland is een circulaire gezonden om nogmaals op de credietbeperking te wijzen. Tevens stelt de Kamer van Koophandel nu strookjes beschik baar, waarin de Kamer het publiek de voren genoemde stelregel onder het oog brengt, welke strookjes de winkeliers en ambacht- patroons op hun nota’s kunnen hechten. Voorts zijn raambiljetten vervaardigd, welke in de winkel of in de werkplaats kunnen wor den opgehangen en die dezelfde tekst dragen als de strookjes. Binnenkort zal een beroep gedaan worden op de middenstands- en patroonsorganisaties om bij de verdere verspreiding van deze strookjes en raambiljetten, die ten kantore der Kamer verkrijgbaar zijn, behulpzaam te zijn. In het najaar zal wederom een ver gadering belegd worden met de organisaties, waarin verdere stappen tot uitroeiing van het euvel van de te lange credietverlening onder het oog kunnen worden gezien.

Friso nl | 1951 | | pagina 1