TAXI Nieuws- en Advertentieblad voor Workumen omliggende gemeenten No. 32 Zaterdag 11 Augustus 1951 74ste Jaargang 6 persoons GEM. REINIGINGSDIENST. Men hat minsken dy 't de hiele fekansje fan honk binne en harren yn it eigen- of yn it bütenlan formeitsje. Mar der binne ek in hiel protte en ik tink hast wol fierwei it greatste part, dy ’t thus bliuwe om ‘t it net lije Fryske Brief 218. Wy sitte wer midden yn ’e fekansjes. De iene hat it al hawn, oaren binne dwaende om it op to meitsjen en wer oaren hawwe it noch yn ’t fet. Mar fekansje hat of nimt sahwat eltsenien. Itsij dat men mar in deimanich hat of in moanne, fekansje hat men dan dochs. dan naar IJEME DE BOER OUDJESDAG 1951. BOOTTOCHT CHR. HIST. JONGEREN. It is foar my altyd noch in greate frage hwa ‘t it measte fan ’e fekan sje hawwe: de minsken dy ’t mei de bern in dei nei ‘t bosk geanein oare dei üt angeljen; üt e boatsje farren, ensfh., of de minsken dy ‘t sa‘n wikemanich yn in hotel of pension sitte. Wis it is moai as men op jins winken bitsjinne wurdt. It iten en drinken op ‘e tiid foar jin ré stiet. Manich mem, soe dat earlik wolris takomme. Mar it moat lije kinne. As men in hiel jier troch sunich oan moat, jin alles üntsizze moat om in wike yn „pension" to gean, nou ik soe sizze bliuw mar thus en gean alle dagen mar hjir of der hinne. Hwant earlik wier minsken, litte wy üs dochs net blyn stoarje op de fekansje fan oaren. Net fierder springe as jins pais lang is. Moat ik, om ’t myn buorman tafallich hwat rommer yn ’t lytsjild sit as ik, my yn ’e skuld sette, om ek nei in „badplaats" to gean lyk as hy docht Dat soe dochs to healwiis wêze om der oer to praten. Ja dat sizze wy, mar alle minsken binne sa wiis net. Der binne noch altyd lju dy ‘t mei- dwaen wolle, mar net kinne. Dy ‘t great swé slane, der‘t it altyd is, „grote parade in een klein garnizoen". Ik hearde in deimanich lyn noch in forhael oer lju dy ’t ik tafallich moai skoan kin. Hja wenje op in doarp yn in tige moaije streek. Hy is yn in stêd op in kantoar en fortsjinnet nou just it measte net. Né it soppet by harren, mei har trije bern, net rom. Foral om ’t hjanochalheechoandogge. „Stand” ophalde neame dy stumpers dat. Mar de bakker, de slachter en de winkelman witte mar al to goed hwat dat bitsjut. Kop en earen sitte dizze lju fan stand, ünder ’e skuld. Hwat nea earder bard wie, barde fan ’t Maeittiid, hja forhierden foar de simmermoannen harren hüs. (Dat is op dat doarp hiel gewoan. De mins ken krüpe dan seis sa lang op ’e souder of yn in skuorre efter hüs.) De neringdwaenden makken har al bliid, hwant dy tochten, nou sille wy einlings üs jild krije. Ja dat tochten hja wol, mar it wie mis. Hwant hwat barde Hy, mei wiif en bern binne tsien dagen nei it bütenlan ta west. Hawwe der moai grif great swé slein, tige djür dien fansels, dy^ mynhear en mefrou sa en sa, dochs nou krüpe hja wer op ’e souder om. Oan it ein fan dizze moanne ta, sitte der oaren yn harren hüs. De sinten op en de winkellju leverje wer lyk as altyd, op ^crediet.” En hy op ‘t kantoar mar tige opskeppe oer de moaije fekansje. En hja? Helden en kearen om jouns hwat iten op ‘e tafel to krijen. Ha war it is op ‘t lést ek wer sa„Elts wyt syn eigen saken it béste”. FRISO. De taak der Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst. kin op reis to gean. Hwant foral mei in hüshalding is it reisgjen mar frij- hwat djür. En dizze minsken geane dan al folie sa hjir en der indei hinne, de bern mei op ‘e fyts. Net al to fier fan hüs fansels. Der wurdt hwat brea meinommen, hwat „lekkers" en in flesse limonade. Ei myn leave minsken, hwat in wille foar in pear sinten. PREDIKBEURTEN t Ook verhuur zonder chauffeur door hun dagelijks leven getuigenis stemmings- niet gehouden. r PLAATSELIJR NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. Land- S 1 MULTAZEURI. s r e S e t i Verschijn» eenmaal per week Uitgave: Fa. T. GAASTRA Bz. te Workum - Tel. 45 Postrekening 82259 1 I 1 t I I Advertentietarieftot 5 mm. 60 een» elke mm. meer 6 van buiten Friesland 8 Contracten volgens algem. regeling De bewoners van Dwarsnoord en Algeraburen. soms ze over een Inzending van advertenties uiterlgk Donderd agsmorgens s it e t t i t i 5 I t I ver kondigde 1 e e d r t t on hele Geachte Redacteur, Met belangstelling gevolgd, wat er over bovenstaand onderwerp geschreven is; gaarne een kleine opmerking. De gein reiniging is een zaak waar meer lucl.tjes uit kunnen opstijgen dan men opper vlakkig denkt. Die „meneer”, wil afdoen met en 122 1, 2, voor de rust de voorsprong Abonnementsprijsf2per halfjaar per post f2.20 I I Zondag 12 Augustus 1951 Workum (R. K.) Voorm. 7.30 uur Vroegmis 10 uur Hoogmis, ’s Av. 7 uur Lof met predikatie. (Herv.) Voorm. 9.30 uur ds D. J. Spaling (H. Doop) ’s Av. 7.30 uur Cand. M. Koop mens van Leiden. (Doopsgez.) Voorm. 10 uur ds R. Hofman (Maandelijkse collecte). (Geref.) Voorm. 9 en nam. 2 uurdsH.R1 Groeneveld van Andjjk. (Bapt.) Voorm. 9.30 uur ds J. van Veen, Paterson U.S.A. Heidenschap (Herv.) Voorm. 9.30 uur ds L. Lutejjn van Tjerkwerd. Nam. 1.30 uur ds D. J. Spaling. Ferwoude (Herv.) Geen dienst. Gaast (Herv.) Voorm. 9 uur ds E. P. van Oojjen. Hindelopen [Herv.] Voorm.9.30uurH. Doop en ’s av. 7.30 uur Jeugddienst ds H. Altena. (Doopsgez.) ’s Av. 7.30 uurds L.Laurense. [Geref Voorm. 9.30 uur ds Bonda van Staveren. Nam. 2 uur Leesdienst. Koudum (Herv.) Voorm. 9.30 uur cand. M. Koopmans van Leiden, ’s av. 7.30 uur ds J. Brouwer. (Doopsgez.) Geen dienst. Molkwerum (Herv.) Voorm. 9 en ’s av. 7.30 uur ds A. J. Schneider. Warns (Herv.) Voorm. 9 en ’s av. 7.30 uur ds A. J. Oostenrijk. Staveren (Herv.) Voorm. 9 30 en ’s av. 7.30 uur ds B. J. Riemersma. een volgende keer, bij Noord A 47 - Telef. 138 OPENLUC1ITFILM. Vrijdagavond, begunstigd door mooi zomerweer, werden onder grote belangstelling op de Markt enkele reclamefilmpjes van de Persil-fabrieken te Jutphaas vertoond. De goede eigenschappen van de verschillende merkartikelen werden in woord en beeld toegelicht, zelfs dwarrelde een stroom van zeepbellen uit de reclame-aanhangwagen om hoog, hetgeen met een passende verlichting ’n alleraardigst gezicht' was. De films waren buitengewoon duidelijk en amusant, waar tussendoor ook Juffrouw Snip en Juffrouw Snap een populair praatje over hun wasbe handeling hielden. Bovendien werd er tussen tijds een vrolijk plaatje gedraaid, zodat het voor allen een aangename verpozing was, volgens de explicator voor de huisvrouwen een leerzame avond en in ’t bijzonder voor de jeugd een waar genot. die een gegronde klacht een bezwerend: „bemoei je niet met andermans werk” was er het spre kende bewijs van. Als dat „werk” een ander overlast bezorgt, dat hindert niet. We weten wel: de beste stuurlui staan aan wat. Maar de slechte stuurlui vinden in ’t par ticuliere bedrijf hun straf wel, xerdiend; als „ambtenaar” blijven Pieten. Doch terzake. Ziet U intussen de tonnen- verwisseling al anders gebeuren? Neen, oud- Workumer, U hebt te vroeg gejuicht. Zelfs aan gegronde klachten niet toegeven, dat is het kenmerk van overheidsdiensten; ’t wordt meteen een prestige-kwestie om het recente beleid te verdedigen. Als ieder persoonlijk z’n klachten indient, dan wil men geval voor geval wel genadig bekijken wat er aan te doen is (resultaat: groot vraagteken), maar dat is juist de omgekeerde wereld! Als er langs de Dolte bij het Zijlspad, ach ter het Dwarsnoord en ’t Noord geen praam- pje meer kan varen, dan mag gerust gezegd worden: ze ververtikken het. In het bekende boek „Max Havelaar” leest men: Stik in koffie. Zouden de Workumers niet een onsmakelijker antwoord krijgen? Dit reinigingsgevalletje lijkt intussen wel op eentje van een landelijke vergadering van Landbouw- consulenten, die in Maart j.l. werd gehou den: „De taak van de Voorlichtingsdienst is: voor te lichten op basis van een verantwoorde bedrijfseconomische bedrijfsvoering, waarbij wij dus niet in de eerste plaats het algemeen belang voor ogen houden, maar wel het be lang van het individuele bedrijf.” Deze uitspraak, waarin aan alle bouwconsulenten nog eens een nauwkeurige omschrijving werd gegeven ten aanzien van de taak der Voorlichtingsdienst, laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Het gaét bij de voorlichting niet om de staatseconomie, maar om de economie van het bedrijf, dus telkens weer om de vraag: hoe worden op dit bedrijf de beste financiële uitkomsten ver kregen. Wanneer hierbij een advies moet worden gegeven waarvan de uitvoering tegen liet ogenblikkelijke staatsbelang ingaat, dan heeft de Voorlichtingsdienst niet alleen de vrijheid, maar ook zeer nadrukkelijk de plicht om dit advies te geven. Een voorbeeld moge dit verduidelijken'.' Op een bedrijf van plm. 15 ha. waar 15 koeien worden gemolken en twee volwaardige arbeidskrachten werkzaam zijn, zullen de be- drijfsuitkomsten wel eens te wensen laten, omdat deze arbeidsbezetting voor dergelijk bedrijf eigenlijk te zwaar is. Hier wordt de raad gegeven, door intensivering de veestapel op te voeren tot 20 koeien. Wan neer men die raad opvolgt en zich ook overigens houdt aan de te geven aanwijzin gen zal dit tot ’n hogere winst kunnen leiden. In dit geval loopt dus het persoonlijk be lang evenwijdig met de regerinsgpolitiek die o.a. op de intensivering van het landbouw bedrijf gericht is. Wanneer nu echter op bovenbedoeld bedrijf plannen gemaakt worden zover met de intensivering door te gaan dat r 25 koeien kunnen worden gehouden, zal door de R.L.V.D. tot voorzichtigheid worden aangemaand. Bij een dergelijke omvang zal dit bedrijf n.l. drie arbeidskrachten vragen. De kosten aan loon en sociale lasten van deze derde man zullen volledig drukken op de laatste 5 koeien. Een dergelijke intensivering zal voor de boer dus waarschijnlijk niet voor delig zijn, hoewel zij wel tegemoet komt aan de roep om verhoging van Gemeente Workum. Vanaf 2 tot en met 9 Augustus 1951. Geboren, gehuwd en overleden: geen. TERUG UIT KOREA. Onze plaatsgenoot J. Pranger, die na z’n diensttijd in Indië, zich als een der eer sten aanmeldde om in het Nederlands detache ment op Korea te worden opgenomen, is Vrijdag op het vliegveld Ypenburg aange komen, om opgenomen te worden in een militair hospitaal. Ds. I. HULSHOFF f Vrijdag 3 Augustus overleed te Zeist Ds. I. Hulshoff, emeritus predikant van de Doopsgezinde gemeente alhier, welke gemeen te de overledene 21 jaar heeft gediend. Ds. Hulshoff werd op 30 Juli 1869 te Borne geboren en deed in 1895 z’n propo nentsexamen bij de Algemene Doopsgezinde Sociëteit te Amsterdam om op 15 Dec. van dat jaar te Baard in het ambt te worden be vestigd. In 1901 nam Ds. Hulshoff het beroep naar Noordbroek aan, welke gemeente in 1903 verwisseld werd met IrnsumPoppinga- wier. Elf jaar later, 18 October 1914 verbond Ds. Hulshoff zich aan de Doopsgezinde ge meente te Workum met een predicatie over 2 Cor. 4 6 „Want God die gezegd heeft dat het licht uit de duisternis zoude schijnen, is degene die in onze harten geschenen heeft, om te geven verlichting van de kennis der heerlijkheid Gods in het aangezicht van Jezus Christus.” Op 15 Dec. ’20 werd op sobere wijze het zilveren ambtsjubileum gevierd. Het hoogtepunt van deze dag was wel de avond toen gemeenteleden en ambtsbroeders bijeen kwamen om door woorden en geschenken Geachte Friso”-redactie. Heeft U voor onderstaande in Uw blad een mogelijkheid voor plaatsing? Bij voor baat onze oprechte dank. Mede met het Comité, waren ook wij, in de voorbereidingsdagen, die vooraf gingen, in de beste stemming van daadwerkelijk en dankbaar medeleven (collecte incluis), tot op den dag van 30 Juli j.l. Een pracht dag. Allerkostelijkst weer, met een in elk opzicht geslaagde tocht, ten genoege van allen die er aan hebben deelgenomen, ieder in z’n eigen positie of functie. Echt fijn hoor! 30 Juli, dag van ontgoocheling! Bij de uit rit als ook bij het binnenkomen in onze oude stad, werd Workum op z’n kortst ge nomen. Waarom het Dwarsnoord afgesne den? De te nemen bochten kunnen het be zwaar niet zijn, want het is Oudj esdag en snelheid wordt vermeden. Tegenliggers treft men niet. Immers snelverkeer neemt de kort ste weg. In afwachting tot leven en welzijn. AFSCHEID Ds. DE JONGE. Na des middags in het Heidenschapster kerkje afscheid te hebben genomen, hield Ds. A. de Jonge Zondagavond in de Ned. Herv. kerk alhier z’n laatste preek als Workumer predikant. Toen de scheidende leraar de kansel be treden had, hadden de begeleidende ring- predikanten, allen in toga, plaats genomen bij het koorhek. Na gemeenschappelijk zingen van Psalm 100 en de geloofsbelijdenis, werd gezongen fiez. 105 4. Als schriftlezing was gekozen Openbaring van Johannes, hoofdstuk 22, het slot van het het Nieuwe Testament. Tijdens het Gezang 251 werd gecollec teerd waarna ZijnEerw. een predikatie hield naar aanleiding van het laatste ^gedeelte van het voorgelezene, nl. de woorden: „Amen. Ja, kom Here Jezus!” De gemeente moge op de openbaring van het Woord Gods steeds zeggen: Amen, en hierop laten volgen: Mara- natha. Kerk en gelovigen mogen dankbaar zijn voor alhetgeen God geschonken heeft en bovendien is er een hunkering naar de komst van Jezus Christus. Amen en Maranatha, twee woorden die een einde en een begin aanduiden en eigenlijk onlosmakelijk bij elkaar horen. Maranatha kom Heer Jezus is de vreug- dcvollc verwachting van die gelovigen, die hun belijdenis werkelijk beleven en daarvan Een zestigtal leden van de Chr. Hist. Jongerengroep maakte vorige week Donderdag met de salonboot „Wetterwille” een tocht over de mooie Friese meren. Het was een kleurig en fleurig gezelschap en het weer kon voor dit doel niet mooier, het was een stralende zomerdag. De stemming werd nog verhoogd door een orkestje, bestaande uit drie dames met accordeons en guitaar en een drummer, terwijl tijdens de reis één der deelnemers zich ontpopte als een refreinzanger van groot formaat, de vrolijke liedjes daverden „fier yn it roun”. Op _ecn eilandje werd de troep ge- debarkeerd en al spoedig vloog de voetbal hoog door de lucht, de zwemmers doken in 't koele nat, sommigen zaten „oan ’e kant fan ’e mar” of „tusken de reiden”, de zonne baders strekten zich behaaglijk uit op het grastapijt nadat de doosjes Nivea of flesjes Amilda Sun-oil duchtig waren aangesproken. Over Woudsend ging de tocht naar Sloten. De bewoners van dit stadje kwamen nieuws gierig naar buiten en zagen lachend het fleurige gezelschap na, dat met muziek voor op in tien minuten de ronde van Sloten vol bracht om daarna in de „Stadsherberg” lafenis te zoeken. Op de terugreis deden drie heren het hele gezelschap gieren door hun kwinkslagen en „snoade setten”. Maar al te spoedig kwam Workum weer in zicht en weldra stond het hele gezelschap weer op de Trek weg. Het was een prachtdag! Om later nog eens van deze tocht te genieten werd een film opgenomen en we stellen ons voor, dat deze film, die op de eerstvolgende vergade ring in September zal worden vertoond, vele grappige toneeltjes op het witte doek zal toveren, want zo’n filmoperateur neemt je altijd op de meest onverwachte ogenblikken! deze zeer geziene predikant naast God de eer te geven voor z’n veelvuldige arbeid. Zondag 28 Juli 1935 nam Ds. I. Hulshoff afscheid van de Workumer gemeente daar hij wegens gezondheidsredenen z’n ambt, dat hem zo zeer lief was geworden, moest neer leggen, na een bijna 40-jarige ambtsperiode, waarvan 21 jaar in ons stadje. De leiding van deze avond was in handen van Ds. Gol- terman van Makkum. Met bewogen stem sprak de scheidende voorganger z’n afscheids woord uit, God biddend om Zijn onmisbare zegen voor gemeente en huisgezin. „Het werk onzer handen, bevestig dat,” was als tekst gekozen voor deze bijzondere dienst. Het 40-jarig ambtsjubileum wenste Ds. Hulshoff ongemerkt te laten voorbijgaan, evenals in December j.l. toen het 55 jaar ge leden was dat de bevestiging als predikant plaats had gevonden. Vrienden zorgden er echter voor dat het toch een bijzondere dag werd voor deze geziene predikant. Enkele dagen nadat de 82ste geboortedag herdacht kon worden, riep God Zijn dienst knecht op. Ds. Hulshoff’s werk was af. Zcndagmorgen werd in de Doopsgezinde kerk alhier deze beminde predikant in alle eenvoud herdacht door enkele ogenblikken stilte in acht te nemen te zijner gedachtenis. Niet alleen het gemeentelijk werk had z’n volle belangstelling. Ook in breder verband genoot Ds. Hulshoff een groot vertrouwen en mocht ook deel uitmaken van de Friese Doopsgezinde Sociëteit. Volksonderwijs vond in hem een warm voorstander. Trouwens op cultureel gebied kon steeds op z’n steun gerekend worden. Het Nuts- departement „Workum” diende hij vele jaren als voorzitter en wist door z’n veelzijdigheid en grote werklust het departementswerk op hoger plan te brengen. Ook was Ds. Hulshoff o.a. nog jarenlang voorzitter van de Openbare Leeszaal. Aan een welbesteed leven kwam Vrijdag 3 Augustus een einde. Vele ouderen herinne ren zich nog levendig deze markante figuur, die door z’n grote verdraagzaamheid, vrien delijkheid en tact van optreden zich hier veel vrienden had gemaakt. in en afleggen. Een eenvoudige, opwekkende predikatie, waardoor er bij dit afscheid met nadruk op gewezen werd, dat er geen triest einde was, doch een blij begin. De gedachte daaraan moet levendig gehouden worden en zal in don kere, moeilijke tijden een onwankelbare steun zijn. Door het kerkkoor werd op zeer volle wijze ten gehore gebracht Gezang 133. De scheidende leraar zei allen hartelijk dank voor de genegenheid tijdens z’n blijf te Workum ondervonden toen als slotzang aan: Gez. 7a en 8a. Toespraken werden er De r.ieuwe, vorige week bevestigde predi kant, Ds. Spaling verzocht de gemeente haar vertrekkende predikant toe te zingen Gez. <3 3. Bij de uitgang was gelegenheid van Me vrouw en Ds. de Jonge afscheid te nemen en natuurlijk werden er heel wat handdrukken en hartelijke heilwensen gewisseld. Het kerkgebouw was bij deze plechtige afscheidsdienst nagenoeg geheel bezet. Onder de vele belangstellenden waren tal van vertegenwoordigers van kerkelijke genoot schappen uit eigen en omliggende gemeenten; o.a. was ook onze oud-burgemeester Oppedijk van Veen aanwezig. „S.V.W.” NIEUWS Zaterdagavond kwam Workum 1 uit tegen oud Stormvogelspelers, die hiermee hun voetbalcariëre definitief besloten. Dit was tenminste gezegd, maar voor allen is het niet van toepassing. Reeds spoedig na de aanvang namen de oudjes het eerste doelpunt voor hun reke ning, toen zowel keeper als back niet in grepen. Jelle Visser, die veel aanvallen van Workum in de kiem wist te smoren speelde een prachtig partijtje voetbal en z’n op stelling in het Fries elftal deed natuurlijk ook veel van hem verwachten. Nu, de Wor kumers weten dat hij ook veel gepresteerd heeft. Jammer dat back A. de Vries reeds in de eerste ogenblikken het veld moest ver laten, waarvoor Sjoerds inviel. Van Santen wist de gelijkmaker in de touwen te jagen en kort daarna moest keeper Ottema voor de tweede maal zwichten. G. Boersma wist van Workum nog te vergroten tot 31. Zeals verwacht werd, konden de oudere spelers het tempo na de rust niet meer bij houden. Workum kwam meer in de aanval en Slootjes gaf de keeper voor de vierde maal het nakijken. Gielstra wist de achter stand terug te brengen op 42, wat tevens de einduitslag bleek te zijn. ’s Middags kwam N. V. C. van Amsterdam een wedstrijd spelen tegen Workum 2, welke door de gastheren werd gewonnen met 52. De uitslag geeft wel niet precies de krachts verhouding weer, maar onze jongens bleken toch te sterk te zijn voor de Mokumers. Een aardige wedstrijd, die door sportiviteit tot een genoegelijke verpozing bijdroeg. Dat was immers ook de opzet van de Amsterdammers, die ter gelegenheid van een vacantie-uitstapje in dit merengebied, weer wat beter tegen do bedompte stadslucht kunnen. 'Telkens weer blijkt omtrent de taak van de R.L.V.D. allerlei misverstand te bestaan, niet alleen bij gewone boeren, maar ook bij de bestuurders van hun organisaties. In woord en geschrift worden over deze taak de zon derlingste dingen verteld. Sommige landbouwers zien in de R.L.V.D. een controlerend orgaan dat vooral de taak heeft de bedrijfsuitkomsten van de boeren na te gaan. De Voorlichtingsdienst beschouwt men dan als een verlengstuk of een mantel organisatie van het Ministerie van Financiën en in een assistent ziet men een geheime agent van de heer Lieftinck. Nog vaker ontmoet men de opvatting dat de R.L.V.D. in het leven is geroepen om een bepaalde regeringspolitiek te helpen bevorderen. Men geeft dan wel toe dat het individuele belang en het staatsbelang dikwijls samenvallen, maar volgens deze opvatting komt het minstens even vaak voor dat de Voorlichtingsdienst de boer zo tracht te beïnvloeden dat hij het staatsbelang gaat dienen terwijl een andere weg voor hem zelf veel voordeliger zou zijn. Men schrijft dan rustig in de krant dat de R.L.V.D. in de eerste plaats het staatsbe lang dient en dat de persoonlijke belangen van de boer daaraan worden opgeofferd. Deze onjuiste meningen (en wij zouden er bovendien nog enkele zeer dwaze kunnen signaleren) ontmoet men, vooral de laatste tijd telkens weer. Het lijkt ons derhalve niet overbodig hier in het kort de taak der R.L.V.D. nog eens te omschrijven. Daartoe halen wij een uitspraak aan van de Directeur van de afdeling Akker- en Weide- buuw van het Ministerie van Landbouw, Vliurij en Voedwlvoorsiening. Deze «ei op WORKUM. Woensdag 26 September hoopt men in Workum weer de jaarlijkse fokvee- keuring te houden. Door de restauratiewerk zaamheden van het stadhuis kan men de mededingende dieren bij lange na niet op het markplein een plaats geven, zodat de commissie naar een beter keuringsterrein zoekt. O.a. werd aan het bouwterrein in de Schoolstraat een bezoek gebracht. Een defi nitieve beslissing is inmiddels nog niet ge nomen. de productie. Tn deze en dergelijke gevallen moet het advies van de R.L.V.D. nadrukkelijk ingaan tegen het staatsbelang. Dat in verreweg de meeste gevallen tege lijkertijd het algemeen belang en het per soonlijk belang kunnen worden gediend is echter zeer verheugend. Het is er een bewijs van dat de landbouwpolitiek der laatste jaren in het algemeen niet te zeer indruist tegen de persoonlijke belangen van de boer. Sneaki R.L.V.D.

Friso nl | 1951 | | pagina 1