TAXI dan naar IJEME DE BOER Noord A 47 - Telef. 138 Ook verhuur zonder chauffeur S33S52S32S33SS2SS3S83 Nieuws- en Advertentieblad voor Workum en omliggende gemeenten Toelating leerlingen Openbare Lagere School. No. 34 Zaterdag 25 Augustus 1951 74ste Jaargang 6 persoons 5 Oer it algemien wie it in driuwen en wol silen op e Sanmar. Bysunaer moai waer, allinne hwat to stil, ba- dwaende siet er net folie kriich yn 't spul. Dy ’t it hwat trof mei in lyts sigentsje dy wie der mei klear. Oer it algemien wie it in driuwen sünder mear. Mar dat nimt dochs net wei it hat in moaye middei west. Spitich dat de belangstelling foar dizze soune sport, hjir in Warkum net hwat greater Fryske Brief 220. Leave sawntsjen en gjin ein, hwat giet Warkum dochs hurd foarüt. Hiene wy der forliden wike op in joun, mar leafst twa films oer us stêd. Hoefolle fan de Slve stêdden sille der wêze dy ’t üs dat nei dogge? En dan binne der ek noch minskendy’tsizze, dat Warkum is. Men prottelt hjir dan sa wolris dat er fiersto min to rédden is yn üs stêd. Ik soe sizze sa gau der wer sa’n middei is, bliuw dan ris net yn ’e stêd omhingjen, mar set mei it Fliet lit. It warbere bistjür en leden van de „Zeilver. Workum“, fortsjinje greater bilangstelling as nou it gefal wie. FRISO. sa dead is. Lit mar prate hear. De iene film wie dy fan Aldsjesdei 1949 en de oare is nou krekt makke. Dat is dos yn twa jier tiid, twa rólprinten oer üs stêd. Wis, beide rinne hwat it doel oanbilanget in hiel ein ütelkoar, mar beide hawwe dochs dit gemien dat it alles Warkum is hwer it om draeit. De Aldsjesdeifilm, hat hjir al in kearmanich earder to sjen west, mar it die nou dochs wer bliken dat forskate minsken him foar ’t earst seagen. En dyjinge dy 't dit wurk al earder biwünderen, wie it ek wer nij. Hwant dit stiet foar fêst, der sitte bysündere moaije tafrieltsjes yn. De oare film, „Dat alles is Warkum” draeide hjir foar de earste kear. En it skynt wol yn ‘e smaek fallen to wêzen. Alteast nei hwat ik der oer hearde. Nou dat is foar de minsken dy ’t der har tiid en har wurk oan spandearre hawwe in hiele treast. Dat men der tofreden oer is, isingaeate foldwaening. Better kin men it al net winskje. Hwant ja it is op 't lést in hiel ündernimmen om soks op tou to setten en üt to fleren. It greatste biswier, en die klacht is wol algemien, dat dy film einlings hwat to koart wie. Noch ris in kear sa lang hie skoan kinnen, sa sei men. My tinkt as dat it greatste biswier is, nou dan sil der hiel wol dwaen oan wêze om dat üt ’e wei to helpen. Der soe dan in ein by oanbreide wurde moatte. Hwant is der dy joun net sein wurden, dat der yn Warkum noch in hiele bulte to finen is, hwat de muoite leannet om op 'e film fêst lein to wurden? Nou as dat sa is moat it grif net oerbliuwe. Allinne, en sa wiis bin ik wol, sil dat gjin wurk wêze foar ien of twa man. Der sille wy mei’noar de skouders Onder sette moatte. It is nou mar krekt de frage, binne der minsken genöch foar to finen. Hwat de meiwur- king oan giet, der bin ik net bang foar, mar de sinteraesje derta nedieb, dat is fêst mar net sa klear. My tinkt oars, it biwiis is nou levere dat Warkum op ’e film, 'n moai oansjen hat. Aerdich om to sjen. Net allinne foar üs seis, mar foral ek foar minsken dy ’t üs stêd net kinne. Hja krije der sadwaende in aerdich byld fan. Hwa wyt kinne wy mei „Dat alles is Warkum” de boer op om sa dwaende mear bilangstelling foar üs stêd to krijen. Mar ris êfwachtsje hoe 't it fierder rinne sil. Neist in filmjoun hiene wy hjir dan de foarge wike noch in forsetsje wol silen op ’e S&nmar. Bysünder moai waer, allinne hwat to stil. Sa- Weet U Begrijpt U dan Zo ja 111 Weet U Begrijpt U dan OFFICIËLE MEDEDELINGEN PREDIKBEURTEN op genomen, m een COÖPERATIE CONTRA LIJEMPF. PLAATSELIJK NIEUWS. fan- i Advertentietarieftot 6 mm. 80 cent elke mm. meer 6 van buiten Friesland 8 Contracten volgens algem. regeling Inzending van advertenties uiterfijk Donderdagsmorgens Verschljni eenmaal per week Uitgave: Fa. T. GAASTRA Ez. te Workum - Tel. 45 Postrekening 82259 lts. es, :en gn en de l«t de rel Abonnementsprijsf2.— per balQaar per post f2.20 en een men van wordt voor de Workum voor ras, 5. Afke )te i>g »Ct it- iel al el ch a.s. van Jr, Jw en FRISO le- n- ar m e, ÏD |k na m m se. ad a, n- de k- ite en zo dezelfde zou: ,,O, ’t is Maan- A KI IA/ R ^'oer^en^on^ voor H. 11. W. D. ane Nederlanders Kykt goed, Rijdt goed loopt goed. een goede i natuurlijk hebben om „hun” fabriek weer alle bezet zijn. zomer en deze week wordt van het Ko- Burgemeester en Wethouders van Workum brengen ter kennis van de ouders en voog den, dat per 1 Sept. 1951 nieuwe leerlingen kunnen worden toegelaten tot de openbare lagere school alhier. De kinderen moeten op 1 October a.s. de leeftijd van 6 jaren hebben bereikt. Aangifte bij het Hoofd der school, de heer Th. Breukelaar. Workum, 15 Augustus 1951. Burgemeester en Wethouders voornoetnd, J. RUSSCHEN. De Secretaris, VAN DER GOOT. WORKUM. Zondag 2 September hoopt Ds. E. J. Beker te Voorhout zich aan de Ned. Herv. gemeente van Workum te verbinden, na in de morgendienst bevestigd te zijn door Ds. H. Beker, Ned. Herv. predikant te Was senaar. Vanaf die datum zullen dus predikantsplaatsen in ons stadje successen in de strijd do kanker stellig nog groter kun- zullen worden in de naaste toe open klasse: 3. van F. C. Drayer, er één volksziekte kanker vóór mensen boven het veertigste Dwarsnoord en ras, limietklasse van Gebr. Geerligs, POSTDUIVENNIEUWS. De oude duiven moesten het Zondag weer afleggen tegen de jonge garde. Gelost te Venlo met stormachtige wind werd Wor kum met grote snelheid bereikt. De eerste vogel haalde dan ook een snelheid van niet minder dan 100 km per uur, eigenaar IJ. Flapper. Aan de kop van de oude duiven staat een vogel van Jac. Wiersma met 2976 pnt. Gebr. Nijenhuis komt dan met 37 pnt achter stand. E. Eiling heeft tot nu toe de beste papieren van de jonge duiven met 2563 pnt, gevolgd door IJ. Flapper die in totaal met z’n kopvlieger 50 pnt achterstand heeft. Dus is er spanning genoeg en de vraag wie kampioen wordt, is geheel open. De uitslag vanaf Venlo is: Oude duiven: Gebr. Nijenhuis 1, 9, 11, 14, 22. Jac. Wiersma 2. P. Venema 3, 4, 6, 24. IJ. Flapper 5, 10, 20, 21. L. Slootjes 7, 17, 19. R. Blom 8. P. J. Veldman 12, 18, 23. E. Eiling 13, 15. M. Vlas 16. Gebr. Wiersma 25. A. Verbeek 26. Jonge duiven: IJ. Flapper 1, 4, 9. R. Blom 2, 6. M. Vlas 3. Gebr. Nijenhuis 5, 7, 11. E. Eiling 8, 10. P. Venema 12. en Wals- tevens Hermiena en en S. groep ingedeeld en Woensdagavond kwamen de voetbal ploegen van beide plaatselijke zuivelfabrie ken tegen elkaar uit op het sportpark-ter- rein. Voor deze ontmoeting bestond publieke belangstelling en de elftallen alles gedaan i de overwinning te bezorgen. In het eerste gedeelte van de wedstrijd waren de Lijempf-spelers iets in de meerder- h<id. Langzamerhand begonnen de Coöperatie- inannen er beter in te komen en waren deze over het geheel genomen iets in de meerder heid gedurende de eerste helft. Beide achter hoedes konden steeds tijdig ingrijpen en in laatste instantie bleken de doelverdedigers wei voor hun taak berekend te zijn. Na de thee golfde het spel van goal tot goal, maar ook nu konden de voorhoedes geen voltreffer plaatsen. Enkele minuten voor het einde, sloeg een Lijempf achterspeler een niet gevaarlijke aanval met de hand weg en door do toegestane strafschop scoorde de Coöperatie het eerste en enige doelpunt. Het was bijna al donker toen het eind signaal klonk van deze mooie vriendschap pelijke wedstrijd, die de toeschouwers een (onoefUjke avond bezorgde» >en we dat in ons plant soen een gastvrije en belangstellende ont vangst ten deel mag vallen. Als „Crescendo” en andere verenigingen daaraan mede konden werken, dan kunnen we de wintersporten ge rust wel wat meer met rust laten en boven dien behoeft dat niet gelijktijdig te worden gehouden. ’t Mooiste zou zijn als men in de tijd van de langste avonden elke week een Muziek- en- of zanguitvoering had en zo mogelijk bij goed weer steeds op dezelfde dag, opdat men bijvoorbeeld zeggen - dag, dus vanavond naar ’t park te Workum, daar is muziek!” ’t Is maar een idee en misschien wel wat vroegtijdig te berde ge bracht, maar één-twee-drie iets voorelkaar toveren, gaat dubbel moeilijk. Er staat nu in het plantsoen weer een keurige concerttent met verlichting, zoals men zich niet beter zou kunnen wensen. Er is een tijd geweest dat vrij algemeen een nieuw gebouwtje nodig werd geoordeeld, maar met het inzamelen van gelden daarvoor is nimmer een aanvang gemaakt. Overbodig? Nee, jammer! Want wat had dat geld nu een prachtige bestemming kunnen krijgen met aanschaffing van enke'e nieuwe instrumenten. Immers er gaat in een behoorlijke bezetting een kapitaaltje zitten, dat boven de draag kracht van elke muziekvereniging uitgaat. Vraag niet hoe het reilt en zeilt, want ’t is vrijwel overal voortdurend een hopeloos laveraa» Makkumer voetbalvereniging onder ideale weersomstan digheden een serie-middag, waaraan deelna men: Arum, Hielpen, Workum en Makkum. De eerste wedstrijd ArumMakkum, gaf niet veel fraais te zien. Spoedig nam Mak kum de leiding, direct gevolgd door no, 2. Voor de rust wisten de jongens uit Arum tot 2—1 op te halen, maar hun keeper moest nogmaals vissen, zodat de eindstand 31 was voor do organ! erende vereniging. Ui lp.:> ou WorkU.u kwamen hierna bin- n»n <k Ujn«th Qo* 4m« w**ewij4 w«a niot Zondag 25 Augustus 1951 Workum (R. K.) Voorm. 7.30 uur Vroegmis 10 uur Hoogmis. Nam. 3.30 uur Lof. (Herv.) Voorm. 9.30 uur ds D. J. Spaling. Bediening H. Doop. Aangifte Vrijdagavond 7—8 uur aan de Zuiderpastorie. ’s av. 7.30 uur Cand. W. Dijkstra. (Doopsgez.) voorm. 9.30 uur ds R. Hofman. (Geref.) Voorm. 9 en nam. 2 uur ds H. R. Groeneveld van Andijk. (Bapt.) Voorm. 9.30 uur ds B. Fabrie. 11.30 uur Zondagsschool. ’s Avonds 8 uur Jeugd. Heidenschap (Herv.) Voorm. 9.30 uur ds J. Brouwer van Koudum. Nam. 1.30 uur ds D. J. Spaling. Ferwoude (Herv.) Nam. 1.30 uur ds E. P. van Oojjen. Gaast (Herv.) Voorm. 9 uur ds E. P. van OoiJen. Hindelopen [Herv.] Voorm. 9.30 uur ds H. Altena ’sAv. 7.30 uur ds T. J. Drent van Parrega. (Doopsgez.) Voorm. 9.30 uur ds L. Laurense [Geref.] Voorm. 9.30 uur Leesdienst. ’s Avonds 7.30 uur ds Schalkwijk van Hemelum. Koudum (Herv.) Voorm. 9.30 uur Cand. W. Dijkstra van Workum. ’sAv. 7.30uur ds J. Brouwer. (Doopsgez.) Geen dienst. Moikwerum (Herv.) Voorm. 9 en ’s avonds 7.30 uur ds A. J. Schneider. Warns (Herv.) Voorm. 9 en nam. 1.30 uur de heer D. R. Lammertsma van Oosthem. Staveren (Herv.) Voorm. 9 30 uur leesdienst. ’sAv. 7 30 uur de heer K. Twijnstra van Sneek. MUZIEKOVERPEINZING. Alles werkte Zaterdag mee om het concert, gegeven door „Crescendo” volledig te doen slagen. Deze stille zomeravond, was een van de weinige zachte avonden die zomer *51 ons bracht. Op de paden van het Oppedijk van Veen plantsoen verzamelden zich de vele belang stellenden en deze hebben genoten van de geboden muziek. Vol lof was een ieder en de stilte die tijdens de muziek in acht werd genomen, was het beste compliment voor directeur en leden, die deze avond blijk gaven nog terdege hun partij te kunnen bla zen. We waren verheugd „Crescendo” weer in zulk een goede vorm te kunnen beluisteren wat de plaats van dit concert betreft, ieder zal het er toch over eens zijn dat dit wel het ideaalste plekje van onze hele gemeente is. Geen verkeer of wat dan ook doet afbreuk aan het uitgevoerde en alles kan zich rustig concentreren rond de muziek. Deze zomer behoort spoedig weer tot het verleden en deze week wordt er extra ge oefend voor het a.s. concours te Balk, maar zou in September nog niet een concert kunnen worden gegeven? Zaterdagavond j.l. was de publieke belang stelling buitengewoon groot en de aandachtige toehoorders toonden hiermee dat ze een der gelijk concert zeer waarderen, dus zeker ook een herhaald optreden op prijs zouden stellen. Voor het volgende seizoen kan deze winter dan de voorbereiding ter hand worden geno- van een goed uitvoerbaar programma wisselconcerten, die in deze omgeving veel succes hebben, maar dat is een zaak, die de verschillende verenigingen onder el kaar kunnen regelen. Toch hopi menig nabuiig muziekgezelschap WIELERRONDE. Vrijdag 31 Aug. tweede maal de Ronde amateur-renners verreden. Het parcours wordt weer uitgezet op het daar kunnen de deelnemers zich dus weer bekwamen in het nemen van bochten. Reeds gaven zish verschillenden op om een premie beschikbaar te stellen. Voor ons gevoel is het parcours niet ideaal te noemen, maar deskundigen verzeke ren dat het een pracht traject is. Het publiek krijgt alleen toegang tot het wedstrijd gedeelte door een programma te kopen A 25 cent en reeds nu dringen we met klem aan op vrijlating van het weg gedeelte, dat door renners of doorgaand verkeer wordt gebruikt. Het startschot zal worden gelost door bur gemeester Busschen, CONCOURS HIPPIQUE AKKRUM. Aan het concours-hippique, ter gele genheid van de Coopersburgfeesten te Ak- krutn, namen ook verschillende paarden uit onze omgeving deel, waarvan de volgende bekroond werden: Rubriek eenspannen bovenlands ras, nieuwe lingen. 1 Tjék van A. Gaastra, Workum. Zelfde rubriek Fries ras: 2. Eiske van G. Folkertsma, Koudum (tevens medaille beste fokmerrie), 4. Sicco van K. Werumeus Bu- ning, Workum. Eenspannen bovenlands ras, limietklasse f 300.1. Ugoldman van A. Gaastra, Wor kum. Eenspannen Fries ras, limietklasse f200. 3. Eiske van G. Folkertsma, Koudum. 4. Fijmkje en 5. Frieda, beide van S. Postma, Workum. Eenspannen bovenlands f 1000.— 2. Freddy Workum. Eenspannen Fries i Walsdame en Moikwerum. Tweespannen Fries ras: 2. Afke dame, F, C. Drayer, Moikwerum, medaille schoonste geheel. 4. Fijmkje van D. Siebenga, Weidum Postma, Workum. Subsidies en toevallige baten zijn immers nooit veel betekenend. De in 1950 gehouden Anjerfondscollecte bracht in onze prov. bijna f 7000 op, welk bedrag onder ruim een 70- tal verenigingen verdeeld is met uitkeringen, variërend van f 50 tot f 300. Bij de toe kenning werd er rekening mee gehouden dat de verenigingen en instellingen moeten vol doen aan het criterium, dat zij de zelfwerk zaamheid van het Nederlandse volk op het gebied van wetenschap, kunst en cultuur in het algemeen bevorderen. Bovendien werd een verschil gemaakt tussen de verenigingen en instellingen, die al of niet daadwerkelijk aan de gehouden inzamelingen hebben mede gewerkt, terwijl de verenigingen, welke een vorige maal reeds een subsidie uit het fonds ontvingen in ’t algemeen niet meteen weer voor een uitkering in aanmerking werden gebracht, teneinde zoveel mogelijk elke ver eniging op haar beurt te kunnen steunen. Onder de gelukkigen, die de laatste maal een subsidie is toegekend, bevinden zich meer dan 40 muziekcorpsen en een 15-tal zang verenigingen. Uit de Zuidwesthoek waren dat 15 muziek verenigingen, nl. uit Heidenschap, Gaastmeer, Oudega (W.), IJlst, Oosthem, Parrega, Hin delopen, Koudum, Staveren, Warns, Heme lum, Oudega (H.O.N.), Woudeend, Wijckel en Oudemirdum. Zeker was dit voor allen een welkom mee vallertje ter dekking van de jaarlijkse uitga van, maar als daar na verloop van enige tijd een paar instrumenten vervangen moeten wor den, dan doet men met duizend gulden nog maar bitter weinig. De lichtvaardige bewering: „Wat is nu een stadje of een dorpje zonder een muziek corps” getuigt niet van begrip voor de moei lijkheden bij de beoefening van deze „kunst voor allen”, waarvoor meer gemeenschaps zin gevraagd wordt dan voor een persoon lijk genoegen of zakelijk voordeeltje. Zonder de sympathie en offerbereidheid van leden en luisterend publiek zou deze bij ons volksleven behorende liefhebberij nimmer in stand gehouden kunnen worden. Dat dit veel moeite en hoofdbrekens kost, vergeten we zo gemakkelijk als er een vrolijk deuntje geblazen wordt; dan lijkt alles zo zorgeloos. Als „het” muziek een taak heeft (wat ieder volmondig beaamt) dan heeft het pu bliek er ook één en als beiden zich daar blijmoedig van kwijten, dan schallen er fares en is er harmonie. van hoogstaand gehalte. Reeds spoedig weet W. de stand op 10 te brengen, gevolgd door een tweede voltreffer. Na rust wordt uit een indirecte vrije trap door een achter speler de bal verkeerd behandeld en is de stand 21. Wat er ook nog geprobeerd wordt in de eindstand komt geen verandering meer. In de verliezersronde weet Hielpen wel raad met Arum, dat dan ook met 40 op de laagste plaats van deze dag wordt gedrukt. Om de hoogst plaats kwam Makkum tegen Workum uit. Het eerste succes komt aan de Makkumer kant en deze club wil zo mogelijk de beker thuis houden. W. zit ook niet bij de pakken neer, maar tot de rust weten ze geen doelpunten te maken. Wor kum komt er nu beter in en heeft het beste spel, Tom weet dan de gelijkmaker met een hard schot in de touwen te jagen 11, terwijl een corner van links door een kop bal van Obe de juiste afwerking krijgt 21. In de laatste minuten gooit Makkum alles op de aanval. Het rommelt vaak in de W.- achterhoede en in de laatste halve minuut weet Makkum zowaar een gelijk spel uit het vuur te slepen 22. De beslissing moet komen door het nemen van 5 strafschoppen. Workum weet 3 achter de keeper te plaatsen tegen Makkum maar 1. Workum kreeg dus de wisselbeker met fraaie medaille, 2. Makkum, 3. Hielpen, 4. Arum. A.s. Zaterdag neemt Workum 1 Jun. deel aan het tournooi van Blauw Wit te Leeuwar den. Onze stadgenoten zijn in de zwaarste komen eerst uit tegen Friesland, gevolgd door een wedstrijd tegen Blauw Wit. Workum 2 speelt thuis haar laatste neder laag wedstrijd tegen Nijland, terwijl het eerste op bezoek gaat bij Freno, van welke club onlangs met 32 werd gewonnen. I dat, ondanks deze ongunstige cijfers toch reeds grote successen door de artsen wor den geboekt, dat deze tegen nen en komst? dat het probleem van de kanker nog lang niet geheel opgelost is, dat nog enorm veel werk zal moeten worden verricht in de laboratoria en dat zulke laboratoria zeer kostbaar zijn? dat de bouw van meerdere speciale zieken huizen nodig is en dat deze voorzien moe ten worden van de modernste bestraling- apparaten, dat ook de bouw van ziekenhuizen en de aanschaffing van de bedoelde aparaten gro te sommen gelds vragen! dat er behoefte is aan geld en nog eens geld, aan grote sommen geld, dat geheel het volk naar draagkracht zal moeten bijdragen in de grote strijd te gen de gevreesde kanker om inderdaad de kankerbestrijding in ons land tot een hoog peil op te voeren en de sterfte aan kan ker tyiar beneden te krijgen. Steunt dan het Koningin Wilhelmina Fondt voor de kankerbestrijding, blijft niet achter! Zorgt, dat mede door Uw toedoen de kanker met succes bestreden wordt. Geeft U op als lid of contribuant ningin Wilhelmina Fonds bij Uw Plaatse lijke Afdeling of stort Uw bijdrage op giro nr. 26000. De minimum contributie bedraagt voor een lid slechts f 2.50 per jaar en voor een contribuant slechts f 1.per jaar. Geeft U nog heden als lid op. Kankerbe strijding is een noodzaak. Bestrijdt het leed, dat kanker heet! ZIJ VERKOZEN DE VRIJHEID. Dinsdagavond even over tienen werd de stilte op het Zuid verbroken, doordat een gedeelte van de gehoornde strandgasten een kijkje wilde nemen in ons stadje. Het lawaai, waarmee dit gepaard ging, lokte en kelen uit hun eerste sluimering, want hier en daar werden huisdeuren ontgrendeld en bewogen zich gestalten in pyama en nacht japon. Spoedig bereikte de kopgroep de kerk en bleef daar even rondneuzen, wat juist vol doende was om verdere penetratie te voor komen. Want de inmiddels gewaarschuwde Hennandad-lui namen onverwijld maatrege len en spanden al hun krachten in om met blinkende sabel de losgebroken koebeesten weer naar hun zomerverblijf terug te brengen. Het gewas op de Workutnerwaard is toch beter te verteren dan de straatkeien en steenklompen in de stad, hoewel men daar geen last van schrikdaad heeft, maar dan is er wel iets anders dat ons koeienbestaan verontrust, aldus bij ons interview de leid ster van deze Workumer avondwandeling. Sluit de hekken voortaan maar goed, want koeien zijn net zo eigenwijs als mensen; ze geven niets om zeggen en worden slechts door schade en schande wijs!!! Die uitroeptekens plaatsen we er achter, want toen tilde ze de staart op, waarmee de mededeelzaamheid abrupt verbroken werd, terwijl „onze eigen verslaggever” schielijk een nummertje vér springen ten beste moest geven. Uit vertrouwbare bron vernamen we dat die lang niet malse raddraaister van de afstandsmars, pit een heel ander deel van Friesland afkomstig is en we zuchten opgelucht als de onbezoldigde koeiendrijvers, toen ze de straat weer schoon hadden, althans van de melkproducenten, die niet na kon den laten hier en daar hun visitekaartje af te geven. „S.V.W.” NIEUWS Scriedag Makkum. Zaterdagmiddag hield de dat honderd jaar geleden ieder mens ge middeld slechts 37 jaar oud werd, dat thans de gemiddelde leeftijd 67 jaar is, zegge bijna het dubbele, dat deze enorme leef tijdswinst een gevolg is van de nog steeds toenemende kennis van de doktoren? dat de beruchte alles treft levensjaar. dat dus alleen reeds om deze reden het aantal sterfgevallen aan kanker enorm moet zijn toegenomen, dat thans van alle zes sterfgevallen op kanker berust, dat in ons land daardoor ieder jaar 14000 mensen aan kanker overlijden, hetgeen neerkomt op één sterfgeval per iedere drie kwartier!

Friso nl | 1951 | | pagina 1