TAXI dan naar IJEME DE BOER Noord A 47 - Telef. 138 Ook verhuur zonder chauffeur Nieuws- en Advertentieblad voor Workum en omliggende gemeenten Zaterdag 8 September 1951 No. 35 74ste Jaargang PREDIKBEURTEN fl 6 persoons !t PLAATSELIJK NIEUWS. :P- e 1 WIST IT.. 0. overdracht meerwijk. Fryske Brief 222. Om nou to sizzen dat ik eltse joun trou de krante fan 't bigjin ta ’t ein troch lês, né dat kin ik net. It bliuwt meastentiids al by it for- naemste nijs, dat mei dy greate letters der boppe. En fierders hear ik dan sa‘n kear of hwat deis hwat de radio foar nijs bringt. Mar sa hiel inkeld, as ik ris in joun net folie om hannen ha, ja dan bard it wol dat ik der restich foar sitten gean en de hiele krante troch nim. Ik moat earlik bikinne soks leannet de muoite dan faek ek wol wer. Hwant men kin sa Onder it koarte nijs en de lytsere adfortinsjes sa manich kear aerdige dingen fine. Oer hwat ik sa foar en nei Onder de houliksadfortinsjes foun, ha ik alris op ‘e tekst west. Nou leau ik einlings dat it tal fan dy adfortinsjes net sa great mear is as ‘t wol west hat. It tal houlikskantoren nimt ta en evangelisatie. ot tal houlikskantoren nimt ta en och, hwa ‘t oan ‘t wiif of oan ‘e man wol, kin der mar hinne gean en siikje ien üt. Der is, sa ‘t men seit, rom kar. Aid en jong kin der torjochte enmei of sünder sinten. It sprekt fansels dat lang net elfsenien mei sa'n kantoar to dwaen hawwe wolle en dy prebearje dan troch sa‘n adfortinsjelokkich to wurden. Noch net sa malle lang lyn waerd der frege: „Hwa wol in heit wêze foar myn jonkje fan fiif jier en foar my in goede man?" Altyd spitich dat men der letter neat mear fan lést. Of 't dat minske byt krige hat of net. In deimanich lyn foun ik dit: „Bent U gelukkig getrouwd Wij zouden dat ook graag zijn en zoeken een ongem. zit-slaapkamer“. 'Ja, der moat al hwat üt foun wurde om in dak boppe de holle to krijen. Doch ik wol it net hawwe oer adfortinsjes, mar oer in stikje „koart nijs“ hwat ik ünder eagen krige. Men hat yn it lan fan „dream en winsken“, yn Amearika dos, in üt- fining dien. Wis der wurdt wol mear ütfoun, mar dit is wol hiel moai, bi- nammen as it werris oarloch wurde soe. Men hat in fesje [in „vest“ ja] makke fan stiel. En der giet gjin gewearkügel troch hinne. Hawwe de sol daten gjin kans dat der har in kügel ünder it himd komt. Nou sizze wy yn üs ünnoazelensDer sille de hegere mannen fan it leger danich bliid mei wêze. Hwant de trefkans wurdt sadwaende gans lytser. Moat je mar leauwe. Hwant yn itselde biricht stiet, dat men nou drok dwaende is om in kügel to meitsjen dy ’t wol troch dat fesje hinne boarret. Ik bigryp der neat fan. Jimme faeks wol? Docht men earst alle war om sa'n soarte fan pantserfesje klear to krijen en nou 't it klear is moatte alle snoade en kleare koppen der oer to set om it waerdeloas to meitsjen. It wurdt dan in spultsje fan ’e rein yn ‘e drup. Mar goed dat de mannen dy 't soks bioarderje, it oars, en litte wy oannimme, better sjogge as ik. Hwant ik mien mar dat dit jild weismiten is Mar lyk as sein, ik wyt der it measte ek net fan óf, hear. J FRISO. e dat is die Workum in dat dat >’s een eft ta- :et lie eet Fond Se- bemachtigen, i Inzending van advertenties uiterRjk Donderd agsmorgens Verschijnt eenmaal per week Uitiave: Fa. T. GAASTRA Bz. te Workum - Tel. 45 Postrekening 82259 ‘ij, jk, es- iet ng >r le Advertentietarieftot 5 mm. 60 cent elke mm. meer 6 van buiten Friesland 8 Contracten volgens algem. regeling zijn geweest. Met waagt niemand zich zonder de dan zijn ook toch eigenlijk te bereiken, dien aard, dat de hun plaats kun- was een aan en een het wist iets van ?cn rs- let iet zo ?e- eze oe- jr- •ed er. er e e n r 1 5 hadden ze wa- ie in et d. at d- ?n s. ei, sn: an 10- en g ;c n e 6 g 5t we een rubriek zien. Paulus, de Bijbel sprake zoening, die van FRISO is, zij JP jk God was zei ven toerekenende, zoening in tekening in er een kop- zeker slonk. Cha- hebben ditmaal wel zeer intussen zijn dan alle pre- ons stadje weer bezet. bijdragen of tip voor deze met belangstelling tegemoet dat vorige week bijna twee kinderen als slachtoffers van het verkeer vielen Onlangs zijn de gezamenlijke melktap- pers overgegaan tot een wijkindeling en naar verluidt, werkt die nieuwe regeling tot aller genoegen. De werkbesparing weegt over ’t algemeen ruimschoots op tegen vermeende na delen, want immers het totaal melkverbruik van de burgerij zal toch wel vrij constant zijn. Niettemin schijnt de heer IJ. Zeilstra gemeend te hebben binnenkort genoeg liter tjes te hebben uitgetapt, want zijn melkwijk zal dan overgenomen worden door den heer Th. Dijkstra, alhier. Zondag 9 September 1951 Workum (R. K.) Voorm. 7.30 uur Vroegmis 10 uur Hoogmis. Nam. 3.30 uur Lof. (Herv.) Voorm. 9.30 uur ds E. J. Beker, ’s Av. 7.30 uur ds D. J. Spaling [Jeugd dienst]. (Doopsgez.) Voorm. 10 uur ds R. Hofman. (Maandelijkse collecte). (Geref.) Voorm. '9 uur Leesdienst. Nam. 2 uur ds E. Verburg. (Bapt.) Voorm. 9.30 uur ds B. Fabrie. Heidenschap (Herv.) Voorm. 9.30 uurdsD. J. Spaling. Nam. 1.30 ds E. J. Beker (Intrede). Ferwoude (Herv.) Nam. 1.30 uur ds E. P< van Ootjen. Gaast (Herv.) Voorm. 9 uur ds E. P.van Oo{jen. Hindelopen [Herv.] Voorm. 9.30 uur Cand. W. Dijkstra van Workum. ’s Av. 7.30 uur ds J. Brouwer van Koudum. (Doopsgez.)Voorm. 9.30uur dsL.Laurense. [Geref.] Voorm. 9.30 uur ds E. Verburg [H.A.] ’sAv. 7.30 uur ds E. Verburg van Workum. Koudum (Herv.) Voorm. 9.30 uur ds J. Brouwer, Voorm. 11.15 uur dsJ. Brouwer (Kinderdienst). Nam. 2 uur ds J. Brouwer. (Doopsgez.) ’s Av. 7.30 uur ds R. Hofman. Molkwerum (Herv.) Voorm. 9 uur ds A. J. Schneider (H.A.) Nam. 1.30 uur ds A. J. Schneider (Dankz. H.A.) Warns (Herv.) Voorm. 9 uur ds B. J. Rie- mersma van Staveren. Nam. 1.30 uur ds A. J. Oostenrijk. Staveren (Herv.) Voorm. 9 30 uur ds A.J. Oostenrijk van Warns, ’s Av. 7.30 uur ds B. J. Riemersma. De Zaterdagavond op de Markt gehou den evangelisatie-samenkomet trof het buiten gewoon slecht met het weer, zodat men onder de luifel van de Waag een droog onderko men zocht voor de rijkelijke plensbuien en er spoediger een einde aan werd gemaakt dan anders het geval zou zulk weer hoogste noodzaak op straat en de buitenkerkelijken, die men met deze evangelisatie tracht maar het liefst binnenshuis. Abonnementsprijsf2.— per halfjaar f2.20 per post OP TRANSPORT GESTELD. Vorige week Vrijdag is een 19-jarig meisje van elders, dat onder Workum in dienstbe trekking werkzaam was, door de politie aangehouden en naar Leeuwarden overge bracht, daar ze zich aan enkele diefstallen had schuldig gemaakt en ook frauduleuze brieven had geschreven. Ze is onder toezicht komen te staan van Kinderzorg, afd. Leeu warden. ze uit de verwijderd zullen worden dat Workum’s naam door hen in discrediet wordt gebracht dat we het treurig vinden hierover te moe ten schrijven we in deze rubriek af en toe afwisselend een woord van waarschuwing, van afkeu ring, van waardering, van bittere ernst, van zoete vreugde en misschien ook wel eens van zoutloze onzin zullen neer kladden ZEILSUCCESSEN. Zaterdagmiddag jl. werden te Lang weer zeilwedstrijden gehouden en dat betekent dat de Workumer vloot dan flink vertegen woordigd is, omdat deze zeilerij wat deel name, gezelligheid en spanning betreft, on der onze plaatselijke zeilers goed staat aan geschreven. Voor er gestart werd had men geen klagen over te weinig wind, want toen woei het zeer krachtig. Om op eigen kracht ’s avonds weer thuis te komen, viel echter niet mee, daar het inmiddels zonder veel overgang volkomen stil werd, doch toen waren er nog wel enkele sleepgelegenheden. In de 16 vierkante meter Eenheidsklasse behaalde de heer P. Gaastra met Sont III de tweede prijs. Als eerste ging door de finish in de 16 vierkante meter Eenheidsklasse B II onze stadgenoot de heer F. J. Hobijns met Sam-Sam, Derde werd Argus Pluvius van de heer R. van Wieren, Nijhuizum. Morgen, Zaterdag worden op de Zand- en Gaastmeer do laatste onderlinge wedstrijden gehouden. Aan spanning ontbreekt het zeker niet, daar nog verschillende deelnemers kans hebben op de kampioenstitel en wie de eerste plaats uitoindelijk zal weten te bemachtigen, wordt dus bij goed weer a.i. Zaterdag uit gemaakt. BEVESTIGING EN INTREDE Ds. E. J. BEKER. 3 Sept. In de ochtenddienst werd gis teren binnen vijf weken tijds een nieuwe pre dikant, Ds. E. J. Beker van Voorhout, bij de Ned. Herv. Gemeente alhier bevestigd door z’n broer Ds. H. Beker van Wasse naar, die als tekst gekozen had: Jdh. 1 23a en 29 b: „Ik ben de stem. Zie het Lam Gods”. No de bevestiging werd de nieuwe predikant door de gemeente toegezongen Gezang 269 2. Voor de intree-plechtigheid in de middag- dienst was een zeer grote belangstelling. Na gebed en gemeenschappelijk zingen las Ds. Beker uit het Oude Testament Psalm 30 en daarna uit het Nieuwe Testament de tweede brief van Paulus aan de Corinthiërs, hoofd stuk 5 vers 1721 en besloot der? schrift lezing met: „Zalig zijn degenen die het Woord van God horen en hetzelve in hun h»t bewaren”< 4 en de goede afwerking is eens zoek bij de roodhemden. De beslissende wedstrijd werd gespeeld een goal, :r niet geheel vrij winnaar werd van dit tournooi. In dit tournooi werden zes wedstrijden ge speeld en het totaal gescoorde doelpunten was ook zes. Dit is toch wel te weinig voor 4e klas clubs. Tijdens de vorige competitie sukkelde Workum vooral in het eerst ook dit tekort. In de laatste tijd meenden vooruitgang te kunnen bespeuren en zijn dan ook belangstellend naar het Toen Gezang 173 1, 3 en 6 gezongen was, hield ZijnEerw. een predikatie naar aanleiding van 2 Co.it, 5 19 en 20: „Want ia Christus, de wereld met zich- verzoenende, hun zonden hun niet en heeft het Woord der ver- ons gelegd. Zo zijn wij dan ge zanten van Christuswege, alsof God door ons bade; wij bidden van Christuswege, laat U met God verzoenen.” In al de brieven van trouwens van begin af aan is er in van verzoening. Een ver- God uitgaat en reeds lang is uitgegaan voor allen, die zich openstellen voor het Evangelie. De verschillende be schouwingen, die ZijnEerw. in beeldende kracht aan dit onderwerp wijdde, vonden een aandachtig gehoor. En vooral dat de zonde nimmer op de eerste plaats, maar altijd achteraan komt, versterkte nog de bemoe digende woorden, die de grondtoon vormden van deze mooi uitgewerkte predikatie. Door het kerkkoor werd op zeer verdienste lijke wijze Gezang 127 ten gehore gebracht, waarna als slotzang Psalm 118 7 en 14 gemeenschappelijk gezongen werd. Na het uitspreken van de zegenbede, richt te de nieuwe predikant zich met een persoon lijk woord, in de eerste plaats tot Burge meester en Wethouders der gemeente Wor kum, tot de vertegenwoordigers van andere kerken, tot de bevestiger, z’n oudere broer, tot z’n voorganger Ds. A. de Jonge, tot z’n ambtsgenoot en vriend Ds. Spaling, tot ker- keraad, sociale werkster, kerkvoogden en no tabelen, dc koster, het kerkkoor, de Vrou wenvereniging „Wees een zegen”, Jeugd verenigingen en belangstellenden uit z’n vo rige gemeente, allen hartelijk dank zeggend voor de attentvolle en vriendelijke ontvangst. Ds. Spaling verzocht de gemeente tenslotte haar nieuwe leraar toe te zingen Psalm 132 6. In beide diensten was het kerkgebouw ge heel bezet. Do vacatures kort geduurd en dikantsplaatsen in plaatsten tot en de kaart gespeeld en ronde toe zien hoe een de eerste plaats beaet heeft. Voor belang stellenden laten we hieronder de naam volgen van de eigenaren met vermelding op welke afstanden het kampioenschap werd behaald: Kampioen le tour Oude duiven, Vitesse Jac. Wiersma. Kampioen le tour Oude duiven, Midfond IJ. Flapper. Kampioenen le tour Oude duiven, R. Blom en L. Slootjes. Kampioen le tour Jonge duiven, E. Eiling. Kampioen Navlüchten Oude duiven, Gebr. Nijenhuis, Kampioen Navluchten Jonge duiven IJ. Flapper, houdersfonds weer is geslonken. Jammer, dubbel jammer voor het uitvoerende comité, dat zijn arbeid niet zag beloond door een winstcijfer. We geloven dat men tegenwoordig teveel van het goede krijgt. Elke plaats, hoe groot of klein ook, houdt festiviteiten. Het pu bliek kan te kust en te keur gaan en nu de vacanties practisch weer achter de rug zijn, is bij velen de beurs plat. Ook het ongunstige weer heeft natuurlijk invloed op het bezoe kersaantal gehad. Het is voor de vereni gingen misschien niet zo hoopvol, maar we geloven dat er een vergader-, zo U wilt een uitgaansmoeheid is ingetreden. Tijdens de zo mer en tijdens de winter, is er toch practisch elke avond wel wat te doen en dit maakt, dat men meer dan zat kan worden van al het uitgaan. RONDE VAN WORKUM. Dc tweede Ronde van Workum werd Vrijdag jl. verreden op het Dwarsnoord parcours, dat een lengte heeft van plm. 800 meter. Voor deze keer was de belangstel ling niet zo groot als vorig jaar, wat natuurlijk mee veroorzaakt werd, doordat velen nog aan het werk waren. Zou het voor een eventuele herhaling niet geschikter zijn ’s avonds de ronde weer te laten verrijden? De deelnemers maakten eerst een tochtje door de stad, waarna om kwart over vijf het startschot gelost zou worden door burgemee ster Russchen. Zou, want een revolver-des- kundige bleek onze eerste burger niet te zijn, daar ondanks heldhaftige pogingen al leen maar het zachte geklik van een veer hoorbaar was. Politiehulp werd ingeroepen en toen mochten de renners dan door het startschot beginnen aan de 75 ronden die ge reden moesten worden, dus een totale af stand van ongeveer 60 KM. Een 28-tal renners, van Friesland, gingen WORKUM. Tot directeur aan de Coöp. Zuivelfabriek „Warns en Omstreken” is be noemd de heer M. Beetstra, assistent-direc- teur aan de Coöp. Zuivelfabriek „De Goede Verwachting” alhier. Dus in beide laatste keren dat er een directeur aan de Wamser fabriek moest komen, is de keus gevallen op de assistent van de Workumer Coöperatie. De vorige maal was dat de heer D. Wier sma, Heidenscbap en thans de heer M. Beet- stra, die we met deze promotie feliciteren. dat Dinsdagmiddag een jongen door een luxe auto werd aangereden en er wonder boven wonder goed af kwam; alleen een sandaal was uitgeraakt en z’n been eerst wat pijnlijk dat tijdens de Ronde van Workum het pu bliek telkens over het parcours liep burgemeester Russchen Vrijdagavond tijdens het optreden van het Leeuwar der Accordeon Ensemble zich verplicht voelde enige tijd achter in de zaal te gaan staan en de jongeren moest toe voegen: „Wêz stil, oars gean’ jimm’ er üt” dat de politie op verschillende plaatsen in de zaal moest staan om de liefhebbers met enige rust te laten genieten dat de rumoermakers zich nog hele „pie ten” voelden dat aanwezigen hen als „hokkelingen” be titelden dat bij een volgende gelegenheid zaal mers in groepjes uiteen en zetten onderling de sprints in om een premie te bemachtigen. Ongeveer 30 premies waren door de ingezete nen beschikbaar gesteld, waaronder zeer mooie cadeaux. Ondanks de herhaalde waarschuwin gen van de heer Otter voor de microfoon (5 versterkers waren door de fa. Hingst langs het parcours opgesteld) liepen toch steeds weer mensen over de weg. Gelukkig kwamen hier geen ongelukken door, maar zich houden aan de beleefde verzoeken, toch al het minste wat men kan doen. Bij dé laatste ronden waren maar 15 rijders meer in de strijd en toen enkelen er nog werden uitgehaald wegens te grote achter stand, concentreerde de aandacht zich voor al op de kopgroep. De uitslag was: 1. Charisius, Leeuwarden; 2. Slof, Leeuwar den; 3. Tichelaar, Francker; 4. Tijsma, War- ga; 5. Andel, Harlingen; 6. Botinga, Leeu warden; 7, Leistra, Mantgum; 8. Taekema, Wirdurn; 9. Fokkema, Oude Bildt Dijk. VOETBALNIEUWS. Zaterdag nam Workum deel Zwaluwen tournooi te Leeuwarden, de derde plaats te behalen door beter doelgemiddelde dan Oranje Nassau Sneek. De beide eerste wedstrijden moest spelen, eindigden in een puntloos ge lijkspel 00. Oranje Nassau was eerst wel iets sterker, maar wist dit niet in doel punten tot uitdrukking te brengen. Enkele goede kansen gingen verloren, wat niet voor de productiviteit van de voorwaartsen pleit. Het is eigenlijk wel teleurstellend dat in drie wedstrijden geen enkele goal gescoord wordt. Zwaluwen kreeg wel iets meer dan haar toe kwam in deze wedstrijd tegen Workum. Het juiste maatgevoel nogal derde en tegen Blauw Wit ’34 die door waarbij de doelverdedigei uitging, winnaar werd met we een we verdere verloop. Spelers en publiek willen we even wijzen op de nieuwe spelregels, waarbij het verbo den is een speler af te houden zonder zelf de bal te spelen. Dit zal ongetwijfeld in het begin vele minder prettige spelmomenten scheppen. Wees er echter van verzekerd, dat de scheidsrechters slechts de reglementen willen handhaven en dus zal dit bestraft worden met een indirecte vrije trap. Vooral in het strafschopgebied zal dit moeilijkheden opleveren daar de bal niet ineens in een doelpunt kan worden omgezet. POSTDUIVENNIEUWS. Zondag j.l. werd dan de laatste na- jaarsvlucht gehouden voor oude en nieuwe duiven en deze dag bracht dus de beslissing, bij welke eigenaren het kampioenschap te recht zou komen. Te Maastricht werden de vogels in vrijheid gesteld, een afstand van 238 KM. De wind was niet weer zo gunstig als de twee voorafgaande vliegdagen en slechts 4 duiven behaalden een snelheid van meer dan 60 KM. per uur, wat gezien de weers omstandigheden een behoorlijke snelle vlucht kan worden genoemd. Het is ook meer dan tijd dat de dieren geen vluchten meer be hoeven te ondernemen, daar de rui anders zeker nog slachtoffers zou maken. De gedetail leerde uitslag is voor de oude duiven: M. Vlas 1 A. Verbeek 2 E. Eiling 3, 10 Gebr. Nijenhuis 4, 8, 14, 15 L. Slootjes 5, 11, 17 R. Blom 6 P. Venema 7, 20, 21 Jac. Wiersma 9 IJ. Flapper 12, 19 Gebr. Wiersma 13 Gebr. Flapper 16, 18 Jonge duiven: IJ. Flapper 1 E. Eiling 2, 5 R. Blom 3, 4 P. Venema 6 M. Vlas 7. Door deze uitslagen zijn beide hoogstge- met de vorige vlucht van zij moesten in de laatste andere sportliefhebber onder wie de besten van start. Ook een tweetal Workumers die de eerste treden heb ben gezet op het terrein van de wielersport waren hierin begrepenen deze jongens, P. Voets en P. de Vries, houden zeker een be lofte in voor de toekomst, hoewel wij hun. nog niet als Tour de France winnaars her kenden. Voets moest na 27 ronden de strijd staken wegens een defect en de Vries hield het ruim 60 ronden uit. Het is toch een uit stekende prestatie om dan nog niet eens een achterstand te hebben van 1 ronde. Nee, gelapt werden onze jongens niet. Wel lapten ze zelf enkele andere rijders, en dan te be denken dat dit hun eerste wedstrijd was. Keurig werk en het applaus dat ze oogst ten was dan ook meer dan verdiend. Ze wisten het toch ook klaar te spelen enkele premies in de wacht te slepen en nog meer kunnen bemachtigen, wanneer met de gang van zaken op de hoogte ren geweest. Na een ronde of 25 begon er de strijd te komen en kwam groep, die langzaam maar risius nam het blijkbaar kalm op en ondernam dan ook niet een uitlooppoging. Wanneer de bel voor een premie had geluid, dan kwam hij wel eens van de staart van het peleton naar voren, om zich daarover te ontfermen, en was zeker op zijn hoede toen Tijsma en Tichelaar een voorsprong namen, die ech ter niet groter werd dan 100 meter, om in geval van alarm de anderen er aan te herin neren, dat hij ook deze ronde graag op z’n naam wilde brengen. Bij het ingaan der laatste ronde moesten de vijf koplopers alles geven om hel eerst bij de finish te zijn, maar deze zege was ook weer weggelegd voor Cha risius, die hoewel met gering verschil toch de anderen z’n wil oplegde. Van veel strijd kunnen we eigenlijk niet spre ken, Geleidelijk vielen de minder sterke deelne- ONTSPANNINGSA VONDEN. 4 Sept. Woensdag liet de commissie reeds kenbaar maken dat de ontspannings avonden niet op het terrein, maar in de nieuw gebouwde hal van garage Speerstra zouden plaats vinden. Dit was zeker een goede beslissing, daar de regen beide avon den overvloedig neerstroomde. Met vaardige hand was de autostalling omgetoverd in een uitstekend bruikbare zaal die zeker voor meer gelegenheden een niet- ongeschikte plaats zal zijn. Wil men een avond voor een vrij groot aantal bezoekers geven, waar noodgedwongen hoge kosten mee gemoeid gaan, dan kon dat tot nu toe nooit doorgang vinden, maar nu wel. Ongeveer 800 personen kunnen daar een zitplaats krij gen en het podium is van grootste gezelschappen er nen innemen. Dc geluidsweergave was ook bewonderenswaardig, dus kortom een zaal die belanghebbenden in gedachten zullen hou den. De eerste avond trad gezelschap Westra van Stiens voor het voetlicht met een pro gramma voor elk wat wils. Een week daar voor was „It bünte libben” nog opgevoerd in Warns en Gaast, zodat nu met allemaal kleine schetsjes, declamatie, zang enz. de avond gevuld werd. Het publiek was ten volle tevreden gesteld en de lachspieren werden dan ook vaak gebruikt. Voor de or- ganiserenden was het wel teleurstellend dat er niet meer belangstellenden waren opge komen. De zaal vertoonde veel lege plaat sen, dus werd er ook niet zoveel entreegeld ontvangen, en daar ging het deze avonden toch in de eerste plaats om, om de aandeel houders het gehele gestorte bedrag weer uit te kunnen betalen. Het Leeuwarder Accordeon Ensemble kwam de volgende avond op het podium. Zo tegen het aanvangsuur plensde de regen neer en de verwachting, weer een vrij lege zaal te houden was wel gewettigd. Gelukkig was de belangstelling goed en velen van buiten heb ben de regen getrotseerd om dit ensemble te horen spelen, onder leiding van dirigent P. de Vries. Het programma bestond uit bijna 20 nummers, waarvan enkele soli door de nog jonge Rients Tijsma, die op voortreffe lijke wijze „Dansende vingers” ten gehore bracht en mej. Janny van der Molen uit Beetgum, die in Juli 2e prijswinnaresse was geworden op het accordeon-kampioenschap te Hilversum. Nu behoeven we zeker niet meer te vertellen hoe de uitgevoerde nummers wa ren. De dirigent gaf zo nu en dan een ver klaring van de muziek, wat door het publiek op prijs werd gesteld, hoewel het achter in de zaal niet al te best te verstaan was door rumoer en verkeerde opstelling van de microfoon, wat echter niet anders kon, daar deze midden tussen de uitvoerenden was opgesteld. Deze avond stond op hoog peil en de w.are muziekliefhebbers hebben dan zeer genoten, hoewel u in „wist U enkele dingen hierover worden gezegd. Aan ’t einde van het programma bracht de voorzitter van „Laus Deo” dank aan het gezelschap voor het gebodene en hij kon natuurlijk niet nalaten even een propaganda- woordjo tot de aanwezige mannen te richten om hen op te wekken als lid van deze ver eniging toe te treden. Deze avonden liggen weer achter ons en hoe het financiële resultaat geweest is, kun nen we niet meedelen, wel dat het aandeel-

Friso nl | 1951 | | pagina 1