TAXI Warkumer Keuringsdei Nieuws- en Advertentieblad voor Workum en omliggende gemeenten Intense aandacht.... „FRIS O” 5 Zaterdag 29 September 1951 No. 38 74ste Jaargang V. 6 persoons °P oan- Tel. 45 e n ‘N FRYSKE BOER. PLAATSELIJK NIEUWS. voor alles wat de „Friso” te vertellen heeft, dat is wat Uw annonce in dit nieuws blad tot een goede geldbe legging maakt. Haak in op die belangstelling, adverteer in de Een advertentie in de „Friso” staat evenzeer in het mid delpunt der belangstelling bij de lezers als de laatste berichten over een inbraak, ongeluk of de wijziging van busdiensten. r- t, dan naar IJEME DE BOER Noord A 47 - Telef. 138 Ja, we wiene fan ’e moarn samar fan bêd óf. It melken wy gau wer berêdden as oars en ils tinzen wiene al efter de kij op ‘e War kumer fékeuring. It is samar net klear om mei priizen nei hüs ta to gean fan ’e middei. Né hjer. Wy tinke oan it fé fan Haagsma, van Dijk, Westendorp, van der Werf, Kuipers, och oan al die féfokkers, die blyk jowe kennis to hawwen fan ’e knepen yn 't féfokkersbidriuw. Us kij steane er wol goed foar, mar op üs eigen plaets kinne wy se net mjitte mei de oaren. Men tinkt dat it pür bést fé is en dat is it ek, mar om mei Ia’s thus to kommen, dan moat it ek wol hwat hiel goeds wêze. It fortroude keuringsbyld op ’e merk, mei dy historyske eftergroun wie er diz kear net. De Skoalstrjitte hat foar de earste kear it fé in plak bisoarge en it hat üs goed foldien. Earst wie it wol -in bytsje nuver om üs hinne, mar do it spul allegearre to plak stie, tochten we net mear oan in plak, allinnich noch mar oan it fé. De léste h&ntaesten om alles fordielig üt komme to litten, wiene birêdden en do hiene wy tiid om it fé fan üs buormannen ris yn üs op to nimmen Al gau wisten wy dat it in füleindige kriich wurde soe. De karmasters hawwe by de forskate yndielingen lang gjin maklik wurk hawn en it moat sein wurde, persoanlike kwestjes wiene net fan ynfloed op ’e bikroaningen. Yn eltse rubryk wie pür best fé yn- stjürd en dat de Warkumer fékeuring sa’n plak ynnimt mei sa’n oantal bisten, lit sjen dat eltse boer prebearret syn bislach op hecher peil to bringen. It is dochs sa, dat in lytse misset greate gefolgen hawwe kin, ja ik kin safier komme, dat men de earste jierren net op in foaroansteand plak rekkenje mei. Faker as ien kear hat de praktyk dit oanjoun. Altyd is it wer in blydskip oare dielnimmers op ’e keuring to sjen. Foar harren is it net maklik om yn ’e priizen to fallen. We seagen boeren dy foar ‘t earst mei fé kaemen en oan hwa ek priiskaerten ütrikt wurde koene. Dat jowt harren moed en mei oerliz sille hja prebearre fierder to gaen, omdat hja sjogge op ‘e goede wei to wêzen. Wie hiene it iene stik fé wol ris efkes heecher of leecher dan de ütslach wie. Wiene dan de karmasters mis? Né hjer. It blykte dan al gau dat wy inkelde Qnderdielen net goed hiene biskóge. Hwat is ’t in stik wurk om al dat fé ien foar ien punten to jaen. In great wünder wie it net dat krekt om healwei trijen de léste ütslach bikend wie. Us pet, dy ’t wie jus- ter forwiksele hiene mei in hoed, nimme wie foar harren Öf. Net allinnich foar harren, ek foar de kommisje dy ’t sa folie wurk dien hat en dy ’t bi- siele is mei de leafde foar it fé, en deryn net allinnich sjocht it bist dat molke jowt, mar ek derfoar noed stean wol. Lit it yn Warkum altyd sa bliuwe as it is. In feestdei foar eltsenien. Alles arbeidet mei elkoar op, fan gemeente oan de driuwjonges ta. Sa heart it to wêzen en sa is it hjir lokkich ek. Thüs hawwe wy neipeteart oer de ütslaggen fan Keuringsdei 1951. It waer wie earst goed, mar middeis kaem er wol hwat tofolle wetter. It feast is slagge omdat it fé yn great oantal en fan ekstra kwaliteit op kommen wie. Tofreden binne wy wol, hwat noch net seit, dat wy der binne. Né, wy steanne noch mar op ‘e earste trede fan ‘e treppen. Us doel is mei ynspanning fan al üs krêften heecher to kommen, sadat we, ek al sil der noch lange jierren foar nedich wêze, üs mjitte kinne mei Jiarren dy dizze dei wer oan ‘e kop stiene. Dit is soune, earlike biwündering fan hwat hja birikten en sil foar üs in triuw wêze it doel foar eagen to halden. Us priiskes hawwe in goed plak krige thüs. De katalogus mei teikens ek wol sa dat wy it deis, mar ek ‘s nachts fine kinne. Wy prate fan Keuringsdei oan ‘t Keuringsdei, omdat wy witte dat der foar in great part üs takomst leit. Elts bidriuw, hwat it ek is, moat pre bearre foarüt to kommen. Dit jild ek foar de boerestan. Wy hawwe wer leart fan de dei fan juster en sille takommend jier by libben en wolwêzen fest wer op de Warkumer fékeuring mei üs fé komme en kinne dan sjen of üs beesten ek mear priiskes bihelje. Sa tinke wy net allinnich, mar alle féfokkers en se sille mei de kop- stikken ek siker oansteande Woansdei to Ljouwertwêzeomynkonkerensje mei alle fokkers fan Fryslün de süvere striid oan to gean. Lit üs mar es ófwachtsje hwat dat opleverje sil foar de fokkers üt üs omkriten. Wy winskje harren it béste ta, en hoopje dat de boeren op har terrein Warkums namme ear oan dwaen sille. WIST U.... BURGERLIJKE STAND. Gemeente Workum. dat hierdoor dat de 30 na geboren op of na 1 P. dat d. iemand ook geen laffe 1. Klaske 21, J. B. van er <N Es, ne ;n 18 L. J. Stel- ze ad. 1 1 Verachfjn» eenmaal per week Uitgave: Fa. T. GAASTRA Fz. te Workum - Tel. 45 Postrekening 82259 t e [i i i i Advertentietarieftot 5 mm. 60 cent elke mm. meer 6 van buiten Friesland 8 Contracten volgens algem. regeling waar een perebomen in de tuin allemans eigendom Inzending van advertenties uiterlijk Donderdagsmorgens den. iets, oen. je? chts FRISO itte aar lly. liet jij icef ten. dat uws al.” m. an sn. en ikt eft lar rk- let ort en. ian n S r van Dijk: Dijk; 2. 2. Warku- van der Publicatie van „De Nederlandsche Nieuw sbladp er s” dan z’n rede ook had be- aantal vragen bin- duidelijk werden uit- Abonnemoaksprbsf 2por halfgaar per post f 2.20 en Warkumer van der Werf; Dijk; 2. Puk XIV, WORKUM Ook verhuur zonder chauffeur Rubriek 12b. Droogstaande kalvekoeien, jon ger dan 4 jaar, voor 1 Jan. kalf. 1. Ingena’s Doutzen, J. B. van Dijk; 2. Mina 3 en 3. Klara 4, Wed. D. D. van der Werf; 2. Koltje 5, F. Kramer; 3. Anna. A. Buma; 3. Tommie VIII, S. D. Gerritsen. WORKUM. Bij de gisteren gehouden ver koop hebben burgemeester en wethouders de overkapping van de voormalige asbelt op afbraak verkocht aan de hoogste inschrijver, IJ. Bouma te Workum, voor de som van f 405.—. er een spr. en St. In het tweede gedeelte van kwamen de eigen muzikanten die met gitaars, mondorgels en mooi stukje muziek naar voren Ter afwisseling werden nog enkele drachten gedaan, die ook danig in de smaal, vielen, het grote applaus heeft dat bewezen. Tot slot werd staande het Wilhelmus ge zongen en ging burgemeester Humalda voor in dankgebed» en 3. Jantje 15, Wed. Werf; 1c. Marie 10, B. H. Jonkman; 1 Astrid IV en 2. Theresia V, J. P. Kuipers^ 1. Dedje 26 en 3. Yetje’s Joltje, J. B. van Dijk; 1. Catrijn 99 en 3. Rinkje 59, G. Tj. Stellingwerf; 2. Kitty 48, S. Tj. Westendorp; 2. Sietsche VIII, H. F. Kuipers; 2. Marie 38, F. Kramer; 3. Aukjc 28, L. J. Stellingwerf. Rubriek 11. Eentallcn koekalveren geboren op of na 1 Maart 1951. la. Klaasje XXI en 3. Theresia VI, J. P. Kuipers; 1b. Warkumer Bertha 18, lc. War kumer Betje Willemke 30 en 2. Warkumer Bertha 21, allen Wed. D. D. van der Werf; 2. Jeltje 25, P. J. Noordenbos; 2. Salmonia 25, S. Tj. Westendorp; 2. Pietje LXVIII, P. Buwalda; 3. Jantje 5, D. S. Bokma; 3. Klaartje 7, D. Hofman; 3. Astrid XIII, S. D. Gerritsen; 3. Catrijn 102, G. Tj. Stel lingwerf. Rubriek 12a. Droogstaande kalvekoeien, 4 jaar en ouder, voor 1 Jan. kalf. la. Tine VIII en 3. Uilkje LXI van M. J. van der Zijpp; 1b. Riemke 15, St. B. van Dijk; 2. Wimpie 30, D. S. Bokma; 2. Joltje 18, J. B. van Dijk; 2. Trina XI, ,D. J. Haagsma; 3. Jeltje 1, H. Westerhuis. ROOKWEDSTRIJD. Zaterdagavond werd in Hotel Lümer een rookwedstrijd gehouden, waaraan een twintig tal personen deelnamen. Enkele ge regelde sigarenrokers wilden te zuinig zijn en hoe ze ook trokken, er kwam geen rook meer uit hun bolknak. Uit gerangeerd. In de laa*ste phase van de strijd was grote belang stelling wie z’n peuk het laatst rokende kon houden. Spanning genoeg en de laatste mede dingers trokken zich weinig van de omzit tende aan, alleen maar bedacht op hun sigaar. E. Molenaar werd winnaar, op de voet ge volgd door Hinne Visser. 3e prijswinnaar was W. Couperus, die allen rookartikelen wonnen. Ook was er een prijs beschikbaar voor hem die het langst de as er aan hield. was voor E. Molenaar, die een gemakkelijke stoel, van deze wed- aan en koekjes ge leden ge- tegenpuntje dat gescoord werd, kwam door het benutten van een penalty. 41. Afd. Handbal deed het beter dan de vorige wedstrijd liet vermoeden. Hermes ging er in met 72. Dit geeft weer moed voor het verdere verloop van de competitie. Voor a.s. Zaterdag staat op het programma voor Wcrkum 1 een uitwedstrijd tegen Q.V.C. We slaan Workum iets hoger aan. Workum 2 gaat op bezoek bij Bolswardia 1 en ook hier is onze voorspelling, mits goed aangepakt een puntje verschil voor de roodhemden. Wor- 3 ontvangt Balk 3. Dit is zeker ook een wedstrijd waar we W. de beste papieren voor geven. Balk Jun, A komt in het sportpark tegen het eerste van W. uit en ook dit tip pen we even met de beste papieren voor W. Het 3e zal het echter wel niet klaren tegen Oeverzwaluwen 2. OPKOMENDE STERREN! Bij de club wedstrijden van de Friese Wielrenclub „De Friese Leeuw”, namen voor het eerst ook de twee jonge Workumer ren ners deel en wisten in de C klasse (nieuwe lingen) een uitstekend succes te boeken, daar Paul de Vries als eerste binnenkwam in de tijd van 2 uur en 40 minuten over een af stand van bijna 100 km., terwijl Paul Voets als derde door de finish ging. Hebben we indertijd bij de Ronde van Workum teveel gezegd, toen we hen als knapen met aan leg betitelden? Het ledental is de 100 weer gepasseerd. de avond naar voren fluiten een brachten. voor dat in Amerika een dieselmotor voor lich te vliegtuigen is geconstrueerd, die slechts even meer dan honderd kilo weegt en op een proefvlucht over 200 km. nog geen 14 liter brandstof ver bruikte, terwijl voor een benzinemo tor minstens 34 liter nodig zou zijn geweest om dezelfde afstand in dezelf de tijd af te leggen dat met deze nieuwe constructie ook grote mogelijkheden op het gebied van auto’s en voor industriële doeleinden ver wacht worden. en er 13 les iets te laat, waardoor het concours van tuigpaarden ook al iets in gedrang kwam. De jury bleek zeer ingenomen te zijn met de aangeboden kwaliteit en in meerdere ru brieken kon pas na veel wikken en wegen de prijswinnaar worden aangewezen. Uit de volgende heren bestond dit jaar de jury: J. N. Wassenaar, Jelsum; D. H. Schaap, Deersum; N. van der Burg, Jesum; A. T. Hettinga, Comjum; S. S. Kooistra, Fols- garo, B. K. Okma, Woudsend; R. II. Schaap, Leeuwarden; I. H. Boersma, Hartwerd; D. S. Bouma, Tjerkgaast; S. C. Kramer, Molkwe- rum; H. Draaijer, Molkwerum. De volledige uitslag was als volgt: Rubriek 1. Enterstieren. 2. Wardy XXIV, P. Buwalda Hoek. Rubriek 14. Collectieve inzending rund vee, in verhouding van de grootte van be drijf. la. S. Tj. Westendorp; lb. J. B. lc. J. P. Kuipers; 2. St. B. van Wed. D. D. van der Werf L. J. Stellingwerf; 3. P. Buwalda; 3. G. Tj. Stellingwerf; 3. D. J. Haagsma. Ook deze prijs achteroverleunend in zich naar de eerste plaats strijd rookte. De deelnemers waren best tevreden. Ook hier bleek weer, dat het gezegde: Een te vreden roker, is geen onruststoker, nog van kracht is. Van een niet grote sigaar, kurk droog, hadden de winnaars 1 uur en 43 minuten plezier. Probeert U het ook eens. Rulriek 13b. Productiekoeien, minimum op brengst als 2-jarige 170 kg en als 3-jarige 200 kg boter in maximaal 360 dagen. 1. Erna 53, S. IJ. Haagsma; 2. Dedje 24, J. B. van Dijk; 2. Sipkje XXII, 3. Pietje LUI en Renske II, allen P. Buwalda. FOKVEEKEURING. 26 Sept. De Friese vlag wapperde van morgen al heel vroeg vanaf de toren. Een ieder kon zien, dat er wat bijzonders te ge beuren stond. Niet alleen echter in Workum ontplooide zich het dundoek, nee, in de hele Zuidwesthoek kwamen de vlaggen te voor schijn, daar 26 September de dag is van de Fryske bitinking op het Rode Klif te Warns. Workum xlagdo dus om tweeërlei reden. Wei nigen zullen echter dit hebben doorleetd. daar de fokveekeuring alle aandacht gevangen hield. De catalogus vermeldde bijna 420 aangiften, beneven peen inzending van de Kalverfok- vereniging „De Takomst”. Toepasselijke naam, vindt U niet. Het doel van deze vereniging is om’de basis te leggen voor een prima be slag stamboekvee. Ook deze uitslagen treft U in deze kolommen aan. Het keuringsterrein was dus verplaatst naar de Schoolstraat. Na lang gepas en ge- meet, hadden alle dieren ’n uitstekend plaatsje kunnen krijgen en de belangstellenden konden genieten van de aangeboden collecties. Een voordeel was dat hier absoluut geen hinder van het verkeer wordt ondervonden. Gemak kelijker dus voor de jury, die deze dag een niet te benijden taak had te vervullen. Ruim acht uur kwam het eerste vee op het terrein aan. Spoedig was het een drukte van belang, maar zo vlug als anders ging het plaatsen van het vee niet in z’n werk. De jury begon dan ook later met haar ar beid en door de grote hoeveelheid werd al- Rubriek 13a. Productiekoeien, minimum op brengst als 4-jarige 250 kg en oudere koeien 275 kg boter in maximaal 360 dagen. la. beker Hilarides 12, S. Tj. Westen dorp; 1b. Dedje 17, 2. Dedje 23 en 3. Jantje B. A., allen J. B. van Dijk; lc. Astrid I, J. P. Kuipers; 2. Rinkje 32, G. Tj. Stel lingwerf; 3. Jacoba 6, B. H. Jonkman. Van 20 tot en met 26 September 1951. Geboren: Cornelia, dv Simon Wiersma en Kniertje Zwart. Gehuwd: Pier Brouwer 28 jr en Theresia Petronella Veenstra 23 jr te Workum. Jan van der Werf, 25 jr te Leeuwarden en Hen- drikje van Meekeren 22 jr te Workum. OverledenGeen. ons land zijn, om dat Burgemeester J. J. G. Boot van Ede als Ambtenaar der Burgerlijke Stand bij de huwelijksvoltrekkingen verschijnt in een toga van loodgrijze kleur, ge festonneerd met donker fluweel en ver sierd met het in goud en blauw ge borduurde gemeentewapen een bijzonder cachet wordt gegeven aan de huwelijksbootplechtig- heden, hetgeen door de stadhuistrap- penbestijgende paartjes ongetwijfeld wordt gewaardeerd cn dat dit voor beeld om navolging 'schreeuwt..... dat wanneer ons stadhuis eenmaal in volle glorie gerestaureerd zal zijn, men nooit kan weten hoe onze plaatselijke over heid dan bij allerlei gelegenheden in stijl wenst te blijven dat op het laatste aanslagbiljet reinigings rechten één termijn van betaling op 31 September verliep een U allen bekend streekblad eens een gedeelte van z’n oplaag met 30 Februari de wereld inzond Rubriek 2. Kalverstieren, geboren Sept. 1950 en voor 16 Jan. 1951. 1. Piet en 2 Miena’s President, J. en en 2 Miena’s President, D. J. Haagsma; 2 Ingena Tjeerd, J. Haitsma, Gaast; 3- Klaasjes Adema, J. P. Kuipers. Rubriek 3. Kalverstieren 16 Jan. ’51. la. Bleske’s Adema, St. B. van Dijk; 1b. Henk, R. H. Jonkman; 2. Elke’s Adema, D. S. Bokma; 2. Klaasje’s Adema, J. Kuipers; 3. Margaretha’s Adema II, K. Kok, Ferwoude; 3. Algera’s Sikkema, B. Lagpweg; 3. Grietje’s Sikkema, L. J. Stel lingwerf; 3. Warkumer Sjoerd, Wed. D. D. v. d. Werf. C. H. JONGERENGROEP. 20 Sept. De eerste C. H. J. G. vergade ring in dit winterseizoen werd geopend met het zingen van Ps. 138 1, waarna de voorzitter voorging in gebed en een ge deelte uit Jozua 24 voorlas. Toen een welkomstwoord aan alle leden en gasten was toegeroepen werd het woord aan de spr. Burgemeester Humalda uit Kou- dutn gegeven, die als onderwerp had ge kozen „Rondblik”. Op duidelijke wijze gaf spr. iets te ken nen over de wereldpolitiek en landspolitiek, ook de emigratie (het emigreren) werd bespro ken. Velen hadden grote belangstelling daar voor. Nadat spr. eindigd kwamen nen die door gelegd. In de pauze werd thee presenteerd en werden wonnen, prachtig 111 er iemand in Workum is, die alle jaren terugkomt om bij één onzer inge zetenen de druiven uit de kas te stelen en om van één bepaalde pruimenboom de pruimen te roven? En dat waar zo dan nog niet eens rijp zijn. Die komt zeker heel vroeg in de morgen als ieder ander nog te bed ligt. En vindt U zo dief dat appel- en een ander niet zijn dat er ook genoeg streken in niet aan gedacht wordt appel of peer van de langs de openbare weg staande bomen te stelen, omdat men dat beschouwt als een zeer lage daad of „wederrechtelijk toe- eigenen” zoals de wetsterm voor al lerlei soorten diefstal luidt Rubriek 7. Eentallcn hokkelingen, geboren na 30 Sept. ’49 en voor 1 Fcbr. ’50. la. Victoria II, J. P. Kuipers; 1b. Warku mer Alexa, Wed. D. D. van der Werf; lc. Tommie IX, S. D. Gerritsen; 2. Riemke XX, D. Zeinstra; 2» Marie 9, R. H. Jonkman: 2. Cor XV, W. Tijsma; 2. Marie 35, F. Kramer; 3. Jetske’s Prins 23, lingwerf; 3. Zwartje II, P. Buwalda; 3. Rinkje 54, G. Tj. Stellingwerf; 3. Landman 54, G. Ketelaar, Nijhuizum. Rubriek 8. Eentallen hokkelingen. gebo ren op of na 1 Febr. ’50. la. Algera 9, St. B. van Dijk; lb. Kitty 39, 2. Kitty 41, 3. Kitty 40 ’en Kitty 42', allen S. Tj. Westendorp; lc Warkumer Klaske 22, 3. Warkumer Johanna 3 Bertha 15, allen Wed. D. D. 2. Aaltje 37, J. B. van St. op de Hoek; 3. Juliana 4, A. Brandsma. Rubriek 9. Eentallen koekalveren geboren na 30 Sept. ’50 eu voor 1 Jan. ’51. la. Sipkje 26, 1b. Pietje LXV, beiden P. Buwalda; lc. Wimpie 35 en 3. Martha 22, S. D. Bokma; 2. Eeke VIII, H. S. Heeres, Gaast; 2. Wikje XXXXVI, S. D. Gerritsen; 2. Salmonia 24, S. Tj. Westen dorp; 2. Tetje 29, J. B. van Dijk; 2. Hinke 39 en 3 Roosje 52, D. J. Haagsma; 3. Geertje VII, K. Kok, Ferwoude; 3. Harmke IV, W. Tijsma. Rubriek 10. Eentallen koekalveren geboren op of na 1 Jan. ’51 en voor 1 Maart ’51. la Aagje XX en 2. Zwartje 3, P. Buwalda; lb. Warkumer Sjoerdje 14, 2. Warkumer Alexa 2, Warkumer Bertha 16 en mer Bertha 17, allen Wed. D. D. VOETBAL. Workum 2 haalde Zaterdag tegen C. V. V. O. van Lemmer haar eerste puntje binnen door gelijk te spelen. In het begin leek het er op dat Workum de overwinning zou op eisen, daar ze een 20 voorsprong wisten te behalen. Wel wisten de gasten tot 21 in te lopen, maar Workum nam daar geen genoegen mee en plaatste nogmaals een vol treffer, 31. Voor de rust werd het nog 32. Na de thee geeft C. V. V. O. de toon wordt het al spoedig 33. Hoe er ook gezwoegd wordt, er komt geen verande ring meer in de stand, beide ploegen hebben de puntjes gedeeld. Workum 3 bracht een bezoek aan Koudum 2, dat in onze plaatsgenoten haar meerdere moest erkennen hoewel er niet groots voet bal gedemonstreerd werd. Voor rust doel punten de roodhemden 4 keer, waar Koudum een goal tegenover weet te plaatsen. Na rust wordt het een rommelpartijtje en alleen Workum weet nogmaals het net te vinden. Workum 2 Jun. A bracht een bezoek aar. Oeverzwaluwen 1, wat zoals te verwachten was in een nederlaag voor onze jongens uitliep. Koudum liep uit tot 4—0 en het Rubriek 4a. Ecntalleu. Oudere melkkoeien 6 jaar en ouder. la. Aaltje 42 en 1. Klaske 21, J. B. v. Dijk; lb. Kitty 20, lc. Salmonia 7, 1. Kitty 13, allen S Tj. Westendorp: 1. Roosje 20a, 2. Anna 17, 3. Roosje 19, allen D. J. Haag sma; 2. Docs XIII, St. op de Hoek; 2. Tine IV en 3. Tine XII, M. J. van der Zijpp; 2. Marijke 1 en 3, Tjerkje XXXIV, J. P. Kuipers; 3. Jacoba XIV, S. D. Gerritsen. Rubriek 4b. Eentallcn jongere melke koeien 4 en 5 jaar. la. Anna 27, J. B. van Dijk; lb. Kitty 25 en 3. Kitty 23, S. Tj. Westendorp; 2. Trijntje 24, St. B. van Dijk; 2. Bertha 6 ;en 3. Bertha 5, Wed. D. D. van der Werf; '3. Astrid 2 en Klaasje 17, J. P. Kuipers. Rubriek 5. Eentallen melke twenterrieren. la. Binkje 46 en 3. Catrijn 86, G. (Tj. Stellingwerf; lb. Klaasje XVIII en Theresia, J. P. Kuipers; 2. Foekje I, A. Buma; '2. Kitty 31, S. Tj. Westendorp; 2. Emma 14, L. J. Stellingwerf; 2. Anna 25, J. B. van Dijk; 2. Cor XII, W. Tijsma; 2. Roosje 42 en 3. Roosje 41, D. .1. Haagsma; 2. Jets 3, F. Kramer; 3. Betje Willemke 24 en Bertha 10, Wed. D. D. van der Werf. Rubriek 6. Eentallen melke enterrieren. la. Dedje 24a, J. B. van Dijk; lb. Rika 50, S. IJ. Haagsma; lc. Kitty 35, 1. Kitty 34 en 2. Hilarides 16, allen S. Tj. Westendorp; 1 Tjerkje XL, J. P. Kuipers; 2. Jeltje P. J. Noordenbos; 2. Anna 32, D. J. Haag sma; 2. Sjoerdje 12 D. D. van der Werf.

Friso nl | 1951 | | pagina 1