I - i I i I JU I Raadsvergadering Workum TAXI 1 ll Sb Nieuws- en Advertentieblad voor Workumen omliggende gemeenten Rattenbestrijding. I Zaterdag 8 December 1951 No. 49 74ste Jaargang 6 persoons dan naar HI Houdt Woensdagavond 19 Dec. vrij voor het CONCEKT L.O.F. te Workum I gig IJEME DE BOER Noord A 47 - Telef. 138 Ook verhuur zonder chauffeur IP 29 November 1951. OFFICIËLE MEDEDELINGEN j YNSTJURD. Punt 4. verhoging W. de PLAATSELIJK NIEUWS. a. een de b. c. FEESTJOUN. KOOP. SUVELFABRYK. d. s e. dat de be- 3. 4. f. een de begrotingen g- h. B. f t VwraehtJn» eenmaal per week Uitgave: Fa. T. GAASTRA Bz te Workum - Tel. 45 Postrekening 82259 r s e Advertentietarief: tot 5 mm. 60 een» elke mm. meer 6 van buiten Friesland 8 Contracten volgens algem. regeling voor long- f 5286.27 f 2580.03 f 3703.57 Inzending van advertenties uiterlifk Donderdagsmorgens Ab*i»*e**H*»teppë«f' 3]»ar harent per post f 2.20 1952 worden >t k ij n r r r ij Q n D j? e t u [i ff k k b a Foar de Prov. Underwysrie fan Fryslan, Dr. W. KOK, Foarsitter. Dr. Y. POORTINGA, Skriuwer. f 12.000. B. en teur van in een desolate (toestand hoorlijk herstel f 9600 komen Een geheel nieuwe woning wordt begroot toe bij verkoop de Benoemd tot lid der Doopsgezinde gemeente M. van der Meer. f 2380.— voor op: Bijz. U. L. O. De vergoedingen werden bepaald f 1249.30, school Heidenschap f 274.21. Punt 15. Voorstel van B. en ging van en W. betreffende bouwland in de Waard. aan J. Gebr. Bouma verpachte op een aan een de overkapping van en mededelingen. van de kerkeraad alhier de heer 1 Rondvraag. De heer Harkema heeft de indruk gekregen dat het bouwen van nieuwe woningen anders gaat als voorheen, althans wat de financiering betreft en vraagt of B. en W. in navolging van vele andere gemeenten ook voor een woningbouwlening voelen of genoodzaakt kun nen worden daarin hun toevlucht te nemen. De voorzitter antwoordt dat deze aange legenheid de volle aandacht heeft, wanneer mocht blijken dat er geld beschikbaar moe komen en dit niet op andere wijze te krijgen zou zijn. Met die hele woningbouwkwestii zijn B. en W. trouwens voortdurend op hun qui vive. De heer Haytema wil even onder de aan I dacht brengen dat het stukje weg tussen de zeedijk en de Oude dijk zeer slechts is. waarop geantwoord wordt dat naar aanleiding vsua oen voorgenomen vwbtrttring onlangs van de Punt 9. Voorstel van verpachting van Blijkens het prae-advies zal de van der Tol en pervlakte grond ingekort worden met gedeelte, dat dan afgestaan kan worden een nieuwe pachter zo mogelijk kleine gardenier uit het noorden der pro vincie, die door aardappelmoeheid in zijn bestaan wordt bedreigd en aan de pachters .1. Heslinga te Lieve Vrouwen Parochie en R. de Haan te Tzummarum. Het vroegere sportterrein, thans als schapenweide verpacht aan L. Doop» en voorheen door de Sport- en Bijz. we - dit hoge abonne- W. delen mede, dat de Paardestal- brug, als ook de brug bij de R. K. school, worden geopend voor het doorla- schepen. De noodzaak om bij deze te Herv. School Geref. School R. K. scholen Bijz. School Heidenschap f 1812.73 f 2191.71 f 2756.27 het vakonderwijs Bijz. U.L.O.-school Herv. school f 148.30 Onderwijsuitgaven, zowel de normale exploi tatievergoedingen als die voor het vakonder wijs kunnen door de gemeenteraad slechts bij een met redenen omkleed besluit geheel of gedeeltelijk worden afgewezen, wanneer ze zonder noodzaak worden besteed of hoger ijn dan noodzakelijk is. Overigens is het een rekensommetje, dat de raadsleden ook nu volkomen aan de gemeente-ambtenaren toe vertrouwden. Uit de berekeningen bleek dat de exploitatie-uitgaven voor het openbaar lager onderwijs over 1950 hadden bedragen f 2632.38 of f 143.13 meer dan oorspronkelijk beschikbaar werd gesteld. De exploitatievergoe ding en het bedrag van de voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven voor de bijzondere scholen kon zodoende als volgt worden vastgesteld: Vergoeding Uitgaven f 4692.27 f 2471.90 f 4015.75 van ge- van: de Stichting „het Rijsterbos”; de Interprovinciale Commissie het bevolkingsonderzoek op tuberculose; Instituut voor de geestelijke gezond heidszorg in Friesland; Bond tegen het vloeken. Verzoek van het bestuur der afd. Fries land van de „Vereniging an Onderwijzers en Artsen, werkzaam bij het Buitenge woon Onderwijs”, om zich in principe uit te spreken vóór samenwerking met an dere gemeenten inzake het beheer van de openbare streekschool voor B. L. O. te Sneek. Alle bovengenoemde stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van de N.V. Thermo Chemi sche Fabrieken te Hilversum om de met haar gesloten overeenkomst betreffende de destructie van afgekeurd vee en vlees te verlengen tot ulti no December 1952. Evenals B. en W. kan de Raad zich hier mee wel verenigen. Verzoek van het 'Friesch Genootschap van Geschied-, Oudheid- en Taalkunde om een jaarlijkse subsidie te verlenen van 1 cent per inwoner. Nadat op een vraag van de heer de Boer of dit verzoek nu voor de eerste maal is aan- geooden, het antwoord schuldig werd gebleven, sprak de heer Harkema er zich voor uit om deze aanvraag met alle andere bij de begroting voor 1952 te behandelen, ook toen bleek dat dit niet het van de vorige ver gadering uitgestelde verzoek vau de Fryske Akatemy was, zoals hij eerst meende. MS; laatstgenoemde subsidie-aanvraag we-c’ di; puut even later besloten. Het bleek toen dat B. en W. hun standpunt handhaafden om alL subsidieverleningen en -aanvragen bij de begroting van 1952 onder de loupe te nemen sa dan te bedenken dat we nog steeds met sm Kigsdekt bsgreUagetsto* «ittsn, vew vereniging als voetbalterrein gebruikt, kan intensiever benut worden door dit als bouw land te verpachten aan R. Bajema. De pacht prijs voor al deze grond bedraagt f 110 per ha. Nadat op een vraag van de heer Harkema gebleken was dat de voetbalvereniging geen belang meer bij dit sportterrein heeft en de heer Ketelaar geïnformeerd heeft of er geen aanvragen uit eigen om i ge vin g waren bin nengekomen, deelt de voorzitter nog mede dat een stukje van plm. 2 ha. aan de kant van Gaast, vermoedelijk als proefveld be schikbaar komt, waarover de belanghebbenden dan nader zullen worden ingelicht. Met de verpachting van bouwland in de Waard, zoals B. en W. zich dat met goed keuring van de Waardcommissie hadden ge dacht, konden nu allen instemmen. Punt 10. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van het maximum bedrag dat in wegens kasgeldleningen mag opgenomen. Punt 11. Voorstel van B. en W. tot ver hoging van het crediet in de met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten gesloten rekening-courant-overeen- komst. aangaan van f 60.000 2. verkoop van oude asbelt. Burgemeester en Wethouders van WOR KUM maken bekend, dat onze gemeente even als in vorige jaren, weer zal deelnemen aan de van de Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen uitgaande actie tot bestrijding van de bruine rat. Het ligt in de bedoeling deze actie op dezelfde wijze te doen plaats hebben als in vorige jaren. De porties lokaas worden gratis meentewege beschikbaar gesteld. Wij vertrouwen op de medewerking van alle belanghebbenden te kunnen rekenen. WORKUM, 5 December 1951. Burgemeester en Wethouders van Workum, J. RUSSCHEN. De Secretaris, VAN DER GOOT. WORKUM, Dec. 1951. Bij Kon. Besl. d.d. 15 Nov. 1951, werd met ingang van 1 Januari 1951 benoemd tot adj. commies in vaste dienst bij het Ministerie van Econo mische Zaken te Den Haag, onze vroegere plaatsgenoot de heer S. Wiersma. De begrotingen worden voor onderzoek in handen gesteld van drie commissies, welke bij loting als volgt worden samengesteld: le commissie: de heren M. van der Meer, G. Bakker en H. Haytema; 2e commissie: de heren S. Tj. Westendorp. Tj. Folmer en R. Harkema; 3e commissie: de heren R. J. Ketelaar, I. G. de Boer en R. H. Jonkman. W. tot wijzi- de verordening op het land bouwbedrijf in verband niet door de Gedeputeerde Staten gemaakte opmer kingen. Deze onlangs vastgestelde verordening heeft Ged. Staten aanleiding gegeven tot het maken van opmerkingen, welke hoofdzakelijk van administratieve aard zijn, zodat met de voor gestelde wijzigingen en aanvullingen aUen wel accoord kunnen gaan. Punt 16. Aanbieding van voor 1952. de heer G. Bakker, voor wie de voorzitter hoopt dat de operatie goed mag slagen en daaraan zeker namens allen de wens verbindt, dat de heer Bakker weer spoedig gezond in onze raadsvergadering aanwezig mag zijn. Punt 1. Notulen der vergadering van 27 Augustus 1951. Geen op- of aanmerkingen. Punt 2. Ingekomen stukken Goedkeuring door de Gedeputeerde Sta ten van de volgende raadsbesluiten: 1. aangaan van een geldlening groot Besluit van de Gedeputeerde Staten tot vaststelling van de rekening van het gasbedrijf en van de gemeenterekening. dienst 1949. van B. en W. tot vast- de vergoeding voor het aan de Bijzondere scho- er dan aan zelden meer ten van bruggen brugwachterswoningen in stand houden is daardoor komen te vervallen. In de zeer sporadische gevallen dat de brug moet worden geopend, kan de brugwachter Kramer dit wel doen. De IJskeboerevaart, waarover deze bruggen liggen, kan van de Legger van Waterstaatswerken worden af gevoerd wat voor het gedeelte gelegen in de gemeente Won- seradeel, reeds geruime tijd geleden, is de- schied. B. en W. stellen nu voor, de brug- wachterswoning bij de Paardestalbrug te ver kopen en de woning bij de andere brug aan de tegenwoordige bewoner te verpachten voor f 200 per jaar. De heer Westendorp veronderstelt dat de woningverbetering wel met iets minder kan, want waar moeten tegenwoordige bewoners dan heen. De heer van der Meer meent daarentegen dat een behoorlijk herstel deze kosten wel vraagt, want de zolder is zeer slecht en de muren zijn weinig beter, kortom er moet van alles aan vernieuwd worden. De heer Haytema merkt op woner geen grondig herstel vraagt, doch hoofd zakelijk over het lekken geklaagt heeft en dus kon er mogelijk met een bescheiden ver betering volstaan worden. Bovendien stond er op vorige begrotingen toch geregeld een post voor onderhoud. De heer Harkema meent dat in deze tijd van woningschaarste de gemeente geen goed voorbeeld zou geven met deze woning eigen lijk voor afbraak te verkopen. Zou met een belangrijk lager bedrag aan herstellingen deze woning voorlopig niet voor pakhuisbestemming of slopershand gespaard kunnen blijven? Ook de heer Jonkman zag gaarne dat onderzocht zou worden of er met een kleine restauratie nog niet een behoorlijk bewoon baar huis van te maken was en stelt daarom voor dit punt tot een volgende vergadering aan te houden, waartoe z.h.s. besloten. De heer Westendorp noemt het geen hoge huur van die woning bij de R. K. school, doch B. en W. meenden in dit geval ook zeker niet de hoogste huurprijs te mogen vragen. Voorheen moest slechts tegen ver goeding van vrij wonen die brug bij de R. K. school bediend worden en dat gaf toch altijd een zekere gebondenheid. Met deze overwegingen bleek men wel te kunnen instemmen. van B. en W. tot vast- de in artikel 55 ter, le lid der L.O.-wet 1920 bedoelde uit gaven over 1950 voor de O.L.-schooI. Mededeling van de Gedeputeerde Staten, dat zij hun tot dusver gehuldigd stand punt, dat er geen termen bestaan de jaarwedden van de wethouders met 10 pCt. te verhogen, voorshands handhaven. Uitslag van de op 24 September 1951 gehouden publieke verkoop van de over kapping van de oude asbelt. Verslagen over 1950 1. 2. en aleer de meest nuttige en noodzakelijke instellingen financieel gesteund kunnen worden. I Dit prae-advies stelde de heer de Boer had gehoopt dat B. en W. rekening zouden houden met het grote nut van die instelling en daarom komt hij met een uitspraak van minister Teulings en enkele I passages uit het jaarverslag van de Fryske Akademy om aan te tonen hoe anders dit belangrijke culturele werk kan en behoorde erkend te worden. Zijn voorstel om ook reeds over het lopende jaar die subsidie van 1 cent per inwoner toe te kennen, werd daarna met 64 stemmen verworpen. Vóór stemden de heren de Boer, Haytema, Folmer en Jonkman. Voordat echter deze kwestie afgehandeld werd, hadden B. en W. een nog veel on prettiger mededeling. Voor de aanleg van een alarmeringssysteem voor de brandweer was gehoopt dat verschillende brandver- zekeringsmaatschappijen iets in de kosten zou den willen bijdragen, doch het resultaat van een zestal aanschrijvingen was pover. Alleen „De Zuidwesthoek” heeft een jaar lijkse bijdrage van f 50 toegezegd en „Woud- send” en „Achlum” deelden mede dat in gevallen waarin het panden betrof, die bij hun maatschappij verzekerd waren, de brand- bestrijdingskosten geheel of gedeeltelijk ver goed konden worden. Doch bovendien waren de aanlegkosten, in ’t begin van dit jaar voor twintig aansluitingen f 600 bedragende, thans volgens de laatste opgaaf van de P.T.T. ge stegen tot f 1680. Daar B. en W. van het grote nut van dit wekkersysteem overtuigd zijn, heeft die belangrijke verhoging geen wij ziging in hun standpunt gebracht. Nu de gemeente in de laatste tijd zoveel kosten heeft gemaakt voor de brandweer, valt het de heer Westendorp wel erg tegen van de verzekeringsmaatschappijen, waarop de voorzitter antwoordt dat deze als bezwaar aanvoerden, dat bij toezegging van een be paald bedrag het aantal soortgelijke aanvra gen mettertijd vermoedelijk niet te overzien zou zijn. De heer Haytema merkt op dat brandJrene hebben, dus om nu bedrag te besteden aan aanleg- en mentskosten van een ander, mogelijk iets ver beterd systeem (’t welk volgens de voorzit-; ter het grote voordeel heeft, dat van de levensgevaarlijke belangstelling van het pAliek weinig of geen hinder wordt ondervonden) vindt spr. niet verantwoord, waarom hij er beslist tegen blijft en stemming vraagt. De heer Harkema kan zich niet begrijpen dat een verhoging van ruim duizend gulden op een bedrag van f 600 nodig zou zijn. Dat prijsverschil is ineens wel extra groot en spr. kan het voorstel van de heer Haytema om deze aanleg niet uit te voeren, dan ook van harte ondersteunen. Omdat de sirene niet steeds en overal voldoende te horen is, had spr. graag elke andere oplossing aangegrepen, maar dit wordt toch een te kostbare ge schiedenis. D» voorzitter merkt op dat die verhoging niet alleen een gevolg is van prijsstijging der materialen, maar veroorzaakt wordt door een geheel andere berekening van de P.T.T., die ruim een half jaar geleden nog een vast bedrag per aansluiting, maar nu (omdat dit al geruime tijd geen rendabel zaakje was) de werkelijk gemaakte kosten vergoed moet hebben, vaudaar thans dit grote verschil. Over het voorstel van de heer Haytema staken de stemmen: 55, zodat in de vol- •nde vergadering opnieuw ges+emd zal wor den. Vóór stemden de heren de Boer, Harke- ma, Haytema, Westendorp en van der Meen Punt 3. Benoeming van een armvoogd. Nummer 1 v.m de aanbeveling, de periodiek aftredende heer A. P. Haytema, werd met algstatn* Hemmen benoemdt Punt 12. Voorstel stelling van Behalve de machtiging van B. en W. om voor het jaar 1952 tot een maximum bedrag van f 500.000 kasgeldleningen op te nemen, werd ook het overeengekomen crediet van de rekening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten verhoogd tot f 310.000. zodanig te haperen, dat B. en W. vankelijk dachten de uitgaven voor actie te kunnen (besparen. Zij willen alsnog gaarne in overweging nemen, hopen dan ook op een of beter gezegd: alleen bij deelname kan pas van een gesproken worden. De heer Jonkman wijst er dan nog even op dat de vuilverzameling aan de zeedijk met het wegwaaien van oud papier etc. wel enige verbetering behoeft. Door beplanting en omheining, waarvoor op de ontwerp-begroting voor 1952 een be drag is uitgetrokken, zal de toestand daar aanmerkelijk verbeterd worden en ook dit bleek dus reeds de aandacht van B. en W. te hebben. Hierna sluiting. OPBRENGST VERKOOPDAG. De Herv. vrouwenvereniging hield vorige week in „Ons Gebouw” een uitstekend gesfaagde verkoopdag die bruto ruim f 1200 opbracht. Stypje de proefakoallen De proefskoallen, dêr ’t de Fryske bern bigjinne mei ünderwiis op ’e grounslach fan ’e memmetael, draeije al yn it twadde jier. Mei de fortuten liket it mar skoan, hwat it Frysk, mar likegoed ,hwat ’t Nederlansk, dêr ’t yn de twadde klasse as learfak mei bigoun wurdt, oanbilanget. It wiist dus bést, maarder binne noch altyd ekstra kosten, dêr ’t gjinien foar stiet, bihalven it Fryske folk. De utjeften fan ’e learmiddels mei har lytse oplagen kinne har sels üteraerd net bidrippe, der moat ek hwat wêze foar it kontakt en it taforsjoch. It founs, dat dêr okkerjiers foar byinoar- brocht is, is folslein opbrükt, dat wy moatte wer in driuwend birop dwaen op elkenien, dy ’t it as syn plicht fielt dizze saek to stypjen, om meilnoar noch in pear tüzen goune op it kleed to bringen. Dé saek is it mear as wurdich. Wachtsje dêrom net, mar stoart jou bydrage daelk op gironümer 575033 fan „Penningmeester Onderwijsfonds van de Provinsiale Underwysrie fan Fryslan Menaldum 302”. Punt 13. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van het bedrag der exploitatie vergoeding over het jaar 1950 voor de Bijzondere scholen en van de voor vergoeding in aanmerking komende uit gaven. Punt 14. Voorstel stelling van i vakonderwijs i len over 1950. Benoeming van een weesvoogd. Eveneens met algemene stemmen herbenoemd de heer O. S. Dijkstra. Punt 5. Herbenoeming van de leden der commissie voor woonruimteverdeling. Jaarlijks moet deze commissie worden be noemd. Thans hebben zitting de heren G. Bakker, J. K. Beuker, D. J. Dijkstra, H. Haytema en J. Robijns, die allen, zonder dat loonsverhoging ter sprake kon komen, wederom voor één jaar worden benoemd. Punt 6. Rapport van de commissie, belast met het onderzoek van de rekeningen over 1950 van liet gasbedrijf, het Burgerlijk Armbestuur, het Stadsburger weeshuis en van de gemeente. De commissie had geen aanleiding ge vonden om op- of aanmerkingen te maken, zodat al deze rekeningen voorlopig werden goedgekeurd en vastgesteld. Uit de cijfers bleek dat het gasbedrijf een verlies van f 12.198.33 geleden had; het Stadsburgerweeshuis had een voordelig saldo van f 480.84; de rekening van het Burgerlijk Armbestuur sloot met een nadelig Saldo van f 2204.09 (subsidie uit de gemeente kas f 12.500), terwijl de gemeenterekening een nadelig saldo van f 26.329.58 op de gewone dienst en van f 8060.33 op de ka- pitaaldienst aangaf. Punt 7. V oorstel van B. en M betreffende de salariëring van het gemeenteper- soneel (wijziging toelagebesluit 1951). Uit het prae-advies blijkt dat dit de 5 pCt. salarisverhoging per 16 Maart 1951 is en een wijziging van de kindertoe lage, zodat z.h.s. conform B. en W.’s voor stel wordt besloten. Punt 8. Voorstel van B. en W. tot ver koop van de brugwachterswoning bij de Paardestalbrug. V an de bewoner van de brugwachters- woning bij de Paardestalbrug is het ver zoek ontvangen om enige verbeteringen en behoorlijke slaapgelegenheid te wiUen aan brengen. Blijkens een rapport van de Direc- Gemeentewerken verkeert de woning 1 en zal een be te kosten. op Forline wike Woansdei waerd de feeste- like Kontaktjoun halden fan it Personiel mei Bistjür en Direksje, yn Hotel „De Wijnberg”. Ek de frölje wiene dêrby ütnüge. Howol it waer pür min wie, hie dit gjin ynfloed op ’e joun, hwant om 8 üre wie de boppeseal grot- fol. Fan rounom wiene se opsetten kommen, op fietsen en mei auto’s üt Heidenskip, Hyl- pen, Ferwêlde, Gaest, Parregea, Allingawier en foar it greatste part fansels üt Warkum. De foarsitter D. S. Bokma, iepene de feest- joun, spriek in wurd fan wolkom en wiisde der op, dat dizze joun b’idoelde om mekoarren ek persoanlik better to learen kennen, en troch dit ünderlinge kontakt de bén ünder mekoarren to forsterkjen. Dat dy ban der wie, die wol bliken üt ’e greate opkomst en de spontane meiwurking. Mei de winsk op it wol- slagjen fan dizze joun, waerd de lieding foar it fierdere fan ’e joun steld yn hénnen fan ’e kommisje, bisteande üt leden fan it Personiel. Foar de mesyk soarge de heer Ebbens üt Ljouwert. Dat er ünder it kantoarpersoniel, kontreleurs, molkfarders, büter- en tsiismak- kers, machinisten en al hwat mear oan ’e febryk bitrokken is, ek oare krêften skülje, hat dy joun wol bliken dien. Der hoechden gjin aparte fleurmakkers foar to kommen. Mei sang, foardrachten, toanielstikjes, 2X1 is 1, Snip en Snap wie it in tige selliche joun en fielde men sich süver as op in great femyljefeest. Ek de gepensioenearden wiene ütnüge. Dat er gans hwat foroare is oan ’e Koöperaesje, koe men wol fornimme, do ’t aide Klaes Ketelaar op ’e planken kaem en fortelde fan dy allerearste tiid, hwat er mei- makke hie as molkfarder. Jaldo wie it al oars. Ek de Boargemaster kaem noch efkes oan ’t wurd en wiisde op it greate plak dat de Koöperaesje hjir to Warkum ynnimt as de greatste yndustry, dy ’t oan safolle d’.sken in bistean jowt, en spriek de hoop n de forwachting üt, dat troch dizze Kon- tetjoun de forhaldingen noch better wurde mochten, en de tokringe ban bestefige. M i in wurd fan tank oan Bistjür en Di- ksje foar it organisearjen fan dizze joun, n it sjongen fan it „frysk folksliet” waerd iizze feestjoun besletten. It wie al healwei twaën do ’t elts tige foldien wer op hüs ta sette, werbij men by it ófskie mekoarren ünthjitten hie: Dit moatte w» in aar jier wer bal heer J. Russchen, bur- gebleken is, dat dit gedeelte in onderhoud is bij het Waterschap „Westergo’s IJsselmeer- dijken”. Toen de hoop op een verhoging van pre sentiegeld voor de woningcommissie werd uit gesproken, rees bij de heer van der Meer de vraag of ’t dan niet eerder nodig zou zijn om de secretaris van deze commissie ook enige vergoeding te geven, doch voor deze functies, die ambtshalve worden verricht, bleek dat niet gebruikelijk te zijn. De heer Jonkman vraagt of er ook weer aan de rattenbestrijdingsactie (van 714 De cember te houden) zal worden deelgenomen, wat spr. van groot belang acht en ook de heer Ketelaar zou ’t op prijs stellen als dit kon doorgaan en in de plaatselijke pers aangekondigd zou worden, opdat ieder zo veel mogelijk zou medewerken, want aan die medewerking bleek het de vorige maal 3311” deze het doch voldoende belangstelling een algemene goed resultaat Voorzitter gemeester. Secretaris de heer D. van der Goot. Met kennisgeving wegens ziekte afwezig teleur. Spr. die instelling uitspraak van

Friso nl | 1951 | | pagina 1