ERFSKIP DE WORKUMER KRANT Nieuws- en Advertentieblad voor de gemeenten Workum, Hindeloopen en Zuidwesthoek van Friesland IJEME DE BOER, Autoverhuur met en zonder chauffeur Bysünderheden oer de Warkumer kofskippers üt de 18e ieu. BEL 170 Zaterdag 7 Februari 1953 No. 5 76ste Jaargang (doorverbinding) WARKUMS Jacob Tjcbbesz Ek al hat hy dan in oare fan. FRISO. tèr 53 Ook Uw adres voor grote en kleinere ritten Ek dizze b-ysftnderheden foun ik yn de bibleteek fan it Skipfeart- museum to Amsterdam. Wordt lid of donateur van de Workumer Speeltuinvereniging siet. Rein Douwes bat sa ‘t skynt, goed wurk levere, hwant De Vrede is noch net ienris sa lang it Soal üt, of hy kriget de Amsterdammers opnij by him. Hja wolle noch wer in koffe bouwe litte, greater as de earste. oorslaen. Hwat roy noch al opfoel, wie, dat hiel hwat jild ütjown wie. Hwat reizen dizze beide to Warkum boude skippen makken, kinne wy ek noch neigean, mar dat fait einlings büten üs bistek om der oer to s k r i u w e n Lit it üs dan nije wike leaver nochris hawwe oer de helling fan Rein Douwes. „Amsterdam. Anno 1739.“ „Rekening over het nieuw uijtgehaalde kof of galjootscbip genaamt de Vriendschap den 25 October 1738 aan Baas Rein Douwes Molenaar te Workum besteed. Lang over Steeven 96 voet; wijt 24 voet; Hol op Berkhout 10 voet. De kiel lang 91'/2 voet agter dik 15, voor 14 duijm. In Januari opgeset, den 6 Juny te water gekomen, wanneer het diep ging voor 4, agter 5 voet, den' 7 July de mast daarin geset. 13 Aug. af de Bank gekomen toegetakelt zijnde in de touwen en cabelgat gaat het diep voor 53/4 voet; agter 59/n voet. 17 Aug met 55 duijsent pannen van de Zee naar Vlie gezeijlt, diep gang voor 7'/4 voet; agter 73/4 voet." Yn dizze rekken wurdt üs de priis fan it skip net neamd, lyk as yn earste kontrakt. Wy fine dat wol vn it boek biskreaun. mar lit üs dat mar - 1 j-z nom het schip te bedrinken" IV. Mar it wie net allinne de hellingbaes dy ‘t oan it bouwen fan dy koffe förtsjinne, der wurde üs ek noch oare nammen neamd, fan minsken dy ‘t oan -dat skip arbeide hawwe. Sa makke Olfert Tietes de mêst, de blokken, pompen en it rounhout. Hielke Douwes Faber hie it smeiwurk. Jacob Tjebbesz. makke de seilen.*) Hein Sjoerds hat de leveraensje fan it tou. En Jettie Rijniers Blaau makket it lof- en byldhouwurk. Wy sjogge dos, dat der oan it bouwen fan sa'n koffe hiel hwat fêst Verschijnt eenmaal per week Uitgave eo Telefoon Redactie ga 99 n- 'S- irs In tentoanstellingsgids üt 1877. V. i'f [t il- van :nt AFSCHEID Ds. E. VERBURG. En genadeloos PLAATSELIJK NIEUWS. liet SPREKEN IN HET OPENBAAR. en i. I gen de water, Boven het geluid van de storm Advertentietarief: 7 cent per m.m. Advertenties van buiten Friesland 9 ct. per m.m. Contracten volgens algemene regeling Abonnementsprijs: f 1,10 per kwartaal per post f 2.40 per halfjaar •s”,l op- roor kan lea- zo laar i te toe. een voor la (te ren om ,ah een den :se iet ver- :ich iter oor :ar- ap- ite- na- na- den na Iqe, ok- me het ei wit lad 5*- ns ch nen van cn ge- dat last ïes, en cht 6 op an ng n- en Ier ?d- or- 5 83. ai- lict icn •en i de •en ig. •en de n- en vans Fa. T. GAASTRA Bz. Bockhandel en Drukkerij, Workuni De leiding van i van de directeur Jonkers, die na grote waarde die Van verslagen, berichten enz. gaarne spoedige opgaaf! werken in en ken in het openbaar”, Jonkers’ Instituut te Groningen. deze avond was in handen van de opening een ming met zich brengt. Aan de hand Inzending van advertenties uiterlijk Donderdagsmorgens, familieberichten desnoods Vrijdagsmorgens voor 10 uur van zegt met week zijn on- afloop der dienst Verburg persoonlijk werd een druk gebruik Vrijdagavond vond op de bovenzaal van Hotel ,,De Wijnberg” de openbare les plaats van de alhier gehouden cursus „spre- uitgaande van het woorden tot uitdrukking hadden gebracht. G. S. Bakker, B. de Boer, S. K. Bokma, Nijhui- zum, E. S. F enstra, P. Folkertsma, S. Gielstra, W. Kok, Ferwoude, F. Laanstra, Sj. Lan- tinga, D. van der Meer, Th. Nauta, H. Westerhuis, Th. Wiersma, Dedgum, H. Wild schut, Tj, de Zwart. De wedstrijd, tussen de clubs van Wit* *i Der wennet yn Warkum noch in Tacob, dy 't neamd is nei WORKUM. Onze stadgenoot de heer M. Bijlsma, zitdaghouder van het bijkantoor der N.V. Amsterdamsche Bank alhier, is met in gang van 1 Maart benoemd tot inspecteur van de Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij „Woudsend” afdeling Varia, met als toe komstige standplaats Leeuwarden. Door de Amsterdamsche 'Bank is inmiddels in zijn plaats benoemd de heer H. Boschma te Bolsward. het instituut de heer wees op de persoonlijkheidsvor- 1 van tal van feiten bracht spr. naar voren dat het in de hedendaagse maatschappij eigenlijk een eis is om te ontdekken dat de geest staan moet boven de stof. Het is de be doeling van dit instituut om de beste gaven in de mens te ontwikkelen, zodat deze weer ten nutte gemaakt kunnen worden aan de gemeenschap, terwijl het kweekt mensen met verantwoordelijkheidsbesef. Vervolgens kwamen do cursisten één voor één op het podium om een korte causerie te tot de aanwezigen te houden. De stilte tijdens het spreken bewees wel dat het geheel zeer in de maak viel en de groe er- cheidenheid van onderwerpen boeide uitermate. Na de pauze ging de heer Jonkers over tot het uitreiken van diploma’s wat vergezeld ging van opbouwende critiek. Het diploma werd aan alle cursisten uitgereikt en wel Mej. G. Bajema, Ferwoude en de heren J. Attems, Nijhui uti, S. Bajema, Ferwoude, aan steeds loren schatten terug De dijken werden verzwaard beter beschut. Steeds machtiger werden de zeeweringen. Het menselijk vernuft bouwde gemalen die de wateren in toom hielden. Rusteloos spoelden de golven langs sluizen en dijken. Na iedere storm werden er won den geslagen, maar elke aanval der loerende zee werd door het menselijk kunnen afge slagen. Het polderbezit was een kostbaar ge win. Als wapenspreuk voerde men het trotse woord „Luctor et Emergo”. Men had ge worsteld en overwonnen. Maar Hollands aloude erfvijand liet niet reeds hyena’s rondzwerven die om de talloze polders in de loop der de zee ontfutseld. Men wist dat de en onafgebroken trachtte deze te winnen. en de duinen en Administratie 45 Postrekening 82259 RAMPENCOMITÉ WORKUM. .Door het rampencomité Workum werd aan het Nationaal Rampencomité afgedragen f 11.121.70 De opbrengst van de 'collecte bedroeg: in de stad f 6.630.70 in het Heidenschap (Workum) - 3.140. in Nijhuizum - 1.351. De totale opbrengst van het Heidenschap- in-zijn.geheel, dus met het gedeelte dat onder de gemeente H.O.N. valt, bedroeg f 5310. De zee heeft genomen! Achter zware dijken wonen vruchtbare polders, duizenden werkzame welvarende gezinnen. Brok voor brok werden eeuwen zee ver- van daarover bereid was iets te wil- we hier volgen. Hjir litte wy nou de léste nammen folgje fan de tót fan Warkumers dy ’t guod yn- stjürden nei de tentoanstelling fan 1877 to Ljouwert. C. Kuipers: Trouwlepel met opschrift: T. L. Backker, 1774 en Symontje Klaces Bijl sma, Witmarsum, 16 Aug. 1839. W. Troste: Lepel waarin gegraveerd: Wal- vischvangst. S. M. H. Troste: 1 Tafelmes 2 Suiker strooier. 3 Zilveren speelgoed. 4 Een zilve ren breidbeugel met haak. 5 Een vierkante zilveren theebus. 6 Twee vorken. 7 Een vischlepel. Het bestuur der gemeente: 12 Twee glazen bokalen van Workum, waarop afbeelding van het zegel der stad. 3 Stadszegel van Wor kum met inscriptie. 45 Twee stadszegels van Workum uit den Franschen tijd. 6 Re ductieplan in lijst (zeevaartkundige tafel); 7 Hellebaard(l). 8 Een piek.(Hat de stèd dit allegearre noch biwarre?) P. Brouwer: 1 Zilveren speelgoed. 2 Ge kleurd steenen beeld van Wybren Lolkes, geb. te Workum in 1750; een dwerg, die zich in 1778 in Blauw Jan in Amsterdam ver toonde. Een zijner kluchten was, dat hij plotseling verdween onder de rokken van zijn lange vrouw, wier beeltenis, met dat van hem voorzien van een Engelsch onder schrift, er voor hangt. K. Tjebbes: 1 Geschilderde mangelplank met stok, snijwerk (mangelboad mei stoak, sniework). 2 Linnen- of luierbakje (walebak). 3 Zilveren speelgoed. 4 Zilveren trekpotje met dito komfoor. 5 Twee zilveren gedreven tafelkomforen. 6 Zilveren geciseleerd suiker- mandje. 7 Zilveren vierkant theebusje op gelegd met schcepjesschellingen. 8 Zilveren gedreven suikertafeltje. 9 Zilveren gedreven theebusje. 10 Zilveren gedreven tabakspot. 11 Zilveren gedreven koffietrommeltje met twee naamcijfers. 12 Zilveren gedreven trouw- kistje. 13 Zilveren gedreven koffieketeltje. S. S. Gaastra: 1 Portret van Hektor Mozai Predikant. 2 Portret van zijn vrouw Sy- brigje Menzonides. 3 Eene console-pendule(?) en porceleinen theegoed. Dit binne dus de Warkumers, der ’t üs fan bikend is hwat hja öfstien hawwe. Fan in oantal is üs dit lykwols net bikend. Wy litte harren nammeji hjir folgje: A. Niehof, Robijn Kuipers, Mej. Wed. K. S. Nauta, J. Banning, Mej. Troste Brunger, Mej. Wed. C. Yntema, Erven B. Meijer en J. van der Veen. In oare kear sille wy noch in oersjuch jaen fan minsken dy ’t hwat jown hawwe dat wol op Warkum bitrekking hat mar der seis, op dat stuit alteast, net wennen. Tonei mear. over deze periode. en we bid- en Uw gezin goed moge gaan en dat U onder Gods zegen, vruchtbaar moge werken in de nieuwe ge meente. Spr. verzocht de scheidende predi kant staande toe te willen zingen Ps. 121 4. i De vertegenwoordiger der classis Workum immers volkomen weg tegen de Ds. van der Plaat van Oudega (die benoemd tende berichten is als consulent der gemeente Workum) wees i op het vele classicale werk dat door Ds. Verburg was verricht. Vooral gedurende deze 5 jaren bestond er voortdurend tekort aan predikanten in deze classis en nu de nestor gaat vertrekken is er teleurstelling, ook omdat men nu niet meer van de gewaar deerde adviezen gebruik kan maken. Namens de plaatselijke kerken sprak Ds. B. Fabrie, Bapt. predikant, die naast de woorden van dank z’n teleurstelling er over uitsprak dat dit afscheid plaats vond. In ons stadje is een samenspreking geweeS’t, waar Ds. Verburg de grote stuwkracht van was en ook in andere kerkelijke instellin gen zal men hem node zien vertrekken. Burgemeester Pusschen sprak nog enkele woorden van afscheid namens de burgerlijke overheid, wijzend op de prettige verstandhou ding die er steeds is geweest. Voor de gesproken woorden dankte Ds. Verburg de sprekers, de wens uitsprekend dat hun woorden in vervulling mochten gaan. Het Geref. Kerkkoor onder leiding van de heer H. K. Pruiksma, had enkele stukken ingestudeerd, betrekking hebbende op dit af scheid, welke op verdienstelijke wijze ten gehore werden gebracht. Van de gelegenheid om na van Ds. en mevrouw afscheid te nemen, gemaakt. Ondanks de slechte weersomstandigheden was het ruime kerkgebouw tot in alle hoe ken bezet. Donderdagavond was op de jaarlijkse leden vergadering van de Geref. Kerk al in in tiemere kring afscheid van deze voorgan ger genomen, waar vertegenwoordigers van kerkelijke verenigingen hun gevoelens in marsura, Bolsward en Workum, werd gewon nen door de heer K. Postma, lid van Wit marsum, met 37 pnt. Beide andere mededin gers kregen 36 punten toegewezen. Het was al ruim 1 uur toen deze bijeen komst gesloten werd, waarvoor een grote belangstelling bestond en getuige de aandacht viel de kennismaking met deze methode om zich beter te leren uitdrukken zeer in de smaak. Getracht wordt om hier weer een Cursus te organiseren, waarvoor zeker wel belang stelling zal bestaan. Wie ter kennismaking de eerste les wil bijwonen, verwijzen we naar de advertentiekolommen waarin nadere bij zonderheden. STORM. Het was reeds een beangstigend ge voel toen men Zaterdagavond in Noorde lijke richting noodseinen waarnam, die waar schijnlijk afkomstig waren van een in nood verkerend schip bij de Waddeneilanden. In ons stadje zelf was het lopen op de trottoirs en zgn. „geeltjes” niet zonder ge vaar, daar er door de steeds in kra"ht toe nemende storm al spoedig dakpannen e.d. op de straat in stukken vielen. Zondagmorgen waren dan ook in verschillende daken flinke gaten geslagen en die bewoners hebben voor het grootste gedeelte de nacht doorgebracht met herstelwerkzaamheden om de scha zoveel mogelijk te beperken. Eén van Workums grootste en oudste bomen, in de tuin van mej. Sijbrandij, grenzend aan die van de Coöp. Boerenleenbank, werd geveld; alleen een paar zijtakken aan de versplinterde stam zijn overgebleven, maar hun dagen zijn nu natuurlijk ook geteld. Van enorme schade werd hier niet veel gehoord, want dit viel verontrus- i over de catastrophale gevol- i gen van de watersnood elders. Ontstellend was die morgen de aankon diging van een ontzettende ramp, die Zee land en de randgebieden had getroffen. En nog veel erger werd dit in de dagen er na, toen men de verschrikkelijke omvang meer en meer leerde beseffen. Grote ver liezen zijn daar geleden en alle hulp moest zich eerst bepalen tot het redden van mensen levens. Duizenden en nog eens duizenden heb ben onbeschrijflijk veel leed moeten doorstaan. Officieel werd bekend gemaakt dat een millioen mensen direct door deze ramp ge troffen werd. Geen wonder dat de gehele bevolking meeleefde, offerde en hoewel door grote verslagenheid bevangen, ook spontane aanbiedingen van hulp organiserende. Vanuit het buitenland, ja over de gehele wereld is een deelneming en offervaardigheid ondervonden, waarvan men ook verbijsterd staat. „Elkaar helpen” is nu het enige, vanzelfsprekende doel. Mochten we toch meer in die geest blijven voortleven! Enkele indrukken van een ingezetene, die een deel van het overstroomde gebied be zocht en len schrijven, laten af en in de fatale rampnacht moest de mens verbijsterd en machteloos toezien hoe de ra zende zeeën haar buit kwam opeisen. Een sedert de gehele geschiedenis ongekend hoog springtij spande samen met een zware Noord Wester storm, de zee werd onheil spellend hoog opgejaagd. Woeste grondzeeën beukten brullend tegen dijk en duin. Geen mensenwerk was bestand tegen de kracht dezer losgebroken elementen. Zware dijken spoelden weg als los zand en verzonken in gierende draaikolken. Woest en wild stroomde het vuilbruine water het polderland in. Mens en dier werden ver zwolgen door deze plotselinge, alles ver nietigende watervloed. De zee "had genomen zonder mededogen, genadeloos en wreed. Met eigen ogen zagen we in West Brabant en Zeeland een klein brojeje van dit schrikkelijk schouwspel. Na een nachtelijke autotocht stonden we in de vroege morgen op de zeedijk van het kleine schiereilandje St. Philipsland. Een onafzienbare watermassa had dit vruchtbaar oord van de aarde weggevaagd. Zover het oog reikte had de wrede zee bezit genomen van de welvarende landerijen en de prachtige hofsteden. Het vriendelijke dorp je aan de voet van de dijk was eveneens tot een prooi der baren. Door straten en huizen stroomden de grauwe gulzige golven. Met demonisch genot brachten de goh en de tot wrak geslagen bezittingen der eilanders naar de glooiingen van de dijk. Het was een luguber gezicht, dat beddegoed en aller lei huisraad te zien drijven tussen kinder speelgoed en dode dieren. Aandrijvendé deu ren, raamkozijnen en bordpapieren plafonds vertolkten dat de nieuwbouw huisjes reeds waren weggevaagd door het verwoestende water. Een nietig roeibootje bracht een paar angstige vrouwen aan de veilige dijk. Aan grijpend was de aanblik van deze vertwijfelde vrouwen. E-n paar geruite kussenslopen, waar in slordige haast wat schamele lijfdracht was gestopt, werden meegesleept. Met het vege lijf was dit het enige wat gered was uit de vreselijke vloedgolf. We vonden het on kies en pijnlijk dat een paar persfotografen dit brokje ellende in beeld moesten brengen. Deze vrouwen hadden evenals tienduizenden lotgenoten een oneindig lange rampnacht doorwaakt op de zolder van hun woonstede. Waar de wilde waterstroom de meubels in de kamer zonder ophouden tegen muren en plafond stootte. Begeleid door de gierende stormwind moet dit een onbeschrijfelijk angsttoneel zijn ge weest. In de luwte van het huisje op de hoge dijk stonden de vissers uit het dorp met de boeren uit de polders. Vrouw en kroost had den ze in veiligheid gebracht, toen was nog getracht te redden wat mogelijk was. i Langer dan 50 uren achtereen waren de meesten onafgebroken bezig geweest. En ruste- loos keerden ze telkens weer naar de dijk. 1 Oververmoeidheid en gebrek aan slaap had den hun sporen gegrift in de bleke gelaten. Met holle ogen staarden zo machteloos naar de wereld van ellende. Velen waren in de slaap verrast door het verraderlijk snel stij- uit, kon men in de verre polders de angstig kleppende noodklokken niet horen. Vreselijke tonelen hebben zich hier afge speeld en de meest bekwame journalisten pogen door pers en radio te schetsen wat een groot leed hier geleden is. Deerniswek kende verhalen die de meest verharde har ten diep ontroeren. En toch kan er slechts een tip van de sluier worden opgelicht. Lopend langs de hoge dijk komen we bij de grote boerderij die vooraan in de pol der ligt. Eens op een der mooiste zomer dagen waren we als gast op deze hoeve. Welk een lusthof was het toen, alles ademde vrede, welvaart en voorspoed. Het wijde pol derland beloofde een rijke en overvloedige oogst. Rondom het ruime erf pronkte een weelde van geurende bloemen en tal van rijk dragende vruchtbomen. Een moestuin die door zorgvuldige en liefdevolle bewerking een paradijsachtig aanzien had. ,De fraai beplante oprijlaan met aan weerszijden de stenen leeuwen en de blinkende schone grind paden nodigden gastvrij tot een aangenaam ver pozen. En hu reikt het bruine water tot ver over de vensterbanken van het woonhuis. De glimmende deurknop steekt nog net bo ven het water uit. Een paar verkleumde kippen hebben ’n droog en hoog plaatsje ge'ou den, de ganzen zwemmen om het erf. Een var ken ligt dood tegen de dijk temidden van allerlei weggespoeld boerenreeuw. In de grote schuren van dit selectie bedrijf liggen voor duizenden guldens kostbare zaaigranen te rot ten in het zoute water. Tienduizenden kilo’s zorgvuldig geteelde pootaardappels zijn eveneens niet meer te redden. Op de zolders heeft men de trouwe waakhond achter gelaten. Z’n zorgzame baas heeft nog tijd gevonden om hem van vol doende eten en drinkwater te voorzien. Bruut moest hier achter blijven, hij kon immers niet mee naar vreemde mensen, hij zou maar tot last zijn. <En hier heeft hij nog een taak. Nog moet hij waken over de eigendommen van z’n baas. Er gaan geruchten dat er zich niet ontzien om hier te roven, als hier zulke onverlaten komen dan zal Bruut ze naar de keel vliegen. Iemand naast ons kan bij het zien deze chaos zich niet bedwingen en een brok in de keel: „over een al deze hofsteden verdwenen”. Niet ten rechte is men bevreesd voor deze catastrophe. Het is uitgesloten dat het water binnen afzienbare tijd kan worden afgevoerd. Oer grote afstanden zijn de dijken weggeslagen Nieuwe indijking zal maanden en misschien jaren duren. Bovendien veroorzaakt het gro'.e verschil tussen eb en vloed hier een sterke stroming die de zware klei glibberig en zacht maakt. De funderingen zullen onzi h baar ondermijnd worden en de sterke hofstel a niet meer kunnen dragen. Reeds nu kon men de kracht van het water bemerken. De grote schuurdeuren welke goed gegrendeld en gesloten waren stonden nu wagenwijd open als gevolg van de zuigende kracht der zee. Er is niet veel verbeeldingskracht voor no dig om zich de gemoedstoestand van deze getroffen landgenoten in te denken. or- geslachten hebben brok voor brok deze pol ders aan de zee ontworsteld. Latere gene raties brachten de rijke aarde in cultuur. En de vruchtbare polders gaven na j iren van noeste arbeid een rijk gewin. Het is de historie van z’n polder die de Zeeuwse boer zo verknocht doet zijn aan dat dierbaar plekje grond. En nu in e n nacht lijkt dit levenswerk vernietigd. In d donkere nacht kwam een dood en verderf brengend tempeest al dit schoons vermor zelen en bracht onherstelbaar verdriet en leed. Honderden van deze heerlijkheden zijn weggeslagen en tientallen verdronken ste len en dorpen maken deze ramp tot de groot=te watersnood aller tijden. Velen vragen zi h af of deze ramp niet voorkomen had kunnen worden of in ieder geval gelocali eerd. Elke maand komen er springvloeden, dat staat in elke almanak. In Januari kan men iedere dag een zware Noord-Westerstorm verwachten en het is toch niet zo’n zeldzame gebeurtenis als deze tegelijk komt met de steeds gevreesde springvloed. Nu luidden de noodklokken toen d» djijkén reeds doorgebroken waren. In vroege” t"d n zette men bij springvloed wachten leng'. de dijk en niemand ging naar bed, want men wist dat er gevaar dreigde. Maar wat zelfs in veèl geringere omvang niemand meer voor mogelijk hrdd, heeft zi h in luttele uren voltrokken. Nu h eft de zee genomen; de vijand heeft verscheidene slacht offers in hun slaap verrast. 3 Febr. Zondagmiddag nam Ds E. Verburg, na een verblijf van ruim 5 jaar, wegens vertrek naar Winschoten, afscheid van de leden der Geref. Kerk alhier. Als tekst was voor deze gelegenheid ge kozen Rom. 12 la en 12: „Ik bid u dan broeders door de ontfermingen Gods, verblijd u in de hoop, zijt geduldig in de verdrukking, volhardt in het gebed”. Voor het laatst wees de scheidende leraar de gemeente op de ontfermingen Gods en de genade die door Christus’ offer gelegen is in de hoop, als die verankert ligt in het geloof. Dan kunnen we ons verblijden, daar Gods beloften eeuwige beloften zijn. Al kan het leven dan moeilijk zijn, als de mens geduldig wacht en de leiding van z’n leven in Gods hand stelt, zal de uit komst nooit bedioeven, hoe groot de zorgen ook mogen zijn. Daartoe is nodif, het gebed, waarin een ieder steeds moet volharden. Na de predicatie richtte Ds. Verburg zich o.a. tot kerkeraad en gemeente, vertegen woordigers van de classis Workum, plaat selijke en naburige kerken en gemeentebe stuur, hun dankend voor de medewerking die hij steeds van hen mocht ontvangen. Namens de kerkeraad sprak de heer D. van der Goot z’n dankbaarheid uit voor het vele werk dat deze predikant had ge daan. En nu de laatste band verbroken wordt wordt de balans opgemaakt Uw werk is hier gewaardeerd den U toe, dat het U

Friso nl | 1953 | | pagina 1