DE WORKUMER KRANT Nieuws- en Advertentieblad voor de gemeenten Workum, Hindeloopen en Zuidwesthoek van Friesland IJEME DE BOER, Autoverhuur Controle bevolkingsregister 't Huis met de Notenbalk BEL 170 ‘t Huis met de Notenbalk S.V.W. AGENDA Zaterdag 26 September 1953 76ste Jaargang No. 38 plaatselijk nieuws. J Fryske Brief XIX. Lyk as in bulte plakken, bat Warkum ek inkelde strjittenarr.inen.mar ek nammen fan farwetters en sleatten, dy ‘t men nearne bars finesil. Nou leit it net op myn wei en bring bjir de strjitten&n n t n op ‘talje- mint. Ik soe it haw we wolle oer farwetters of miskien better sein oer in sleat. Sa foar en nei kom ik noch alris nammen tsjin, [ek yn offisiele stikken], dy 't oeral op lykje, ütsein op de aide namme. Kriget men soks ünder eagen dan seit men al gauDer hawwe se mar in slach nei slein. Op in kaert üt 1888, ütjown fan it Min. van Waterstaat, in ynstansje dos hwer ‘t men fan op oan kin, fine wy de Horsae oanjown mei Horsen. Men hat naoai grif tocht, dat Horsae is sa’n frjemd wurd, wy sille it hwat moaijer meitsje. Mar de Warkumers hawwe sa wii« west en brük de aide namme ynste fan de nije dy 't men der yn Den Haech oan jown hie. Itselde gefal is 't mei de Wetterliezen. Hwat hat men der fan makke? Hiel deaienfaldichde Waterloozing. Een nou is ‘t wol hwat nüver, net allinne op de niisneamde kaert, mar ek de gemeente hat sa foar enneidy nammen oernommen. Men hat fêst mient, dat beide nammen wol sahwat op itselde delkomme of men foun dat Waterloozing tige moai. Mar sa leit it lan nou ienris net. It giet er mar om de aide namme to hal den en dy to brüken. Hwant de namme Wetterliezen is al tige üld. Neffens de Ge schiedenis van de stad Workum, soe yn in stik fan 1647 to lézen stean: De Waterlijsen van tillebrugh af tot in de dijck. Hat nou dat,,waterlijsen deselde bitsjutting as hwat wy yn it Hollansk kinne „liesgrasHwat yn ‘t Frysk is: stuitliesreidgêrs of flotgerzen Yn dat geval is De Waterloozing der wol glêd neist. Mar miskien is der wol immen dy ‘t üs oer de eigentlike bitsjutting üt ‘e dream helpe kin. Hwant like goed as mei de strjittenammen, sille wy der goed oan dwaen ek dy fan sleatten en farwetters to biwarjen. Net der mar hwat fan meitsje, net sizze sa kin ‘t wol, mar de aide namme oanhalde en dermei üt. En nou ta bislüt in frage. Hwa kin üs helpe oan brieven, keapbrieven fan skippen of huzen, of oare dokuminten üt de 18e ieu It giet er üs om in oersjoch to krijen fan alles hwat hjir barde tusken 1700 en 1800. Ek it lytste kladtsje is foar üs fan belang. Yn gefallen dat men dy net ófstean wol, freegje wy dy stikken op bisjen. Hwat doel dat wy der mei hawwe, skriuwe wy letter wol ris oer. J FRISO. J 4-1. 8—0. Verschijnt eenmaal per week Uitgave OFFICIËLE MEDEDELINGEN 4 met en zonder chauffeur Workum, uur uur uur op- ACCORDEONS SNEEK Telefoon 2279 B. met 18. Ramlanuneren, Texels ras, de Zaterdag j.l. ge- of OP 10, Abonnementsprijs: f 1.10 per kwartaal per post f 2,40 per halfjaar GRAMOFOONS, GRAMMOFOONPLATEN MUZIEKBOEKEN, GROTE VOORRAAD Sneek, Tel. 2279. was we- het weer vernemen ligt het van de in be- Rubriek 3. Kalverstieren, gebaren na 16 Jan. ’53. 6 prijzen (1 eerste, 2 tweede, 3 van: Fa. T. GAASTRA Bz. Boekhandel en Drukkerij, Workum dorp. Rubriek tweetallen. 1. en van het is het prachtig Van verslagen, berichten enz. gaarne spoedige opgaaf! Advertentietarief: 7 cent per m.m. Advertenties van buiten Friesland 9 ct. per m.m. Contracten volgens algemene regeling mant, Tj. G. Stellingwerf, Auke, L. J. Stellingwerf; 3. Theo, Jonkman. Ook Uw adres voor grote en kleinere ritten NOORD D 61 Inzending van advertenties uiterlijk Donderdagsmorgens, familieberichten desnoods Vrijdagsmorgens voor 10 uur I Grote keuze GITAREN Lage prijzen Theresia 2, J. P. Kuipers; 2. 17, J. B. van Dijk; J. B. Schurer; 3. Wikje 3, en 2. Riemke Dijk; 2. Atsies WORKUM. Naar wij in de bedoeling van het bestuur school voor Christelijk onderwijs om gin October over te gaan tot de aanbeste ding voor de bouw van een nieuw schoolge bouw, dat aan de Noordkant van de School straat opgetrokken zal worden. Onderhands is verkocht de woning van mej. D. Dijkstra, aan onze stadgenoot de heer H. P. Nauta. Fokclub „De Takomst”. IA. Hilarides 19 en Geertje 5, Th. Wes tendorp; IB. Warkumer Bertha 30 en War- kumer Jantje 18, P. S. Westendorp; 2A. Erna 75 en Dora 14, IJ. Haagsma; 2B. Pronkje en Janne 5, Sj. de Boer; 3. Jetsk 9 en Betje 8, L. Brandsma. Tot kampioenkoe werd evenals vorig jaar uitgeroepen Klaske 21 van J. B. van T>ijk. Reserve werd Hilarides 12 van S. Tj. Wes tendorp, opgesteld, De twee voorgaande jaren het keuringsterrein bij de Schoolstraat, i gens de restauratiewerkzaamheden aan stadhuis, maar nu kon de oude plaats Ten dienste van een goede bijhouding van het bevolkingsregister wordt éénmaal per jaar een huis.aan-huis controle gehouden. Evenals vorige jaren zult U derhalve een ambtenaar kunnen verwachten, die enige inlichtingen zal vragen omtrent de samenstelling van gezin of samenwoning. Workum, 25 September 1953. Burgemeester en Wethouders van J. RUSSCHEN De Secretaris, VAN DER GOOT. IA. St. B. van D_" dorp; IC. Wed. D. D. J. B. van IJ. Haagsma; 3. J. M. Buma; 3. H. F. Kuipers. Rubriek 17. Fokschapen. Texels ras, bij „S.V.W.” NIEUWS Uitslagen van speelde wedstrijden: Workum 1—Q.V.C. 1 3—1. IJ.V.C. 2—Workum 2 4—7. Workum 3Makkum 2 62. Jun, A Bolswardia 1Workum Jun. B Workum 1Makkum 1 Oudega 1Workum 2 50. Workum 1Makkum 1 Jun. B. Na de grote nederlaag tegen Oeverzwaluwen span de de jeugd zich dit keer beter in. De doelpunten werden aan de lopende band gescoord. Gerrit Deinum geeft Workum met twee doelpunten van goede kwaliteit de lei ding. Uit voorzet van Dirk Wielinga maakt Joh. Weitenberg er 30 van. Voor de rust maken Dirk en Gerrit de Boer er 50 van. Makkum zwoegt om een tegenpunt doch de W. achterhoede en keeper laten niets toe. Deze eenzijdige wedstrijd wordt beslo ten met nog 3 doelpunten. Gerrit de Boer 1 en Dirk Wielinga 2. Workum 1—Q.V.C. 3—1. Het eerste elftal heeft Zaterdag in een thuiswedstrijd tegen Staveren haar eerste winstpunten geboekt. Toch heeft Workum het niet gemakkelijk gehad tegen haar oude rivaal, en wanneer de verdediging van Wor- kum, met Slootjes ala atop^rapil, ook maar FOKVEEKEURING. 23 Sept. De grote dag niet alleen voor het agrarisch deel maar voor de gehele be volking van Workum en omgeving begon met regenbuien in de vroege ochtend. Tegen het aanvangsuur klaarde de lucht op en voor de jury aan het werk toog, liet de zon zich al even zien, maar permanent stralend kon er dit jaar nog niet af. Er vielen ’s morgens en ’s middags enkele verspreide buien, zoals het weerbericht ook al beloofd had, maar over het geheel kon men nog tevreden zijn, vooral omdat het daags tevoren „bar slecht” was en beide voorgaande keuringsdagen waren veel minder dus we gaan vooruit. Tegen negenen kwamen de juryleden met de keuringscommissie bijeen op de bovenzaal van Hotel „De Wijnberg”, waar de voor zitter een hartelijk welkomswoord sprak en enkele toelichtingen gaf op het werk, dat de jury wachtte. De heer J. N. Wassenaar, vertegenwoordiger van het F. B. S. kon we gens verblijf in het buitenland niet aan wezig zijn en daarom werd aan de heer R, H. Schaap verzocht of die de functie van arbiter op zich wilde nemen. Deze aan vaardde dit gaarne en was met de gang van zaken hier in Workum op de hoogte als de beste, want vorig jaar werd immers het feit herdacht dat de heer Schaap hier sinds 1912 op geen enkele keuring als jurylid had ontbroken. Toen 'de voorzitter, vanwege het gehele feestprogramma tot tempo aangemoedigd had, stond een fraaie collectie vee op de Markt Telefoon Redactie en Administratie 45 Postrekening 82259 tweetallen* 5 prijzen (2 eerste, 2 tweede, 1 derde). 1. en 3. tweetallen H. Westerhuis; 1. H. F. Kuipers; 2. W. Tijsma; 2. S. Tj.Westen. van tekort spel, waardoor de meer het vlotte karakter van voor de thee had. Na een paar keer naast ge schoten te hebben bracht Wesselius de stand een kwartier voor het einde op 31. Q.V.C. bleef doorvechten maar ze hadden geen succes meer. Het zat hun ook niet mee dezen middag. £r kwam geen verandering meer in de stand. Wel schoot Fre Boersma nog een keer hard tegen de lat en werd een hard schot van Folkertsma door de Q.V.C. keeper uit z’n doel gestompt, maar doel punten voor de thuisclub kwamen er ook niet meer uit. Over ’t geheel een goede wedstrijd die echter na de rust, minder aan trekkelijk was dan er voor. LEDENVERGADERING S.V. WORKUM Belangrijk besluit genomen om de gym lessen voor de jeugdleden uit te brei den, waardoor de klassen kleiner worden. Uit de diverse verslagen over de „S.V.W.” mag blijken dat deze sportver eniging nog steeds groeiende is. 336 leden staan in het ledenregister ingeschreven. Een aantal dat niet eerder werd bereikt. Het rapport van de kascommissie brengt lof voor het goede beheer van penningmeester G. v. d. Bijl. De stemmingen verlopen vlot, daar geen tegencandidaten waren gesteld. De heer Cr. v. d. Bijl wordt weer als lid van her dagelijks bestuur gekozen. De diverse com missies van de 'afd. voetbal, handbal, gym nastiek, alsmede de jeugd- en elftalcommissie blijven gehandhaafd. In de afd. voetbal was een vacature wegens vertrek van de heer H. Mulder. Gekozen wordt de heer Harmen de Jong te Ferwoude. Wegens a.s. vertrek van mej. J. Groenhof wordt mej. H. Molenaar als lid van de afd. gymnastiek benoemd. In de afd. handbal wordt de vacature mej. J. Cnossen aangevuld door mej. iTrijntje de Boer. Het bestuursvoorstel om de con tributie voor leden van de afd. gymnastiek te verhogen wordt door de vergadering af gewezen. Toch moeten de lessen van de afd. gymnastiek door ledenwinst uitgebreid wor den. Vooral de jeugdgroepen moeten om beter les te kunnen geven verkleind wor den, waardoor er meerdere lesuren moeten komen. Volgens mevr. SchaapBosscha, pre sidente van de afd. gymnastiek vraagt dit salarisverhoging van de leider van plm. f 375.Dit geld ïnoet er komen, doch de begroting laat dit niet toe. Het bestuur zal trachten om dekking van deze extra kos ten te vinden. De organisatie van de feest avonden wordt aan het bestuur overgelaten. In zijn slotwoord getuigd de voorzitter de heer J. Stam, van de prettige samenwerking met de leden van het dagelijks bestuur en de diverse commissie-leden en richt zich Ver der nog tot bode A. Hendriksma en de heer IJ. Zeilstra die de terreinwerkzaamheden ver richt. Zij beiden getuigen in hun werk van hun liefde voor de „S.V.W.”, de leden van deze Sportvereniging ten voorbeeld. 1B. Algera 11, Dijk; 1. Leopolds Aukje 6, 2. Ju- E. van J. P. resia 1 en l~' Joltje 18, 3. Dedje 3. Jolanda, A. M. Jorna, Gaast. Rubriek 13b. Productiekoeien, minimum c~ brengst als 2-jarige 170 kg en oudere koeien 200 kg boter in maximaal 360 dagen. 5 prijzen (2 eerste, 2 tweede, 1 derde). IA. Zwartje II, 3. Sipkje 25, P. Buwalda; 1B. Hilarides 15, S. Tj. Westendorp; 2. Imkje 4, A. M. Jorna, Gaast; 2. Dedje 24a, J. B. van Dijk. Rubriek 14. Callectieve inzending rundvee, in verhouding van de grootte van bedrijf. 7 prijzen (2 eerste, 2 tweede, 3 derde). IA. S. Tj. Westendorp; IB. J. B. van Dijk; 2. Wed. D. D. van der Werf; 2. A. M. Jorna, Gaast; 3. L. J. Stellingwerf; 3. St. B. van Dijk; 3. J. P. Kuipers. Rubriek 15. Fokfamiliën. Koe met minstens twee directe vrouwelijke afstammelingen. 5 prijzen (2 eerste, 1 tweede, 2 derde). IA. Kitty 5 en 1B. Hilarides 12, S. Tj. Westendorp; 2. Theresia I, J. P. Kuipers; 3. Emma 8, L. J. Stellingwerf; 3. Mina 28, S. IJ. Haagsma. Rubriek 16. Groep kalveren in verhouding van de grootte ven bedrijf. 9 prijzen (3 eerste, 3 tweede, 3 derde). Dijk; IB. S. Tj. Westen- van der Werf; 2- Dijk; 2. D. J. Haagsma; 2. S. Kuipers; 3. Aj Rubriek 4b. Jongere melke koeien (cental) en 5 jaar. 18 prijzen (4 eerste, 6 tweede, 8 derde). IA Hilarides 16, IB. Kitty 35, 3. Kitty 34, S. Tj. Westendorp; IC. Geertje I, A. Buma; 1D. Dedje 32, 2. Dedje 30, L. J. Stellingwerf; 2. Sjoerdje 12, 3. Mina 2 en Mina 3, Wed. D. D. van der Werf; 2. Klaske 13, F. Jellesma; 2. Marijke 7, The. resia 3 en Tjerk je 40, 3. Beatrix 3, J. P. Kuipers; 3. Vogeltje 22 en Vogeltje 24, A. M. Jorna; 3. Alie’s Adema 19, J. Hettinga, Koudum; 3. Anna 25, J. B. van Dijk. Rubriek 5. Melke Twenterrieren (cental). 8 prijzen (2 eerste, 4 tweede, 2 derde). IA Warkumer Klaske 22, Wed. D. D. van der Werf; 1B. Mina 16, S. D. Ger- ritzen; 2 Kitty 39, S. Tj. Westendorp; 2. Jantje 22, L. J. Stellingwerf; 2. Klazina 9, E. van der /Gaast; 2. Astrid 13, J. P. Kuipers; 3. Aaltje 37, J. B. van Dijk; 3. Hiltje 10, A. M. Jorna, Gaast. Rubriek 6. Melke Enterrieren (eental). 13 prijzen (5 eerste, 4 tweede, 4 derde). I IA. Kitty 48, 2. Geertje 4, S. Tj. Wes tendorp; 1B. Westergea’s Grietje, B. J. Schu rer; IC. Wikje 46, 3. Pietje 10, S. D. Gerritzen: 1. Wimpie 71, St. B. van Dijk; 1. Dora 40, K. Bakker, Nijhuizum; 2. War kumer Alexa II en Warkumer Bertha 18, Wed. D. D. van der Werf; 2. Anke XIII, M. J. van der Zijpp; 3. Klaasje 21, J. P. Kuipers; 3. Sijke 8, J. B. van Dijk; 3. Wikje 7, A. M. Jorna, Gaast. Rubriek 7, Hokkelingen bij eental, geboren na 30 Sept. ’51 en voor 1 Febr. ’52. 10 prijzen (3 eerste, 2 tweede, 5 derde). IA. Doosje 58, IC. Mina 67, 2. Roosje 59 en Victoria 22, D. J. Haagsma; 1B Theresia 7, 3. Catrijn Corrie 13, J. P. Kuipers; 3. Dieuwke 12, Tj. G. Stelling werf; 3. Corrie, R.H. Jonkman; 3. Klazina 11, E. van der Gaast; 3. Dedje 27, J. B. van Dijk. Rubriek 8. Hokkelingen bij eental, geb. op of na 1 Febr. ’52. 11 prijzen (4 eerste, 4 tweede, 3 derde). IA. Theresia 9, ID. Theresia 8, J. P. Kuipers; IB. Nora 36, S. IJ. Haagsma; 1C. opgezocht worden en hoewel er met de ruimte Klaasje 22, J. M. 4e klas K.N.V.B. Workum 1Delfstrahuizen 1, aanv. 4.15 Workum 3Oeverzwaluwen 2, aanv. 2 Jun. B Workum 1Oeverzw. 1, aanv. 3 Oeverzwaluwen 1Workum 2 Vertrek per fiets om 1.30 uur van de Markt. Handbalwedstrijd 2.15 uur Workum—Sneek gewoekerd moest worden en men verkeer wel enige last ondervindt, toch een gezellige drukte en een gezicht deze keurcollectie vee te overzienl met op de achtergrond de fraaie oude ge bouwen, als Waag, kerk, stadhuis. Het aan tal inzendingen bleef maar even beneden de 400. De jury bestond uit de heren: R. H. Schaap, Leeuwarden; I. H. Boersma, Hartwerd; D. S. Bouma, Tjerkgaast; S. S. Kooistra, Folsgare; B. K. Okma, Woudsend; D. H. Schaap, Leeuwarden; D. B. Schouwstra, Oosterwierum; N. van der Burg; Jelsum; I. de Boer, Tirns; S. C. Kramer, Molkwerum en Theo Jonkman, IJtens. Er werden in totaal ruim 210 prijzen toegekend, waarvan het aantal eerste, tweede en derde prijzen merkwaardig genoeg vrijwel gelijk was. De derde prijzen bleven om precies te zijn met 69 nog juist beneden de zeventig en de eerste en tweede prijzen kwamen daar net boven. De Fokclub „De Takomst” had bovendien een eigen rubriek, waaraan zeven inzenders deelnamen, elk met een koekalf en een hok- keling. Er werden vijf bekroningen toege kend, nl. 2 eerste, 2 tweede en 1 derde, dus ook hier de laagsten in de minderheid. De volledige uitslag luidde als volgt: Rubriek 1. Enterstieren. 2 prijzen (1 tweede, 1 derde). 2. Arumiedster Diamant, J. B. van Dijk; 3. Vogeltjes Sikkema, A. M. Jorna, Gaast. Rubriek 2. Kalverstieren geb. na 30 Sept. ’52 en voor 16 Jan. ’53. 6 prijzen (3 tweede, 3 derde). 2. Wimpie’s Verwachting Bleske’s Adelbert, St. B. van Durk, K. Bakker, Nijhuizum; 3. Kees Dia- Ferwoude, 3. R. H. Klaasje 22, J. M. Kuipers; 2. Flora 9, A. M. Jorna, Gaast; 2. Warkumer Wilma 3, Wed. D. D. yan der Werf; 2. Geertje 4, 3. Dedje 28, J. B. van Dijk; 2. Marie 12, R. H. Jonkman; 3. Stientje IV, J. M. Galama, Gaast; 3. Mina 68, D. J. Haagsma. Rubriek 9. Koekalveren bij eental, geb. na 30 Sept. ’52 cn voor 1 Jan. ’53. 12 prijzen (3 eerste, 4 tweede, 5 derde). IA. Roosje 62, IC. Roosje 63, 2. Victoria 24 en 3. Mina 69, D. J. Haagsma; 1B. Erna 80, 3. Mina 34 en Nora 37, S. IJ. Haagsma; 2. Pietje 35, 3. Johanna 60, Tj. G. Stel lingwerf; 2. Tommie XI, S. D. Gerritzen; 2. Sjoerdje 5, A. Brandsma: 3. Wark. Wietske III, Wed. D. D. van der Werf. Rubriek 10. Koekalveren bij eental, geb. op of na 1 Jan. ’53 en voor 1 Maart ’53. 14 prijzen (4 eerste, 4 tweede, 6 derde). IA. Theresa 96, 1B. Algera 11, St. B. van weeltjes Reino, 3. Emma 3, E. van der Gaast; 1. Catrijn Corrie 16, J. P. Kui pers; 2. Warkumer Bertha 33, Wed. D. D. van der Werf; 2. Joltje 26, H. F. Kuipers; 2. Mina 70, 3. Roosje 64, D. J. Haagsma; 3. Annemie 28, Tj. G. Stellingwerf; 3. Su zanna 16, S. Tj. Westendorp; 3. Jantje 23, L. J. Stellingwerf; 3. Afke 3, A. Buma. Rubriek 11. Koekalveren bij eental, geb. op of na 1 Maart ’53. 14 prijzen (5 eerste, 5 tweede, 4 derde). IA. Kitty 63, 1 Kitty 65, S. Tj. Wes tendorp; 1B. Mina 71, 2. Anna 37 en Trina 13 D. J. Haagsma; 1. Warkumer Jantje 19, 2. Warkumer Alexa 4, 3. Warkumer Wilma 4, 3. Warkumer Regina 3, Wed. D. D. van der Werf; 1. Riemke 20, St. B. van Dijk; 2. Klaske 10, H. F. Kuipers; 2. Ludy, 3. War kumer Bertha 35, J. M. Kuipers; 3. Ger- ritje 19, J. B. van Dijk. Rubriek 12a. Droogstaande kalvekoeien, 4 jaar en ouder, voor 1 Jan. kalf. 5 prijzen (3 tweede, 2 derde). 2A. Tine VIII, M. J. van der Zijpp; 2B. Mina 63, D. J. Haagsma; 2. Roosjes Froukje 59, P. Buwalda; 3. Metje 19 en Westergea’s Jetske, B. J. Schurer. Rubri k 12b. Droeg tsB’-de kalvekoi ien, jon ger dan 4 jaar, voor 1 Jan. kalf. 6 prijzen (2 eerste, 2 tweede, 2 derde), IA. Tittenser Bertha 4, 3. Dedje 14, J. B. van Dijk; 1B. Dedje 34, L. J. Stellingwerf; 2, Pietje 65, P. Buwalda; 2. Mina 31, S. IJ,. Haagsma; 3. Djoeke 2, A. P. Haytema. Rubriek 13a. Productiekoeien. Minimum op brengst als 4-jarige 250 kg en oudere koeien 275 kg boter in maximaal 360 dagen. 11 prijzen (4 eerste, 2 tweede, 5 derde). IA. Hilarides 12, IB. Kitty 13, S. Tj. Westendorp; IC. Erna 53, S. IJ. Haag sma; 1D. Marijke 4, 2, Astrid 1, 3. The. derde). 1 Anna’s Excellent 1, 2 Roosjes Kroonju weel, 3 Hinke’s Adema, D. J. Haagsma; 2. Dedje’s President, J. B. van Dijk; 3. War kumer Willem II, Wed. D. D. van der Werf; 3, Karel, R. H. Jonkman. Rubriek 4a. Oudere Melke koeien (eental) 6 jaar en ouder. 15 prijzen (6 eerste, 6 tweede, 3 derde). IA. Klaske 21, 1. Anna 27, 2 Aaltje 42, J. B. van Dijk; IB. Kitty 25, 1 Salmonia 7 en Kitty 20, S. Tj. Westendorp; 1. Klaasje 17, 2. Astrid 2, J. P. Kuipers; 2. Trijntje 24, St. B. van Dijk; 2. Marie 6, K. Bakker, Nijhuizum; 2. Victoria 10, 3 Pietje 43, D. J. Haagsma; 2. Erna 36, S. IJ. Haagsma; 3. Bertha VI, Wed. D. D. van 'der Werf; 3. Dedje 19, L. J. Stellingwerf. iets minder in vorm was geweest, dan was de uitslag zeker geen 31 geworden. Sloot jes was steeds weer het struikelblok voor de meermalen gevaarlijke aanvallen van de gasten, maar uiteindelijk stond ook nog van Goslinga succes in de weg. Zelfs een penalty, wegens hands in het beruchte gebied werd fraai door hem gestopt. Een snelle aanval over links bracht Workum het eerste succes. Folkertsma speelde zich handig vrij en plaatste de bal voor het ongedekte doel van Q.V.C. Bennie Wesselius had toen weinig moeite meer om de aanval op de juiste manier af te werken. Enkele minuten later bracht Folkertsma de stand op 20, maar de scheidsrechter ontging blijkbaar het feit dat hij uit buitenspelpositie had gescoord. Q.V.C. bleef hard doorwerken om de achter stand in te halen, maar ze hadden pech. Een harde lage schuiver werd door van Goslinga gestopt, en de lat bracht een keer redding toen Binke al uitgelopen was. Maar het werd toch nog 21 voor de rust. Wel was het geen 18 karaats doelpunt, doch na overleg de grensrechter toch toegewezen. Na de rust verviel Workum weer in zijn oude fout wedstrijd niet ras, i 2. tweetallen, W. Tijsma; 1. en 3. tweetallen, H. F. Kuipers; 2. S. Tj. Westendorp; 3. Tb. Popma, Gaast. Rubriek 19. Ooilammeren, Texels tweetallen. 5 prijzen (2 eerste, 2 tweede, 1 derde). 1. en 2. tweetallen, S. Tj. Westendorp; 1. H. F. Kuipers; 2. W. Tijsma; 3. Th, Popma, Gaast. Rubriek 20. Vee ter opluistering. 17 prijzen (11 eerste, 6 tweede). W ol ve e. 1. Overjaarse ram, Texels ras, H. Wes terhuis; 2. Overjaarse ram, Th. Popma, Gaast. Rundvee: IA. en 2A., vette koeien en 1. Overlo per, Douwe van der Meer; IA. Marijke 1, 1. Anna II en Marijke II, 2. Hinke I en Minnie I, alle vette vaars van Blom’s Slagerij; 1. vette koe, 1. en 2. vette overloper, IJ. de Boer, Gaast; 1. vette koe, R. v. d. Meer; 1. en 2. vette koeien, A. P. Haytema; 1. Boukje, kalf overloper, L. Jellesma; 1. vette koe, K. Pruiksma; 2. Skaei Buringa 227, P. Buwalda.

Friso nl | 1953 | | pagina 1