TJ. ZOETHOUT, WORKUM V K’RANT WORKUMER u WEET WEL Betere groei Blanker vlees Voor herfst- en winterseizoen Beste verdienste Nieuws- en Advertentieblad voorde gemeenten Workum, Hindeloopen en Zuidwesthoek van Friesland IJEME DE BOER, Autoverhuur S.V.W. jaarvergadering met filmvoorstelling WESSAIVEN B. JONGSTRA Dit nummer bestaat uit twee bladen RADIO HINGST uw RADIO EN TELEVISIE S.V.W. AGENDA BEL 306 b. g.382 ELASTA NYLONS „MAISON IRENE" Damesmantels en -japonnen STOFFEN WORKUM, HINDELOOPEN EN OMSTREKEN n Zaterdag 29 september 1956 79ste Jaargang No. 39 KERKDIENSTEN 13 PLAATSELIJK NIEUWS NOARD 69 SPECIALE BEVOEGDHEID der fan en 1.30 ds P. uur mee LAAT Workum, Heidenschap, Nijhuizum, Fer- Van verslagen; berichten enz.' gaarne spoedige opgaaf! Verschijnt eenmaal per week Uitgave van: Fa. T.* Gaastra Bz.' Boekhandel en Drukkerij, Workum Telefoon Redactie en Adm.' 05151-314 Postrekening 82259 Inzending van advertenties uiterlijk donderdagsmorgens Familieberichten desnoods vrjjdagsmorgens voor 10 uur Rubriek 4b. Jongere Melkekoeien, 4 en 5 jaar, geboren na 30 september 1950 en voor 1 oktober 1952 2 eerste en 1 derde prijs IA Wietsche’s Jonker 2, A. Gaastra; 1B Diamantje 7 en 3 Jantje B.A. 4, J. B. van Dijk; (Doopsgez.) Voorm.’ 10.45 uur ds. J. T. Nielsen; Rubriek 4a. Oudere Melkekoeien, 6 jaar en ouder, geboren voor 1 okto ber 1950 3 eerste, 3 tweede en 3 derde prijzen. 1A Klaske 21, 2 Anna 27 en 3 Dedje 25, J. B. van Dijk; IB Jongema Dina, Gebr. Hettinga; IC Wark. Klaske 23, 2 Marijke en Mina 2, 3. Wark. Klaske 22, wed. D. D. van der Werf; 3 Janke 106, P. Buwalda. met en zonder chauffeur VERZORGEN Abonnementsprijs f 1:15 per kwartaal per post f 2.50 per halfjaar Meubelen van Inconé gaan een mensenleeftijd Inconé voor kwaliteit Voordeel en gezelligheid FRÉ DE BOER Meubelhuis Inconé Woensdag 3 oktober a.s. IN HOTEL „DE WIJNBERG” Aanvang 8 uur Workum I—Jistrum I 4.15 uur Q.V.C. 2—Workum 3 vertrek met de trein 14.53 Afd. jeugdvoetbal Workum 1B—Workum 3B 2 uur 1 B in wit shirt Q. V. C; 1 A—Workum 2 A vertrek per trein 16.29 uur reiskosten f 0.60 Oudega 1 B—Workum 2B vertrek per auto 3.30 uur Blijkens publicatie in de Neder landse Staatscourant van 14 augustus j.L, no. 157, is de heer B. Smid, zaak waarnemer en administrateur alhier, ingevolge artikel II, tweede lid, der Wet van 28 juni 1956 (Staatsblad no. 376), door de Minister van Justitie be voegd verklaard tot het opmaken van akten voor de eigendomsoverdracht van onroerende goederen. WORKUM. Naar wij vernemen hoopt het Ned. Herv. Kerkkoor met het Chr. Mannenkoor „Laus Deo” op 2e Kerst dag een concert in de Ned. Herv. Kerk te geven. Op het programma staat het Kerstoratorium „Christus Geboorte” van R. Beintema. Drie jaar geleden .heeft het kerkkoor dit oratorium met veel succes uitgevoerd en ook nu is men druk met de studie bezig. Dirigent B. Sijpersma heeft reeds een contract gesloten met de radio-solist Kees Deenik. Geen onbekende in Workum e.o. Verder zal de componist de pianobegeleioing op zich nemen, en mej. A. Beintema de sopraan-soli. We hopen dat het streven van dirigent en koren met een volle kerk beloond zal worden. Ook Uw adree voor grote en kleinere ritten Rubr ek 3. Kalverslieren, geboren op of na 16 januari 1956 2 eerste, 1 tweede en 2 derde prijzen. 1A Dedje’s President, 2 Klaske’s Pre sident, 3 Anna’s President, J. B. van Dijk; 1B Heidenskipster Nette, J. M. Kuipers; 3 Wark. Bertha’s Alex, D. J. Hingst en P. Westendorp. ZEILWEDSTRIJD Z.V.W. 28 sept. De zeilvereniging „Wor kum” organiseerde zaterdagmiddag nog eens een extra zeilwedstrijd en ze trof fen het in alle opzichten buitengewoon. Het oud-lid, de heer W. Valkema, vroeger te Oudega (W), thans Ameri kaan, verraste de zeilers met zeer fraaie luxe voorwerpen als prijzen. Teen de voorzitter, de heer Schaap, na afloop de prijzen uitdeelde aan de winnaars, welke allen een spannende wedstrijd achter de rug hadden, prees hij zich gelukkig ook aan de goede gever een eerste prijs te kunnen uit reiken. Van de zeven deelnemers in de 16 M2 klasse was Anneke, evenals de vorige week, weer favoriet. Door het eerst de boei te ronden aan het eind van het kruisrak wist dit snelle scheepje een voorsprong te behalen en onbe dreigd te winnen.’ Om de tweede en derde plaats werd fel gestreden door Sam-Sam, Windekind en Markol. Win dekind won de race om deze plaats. Sam-Sam trok zich terug wegens een aanvaring, Markol werd toen derde. De overigen kwamen er ditmaal niet aan te pas. In de ongeregistreerde klasse start ten vier schepen. Dit moest zo door gaan, er zijn nog wel een vijftal van deze scheepjes, welke zeer goed deze wedstrijden mee kunnen zeilen. Uitslag 16 M2 klasse: le prijs Anneke, W. Valk 2e prijs Windekind, S. A. Visser stuurman A. Visser 3e prijs Markol, O. de Roos. 16 M2 ongeregistreerd: le prjjs N.N., stuurman W. Vak ema, Sussex, N.J. (U.S.A.) 2e prijs N.N., P. de Jager Bij goed zeilweer wordt er morgen, zaterdagmiddag, nogmaals een extra zeilwedstrijd gehouden. Rubriek 2. Kalverstieren,’ geboren na 30 september 1955 en voor 16 januari 1956. 1 eerste en 1 derde prijs. 1 Aaltje’s Dorus, E. H. van derGaast; 3 Corrie’s Matador, H. F. Kuipers plannen stien to Molkwerum (Herv.) Voorm; 9 uur en nam. 1.30 uur ds W. L. Dekker Warns (Herv.) Voorm 9 uur en nam 2 uur ds mr Q. Rovers (Doopsgez.) Voorm 9.30 Rinsma—Schipper (Geref.) Voorm 9 uur ds J. Vegh van Andijk. ’s Avonds 7.30 uur ds van Tuinen van Schettens. Rubriek 5. Melke Twenterrieren, ge boren na 30 september 1952 en voor 1 oktober 1953 2 eerste, 2 tweede en 2 derde prijzen IA Aaltje 40, J. B. van Dijk; 1B Jongema Juweeltje 66, Gebr. Hettinga; 2 Klaske 15, K. Bokma; 2 Wark. Bertha 33, wed. D. D. van der Werf; 3Wietsche 18, A. Gaastra; 3 Alle 53, J. Hettinga. KEI RINGSDAG 23 sept. Toen hedenmorgen de eerste beestjes werden aangevoerd, was het zacht, zonnig we r, dus deze dag be coïde goed te wor en. Hoewel met de koffie de lucht vervaarlijk be- (Doopsgez.) Voorm. 9.30 uur ds J. T. Nielsen; Extra collecte voor zen ding. Staveren (Herv.) Voorm. 9.30 uur en ’s av. 7.30 uur ds B. J. Rièmersma ZONDAGSDIENST ARTSEN Workum Van zaterdag namiddags 6 uur tot maandag voormiddags 7 uur W. Magendans Tel; 535 De bekende HOLLANDIA ALLEEN BIJ 2.95 tot en met 5.50 Wij brengen voor ’t a.s. winterseizoen een schitterende collectie Ondanks alle verhogingen, liggen onze prijzen buitengewoon laag. Grote sortering in jerseypakjes, jersey japonnen, jersey blouses en vesten Wij brengen een buitengewone sortering iri voor dames- en kinderkleding Allen naar *t Noard, naar Vertegenwoordiger voor Zondag 30 september 1956 Workum (R.K.) Voorm. 7.30 uur Vroeg mis, 10 uur Hoogmis, ’s Av. 7.30 uur Lof. (Herv.) Voorm 9 uur ds A.’ J. Schnei der van Amsterdam, Jeugddienst, ’s Av 7.30 uur ds D. J. Spaling Advertentietarief: 7 cent per m.m; Adv. van buiten Friesland 9 ct. p. m.m; Contracten volgens algemene regeling (Bapt.) Voorm. 9.30 uur ds G. Visser 11.30 uur Zondagsschool Heidenschap (Herv.) Voorm 9 uur ds D. J. Spaling Nam. 1.30 uur ds A. J. Schneider van Amsterdam; Jeugd dienst. Koudum (Herv.) Voorm.’ 9.30 uur en ,’s av. 7.30 uur ds H. J. van Nie.' (Doopsgez.) ’s Av. 7.30 uur mej. da M. J. van Hamel. (Geref.) Voorm; 9.10 uur Leesdienst Nam. 1.30 uur ds L; G. Rozendal van Heeg Ferwoude (Herv.) Voorm.’ 9 P. E. van Ooyen; Gaast (Herv.) Nam) E. van Ooyen; Hindeloopen (Herv.) Voorm.' 9.30 uur en nam. 2 uur ds H. de Wolf (Doopsgez.) ’s Avonds 7.30 uur ds J. T. Nielsen; L „Och” bigoun hja, „ik soe wol wolle, mar ik sjoch tsjin die boat- reis oan. Ik haw myn bikomst al, as ik fan Staveren nei Inkhüzen moat, lit stean nei Ingelan.” Dat al hoe ’t ik prate en pleitte, it joech my krekt gjin byt, de boat- reis wie en bleau it greate biswier. Doe sei hja: „Mar hwerom geane jo dan allinne net?” Earst hie ik der gjin earen nei, mar op ’t lést, ja doe foei dan it bislüt ik soe der dan allinne mar op óf. Fan myn kant wol in hiele ünder- nimming hwant men sprekt der in tael, hwer ’t ik nou just gjin master yn bin. Doch ik hie nou ienkear a sein en moast dos wol b sizze. Hwer ik hinne soe stie al fêst, mar hoe lang ik fuort bliuwe soe wist ik net. De saek stiet er lykwols sa foar, dat as dizze brief yn ’e FRISO ófprinte wurdt, bin ik op reis. Hwant ik haw it biwiis al yn ’e büse, dat ik de safolste septimber, op de nachtboat de „Duke of ibrk”, hut, nummer safolle, mines neame kin. Al is it dan ek mar foar ien nacht. Ik bin der al hwat nijsgjirrich nei, hoe ’t de kat üt ’e beam sil. Mar miskien hearre jimme letter wolris hwat oer de reis dy’t ik makke haw. FRISO. rok en er in de namiddag flinke mist aken kwamen opzetten, is het de hele dag aangenaam, rustig weer ge bleven, wat vooral bij het vuurwerk goed te pas kwam. Zoals bekend was het aantal vee- inzendingen belangrijk lager dan vo rige jaren, maar alle rubrieken waren toch vertegenwoordigd. Een enkele was zeer matig bezet en ook de kwali teit dienovereenkomstig. Daar stond echter tegenover dat bijvoorbeeld de rubriek 4a: Oudere melkekoeien wel eens twee- a driemaal zoveel nummers had opgeleverd, maar de kwaliteit was ruim voldoende, ja beslist niet min der, volgens één der juryleden, die dit een heel mooie rubriek noemde. Ook de fokclub „De Takomst”, waarvan we de laatste twee jaren niets vernamen, was weer present, ditmaal met acht inzendingen. De jury bestond uit de heren J. N. Wassenaar, Jelsum; R. H. Schaap, Leeuwarden; D. H. Schaap, Leeuwar den; I. H. Boersma, Hartwerd; B. K. Okma, Woudsend; A. T. Hettinga, Cornjum; D. B. Schoustra, Ooster- wierum; N. van der Burg, Jelsum; D. S. Bouma, Tjerkgaast; Th. Jonk man, IJtens en S. C. Kramer, Molkwe rum. Terwille van de plaatsruimte zijn in de prij zenopsomming, die volgt, de hoogste prijzen met IA, 1B, enz. aan gegeven, de eerste prijzen met enkel 1, tweede prijzen met 2 en derde prij zen met 3, terwijl de plaatsnamen woude en Gaast ook telkens zijn weg gelaten, omdat dit in vrijwel alle ge vallen niet tot verwarring zal leiden en trouwens ook voldoende bekend is. De volledige uitslag luidt als volgt: Rubriek 1. Enterstieren 2 tweede prijzen. 2 A Reinalda Anna’s Adema, J. B. van Dijk; 2B Rotterda Antoon 23, H. F. Kuipers; uur Mevr. uur ds Fryske Brief CXLV It is tsjintwurdich al folie de gewoante dat as men fekansje hat, om dan nei it bütenlan to gean. Nou wurdt it jin al tige maklik makke, hwant och men giet mar nei in reisburo of men wurdt lid fan in reis- forieniging. En al sprekt men dan gjin wurd Fransk, Dutsk, Ingelsk of hokfoar taél dan ek, men giet mar op reis. De reislieder soarget foar alles. Ik hie wolris tsjin myn frousein: „Hwat liket it my dochs moai ta en reisgje ek ris nei in frjemd lan ta.” Mar hja hie der net folie mei op. Mar hoe of hwat dan ek, ik hie fan ’t simmer myn fekansje net krije kinnen en sadwaende hie ik dan dos noch in stikmanich frije dagen to goede En om nou fan ’t winter yn ’e hüssitten to gean, fielde ik ek net safolle foar. Derom like it my it béste, nim dy dagen nou mar. Foral om ’t it waer nou noch sa moai wie. Alles byelkoar in skoandere gelëgenheit en gean der in dei manich op üt. Mar hwerhinne? Hiel tafallich wie in freon fan my, nei Ingelan ta wést en it hie him der bjusterbaerlike skoan foldien. Dat ik rekke yn in aide atlas oan ’t sneu- pen, seach de kranten en reisgidsen nei en doe wie myn bislüt nommen, wy soene in reiske nei Ingelan dwaen. Ik oan 't rekkenjfen en siferjen, hwat soks kostje soe en einlings en to ’n léste wie ik safier, de reis soe oangean kinne. I Mar ik bin op ’t lést allinne ek gjin baes, ik moast noch mar ófwacht- sje hwat myn oare helte der fan sizze soe. Ik koe wol plannen meitsje, mar hja moast der har „seine” noch op jaen. Hwant it is sa, der hawwe wolris mear minsken west, dy’t hiene, om nei Ingelan to „farren”. Fiif jier lang hawwe hja hjir gülen en to balten, mar hja binne hjir dochs stykjen bleaun. Op in joun sei ik sa lans myn noas wei: „Hwat soene jo sizze as wy earstdeis ris in deimanich nei Ingelan ta giene. In moaije reis der moat yn dat lan hiel hwat to sjen wêze.” Myn sukses wie net sa great, hwant hja sei oars net as: '„Soa.” Utpraet wie ’k. Mar om 't de oanholder noch altyd wint, bigoun ik der in deimanich letter noch werris oer, en ik krige byt. Sij it dan miskien, hwat wy neame, „ieltsje byt.” „Och” FRISO J 7 J. 7, J.J 11 d-LZj Vlll Ij A Cl

Friso nl | 1956 | | pagina 1