Curiositeiten KRANT WORKUMER *T radio en televisie Nieuws- en Advertentieblad voor de gemeenten Workum, Hindeloopen en Zuidwesthoek van Friesland IJEME DE BOER, Autoverhuur I I I •Ui 1 fa. Westerhuis S Libelle Nylons GAASTRA'S Boekhandel RADIO HINGST uw MDIO EN TELEVISIE BEL 306 b. g.g. 382 Ook Uw adres voor grote en kleinere ritten S.V.W. AGENDA MAISON IRENE RADEX] ZATERDAG 7 DECEMBER 1957 80ste JAARGANG No 50 C.B.T.B: NOARD 69 met en zonder chauffeur 25 en mee tot H. LAAT VERZORGEN DE BEKENDE UIT HET VERLEDEN EEN DRIELING GEDOOPT ME- Uw adres voor Advertentietarief: 7 cent per m.m: Adv. van buiten Friesland 9 ct. p: m.m; Contracten volgens algemene regeling (Bapt.) Voorm. 9.30 uur ds G. Visser 11.15 uur Zondagsschool Van verslagen; berichten enz.' gaarne spoedige opgaaf! Telefoon Redactie en Adm. 05151-314 Postrekening 882259 Junioren: Workum 2 A— Bolswardia 1A 3—0 Sud 72—74 Abonnementsprijs f 1.25 per kwartaal per post f 2.75 per halfjaar ZANGUITVOERING IN DE GEREF. KERK Ferwoude (Herv.) Voorm. 9 uur ds P. E. van Oojjen. NOGMAALS FEEST IN HET TEHUIS ZONDER NAAM -- Het St. Nicolaasfeest werd dit jaar in het Tehuis voor ouden van dagen met dubbele vreugde gevierd. Bij mon de van de voorzitter van het Mannen koor „Laus Deo”, de heer van Brug, werd vorige week het saldo van de opbrengst, van de televisieaktie over gedragen aan de vader van het Tehuis met de opdracht dit te besteden voor een extra verrassing, bijv, bij de St. Nicolaasviering. Bij een ingesteld on derzoek is namelijk gebleken, dat alle bewoners, zonder uitzondering, nog steeds in het telkenjare terugkerende bezoek van St.’ Nicolaas geloven. We WORKUM. Met ingang van 1 janu ari a.s. is benoemd tot onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, de heer J. Otter te Haskerdijken. Staveren (Herv.) Voorm. 9.30 uur ds B. J. Riemersma Nam. 2.15 uur ds B. J. Riemersma H. Doop Uit het doop- en trouwboek van Tzum (Fr.) willen dit ook wel graag zo laten blij ven en dat vader Boonstra deze op dracht van „Laus Deo” met zeer veel genoegen op zich nam, behoeft geen nader betoog. Verlangens mochten ken baar gemaakt worden en het gevolg was dat er cadeautjes, zoals kop en schoteltje, eau de cologne en dergelijke, voor de dames en voor de heren tabak, sigaren en cigaretten etc, aangebo den werden. Het bedrag dat nog be steed kon worden was f 59.35. Voor de .nodige boterletters werd weer door het bestuur van het Tehuis gezorgd. Nog kan worden vermeld dat de te- levisie-uitzendingen geweldig in de smaak vallen. Bijna iedere avond wor den de programma’s gevolgd, hetgeen tot gevolg heeft dat de oudjes maar laat op bed komen en ’s morgens moei lijk te rissen zijn. Thans is er echter een overleg gaande om de tijd van op staan naar een later uur te verschuiven SINT NICOLAASFEEST S. V. W. Maandagmiddag heeft de S.V.W. jeugd in „Ons Gebouw” het Sinterklaas feest gevierd. Tevoren maakte de goe de Sint een ritje door onze stad, Deze rit trok veel belangstelling, temeer door de toepasselijke muziek, die de komst van de Sint aankondigde; In ,Ons Gebouw” heette de heer Stam de Sint en z’n knecht hartelijk welkom, nadat de kinderen de Sint luide hadden toegezongen.' De jeugd werd getracteerd op choco lademelk met speculaasjes en enkele le prijs 2e prijs 3e prijs Tot 15 dec; a.s. bestaat de gelegenheid voor Jun. B leden zich op te geven voor de vakantie trip naar Apeldoorn. Aan gifte bij het jeugdbestuur. Afd. Gymnastiek Maandag 16 en donderdag 19 de cember Vaardigheidsproeven PLAATSELIJK NIEUWS per doosje f 1 65 verkrijgbaar in „Den 17 Maart 1743 heeft Lyckle Atzes zijnde opzigter bij de mo len zijn drie in eener dragt ge- boorene jonge zonen laten doo- pen genaamt SADRACH, SACK en ABEDNEGO”: Meubelen van Inconé gaan een mensenleeftijd Inconé voot kwaliteit Kooi ct cel en gezelligheid FRÉ DE BOER Meubelhuis Inconó sportieve jongelieden toonden aan Sinterklaas hoe goed ze wel gymnas tiek konden doen. Er valt voor Piet in dezen nog heel wat te leren. Gelukkig stonden er maar enkele stoute kinde ren in „het grote boek” en dat de Wor- kumer meisjes niet bang zijn toonden, ze, hoewel aarzelend, door Zwarte Piet een zoentje op z’n wang te geven.1 ’n Hele prestatie! De heer Schaap vertoonde natuur lijk weer enkele films. Deze keer een paar gezellige en tevens leerzame die renfilms, die wel in de smaak vielen. Alle kinderen kregen een versna pering mee naar huis en natuurlijk wer den Sint en Piet hartelijk bedankt voor hun komst. De wens werd uitgesproken dat dit feest volgend jaar herhaald mocht worden; Inzending van advertenties uiterlijk donderdagsmorgens Familieberichten desnoods vrijdagsmorgens voor 10 uur Gaast (Herv.) Nam. 1.30 uur ds Feen- stra van Wons Hindeloopen (Herv.) Voorm. 9.30 uur ds H. de Wolf, ’s Av. 7.30 uur dsH. de Wolf; Oecumenische dienst (Doopsgez.) ’s Av. 7.30 uur Oecume nische dienst in de Herv. kerk Koudum (Herv.) Voorm. 9.30 uur ds H. J. van Nie ’s Av. 7.30 uur ds W. L. Dekker van Molkwerum. (Doopsgez.) 's Av. 7.30 uur mej. da M. J. van Hamel (Herv.) Voorm. 9.30 uur ds H. H. Tulp ’s Av. 7.70 uur ds D. J. Spaling (Doopsgez.) Voorm. 9.30 uur mej. da. M. J. van Hamel 11.15 uur Westhill Zondagsschool (Geref.) Voorm. 9 uur en nam. 2 uur ds J. G. Adema van Rotterdam. BURGERLIJKE STAND Gemeente Workum Van 28 november—5 december 1957 Geboren: Johannes Antonius Maria, zv. Tjebbe Westendorp en Maria Jo hanna Catharina Pas; Rigtje, dv Pieter Raadsveld en Trijntje Westra; Ondertrouwd: Tjibbe van den Akker, 26 jaar, en Willemke Feenstra, 22 jaar, beiden te Workum; Gerrit Zeilstra, 54 jaar, te Workum en Pietje Gerbranda, 51 jaar, te Menaldum. Gehuwd: Cornelis Luiken, 27 jaar, te Heerhugowaard en Ida Ketelaar, jaar, te Workum. Overleden: Geen.' gemeente Hindeloopen maand november 1957 Geboren: Leo zv Cornelis Pruis Alberta Geertruida Vos (10 nov.); Frans Foppe zv Sijtze de Vries en Jitske Du- houx (10 nov.). Gehuwd en overleden: Geen.' OPTREDEN NEDERLANDS KAMERKOOR Er wordt wel eens geklaagd, dat de Zuidwesthoek „achtergebleven ge bied” is, waardoor de bevolking o.a. ook teveel verstoken blijft van waarde volle uitingen der kunst. De laatste tijd komt daarin gelukkig geleidelijk wat verbetering, vooral op muziekge bied. Een bewijs daarvan is nu weer het concert, dat aanstaande maandag avond in de gereformeerde kerk te Workum zal worden gegeven door het Nederlands Kamerkoor onder leiding van Felix de Nobel. Met steun van het provinciaal be stuur geeft dit tot in het buitenland bekende koor telkenjare in Friesland drie concerten; Aangezien de aanvraag om een dergelijk concert steeds groot is, mag het een buitenkansje worden genoemd, dat het de Stichting „Suder- goa” gelukt is een van deze drie con certen in de Zuidwesthoek te krijgen.' Op de bevolking van de Zuidwest hoek rust nu o.i. ook de gemeenschap pelijke plicht, dat de kerk te Workum maandagavond tot de laatste plaats be zet is. Het mag namelijk niet zo zijn, dat er straks gezegd wordt: „Die Zuidwesthoekers klagen wel, maar laat ze eerst maar eens voldoende be langstelling tonen voor iets goeds, dat hun, ondanks de hoge kosten, voor weinig geld geboden wordt.” De kans, dat het Nederlands Kamer koor direct weer in de Zuidwesthoek zal optreden, moet niet groot worden geacht. Dat zij dus door de liefhebbers van goede muziek en dat zijn toch in ieder geval de leden van onze tal rijke koren en korpsen worde ge grepen. Doordat er een extra bus naar Workum rijdt, wordt een bezoek aan dit concert al erg gemakkelijk gemaakt Programma zaterdag 7 december 1957: Senioren: H.J.S.C. 1—Workum 1 Vertrek 1.30 uur per bus IJ.V.C. 1—Workum 2 Vertrek 1.30 uur per bus Makkum 2—Workum 4 Vertrek 1.45 uur per auto Junioren: Workum 1 A—Dr. Boys 1A Aanvang 2.30 uur Eerst trad de zangvereniging op met een tweetal nummers van de heer R. Beintema, n.l. „Liefste Jesu soet” en „Hosanna”. Deze werden beide op goede wijze vertolkt. Hierna trad het jeugdkoor naar voren voor de Cantate waarin zo’n mooie sopraan en alt-solo voorkwam. Deze werd op zeer verdien stelijke wijze uitgevoerd en voor de solo’s niets dan lof. Het decor met veel bloemen werkte hier stellig aan mee.' Het publiek heeft dan ook wel kunnen genieten van de mooie kinderstemmen.’ Ook de enkele jongens lieten hun par tij goed uitkomen. De verschillende du etten waren eveneens bijzonder goed geslaagd; Tenslotte zong het grote Koor nog twee nummers, n.l; Sonet” en „Her dersfluit”. Ook dit wera knap weerge geven. De heer Pruiksma zorgde voor enige afwisseling met een paar mooie orgelnummers.' x De beide jeugdige solisten mochten na afloop een bloemenhulde in ont vangst nemen, wat ze zeker wel had den verdiend. De directeur kon dan ook op een zeer geslaagde avond te rugzien en we hopen ze eerlang weer eens te mogen beluisteren. Jammer dat de kerk niet geheel bezet was, doch dat was juist in deze week ook niet te verwachten; Tegen half elf sloot de voorzitter deze avond met dankgebed^' Er zij nog vermeld, dat het grote koor zowel als de kinderen zich allen in uniforme kleding hadden gestoken, wat een mooi geheel gaf. KERKDIENSTEN Zondag 8 december 1957 Workum (R.K.) Voorm. 7.30 uur Vroeg mis, 10 uur Hoogmis, ’s Av. 7.30 uur Lof. Molkwerum (Herv.) Voorm. 9.30 uur ds W. L. Dekker Nam. 2 uur ds H. J. van Nie van Koudum.' Warns (Herv.) Voorm. 9.30 uur en nam. 2 uur ds mr Q. Rovers. Uitslagen zaterdag 30 nov. 1957: Senioren: Workum 1—V.V.T. 1 5—1 D.O.G.—Workum 2 4-1 ZONDAGSDIENST ARTSEN Workum Van zaterdag namiddags 6 uur maandag voormiddags 7 uur W. Magendans Tel. 535 ALLEEN BIJ 2.95 tot en met 5.50 2 dec. Hedenavond had in de Geref. Kerk een zanguitvoering plaats van „Zingt den Heer met medewer king van de jeugdkoren uit Koudum en Workum; De leiding berustte bij de heer H. van Rijs, die opende met Ps. 81:1—2 en gebed. In zijn openingswoord prees de voorzitter het in studie nemen van de „Bloemen Cantate”, uit te voeren door de beide jeugdkoren. Hij hoopte dat hiervan door het publiek volop mocht worden genoten; De directeur, de heer J. Hoekstra, gaf voor het begin een uiteenzetting van de inhoud van dit stuk* ledenvergadering „Z.V.W.” Op de ledenvergadering van de zeilvereniging Workum was de op komst zeer bevredigend. Medegedeeld werd dat op verzoek van de 16 M2 groep „Hendrik Bulthuis” een voorstel bij de N.N.W.B. ingediend zal worden om opnieuw een lijst van A.-zeilers in de 16 M2 klasse samen te stellen. 1 De vergadering van de N.N.W.B. zal wegens omstandigheden ditmaal in januari inplaats van in december wor den gehouden; De heer R. J. van Wieren werd,her kozen als bestuurslid, in de plaats van de heer J. de Groot, die wegens ver trek als bestuurslid had bedankt, werd gekozen de heer J. H. de Vries. Vervolgens werden door de voorzit ter, de heer H. S. Schaap, de winnaars in het afgelopen seizoen hartelijk ge lukgewenst met hun behaalde succes sen. Niet minder dan 22 prijzen, waar- 'onder een hoofdprijs en een wisselprijs werden door de leden van de „Z.V.W.” tijdens de Sneek-week behaald. Hierna werden de prijzen van de on derlinge serie wedstrijden aan de win naars uitgereikt; 16 M2 klasse: le prijs plus wisselbe- ker Arcus Pluvius, R. J. van Wieren; 2e prijs: Sam-Sam, Fr. Robijns; 3e prijs Windekind, S. A. Visser. 16 M2 klasse (ongeregistreerd) le prijs Piacco, P. de Jager Molkwerum; 2e prijs Imi, S. Valkema Oudega (W.); Gemengde klasse: le prijs Fliereflui ter, J. de Groot Sneek De wisselbeker, destijds aangeboden door de firma’s Gielstra en Fré de Boer, werd nu definitief gewonnen door Arcus Pluvius. Bij de N.N.W.B. zal als wedstrijddata aangevraagd worden 19 en 20 juli. Verder zal er bij de 16 M2 club „Hen drik Bulthuis” een verzoek ingediend worden om de jaarlijkse reünie van 16 M2 zeilers in 1958 in Workum te hou den Het ligt in de bedoeling om dan op 19 juli ’s avonds nog een gezellige bijeenkomst voor de zeilers te organi seren. Op de vergadering gaven zich een 9-tal leden als lid op van de 16 M- club, zodat Workum thans vertegen woordigd is met 14 leden; De jaarlijkse feestavond zal gehouden worden op 15 januari a.s. Tenslotte vertoonde de voorzitter nog een reeks kleurenfoto’s over de watersport etc; voor een dankbaar pu bliek; Op 27 nov. hald de C.B.T.B. ófd. Warkum har earste gearkomste dizze winter. Nei iepening mei gebet en skriftlêzing hjitte de foarsitter de oan- wêzigen hertlik wolkum, bynammen de spr. H. W. Hielkema fan Harich. It tal oanwêzigen wie net sa great, dit spyt de foarsitter ek al mei omdat it ünderwerp wol aktueel is:„Opskipe mei it lanbouskip?’ Hjir wurdt folie oer praet en men heart folie krityk; hwer- om der nou net mei to kommen op it juste plak: de eigen organisaesje, hwant dan is der kans better ynljochte to wurden en de mieningen to üterjen en nei trochpraten sa nedich to prebear- jeh de winsken middels haedbistjüren en sa, hearre to litten en klam by to Jizzen|J Nei lêzing fan ’e oanteikens foarige gearkomste, bihanneljen fan ynkom- men stikken, bistjürsstimming mei üt- slach dat J. S. Bokma yn it bistjür kaem, wie it wurd oan ’e sprekker. Dizze sei folie oer ’e gong fan saken yn it lanbouskip en joech in oersjoch fan it folie wurk dat dien waerd, foar- al ek it oerliz mei it regear en dan is it wol sa, dat net al üs rjuchtfeardige winsken foldien binne, dochs stiet fêst dat er folie birikt is. Ek finansjeel giet it oer frij greate bidragen. Sprek ker mient dan ek dat wy net sizze kin- ne dat wy opskipe sitte mei it lanbou skip, al wol dat net sizze dat wy fol dien binne. Al hielendal net; wy hiene üs it faken wolris in bytsje oars foar- steld. De bidragen dy 't foar ’t lanbou skip opbrocht wurde moatte, binn’ net om ’e nocht. Peadagogysk is it minder just yn ienkear foar twa jier hefflngs op to lizzen, mar omreden de S.E.R. net goedkarre woe de öftrek op hef fing fan in diel fan ’e kontribüsje foar de stansorganisaesje en palang er dan gjin ütspraek is fan ’e hege rie, hie men mei it ynfoarderjen fan ’e heffing oer 1956 hjir op wachte. Sa gau dizze kaemen. hwerby óf trek goedkard waerd, binne de kwitansjes yn sé gien en omdat it ündertusken al simmer 1957 wie, is foartdaliks infoar- loapige heffing oer 1957 oplein, om reden ek it lanbouskip net sünder kasjild kin; oars moat dit foar hege rinte liend wurde. As oer 1957 ek öf trek komt sit noch yn ’e pleit; ik ha noch wol hoop, seit sprekker. Op dit komme folie fragen en op- merkings, hwerop spr. noch wiidwei- dich yngiet. Der meij sein wurde dat mei dit allegear in learsume bihanne- ling oer it lanbouskip jown waerd, hweryn de problemen düdlik steld wiene. Spr. trunet oan efter eigen organisaesje en it lanbouskip to stean en hjir oan mei to wurkjen en sa mei- inoar it agrarysk bilang to tsjinnen. Dit kostet jild, mar spr. is er fan oer- tsjüge it komt er goed wer üt. Hjimei waerd bisletten ta it bisyk- jen fan ’e proefboerkerij fan ’e C.B.T.B. op Selmein by Oerterp. Underskate oanwêzigen joegen har hjirfoar op, sa- dat dit oangiet. It bistjür sil ditfjirder regelje. Binne der mear leden dy ’t mei wolle, dan moatte se dit efkes sizze by in bistjürslid en se hearre der wol mear fan. Trije fraechpunten sille dizze winter bihannele wurde. Hjir binne kommis- jes foar oanwiisd. Fjirder waerd praet oer it greate oer skot büter. Kin it fetgehalte yn ’e kon- sumpsjemolke net heger? sa waerd frege. Hwerom moat yn üs lan dit ge halte sa folie leger as yn oare lannen? Forheegje dit mei in heal-, noch better in hiel presint, waerd der sein, dan wurdt dit oerskot sa great net wer. Besletten waerd dizze saek to brin- gen by it provinsiael bistjür, om sa oan to trünjen eat yn dy rjochting to dwaen; Ek waerd öfpraet tonei de gearkom ste op ’e ütskreaune tiid to begjinnen Leden wurkje hjir ta mei troch dan ek oanwêzich to wêzen. Mei tankbea waerd dizze moaije gearkomste biein- dige; SCHUTJASSEN 2 december. Voor de schutjas partijen is deze winter een geanimeer de belangstelling, maar wanneer in het St. Jozeph-lokaal de kaarten rond gaan, is de deelname vaak het dubbele of veelvoudige van wat anderen best noemen. Zo waren er ditmaal ongeveer 80 personen, die in een gezellige wed strijd om de zeer begerenswaardige vleesprijzen streden. De-winnaars start ten goed in de decembermaand, wan neer het met de smulpartijen haast niet op kan. De uitslag was: H. Minnema—J. Ketelaar Joost Siemensma—G. Bouma B. Eiling—Jouke Bouma Auke Brouwer—Th. Westendorp le tr.pr; Piet O. Veldman—J. Sikma 2e tr.pr. L. v. Poelje—L. v. d. Pal le poedelpr. Zeinstra—Sible Westendorp 2e Verschijnt éénmaal per week Uitgave: Fa T. Gaastra B.zn Drukkerij en Boekhandel - Workum Heidenschap (Herv.) Nam. 1.30 uur ds H. H. Tulp (Geref;) Voorm. 9.10 uur Leesdienit Nam. 1.30 uur ds Overdulve van He- melum; I

Friso nl | 1957 | | pagina 1