ERFSK1P WORKUMER KRANT Nieuws- en Advertentieblad voor de gemeenten Workum, Hindeloopen en Zuidwesthoek van Friesland fa. Westerhuis IJEME DE BOER, Autoverhuur met en zonder chauffeur Libelle Nylons radio en televisie Dit nummer bestaat uit twee bladen B. JONGSTRA Zaterdagmiddagvoetbal „MAISON IRENE” Wij brengen voor de Sinterklaas een buitengewone collectie geschikte cadeaux o.a. O BEL 306 b.g.g. 382 S.V.W. AGENDA RADIO HINGST uw HM10 EN TELEVISIE No 47 ZATERDAG 22 NOVEMBER 1958 81ste JAARGANG OFFICIËLE MEDEDELINGEN WARKUMS GRAFRECHTEN WORKUM, 3 nofvembier 1938 PLAATSELIJK NIEUWS uur VOETBALNIEUWS mee BURGERLIJKE STAND de competitie Gemeente Workum van 13 t/m 19 november 1958 Zie verder onze speciale St. Nicolaas etalage bij 4—8 4— 7 5— 6 4—5 6— 3 4— 2 5— 1 Telefoon Redactie en Adm. 05151-314 Postrekening 882259 Van verslagen,' berichten enz. gaarne spoedige opgaaf! Leeuwarden te Workum Overleden: Geen Abonnementsprijs i.25 per kwartaal per post f 2.75 per halfjaa. 1— 2 3—2 2— 4 Burgemeester en wethouders van Workum, J. RUSSCHEN De secretaris, VAN DER GOOT ZONDAGSDIENST ARTSEN Workum Van zaterdag namiddags 6 uur tot maandagmorgen 7 uur S. J. Oudeboon - Tel. 234 Competitiestanden t.m. 8 nov. 6-10 6-10 7-9 6-6 6-3 4- 2 5- 0 6—10 5-9 5-5 3- 2 4- 2 2— 0 3- 0 DE BEKENDE ALLEEN BIJ 2.95 tot en met 5.50 r Jun. A kl. 1 O. N. S. Workum Blauw Wit Lw. Zwaluwen Dr. Boys Q. V. C. Zeerobben Hark. Boys 6—12 6-8 5- 6 6- 6 4- 5 5— 3 4-2 3-0 Workum IB—Q.V.C. 2B Slid 72-74 Uw adres voor GeborenGeen Gehuwd Titte Dijkstra, 26 jaar te en Eike Walthuis, 25 jaar Meubelen van Inconé gaan een mensenleeftijd Inconé voor kwaliteit ISoordeel en gezelligheid FRÉ DE BOER Meubelhuie Inconé Klaprooscollecte De collecte van het Oorlogs- gravencomité, bekend onder de naam klaprooscollecte, heeft hier opgebracht f 89.42, waarvoor de Ulo-leerlingen de meeste dank toekomt, omdat zij er met de inzameling ook enige vrije tijd aan offerden. Workum 1B Bakhuizen 1B Q. V. C. 1 Oeverzw. 1 Workum 2 Balk 1 Q. V. C. 2 Balk IA Oeverzw. IA Balk 2A Bolswardia IA Woudsend IA Workum 2A S. D. S. IA uur ds P. E. uur ds D. J. uur ds H, H. damesvesten en pullovers, kindervesten en pullovers, dames terlenka rokken 35.00 26.50 21.00, maten 38—46 Hollandia dames en heren ondergoederen in wol en halfwol, de bekende Hollandia sokken in wol en nylon 3.00, dames en heren zakdoeken los en luxe verpakking Ook Lw adret voor grote en kleinere ritten NOARD 69 WORKUM. De collecte van de V. H. V. (Vrouwelijke Hulpverlening in Friesland) heeft in ons stadje, Hei denschap en omstreken f 256.50 opge bracht. Door een 21 overwinning op Q.V.C. heeft Workum zich voorlopig weer op de bovenste plaats van de ranglijst genesteld. De wedstrijd in Staveren, waar al dagenlang van tevo ren over gesproken was, heeft ons niet veel aantrekkelijks laten zien. Het was binnen de lijnen een zenuwachtig heen en weer getrap van de bal en wij heb ben nog nooit een wedstrijd gezien, waar zoveel ingooi-ballen moesten plaatsvinden. Geen van beide partijen is ook maar even in zijn spel geweest. Het begin was direct al anders dan anders, doordat er geen scheidsrechter kwam opdagen. Toevallig was een ou de rot in het vak aanwezig, en wel de heer P. Hartkamp uit Sneek, die direct bereid was te fluiten. Hij heeft zich prima van zijn taak gekweten en ach teraf gezien is het misschien nog ge lukkig geweest dat hij deze wedstrijd heeft geleid, want het was geen ge makkelijke taak, vooral omdat het pu- Yn bannen fan sérovers III Op de 23e aug. 1641 komme der in stikmannich minsken op de siktary yn Warkum byelkoar. It binne for- tsjintwurdigers fan de magistraet, de Herfoarmde (grifformearde) tjserke, de Menniste gemeente en de Roomsk Katholike tsjerke. Hwat is der n.l. oan de han? De soan fan Oene Sippes, Douwe, dy’t séman is, hat sa ünfortünlik west op ien fan syn reizen nei südlike kon- treien yn hannen fan Tunesyske sé rovers to fallen en sit nou as slaef yn it fiere Tunis, op de Noard-Afrikaenske kust, opsluten. Op de iene of oare wize is dat yn syn wenplak Warkum bikend wurden en nou is elk yn ’e skrep om in meiboarger wer los to keapjen. Hoe lang Douwe der al sit en hoefolle jild der krekt op it kleed lang bij zich houdt. Door sneller aan vallen komt er meer verrassing. De taktiek van onze voorhoede was beslist slecht. Men opereerde bijna steeds met zijn vijven op één lijn. Hierdoor kwam het dat het middenveld vaak zoek was, ook al omdat Glashouwer zijn handen vol had aan Mulder. In deze wedstrijd had Workum beslist moeten spelen met drie aanvalspunten. De eerste helft van de competitie zit er nu haast op. Er rest ons alleen nog de uitgestelde wedstrijd tegen Drogeham. Jongens van Workum, wil len jullie ook in de tweede helft van de competitie wat bereiken, kom dan be slist allemaal eens per week op de training. Men kan dan zijn lichamelijke conditie op peil houden, men kan dan eens bespreken te taktiek van het voet ballen en men kweekt de zo noodzake lijke kameraadschap. Jongens, doe je best 1 Zondag 23 november 1958 Workum (R. K.) Voorm. 7.30 uur uur Hoogmis, *s av. Hierbij wordt ter openbare kennis gebracht, dat gedurende de maand november gelegenheid bestaat om de rechten voorde zgn. eigen graven ter secretarie te voldoen. Nadien zullen deze rechten, vermeerderd met incasso kosten, per postkwitantie worden ge- ind. Advertentietarief: 7 cent per m.i Adv. van buiten Friesland 9 ct.' p: r Contracten volgens algemene regeling Inzending van advertenties uiterlijk donderdagsmorgens Familieberichten desnoods vrijdagsmorgens Voor 10 uur 3e kl. c. O. N. S. 5 Workum 3 Oeverzwaluwen 2 Balk 3 Woudsend 2 Workum 4 Makkum 2 Uitslagen zaterdag 15 nov. Q. V. C,Workum WoudsendWorkum 2 Makkum 2Workum 3 Workum 1AHarkemaboys 1A 23 3 13—1 komme moat, witte wy net, mar de famylje kin it losjild grif net allinnich opbringe. Der moat dus help komme wol men Douwe soun en wol yn Warkum werom sjen. En dy help komt d’r. De boppeneamde mannen binne n.l. op de siktary gearkommen om elk üt namme fan syn tsjerke of de oerheit in gelikens part oan jild ta to sizzen. Men harket der effen fan op, dat elk foar likefolle goed seit. Dat moat dochs foar it iene folksdiel in folie swierder bilesting wêze as foar it oare Nou is it wol bikend, dat de Men nisten, hoewol lyts yn tal, ta it rykste part fan de boargerij hearden, mar foar de Roomsken moat it offer dochs folie swierder west hawwe. Op dy manear soe f 800.- (d. i. 4 x f 200.-) opbrocht wurde. Nou is biloaven makliker as dwaen en it sprekt fansels dat de broers en susters fan Douwe, dy’t it jild as by- drage yn de lospriis tasein wie, ek graech festichheit hawwe woenen, dat it jild der komme soe. En nou léze wy fierder yn it offisjele stik der 't alles yn biskreaun stiet, dat de bop peneamde persoanen harren persoan- lik boarch stelle! Hja sizze ta it jild ,,tot rantsoen van Douwe Oenes, aen syn vrienden boven genoemt, op te bren gen, voldoen ende te betalen soo haest als van syn verlossinge en rantsoen wisselbrief overgecomen sal sijn, waer voor de respective comparantie (bij eenkomst), bovengenoemt, elck voor de somma, voren verhaelt, hun heb ben uit haer eygen name sterck ge- maeckt ende borge gestelt, sulx doende door cragte deses onder hypoteecq van hare respective eygene goederen, roe rend ende onroerend It duorre grif noch al in skoft foar dat it birjucht fan it yn frijheit stel len fan Douwe kaem, hwant pas yn jannewaris 1643 wurde de bidragen neffens ófspraek bitelle. Letter meat (misschien oorzaak training en concen tratie S. de Vries, die begon als rechtsbuiten en deze plaats al spoedig ruilde met rechtsbinnen Zijsling, heb ben wij ook wel eens beter gezien. Technisch en taktisch een van de beste spelers, maar vandaag met te weinig vechtlust. Hans Zijsling die op de rechtsbuitenplaats speelde, werd te weinig in het spel betrokken bijna al les ging over links. Toch heeft hij goed gespeeld en door zijn doorzettingsver mogen kwamen wij aan de eerste goal. Zijn Zuid-Amerikaans temperament heeft de scheidsrechter in deze wed strijd wel enkele grijze haren bezorgd, temeer daar hij de Hollandse taal nog niet machtig is, en wat er tegen hem gezegd wordt niet kan verstaan. Mis schien gelukkig voor hem, dat de scheidsrechter zijn Spaanse woorden ook niet thuis kon brengen. B. Faber speelde zoals wij van hem meestal ge wend zijn. Hij bleef iets beneden zijn gewone vorm en was over het alge meen te rustig. Een beetje Spaans temperament en Benny zou een prima kracht zijn voor de S.V.W. D. Dijk stra vonden wij in deze strijd de beste man. Jammer dat hij steeds de bal te Verschijnt éénmaal per week Uitgave: Fa T; Gaastra B.zn Drukkerij en Boekhandel - Workum Vroegmis, 10 7.30 uur Lof (Herv.) Voorm. 9.30 Spaling. ’s Av. 7.30 Tulp Voorm. 11.15 uur Zondagsschool in Ons Gebouw en Kerk (Doopsgez.) Voorm. 9.30 uur mej. da M. J. van Hamel Voorm. 11.15 uur WesthilFKinder- dienst (Geref.) Voorm. 9 uur en nam. 2 uur Prof. dr. A. D. R. Polman van Kampen (Bapt.) Voorm. 9.30 uur ds G. Vis ser Voorm. 11.15 uur Zondagsschool Beth-El in lokaal Rehoboth Heidenschap (Herv.) Nam. 1.30 uur ds D. J. Spaling (Geref.) Voorm. 9.10 uur Leesdienst Nam. 1.30 uur ,ds Overdulve van Hemelum Ferwoude (Herv.) Nam. 1.30 uur ds Grolle van Utrecht Gaast (Herv.) Voorm. 9 van Ooijen Hindeloopen (Herv.) Voorm. 9.30 en 'sav. 7.30 uur ds H. de Wolf (Doopsgez.) Geen Dienst Koudum (Herv.) Voorm. 9.30 uur ds Blauw van Hamilton (Canada) Nam. 2 uur ds H. J. van Nie, Doopdienst (Doopsgez.) ’s Av. 7.30 uur mej. da M. J. van Hamel. Collecte voor het Onderhoudsfonds Molkwerum (Herv.) Voorm. 9.30 uur Eerw. Heer D. R. Lammertsma van Sneek. Nam. 2 uur ds W. L. Dek ker Warns (Herv.) Voorm. 9.30 uur en nam. 2 uur ds mr Q. Rovers Staveren (Herv.) Voorm, 9.30 uur en nam. 2.15 uur ds B. J. Riemersma (Doopsgez.) Voorm. 10.45 uur dr J. S. Postma van Warns Programma zaterdag 22 nov. Senioren.: Workum 2H. J. S. C. 1 2.45 uur Oeverzwaluwen 2—Workum 3 Vertrek 2 uur Makkum 2Workum 4 2 uur Junioren: Balk 1 BWorkum 2 B LAAT VERZORGEN bliek nogal roerig was en stellig geko men was om sensatie. Door zeer streng en resoluut optreden van de scheids rechter kwamen er gelukkig geen inci denten voor. Over de wedstrijd zelf kunnen wij kort zijn. Q.V.C. nam ongeveer vijf minuten voor rust de leiding met een goed doelpunt. Doch nog voor de thee wist Workum het juiste antwoord te vinden, want na een goede voorzet uit moeilijke positie van r.buiten Zijsling, kopte D. Dijkstra in. 11. Na de thee weer hetzelfde spelbeeld. Hoewel de aanvallen van Workum misschien iets talrijker waren dan van de gastheren, zat er geen gevaar in deze doorzichtige aanvallen, en de robuste verdediging van Q.V.C. wist hier dan ook wel raad mee. Toen iedereen al vrede kon ne men met een verdeling der punten, ge beurde het vier minuten voor het einde van de wedstrijd dat na een snelle aan val over links Durk Dijkstra in vrije positie kwam en de bal keihard in de touwen joeg. 12. Wel probeerde Q.V.C. in de resterende minuten de stand nog op gelijke voet te brengen, doch de verdediging met de keeper aan het hoofd stond als een rots. Er kwam dan ook geen verandering in de stand en Workum mocht twee kostbare puntjes mee naar huis nemen. Als wij nu even de spelers onder de loupe nemen, dan kunnen wij zeggen, dat Miedema zijn doel prima heeft ver dedigd. Wij zagen hem eenmaal een fout maken door niet tijdig uit te lopen. Zijn plaatsen (het zwakke punt) was ook in deze wedstrijd niet best. De beide backs, Kuipers en Wiersma, wa ren beslist goed te noemen. Het plaat sen van Kuipers kon nog wel iets beter. Wiersma moet nog iets wennen in de verdediging. Wij zagen een paar maal dat hij te gemakkelijk gepasseerd werd door te hard op een tegenstander toe te lopen. Met een klein tikje werd hij dan gemakkelijk gepasseerd. Een beet je meer beheersen in dergelijke geval len ditzelfde geldt ook in mindere mate voor Kuipers. Spil Boersma heeft ook in deze wedstrijd weer bergen werk verzet en toch vonden wij hem niet zo betrouwbaar als anders (zenu wen??). Een paar terugspeelballen op de doelverdediger mislukten ten de le. Ook kan hij het maar steeds niet laten om te ver naar voren te gaan, waarschijnlijk bedoeld om onze voor- waartsen te laten zien, dat er aange pakt en gewerkt moet worden in der gelijke wedstrijden. Van de kanthalfs vonden wij Smedinga de beste. Zeer harde werker, met technisch nog enkele tekortkomingen. Vooral het plaatsen laat veel te wensen over. Glashouwei daar en tegen is technisch beter, doch hij heeft het bezwaar, dat hij teveel éénbenig is en daardoor de bal vaak te lang bij zich moet houden om hem voor de goede voet te krijgen. Hij moest iets van het temperament van Siebe over kunnen krijgen, want die heeft soms wel iets te veel van dit goede. Toch is Glashouwer een zeer nuttige speler, want zijn gemakkelijke lange trappen stichten soms veel verwarring in de vijandelijke achterhoede. De voorhoede bleef in deze wedstrijd be slist onder de maat. Van onze schutter Boersma, die de laatste wedstrijden prima op dreef was, ging vandaag wei nig uit. Zagen wij in de laatste wed strijden dat verschillende snelle sprin ten met een tegenstander meestal in zijn voordeel werden beslist, vandaag stond hij als aan de grond genageld iff .1. x 4 i 1 - i - - - ui s

Friso nl | 1958 | | pagina 1