Fokveelteuring te Koudum WORKUMER KRANT Nieuws- en Advertentieblad voor F ia. Westerhuis radio en televisie Libelle Nylons de gemeenten Workum, Hindeloopen en Zuidwesthoek van Friesland IJEME DE BOER, Autoverhuur EN TELEVISIE RADIO HINGS1 RADIO B. JONGSTRA MAISON IRENE BEL 306 h.g.g. 382 S.V.W. AGENDA kL— No. 40 ZATERDAG 10 OKTOBER 1959 82ste JAARGANG Frykse Brief CCLXXVII1 simmer. mee directoirs, fabr. Jansen ons 5üd 72-74 Uw adres voor Wijziging legger van waterstaatswerken f 72.00 f 22.50 f 43.50 f 16.25 ok, )at nd len af ten ms lat de, sje uw Prachtig weer en een grote deelname deed de dag geheel slagen. Kampioene: Mina 31 van H. P. Winia Meubelen van Inc one i>aan een mensenleeftijd Inconé voor kwaliteit Voordeel en gezelligheid FRÉ DE BOER Dames mantels een schitterende collectie reeds vanaf Dames japonnen de nieuwste snufjes reeds vanaf Dralon dames japonnen maten 42—4446 Pracht sortering wollen dames blouses maten 4046 Enorme sortering dames pullovers en vesten in alle maten EVEN ATTENTIE! dralon camisoles en en Tilanus 4.50 tot 6.50 Voor een vast tapijt kunt u bij het beste en ook het voordeligste terecht, u kunt te kust en te keur Justermiddei krige ik al in ald-Warkumer oan 'e doar dy’t my frege: ,Hwer bliuwt it krantsje fan 1 oktober. Hawwe jo faeks forgetten my ien to stjüren?’ Nou ik koe de man gerest stelle, hwant it krantsje komt, troch omstandigheden, dizze kear hwat letter. Mar komme docht it, hear Wy hoopje fan yn nije wike. Doch dat sjogge jimme fansels. Ja, it moaije waer hwat wy oan ’t nou ta noch altyd hawwe, makket foral de minsken dy’t de tiid oan har seis hawwe, mar frij hwat üthüzich. Men treft nou alle dagen noch minsken dy’t mei fekansje binne. En dat hast mids oktober. Alinne sa moarns en jouns is it wolris hwat kald, mar sa oerdei hast noch simmer. Né, dat oangeande hawwe wy neat gjin kleijen, tinkt my. Doch it neidiel fan dat moaije waer is, de droechte. Tink er om dat it yn in hiele bulte streken der net sa best by stiet. En dat it in djüre win ter wurde sil. Mar, ik leau wol, dat wy my in droege simmer, frijhwat better óf binne, as mei in simmer dat it gjin dei droech is. Miskien dat jimme dat wol mei my iens binne. Ja. ik hie it earst oer it krantsje fan de Ver. van Oud-Workumers, en doe oer it waer, mar ik moat it noch oer hiel hwat oars hawwe. Hwant hwat is it gefal? Doe 't wy as ald-Warkumers yn üs berteplak byelkoar wiene, hiene wy ek yn üs formidden Mefr. v. d. Minne-Buma, (earder, Mevr. Quarles van Ufford) by fierwei de measten fan üs wol bikind. Hja hat üs sa it ien en oar forteld üt de tiid, doe’t hja as jonge boargemasters- frou yn Warkum wenne, Minsken noch in ta hwat hawwe wy mei nocht nei dy forhalen sitten to harkjen. Hwant fortelle en fortelle, is twa. Mar sa’t mefr. v.d. Minne it die, seagen wy de minsken dy’t hja neamde, wer foar üs. Yn ien wurd sein: It wie kostlik. Hwerom ik dat hjir ophelje? Nou, nei ’t üs troch dien is, wurdt hja op 13 oktober sawntich jier, Hast net to leauwen, mar it skynt dochs wier to wêzen. Wy fan üs kant, wolle dizze krasse en warfare strijdster, noch folie lokkige en soune jierren tawinske. En foar dyjinge dy’t har op dy dei in lokwinsk stjüre wolle, is hjir it adres: Mevr. A. M. C. v. d. Minne-Buma, Grote Kerkstraat 9, Leeuwarden. Verschijnt éénmaal per week NOARD 69 4 ?ate d. «•SB! over- OFFICIELE MEDEDELINGEN Workum, 3 oktober 1959 Van verslagen, berichten enz. gaarne spoedig opgaaf Abonnementsprijs f 1.25 per kwartaal per post f 2.76 per halfjaar Uitgave: Fa. T. GAASTRA Bzn. Drukkerij en Boekhandel Workum Telefoon Redactie en Adm. 05151-314 Postrekening 882259 vee list s u een aar de leer uit die. ijn, van de eld zal als stel Inzending van advertenties uiterlijk donderdagsmorgens Familieberichten desnoods vrijdagsmorgens voor 10 uur .vant Be- ede- i de 'ingt 't er vóór ver- i in ons teld, eten end, ten van van och, wa- ge- Burgemeester en wethouders van Workum, J. RUSSCHEN De secretaris, VAN DER GOOT sje. te’ ad. eren ij dit van eens i zal die tand’. 1, die otste kend. van rol, rf hij i hij ir de dus, werd iheid n de wie dat innig deze p de dier, iaat- even LAAT VERZORGEN gerij het po erde ceau dat om wor- nen- uit het i is. een oren ede-; irect deer 2.jt) 1B 2A Allen naar ’tNoard, naar DE BEKENDE ALLEEN BIJ 2.95 tot en met 5.50 era ril— en, ik tst, :en eld det ik te' jen de tand ler- aat- /ing gaat tzijn psel ler ing i uur 4 uur Dok uw adres voor grote en kleinere ritten Advértentietarief7 cent per m.m. Adv. van buiten Friesland 9 ct. per m.m. Contracten volgens algemene regeling Programma zaterdag 10 oktober AFD. VOETBAL Senioren: Workum I—Leeuw. Zwaluwen I 4 uur H.J.S.C. I—Workum II vertrek 3 uur Junioren Workum IA—Zwaluwen IA Workum 1B—Oeverzwaluwen Oeverzwaluwen IA—Workum Burgemeester en wethouders van Wor kum brengen ter openbare kennis, dat door hen bij besluit van 2 oktober 1959 is opgemaakt een suppletoire staat, betref fende het brengen van de z.g. Pothuis- wijk als waterlossing op en afvoering van de Nieuwe Bloksloot en de Viswyk of doorvaart van het Workumerveld van de Legger van Waterstaatswerken. Genoemde staat zal van 7 oktober a.s. gedurende 30 dagen ter gemeentesecre tarie ter inzage liggen, binnen welke ter mijn door belanghebbenden schriftelijk bezwaren bij hun college kunnen wor den ingebracht. met en zonder chauffeur was ook een IC Jantje 17 2 Klifster Nieske Meubelhuis Inconé Rubriek 4. Melkkoeien gekalfd na 1-1- ’59. 5 jaar en ouder. Matige rubr. met.4 eerste, 3 tweede, 8 derde pr. IA Mina31, H. P. Winia kamp, beste melkkoe jlB Reintje 16, K. Semplonius mooi dier, diepe uier IC Jacoba 4, G. CiDraijér, Oudega-H.Ö., 1. Terpstra 95, G. Tj. Fol kertsma, Koudum, 2. Witrug Klaske 41, P. L. Folkertsma, Jantje 17, W. Landman, Klifster Irene 4, fa. wed. S. E. de Vries, 3. Grietje 4, W. Bakker, Hemelum, Marie 241, J. Bouma en zn., Moklwerum, Betsje 3. C. H. Draaijer, Dutje, P. L. Folkertsma, Terpstra 97, G. Tj. Folkertsma, Reintje 15 K. F. Semplonius, Jannie 5, J. F. Valk, Janna 8, H. P. Winia. Rubriek 5. Melkkoeien afgekalfd na 1 jan. ’59. leeftijd tot 5 jaar ^eerste, 3 tweede, 4 derde pr. IA Doetje 8, J. L. Kampen, 1B Gerlantje 18, Jelte D. Dijk stra, Hemelum, IC Wikje 19 van dezelfde, 2 Matha 12, P. L. Folkertsma, Bouma 30 H. P. Winia, Sjutje 10, L. van derZee, Molkwerum, 3. Hieke 67, J. J. Bouma en zn., Terpstra 108, G. Tj. Folkertsma, lek Adema 14, W. M. de Koe, Tjandoet 55, K. F. Semplonius Rubriek 6. Droogstaande kalvekoeien, kalftjjd vóór 1-1-1960, 5 jaar en ouder 2 eerste, 2 tweede, 3 derde pr. —IA Antje 21, W. Landmat—» werd als beste kal- vekoe aangewezen IB Gertie, J. L. Kampen, 2. Jacoba van dezelfde, Klaas. ke, H. de Vries, Heidenschap, 3. Doetje 6, J. L. Kampen, Ankje, P. Veldstra. Warns, Sjutje 4, L. v. d. Zee. Rubriek 7. Droogstaande kalvekoeien, kalftijd vóór 1 jan. ’60. Leeftijd tot 5jaar Matige rubriek met 1 eerste', 2 tweede, 3 derde prijzen. 1. Sjutje 8, XL. v- d- Zee- 2. Anna Hinke, IJ. Boersma, Oudega-H.O., van Chr. H. Draaijer, 3. Rolands Wopkje 35, P. L. Folkertsma, Jacoba 11, J. L. Kam- Rubriek 8. Overlopers 7 inz van pen, leke 68, J. I. Bouma en zn. Ie, 2e en 3e prijs ieder één 1 Jantje 3Q W. Landman, 2 Bontje 3, Joh. Haga, Ou- dega-HtO., 3 Juweeltje 94, S. Brekeveld, Molkwerum. Rubriek 9. Melke productiekoeien, leef tijd tot 5 jaar. 2 ‘eensje,. 2 Uwe edel 1 der. de prijs, goede rubriek IA Douwina, P. L. Folkertsma mooie koe met beste uier IB van der Velde, K. F. Semplonius 2. Abbelina 6 en Akkelina 9, W. v. Meer, Scharl, 3 Marijke, W. Bakker Rubriek 10. Melke productiekoeien, leef tijd 5 jaar en ouder, goede rubiek met 14 nummers, 5 eerste’, 4 tweede', 2 derde pr. IA Wiersma 53, S. Brekeveld, 1B Klifster Irene 3, fa wed. S. E. de Vries en zn. IC Eelkje 10. P. Veldstra werd reserve kamp en kamp, productiekoeien 2 Bles Akke« p. Folkertsma, Jacoba 3, J. L. Kampen, Idskje 14, W. M. de Koe, Martha 1, K. F. Semplonius, 3 Sudhoekster Botje 1, G. C. Draijer, Neeltje 6, K. F. Semplonius, Klifster Nieske 6, fa. wed. S. E. de Vries en zn. Rubriek 11. Melke twenterrieren (5 eer ste, 5 tweede, 2 derde pr.) Zeer goede rubriek. IA Gerdina, P. L. Folkertsma, mooi gelijnd, diep dier, 1B Roosje 2, L. v. d. Zeé, 1 Eduards Klaske, Chr. H. Draa ijer, Prinses 1, G. C. Draaijer, Afke 19, H. P. Winia, 2 Juweeltje 79, S. B. Breke veld, Gerlautje 21, Jelte D. Dijkstra, Ger- ritje 8, W. Landman, van der Velde 11, K. F. Semplonius, Mina 48, H. P. Winia, 3 Jantje 32, W. Landman, Klifster Nieske 11, fa. wed.' S. E. de Vries en zoon. Rubriek 12. Melke enterrieren. (grote rubriek 31 inzendingen) 4 eers[t(e. 3. ij.\ee<:e, 6 derde pr.). IA Cornelia, H. de Vries, (mooi sterk gebouwd dier, in alle opzich ten goed) 1B Mina 53, H. P. Winia, IC Grada 35, W. Landman. 1 Akkelina 11, W. van der Meer. 2 Joukje 8, W. Bakker. Hiltje 142, Jan F. Valk. Irene, P. L. Folkertsma. 3 Joljtje 14, Chr. H. Draaijer. Wiebregje 3, Jelte D. Dijkstra. Jantje 14, van G. Tj. Folkertsma (bem. geen stamb.) Jantje 37, W. Landman. Akkelina 13, W. van der Meer. Kittie’s Pietje 2, L. van der Zee. Rubriek 13. Hokkelingen, geb. vóór 1-2- ’58. (Matige rubriek). 3 eerste, 4 tweede, 6 derde pr.) IA Bontje, G. C. Draaijer. 1B Jantje, W. Landman: IC van der Velde 16, K. Semplonius. 2 Froukje 36, S. Bre keveld. Wikje 24, Jelte D. Dijkstra. Ger- brig 33, W. Landman: Klifster Nieske 16, fa. wed. S. E. de Vries en zoon. 3 Froukje 35, S. Brekeveld. Marie 342. J. Bouma en zoon. Grietje 3, P. L. Folkertsma. Jacoba 15, J. L: Kampen. Idskje 28, W. M. de Koe Jantje 41, W. Landman.’ Rubriek 14. Hokkelingen geb: na 1-1’58. (grote 22 nummers, maar matige rubriek). 2 eerste, 3 tweede, 5 derde pr» IA Akke- De veekeuring te Koudum moge dan niet zoals te Workum het geval is de be langstelling trekken van heel de bevol king die er als ’t ware met de neus op wordt geduwd daar de keuring midden i_ de stad plaats vindt toch is erp.i. voor uitgang te constateren. Vooral deze dag was er veel publiek en zelfs de Ulo-leer- lingen kwamen even hun kennis der le vende natuur ophalen. Dat de keuring hier van één enkele boerenorganisatie uitgaat moet uiteraard wel van invloed zijn. Ove rigens was er ’s middags en ’s avondsveej drukte in het dorp, mede dank zij de ini tiatieven van het bestuur der Paardpn- sportver.Koudum en Omstreken’ door wie traditioneel gezorgd wordt voor een ring- rijderij, waarbij Workum zich niet onbe tuigd laat en veelal met de eer ende prijzen gaat strijken, hetgeen hun natuur lijk van harte gegund wordt. Zonder j1Un deelname zou dit onderdeel minder goed slagen. Ditmaal duurde de keuring ekstra lang, mede door de vele rubrieken. De aanvoer van vee was zeer goed, de cata logus bevatte 346 nummers, waaronder bij collecties en familiegroepen ieder 9 in zendingen. Klein vee was er ook nu in behoorlijke hoeveelheid, de jeugdige eigenaars van de geiten zagen met minstens zoveel span ning de uitslag van de beraadslagingen der jury tegemoet als de veehouders toen het bij beiden ging om de aanwijzing van de kampioenen. Over nabespreking en enkele beschou wingen van de jury, in de eerste plaats voor de betrokken fokkers van belang, kan hier niet uitgeweid worden, maar dat er bijv, een enorme vooruitgang viel te constateren bij een kwarteeuw gelede,n dat vond één der juryleden toch een gelukwens waard en verder werd de goede regeling geprezen. Namen van de commissieleden en medewerkenden zou den te veel plaats nemen en ook van de prijswinnaars wordt niet telkens de woon plaats herhaald, prijzen zijn verder aan geduid met 1. 2 e n 3. Hier volgt dan de volledige uitslag. Rubriek 1. Koekalveren uit één beslag Matige groep met één eerste, 2 tweede en 4 derde pr. 1 Groep van K. F. Semplonius, Molkwerum, 2 Groepen van W. Land man, Kolderwolde, W. v. d. Meer, Scharl, 3 Groepen van Chr. Draaijer, Molkwerum, W. M. de Koe, Molkwerum, fa Wed. S.’E. de Vries, Warns en Jan F- Valk, Warns. Rubriek 2. Enterstieren. Geen inzending Rubriek 3. Melkkoeien, afgekalfd voor l-l-’59 3 eerste, 3 tweede, 3 derd>1.,r. 1 A. Reintje 19, Semplonius, IB Antje 30, W. Landman, IC Neeltje 7 Chr. H. Draaij er, 2 Joltje P. L. Folkertsma, Heidenschap. Douwina van dezelfde, Sam Margriet, W. M. de Koe. 3. Hinke 9, J. L.Kampen, Hei. denschap, Corrie 21 van dezelfde, B°uma 8, H. P. Winia, Nijega-H.O. FRISO. met tevens kampioensprijs en de prijs voor mooiste toilet. 1B Marijke 5, F. IJ. de Jong, Warns (goed sterk dier, kon meer adel hebbben). 2 Melkbron 22, van mej. Gr. Dijkstra, Koudum. Mina 62 van M. A. Winia, Nijega (H.O.) 3 Mina 59 en Mina 48 van P. H. Winia., met de prijs voor het voorbrengen, dat was hier prima in orde volgens de jury. 3 Hiltje 5 van H. IJ. de Jong, Warns. Terpstra 146 van mej. A. Folkertsma, Koudum. Rubriek 19. Stierkalveren geb. vóór 1 febr. 1959. 1 Molkwarder Piet, volbl., K. Semplonius. 2 Klifster Nieske’s Adema, volbl., fa. wed. S. E. de Vries en zoon. 3 Koudumer Jan, IJ. Haijtema, Koudum. Rubriek 20. Stierkalveren geb. na 31 jan. 1959. 2 Bouma’s Rudolf 3, H. P. Winia. 3 Willem, volbl-, Jan F. Valk. Van de tien aangevoerde stierkalveren kregen 5 dus een bekroning. Rubriek 21. Familiegroep, moeder met minstens twee dochters. Deze groepen zo wel van grote als kleinere bedrijven maak te een uitstekende indruk, twee bleven onbekroond. IA was voor Reintje 15 met afst. K. F. Semplonius. 1B Zwarte Douw- tje met afst. was ook een mooie uni forme groep. IC Jantje 17 met afst» W. Landman. 2 Klifster Nieske 6 met 3 dochters, fa. wed. S. E. de Vries en zn. Mina 48 met afst. H. P. Winia en Sjutje 4 met 2 afst., L. D. van der Zee. 3 Jacoba 6 met afst., J. L. Kampen. Rubriek 22. Vier afstammelingen van één stier. Drie inzendingen. 1 Een groep kalveren van de stier Jelsumer Theresa’s Wouter 48382, eig. W. M. de Koe en K. F. Semplonius, Molkwerum1. 2 Groep afst. van de stier Sikkema 169,45165, eig. W. Landman, Kolderwolde. 2 Haskera Hjern- stra’s Rudolf 46445, met groep afst., eig. H. P. Winia, Nijega. Rubriek 23t 'Collectieve inzendingen, Ingeschreven 9 collecties, 1 bleef afwezig. IA collectie W. Landman,zeer uniform. 1B collectie W. van der Meer, ook goed soort, enkele bemerkingen. IC collectie H. P. Winia, ook geschikte mooie koeien, enkele iets versleten, volgens jury. 2 col lectie G. C. Draajjer. 2 collectie K. F. Semplonius. 3 collectie van P. L. Folkerts ma, Jelte■'Dijkstra en fa. wed. S. E. de Vries en zn. Rubriek 24, 25 en 26. Texelse schapen, tamlammeren en ooilammeren. In totaal 55 dieren van een vijftal inzenders: lina 17, W. van der Meer. 1B Klifster Nieske 19, fa. wed. S. E. de Vries en zoon. 2 Froukje 37, S. B. Brekeveld. Akkelina 16, W. van der Meer. Makke 8, fa. wed. S. E. de Vries en zoon. 3 Beatrix 11, Chr. H. Draaijer. Aaltje 27, W. Landman. Tjandoet 62, K. Semplonius. Mina 55 en Mina 57, H. P. Winia. Rubriek 15. Koekalveren geb. okt., nov., dec. 1958. (Grote rubriek, 24 inz., matig, 5 eerste, 4 tweec'le, 7 derde pr.) IA Rein tje 39,- K. F. Semplonius, liep volgens jury ver boven de anderen uit, prachtig type. 1B Froukje 2, Chr. H. Draaijer. 1 Beatrix 36, G. C. Draaijer. Tjitske 3, J. L. Kampen. Gerbrig 36, W. Landman. 2 Anneke, Joh. U. Haagsma, Warns. Jacoba 16, J. L: Kampen. Anna 7, K. F. Semplonius Afke 25, H. P. Winia. 3 Marie; 357, J. Bouma en zoon. Zwaantje 19, A. Bosch, Koudum. Beatrix 26, G. C. Draaijer. Antje 47, Antje 48 en Antje 49, W. Landman. Makke 9, H. J. Wiersma, Koudum. Rubriek 16. Koekalveren geb. jan. en febr. 1959. (Zeer grote rubriek, 38 inz. 'waarvan 14 bekr., gelijk verdeeld over de eerste en tweede prijzen ieder 5, derde 4). IA van der Velde 20, K. Semplonius, luxe kalf genoemd door de jury. 1B Tjan doet 63, van dezelfde, iets minder. IC Jantje 46, W. Landman (mooi gebouwd en gelijnd, bemerking op hals). 1 Joukje J. Haagsma. van der Velde 21, K. Semplo nius. 2 lemkje.Chr. H. Draaijer. Tjandoet 64, K. Semplonius. Geeske 36 en Geeske 37,1 Jan F. Valk. Klifster Nieske 23, fa. wed. S. E. de Vries en zn. 3 Eelkje 27, e. Veldstra. Klifster Irene 11 en Klifster Nieske 25, fa. wed. S. E. de Vries en zn. Greetje 4, P. L. Folkertsma. Rubriek 17. Koekalveren geb. na febr. 1959. (23 inz. 2 eerste, 5 tweede. 7 derde pr., zeer matige rubriek). IA Akkelina 21, W. van der Meer,tige deftich en luxe keal. 1B Geeske 39, J. F. Valk, mooi en goed gelijnd, goed kruis. 2 lek 11, W. M. de Koe. Jantje 50, W. Landman. Akkeline 24, W. van der Meer. Tjandoet 65, K. F. Sem plonius. Klifster Irene 12, fa. wed. S. E. de Vries en zn. 3 Marie 360, J. J. Bouma en zn. Betsje, Chr. H. Draaijer. Minke 20, W. B. Dijkstra. lek 12, W. M. de Koe- Akkelina 19, W. van der Meer. Eelkje 29, P. Veldstra. Froukje 28, H. P. Winia. Rubriek 18. Kalverfokclub. IA kreeg Idskje 32 en Idskje 27 (adelijke kalveren van H. J. de Koe, Molkwerum, S. C. Kramer, A. Demmer en Chr. H. Draaijer, Molkwerum; Joh. U. Haagsma, Warns en F. Koopmans, Oudega. Eerst genoemde stond met 6 eerste, 4 tweede en 2 eervolle vermeldingen aan de spits, maar ook de anderen hadden veel prjjzen De jury had veel lof voor de uitstekende toilettering en ook voor de zeer goede vachten, vooral bij de rammen en dat is wel van belang. Rubriek 27. Ter opluistering 3 jaarse rammen. Van deze drie kreeg al leen een tweede prys de overjaarse ram van Chr. H. Draayer. Rubriek 28. Geiten. Kampioen werd de bij de oudere geiten ingedeelde Roosje van M. en A. IJpma, Hindelopen. De kampioen van vorig jaar Truus moest met 2A tevreden zijn, voor Gebr. Haga nu een teleurstelling. Reserve kampioen werd Rosita van Grouwstra, Koudum.» Het was een drukke bedoening daar achter op het terrein. Feest was net wd om en bij de bekroonde sikken’. Rubriek 29. Kampioenskeuring en beste melkkoe. Er kwamen 29 eerste prijswin naars in de ring; tenslotte werd Mina 31 kampioene, tevens beste melkkoe. Eelkje 10 reserve-kampioene, eigenaars resp. H. P. Winia en P. Veldstra. Rubriek 30. Aanwijzing beste hokkeling van le prijswinnaars rubrieken 13 en 14 had ook veeel tyd gevraagd. Als beste werd aangewezen van de oudere hokke lingen Jantje 42 van W. Landman; van de jongere dieren werd Klifster Nieske 19, fa. wed. S. E. de Vries, reserve; beide kregen in hun rubriek 1B. Rubriek 31. Aanwijzing beste koekalf. Keuze uit 12 dieren. De wisselbeker was voor van der Velde 20 van K. F. Sem plonius. Rubriek 32. Kampioen productiekoe. Eelkje 10 kreeg de zilveren kruiwagen Frico (1958 ook voor P. Veldstra). Rubriek 33. Koe met beste uier. Mina 31 (de kampioene) kreeg nu de beker en definitief het wisselschild in 1937 agb- door Repko, Horlogerie, Sneek. De prijs gaat nu naar Winia, die ook in ’57 en ’58 dit schild won. Rubriek 34. Aanwijzing beste kalvekoe. Antje 21 van W. Landman, Kolderwolde. Uit het alg. overzicht inzendingen ach ter in de catalogus noteerden wij nog dat 34 diverse personen vee inzonden van 1 of 2 dieren tot de talrykste groepen. 27 Landman, 25 Bouma, 24 semplonius, 22 Folkertsma, 20 Winia, 18 de Vries en Kampen, 15 Jelle Dijkstra en anderen daar beneden.

Friso nl | 1959 | | pagina 1