1 couponverkoop Mannelijke arbeidskrachten van 23 tot 40 jaar Raadsverslag Workum n.v. Philips’ Gloeilampenfabrieken WORKUMER KRANT Nieuws- en Advertentieblad voor A I Brilnodig? plaatsing later in het jaar fa. Westerhuis radio en televisie Libelle Nylons IJEME DE BOER, Autoverhuur BEL 306 b.g.jr. 382 S.V.W. AGENDA RADIO H1NGST uw MDIO EN TELEVISIE MAISON IRENE Fré de Boer JAN SIKKES 83ste JAARGANG No. 26 VRIJDAG 1 JULI 1960 I. Süd 72-74 Uw adres voor i be- ek Sen zas, or- val vijf aar cht efd asi ran inj er en, en. n. japonnen rokken blouses zomerpyama’s enz. Dan met Uw recept naari C. GORTER 1 s i. OFFICIËLE MEDEDELINGEN de rekening, Fa- c. e. iiiiiinmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiintiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiii liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin r 1 i Punt 1. Notulen der vergadering van 3 maart 1960. Deze werden onveranderd goedge keurd. Abonnementsprijs f 1.25 pw kwartaal per post f 2.75 per halfjaar Gehuwden: ontvangen volledige vergoeding van pensionkosten en reiskosten op de week-ends; Telefoon Redactie en Adm. 05151-314 Roitrekening 882259 >e- 31- Dok uw adres voor grote en kleinere ritten NOARD 69 OL rsti zich /er- der aan: lijke qua ries3' inde Workum, 1 juni 1960 Burgemeester en wethouders voornoemd, J. RUSSCHEN De secretaris, VAN DER GOOT n •e >- AFD. GYMNASTIEK De bussen naar Beetgum vertrekken om 1 uur van de Merk. Jun. leden betalen 60 ct. Sen. leden f 1;— ozen on- uten >le- ol: LAAT VERZORGEN len en nd :n t. Ie n •e DE BEKENDE ALLEEN BIJ 2.95 tot en met 5.50 7- de na- ató !eze ■or- ler- ool, 4et te lin ing reed ’ene jede age. agei zerk oen. oms ting n: de idei len de iet te, n- >r- ;r- T- ze e- it- ti- ïn ar is, ve in el DS :n :n e- :r. ;n Is in w m de gedep. sta- van de wet- de Vereniging ter be- het vreemdelingenver- om een jaarlijkse met en zonder chauffeur Meubelen van Jneoné gaan een mensenleeftijd mee Jneoné voor kwaliteit Voordeel Meubelhuis Inconé - Workum ONGEKENDE van zomerstoffen voor U zult enthousiast zijn Uitzoeken voor 1.00 en 1.25 p.m. Advertentietarief: 7 cent per m.m: Adv. van buiten Friesland 9 ct: per m.m. Contracten volgens algemene regeling De Prov. Planologische Dienst in Friesland heeft indertijd voorschriften ontworpen, welke volgens de Dienst Gemeentewerken geen onoverkome lijke bezwaren zouden opleveren- Ook de commissie voor de strafverordenin gen kon er mee instemmen en de raad en bloc nu eveneens. Van verslagen, berichten enz. gaarne spoedig opgaaf de gemeenten Workum, Hindeloopen en Zuidwesthoek van Friesland Chr. als i. het dat een vond ang- Punt 2. Ingekomen stukken en mede delingen. a. van Nederlandse Ge- Bedien u zelf bij Inzending van advertenties vóór of woensdagmorgen Familieberichten uiterlijk donderdags morgens 10 uur TOELATING VAN LEERLINGEN OPENBARE LAGERE SCHOOL en gezelligheid. Verschijnt éénmaal per week Uitgave: Fa. T; GAASTRA Bui. Drukker^ en Boekhandel Workum Punt 9. Voorstel van b. en w. tot vaststelling van een „Kampeerverorde- ning” en heffing van kampeergelden. Het aanvankelijke ontwerp van een was- en toiletgebouwtje aan het Zool is, na overleg met de Nederlandse Kampeerraad en na een bezoek aan enkele in gebruik zijnde inrichtingen .n de omgeving, vrij belangrijk ge wijzigd. Het gebouwtje zal van steen worden opgetrokken op een betonfun- dering, krijgt een dakbedekking van ruberoid en in elk der gescheiden dames- en herenafdeling een w.c. en een douche plus zeven waterkranen bo ven een wasbak. Om een spoedige bouw zoveel mogelijk te bevorderen is con tact opgenomen met de timmerman Joh. Dijkstra en voor de aanleg van wa terleiding en sanitair met het loodgie- tersbedrijf van M. Visser. Als alles volgens de plannen verloopt zal het gebouwtje nog in dit seizoen dienst kunnen doen. Om met de door gedep. staten ge vraagde exploitatie-opzet goed verant woord voor de dag te komen, is de Ned. Kampeerraad, als deskundige in stantie, verzocht de nodige gegevens te willen verstrekken. Na een per soonlijk bezoek van een harer consu lenten kwam de Kampeerraad tot de volgende cijfers: uitgaven (w.o. rente en afl.) f 2195, inkomsten f 1540. eerste jaar tekort f 655. Door een te verwachten staging van het aantal kampeerders zouden de in komsten kunnen stijgen tot f 1900. terwijl de kapitaalslasten elk jaar zou den verminderen. Daarom achtte de Kampeerraad het plaatsen van een bescheiden toiletgebouwtje volkomen verantwoord en bovendien steldé ze er prijs op dat de kampeerverordening, die in vele gemeenten in ons land van kracht is, overal gelijkluidend zou zijn, zulks in het belang van een uniforme toepassing. Bij de geraamde inkomsten Burgemeester en wethouders van Wor- kum brengen ter kennis van ouders en voogden, dat per 1 september I960 nieuwe leerlingen kunnen worden toegelaten tot de openbare lagere school alhier. De kinderen moeten op 1 oktober a.s. de leeftijd 'van 6 jaar hebben bereikt. Aangifte bij het hoofd der school, de heer Th. Breukelaar. C/PTICIEN - HORLOGBR Telefoon 310 - Workum Zowel de provincie als diverse ge meentebesturen zegden reeds financiële medewerking toe en de afd, Friesland van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten adviseerde een bedrag van f 1,per inwoner (dus rond vierdui zend gulden) beschikbaar te stellen, met welk advies b. en w. en nu ook de raad instemde. Degenen die thans nog werk hebben, en in aanmerking willen komen voor worden verzocht toch ook nu reeds te solliciteren. Wij vragen voor verschillende fabrieksafdelingen Met de bouw van huizen is weer een aanvang gemaakt. Gedurende de tijd dat deze nog niet beschikbaar zijn, wordt overwogen in verschillende richtingen, ook over langere afstand, bussen in te leggen die dagelijks zullen rijden, althans indien het aantal werknemers uit een bepaalde rich ting zulks rechtvaardigt. Voor hen die niet met een bus kunnen komen zijn er eveneens gunstige regelingen voor de tijd dat er nog geen huis beschikbaar is. Aanmeldingen kunnen geschieden per brief aan Philips, afdeling Personeelzaken te Drachten of bij de Arbeidsbureaus, waarna uitvoerige inlichtingen zullen worden ver strekt op een nader te bepalen plaats en tijdstip Om tijdig ter vergadering te zijn, moesten enkele raadsleden dinsdag 28 juni ’s avonds tegen halfacht een plens bui trotseren, wat bij sommigen ook zichtbaar was. De laatste dichtbijwo- nenden kwamen er met enkele spatjes nog geschikt voor weg. Na voorlezing van het formuliergebed werd blijkbaar opgefrist in snel verwarmend tempo gestart. Toen de heer Harkema enkele minuten later verscheen en hij zich hiervoor verontschuldigd had, waren de eerste vier punten reeds afgehandeld. De raad was toen voltallig; voorzitter de heer J. Russchen, burgemeester; se cretaris de heer D. van der Goot. Punt 5. Schrijven van ten inzake de bezoldiging houders. Van meerdere gemeentebesturen hadden gedeputeerde staten bericht ontvangen dat de huidige bezoldiging van de wethouders te laag moet wor den geacht en nu werd gevraagd hoe de stand van zaken hier was. Uit het prae-advies bleek dat sedert 1 januari 1957 de jaarwedde werd vastgesteld op f 1100.en verhoging tot f 1350. per jaar leek de voorzitter zeker ver antwoord en redelijk. Nadat de wethouders zich terugge trokken hadden in de burgemeesters kamer vroeg de heer Jonkman of er een bepaalde verhouding gevolgd was met betrekking tot de grootte van de gemeenten De voorzitter meende dat men dit zo wel kon noemen, want in een ver gadering van burgemeesters was deze kwestie besproken en werden verschil- lende bedragen genoemd, maar uitein delijk moet de raad er over beslissen. De heer de Jager voelde eigenlijk meer voor verhoging tot een rond ge tal, maar terwille van een uniforme regeling bleek tenslotte de gehele raad z.h.s. met de voorgestelde verhoging accoord te kunnen gaan. Punt 6. Voorstel van b. en w. tot deelneming in het maatschappelijk ka pitaal van de .n.v. Bank voor Neder landse Gemeenten te ’s-Gravenhage. De aanbieding van tien aandelen [hetgeen overeenkomt met een partici patie van f 10.000, meenden b. en w. te moeten accepteren, nadat in het d. Verzoek van vordering van keer te Workum subsidie. Gelet op de activiteit van deze ver eniging, die zich ten doel stelt het toe risme naar Workum en omgeving te bevorderen, stellen b. en w. voor een jaarlijkse subsidie van 250.te ver lenen en bovendien voor 1960 een extra-subsidie van 100.ter bestrij ding van de kosten verbonden aan het aanvragen en verkrijgen van de ko ninklijke goedkeuring op de statuten, waarmee de raad z. h. s. instemde. Schrijven van burgemeester en wet houders van Bolsward, waarin wordt medegedeeld, dat door het niet- meedoen van Sneek en door het enigszins gewijzigd verhoudings- cijfer voor de gemeente Baardera- deel, in het raadsbesluit tot het garanderen van de rente en aflossing voor door de stichting verpleeghuis voor chronische patiënten en revali datiecentrum voor Z.W. Friesland te sluiten geldlening enige wijzigin gen dienen te worden aangebracht, waardoor dit aan de gewijzigde situatie wordt aangepast. Het desbetreffende raadsbesluit van een vorige vergadering werd, zoals b. en w. ook voorstelden, met een en ander in overeenstemming gebracht. Resoluties van de gedeputeerde sta ten betreffende 1. vaststelling van dienst 1956. b. Verslagen over 1959 van 1. Kulturele Raad Workum 2. Kamer van Koophandel en brieken voor Friesland 3. Provinciale Friese Schoonheids commissie 4. Vereniging meenten (gemeentelijk jaarboek 1960); 5. N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Dankbetuiging van het Hoofd der R.K. meisjesschool en van het Hoofd der Chr. lagere landbouwschool voor de ontvangen leer-leesboekjes „Ver drukking, Verzet en Victorie”, ter gelegenheid van het derde lustrum van onze bevrijding. Overeenkomstig het voorstel van b. en w. werden bovengenoemde stuk ken voor kennisgeving aangenomen. Ongehuwden: ontvangen tot hun huwelijk een belangrijke tegemoetkoming in de pensionkosten zolang zij nog geen dertig jaar zijn. Hoofdindustriegroep Huishoudelijke Apparaten DRACHTEN prae-advies de voorwaarden nader toe gelicht waren. Z.h.s. aangenomen. Punt 7. Voorstel van b. en w. tot vaststelling van a. uitbreidingsplan in onderdelen „Workumerzool” b. gedeeltelij’ke herziening van het plan in hoofdzaak c. de bebouwingsvoorschriften voor het onder a. bedoelde plan. De heer de Jager vroeg hoe ver 't momenteel is met de algehele herzie ning van het uitbreidingsplan. De voorzitter antwoordde dat daar aan nog weinig gewerkt kon worden, omdat van direct belang was in de behoefte aan een kampeerterrein langs het Zool te voorzien. Gedurende de vier weken dat dit plan ter inzage heeft gelegen, waren geen bezwaren ingebracht en ook nu volgde zonder meer goedkeuring. Punt 8. Voorstel van b. en w. tot wijziging en aanvulling van de bouw verordening (opneming van voor schriften voor de bouw van zomer huisjes). Punt 3. Verzoek van het bestuur der Chr Lagere Landbouwschool om ten behoeve van een te bouwen lagere landbouwschool een gedeelte van het bouwterrein aan de Aldewei in koop te mogen ontvangen. Indertijd werd de prijs van deze grond vastgesteld op f 12,50 per m2 en b. en w. stellen nu voor de ge vraagde 3766 m2 tegen deze prijs in eigendom over te dragen aan adressant, waarmee de raad ook accoord kon gaan. Punt 4. Verzoek van het comité Hoger Onderwijs in Friesland om een bijdrage te verlenen voor de oprichting van een „atheneum”. op

Friso nl | 1960 | | pagina 1