WORKUMER KRANT Nieuws- en Advertentieblad voor Doorlichting op T.B.C. de gemeenten Workum, Hindeloopen en Zuidwesthoek van Friesland r Libelle Nylons fa. Westerhuis IJEME DE BOER, Autoverhuur S.V.W. AGENDA *3 SS2S52S32S52S32S82S83 BEL 306 b.g.g. 382 HADIO EN TELEVISIE RADIO H1NGST MAISON IRENE Fré de Boer Vloerbedekking II No. 34 83ste JAARGANG VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1960 KAMPEERVERORDENING Tips voor de woninginrichting: Süd 72-74 Uw adres voor radio en televisie kampioenschappen van I..R. in friesland M. W. J. M. MUDDE S. J. OUDEBOON ista ui- »en ere tal en :te- ur- im. eer .Al de dat en, uf- Itje Ik iel, aar 'ist am en de ten hte ik irn zan en. rtje hst vas :nd ;ie- det len >en iek Dan komt er Oer minsken VYieubelen van üncené gaan een mensenleeftijd mee Jnconê voor kwaliteit Voordeel Burgemeester en wethouders van Workum maken bekend, dat de door de raad dier gemeente bij besluit van 28 juni I960 vastgestelde ,Kampeer- verordening’ vanaf heden gedurende drie maanden voor een ieder ter le zing op de secretarie is nedergelegd. Workum, 18 augustus 1960 Burgemeester en wethouders J. RUSSCHEN De secretaris, VAN DER GOOT Fryske Brief CCCXVI11 Lit nimmen my der skean om oansjen, as ik dizze kear noch wer kom to skriuwen oer de .reünie’ fan de ald-Warkumers. Hwant it is net myn skuld, hear. Ik wurd der earlik wier sein, wol ta twongen. Sünt forliden wike, haw ik hiel hwat brieven en kaerten krige, foar in diel fan ald-Warkumers dy ’t yn Warkum west hawwe; fan inkelden dy ’t der net wêze koene, en ek fan inkelde minsken üt Warkum. len ald-Warkumer doar my skriuwe: ,Om my reint it op in oar jier Zoals bekend verondersteld mag worden vindt de volgende week de doorlichting op t.b.c. plaats van de Workumer bevolking. Van de noodzaak tot regel matige doorlichting zal een ieder wel overtuigd zijn na lezing van het artikel van burgemeester J. Rus- schen in het nummer van de vorige week. Wij willen dan ook volstaan met een ieder die een oproep tot doorlichten ontvangt, op het hart te drukken aan deze oproep gehoor te geven in het belang van zich zelf en van de gemeenschap. en gezelligheia De meest bekende en ook de meest geschikte vloerbedekking voor die wo= ning waar slijtvastheid, onderhoud de coratief effect en prijs alle vier even gunstig liggen is wel linoleum. Marmoleums en effen Waltons zijn voor woonruimten het meest op zijn plaats door hun goede kleuren. Mar- moleum is van deze twee het minst besmettelijk. Er wordt nog steeds te veel op li noleum neergekeken als zou het een minderwaardige vloerbedekking zijn. Het wordt nog niet voldoende voor vol aangezien. Dit is een vooroordeel. Het leent zich zeer goed voor het leggen van verschillende kleuren in één ruimte, bijv, een eethoek in een afstekende kleur. Onderhoud is zeer gemakkelijk, waits het niet te vaak in de was wordt gezet, (harde was -geen bijenwas-, of linoglans.) Afnemen met lauw zeepsop. Colovinyl-tegels, ook hiervan be staat een bonte schakering aan kleu ren en ook van colovinyl geldtgrote slijtvastheid. Vooral in keukens is dit materiaal op zijn plaats, ’t Is gemak kelijk in onderhoud, redelijk in prijs en het heeft grote mogelijkheden bij het leggen in patronen, wat vaak een prachtig decoratief effect op levert. Robijns - Merk - Workum geen kortingen, geen cadeaus, maar uit sluitend de betere kwaliteiten tegen zo laag mogelijke prjjzen. F as wy yn Warkum binne, wer like huid as dizze kear. Hwant wy hawwe nou folie mear wille hawn, en it wie folie geselliger as forliden jier.’ It muoit my danich foar de briefskriuwer, mar ik help it him net winskjen. Jow my mar hwat moai simmerwaer, der kin men op ’t lést alle kanten mei üt hwatte. Ik krige ek in kaert fan immen en dy skriuwt: ,Ik haw hjoed sprutsen en dy hat twa dagen yn Warkum west. Mar hoe komt it dochs dat jimme my noait in krantsje fan de Bond’ van oud-Workumers stjüre?’ Jawisse it stiet er earlik hear, Bond mei in greate letter. Nou ik haw him gau in kaert werom skreaun, dat wy him graech in krantsje stjüre wolle, mar dan moatte wy earst al syn adres witte, oars is it al hwat min. It liket my goed ta, om foar de safolste kear dit to sizzen: Oan alle ald-Warkumers, hwaens adressen wy hawwe, of krije, stjüre wy in kear twa in krantsje. Hearre wy der yn dat healjier neat op, dan krasse wy dat adres troch, om ’t wy dan oannimme, dat men der gjin bilangstelling foar hat. Doch lit men dan letter net mei it praetsje komme fan: Hwerom krij ik it krantsje net? Of net mear? It is op ’t lést mar in lytse muoite, en it kostet jimme mar acht sinten, om üs in kaert to skriuwen. Witte jimme hwat in goed teken is? Nou dit, dat der sünt wy yn Warkum byelkoar wiene, wy al wer in pear nije leden ynskriuwe koene. It giet wis de goede kant üt en miskien komt er nochris in tiid dat wy sizze kinne: Alle ald=Warkumers binne lid fan de ,Bond.’ Der is my troch ünderskate minsken frege wurden, of ik harren it rymke stjüre wol, hwat ik neamd haw: ,Hoe 't ik Warkum sjoch.’ Nou ik soe sizze, jimme kinne it allegearre wol krije, mar om it nou appart to stjüren, is my wier hwat al tofolle drokte. Wis wy scene it wol yn ’e Friso sette litte kinne, mar dan krij ik wer spul mei forskate ald- Warkumers. Dyjinge dy 't de Friso net léze. Derom liket it my de koartste klap dat wy it mar yn it oktober nümer fan de Oud-Workumer opnimme. Dit komt letter dochs as bybled fan de Friso en hat elts syn har sin. Dan kinne jimme allegearre léze: g ,As ik sa in kear noch yn Warkum wer bin, En sa yn gedachten üs stedtsje troch rin; my altyd sa’n bulte yn ’t sin en dingen, dy ’t nou nimmen mear kin.’ F. 1 I OFFICIËLE MEDEDELINGEN NOARD 69 Zaterdag 27 augustus S.V.W; -Oud-Heerenveen. VOETBAL-TOTO Iedereen boven de 18 jaar kan meedoen. Inleggeld voor een heel jaar f 150. DE BEKENDE ALLEEN BIJ PLAATSELIJK NIEUWS vernemen BURGERLIJKE STAND Gemeente Workum SNEEK WEEK SUCCESSEN Van 17 t.m 23 augustus I960 Ondertrouwd: Geen. Overleden: Geen. I) L la Abonnementsprijs f 1.25 per kwartaal per post f 2.75 per halfjaar het het Gehuwd. Sjouke Gerben Bekers, 30 jarr, te Workum en Grietje Siemensma, 20 jaar, te Bakhuizen. Inschrijvingsformulieren verkrijgbaar bij sigarenmagazijn Piet Faber. Zondag 28 augustus start de Voetbaltoto Geeft u nog deze week op als deelnemer. Dok uw adres voor grote en kleinere ritten VERZORGEN LAAT UW 2.95 tot en met 5.50 met en zonder chauffeur Meubelhuis Inconé - Workum Verschijnt éénmaal per week Uitgave: Fa. T.' GAASTRA Bzn. Drukker^ en Boekhandel Workum Telefoon Redactie en Adm. 05151:314 Postrekening 882259 Prrrega I—Workum III Vertrek 3.15 uur van de Merk Aanvang 6 uur Advertentietarief: 7 cent per m.m; Adv. van baiten Friesland 9 ct: per m.m. Contracten volgens algemene regeling Inzending van advertenties vóór of woensdagmorgen Familieberichten uiterlijk donderdags-; morgens 10 uur Geboren: Hillegonda Geerlraida, dv Réin Martii.us Zeirstra en Maria Westendorp. Julia Dorothea, dv Albert Hendrik Foe- kema en Jacoba Catharina Visser Hen- drikje Maaike, dv Kornelis IJntema en IJbeltje Koopmans. WORKUM. Naar we vernemen is het afscheid van ds H H. Tulp vastgesteld op zondag 23 oktober a.s. De op zaterdag 2C augustus verrede i kampioenschappen van de landelijke rij- verenigingen in Friesland waren door plensende regen en een doorweekte bod'm een beproeving voor paarden en ruiters. Vooral ’s vocrmiddags werd dit paarden- festjjn een trieste bedoening. Het had bij stralerde zon zo mooi kunnen zijn Maar toch hielden de amazones en ruiters de moed er op bewonderenswaardige wijze in. Wat dat betreft zou men kunnen zeggen eer. geslaagde dag, maar het weer zat vol ledig tegen en toen men ’s middags het omgeplot’gde sportterrein aanschouwde, was het werkelijk om te huilen. Des vcormiddags is er bijna voortdu rend geoefend dressuur en voor springen onder slechte omstandigheden, vieze soms stromende regen en tengevolge daarvan een zwaar parcours, doordat d,“- grasmat doorweekt en glad werd. Des middags .vóór de rondrit door de stad en ook nog in ’t eerste deel daarvan deed de regen dit anders zo imposante schouwspel versluieren. Niettemin bra.ht het nog aardig veel publiek op de been teer, de buiigheid afnam. Overigens was eek alles prima in orde; de opgebouwde hindernissen en andere voorzieningen leg den daai getuigenis van af. De omr .ep en alles wat daarmee annex is, wis al evenzeer prima verzorgd; fa. Hingst heeft een goede naam op dit gebied. De aan trekkelijke show op het feestterrein, ge geven door Euphonia van Wommels (dir. F. bakker) behoorde bij deze technisch? muzikale voorzieningen: zij onderv-jnl.m ook aan den lijve de narigheden van het weer, maar bliezen er lustig op los ook tijdens de rit door de stad; een in drukwekkende stoet van een honderdtjl- ruiters. Elk der L. R. was aan haar vaan del te onderscheiden. Het bestuui van de Friese Bond van Landelijke Rijvererigingen was mede aan wezig; voorzitter I„ E. Huijing te Leeuwar den had ook nu bij het middagfeest de leiding en zoals gewoonlijk loopt dan alles vlot. Een achttal juryleden, allen van bui ten de provincie volgde de verrichtingen De heer E. Luchtenbelt te Zwollerkerspel maakte fe erst via de microfoon de uit slagen van het morgenprogramma bekerd t&r-wijl de federatievertegenwoordiger, da heer P. A. Voorsluijs te Amersfoort een zeer verhelderde uiteenzetting gaf bij net demonstreren van dressuurproeven van h< t achttal dat kampioen was geworden O®k de verdere voorzieningen van de nl. mej. A. Dooper met Zip, 2. E. Koopma met Wervelwind, 3, L. Brouwer met Tjcngerruitt rs), 4 KI. Koopmans Goud-Elsje. Springen klasse L.: 1. S. van der Him met Dynamite (Sjaerdemaruiters), 2. J. H. de Boer (Linderuiters), 3. S. Smeding met Suuda, (Doniaruiters), 4. J. Akkerman (Tjongeriuiti;rs), 5.. D. Boersma met Favo riet (Gaasterland). Bij springen klasse Z. maakten J. wiarda en P. Piersma geen fouten, maar na bar rage over zes hindernissen bleef mej. Piersma wederom met iets langere tijd toch zonder fouten en J. wiarda had n et zeven seconden sneller tijd toch vier feuten, zodat pietje Piersma hiermee het kampioenschap Z bemachtigde, nu haar dat der dames was ontgaan. De derde plaats was voor D. A. Anema met Alexan dra (Burmania’s) Tot kampioen mennen werd uitgeroepen H. Roobaard van de landelijke rij vereni ging Ypeyruiters, dus deze zal nu te Utrecht aan de landelijke kampioenschap pen deelnemen. Ir. klasse M achttalen was het de landelijke rij vereniging Gaas terland met 1891/j, p. en in klasse L acht tallen De Waterpoorters, die (Friesland zullen vertegenwoordigen. Als beste landbouwpaard werd aange -e- zen: Calypso, eig. Oostenbrug, Tietj ;rk Deze werdt nu de eer waardig gekeurd om aan de kampioenswedstrijden te Utrecht deel te r.emen, evenals een paard van de heer Gerbens te Stiens en dan verder degenen die nu de provinciale kampioen schappen veroverden. Het voorrijden var. de Friese ruin Ulco, eig.-rijder de heer A Werumeus Buniag te Workum, en Harkje, stamboekmercie, eig.-rijder KI. Postma, vormde een mooi onderdeel ter afwisseling. De heer Voor sluijs bevestigde de oranjelinten aan de zwepen. Ulco werd begin dezer maand tweede geplaatst voor het kampioenschap Fries ras. Ook het voorrijden van deze paraden als tweespan, nu gereden door de heer Postma met mevr Postma, beider in oud-Jries costuum, was heel mooi. Hetgeen de Molenruiters wisten te pre steren zowel bij de voltige als bij het levend paardpringen mocht gezien worden en alweer was de voor de microfoon ge geven verklaring daarbij een voortreffe lijke leiddraad. Enkele nummers van het middagpro gramma moesten helaas vervallen wege is gel rek aar. tijd, o.a vrijheidsdressuur door tie landelijke ruiter Jan de Wit en voor rijden van de hengst Commandeur. Even eens kon de aangekondigde voetbalwed strijd op het daarvoor ongeschikt geworden terrein niet doorgaan. Van de zijde van de voetballers klonken hevige protesten tegen het vernielen van het terrein, wat niet zo spoedig weer hersteld zal zijn vol gens deze sportliefhebbers Met de compe titie in het nabije verschiet was het voor de S.V.W. -aanhang niet zo’n amusante vertoning. De heer Huijing sprak tot slot een kert woord van dank aan allen die hadden meegewerkt aan de organisatie van deze dag, want qua prestaties en regeling kon n.en best tevreden zjjn; jammer dat er door de regen zoveel bedorven werd 6 mej. A. Algra met Willem (Linderuiter 98 p. De algemene indruk was dat de da nes op deze dag bijzonder goed uitkwamen; qua aantal ver in de minderheid, bleken ze geducht mee te tellen. Er werden im- twee kampioenschappen genoteerd mevr. Oostenbrug en dames Dooper mers voor en Piersma elk één. Het middagprogramma gaf aan publiek veel aantrekkelijks, vooral springen in de diverse klassen had aller belangstelling. Bij het voorspringen des morgens waren de beslissingen al bijna gevallen. Door een misverstand moesten in de klasse M.—Z. de vier hoogsten nog eens overrijden, wat evenwel dezelfde uit komsten opleverde, nl. 1 en kampioen «s ■llza net Van verslagen, berichten enz. gaarne spoedig opgaaf ontvangende vereniging waren prima in orde; gelukkig behoefde noch de dokter, noch de E.H.B.O er aan te pas te kor, ■..ja. Zoals we reeds opmerkten waren des voormiddag?. de dressuurproeven, zowel van de achttallen als individueel gehoulen en na de rondrit door de stad volgde ip het terrein tegen tweeën de prachtige pa rade van alle amazones en ruiters; paride- comwiandant D. Boersma (LR. Gaasterland) •-moet wel in zijn schik geweest zijn over deze zo goed naar voren kome ide demonstratie. De inspectie vond plaats door burgemeester Rueschen, de heer Voorsluijs, voorzitter A. W. Buning en andere bestuursleden en daarmee was dan de parade, die veel liet zien van wat m zo’n massaal verband mogelijk is, afge lopen en volgde de bekendmaking der prjj- zen en de uitreiking daarvan, hetgeen uiteraerd een applaus ontlokte aan het inmiddels toegestroemde publiek, dat graag een paai beslikte schoenen en kleding stukken voor dit imponerende schouwspel over had. Van de dressuurproeven L. was de uit slag: no. J. en kampioen Waterpoorters 2(!4% p.. 2. Nieuw Leven,, Oosterwolde 198% p., 3. Molenruiters I 1971/2 P-> 1- De Oorsprong 189% p., 5 Ypeyruiters 187 /2 p., 6. Waldruiters 183y2 p„ 7. Molenruit ;rs II 183 en Linderuiters 183 p. Dressuur 8-tallen M.' .Gaasterland’ ’89% p., Sjaerdemaruiters 187% p. Individuele dressuur, dameskamp. no en kampioen mevr. W. Oostenbrug-Beard: met Calypso 100 punt n, 2. mej- R. Falkei>a met Cidera 971/2 p., 3. mej Pietje Piersma met Rivale 9iy, p., 4. mej A. Dooper met Zip 79>/2 p Kampioenschap heren- 1. J. Wiarda met Optimist (Waterpoorters) 91 p., 2. D. A. Anema met Alexandra (Burmaniaruiters) 777» p. Dressuur L.: 1. D. Boersma (Gaasterla.id) 108 p., 2. K. W. Wittevëen (Ypeyruiters') 105‘/2 p., 3. KI. Koopmans (Gaasterland) 105 p., 4 W. B. Aalbers (Sjaerdemaruiters) 1041/- p5. mej. P. Piersma (Gaasterland) 103y, p., 6. mej. T. Oosterbaan (Sjaerde- maruiters) 98y2 p. ex aequo, 7. Sj van der Hem (idem) 98i/s p. ex aequo, 8. P. “Oosting (Brocoporuiters) 95y2 p., 9 en 10 mej. H. Neef en L Postma (Waldruiters) 99>/o p. ex aequo. Tweede baan Dressuur L.: 1. S 3. Teerrstra met Falover (W.P.) 105 p, 2. I. Boersma met Hanna (W.P.) 104 p., 3. D. Schuiling met Florian (Molenruiters) 101% p., 4. mej. Tr Osinga met Trude (W.P.) 99% p., 5. H. Bakker (Nieuw Leven) 981/2 P- In cie afgelopen Sneek-week wisten de Workumer zeilers zeer goede resultaten te bereiken door niet minder dan 24 prij zen in totaal te behalen. In de 16 M2 klasse A. II behaalde Win dekind, stuurman A. Visser een le, een 2e, twee 4e en een bemanningsprijs’. In de 16 M2 klasse B I behaalde Marjan stuurman B. H. Schaap een le, een 2e en een 4e prijs. Anneke van W. Valk won in dezelfde klasse een 2e en een 4e prijs. In de 16 M2 klasse B II behaalde Adonis van D. Venema vier le prjze-j plus hoofdprijs, wisselbeker, prestatie- en bemanningsprijs. Ur.rêst van J de Vries, die slechts een gedeelte van de Sneek-week heeft .nee- gezeiid, behaalde eer, "e en een 4e prgs in de 16 M2 klasse B I, evenals Pionier van W. Voets die een 2e en een be- rr.anr.ingsprijs in de reilde klasse won. Aar. de eenm.answedstrijdea, weike dins dag op de zogenaamde stille dag werden gehouden, weed door drie Workumers deelgenomen in de 16 M2 klasse B. Adonis van D. Venema werd eerste en Marjan, H. S. Schaap derde. Ids Valk die na r de kop lag, moest wegens averij de strijd staken. OP

Friso nl | 1960 | | pagina 1