k t Mannelijke arbeidskrachten van 23 tot 40 jaar Raadsverslag Workum Brifnodig? WORKUMER KRANT Nieuws- plaatsing later in het jaar N.V. PHILIPS’ GLOEILAMPENFABRIEKEN en Zuidwesthoek van Friesland Dames tricotages fa. Westerhuis radio en televisie DRACHTEN IJEME DE BOER, Autoverhuur J BEL 306 382 S.V.W. AGENDA RADIO HINGST uw RADIO EN TELEVISIE MAISON IRENE 83ste JAARGANG No. 35 VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1960 reiskosten reeds te solliciteren w. Süd 72-74 :yn ze in Uw adres voor af- en ge rm :ed ^an ist. ing nst Hoofdindustriegroep Huishoudelijke Apparaten ig- □r, iet •ge en rt- Degenen die thans nog werk hebben, en in aanmerking willen komen voor Met de bouw van huizen is weer een aanvang gèmaakt. Gedurende de tijd dat deze nog niet beschikbaar zijn wordt overwogen in verschillende richtingen, ook over langere afstand, bussen in te leggen die dagelijks zullen rijden, althans indien het aantal werknemers uit een bepaalde richting zulks rechtvaardigdt Ongehuwden: ontvangen tot hun huwelijk een belangrijke tegemoetkoming in de pensionkosten zolang zij nog geen dertig jaar zijn Aanmeldingen kunnen geschieden per brief aan Philips, Afdeling Personeelzaken te Drachten of bij de Arbeidsbureaus, waarna uitvoerige inlichtingen zullen worden verstrekt op een nader te bepalen tijdstip. JJeubelen van Jnconé gaan een mensenleeftijd mee Jnconé voor kwaliteit Voordeel Fré de Boer en gezelligheid Van met Uw recept naar/ C. GORTER worden verzocht toch ook nu Gehuwdenontvangen volledige vergoeding van pensionkosten en op de week-ends Wij vragen voor verschillende fabrieksafdelingen Wijziging legger van Waterstaatswerken Burgemeester en wethouders van Workum brengen ter openbare ken nis, dat door de raad dier gemeente bij besluit van 29 augustus 1960, no. 35 voorlopig is vastgesteld een sup- pletoire staat van waterstaatswerken, betreffende het brengen van de z.g. Pothuiswijk als waterlossing op - en voering van de Nieuwe Bloksloot de Viswijk of doorvaart van het Wor- kumerveld van de legger van water- staatswerken. Genoemde staat zal van 3 septem ber a.s., gedurende 14 dagen ter ge meente-secretarie ter inzage liggen, j binnen welke termijn belanghebben- den schriftelijke bezwaren bij gedepu teerde staten dezer provincie kunnen j inbrengen. j Workum, 30 augustus 1960. Voor hen die niet met een bus kunnen komen zijn er eveneens gun stige regelingen voor de tijd dat er nog geen huis beschikbaar is ar OFFICIËLE MEDEDELINGEN ~:r- 6 I LM DE SPECIAALZAAK VOOR Zuiderzee- het en Scheepvaartmuseum te alcoholis- de mogelijkheid l I! I! Abonnp’^f'ntsprjjs t 1.25 per kwartaal per post f 2.75 per halfjaar 1959 van Nederlandse Ge- Verschjjnt éénmaal per week Uitgave: Fa. T. GAASTRA Bzn. Drukker;) en Boekhandel Workum ■ug Iedereen boven de 18 jaar kan meedoen. Inschrijvingsformulieren verkrijgbaar bij sigarenmagazijn Piet Faber. Inleggeld voor een heel jaar f 150. (li m iet r ii ii I! Dok uw adres voor grote en kleinere ritten NOARD 69 in teer iten dit wijl sta dei VOETBAL-TOTO LAAT VERZORGEN ir. je- be- lam; izt.e leer >o 'd I! I! II II T an- dat de ii.-n jen ij ft' 'jei 'fen >ite toe- am lap ich hij ige is- ae- iat pe ;m ;n, :en id- jr- van der Goot. Telefoon Redactie en Adm. 05151=314 Postrekening 882258 Punt 1. Notulen der vergadering van 28 juni 1960. Deze werden onveranderd goedge keurd. Van verslagen, berichten enz. gaarne spoedig opgaaf en Advertentieblad voor de gemeenten Workum, Hindeloopen met en zonder chauffeur Inzending van advertenties vóór of woensdagmorgen Familieberichten uiterlijk donderdags-; morgens 10 uur heel geen bijzonderheden bekend. De heer Bakker voelde er het meest voor om dit punt tot een volgende vergadering aan te houden, wat de heer Jonkman ook het beste leek in deze min of meer verwarrende situ atie, die met verschillende veronder stellingen niet aan duidelijkheid won, wat dan ook de reden was dat de wethouders tegen uitstel geen bezwaar hadden. Alzo geschiedde. Meubelhuls Inconé - Workum Advertentietarief: 7 cent per m-m; Adv. van buiterl Friesland 9 ct: per m.m. Contracten volgens algemene regeling Op maandag 29 augustus I960, ’s avonds half acht, was de raad van de gemeente Workum in voltallige vergadering bijeen. Voorzitter de heer J. Russchen, bur gemeester Secretaris de heer D. OPTICIEN - HORLOGER Telefoon 310 - Workum Punt 4. Verzoek van het bestuur van de Nieuwe Vereniging voor Chr. Schoolonderwijs om gelden be schikbaar te stellen voor de aan schaffing van nieuwe leerboeken wegens toeneming van het aantal leerlingen. Het aantal leerlingen aan de chr, ulo-school is in de laatste jaren inder daad belangrijk toegenomen (16 sept. 1957: 86 en 16 sept. 1960: 130) en deze toename zal nog verder worden gestimuleerd door het opheffen per 1 september i960 van het 7e en 8eleer jaar aan de scholen voor gewoon lager onderwijs. Aanvankelijk heeft de school zich beholpen met hetzelfde aantal leerboeken voor het grotere aantal leerlingen, maar dat kan zo niet blijven doorgaan. Met deze aanvraag zal on geveer een bedrag van f 3000.— ge moeid zijn, doch de normale eisen worden volgens b. en w., daarmee niet overschreden. Op hun voorstel werd z.h.s. de gevraagde medewerking ver eend. Punt 5. Schrijven van het gemeen tebestuur van Staveren betreffende het verlenen van een bijdrage in de kosten van een nieuwe schutsluis. Met het reeds eerder genomen prin- cipe-besluit werd berekend dat het voor onze gemeente een uitgaaf zou kunnen betekenen van f 15.750.- doch wanneer Economische Zaken geen bij drage verleent, zal onze gemeente in klasse II met f 7.per inwoner op een bijdrage komen van f 27.300. Staveren zelf is het hoogst geklasseerd, nl. naar f 220.— per inwoner of in totaal f 200.000. Evenals bij de vorige beslissing deed vermoedelijk ook nu weer de doorslag Burgemeester en wethouders i J. RUSSCHEN j De secretaris, VAN DER GOOT i tot wederopzegging wanneer men zou wensen, afgebroken moet wor- dat tegenover de hieruit voorvloeiende lasten een verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds dient te staan, want de raad ging z.h.s. ac- coord met het voorstel van b. en w, bleek' dat de directeur van gemeente werken een gedeeldte van de grond bij de Beginebrug zou willen gebrui ken om daar voor eigen rekening een garage te bouwen tegen een jaarlijkse huur van f 20. waartegen b. en w. tot wederopzegging geen bezwaar had den. De heer de Jager vond de hele si tuatie daar wat vreemd, want die knik in de muur en de grote deuren waren volgens spr. niet beslist nodig geweest, maar dat is nu eenmaal zo gebeurd. Verscheidene leden namen aan de besprekingen deel en ’t bleek dat de gemeente ook achter die deuren nog een stukje grond had, wat wel van be lang was geweest als daar weer een woning gekomen was, want dan was er tenminste een erfje overgebleven. De heer de Jong meende dat er zich voor die grond wel een gegadigde ge meld had, maar bij b. en w. was nooit een verzoek binnengekomen. Andere leden vonden dat het de schijn had alsof alles al in kannen en kruiken was of dat de zaak ten minste al half klaar was, terwijl men ook de huur erg laag vond, zodat er geen reden was over deze bestem ming erg enthousiast te zijn. De voorzitter wees er op dat het alleen maar huur voor, een klein stuk je grond is en verhuren betekent dat dit om bepaalde redenen die garage weer den en daarom verwachtte spr. dat het een heel eenvoudig gevalletje zou worden maar daarover waren in het college van b. en w. ook in het ge- mededeling dat deze wijziging de in stemming heeft van het Centraal Or gaan, stelden b. en w. voor, tot de om schreven wijziging van de gemeen schappelijke regeling te besluiten. Zonder opmerkingen of stemming ging de raad hiermee accoord. g. Schrijven van de Staatssecretaris van Economische Zaken waarin opmer kingen worden gemaakt over en wijzi gingen in overweging worden gegeven met betrekking tot het buiten-werking- stellen van enkele artikelen van de Winkelsluitingswet voor het kampeer terrein langs het Zool en het in te rich ten recreatiecentrum aan het Ijsselmeer. Wanneer aan deze opmerkingen wordt tegemoetgekomen, dan zal de vrijstel ling voor het recreatiecentrum beperkt blijven tof eetwaren, alcoholvrije- en zwak-alcoholische dranken, terwijl voor het kampeerterrein, waarop het zwem- bad-gebouwtje staat, een algehele vrij stelling zal gelden, echter met deze beperking, dat deze algehele vrijstelling slechts geldt voor de verkoop aan kampeerders. Waar de eigenlijke bedoeling van de raad hiermee, volgens b. en w., over eenkomt, stelden b. en w. voor het raadsbesluit van 3 maart 1960 in te trekken en een nieuwe verordening vast te stellen, waarbij met bovenstaande opmerkingen rekening wordt gehouden. Niemand had vragen of bezwaren. Punt 3. Verzoek van de heer H. Wiersma om van de gemeente te mogen huren een gedeelte van de grond, vrijgekomen door afbraak van de woning van E. IJdema. Uit het prae-advies van b. en Punt 2. Ingekomen stukken mededelingen. a. Resoluties van de Gedep. Staten houdende goedkeuring van de volgende raadsbesluiten 1. verkoop van bouwgrond aan het bestuur van de christelijke lagere land bouwschool en aan „Volkshuisvesting”; 2. deelneming in het maatschappe lijk kapitaal van de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten. b. Mededeling van de Gedep. Sta ten dat het afschrift van de in de raads vergadering van 28 juni jl. vastgestelde kampeerverordening is ontvangen. c. Bericht van de Gedep. Staten dat wij ons gemachtigd kunnen rekenen tot het doen van de in de begroting voor 1959 geraamde uitgaaf ad ƒ4578, wegens afrastering van de vuilstort plaats in de waard. d. Verslagen over 1. Vereniging van meenten (gemeentelijk jaarboek 1960); 2. Provinciale Keuringsdienst voor Waren in Friesland 3. Bond tegen het vloeken 4. Instituut ziektekostenvoorziening ambtenaren (I.Z.A.) Friesland 5. Beatrix-oord 6. Vrienden van museum 7. Fries Sneek 8. Onderlinge Risico vereniging van Nederlandse Gemeenten 9. Consultatiebureau voor me in Friesland 10. Prov. Electr. Bedrijf in Fries land 11Instituut voor de Geestelijke Ge zondheidszorg in Friesland. e. Uitslag van de op 4 juli 1960 ge houden aanbesteding van het maken van een houten brug over de Pothuis wijk. Overeenkomstig het voorstel van b. en w. werden bovengenoemde stuk ken voor kennisgeving aangenomen. f. Schrijven van het bestuur van het Instituut Ziektekostenvoorziening Ambtenaren (I.Z.A.) Friesland, waar bij wordt toegezonden een voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling met ingang van 1 januari 1960. De voorgestelde wijziging heeft betrek king op twee punten le. het openen van de mogelijkheid, dat naast de weduwen en halve wezen ook de volle wezen van deelnemers aanspraken aan de I.Z.A.-regeling blijven ontlenen 2e. het openen van tot het instellen van een verevenings- fonds voor de diverse I.Z.A.-instituten in ons land. Met verwijzing naar de bij de stuk ken gevoegde toelichting en onder op >5?

Friso nl | 1960 | | pagina 1