ERFSKIP— Maak het gezellig in huis Westerhuis WORKUMER KRANT fa. Westerhuis radio en televisie Nieuws- en Advertentieblad voor de gemeenten Workum, Hindeloopen en Zuidwesthoek van Friesland Dames tricotages Het modeblad „Marion" GAASTRA'S BOEKHANDEL S.V.W. AGENDA MAISON IRENE RADIO HINGST uw RADIO EN TELEVISIE IJENE DE BOER Fré de Boer Fyftich jier lyn III 84ste JAARGANG No. 10 VRIJDAG 10 MAART 1961 y WARKUMS dat zij de 4e leg, 4 op de 3e leg, F. J. H. to R. Wurdt fuortset Süd 72-74 Uw adres voor Bij de bespreking kwamen nog vele vragen naar voren. Aan het einde van deze leerzame avond ging de heer De Groot voor in dankgebed, waarna de presidente de vergadering sloot. HET NIEUWSTE en nog enkele oude nummers zolang de voorraad strekt a 45 cent verkrijgbaar van de Vergadering van den Raad der van B. S. Gaastra en A. Biandsma erfpacht te mogen ontvangen het terrein van Tj. Vlas en de stoomwassche- met een grammofoonplaatje van van Cementsteen, dakpannen enz. uit de fa- AUTO-VEnHUUR en gezelligheid Workum 2AS.D.S. 1A 30 Na enige aanvallen over en weer trok Workum de stoute (voetbal schoenen aan. Enkele schoten scheer den over of belandden naast het doel, tot 1. buiten Venema met een hard schot het eerste doelpunt liet aante kenen1—0. Hierna zette S.D.S. en kele tegenaanvallen op, doch deze werden door de achterhoede ontze nuwd. Toen nam Workum het heft weer in handen en dit kwam tot uiting door r. buiten Folkerts, die de keeper van S.D.S. met een strak schot pas seerde 20. Uit een voorzet van rechts kreeg Venema de bal en liet een kopbal los, die de vijandelijke doelverdediger te machtig was: 30. Na de rust besloot S.D.S., met de wind in de rug de score te verande ren. Doch zij wisten dit tijdelijke overwicht niet in doelpunten om te zetten. Langzaam ontworstelde Wor kum zich aan deze druk. Doch de stand onderging geen verandering meer ondanks enkele harde schoten. Eind stand 30. CONTACTAVOND WORKUM, Zoals op de avond van het Jubileumconcert van Crescendo werd meegedeeld, zal het tweedaags bondsconcours hier in augustus wor den gehouden. 1 Dit verheugende nieuws was toen pas afgekomen en de voorzitter verklaarde daarbij dat Plaatselijk Belang er krachtig aan zal medewerken om Crescendo dan een mooi jubileumcadeau aan te bieden, waartoe voor en na de vastgestelde data nog enkele festiviteiten zouden kunnen worden toegevoegd. Met dus ten naaste bij een feest- week in ’t vooruitzicht, verwacht (■Meubelen van Jnconé gaan een mensenleeftijd mee cJneoné voor kwaliteit Voordeel men voor de op dinsdag 21 maart te houden algemene vergadering een flinke belangstelling, want ongetwijfeld zullen er dan belangrijke besprekingen nodig zijn, ook al omdat er diverse voorstellen ter tafel zullen komen en mogelijk nog verscheidene andere in overweging genomen kunnen worden. Wat er deze zomer van allerlei plan nen terecht zal komen, hangt ook voor een groot deel af van de medewerking, die men toch op deze vergadering wel graag toegezegd zou willen hebben. Aan goede ideeën en actieve men sen moet het natuurlijk niet manke ren en daarom wordt een ieder op gewekt om op 21 maart de avond vrij te houden voor Plaatselijk Belang! Ouderavond Chr. school In Ons Gebouw werd verleden week woensdagavond een ouderavond gehouden van de Chr school. Circa 8 uur opende de Voorzitter Ds. W. E. Verdonk met een kort welkomst woord. Na gebed en schriftlezing met ver klaring gaf hij het woord aan het hoofd van de school de heer J. Klijnstra, die begon met te zeggen wat heden avond niet te zien zou zijn. Namelijk De Chr. Plattelandsvrouwen en Meisjesbond afd. Workum, kwam in vergadering bijeen op donderdag 2 maart j.l. in de landbouwschool. Te ruim halfacht heette de presi dente mevr. BokmaHaagsma, alle aanwezigen hartelijk welkom, in ’t bij zonder de spreker van deze avond, de weled. heer R. de Groot. Na het zingen van Ps 1Q0 vers 1 en 4 las de presidente een gedeelte uit de Bij bel en ging voor in gebed. De notulen van de vorige vergade ring werden gelezen. Er werd medegedeeld dat het in de bedoeling ligt om op 14 maart met een kookcursus te starten. Ook is men van plan om een drie daagse cursus te houden in het stad huis, uitgaande van de I.K.B. (indi viduele zelfbescherming). De dames die hieraan deelnemen, zullen later doormiddel van zg. huiskamergesprek- ken, raadgevingen verschaffen, aan gaande de zelfbescherming in een mogelijke tijd van oorlog. Er gaven zich 25 leden op om de voorjaarsvergadering op 26 april in Drachten te bezoeken. Na de pauze kreeg de spreker het woord. Hij had als onderwerp geko zen: .Veranderingen op het platteland.’ Met tal van voorbeelden schetste hij de problemen die de verstedelijking van het platteland met zich mee brengt. De gevaren voor de jeugd zijn niet denkbeeldig vooral wat betreft de vrije tijdsbesteding. De ouders hebben in dezen een belangrijke taak te ver vullen. Jan 1911, kreeg hij van deze kippen van verschillenden ouderdom 1292 eieren. Workum. Het boelgoed briek van de firma T. Abbring Hingst en Co., dat gister plaats had, trok veel belangstelling, echter werden zeer lage prijzen gemaakt. Men vertelde ons dat steen die f 40 per 1000 moest kosten, slechts f 2 per 1000 opge bracht. Aan de gisteren te Hindeloopen gehouden wedstrijd in ’t voordragen werd in de afd. Ernst de 2e pr. behaald door J. JStelma te Workum. met Het jurkje’, In de afd. Luim, 2e pr. J. Stelma te Workum met:De wed strijd in het reciteren.’ Ut it Riedsforslach. .Verslag Gemeente Workum. Punt 4. Adres alhier, om voor bouwterreini n aan de Stationsweg tusschen het perceel rij Sirius. Uit het door den Secretaris voorgelezen adres blijkt dat voornoemd terrein in erfpacht wordt gevraagd tegen een canon van f 1 met de be doeling de verkregen rechten direct over te dragen aan de Ver. tot verbe tering der Volkshuisvesting, zodra de statuten dier vereeniging de konink lijke goedkeu-ing hebben erlangd, en die daarop later 12 woningen wenscht te bouwen.’ Ut de Friso fan 28 Jan, 1911 Workum. Voor de nationale Militie dezer Gemeente, lichting 1912, hebben zich 53 jongelingen laten inschrijven. Workum. 1 Febr. zal het 75 jaar geleden zijn, dat de Geref. Kerk als reformatiekerk is uitgetreden. Dien dag zal Ds. Idema des avonds 7 uur een gedachtenisrede houden. Aanbesteding. Behoudens nadere goedkeuring der betrokken autoriteiten zal de Ver. .Volkshuisvesting’ te Workum, den 10 Febr. aanbesteden: het bouwen van 10 werkmanswoningen aan den Stationsweg aldaar. Bestek en Teekening vanaf 1 Febr. verkrijgbaar ad f 1. bij den onderge- teekende. S. S. Hobma, Architect. De betaling der Nota’s van den heer J. J. Persant Snoep, Arts, thans te Bussum, wordt ingewacht ten kantore van den Notaris C. Tjebbes te Workum. Binnenskipperij V It is wol müglik, dat d’r 100 jier forlyn meat turfskippers west hawwe as yn üs tiid, mar foar sa’n 60 jier wienen der yn Warkum trije, to witten Steffen v. d. Pal (Steffen Kindt- sje), Reyer Flapper en twa bruorren Óppedyk. As dy it rédde koenen, makken se wol dat se winterdeis thus wienen om oan 't wurk to bliuwen mei lossen. Mar sa gau it iis üt it wetter wie, gyngen se nei Grinslan om lange turf, hwant by kalde winters wie der wol fraech nei. Dan gyng it op in turfladen. Dat gyng dér hwat oars as oars. Dy turf kochten se der per deiwurk, in ynhaldsmjitte, dy’t ik net neijer oanjaen kin. Dat laden gyng op de folgjende wize: it man folk mei de kroade en it froufolk oan it loegjen. Dat wie fakwurk, hwant lange turf is licht en fan gefolgen waerd der mear op it skip as ünder- yn laden. De turf kaem sa wol twa meter heech en omdat elke turf trije kear sa lang as breed wie, wie it müg lik se yn bipaeld forban op to stea- peljen. Boppeop, yn ’e midden fan de deklêst, moast in slóf iepen bliuwe om de mest strike to kinnen as men under in brêge trochfoer (It gyng al- legear op ’e seilen). Dernei gyng it wer op hüs oan, losse, mei de karre yn eigen plak en om utens mei it preamke- Mar bigryp my goed, oan ’t july ta allegear turf fan ’t foarich jier. As it skip dan leech wie. dan gyng de reis al meast nei Oerisel om in fracht baggelders, dy’t plat enfjou- werkant en boppedat folie swierder wienen. De deklêst wie dan ek mar lyts. Dat koe ek net bést oars, om dat it net müglik wie de fjouwer- kante turf yn forban op to steapeljen De feanderijen wienen meast yn de omkriten fan Ossensyl en Stjinwyk. By thüskomst waerd se wer ütsutele en dan meastal om lange turf nei Appelskea. Dizze turf wie net sa goed as dy yn Grinslan, mar goedernóch foar de bakkers, hwant dy koenen ek hiel hwat oan. Dan wie der noch in ófnimmer: de stêd dy’t de turf or- nearre foar de ear me minsken. Dat gyng dan net per 1000, mar per ton ne fan 2 h.l., de greatste mjitte dy’t ikere waerd. Dan kamen Piter Slurf en Atze de Groot, de dragers. Turf- kuorren droegen hja op ’e rêch, rym- kes oer it skouder en efter in lyts kloske hout. Hja setten nei ófrin fan it wurk nei myn muoike Sibbeltsje, dy’t wol hwat ünder de kuork hie, hwant o dat stof! Dat kaem wylde Pyt, Piter Slurf syn wiif, fansels net to’n goede. geen toneelstuk zoals verleden jaar, doch iets wat men beeldend spel ge noemd heeft. De schoolkinderen uit velschillende klassen vertoonden een en ander, zoals sprookjes en het na bootsen van spelen en beroepen e.d. Zelfs de gemeentereinigingsdienst kwam ten tonele. De aanwezigen moch ten raden, welke beroepen eventueel bedoeld werden. Welke spelen, het aantal spelers enz. kon verder nog opgegeven worden. Ongetwijfeld heb ben allen genoten van hetgeen werd uitgevoerd. In de pauze de gebruikelijke con sumptie. Hierna hield de heer M. Baaijens uit Sneek een causerie, die een zeer aandachtig gehoor vond. Tot het stel len van vragen kwam men niet eens. zo goed en duidelijk was alles uitge legd. In de rondvraag werden een paar opmerkingen gemaakt, waarna met dankgebed gesloten werd. Het gebouw was flink bezet. volleybal <S «3=5 J Ut de Friso fan 14 Jan. 1911 Hindeloopen. Dinsdag 17 Januari a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer L. G. de Vreeze tot lid van den Raad dezer gemeente werd gekozen en waarin hij gedurende dien tijd onafgebroken zitting had. Vele jaren is de Vreeze tevens wethouder. De bevolking van Amsterdam bedroeg op 31 Dec. 1910. 273.994 mannen en 300.006 vrouwen, samen 573,994. Als bewijs hoe zacht deze winter is moge dienen, dat een groenten- handelaar te Weesp zijne klanten dezer dagen voorziet van versche salade van den kouden grond. Ouden van dagen van in de tachtig jaar herin neren zich niet, ooit zoo iets te hebben beleefd. Workum. Woensdagavond hield de Jongedochters vereeniging ,Onze verwachting is biddend en werkend van den Heere.’ hare jaarvergadering. Mej. B. van Netten, die gedurende 20 jaren de functie van presidente had waargenomen, wenschte voor eene herbenoeming niet weder in aan merking te komen, iets wat ten zeerste werd betreurd, omdat zij gedu rende dit lange tijdperk met de meeste nauwgezetheid en ambitie haar taak vervulde, Als herinnering en dankbare hulde voor het vele goede aan de vereeniging had bewezen, werd haar een leunstoel aangeboden. Ut de Friso fan 21 Jan. 1911. Workum Onze stadgenoot R. Ratsma heeft 8 kippen, waarvan 1 op en 3 op de le leg. Van 8 Jan. 1910 tot 8 i samen iiilimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiii OPELS CHEVROLET V.W. BUSJES iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiin 'e Vertrek 8.15 uur PLAATSELIJK NIEUWS 2 2 Advertentietarief: 7 cent per m.m. Adv. van buiten Friesland 9 ct; per m.m. Contracten volgens algemene regeling Abonnementsprijs t 1.25 pel kwartaal per post f 2.75 per halfjaar Verschijnt éénmaal per week Uitgave: Fa. Tl GAASTRA Rzn. Drukkerij en Boekhandel Workum Telefoon Redactie en Adm. 05131=314 Postrekening 882258 Van verslagen, berichten enz. gaarne spoedig opgaaf 18 15 14 12 9 9 6 DE SPECIAALZAAK VOOR LAAT VERZORGEN /j; NOARD 69 WORKUM Inzending van advertenties vóór of woensdagmorgen Familieberichten uiterlijk donderdags morgens 10 uur tb,. i TELEFOON 306 b.gg 501 meten zonder chauffeur (All-risk verzekerd S.V.W. NIEUWS Workum—Blauw Wit 1—2 in een matige wedstrijd heeft Blauw Wit kans gezien in de laatste minuut] de beide puntjes mee naar huis te nemen Aan beide zijden werd slecht geplaatst, ook het tempo lag vrij laag. De strijd ging overigens gelijk op met Blauw Wit iets meer aanvallend. Veel gevaar leverden AFD. GYMNASTIEK A.s. maandag 13 maart aanvang 7.30 uur in hotel De Wijnberg toegang voor alle leden vanaf 12 jaar en ouder, donateurs en belangstellende ouders van leden. Na 7 uur geen gym-fessen. Zie S.V W.-nieuws- 4 1 4 1 3 0 Blauw-Wit IA O.N.S. IA Leeuw- Zwal- IA Workum IA Dfachts» B. IA Heerenv. B. IA Harkema B. IA q.V.C. IA V.V.T. IA Heeg IA Meubelhuis Inconé - Workum 42—14 41—21^ 37—20 36—10 3 17-14 4 22-15 8 22—39 Üus pikte de bal op dreef deze in vopr- waarste richtjng passeerde de spil en gaf de vrijstaande rechtsbinnen Jan Slootjes de kans om met ’n formidabel schot de vergeefs als ’n kat naar de bal springend^ keeper ’t nakyken te geven- (1—0) Nog geen tien minuten later was It de voet van dezelfde speler die op soortgelijke wij ze nummer twee in de touwen joeg en hiermee z’n totaal op 10 bracht in d©Ze competitie. Toen hierna Workum ’n penalty kreeg toegewezen, nadat een van de backs van Blauw Wit een boogbal van R. Flapper uit het doel sloeg, leek het derde doel punt een feit. Doch Slootjes schoot te zacht en de goed reagerende keeper kréég het leer te pakken. In de twe«de helft werd slecht gespeeld en konden de gasten toch nog een verdiend tegenpunt krijgen, dat echter alleen voldoende was om de eer te redden. De stand in deze competitje is als volgt: CHR. PLATTELANDSVROUWEN haar aanvallen echter niet op en zo kreeg men een spel, dat zich hoofdzakeiijk in het middenveld afspe|eld,e. Het verloop van de wedstrijd was der mate dat niet veel voor een nauwkeurige beschouwing gevoeld wordt, hoewel dit eigenlijk wel gewenst was, maar dan beter in een onderonsje gehouden kan worden. Vooral het laatste gedeelte van de wed strijd was zeer matig ondanks de 1—0 voorsprong die E. de Jong Workum schonk. Er is verder niet veel goeds over deze wedstrijd te schrijven. En in tegenstelling met de gewone dood-doener waarmee vaak een verslag wordt besloten, ml.: „laten we deze wedstrijd zo spoedig mo- gelijk vergeten”, kan hier gezegd worden „laten we deze wedstrijd nooit vergeten’ maar in gedachten houden als een voor beeld hoe het niet moet”. Workum IA—Blauw Wit IA: (2—1) In ’n vooral in de eerste helft uitste kend gespeelde wedstrijd, die gekenmerkt werd door fris en open spel, is ’t dan toch zaterdag gepresteerd door de jongens van coach Ketelaar om de reeds bijna als kam pioen gedoodverfde club van Blauw Wit te slaan. En dit was niet ’n wedstrijd die door geluk gewonnen werd. Vooral vóór de pauze speelden de jongens ’n uitsteken de wedstrijd totdat rechtshalf v. d. Akker ’t veld moest verlaten wegens een blessure- J. Heins ging nu de rechtshalf plaats bezetten, terwijl M. Ve*ema op de nu vrij gekomen linksbuitenplaats ging opereren, hetgeen wel een verbetering te weégbracht. In de tweede helft hadden de gasten misschien dan wel ’n lichte veldmeerder- heid, maar dat ze deze niet ten volle heb ben kunnen benutten is ongetwijfeld voor ’n groot deel te danken geweest aan ’t uit. stekende spel van linkshalf R. S. de Boer die keer op keer de vijandelijke aanvallen- onderschepte en dan met zuiver afgeme ten passes z’n voorhoede weer aan ’twens, zette. Direct na de aftrap ging Blauw Wit tot de aanval over maar deze kon gemakkelijk onderbroken worden. Linksbinnen Wesse- Programma zaterdag 11 maart AFD. VOETBAL Senioren. Workum 1—Stedum 1. Aanvang 4.30 uur Workum 2—Bolswardia. Aan vang 2 30 uur Bo’swardia 2—Workum 3. Vertrek 3.45 uur Junioren: DTachster Boys IA—Workum IA. Vertrek 2.30 uur Bolswardia IA—Workum 2A Vertrek zie clubkastj, Oeverzwaluwen 2B—Workum 2B Vertrek zie Clubkast je S.V.W—U.D. 11 9 0 2 11 7 1 3 10 6 8 6 0 3 8 9 11 1 1 1 8-25 7- 43 8- 39 3 1 1 1 0 5 ft 6 7 8 7 op

Friso nl | 1961 | | pagina 1