en Fa. H. Wielinga d.U/erf, IA XJ1 ELNA „FRISO" PARAPLU'S 3 I (TREVlRA) TWEEDE BLAD tuis Gaastra's Boekhandel I f Sint Nicolaas Bespiegelingen :e T’ I j Honderdtallen Pockets TJ meisjesboeken en diverse Pocket-uitgaven Tientallen Omnibussen Fyftich jier iyn XXX1I1 Jongens- en vonds Vrijdag 1 december 1961 mor Fa. ROMKEMA - WORKUM Nanne Visser.’ DE SPECIAALZAAK Lederwaren Paraplu’s Komt maar eens vrijblijvend zien in Stichting Cultureel Centrum 5MA Een nuttig en practisch geschenk vindt u in onze grote sortering Wijde Burgstraat 16 Telefoon 2563 Sneek sor- lero etui Telefoon 314 Workum Prisma, Zwarte Beertjes, Elsevier Pockets, Salamanders, Mimosa, Teenager-serie enz. das 4.95 5.90 7.90 mooie series in stevige, soliede band van f 3.90 - f 2.90 - f 1.95 enz. van f 1.50 en f 1.25 een enorme keus voor wie voordelig en goed wil slagen Gebouwenpraat IV Zal de huur van zaalruimte niet erg hoog zijn? Er zijn in Workum veel verenigin gen. Alleen op kultureel gebied be wegen zich zo’n 54 verschillende ver enigingen. Die zijn dus over het al gemeen noodlijdend, want vele var kens maken de spoeling dun ,het zij met alle eerbied van al deze groe pen gezegd. Ze moeten dus leven van een koopje. Welnu, voorzitters, se- kretarissen, penningmeesters en leden weest u gerust. Het gebouw komt er voor u en dus zou het te gek zijn als u op straat stond. De huur moet dus niet hoog worden, want anders kwam u van de regen in de drup, Maar maar het gebouw moet er ook komen door u. Hoe beter u geeft, hoe makkelijker straks de ex ploitatie, hoe lager de huur. Wie nu zuinig is, snijdt zich straks in de vin gers. U kunt niet gratis een gebouw hebben en er dan nog voor niks in zitten ook. Wat dat betreft geloven de Workumers nog te veel in sprook jes. Ze denken, dat er ergens in een verscholen hoekje, wie weet misschien wel op de zolder van het gemeente huis, een ,ezeltje-strek-je’ staat, dat alleen maar goud ter wereld brengt. Zo gaat het niet. Iedere gulden, die u nu geeft, is meer dan 100 cent waard. Iedere gulden, die u straks, te laat, geeft, moet worden vermin derd met rente van opgenomen le ningen. Bedenk u dus twee maal. U hebt de toekomst van het Gebouw in uw hand. Ter vergelijking en tot troost: wist u dat de huur van de grote zaal van het dorpshuis Heidenschap f 10. per avond was? Toneel, licht, warmte inbegrepen. Maar daar hebben ze dan ook gegeven. .Het gemeentebestuur van Workum, roept op sollicitanten voor de be trekking van Klokluider, waaraan eene beloning van f 40.'sjaarsis verbonden. Voorwaarden zijn te vernemen ter Secretarie in de gewone kantooruren. Adressen op zegel worden ingewacht aan het adres van den Burgemeester, voor 1 November 1911. Het Gemeentebestuur voornoemd, T. M. ten Berge, Burgem. A. de Vries, Secretaris.’ As wy nou witte dat dy man deis trijeris liede moaste, moarns om acht, middeis om toalve en jouns om seis of om njoggen ure; en dan sneins soms noch ien kear meat, dan wie fjirtich goune grif al net folie. Hwant rekkenje mar üt hwat hy eltse kear fortsjinne. Hy moast deis trijeris neide toer en dat 365 dagen is sa’n foege alve hündert kear. ,In de laatste tijd is het op Feijenoord te Rotterdam herhaaldelijk voor gekomen, dat van kleine kinderen op straat geld, oorbelletjes enz. zijn af genomen. Thans is op aanwijzing van een heer op de Maaskade aangehou den een 12 jarig meisje, dat Maandag het dochtertje van dien heer op de Maaskade 45 centen afnam. Dit meisje door de politie in verhoor genomen, heeft medegedeeld, in vereeniging met haar 11 jarig zusje, in Aug. in de Roent- genstraat van een meisje, dat zij op straat tegen kwamen, de gouden belle tjes uit de ooren gehaald en in dezelfde maand bij 't Poortgebouw van een jongetje van 9 jaar een zilveren horloge, een bankbiljet van f 10 en twee lombardbriefjes afgenomen te hebben. Een en ander droeg dit kind in een taschje bij zich.’ ,Mej. J. C. L. te Haarlem liep eergisteren te 5 uur, klaarlichtendag dan nog, op den Wagenweg. Zij had een taschje .waarin behalve eenige papieren en kleinigheden, een portemonnaie met f 6. Zij werd gevolgd door een man met een onguur gelaat, die plotseling toeschoot en haar het taschje met in houd ontrukte. In plaats nu, zoo als 't dan gebruikelijk is flauw te vallen, deed deze dame heel anders. Zij begon te roepen: houdt den dief en liep den man zelfs na, die dan ook aan de Jordensstraat werd gegrepen doch kans had gezien de portemonnaie uit het taschje te halen en tusschen zijn kleeren te verbergen. Een kleine jongen die er op uit was gegaan de politie te halen, ontmoette juist twee agenten op het Plein en deze namen den man mee naar het bureau waar de portemonnaie op hem werd gevonden en hij bleek te zijn H. Montwijk Napjes, een Amsterdammer, kleermaker van be roep, doch thans zwervende. Hij is aan de justitie overgeleverd.’ ,Eenigen tijd geleden werd door de Firma M. te Rotterdam een aan- geteekenden brief naar Leeuwarden verzonden. Bij aankomst werd daaruit een bankbiljet van f 1000 vermist. Thans is als verdacht van dezen dief stal te Rotterdam gearresteerd een 15 jarige kantoorbediende van de firma M. De jongen die nog in het bezit was van f 800, is naar het huis van bewaring te Rotterdam overgebracht.’ ,Door de politie te Middelburg is procesverbaal opgemaakt tegen een 14 jarig meisje en wel wegens valschheid in geschrifte. Zij had zich met valsche bons f 15 weten toe te eigenen ten nadeele van een graanhandelaar aldaar.’ En wy yn üs tiid mar beare en skodholje as wy jouns yn de krênten léze, dat der wer de iene of oare boekhalder üt pike is mei safolle tüzen goune, of dat men in frou of in £aem har taske Ontstellen hat. Mar fyftich jier lyn skynden de minsken dochs ek lang allegearre net earlik west to hawwen. Yn de Friso fan 11 nov. 1911 fine wy dit biricht: Workum. Zater dagmorgen werd hier op den Zeedijk niet ver van onze plaats een schip ontdekt. De harde wind die steeds aan wakkerde en tot storm overging, deed het schip stranden. Schipper J. A. Rientjes van Avereest was Vrijdagmor gen van Schokland vertrokken met bestemming Harlingen. De lading van ,De Hoop’ (101 ton) bestond uit 230 pakken turfstrooisel voor Londen. Met gunstig weer ging de reis voorspoedig tot voorbij Stavoren. De schipbreu kelingen, vader en 4 kinderen werden door eenige dappere mannen met behulp van booten van het schip gehaald en hier aangebracht. De namen der redders zijn: Schelte A. Visser; Anne Zijlstra; Jacob Wiersma; Piebe Visser; Eeuwe Feenstra; Andries J. Visser en Nanne Visser.’ F. voor de Telefoon 495 Süd 18 Woensdag 27 december: Kies uit de nieuwste herfsttinten bij: :n jm maar WENS VAKKUNDIGE REPARATIE S 1 Aangezien eerste Kerstdag en Nieuw jaarsdag op een maandag vallen, zullen ten einde een zo goed mogelijke uit voering van de PTT-diensten te bereiken enige bijzondere maatregelen moeten wor den genomen. Hieronder geven wij daar van een overzicht. DIENSTUITVOERING BIJ PTT GEDURENDE de kerst en nieuwjaarsperiode Bijbel. Amster- Het huis voer betere kleding BOLSWARD zó gewassen zó droog en kreukherstéllend ssette ijdige aud) Dirsdag 2 januari: Ten aanzier. van de brie£postbestelliig en -verzending geldt hetzelfde als voor woensdag 27 december. De loket-open- sielling is als normaal op dinsdag. Wat zit die das subliem en... zo blijft hij zitten. In een wip perfekt gestrikt. kies óók 'n De bestelling zal plaatsvinden als op maandag. Zo nodig zullen op de kantoren extra-maatregelen worden getroffen om te bereiken dat alle tijdens de feestdagen gé. post: correspondentie uiterlijk met het dagnet wordt verzonden, in verband met de te verwachten extra drukte aan de loketten zal op deze dag op de postin- riehtingen, wear de behandeling van som mige geldztken tot 15.00 uur plaatsvindt, ook na dit tijdstip, tot het normale slui tingsuur, gelegenheid bestaan tot het ver richten var. alle geldzaken. X I Donderdag 26 december: De dienstuitvoering is als op andere donderde gen, behoudens dat voor het ver richten van geldzaken hetzelfde geldt als voor woensdag 27 december. Nog zij vermeld, dat steller en onder nemer dezes ook lid is van „Vereniging tot verspreiding der Heilige Schrift", adres: Keizersgracht 47O. Amsterdam. Adres N.B.G. is- „Nederlands Genootschap" Herengracht 366, dam—C U, geachte Redacteur, dankend plaatsing. (Op dringend verzoek onverkort opge nomen, maar de onderstreepte woorden waren te talrijk om ze te laten uitkomen. De grote klemtoon valt tenslotte op de aangekondigde actie, welke de geachte in zender niet meer met rust laatuit bewogenheid met het lot van alle even naasten. Red Friso). X. Met de bede tot God, dat Zijn Geest u hieromtrent in mag leiden, hoopt en vertrouwt ondergetekende nog op veler medewerking, alsook dat velen door de wil van God, gehoor geven aan deze roep stem van Hem Die gezegd heelt: „Hemel en aarde zullen voorbijgaan, maar Mijn woorden zullen geenszins voorbijgaan”, en: „Mij is gegeven alle macht in hemel en op afrde””, nl. „Jezus” de Christus Nogmaals, hoe zullen wij ontvlieden indien wij op zo’n grote zaligheid geen acht geven? XI. Degenen die wensen deel te némen aan do voorgenomen actie (ook zij dia reeds een bijbel bezitten) verzoek ik vriendelijk naam en adres op te geven aan onderstaand adres met de vermelding: „cent en zilver actie”. Bij afwezigheid in bus, en zo mogelijk vóór 15 december a.s. Uw dw. medewerker en Br. in Chr. Jezus tot het mede bouwen van het Koninkrijk Gods. Workum, Sud 115, S. LEENSTRA F.S Diegenen welke buiten de be bouwde kom var. Workum wonen, maar ook nog gaarne zouden deelnemen aan deze „actie" zou ondernemer dezes wil, en verzoeken zeil het opgespaarde geld te zenden raar genoemd bijbelgenootschap, of naar verkiezing bij mij aan huis te bezergen eens of tweemaal per jaar. Te vens kan men ook door storting van dit jaarlijks bedrag zelf lid worden van lef Nederlanos Bijbelgenootschap. Zwitserse precisie- naaimachine IX. Moge er voorts nog critiek of twijfel zijn omtrent de waarheid en echt heid van de Bijbel, laat dan steller en ondergetekende dezes (benevens de vele andere bewijzen) ook met zijn eigen er varingen u ten dienste staan, alsmede in de vorm van een geschiedenis en gebeur tenis, in genoemd boek vervat Joh. 9 25 nl. het antwoord van een arme stakker (een blindgeborene) welke door Jezus de ogen waren geopend, en daarvoor voor het verhoor kwam van de vrome(?) kerk leiders, welke Jezus voor zondig wilden door laten gaan, waarna de gewezen, maar blijde blinde uitriep: of de mens een zon daar is, weet ik niet, één ding weet ik, dat ik blind was, en nu zien kan., Reden waarom ook dit boek betoger en steller dezes zo dierbaar is geworden VII. Ondernemer van deze actie is zelf een niet roker, a.smede geen ge bruiker van sterke dranken, en becefent tevens de matigheid in het gebruik van genotmiddelen. Hij wil zelf, als eerste, dit steentje: cent-kwartje bijdragen, joven dat hij reeds lang bijdragend lid is van genoemd N.B G. VIII. Laat u niet verleiden door allgrlei critiek, of verschil van leer, van zgn. geleerden, als ook van vele godsdienstige!?) leiders in de laatste tijd, want het Woord Gods, dat levend is en krachtig, zal eeuwig blijven bestaan, want ook voor steller dezes geldt het heel duidelijk, nl.: Lat de wijsheid gerechtvaardigd is geworden door al hare kinderen: Lucas 7 35. Daar om vreest niet, maar geloof alleenlijk. Zalig zijn zij, die het Woord Gods horen, en hetzelve bewaren. POSTDIENST zaterdag 23 en 30 dec. In het algemeen zal de dienst worden uitgevoerd als op normale zaterdagen. Echter zullen ook aangetekende stukken, briefpakjes en (zoveel mogelijk) massa- drukwerken worden besteld. Tevens zal een pakketpostbestelling plaatsvinden. Aan busrechthouders zal gelegenheid worden gegeven naast de gewone corres pondentie ook de voor hen bestemde aan getekende stukken en postpakketten af te halen. Zondag 24 t.m. dinsdag 26 december, zondag 31 december en maandag 1 januar, De dienst zal worden uitgevoerd als cp normale zondagen. Ten einde vol raken van de brievenbussen te voorkomen zullen op deze dagen zo nodig extra buslichtingen plaatsvinden. Want ook hij zelf is destijds gegrepen en gered, nl. ter elfder ure, en als een brandhout uit het vuur gerukt vanuit een zondig leven. In verband dat ook zijn leven door de woorden' Zoekt eerst het Koninkrijk Gods enz. radicaal veranderd is, waardoor ook voor hem alles wederom nieuw Werd, nk door ’t eenvoudig geloof in Christus Jezus- Gods Zoon. TeKgrraf- er Telefoondienst: Op beide Kerstdagen en op Nieuwjaars dag wordt de dienst op de hoofd-, bij- en hulppostkantoren en stations uitgevoerd ais op zondag. Mijnheer de Redacteur van plaatselijk blad „Friso” alhier. Gaarne zou ik vriendelijk, doch drin gend plaatsruimte vragen in uw blad voor onderstaand schrijven. Hoor, iemand zegt: Roep, en de vraag klinkt: wat zal ik roepen? Alle vlees is gras, en al zijn schoonheid als een bloem des velds. Het gras verdort, de bloem valt af, als de adem des Heren daarover waait. Voorwaar, het volk is gras., Het gras verdort, de bloem valt af, maar het Woord van onze God houdt eeuwig stand. Jes. 40 6—8. IN DE MODERNSTE f ^uitvoeringen/^ kerkgenootschap; is reeds vele jaren lid en medewerker van het N.B.G., daar voor hem, door de openbaring van het Kruis van Christus (als allereerste en nodigs te) deze waarheid als een paal boven water str.at, en waarin we allen als zondaars voor God staan. En gelovend in dien Eeuwigen Naam (onder den hemel gegeven) hij daar door deelgenoot is geworden van het eeu wige leven, mede door de opwekking van Jezus’ uit de doden en Die nu eeuwig leeft VI. Dat deze roep en waarschuwing tot hem gekomen is gedurende de nacht als mede ook in de nacht van het wereldge beuren, waarin wij leven nu. Dit geschiedde gedurende drie nachten en in één bijna gehele nacht waarin de slaap geheel van hem week; en wel de eerste keer in de nacht van 31 oktober op 1 november nl. op de elfde maand van dit jaar en vervolgens op de 7de, de 14de en de 21ste in welke laatste nacht ik bijna de gehele tijd bezig was met deze zaak en mijn gedachten daardoor geheel in beslag genomen werden. Reden voor hem dit belangrijk werk niet verder te neger jn, of ter zijde te leggen, maar te doen, wat hij nog kan doen, daar de tijd kort is en de nacht komt, waarin niemand meer werken kan. LEES S.V.P. Gegrepen en gedrongen door het woord Gods eertijds, als ook door de ernst en dreiging van de laatste tijd over een toekomstig oordeel van deze aarde en al zijn inwoners, ziet ondergetekende zich geroepen nog een ernstige waarschuwing en aanbeveling te richten dienaangaande tot het lezen en aanvaarden van de le vende woorden Gods, en wel door per soonlijk onderzoek en bezit, voornamelijk var 'het Nieuwe Testament, alsmede ook het Oude. Zelf gegrepen en getrokken destijds in de nieuwe wereld, uit een zondig leven, heeft hij de wonderlijke macht, kracht en genade ervaren, geschon ken aan een leder die gelooft, waardoor ook het kindschap Gods zijn deel werd, nl. door het geloof in het dierbaar bloed van Jezus Christus (Gods Zoonv en Die gekruist. Uit oorzaak daarvan zou onderge- getekende nog gaarne willen medewerken tot de verbreiding en verkoop van de H. Schrift. Zelf al enige jaren lid zijnde van het Nederlands Bijbel Genootschap (N.B.G.) wil hij nog bij dezen uit eigen drang en initiatief (maar tevens door de wil van God) zo mogelijk een steentje bij dragen, zij het ook dat de ouderdom daar is (68 jaar) en de kracht reeds vergaat. Evenwel, kennende de macht van het kleine, zowel in de natuur, alsook in het Godsrijk, en Zijn wil om dit Woord te brengen tot aan de einden der aarde, zou steller dezes gaarne willen samenwerken mede door het toedoen van velen die dit lezen, in de verbreiding en verkoop van Gods Woord (want ook ten slótte zal dit Woord ons aller Rechter zijn in de jor.gste dag), door van u nl. een klein offer te vragen, waar God Zelf het groot ste oiler heeft gegeven tot redding van eén verloren wereld dooi Zijn Zoon, Christus Jezus over te geven in de wrede en .-.ma delijke kruisdood, uit liefde tot zondaren. Joh. 3 16. Dit is vervolgens zo bedoeld: I. Is ’t niet voor uzelf, dan helpt u toch een ander, nl. één cent per dag, genomen van het bedrag wat ieder voor zich zelf nodig acht voor geóórioofde genotmiddelen en dit schijnbaar nietige bedrag te verza melen tot een kwartje per maand (de zondagen niet meegerekend) en voor het gemak afgerond op één muntstuk. II. Dat hij deze actie zou willen noe men „sand (zand) and silver action” (.En gels: spreek uit „sent en zilver”) daar hij heel in het klein wenst te beginnen, en deze kleine steen (zand) cent te verwerken tot een zilveren kwartje, met uw mede werking om zodoende mede te streven tot het grote doel nl. om ieder persoonlijk in het bezit te stellen van een N.T. of ook gehele bijbel. III. Hij zelf wil dit kwartje per eerste van iedere maand dan afhalen van uw huis. Voor vergoeding ontvangt u dit waardevoi boek reeds bij storting van uw eerste kwartje' dit is namelijk ’n copie van het N. Testament (zakformaat) al of niet in het bezit van een bijbel zijnde. Ge ont vang' dit gratis voor eigen bezit en lezing, of om weg te geven aan kind of familielid Zcudt u evenwel liever een gehele bijbel bezitten (ook in zakformaat) wil dan s.v.D. 4 gulden bijbetalen, of ook, alsmede nog 1 copie van N.T. met psalmen en 1 gulden extra). IV. Dan, dat ondergetekende zich ver plicht het verzamelde bedrag zelf op te sturen aan het adres van genoemd N.B.G. zonder daarbij te denken aan enige ver goeding of financieel voordeel zijnerzijds, dit doet als vrijwillig aangegaan werk voor de zaak van het Koninkrijk Gods. V; Ondergetekende handelt en werkt geheel uit eigen initiatief (evenwel niét zonder God), afgezien van enige kerk of

Friso nl | 1961 | | pagina 1