MEWS- EN ADVERTENTIE BLAD VOOR DE STAD EN HET ARRONDISSEMENT SNEER. 1846. No, 63. Zaturdag den 8 Augustus, BINNENLAND. Sneek r- BUITENLAND. 5A Mm. .vNl Joseph Henry :8.5O 00. pd. Het behoort onder de >cns- n de 3.50 3.80 3.00 3.40 3.60 4.00 2.90 3.20 3.00 6.50 St. Leu) voormalig vader van prins Lode- zijn gezigt niet failliet geweest zijn karakter len i één repel sing. en tegen den joeg- aan land- liet id te rann- i aan door melig J, bij onds- 20- 20’ 38’ 19} S3* 6 zwa- erte- ende zen nch- atste ziji 9.25 4 00 van niet on der; eid tor hou ten, zijn, dee- lert h ni eren >nin- t de en dat ■el en e he- bij* tool'd plaats van Zelf den president-stoel te beklim men Pedrazza terug te roepen. Santa-Anna werd in Mei 1833 tot president verkozendocb gevangen genomen zijnde in 1836 in het gevecht van San-Jaeinthokwam Bustamente andermaal aan liet bestuur, die na eerst verbannen te zijn den presidentzetel be klom, om later weder te worden verbannen. Hij werd in 1841 door Santa-Anna verjaagd die in 1844 door Herrera werd verdrongen} deze werd in 1846 door Paredes verjaaagd. LoNl>en, 1 Augustus. Een schip, dezer da gen uit Rotterdam te Londen aangekomen, heeft voor het Engelscbe gouvernement 12,227 ge- weerladen aangebragt; dit is de eerste maal, dat dit artikelhetwelk anders uit België werd aan gevoerd uit Nederland is aangebragt. Parijs, 2 Augustus. Als nadere bijzonder heden, betreffende den koningsmoorder Joseph Henrydeelen wij nog mededat Lij bekend stond als iemand, die bet staal keurig bewerk te, doch kon thans uit hoofde van gebrek aan meer arbeiden. In 1835 is hij en deze omstandigheid heeft op eenen ongunstigen invloed gehad zoowel als het gedrag zijner vrouw, die hij op overspel betrapte, en van welke bij scheidde. Later werd hij door eene zekere dame in staat gesteldzijne fabriek weder in werking te bren gen. Men verzekerddat bij ruim 150,000 fr. van die dame heeft geleend. Voor het overige besteedde hij zoo veel zorg aan de voorwerpen welke hij vervaardigde, dat hij dezelve niet dan tegen Imogen prijs kon verkoopenzoodat hij op het oogenblik dat hij de misdaad beging voor meer dan 200,000 francs aan voorwerpen in zijnen winkel voorhanden haddie wel gee- ne 20,000 francs zonden opbrengenzoo zij werden geveild. Overigens was Joseph Henry een achterdoch tig menschdie overal vijanden zag eneven als een misdadiger, steeds met het hoofd voorover gebogen ging. P A R IJ s 2 Augustus. Zekere Jean Rouchon landbouwer, oud 35 jaren, uit de gemeente Megrais was beschuldigd op den 10 Maart 11. zijne twee kinderen omgebragt te hebbenwaar van het eene 4 jaren bet andere naauwelijks 18 maanden oud wasen wel zoo als de acte van beschuldiging zegt, om zich te wreken op zijne vrouw waarvan hij sints eenigen tijd be sloten bad zich te scheiden. De debatten in deze afgrijzelijke zaak waren den 28 Julij voor het bof van assises te Dordogne begonnen. Een van de gezworenen heeft bet bloedig verhaal van de misdaad, waarover hij moest oordeelen, niet kunnen verdragen, maar is llaauw gevallen onder de lezing van de acte van beschuldiging. Deze omstandigheid welken grooten indruk op de omstanders maakte heeft de zaak tot eene volgende zitting doen uitstellen. Parijs, 3 Augustus. Men schrijft uit Ge nua dd. 18 JulijHet gedenkteeken voor Christophorus Colombus dat het gouvernement in marmer heeft laten vervaardigen voor de stad Genua, is voltooid en zal onverwijld op de kade van Darsena op onze binnenhaven worden opgerigt. De inwijding van dit monu ment zal in den loop der aanstaande maand Septembergedurende het bijeenzijn van liet congres der natuurkundigen alhier, plaats heb ben. De koning en het koninklijk gezin zul len deze plegtigheid met hunne tegenwoordig heid vereeren. Den metselaar Buissonte Clichy werd, eenige dagen geleden, belast om een* put te gra ven in een terrein dat onlangs bemuurd was geworden, gelegen op den hoek van den weg van Villiers en Courcellestoen hij omtrent op de diepte van een el gekomen wasvond hij tot zijne groote verwondering een mensebelijk ge raamte. Hij gaf daarvan kennis aan de over heid welke dadelijk pen onderzoek in het werk stelde, om te ontdekken, wie het mogt geweest zijn. Het ligchaam was zonder lijkkleed of kist begraven en de man van de kunst verklaarde, het najaar te velde staanworden reeds gesne denweldra zullen de akkers alleenlijk nog de wortelvruchten bevatten. Wegens het schoone weder werd het werk in den laatsten tijd onaf gebroken doorgezet. Hierdodr ontslaat mede het zeldzame verschijnseldat er in de maand Au gustus tot dat men aan het delven van meede en aardappelen begintgebrek aan veldarbeid kan zijn, ten zij de landbouwers, hetgeen nut tig en noodig en waarvoor thans de gelegenheid uitmuntend is, veel laten sloten, greppen,enz. (Amst. Cdur. 'j Leeuwarden 3 Augustus. Tengevolge der zware hitte van gisteren waarbij de ther mometer van l4 ure 90°F. teekende, zijn na bij Dokkum vier vette ossen dood op het land gebleven terwijl in de omstreken nog verschei dene andere koebeesten gestorven zijn. Geluk kig dat door een hevig onweder, hetwelk met stortregens vergezeld gingde buitengewone warmte verminderdetengevolge waarvan de thermometer gisteren avond ten 8 ure tot op 70° gedaald was, hetwelk alzoo met den stand van ’s namiddags het merkwaardig verschil van 20° opleverde. Sedert eenige dagen bevindt Z. Exc. de staatsraad-gouverneur dezer provincie zich zor gelijk ongesteld. Wy hopen spoedig de her stelling te kunnen mededeelen van den man in wiens ziekte toestand de hartelijkste deelne ming algemeen is. ’sHertogenbosch, 2 Augustus. Giste ren werd in het militair hospitaal alhier opge nomen de soldaat van den A en heden voormiddag om half twaalf ure overleed hij in eene woedende vlaag van razernij de man had eenige weken geleden eenen hem toebehooren den dollen hond afgemaakt doch het dier beet hem alvorens in den duim, zonder dat hij hier op acht heeft gegeven of geneeskundige hulp ingeroepen Breda, 3 Augustus. Volgens berigten uit de Vereenigde Staten is de beroemde dierentem mer Amburgh het slagtoffer geworden van zijne roekeloosheid. C me heeft hij ziel en eene tijgerin begeven, op het oogenblikdat deze dieren elkander een stuk vleesch betwistten. De tijgerin behaalde de overhand op den tijger. Thans betwistte Amburgh aan de tijgerin het vleesch. Een geruimen tijd duurde dit spiegel gevecht, tot dat het dier woedend werd, zich op Amburg wierp en dezen verscheurde. Op verzoek van eene jonge da- ;icn in het hok van twee tijgers Sneek, 6 Augustus. Heden nademiddag ongeveer 4 uur, zag men de boerenplaats, be woond door en in eigendom toebehoorende aan D. J. Boschma, onder het behoor van IJsbrech- tum, eensklaps in volle vlam staan. De brand, die veroorzaakt is door het hooibroeijen waar tegen men reeds sedert eenige dagen maatrege len had genomenheeft in weinig tijds het gebouw voor zoo ver het tot de boerderij be hoorde, vernield, terwijl het overige gedeelte, het zoogenaamd binhuis met al de daarin zich bevindende goederen en meubelen is bewaard gebleven, door tusschen komende hulp van 3 brandspuitenzijnde 2 van Sneek en 1 van IJsbrechtum. Ongeveer 8 uur heeft men van hier nog eenen anderen hevigen brand gezienin de na bijheid van Langweer naar men zegtwas het mede eene boerenplaats, gelegen te Boornzwaag hij kalm ontslapen. Hij hij in de laatste jaren leefde hij zich van ken en heid de w blik van jong mensch bij zich dien hij en die hem nooit verliet. T* een koerier afgezonden naar broeder den prins van nog niets omtrent de bepalinge: sten wilmaar zijn vermogen zienlijk 50 a 60,000 frs. renten, van dezen prins, blijft nu van van Napoleon nog maar Moutfoort, ex-koning 62 jaren oud is. Wa Atwij K1 Augustus. Gelijk te verwach ten washeeft onze weekmarkt eene vooreerst niet onbeduidende prijsdaling in levensmiddelen ondergaanwaarvan de voorraad buitengewoon was. De rogge werd naar kwal, tegen ƒ8.30 a 8.50 per mud besteed de haver/3.40 a 3.60 de garst ƒ4.50, de tarwe ƒ10.50, de Kleefsche ƒ11.50. De vroege aardappel, die over het al gemeen keurig gehouden wordt was insgelijks minder van prijs, De boekweit, haver, garst, tarwe, zaden, in een woord, alles wat de land bouw oplevert, laat in deze uitgestrekte omstre ken weinig te wenschen over. De rogge valt wel is waar in hoeveelheid tegen, docb in hoe danigheid overtreft zij den oogst van vele gun stige jaren. Naar men verneemtzal het ge meentebestuur zich gaan onledig houden om onder zoo vele andere, ook het monopolie der boter te keer te gaan die door het opkoopen overdreven duur blijft. Goes, 3 Augustus, zeldzaamheden, dat in de maand Julij de graan oogst hier te lande is ingezameld. Nagenoeg alle halmgewassen zijn in ons eiland van de vel den zelfs de paardenboouendie anders tot in zijnde ook deze, binnen korten tijd, geheel eene prooi der vlammen geworden. Heden avond werd alhier met een schuitje aangebragt het lijk van den daglooner K. Gdd- macher. Ter dezer stede wonende, bad bijzijn gezin verlaten, om eenigen veldarbeid bij den hier nabijwonenden landbouwer 0. Bouma te verrigten. Door de drukkende warmte eenen onweerstaanbare^ dorst gevoelendeheeft hij het ongeluk gehad op eenmaal eene te groote hoeveelheid karnemelk te gebruiken waarvan eerst eenige onpasselijkheid en vervolgens een spoedige dood de gevolgen zijn geweest. Amsterdam, 3 Augustus. Prins Lode wijk Bonaparte (de graaf van koning van Holland en wijk, die onlangs uit zijne gevangenis in Frank rijk ontsnapt is, is den 25 Julij te Livorno over leden. Hij werd den vorigen dag plotseling door eene beroerte overvallen welke eene slaperige verdooving ten gevolge had. Heden morgen is was 68 jaren en daar aan eene verlamming leed zeer stil en afgezonderd hij onthield alle deelneming aan staatkundige za- verdroeg. met voorbeeldelooze gelaten- Hsselingen der fortuin. Op het oogen- zijnen dood had de ex-koning alleen een j opgevoed had Men heeft dadelijk Florence ,_naar zijnen Montfoort. Men weet in van zijnen laat- maar zijn vermogen was ook niet aan men begroot het op weinig meer dan Door het overlijden de vier broeders alleen de prins van van Westphalen overdie Londen, 28 Julij. Op het oogenblik, waarin Mexico ten prooi is aan een burger-oor- log en een oorlog met eenen vreemden staat, ten gevolge waarvan deze staat eene geheel nieu we gedaante zal bekomenis het welligt niet zonder belang de verschillende omwentelin gen mede te deelen welke aldaar in een be trekkelijk gering tijdvak hebben plaats gehad. Toen die staat ophield eene Spaansche kolo nie en een onderkoningschap te zijn werd dezelve veranderd in eene constitutionele monarchie van welke Iturbide keizer werd. Deze van den troon verjaagdhad in 1822 de onvoorzigtig- lieid om terug te keeren hij werd doodgescho ten en de monarchie werd in een republiek veranderd. In 1824 werd de generaal Victoria tot presi dent benoemd voor den tijd van vier jaren. Deze is de eenige geweestdie zich den tijd voor welken bij aan was gesteld heeft staande kunnen honden. Generaal Fedrazza werd in 1828 tot president verkozen; onder dezen werd Santa-Anna het eerst bekend. Zijn eerste aan slag tegen Pedrazza was niet gelukkig, want hjj werd geslagen doch ook Pedrazza werd van bet bestuur verwijderd door Guerrero, die in 1831 als slagtoffer van den burgerkrijg viel. Toen werd Bustamente presidentbij werd we der door Santa-Anna uit het bestuur gedron gen die het zonderling besluit namomin

Sneeker Nieuwsblad nl | 1846 | | pagina 1