NIEUWS- EN ADÏERTËNTIE-RLAD VOOR DE STAD EN HET ARRONDISSEMENT SNEER. 1847. No. 47. 2de Jaargang. Zaturdag den 12 Junij» BINNENLAND. 1 buitenland. 'I; Zwolle, 7 Junij. naamste bouwstreken Drenthe, Gelderland, Hanover land berigten ontvangen, aangaande de onder scheidene graan- en plantgewassen. Zij blijven bij voortduring allergunstigstvooral wat de rogge en den aardappel aangaatwier welige tier en frissche kleur die van de vorige jaren verre overtreft. Men begint zeer naar regen te verlangen. Aan de rogge zou het niet veel hin der meer toebrengen, daar de bloei meesten deels is afgeloopen. Ook de aardappel bloeit op verkwikking. 1 i ac- sommige voorgestelde be en r G pd. CDS- i de <7; s t r’r ï’c eens verschaffen. len één egel ing. ie; in ns, sb. fcr «b. •5. ito r. ide öj- '1 Door de Neder). de maand Junij voor Amster- Middcdburg 1. aan ting van intrekking de rogge 1833 en van het te- den accijns op de men 25 meerdere den accijns op van behoef- Wij hebben uit de voor- van onze provincie van en het Monster den y ver den len van met verdubbelden ijver moet opzoekendie ten speculeren op het stuk accijns op bet gemaal der rogge het tevens, zoo uit aanmerking lijkheden die jet van de regering het meest geschikt verhooging 25 opcenten op den accijns op het voortgezet, lijk naar voerd. In den avond van de grenzen van ons gouden stiften., een zilveren Jeltingjebene vens twee zilveren cachetten zes ronde tinnen lepels en drie nieuwe ijzeren bijenkram men welke goederen blijkbaar van den een of ande ren diefstal afkomstig waren. Uit het dienaan gaande gedane onderzoek is hel dan ook geble ken dat deze voorwerpen door middel van uit- en inwendige braak in den namiddag van den 2 dezer waren gestolen ten huize van Jo han Christiaan Beuker te Stadskanaal. Maastricht, 5 Junij. Deze laatste dagen heeft de marechaussee en de policie vele be zoeken bij verscheidene bakkers dezer stad af gelegd. Bij den een heeft men brood gevon den dat de bij het reglement gevorderde zwaar te niet had bij anderen heeft men bemerkt dat hunne koopwaren vervalscht waren door de bijvoeging van afgetrokken hop, lijnzaad-meel of andere verbodene zelfstandigheden. De autoriteiten verdienen lof voor welke zij bij deze gelegenheid hebben aan dag gelegd. Het is vooral in deze tijdi hongersnooddat men al die vervalscbingen doel hebbennog te broods, dat de ongelukkige arbeider zich niet altijd in het zweet zijns aanschijus kan ’s Gr A venhage 8 Junij. Het in de zit* gisteren ingekomen wels-ontwern tot van den accijns op het gemaal van vastgesteld bij de wet van 29 Maart tót vaststelling der middelen tot dek king van het daardoor ontstaande verlies voor de schatkist, bevat 16 artikelen. De redenen van het gedane wetsvoorstel worden ontwikkeld in eene toelichtende memorie waarin o. a. ge zegd wordt: Terwijl het bij de regering steeds een punt van overweging blijft uitmaken ol cn in hoe verre het bestaande accijnsstelsel door andere belastingen zal kunnen vervangen wor den en zonder alzoo vooruit te loopen aan hetgeen in het vervolg op eene meer uitgebrei de schaal welligt zal kunnen worden tot stand gebragtacht zij het wenschelijk, dat, bij de tegenwoordige duurte der levensbehoeften, on verwijld in het belang der arbeidzame ingezete nen worde overgegaan tot de afschaffing van den en heeft zij van de moeije- aan het dekken met consent-bil- de ter maling bestemde onbelaste granen verbonden zijn, als van het verlies van eenen dik wijls kostbaren tijddat met het afhalen dier biljetten ten kantore des ontvangers, vooral ten platten lande gepaard gaat raadzaam geoor deeld dat de ingezetenen van deze formaliteiten worden ontheven. Tot een en ander strekt bet tegenwoordig wets-ontwerp. Doch vermits liet daardoor voor de schatkist te ondergaan gemis het evenwigt tusschen de geraamde ontvangsten en uitgaven zou verbreken, en daarenboven de erkende be hoeften van de schatkist niet gedoogen om de opbrengst van den accijns op de rogge te der ven zijn bij het wets-ontwerp tevens de mid delen aangewezen die voorloopig kunnen die nen om de gedachte opbrengst te vervangen. Daartoe is aan voorgekomen eene a. van bui ten- b. van cijns op den wijn c. van T" personeel. Tot toelichting van palingen wordt o. a. gezegd Onder de middelen tot dekking van kort, door de opheffing van rogge zullende ontstaan acht opcenten op de hoofdsom van het gedistilleerd als geen voorwerp te. niet te veel. Ook 25 meerdere opcenten op den accijns op den wijn acht men niet te bezwarend als grootendeels een voorwerp van weelde. Daar inlusscben de handelaars om zich aan de betaling dezer vermeerdering van belasting te onttrekken zouden kunnen overgaan om bij het bekend worden der tegenwoordige voor drag! nog vóór de eventuele invoering van den maatregel belangrijke inslagen op termijnen van crediet of met veraccijnsing te doen heelt men hier de bepaling ingebragtdat de opcenten ook zullen worden toegepast op de inslagen onder eigen beheer, in den loop der maand Junij ge daan. Opdat de last niet zou drukken op de min dere klassen der belastingschuldigen heeft men gemeend dat van de heffing dezer buitengewone opcenten de geringere aanslagen behoorden te worden vrijgesteld, en dat die vrijstelling behoor de bepaald te worden in evenredigheid der vrij stellingen en remission die de wet op het per soneel voor de verschillende klassen der gemeen ten toekent, in verband tot de verhouding waar in de vier eerste grondslagen der belasting tot elkander slaan. In de zitting van den Imogen Raad van den 4, heeft de procureur-generaal weer in 13 zevenkinderen-zaken geconcludeerd tot toewijzing van den eisch. De hooge Raad heeft in al die zaken de uitspraak bepaald op den eersten regts- reeds hier en daar, doch wacht Groningen, 7 Junij. den 2 Junij jl. zijn aan rijk onder de gemeente Bellingwoldedoor eene patrouille der aldaar gestationeerde militai ren vergezeld van den veldwachter, aangehou den twee vreemdelingen genaamd Wiert Be rends en Jan Berends Ludemanbeidevolgens opgave woonachtig op de Holthuter heide in het ambt Weener, koningrijk Hanover, wer- waarls zij zich wilden begeven cn als zeer ge vaarlijke sujetten bekend tegen welke ter za ke van landlooperij door de regtbank te Win schoten is verleend bevel van gevangenneming. Behalve eenige messen breekinstrumenten en vuurgereedschap zijn deze personen nog in het bezit gevonden van een zilveren oorijzer met dag na de vacantieop welken dag ook de con- clusiën van den procureur-generaal in de nog overige zaken bepaald zijn. Aan Hoogland den eersten die voor zich de ».evenkinderwet inriep en zijn’ eisch door den boogen Raad toegewezen zag, zal nu eerst bet eerste jaar der toelage van ƒ250 worden uitgekeerd. Amsterdam, 4 Junij. De eerw. heer H. P. Scliolte is di n 14 Mei jl. .behouden te New- York aangekomen waarvan hij zelf mededeeling heeft gedaan. Amsterdam, 8 Junij. Het is bekend, dat bij den heer Nijgh te Rotterdam eene levens geschiedenis van Lodewijk XVIIzoon van den Franschen koning Lodewijk XVI en Marie An toinette is uitgekomen, volgens welke deze on gelukkige vorst onlangs te Delft zoude overle den zijn. Volgens een der Fransche bladen, zoude er echter thans eene andere levensgeschie denis van dien vorstdoor een’ naauwlettenden en poëtischen Franschen schrijver, bijzonder aan den oudsten tak der Bourbons gehecht bewerkt zijn, welke hij onlangs aan een’ klei nen cirkel van zoo wel door geboorte als ver stand hoog geplaatste personen te Carlsruhe heeft voorgelezen. Dit werk, hetwelkvolgens den Franschen berigtgever op de ondubbelzin- nigste wijze de illusion van talrijke pretenden ten blootlegtzal welligt weldra in het licht verschijnen. Rotterdam, 7 Junij. 1 Handel-Maatschappij zijn voor bevracht de volgende schepen dam 15, voor Rotterdam 8, voor Leijden, 7 Junij. Bet is aan de ijverige pogingen der policie alhier mogen gelukken ee ne bende dieven op het spoor te komen die gedurende eenen geruimen tijd reeds hun bedrijf ongestoord uitoefenden. Zaturdag nacht begaven zich de officier en substituut-officier van de regt bank vergezeld van den commissaris van poli cie en verscheidene agenten, buiten de Zijlpoort en vonden digt bij de Spanjaardsbrug eene schuit waarin zich elf personen bevonden van beide geslachten, en die hun tot woning diende. Uit de voorwerpen, die men er aantrof, bleek het dat deze menschen voornamelijk hun werk ma ken van het stelen van eenden uit de kooijen stroperijen en verdere diefstallen van verschil lenden aard. Zij waren ook voorzien van een aantal schietgeweren en andere wapentuigen met welke zij trachtten zich nog eenigen tijd te verdedigen. Na ligte schermutselingen echter werden zij allen gevangen genomen en naar de stad vervoerd waar de verhooren terstond eenen aanvang genomen hebben en zondag morgen zijn Heden morgen werden zij gevanke- het huis van arrest’s Gravestein ver- Fra.NKFORT, 5 Junij. Bijzondere brieven uit Berlijn bevestigen dat de spanning tusschen Rusland en Pruissen schijnt toe te nemen. De Russische gezant, vrijheer van Meijendorf, ver mijdt zoo veel de etiquette slechts toelaathet hof en al zulke kringen waar hij gevaar loopt leden van den landdag aan te treffen. Des te ijveriger zijn de niet erkende Russische agenten om berigten in te winnen van alles wat den landdag betreft, en deze trachten zich daartoe in alle kringen in te dringen. In eene vergadering van den landdag te Darmstad heeft zich een parlementaire strijd ontwikkeld die denkelijk eerlang met pistolen zal beslist worden. De vrijheer v. Gagern een der meest geachte leden in de kamer van gede puteerden en zoon van den bekenden Nedcr- landschen generaal-majoorgaf zijne verwon dering te kennen den hofgerigtsraad Georgi uit Opper-Hessen in de vergadering aan te tref fen daar deze door de openbare meeniug als een gewetenlooze regter van instructie in de be kende staatkundige processen gebrandmerkt is aan wien men zelfs den vrijwilligen dood van den geestelijke VVeidig die in dezelve gewik keld was toeschrijft. Georgionderrigt van het gebeurde heeft den heer v. Gagern op pi stolen uitgedaagd op een’afstand van drie schre den hetgeen laatstgenoemde echter heeft van de hand gewezen met de aanmerking, dat zulks al het karakter van eenen gepremediteerden moord heeft. Men kwam daarop overeen om den af stand op zes passen te bepalen. Men zegt, dat de beer v. Gagern naar zijn geboorteland ver trokken is om tegen eenen eventueelen ongunsti- gen afloop van het duel de noodige schikkingen te maken. Koningsbergen, 2 Junij. Dezer dagen is hier eene aaneenschakeling van misdaden aan het licht gekomen welke men voor eene fabel zou houden werd het geval niet van eene zeer geloofwaardige zijde medegedeeld. In het dorp Alt—Pillau gelegen bij de haven Pillau, woon de een molenaar met zijnen ongehuwden zoon en eene huishoudster daar zijne vrouw overleden was. Vader en zoon trachtten beide naar het bezit van deze vrouw en de vader hield zich lang voor den begunstigden minnaartot hij eindelijk zijn zoon in een tête a tête met deze persone betrapte. Ten einde zich te wreeken klaagde hij zijnen zoon als een’ dief aan deze wordt gearresteerd bekent zijne misdaaddoch verklaart tegelijk dat zijn vader een gevaarlij ke dief is. Ook van deze verklaring wordt de waarheid bevestigd waarop de vader weder zijnen zoon beschuldigt, dat deze den molen tijdens den vorigen eigenaarin brand had gestoken. en binnenlandse!) gedisteleerd een gelijk getal opcenten op den j en 20 opcenten op de belasting op het JU

Sneeker Nieuwsblad nl | 1847 | | pagina 1