NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR OE STAD EN HET ARRONDISSEMENT SNEER. 1847. No. 59. Zaturdag den 24 Julij. Van de Italiaansche Grenzen, 12 Julij. Berigten uit Rome van 8 dezer melden, dat Ciceroacchio tusschen de Israëliten en de be woners van de straten nabij den Ghettode zoo genaamde Regolantenden vrede weder heeft hersteld. Daarvoor hebben eerstgenoemden de paarden van zijn rijtuig uitgespannen en hem onmiddellijk in een wijnhuis gebragtwaar duch tig gedronken werd. De koetsiers-revolutie is nog niet afgeloopen wie paarden bezit en rij den wil kan zich van geen Napelschen koetsier meer bedienen. Men zegtdat mons. Grassel- lini zelfs verpligt is geweest een’ zijner koetsiers 2de Jaargang. BINNENLAND. BUITENLAND. ALLERLEI. 1 Te ver- len tsto- lart. oor I icn, ats, ■agt. erkt der I tsch lag> I eer- bel buiten gebragt, ofschoon dit reeds in eene groote lengte brandde. Eindelijk viel het met de kuip, al brandendein de diep te en het is de zware rook waarmede deze brandende stoffen de mijnput vervulden, welke al de werklieden die langs de ladders opklom men heeft doen stikken niemand heeft door den eigenlijk gezegden brand het leven verlo ren en al het volk, dat beneden gebleven was is behouden. rden. het is de •r4 33* 6 w. V. pd. oens- '11 de G w. Nov. (4’ £4 17? 17? 34 14? 26» ons. I pd. pd. 275. OTL vl.; uitkomende Handels-or- van goederhand te lieb- Integendeel heeft men zoo lang zulks mogelijk iden, i één regel tsing. ■1 en ruk, \an •p de i bal e tot j den. Hij laat in armoedige omstandigheden ccne vrouw na met drie kinderen, waarvan het jong ste slechts eenige dagen oud is. iNaar men verneemt, is in den morgen van den 17 dezer in he’iStads-Kanaal onder de gemeente Wildervankgevonden het lijk-van eenen vreemdeling, waarschijnlijk een arbeider, herkomstig uit het graafschap Bentheim die in den voorgaarden nacht op eene verschrikkelijk moorddadige wijze Om het leven is gebragt. De hersenpan moet namelijk door verscheidene ha merslagen verbrijzeld Zijn waarna men den ver slagere na hem van zijn geld en goed beroofd te hebben de pijpen van den broek van onder toegebonden en met zand gevuld heeft, om het lijk te doen zinken, hetwelk echter door gebrek aan water niet is gelukt, waardoor deze vreesselijke daad zoo spoedig is ontdekt. De justitie doet de noodige nasporingen en men hoopt den da der of de daders te zullen ontdekken. der eren ii der ich, i de we- erd. zich Tra- i lort- I i de I aan- hen ieck- olijk vers z orde i ge- i raa ien In 490; met de kuip en ka- wasmensehen naar zwaar geteerde touw enz. eken- kken aarin lijnen k zal I it de De druk des tijds heeft, soo als op bijna alle particuliere lielangen, in de eerste zes maanden van het thans loopende jaarook nadeel ig gewerkt op de inkomsten van den staat volgens gedane bekendmaking van de hooge regering, hebben hare middelen, in gezegd tijdsbestek f 98,618.60 J minder op gebragt dan in 1846. in het ziekenhuis te Weenen zou, dezer dagenbijkans eene algemeene vergiftiging plaats gehad hebben, terwijl zich gelijktijdig, bij meer dan honderd perso nen daarvan sporen opdeden twee stierven en anderen ver keerden nog in levensgevaar. En wat was hiervan de oorzaak slecht of niet vertind koperen kookgereedscliapwaarin men d» spijs voor de zieken bereid had. De Amst. Courant geeft tol bladvulling Dezer dagen heeft een Engelschman een vlug schrift uitgegeven getiteldliet scheren eene onnatuurlijke onverstandigegoddelooze en verderfelijke gewoonte onder de Christenen waarin hij Iicweertdat wij nimmer met nood en duurte zouden te kampen hebben wanneer de scheermes sen niet bestonden, want dat driemaal vervloekte wapen, en geen anderheeft het aardsche paradijs doen verloren gaan en tegelijk met de mode van glad geschoren kinnenzijn de zeven hoofdzonden in de wereld gekomenJa hij ge looft datzoo de eerste barbier en het groote dier uit de Openbaring van Johannes al niet dezelfde personen waren zij dan toch zeker zeer na aan elkander verwant zijn geweest.” Hoe veel wordt er toch niet gezegd en geschrevenom opzien te baren Op de Smilde heeft zekere Lea Wijl zich zelve van het leven beroofddoor aldaar in de hoofdvaart te sprin genwaarschijnlijk, alzoo zij ziek was, maar niet bewaakt werd in eene vlaag van koorUachtige ijlhoofdigheidsedert ’sGuavenh age, 18 J al ij. Als eene bij zonderheid mag wel vermeld worden dat in den hortus van den lieer De Groot op de Prin sengracht alhier zich thans eene Camelia bevindt, welke in vollen bloei is en daarenboven aan ge- meldcn stam zich nog drie bloemen bevinden hetgeen te meer de aandacht waardig is daar ge melde bloem nimmer in de maand Julij, maar slechts tot de maand Mei bloeit. Gemelde heer heeft, bij de laatst gehoudene tentoonstelling te Gend de hooge onderscheiding mogen genieten van te worden bekroond voor de toezending van de grootste hoeveelheid van bloemen. Er waren aldaar niet- minder dan 50 bloemsoorten door hem toegezonden. Zij welke zjjnen hor tus willen bezoeken zullen aldaar eene verza meling bij elkander vinden welke doet zien dat de heer De Groot een man van veel kennis is in het vak de bloemisterij. ’sG R A ve NH AG E20 Julij. Gisteren heeft Ver- ploegh volgens de ’s Gravenhaagsche Nieuws bode reeds een verhoor ondergaan voor den heer mr. L. Asserregter in de arrond. regt- bank te dezer stede die in deze zoo veel ge- Tuchts gemaakt hebbende zaak als regter-com- missaris is benoemd. Men verzekertdat de in structie veel tijd zal vorderen althans schijnt het zeker, dat een groot aantal getuigen uit alle oorden van het rijk, waaronder velen, die, naar men zegtter bekoming van eenen post gelden moeten hebben gestortzullen worden gehoord. Amsterdam, 21 Julij. Door de Neder- landsche handel-maatschappij zijn bevracht ge worden de navolgende 12 schepen, als: Voor Amsterdam 7; voor Rotterdam 2; voor Dordrecht 2; voor Middelburg 1. Amsterdam, 21 Julij. Omtrent het gebeur de op maandagleest men in de Nymeegsche Courant dd. 20 Julij het volgende: Gisteren was de markt alhier van allerlei le vensmiddelen ruim voorzien, terwijl zij van koo- pers druk bezocht was, onder welke zich, zoo als men verspreidde, verscheidene opkoopers zoo wel vreemden als stedelingenzouden be vonden hebben. Dit gaf aanleiding tot zamen- scholingen en oploop, waarbij men zich echter van alle dadelijkheden onthield, doch ten ge volge hiervan verzamelde zich des avonds, om streeks 10 urein dezer stads Pauwelstraat eene groote menigte volks vóór het huis van eenen ingezetene dien men veronderstelde des morgens boter te hebben opgekocht vóór welks woning evenwel geene gewelddadigheden werden gepleegd. Deze zamenscholing was nogtans van dien aard dat het hoofd van het plaatselijk bestuur, ver gezeld van den heer substituut-officier van ju stitie zich derwaarts begaf, nadat de heer com missaris van policie vruchteloos de menigte ge last had uiteen te gaan en toen ook op het bevel van die ambtenaren de menigte zich w el van het gemelde huis verwijderde, maar op ee nen korten afstand bleef zamenscholen werd het geraden geoordeeld van den heer kolonel plaatstkommandantdie zich mede daar ter plaat se had vervoegd, de hulp der militaire magt te vorderen. Ten spoedigste werden daarop doel treffende maatregelen genomen door het bijeen- trekken van sterke patrouilles, welke de menig te uiteen dreven, waardoor de rust dadelijk is hersteld zonder dat er eenigen maatregel van geweld is behoeven genomen te worden. Te middernacht was alles rustig. In den avond van 11. zaturdag had reeds eene onbeduidende zamenscholing plaats gehad vóór het huis van eenen tapper in de Ilezelstraat welke volksmenigte op aanmaning van de po licie spoedig is uiteen gegaan, zonder dat daar bij eenige toezegging of belofte is gedaan. Groningen, 19 Julij. Gisteren avond is wederom een der gewonden van den noodlotti- gen 28 Junij de Israëliet S. M. Kleef, wiens been, gelijk wij vroeger gemeld hebben, onder aanwending van zwavelëther geamputeerd is ge worden, overleden. Deze is het achtste slagt offer der plaats gehad hebbende wauordelijkhe- ministerie zijn vast genomen besluit mede te deelen om ten behoeve van zijnen zoon af stand van de kroon te doen. Het Engelschc kabinetgelijk men ligtelijk begrijpen kan be streed met alle kracht dit plan welks eerste gevolg geweest zou zijn het regentschap aan de moeder van den jongen prins dat is aan eene prinses uit het huis Van Orleans, te verzekeren. Zoo lang bij te Londen vertoefde scheen Leopold toe te geven aan de tegenwerpingen, door het Engelsche kabinet gemaakt maar naauwenjks was hij te Brussel terug, of de zorgen van het koningschap overstelpten hem op nieuw. Ge durende de weinige laatstverloopene dagen kon den allen, die den monarch naderden, opzijn gelaat de uitdrukking van liet diepste zielclij- den lezen. Onder dezen indruk was het dat Leopold besloot naar Parijs te gaan om er met gemeen beraad van zijnen behuwdvader eene regenlschaps-*wet ten behoeve van Lode- wijk-Philips oudste dochter, op te stellen.” Brussel, 19 Julij. Men heeft nadere bij zonderheden vernomen omtrent het ontzettend ongeluk door den brand der gebouwen van de kolenmijn Marihaye bij Seraing veroorzaakt. Het schijnt, dat er een zestigtal der werklieden om het leven gekomen is eergisteren achtermiddag waren er reeds 37 lijken naar boven gebragt. Al dit verlies van mcnschenlevens schijnt door de onbehoedzaamheid teweeggebragtdie heeft doen verzuimen den mond van den mijnput, die in de brandende gebouwen uitkwamte slui ten. iii <•- 1 Het te Antwerpen gaan verzekert heden ben vernomen, dat de Fransche koning Lode- wijk Philips het voornemen heeft, om, ten be hoeve van zijnen kleinzoon den graaf van Pa rijs, afstand te doen van den troon; dat Z. M. daartoe zou hebben besloten, om nog in per soon het zoo moeijelijke vraagstuk betreffende het regentschap te regelenen de verwikkelin gen te voorkomen welke de behandeling dier vraag, na zijn overlijden, zoude kunnen doen ontstaan. te bedanken. Londen, 17 Julij. Den 6 Julij 11. heeft men te Ramsgate gelegenheid gehad om een allerzeldzaamst verschijnsel waar te nemen. De dampkring boven dd zee had een eigenaar dig aanzien en de terugkaatsing der lichtstra len op de schepen welke vóór Duins ten an ker lagen, deed dezelve driemaal grooter schij nen. De schepen op de reede schenen in de lucht te hangen elders schenen zij het onder ste boven te staan en in het westen naar den kant van de Goodwin Sands zag men een schip dat dubbel werd teruggekaatst. De Fransche kust leverde de allervreemdste vertooning op. De witte klippen vertoonden zich ettelijke graden boven den gezigteinder en omgekeerd terwijl de schijnbare nabijheid al- lerbedriegelijkst werkte. Toen het nacht begon te worden kon men op de kust de vuurtorens bij Cailas, Grinez Grevelingen en Duinkerken duidelijk onderscheiden. Londen, 19 Julij. Woensdag 14 Julij, des morgens te 11 ure, is te Fa versham eene fabrijk van buskruid schietkatoen enz. op het oogen- blik dat al het volk aan het werk was met eenen verschrikkelijken slag in de lucht gesprongen. Verscheidene mijlen in hét rond voelde men den schok en de buizen schuddeden op derzelver grondslagen. Een twintigtal vrouwen en kinde ren meer of min verminkt maar nog levend zijn in de naburige huizen gebragtom zoo mo gelijk in het leven behouden te worden. Tien lijken heeft men gevonden waaraan geene uit wendige kwetsing zigtbaar was; er wordt nog veel volk vermist. Parijs, 18 Julij. Het Parijsche blad l'Union Monarchique behelsde dezer dagen het volgende zonderlinge artikel in aard niet ongelijk aan een anderhetwelk men kort geleden met be trekking tot eene andere koningsfamilie in Bel gische bladen gelezen had De plotselinge en onverwachte reis van ko ning Leopold van Belgie naar Parijs heeft ge boorte gegeven aan een geruchthetwelk wij herhalen zonder voor de waarheid daarvan te willen instaan ofschoon wij verscheidene redenen hebben om liet als welgegrond te beschouwen. Het schijnt dat Leopold verschrikt en gemelijk geworden door de onophoudelijke belemmerin gen welke het bestuur van zijn koningrijk hem veroorzaaktgedurende zijn jongste bezoek te Londen gepast geoordeeld had aan het Britsche V—-v-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1847 | | pagina 1