NIEUWS- EN ADVEHTENTIE-BLAD VOOR DE STAD EN HET ARRONDISSEMENT SNEER. 1850. No. 63. 5de Jaargang* fVoensdag den 7 Augustus» f ;e- BINNENLAND. e i de 1ste de ton Het hunne schreden bereikten onder en e; ng. ri bt ie n L’t 11 s 11 Ie le er It. ui is le n- ik wit en Ligplaats Af vaart2| stuk gewerkt zilver. een stuk gewerkt zilver of voorwerp anderen aard. Geene inleggelden. en veerschepen van 8 el daarboven: wit ndnimervlagje Te Assen liep van beroep vis- was aangetast. Prijs der Advertentiënvan één tot vier regels, gewone letter, 40 cents, en voor eiken regel meer 10 cents, behalve 35 cents zegclregt, vooi iedere plaatsing. dat de bedoelde j- - van geheel anderen aard lijdt, van koude, opgedaan aan zijn ons van de 27 Ju- aan de Deze Courant verschijnt eiken Woensdag en Za- turdag. Abonueinents-pnjs voor 3 maanden 1.40 buiten de Stad franco ƒ1.65, enkele Hommers 7J. cent Wat daarbij te betreuren valt is dit, dat de ze vergadering op den voorgrond stelt enkel en alleen landbouwers en neringdoenden of han- deldrij venden in de diverse collegies bij de even tuele keuze op te nemen; ja de klasse derzoo- i en heerengenooten geheel uit eene fraaije pendule. Premie', een voorwerp in zilver. 3de KLASSE. Booten van 5 el tot beneden 6 elrood blaauw nommervlagje aan de gaffel, aan de bakens voorbij 't Op. j uur. Vaarwalerhoukesloot, kruiswater, kolmeer, om de ton bij sijbeslootroókoe in, kruiswa ter houkeslooten om de ton bij ’t Ophet zelfde vaarwater nog eens, om de ton, en elk naar zijn baken. Prijs stuk gewerkt zilver, een dag- en naclit-kijker. 2de KLASSE. Jagten en booten van 6 el tot beneden 8 el rood en wit nommervlagje aan de gaffel. Ligplaatsde vaartuigen dezer klasse schie ten dadelijk aan de bakens der 1ste klasse, zoo- dra die afgevaren is in goede orde en zonder overijling. Afvaart: ten 2*- uur. Vaarwater: hetzelfde als dat van klasse. Prijs SNEEK 6 Augustus. W(j deelen hierbij aan onze lezers mede het programma van de llard- zeilpartijalhier te houden op woensdag 21 Augustus eerstkomende. 1ste KLASSE. Vracht- beurl- over steven en aan de gaffel. Ligplaatsaan de bakens langs de houke sloot voorbij de drie pollen. Afvaart2 uur. Vaarwater: houkesloot, meer Sneekermeer in topliggende nevens om een rug der in de meer, om de meer roókoe in, kruiswater, houkesloot, pollen, en elk naar zijn baken, of in eene omgekeerde orde naar gelange van den windstreek. Prijseen Premie: elk aan zijn baken. Prijs: een zilveren sigarenkoker. Premie: een vleugel met zilveren scheerhout. De aangifte der zeilvaartuigen vóór of op dingsdag £0 Augustus bij den heer A. llaag- sma aan liet Kleinzand te Sneek. De loting geschiedt woensdag 21 Augustus ’s voormiddags 10 uur preciesbij G. de Rui ter te Sneeken de keuring en meting den- zelfden voormiddag ten 11 uur; moetende de vaartuigen tot dat einde geschaard liggen naar gelange hunner klasse, in de stadsgracht aan het landte beginnen bij de Jousterbrug. Het sein der afvaart is een geweerschot voor elk der vier klassen. Men zal de zeillaadje naar goedvinden kun nen inriglen zoadat in dit opzigt de meesl- wogelijke vrijheid gegeven wordt. VOORTS wordt ter gelegenheid dezer Hardzeil- partii door medewerking der NEDERLAND- SCHE ZEIL- EN ROEI-VEREENIGING te Amsterdam uitgeloofd voor eenen R0EI- WEDSTR1JD van vierriems gieken mits daar- de grootte, de gedaante, het verschrik- het ondier alsmede hoe zij den aan- e wijze zonden aan- Zelfs bepaalden de jagersvoor hoe- waar zij den behaalden buit, met het voordeel zouden kunnen ter verkoop Onder dusdanige gesprekken aan de genoemde heeren te sluiten. Zoo wenschelijk toch als het is eerstgenoem de klasse niet voorbij te gaan (zoo als vroeger hier en daar wel eens verkeerdelijk is geschied zoo is het toch ook een? ontegenzeggelijkc waar heid dat de andere klasse op zijn minst gelij ke regten en even veel aanspraken heeft op de verschillende betrekkingen, niet alleen door ha ren maatschappelijken stand maar ook door ha re aanzienlijke jaarlijksche bijdragen of stortin gen zoo in ’s lands-als in de gemeentekas.” ALMELO, 30 Julij. Volgens ingediende klag- te zijn in den nacht van 20 op 21 dezer uit de bewoonde huizinge van Earend Kuiper, lio- rologiemaker te Vriezenveenonder verzwaren de omstandigheden, ontvreemd twintig zilveren zakhorologiën door onderscheidene ingezetenen dier plaats aan dien Barend Kuiper ter herstel ling toevertrouwd. Deze persoon heeft intus- sclien op den 25 dezer met zijn gezin eensklaps zijne woonplaats verlaten zonder orde op het beheer zijner zaken gesteld te hebben. Dit ver trek in verband met andere omstandigheden heeft tot het vermoeden geleid dat de bedoel de voorwerpen wel verre van in voege als ver meld te zijn gestolen, integendeel door genoem den Kuiper, de quasi bestolene, ten nadeele der respectieve eigenaars zijn verduisterd en weerloos gemaakt. Men verneemtdat deze per soon wegens dezelfde industrie reeds bij herha ling elders in regten betrokken en met gevan genis gestraft is geweest. DALFSEN30 Julij. Een koopman in lom pen die voor eenigc dagen uit eene der buurt schappen dorpwaarts keerde, hoorde onderweg terwijl hij zich tegen eene akkermaalshaag be vond op het onverwachtsdoor de op den grond liggende en verdorde bladeren een ge ritsel hetwelk bij eenig onderzoek door een gedrocht scheen veroorzaakt te worden welks wederga hij nooit gezien had. Hierop vervolg de hij den weg zoo zwaar als hij beladen was met den meesten spoed, tot aan zijne woning, waar bij bijna ademloos bij de zijnen aankwam en hun het hem overkomen leed verhaalde. Een weinig bekomen zijnde deelde hij zijn ongeval ook aan zijne buren mede, die daarop met hem besloten het monster gewapend aan te vallen en te dooden waarop zij sterk in getal met stokken spaden en mestvorken voorzien hun nen togt ondernamen onderweg druk spreken de over kelijke van val op de minst gevaarlijk leggen, veel en meeste aanbieden. haag gekomen, zetteden zij zich in postuur, vervolgden hunne schreden zoo voorzigtig mo gelijk en bereikten onder een zacht gefluister de plaatswaar het ondier nestelde. Op eens hooren zij een gedruischspringen toe en overvallen een uiterst tam kalf, hetwelk zich waarschijnlijk voor de heete zonnestralen in het lommêr had ter neergelegd. Vrij beschaamd kwamen de jagers van hunne jagt in hunne huizen terug. NIEUWERKERK a/d. IJSSEL 31 Jtil ij. Gis teren middag had de chirurgijn A. van Leer dam het geluk de vrouw van Leendert Krijgs man alhier, van drie kinderen te verlossen, waarvan het laatste levenloos te wereld is ge komen. Het waren twee jongentjes en een meis je een van de jongentjes is het zoo even aan gehaalde levenloos ter wereld gekomene. andere jongentje, alsmede het meisje en de moederbevinden zich in gezonden toestand. MEPPEL, 1 Augustus. Maandag stortte op het onverwachts de woning in van H. Jacobs alhier, terwijl hij met zijne vrouw rustig zatte praten. Het grootste gedeelte hunner meube- kol- vaartuig met vlag daar te- om de kleine roökoepoliewe- meerheerenzijl diepgat, terug de de kleine roókoepolle alsvoren in heerenzijl, diepgat, terug de meer, om de drie toe ten minste een drietal mededingers zich aanmelde, als: Prijseen Premie van NB. Geene inleggelden. De aangifte te doen vóór Zondag 18 Au gustus bij den heer Th. Gooi buiten het Hoog- ënd te Sneek. Loting op den dag Prijseene zware zilveren zak-tabakdoos. Premie: eene vlag met vlaggestok. 4de KLASSE. 4 el 8 palmen en daar beneden belasting en getuigd met bezaan wit nommervlagje, met blaauw de gaffel of sprietstok. aan de bakens in de wijdvaart. Afvaart: ten 3 uur. bestaat. in overweging donderdag a. s. Op den 30 Julij jl. is zee I Loosduinen gevonden het lijk persoonhebbende eenige wonden chaam in de nabijheid lagen 2 Israëlitische beden-boeken enz., benevens een in de Fran- sche taal gedrukt diploma inhotidendeacte de capacité requisepour donner l’ instruction primaire, etc. de l'Université de France, gedagteekend Colmar, ce 6 Sept. 1844, ten na me van Baruch Frank. Te Assen was op 1 Augustus de eerste nieuwe rogge ter markt en werd verkocht a ƒ5.25 per mud. Ook te Coevorden en Mep- pel werd dit hoofdproduct van den Drentschen landbouw reeds ter verkoop aangeboden. De rogge geeft een voldoend gewas en de qualiteit is zeer goed. AMSTERDAM, 3 Augustus. Ds. Van Sen- den is maandag avond jl. te Zwolle teruggeko men. De voorwerpen, door hem uit het H. Land medegebragt zijn vele in getal en van groote waarde. Morgen treedt Z.VV.Eerw. voor het eerst na 13 maanden weder voor de ge meente op. Zitplaatsen in de kerk worden voor die godsdienst-oefening tot buitengewonen prijs genomen. GRONINGEN, 1 Augustus, liet geruchtdat zekere F. N. scher aldaardoor de cholera Het blijkt echter, dat dit gerucht geheel onge grond isen dat de bedoelde persoon aan eene ongesteldheid vermoedelijk het gevolg door het veel verkeeren in het water, beroep eigen. Uit Appingedam wordt lij het het volgende gemeld Op woensdag den 17 Julij j.l. ter gelegen heid van de paardemarkthad alhier ten huize van den kastelein R. Hoekstra Mz.eene ver gadering plaats van eenige kiezers of stemgereg- tigden uit deze gemeente, waarin als kandida ten voor de provinciale staten werden uitgeroe pen: D. Bonthuis Tichelaar, landbouwer te Tjamsweer V. Haver, landbouwer te Marssum W. Houwinglogementhouder te Appingedam en M. J. Veltman olieslager en landbouwer te Oling, bij Appingedam. Ook werd in deze ver gadering ter sprake gebragt de aanstaande ver kiezing der raadsleden hier ter plaatse, voor welke betrekking zich ook eenige kandidaten voordeden. Loting op den dag van den wedstrijd ’s mor gens 9 uurbij G. de Ruiter. Afvaart: op een gegeven sein van het vaar tuig der directie. Gedurende den wedstrijd zal het vaarwater zoo veel mogelijk vrij gehouden worden. Het vaartuig der directie is kenbaar collegievlag Zeemanskoop no. 22. Wij vernemen dat de heer Jacques Lion Kingsbergen bekend als indedaad berekend voor zijn vakbinnen kort wederom alhier eene vertooning zal geven van zijne prachtige kunst- vuurwerken. Door de Nederlandsche Handel-Maatschap- pij zijn bevracht 20 schepen als: voor Rotter dam 9; voor Amsterdam 7; voor Schiedam 1; voor Middelburg 3. Uit de Leydsche Courant blijkt, dat vier inwoners uit Leyden aan den raad der stad en aan den kerkeraad der Hervormde gemeente heb ben ingezonden een concept tot schikking der bekende kwestie, welke tusschen beide collegiën Dit concept is reeds bij den kerkeraad en zal bij den stedelijken raad in overweging genomen worden. aan het strand der burgerlijk behoorende onder de gemeente van een mans- aan het lig- :gc- kruiswater om een de heerenzijl van vaartuig als boven bij het diepgat, de meer en Bootjes van vrij geijkt van of sprietzeil aan Ligplaats: Vaarwater: van af de bakens naar het kruis water aldaar om de ton nevens de Jouster- vaart; terug lot nabij de kalkovens en aldaar om de ton hetzelfde vaarwater nog eens om de ton en Prijs

Sneeker Nieuwsblad nl | 1850 | | pagina 1