ADVERTENTIE-RL AD VOOR HE STAD EN HET ARRONDISSEMENT SNEER. NIELWS- EN 1850. No. 70. iLaturdag den 31 Augustus. 5dc Jaargang. an BINNENLAND. BUITENLAND. R. .1. Vegelin De voorzitter, bij die gelegenheid, sprekende van de liardzeilpartij op den 27 July te Zaan dam gehouden, bragt lof toe aan de orde, die aldaar had geheerscht en de voortreffelijke wij ze, waarop er alles was ten uitvoer gebragt ook aldaar was de Ned. Zeil- en Roeivereeni- gin<j door een paar leden van het bestuur ver tegenwoordigd. De DIRECTEUR van het POSTKANTOOR te SNEEK brengt ter kennisse van de belangheb benden, dat met 1 September e. k. de dienst der verschillende correspondentiën wordt geregeld als volgt: Leeuwarden. Vertrek: 9 uur morgens; laatste ligting der bus en frankering tot 8’ uur morgens. Aankomst: 8 uur avonds; uitgifte en bestel ling uur na aankomst. Irnsum, waarmede verzonden worden de brie ven voor LeeuwardenHeerenveenen verder voor het geheele koningrijk der Nederlanden en alle buitenlandsche Staten. Vertrek: 9*- uur morgens; laatste ligting der bus en frankering tot 9} uur, en aanteekenen tot 9 uur morgens. Aankomst: 5| uur avonds; uitgifte en be stelling *- uur na aankomst. Lemmer, mede voor de correspondentie naar JoureSlotenBalk en geheel Gaasterland. Vertrek: 3’- uur namiddags; laatste ligting der bus, frankering en aanteekenen tot 3| uur namiddags. Aankomst: 11| uur morgens; uitgifte en be stelling j- uur na aankomst. Bolsward voor de correspondentie naar Wor- kum en omliggende plaatsen, verder Makkum Harlingenalsmede des dingsdagsdonderdags en zaturdags voor de brieven naar Amsterdam met de stoomboot, welke des woensdags, vrijdags» en zaturdags morgens van Harlingen vertrekt. Vertrek: 5| uur avonds; laatste ligting der bus en frankering tot 5 uur, en aanteekenen tot 4| uur avonds. Aankomst: 8| uur morgensuitgifte en be stelling 9^ uur morgens. Daarenboven Des dingsdags, donderdags en zaturdags voor de correspondentie naar de Lemmer en Amster dam met de diligence- en stoomboot-diensten. Vertrek: uur morgens; laatste ligting der bus, frankeren en aanteekenen des morgens tot 7 uur. Aankomst: des maandagswoensdags en vrij dags 2'- uur namiddags; uitgifte en bestelling uur na aankomst. Het kantoor wordt opengesteld des morgens van 8 tot 9 en van 10 tot namiddags 1 uur; Van namiddags 2| tot avonds 5 uur, en des avonds van 8L tot 9* uur; alsmede des dings dags, donderdags en zaturdags morgens van 6| tot 7 uur. Het deponeren en uitbetalen van geld-artikelen blijft zoo als vroeger bepaald, van des morgens 10 tot namiddags 1 uur. Het aanteekenen van brieven op de gewone kanloor-uren, met inachtneming van het uur van vertrek der verschillende posten. Het afhalen daarvan eveneens op de urendat het kantoor geopend is. Aangeteekende brieven worden niet met dili gence- en stoomboot-diensten of dergelijke gele genheden verzonden, dan op uitdrukkelijk verlan gen des afzenders. Het is volstrekt noodzakelijk, dat de aangetee kende brieven met aangegevene geldswaar de (zie art. 16 der wet van 12 April 1850, Staatsblad no. 15) uur vroeger dan de gewo ne aangeteekende brieven bezorgd worden. Eindelijk worden de belanghebbenden verwit tigd dat door de administratie der posterijen aan alle postkantoren verkrijgbaar zijn gesteld de port- lijsten van de postkantoren des Rijks, en wel te gen betaling van 1 c :nt voor die van één kan toor en van 25 cents voor die van alle kanto- pen té zamen. Sneek den 30 Augustus 1850. De Directeur van het Postkantoor voornoemd B. van HASSELT. schare rekening i e o b >t t ie e- le i i 1 r t alles de Ned. Zeil- paar leden van J. Dirks mr. B. mr. P. van Claerbergen 22mr. I. da mr. I. A. Lijcklama a Nijeholt 14, van Hijlckama 13, J. L. van Brug- Uiddema Jongsma 10 mr. C. L. thoe Kingma 9; zijnde de overige verschillenden verdeeld. De vol- :n zijnde door A. F. de waaronder 10 van onwaarde, in de bus- Van de alzoo wettig bevondeue zamen opleverende 3110 zich op de lieeren mr. mr. A. F. Jongstra 786, mr. N. Ileloma 338 mr. Mackay 144 Eijsinga 85 mr. van Hoëvell 30, FRANKFORT. 24 Augustus, Het vrij alg meen heerschend gevoelen, dat de revolution- naire partij, ten gevolge der in Dnitschland Frankrijk, Italië en Zwitserland geledene neder lagen thans geheel ontmoedigd is, en bare ver derfelijke plannen opgegeven heeftrust onge twijfeld op eene hoogst gevaarlijke dwaling. In weerwil der verkregene ondervinding arbeiden de hoofden dier partij onafgebroken en in stilte aan de uitvoering hunner ontwerpen. Zij zen den bij voortduring missives naar alle gewesten bijzonder naar Dnitschland in de hoop hunne pogingen door de oneenigbeid der regeringen en de ontevredenheid der bevolking begunstigd te zien. Naar men hier met zekerheid weet is de zetel dier revolulionnaire propaganda thans te Londen gevestigd waar zij uit bekende re denen ongemoeid wordt gelaten. Van daar werd onlangs aan de onderscheidene geheime komité’s eene circulaire gerigt waarin ophel deringen gevraagd en gegeven werden nopens de meest gepaste stappen thans in liet belang der propaganda te doen en dezelve tevens ver- feestelijke herdenking daaraan te vieren. De 39 nog in leven zijnde wapenbroeders van de 122, die den togt naar Algiers hebben mede gemaakt zijn alzoo grootendeels heden bijeen gekomen in den tuin de Nederlanden buiten de Leydschepoort alhier, alwaar de reunie heeft plaats gehad. Vier commissarissen zijnde de lieeren oud-officieren P. Sauvage D. Lampens S. Geslema en jhr. Cliflord Coeq van Breugel (respectivelijk kapitein ter zee, majoor der ma riniers officier van administratie 2de klasse en cotisul-generaal) hadden zich met de regeling van het feest belast de door hunne zorg bij zonder fraai en toepasselijk gedecoreerde tuin eigende zich voortreffelijk tot deze bijeenkomst die ’s namiddags door een vriendschappelijk maal werd besloten, en zich van het begin lot bet einde door broederlijke eensgezindheid, harte lijke vriendschap, maar vooral door opregte va derlandsliefde en warme belangstelling in de eer der Nederlandsche vlag en in den zeeroem des dierbaren vaderlands, kenmerkte. UTRECHT 27 Augustus. De lieer Bruce ’s konings commissaris in Overijsselbevindt zich nog steeds in den Haag. Hij houdt drukke con- fercntiën met den minister van koloniën het geen het in omloop zijnde gerucht schijnt te bevestigen, dat die heer in aanmerking komt voor de betrekking van gouverneur-generaal van Nederlandsch Indië. Men verzekert zelfs dat de benoeming reeds is geschied en binnen kort officieel zal bekend worden. Den 22 dezer had in de openbare school te Soest een openbaar examen met prijsuitdee- ling plaats, zoowel voor de burgerkinderen als voor degene, die op kosten van het fonds van weldadigheid school gaan. Dit eenvoudig kin derfeest werd vereerd met de tegenwoordigheid van II. M. de koningin-moederdie aldaar ver scheen te midden van een talrijk publiek en van eene schare van 210 kinderen waarvan 120 voor rekening van IL M. onderwezen worden. GRONINGEN, 26 Augustus. Als eene zeld zaamheid kan worden gemeld, dat 11. zaturdag morgen eene behoeftige vrouw genaamd Anna Maria Dorothea Elizabeth Krachtwed. Potgie- ser oud 88 jaren alhier een bezoek heeft af gelegd bij hare zieke dochter. Deze hoogbejaar de vrouw was dien nacht te voet van bare woon plaats te K loosterholt nabij Winschoten, over Weslerlee naar Groningen gekomen zijnde eene wandeling van 8 uur. Toen zij hier aankwam, toonde zij zich in het geheel niet vermoeid. Heden morgen is zij weder vertrokken doch nu met de schuitofschoon tegen haren zin en enkel om liet regenachtige weder. Haar moeder stierf in HOjarigen ouderdom. SNEEK29 Augustus. Bij de opening der stembiljetten tot verkiezing van twee leden voor de tweede kamer der staten-generaalvoor liet hoofd-kiesdistrict Sntekzijn 1576 biljet ten sen bevonden. 1566 stembriefjes^ te stemmen vereenigden H. U. Hugtienin 800, dr. P. J. Costerus 395 mr. Groen van Prinsterer 169, jhr. mr. F. J. J. van 84dr. W. R. baron Albarda 25, L. P. Oppedijk 25, jhr. Costa 18, T. Andringa ghen 12, mr. van Bcijma stemmen op strekte meerderheid alzoo verkrege de lieeren mr. II. U. Huguenin en mr. Jongstrazijn deze gekozen tot leden voor tweede kamer der staten-generaal. SNEEK 30 Augustus. In October dezes jaars zal de gewone jaarlijksche inspectie over de ver lofgangers der nationale militie plaats hebben. De Nederlandsche Zeil- en Roeivereeni- gincj te Amsterdam heeft op den 27 dezer ha re gewone algemeene vergadering gehouden. Ook tot den wedstrijd te Sneek den 21 Au gustus gehouden, was het bestuur beleefdelijk uitgenoodigd doch had aan die nitnoodiging tot zijn spijt niet kunnen voldoen. Het bestuur der Ned. Zeil- en Roeivereeniginc/ heeft plan om aan de leden in het volgend jaar voor te stellen, van zoo wel voor den jaarlijkschen wed strijd te Zaandam als voor dien te Sneek een prijs uit te schrijven. AMSTERDAM, 26 Augustus. Eindelijk heeft men uit het Sleeswijk-IIolsteinschc leger eene totale opgave van het verlies, door dat leger bij den slag van Idstedt geleden. Het bedraagt aan dooden en vermisten 536 man waaronder 22 officieren; aan gewonden 1202, waaronder 45 officieren en aan gevangenen 1090 waar onder 10 officieren; het gezamenlijk bedrag is dus 2828. Overigens blijven de berigten van het oorlogstooneel uiterst schaars, en wordt he meer en meer waarschijnlijk, dat de geheele zaak op de lange baan zal worden geschoven. Bij de talrijke rampen welke de onafscheide lijke gezellen zijn van den staat van oorlog heeft zich in de laatste dagen een nieuwe ge voegd te weten eene soort van cholera welke reeds onderscheidene offers gemaakt heeft. AMSTERDAM, 27 Augustus. De expeditie tegen Algiers door de vereenigde Engelsch-Ne- derlandsche vloot, ten jare 1816. is een van die heldenfeiten ter zee, die de Nederlandsche vlag haren in de 17de eeuw verkregen roem waardiglijk doet handhaven. Tijdgenoot en na komeling spraken en spreken nog met regtma- tigen lof van den onverschrokken heldenmoed door onze zeelieden bij die gelegenheid aan den dag gelegd. Dat de Engelsche vlootvoogd be velhebber van het eskader de Nederlanders hoo gelijk prees, is door de historie reeds geboek staafd. De herinnering aan den dag van 27 Augustus 1816, zoo levendig gebleken in ieder vaderlandsch hart, is voorzeker niet uitgewisclit bij hen, die door hunne deelneming aan dien togt, zoo krachtdadiglijk hebben bijgedragen tot den schitterenden uitslag der expeditie en het is dan ook niet te verwonderendat een e e- ir r- maand worden, om onvermoeid in hunne pogingen te blijven volharden. Daarin wordt wijders voor geschreven zich niet in verbinding te stellen met lieden die zoo als dit met Struve Siegel en consorten het geval was, enkel hunne per- Prijs der Advertentiënvan één tot vier regels gewone letter, 40 cents, en voor eiken regel meer 10 cents, behalve 35 cents zcgelregt, voor iedere plaatsing. Deze Courant verschijnt eiken Woensdag en Za turdag. Abonnenients-prijs voor 3 maanden 1.40 buiten de Stad franco ƒ1.65, enkele nummers 7 cent zee-officier, die destijds over een der Neder landsche bodems bevel voerde met andere offi cieren volgaarne gehoor gaf aan de uilnoodiging van eenigen hunnerom heden zijnde de ver jaardag va» den strijd door eene reuniede

Sneeker Nieuwsblad nl | 1850 | | pagina 1