NIEUWS- EN ADÏERTENTIE-BLAD VOOR BE STAD EN HET ARRONDISSEMENT SNEER. Woensdag den 4 September. 1850. No. 71. r 5dc Jaargang BINNENLAND. - C. M. M. J. z-x De DIRECTEUR van het POSTKANTOOR te SNEEK brengt ter kennisse van de belangheb benden, dat met 1 September e. k. de dienst der verschillende correspondentiën wordt geregeld als volgt: Leeuwarden. Vertrek: 9 uur morgens; laatste ligting der bus en frankering tot 8| uur morgens. Aankomst: 8 uur avondsuitgifte en bestel ling uur na aankomst. Irnsum, waarmede verzonden worden de brie ven voor Leeuwarden, Heerenveen, en verder voor het geheele koningrijk der Nederlanden en alle buitenlandsche Stalen. Vertrek: 9{- uur morgens; laatste ligting der bus en frankering tot 9| uur, en aanteekenen tot 9 uur morgens. Aankomst: 5| uur avondsuitgifte en be stelling uur na aankomst. Lemmer, mede voor de correspondentie naar JoureSlotenBalk en geheel Gaasterland. Vertrek: 3^ uur namiddags; laatste ligting der bus, frankering en aanteekenen tot 3| uur namiddags. Aankomst: 11, uur morgens; uitgifte en be stelling uur na aankomst. Bols ward, voor de correspondentie naarWor- kum en omliggende plaatsenverder Makkum Harlingenalsmede des dingsdagsdonderdags en zaturdags voor de brieven naar Amsterdam met de stoomboot, welke des woensdags, vrijdags en zondags morgens van Harlingen vertrekt. Vertrek: 5| uur avonds; laatste ligting der bus en frankering tot 5 uur, en aanteekenen tot 4| uur avonds. Aankomst: 8| uur morgens; uitgifte en be stelling 9y uur morgens. Daarenboven Des dingsdags, donderdags en zaturdags voor de correspondentie naar de Lemmer en Amster dam met de diligence- en stoomboot-diensten. Vertrek: 7| uur morgens; laatste ligting der bus, frankeren en aanteekenen des morgens tot 7 uur. Aankomst: des maandagswoensdags en vrij dags 2| uur namiddags; uitgifte en bestelling A uur na aankomst. Het kantoor wordt opengesteld des morgens van 8 tot 9 en van 10 tot namiddags 1 uur; Van namiddags 2f tot avonds 5 uur, en des avonds van 81 tot 91 uur; alsmede des dings dags, donderdags en zaturdags morgens van 6|- tot 7 uur. Het deponeren en uitbetalen van geld-artikelen blijft zoo als vroeger bepaald, van des morgens 10 tot namiddags 1 uur. Het aanteekenen van brieven op de gewone kantoor-urenmet inachtneming van het uur van vertrek der verschillende posten. Het afhalen daarvan eveneens op de urendat het kantoor geopend is. Aangeteekende brieven worden niet met dili gence- en stoomboot-diensten of dergelijke gele genheden verzonden, dan op uitdrukkelijk verlan gen des afzenders. Het is volstrekt noodzakelijk, dat de aangetee kende brieven met aangegevene geldswaar de (zie art. 16 der wet van 12 April 1850, Staatsblad no. 15) uur vroeger dan de gewo ne aangeteekende brieven bezorgd worden. Eindelijk worden de belanghebbenden verwit tigd dat door de administratie der posterijen aan alle postkantoren verkrijgbaar zijn gesteld de port- lijsten van de postkantoren des Rijksen wel te gen betaling van 1 cent voor die van één kan toor en van 25 cents voor die van alle kanto ren te zamen. Sneek den 30 Augustus 1850. De Directeur van het Postkantoor voomoemd, B. van HASSELT. O f Sa»» 1 .J» t - 1 1 C n den lagen kant op de hoogte en mr. 1 van Isselt. (Zwolle) 29 Augustus 1849 was 1499 4den 27 Augustus dezes jaars 1558 4den. voer was ƒ18, Prijs (Ier Advertentie»van één tot vier regels, gewone letter, 40 cents, en voor eiken regel meer 10 cents, behalve 35 cents zegehcgl, vooriederC plaatsing. ’s Gravesande. (Almelo) ‘i mr. A. J. Duy J. L. Graaf van mr. J, Dirks. (S A. F. Jongstra, en Hugenholtz. (Ap- 11. VVesterhoff. (Zuid- mr. E. Borret i A Deze heeren zijn inlusschen reeds elders gekozen zoo dat zij ook bij eene herkiezing niet in aanmerking kannen ko men en volgens art. 110 kieswet, ook aldaar ccnc geheel nieuwe keuze zal moeten plaats hebben. Deze Courant verschijnt eiken Woensdag en Za- turdag. Aboimemêhts-piijs voor 3 maanden 1.4 0 buiten de Stad franco /1.G5, enkele nummers 7| cent veelkaas iets minder. namen der nieuw verkozen leden voor tweede kamer der staten-generaal voor verre die tot heden zijn bekend, zijn als C. Backer, mr. M. II. J. Heemskerk Bz. Voorst. (Alkmaar) (Hoorn) D. van I van (Rotterdam) M. (Leyden) Eudegeest. (Delft) mr. G. M. van der (Utrecht) mr. J. K. baron van Golt- van Doorn. (Amersfoort) en mr. S. A. VValcliren. J. L. A. Luyben. (Breda) K. A. Meeussen. (Til- en mr. F. J. Jespers. der Heyde en mr. J. B. J. B. Hengst. (Arnhem) W. II. Dullert. (Nij- Nispen van Sevenaer van Polders- van Zuylen van Nije- van B. W. A. E. ba- Sloet tot Oldhuis. (Deventer) jhr. mr. maer van Heiden neek) -1 hier bij de stem-opneming hebben plaats gehad konden echter wel eens aanleiding geven tot ee ne geheel nieuwe stemming. Men verneemt, dat in den stedelijken raad van Rotterdam eenstemmig tot afschaffing van de broodzetting besloten is, behoudens de goed keuring der gedeputeerde staten der provincie. Wordt deze goedkeuring ontvangen dan zal de uitvoering van het besluit met een streng toezigt op de hoedanigheid van het brood ver gezeld gaan. Van het ophanden zijnde akademie-feest te Groningen, zegt de Gron. Cour., onder an deren het volgende: Wij willen niet reeds heden in bijzonderhe den vermelden welke de openlijke en meer bijzondere festiviteiten zullen zijn die alsdan zullen plaats hebben. Wij wenseben door deze algemeene woorden slechts de aandacht geves tigd te doen houden op eene feestviering, die zoo luisterrijk mogelijk zal worden bepaalde lijk om alzoo te strekken als eene krachtige uitdrukking van ons aller gezindheid, ten aan zien van onze hoogeschool en haren voortdu- renden luister. Voor het overige deelen wij hier voorloopig mede dat de festiviteiten zullen worden geo pend met eene leerrede van den hoogleeraar W. Muurling dingsdag avond den 24 Sept, in de Nieuwe kerk waarna door de tegenwoordige studenten dezer hoogeschool aan de oud-studen- ten eene serenade zal worden gebragt. Voorts zal den volgenden morgen (woensdag) ten 11 uur de plegtige overdragt van het nieuw akade- miegebouw plaats hebben en ten 12 uur in de Martini kerk door den rector magnificus, mr. J. II. Philipse eene redevoering worden gehou den afgewisseld door muzijk en gevolgd door het voordragen van een gedicht van den heer Spandaw. Des avonds zuilen de heeren stu denten een’ gecostumeerden optogt houden voorstellende den inlogt van prins Maurils binnen Groningen in J594. Tot zoover is de orde der festiviteiten zoo goed als bepaald. Vervolgens zal er eene illuminatie worden ge geven van wege de commissie ter regeling der openbare feesten en verder, van wege de gehee- le burgerij, een briljant vuurwerk, harddrave rij op donderdag den 26 Sept. alsmede eene gemaskerde voorstelling van eene boekdrukkerij en boekwinkel, van wege de gezamenlijke boek handelaars dezer stad en provincie, eneindelijk eenige gemeenschappelijke diners en vriendschap pelijke bijeenkomsten. Uit het algemeen verslag, uitgebragt inde dezer dagen gehoudene algemeene vergadering der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, is onder anderen gebleken, dat de maatschappij dit jaar eereblijken heeft toegekend aan 97 per sonen die zich door het bedrijven van edel moedige en menschlievende daden of trouwhar tig dienstbetoon deze hadden waardig ge maakt. AMSTERDAM. 29 Augustus. Uit Philadel phia wordt geschreven dat de groote hoeveel heid stofgoud een zigtbaren invloed had op de algemeene zaken vooral op de fondsen en geld markt, hoewel de hitte den handel belemmert. De laatste datums van San Francisco zijn 1 Julij. liet goud dat verscheept was en in handen van passagiers, bedroeg drie en een half millioen dollars, en het geheele bedrag, dat uit Califor- nië ontvangen is, beloopt thans vijfentwintig millioen dollars of 62 en een half millioen Holl. AMSTERDAM, 31 Augustus. De gemeen schap tusschen de Fransche en Engelsche kust, van kaap Grinez tot Dover-is tot stand gebragt. De diepte der zee wisselt van 30 tot 100 en 180 voetenen tusschen twee plaatsen bij de Franschen bekend onder de namen van le Var- ne en le Colbart, wordt de bodem afgebroken door eene kloof, waarop geen anker grond vindt, en die, even als bij de Goodwin Sands eene soort van draaikolk vormt. De telegrafische draad is aldaar zoo diep gebragtdat men ze voor alle beletselen van visschersnetten bet uit werpen van ankers door schependie een an- SNEEK, 3 September. De prijs der boter, die, gedurende dezen zomer, aan was begint allengs te stijgen en op de hoogte te komen, waarop zij, nu een jaar verleden, stond. Op den laatsten marktdag van de afge- loopen maand Augustuswas zij zelfs iels be ter dan op die van Augustus in 1849. Toen toch gold zij, alhier, ƒ30 en nu ƒ32. Deze verbeterde en hoogere prijs dan verleden jaar schijnt geen gevolg te zijn daarvan dat er thans minder gemaakt wordt, want de aanvoer op den was 1499 4den en op den De aan- van kaas op beide genoemde tijdstippen in 1849, 28091 N. ponden, prijs ƒ16 a en in dit jaar 27866 N. ponden, prijs ƒ14 a ƒ18. Alzoo boter, in dit tijdstip, wel zoo De de zoo volgt (Amsterdam) jhr. Godefroi II. Stol te, (Haarlem) mr. mr. II. J. Smit mr. W. J. C. Akerlaken, (’s Gravenhage) jhr. W. Boreel Hoogelanden en J. C. Baud. A. F. II. Hoffman en J. C. Baud, jhr. mr. D. T. Gevers van mr. A. Poortman. (Gouda) Linden. stein en E. C. U. mr. A. W. Engelen (’s Hertogenbosch) mr. mr. L. D. Storm en mr. burg) mr. J. A. Mutsaers (Eindhoven) J. F. van Bots. (Boxmeer) mr. mr. M. J. de Man en mr. megen) J. A. C. A. van jhr. G. E. G. C. K. Dommer (Zutphen) baron vy. A. Dullert. (Tie'l) E. W. mr. en veldt, velt Dam ron Storm van de Man. (Steenwijk) Twist. (Assen) mr. Reinestein. (Leeuwarden) mr. II. U. Huguenin en mr. (Dockum) J. P. ter Brtigg pingadam) J. F. Zijlker en horn) G. Reinders. (Maastricht) en mr. C. de Lempens. Er zijn derhalve drie dubbele keuzen gedaan als te ’s Hage en Rotterdam, op J. C. Baud; te Arnhem en Almelo op mr. M. J. de Man en te Arnhem en Zutphen op mr. NV". II. Dul lert zoodat er voor drie dezer 6 districten geheel nieuwe verkiezingen zullen moeten plaats hebben. De candidate!! over welke eene herstemming zal moeten plaats hebben zijn de volgende Amsterdam, de heeren Van Hall en J. Heems kerk Az.Leyden, Taets van Amerongen en De Fremerij Delft, Wintgens en Anemael GoudaPoortman en Van Doorn Go- rinchem Schiffer en Groen van Prinsterer Dordrecht, Blussé (van Oud-Alblas) en Vogel sang ’s Hertogenbosch baron van Rijckevorsel van Kessel en de Poorter; Zwolle, Duymaar van Twist en Van Diggelen Almelo, ba ron Van Hoëvell en Ten Pol; Assen, Van der Veen en graaf Van Randwijk; GroningenBlau- pot ten Cale en Wichers Leeuwarden, baron Van Hoëvell en Jongstra. In het hoofd-kiesdistrict Assen is de keus geval len op den heer Herman Pieinenstein met vol strekte meerderheiden op de heeren v. d. Veen en v. Randwijck, tusschen welke beiden eene her stemming moet geschiedenomstandighedendie mr. mr. W. II. van en S. A. de Moraaz. van Hasselt en jhr. mr.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1850 | | pagina 1