i ADÏERTENTIE-RLAD TOOR DE STAD EN HET ARRONDISSEMENT SNEER. NIEUWS- EN 1850. No. 97. 5de Jaargang. ïVuensdag den December, P- 00- op- ;o 71. cent de paar dagen in om- BINNENLAND. s naar en s BUITENLAND. De oorlogzuchtige e de het regts- Jag iral it ti ii n 11 Geheel over- uit ’s Hage een’ olifant met een’ om beide dieren op te voeren aangelegenheid hier zeer zoo kan ik u toch mel- ïïlannteuffel heden mor- te 8 ure over Breslau naar Olnïutz ver trokken isom daar de bedoelde bijeenkomst met prins Schwarzenberg te hebben. Hij wordt binnen 4 dagen terug verwacht. gewone letter, 40 cents, en voor eiken regel meer 10 cents, behalve 35 cents zegelrcgt, voor iedere plaatsing. aan de der aan- heerschzuchtheeft Oostenrijk taal gevoerd, en i' 1 zich in een groote verlegenheid bevindt, ver gegaan om zich nog met eere uit te kunnen terugtrekken en het ziet het punt van te verliezen, in plaats eene uur ander gezelschap 1000 doll, per dag gewonnen, Sullivans Creek is de eenige mijn, die vol gens de regelen der wetenschap bewerkt wordt. den 21 dezer, is de reor- door den koning onder- bij elk er ee- doen. instruclie-batail- voor den volgenden Hij is deerlijk een fiksche steek in het been de bezorgdheid voor het gevaar ecus oorlogswaagt van belang te ondernemen, indien de zaken niet spoedig eenen beleren keer nemen ziet men belangrijke faillissemen ten tegemoet. BERLIJN, 27 November. na- .iu- >ch ko- le de de au 11 «g 5e- de n. id n. e- Id l-g m al sr FRANKFORT, 27 November. Handelsbrievcn uit Leipzig behelzen treurige berigten over den kwijnenden toestand des handels in geheel Sak sen. Ten gevolge van op handen zijnde liet niemand iets en Mijnwerkers van Cornwall arbeiden daar, en winsten zijn ontzaggelijk groot. Overigens heerscht eene matelooze ellende on der een aanzienlijk getal landverhuizers die met de hoop, om spoedig rijk te worden, herwaarts gekomen waren. Honger, koortsen, cholera, vermoeijeuis slepen er honderden ten grave. Omstreeks 18 mijlen boven Marysville is eene nieuwe buitengewoon rijke goudmijn ontdekt; drie personen, die er de eerste blijken van von den verkochten hun regtom die plek te be arbeiden aan andere liefhebbers; de een ont ving er 17,000 doll, en de heide anderen ieder 20,000 doll. voor. NIEUWE DIEP, 29 November. Een vrij groot aantal schepen welke sedert eenigen tijd in onze haven vereenigd waren en op oosten wind wachtten om uit te gaan is gisteren van hier zeewaarts gestevend. Z. M. korvet Suma tra aan boord van welken bodem de gouver- neur-generaal van Neêrlands Indie zich bevindt heeft echter van deze gelegenheid om te ver trekken geen gebruik gemaakt, ter zake van de voortdurende ongesteldheid van den hr. Bruce, die, naar men verneemt, de reis niet zal aan vaarden voor dat hij volkomen hersteld zal zijn. TIEL26 November. Jl. Donderdag had te Zoelen eene stoute aanranding plaats. Zekere Grouwellandbouwersknechl werd in den don keren av ond door drie personen met messen gewapend, aangevallen en van het weinige geld dat bij bij zich had (ƒ1.75)beroofd. Het zilve ren horologie dat de beroofde bij zich droeg, is door hem tijdig weggeworpen en morgen teruggevonden. "j hand gewond geworden, terwijl vallers van hem eene heeft ontvangen, VL1SS1NGEN, 28 November. De minister van marine, welke gisteren avond hier was aan gekomen inspecteerde heden het etablissement der marine en de schepen. De bijzondere naauw- lettendheid waarmede deze inspectie gepaard ging alsmede de onderscheidene door hem ge dane vragen welke betrekking kunnen hebben op eene stelselmatige uitbreiding der marine, deden ons de hoop voeden, dat de minister ge negen zoude zijn de portefeuille te behouden. Het was voor de officieren en ambtenaren der marine, als ook voor de ingezetenen dezer stad een waar genoegen hunne hulde aan hem te kunnen brengen, die als directeur en komman- dantgedurende zes jaren, bier de zaken der marine bestuurde die zich door zijne streng regtvaardige handelwijze ten allen tijde ieders achting verwierf, en die steeds de ondubbelzin- nigste bewijzen gal, dat het belang der marine hem na aan hel harte was gelegen. Daarom is het te wenschen dat aan hem nog lang het bestuur der marine moge opgedragen zijn. COEVORDEN, 26 November. Van goeder- hand vernemen wijdat op de aanvraag van het departement van oorlog betreffende liet overnemen der landsgebouwen en gronden de zer vesting bij eene eventuele ontmanteling door ons stedelijk bestuur is geantwoord, dat het genegen is die over te nemen doch dat het dit echter niet anders kan dan zonder ee- nige betaling aan den lande. Het wil en kan zich wel belasten met het onderhoud der ge bouwen enz. welke ten dienste van het de partement van oorlog zullen blijven. Het voeg de ei" den wensch bij dat door de hooge rege ring alsnog het onnoodige van dien maatregel moge worden ingezien. geruchten welke sedert een loop waren hebben heden weder plaats ge maakt voor pogingen tot eene schikking, van welke het resultaat welligt beslissend voor Duitsch- land zijn zal. Het Oostenrijksche ultimatum heeft den heer von Mannteuffel aanleiding ge geven om aan het kabinet van Weenen liet volgende te antwoorden Pruissen zal zoo het tot den oorlog genoodzaakt wordt zich met al de revolutionairen van Europa verbinden en du insurrection van alle Oostenrijksche landen met den meesten nadruk ondersteunen; doch Pruis sen wil nog eene laatste poging tot verzoening doen, en stelt voor eene personele conferen tie tusschen prins Schwarzenberg en den heer von Mannieujfel. Het kabinet van Wecncu heeft hierin toegestemd. Hoewel deze geheele geheim gehouden is den dat de heer von gen te 8 ure over VAN DEN RIJN, 28 November. Indien men oordeelt naar hetgeen in de hoogere politieke sferen voorvaltdan is de vrede zeker en geen oorlog meer te duchten, zelfs niet voor de toe komst. Eene zaak, die ons sedert lang waarschijnlijk is geworden is dat er oneenigheid in het le ger der Oostenrijksche bondgenooten zal uitbre ken. Beijeren begint Oostenrijks bedoelingen te wantrouwen. Beijeren is door heerschzuchlige voorspiegelingen cr toe bewogen geworden zij ne troepen tol de uitvoerders te maken van de besluiten van den bond. Men heeft Beijeren iets van eene beleening met Baden in het oor gefluisterd men heeft tegen Wurtemberg iets dergelijks van andere kleine staten gemompeld, en deze twee hebben zich even als de wolf in de fabel door den vos naar het water laten voeren om achter het net te visschen. Zoodra men gemerkt heeft, dat Frankrijk het niet zou gedoogen dat Baden als offer viel van Beije- rens heerschzuchtheeft Oostenrijk eene ande re taal gevoerd en ik kan u zegg’en dat Bei jeren liet is te het spel zich op van te winnen. Ziedaar de redenen die, benevens de geldver legenheid van Oostenrijk, die ten top is geklom men mij bewegen te gelooven, dat de hoop op vrede meer gegrond wordt. LONDEN, 25 November. Een blad van het eiland Bourbon meldt eene merkwaardige ont dekking op Madagaskar. In de bedding eener rivier aldaar werden verbazend groote eijereu van eene niet meer voorkomende diersoort gevon den. De schalen zijn duim dik en de omvang van een ei bedraagt in de lengte 2 voeten 8 duimen en in bet midden 2 voeten 2 duimen. De inhoud van één, dat geopend werd, be draagt 2 gallons of 8J- litres. Van welk dier zouden deze eijeren zijn? Van eene soort van vogels of van krokodillen? Aan de inboorlin gen waren zij niet onbekend en zij zeiden dat eene oude overlevering van reusachtige vo gels verhaalde, die groot genoeg zouden geweest zijnom eenen os weg te dragen. Dit zoude een eenigzins kleiner ras geweest zijn dan dat van den vogel Rok in de Oostersche vertellin gen die wachtte, tot hij rhinoceros in strijd zag, eens in de lucht weg Met groot leedwezen verneemt men dat te Birkenhead bij Liverpooleen noodlottige strijd heeft plaats gehad tusschen de policie en een groot aanlal R. Cathol.voornamelijk Ieren waarvan zich eene groote menigte in het graaf schap bevindt. De aanleiding daartoe was eene vergadering, door de magistraatpersonen bijeen geroepen tot het aanbieden van een adres aan 11. M. over de kerkelijke aangelegenheden. De R. Cathol. geestelijke Browne had van zijnen kant alle leeken boven de tien jaren opgeroependie AMSTERDAM, 29 November. eenkomstig het gisteren door ons medegedeelde berigt, meldt de Deutsche Zeil. dat de Limburg-Luxemburgsche gezant te Frank fortwel is waar niet is teruggeroepen, maar nogtans last heeft ontvangen voorloopig aan de beraadslagingen van den Bondsdag geen deel te nemen. Bij besluit van ganisatie van het leger teekend. Volgens geruchten zouden er batlaillon vijf kompagnies zijn waarvan ne als tirailleur-kompagnie dienst zou Voorts zou er te Kampen een i- Ion worden opgerigltot opleiding voor den rang van onder-officier. Men wil verder weten dat de onder-officieren in klassen zouden wor den verdeeld. Te Medenblik zou er een depót van strafcursus worden gevestigd. Ook zou er bepaald zijn, dat, in geval de regements-kinderen den ouderdom van 15jaren zullen hebben bereikt, zij zullen worden ont slagen, doch dat, indien zij bekwaamheid be zitten zij bij het instructie-baltaillon zouden worden overgeplaatst. De besluiten houdende de benoemingen tot officieren, worden dagelijks te gemoet gezien. Ook de organisatiën voor de kavallerie en artillerie worden eerlang ver wacht. De raad van ministers is gisteren wederom vergaderd geweest zoo men zegt lot vaststel- ling van de antwoorden der regering, ten aan zien van de ontwerpen der staatsbegrooting voor 1851. Die antwoorden worden spoedig te ge moet gezien. AMSTERDAM 30 November. Z. K. II. prins Frederik der Nederlanden is op zijne terugrei- ze uit Duitschland heden middag met gevolg langs den Rijn-spoorweg alhier aangekomen zich naar de residentie begevende. Het bevestigt zich, dat de minister van oor log aan Z, M. den koning eerbiediglijk heeft, ver zocht om van den op hem rustenden last te worden ontslagen. Schipper Roeland van Genemuiden die den afsluitingsketten op het Zwolsche diep over zeilde is door de arrondissetnents-reglbank te Zwolle vrijgesproken doch schipper J. C. Jan sen die de tolgaarders bij dat diep dreigde dood te schieten is veroordeeld tot eene maand gevangen is-straf. Bij arrest van 25 Nov. heeft het geregts- hof van Utrechtregt doende in zake van den kerkenraad der herv. gemeente te Meerkerk appellant legen de ambachtsvrouw van Meer kerk als uitoefenende het regt van collatie ten aanzien der benoeming van den predikant bij de herv. gemeente daar ter plaatse geïntimeer de vernietigd het door den kerkenraad in gesteld hooger beroep en bevestigd het vonnis der arrond.-regibank te Utrecht, en alzoo zich verklaard onbevoegd om deze zaak te beoor- deelen als niet behoorende tot de kennisneming der regterlijke magt, met veroordeeling van leden des kerkeraads in de kosten van geding uit eigen beurs te betalen. ROTTERDAM, 1 December. Eene vriénde lijke hand heeft ter onzer beschikking gesteld het dagblad Alla California van 1 October jl. waaraan wij het volgende ontleenen: In de zuidelijke mijnstreken zijn meer dan 200,000 goudzoekers aan het werk doch over het geheel levert bun arbeid gemiddeld niet meer dan 5 doll, per dag, zoodat hier, ten minste in hel tegenwoordige jaargetijdeniet veijl kans is om fortuin te maken. De beproef de afleiding van sommige rivieren heeft niet de verwachte resultaten opgeleverd, want in de beddingen vond men geen goud. Aan de Vpderriviej’ is het echter gunstiger gegaaneen gezelschap goudgravers vond daar plek, waar zij voor 1000 doll, goud ieder bijéenzamelden. Bij Stringtown heeft een Deze Courant verschijnt eiken Woensdag en Za- turdag. Abonnenients-prijs voor 3 maanden 1.40

Sneeker Nieuwsblad nl | 1850 | | pagina 1