DE STAD EN HET AIII10NDISSE1IENT SNEER. NIEUWS- EN ADVEIITENTIE-IILAD TOOI’. Woensdag den 25 Junij. Gdc Jaargang. Mft). 1851. No. 51. 2 v i BINNENLAND. rijke Overdraft i- 'j e d i werking Maandag den 3t i- 1- :n R- Js BS e- :en nd lp- ;er uk in n. >r- bij ziet licht. gestolen goederen i de justitie deed er - niets. toen voor den In- van den Deze Courant verschijnt eiken U oensdag en Za terdag. Abomiemcnts-prijs voor 3 maanden 1.40 buiten de Stad franco ƒ1.65, enkele nommers 71 cent. en aange- I’rijs der Advertentie!!van één tot vier regels, gewone letter, 40 cents, en voor eiken regel meer 10 cents, behalve 35 cents zegelrcgtvoor iedere plaatsing. Art. 3. ran de verpligtingen tot uitroer, Invoerder op een ander. Ingeval de invoerder tot doorvoer verklaart, dat een ander dan hij zelf den weder-uitvoer doetgeeft de Ontvanger der Plaatselijke belasting hem een duplicaal-biljct af, geschikt voor de invulling van den naam, het beroep en de woonplaats van SNEEK, 24 Junij. Bij resolutie van Z. Exc. den minister van financiën, van den 27 Meijl. is bepaald dat voortaan de postwissels niet meer bij uitsluiting aan den persoon ten wiens naam de gelden zijn gedeponeerd moeten wor den uitbetaald of anders aan een daartoe bij behoorlijke procuratie gemagtigd persoon gelijk tot dusver steeds heeft plaats gehad maar dat zij voortaan als gewone wisselbrieven kunnen worden geëndosseerd zullende echter de hou der die den wissel ten poslkanjore ontvangt, verpligt zijn daarvoor tevens in het register te teeltenen. Men schrijft aan de Prov. Gron. Cour. Men verneemtdat dezer dagen is afgebroken en naar Holland vervoerd de zoogenaamde Di- rectie-keetin der tijd daargesteld bij de voor genomen inpoldering in den Dollard. Het schijnt dus meer en meer, dat de voltooijing dier nut tige onderneming, destijds met zooveel ophef aangevangen, hoe jammer ook! vooreerst wel tot de pia vota zal blijven behooren althans zoolang de zaak niet door andere handen wordt opgevat. Den 28 Julij aanstaande zal teressantste dagen eeuw zijn want totale zonsverduistering hebben, jaren 1654, 1666 geene zoo gezien, van de nu zijn, behoort, dat de maakte enboven van publieken weg, met ongehoorde stoutmoedig heid uitgevoerd. Alle nasporingen bleven daarbij vruchteloos, en de dingen werden met eiken dag erger. Nu veertien dagen geleden echter, vond er weder een brutale diefstal plaatswaar- een huis letterlijk werd leeg gestolen en een toéval bragt nu de daders aan het Men had vermoeden gekregen dat de naar Moore waren vervoerd naauwkeurig onderzoek en vond niets. Reeds wilde men zich verwij deren toen een der gendarmendie zoo zon der bepaald doel in een stal rondliep eensklaps in den grond zakte, verdween en te regt kwam in een hol waar zich vijf leden der bende en een geheel magazijn van ontvreemde voorwerpen bevonden. Gevat en verhoord heeft men door die vijf thans reeds vijftien andere schelmën kunnén magtig worden, allen behoo- rende tot eene behoorlijk georganiseerde bende die zelfs tot in het Pruissische verbi nd tenissen had aangeknoopt. Men leest in het Godsdienstig Weekblad en Kerkelijke Courant, 12 Junij: De diakonie der Herv. gemeente, te ’s Gravelandheeft he den na verkregen autorisatie van Z. M. den koningde aanzienlijke som van acht duizend gulden, vrij van regt van successie ontvangen 'nemen» hare jurisdictie, om door van dit Reglement om- {■oederen invoertdoet aan den Ontvanger der een der in valt dit jaarja van deze op dien dag zullen wij eene Behalve in de en 1788 heeft men er hier Tot de verschijnselen waar- ophanden verduistering zal vergezeld s maan omgeven van een zilverkleuriger! ring, en de starren zigtbaar zul len worden aan het uitspansel. De eclips vangt aan te 3 ure in den namiddag. Men berigt uit Gif hoorn in Hannover, dat op de Mooreeen dorp aldaareene tal- en gevaarlijke dievenbende is ontdektdie feeds sinds langen tijd de omstreken onveilig en herhaaldehjk inbraak pleegde. Daar- hoorde men er bijna ieder oogenblik diefstallen op klaarlichten dagop den den weder-uitvoer, met al dc gevolgenwelke voerder bij dit Reglement zijn vastgesleld. Art. 4. Wanneer de doorvoer mag geschieden en moet worden volbragt. De doorvoer met of zonder overladingmoet op den «lag van de aangifte na den opgang der zon en vóór haren onder gang zijn volbragt, onder geleide van het doorvocr-biljeten mogen de doorvoer goederen binnen de Gemeente niet opge- slagen of onder dak gebragt worden. Ingeval echter wettige beletselen meer tijd tot den doorvoor mogten vorderen, wordt door den Hoofd-Commiesop verzoek van den aangever, tegen betaling van vijf cents, in dorso van dat biljet, consent tot overnachting verleend, en dan, ingeval van overladingde goederen ter keuze van den doorvoerder óf onder bewaring gesteldóf in eene van wege den Hoofd- Commies aangewezene bergplaats, in beide gevallen op kosten van den doorvoerder opgeslagen en aldaar onder toezigt van den Ambtenaar der Plaatselijke belastingen genomentol dat dc doorvoer wordt vervolgd om te kunnen worden volbragt. oor welk toezigt zij uit de Stedclijke kas zullen genieten vijf cents voor de eerste vier dagen en daarenboven nog tien cents indien dezelve langer in de Gemeente verblijven. Art. 5. Straf ap overtredingen. Alle te geringe aangaaf, of waarvan het different der kwan titeit meer dan een twintigste gedeelte bedraagtverders alle verzwegene en frauduleuze onttrekking of ontlading gedurende den doorvoer, wordt gestraft met verbeurdverklaring van het gelosteen eene boete ten bedrage van het dubbel van de be lasting, welke van «Ie geloste partij ingevolge de tarieven, in bet hoofd van dit Reglement vermeld, verschuldigd is, doch welke nimmer lager zal kunnen afdalen dan tot honderd gul den; welke boete en verbeurdverklaring tevens zal worden toe gepast en zijn verbeurd door een iederdie eenige der bij dit Reglement bedoelde doorvoer goederen onder zijn dak opneemt of op zijn erf opslaat, zonder permissie van den Hoofd-Com miesof bij gemis van liet bij dit Reglement gevorderde biljet van doorvoer. De overgeblevene goederen worden door dc be ambten ter recherge voorluopig voor zekerheid der regten en boete in lieslag genomen. Art. 6. Terugbezorging van het voor uitvoer geziene doorvoer-biljet. De doorvoerder moet voor of bij het nitvoeren der goederen aangegeveu lot doorvoer, het doorvoer-biljet, daarbij behooren- de, door eeneu Ambtenaar ter recherge der Plaatselijke belas ting doen afteekeneudie de goederen als dan met het biljet zal vergelijken, en na wel bevindingde afteekening van ge ziene uilvoer zal bevorderen; en zal voornoemd doorvoer-biljet door den doorvoerder, voorzien van dc voor uilvoer geziene af- leekeningvóór of op den achtsten dagna dienwaarop de doorvoer volgens het biljet behoort te zijn volbragt, dat biljet len kantore van den Plaatsehjken Ontvanger, waar hetzelve is afgegeven terug bezorgen of afgeven aan den Ambtenaar bij uilvoer, die hetzelve voor geziene uilvoer heeft afgeteekend, en deze de terugbezorging doen bevorderen waarvoor door den doorvoerder aan gedachten Ambtenaar zal worden betaald vijf cents voor iedere partij. Bij gebreke hiervan vervalt de aan gever tot doorvoer, of de onderteekenaar van het duplieaat- biljet, welke diens vcrpligling op zich heeft genomen, in eene boete van honderd guldenen betaalt daarenboven de Plaat- selijkc belasting der goederen tot doorvoer aangegevenwan neer er geene borgstelling of consignatie heeft plaats gehad én ingeval van borgstelling of consignatie vervallen de gecon signeerde of gewaarborgde gelden, in plaats van de Plaatselijke belasting, aan de Sledelijke kas, en worden door den Ontvan ger verantwoorddie ingeval van gestelde cautie Voor de reg- lendezelve van den borg invordert. Voor het terug bezorgen van hel voor uitvoer afgeteekendc biljet wordt door den Ambtenaar, die hel ontvangt, aan den uitvoerder bewijs afgegcv»!. Art. 7. Algemeene bepalingen. De algemeene bepalingen omtrent de boelen en straffen; dc toepassing derzelve; de lira molen, enz. voorkomende in de derde afdeeling van het Reglement van Plaatselijke belastingen op den invoer van elders, van voor de Rijks belasting verimposte meel, brood en gebak en in de vierde afdeeling van Regle menten op den invoer van eldersvan voor de Rijks belasting verimposte vleesch en spek, wijn, buiten- en binnenlandsch. gedisteleerd en likeuren en den vruchtwijn in de Stad Sneek vastgesleld door den Raad dezer Stad bij besluiten van den 18 Februarij 1847, no. 4,-6 December 1848, no. 4 en 16 Mei 1849, no. 6, en goedgekeurd door Heeren Gedeputeerde Stalen van de Provincie Friesland bij resolution van den 2 December 1848, no. 96, 8 December 1848, no. 4 en 16 Augustus 1849, no. 8, zijn op dit Reglement van toepassing. Aldus vastgesteld door den Raad der Stad Sneekbij Resolutie van den 16 April 1851, onder no. 3. S. tem CATE. Ter Ordonnantie van den Raad HAGA. Goedgekeurd door de Gedeputeerde Staten van dc Pro vincie Friesland, bij besluit van heden, no. 10. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de Stad SNEEK, maken door deze bekend, dat door den Raad dezer Stad bij Resolutie van den 16 April 1851, no. 3, is gearresteerd en dcor I1H. Gedeputeerde Staten dezer Provincie bij besluit van den 23 Mei daaraanvolgendeno. 10, goedgekeurd, het navolgende REGLEMENT op den In- lot Doorvoer van de ingevolge de tarieven bij Zijner Maje- steils besluiten van den 23 December 383b no. 80 en den 28 Junij 3849 no. 84 ten behoeve van de Stad Sneek geheven wor dende Plaatselijke belasting op den invoer van elders van alle aan accijns onderwor pene goederen, als: Meel Brood en Gebak Vleesch en Spek Buiten- en Bintienlandsch gedisteleerd en Likeuren en den Vruchtwijn ter vervanging van het Reglement op den In- tot Doorvoer vastgesleld door den Raad der Stad Sneek bij Resolutie van den 32 Junij 3850no. 6. Art. 1. Wat bij den doorvoer in acht te Die van buiten de Stad Sneek cn deze Gemeente eenige der in het hoofd schreven aan de belasting onderworpene aanstonds bij de aankomst in dezelve, Plaatselijke belasting, en, aan den Hoofd-Commicsdaarvan schriftelijke en specifieke aangifte, houdende verklaring, dat die goederen niet in de Gemeente zullen blijven, maar worden doorgevoerd. Tevens geeft hij opden naam en de woonplaats van den aangever, de hoedanigheid cn hoeveelheid van elke partij afzonderlijk der door te voeren goederen het getalals- meile de merken van de mailden, balen, zakken, vaten cn kisten, waarin elke onderscheidene partij wordt doorgevoerd derzelver bestemming, alsmede of de doorvoer met of zonder overlading geschiedten eindelijk met aangifte der plaats al waar de uilvoer plaats heeft. De Ontvanger der Plaatselijke belasting geeft daarop aan den aangever af. een door hem ge- teekend biljet van doorvoer voor iedere afzonderlijke partij houdende consent tot doorvoer en alle door den aangever op- gegevene renseigneinentenbenevens den datum en het uur van aangifte; welk doorvoer-biljet de aangever of doorvoerder van dat oogenblik af, en dus gedurende den doorvoer tot aan de grenzen der jurisdictie van de Stadaanhoudend bij de goederen zal moeten houden, om hetzelve op aanvrage aan de beambten ter recherge te kunnen vertoonen; en zal alle door voer, onvoorzien van voorschreven doorvoer-biljet, als fraude worden gestraft met de boete en verbeurdverklaring bij art. 5 gemeld. Indien dc Plaatselijke belasting der door te voeren goederen vijfentwintig gulden of inccr belooptwordtter keuze van den Invoerder, vooraf voor derzelver beloop borg' gesteld of geconsigneerd in handen van den Ontvanger der Plaatselijke belastingen of de goederen gesteld onder toezigt van de be ambten ter rechergein welk 'geval daarvoor een schriftelijk bewijs door den invoerder zal worden afgegeven. Vóór dat de borgstelling of consignatie of het stellen onder toezigt heeft plaats gehad wordt het doorvoer-biljet niet af gegeven. Na bewezen weder-uitvoer worden de borgstelling terstond opgeheveu of dc geconsigneerde goederen of het be wijs van bet stellen onder toezigt, terug gegeven. Door dc woorden: stellen onder toezigt, moet worden ver staan dat aan de Commiesen de bevoegdheid en magt is ge geven om de goederen als zoodanig aan hen aangewezenzelfs te doen vervoeren naar- en opslaan 0|> zoodanige plaats, waar zulks ben het meest doelmatig voorkomt. Art. 2. Vrijstelling van aangifte. De doorvoer zonder ontlading of overlading van accijnswaren niet geoctroijeerde of wettig erkende trek-veer- en beurt schepen voer- en vrachtwagens en diligences in hun veer of hunne beurt varende of rijdendeen binnen een uur na hunne aankomst in de Stad deze weder verlatendeis van de be palingen in art. 1 van dit Reglement uitgedruktvrijgesteld en mag ten allen tijde geschieden zonder aangifte. Ingeval echter zoodanig voertuig een vol uur of langer binnen de Stad blijftof eene ontlading of overlading wil bevorderen geschiedt dc, bij art. 1 voormeld, bepaalde aangifte terstond na de aan komst op dc vaste leg- of toefplaatsencn is geheel dat art. van toepassing. En zal bovenstaand Reglement in worden gebragt met den dag van 23 Junij 1851. Waarvan deze wordt afgekondigd plakt zoo als gebruikelijk is. Sneek den 14 Junij 1851. Burgemeester en Wethouders van de Stad Sneek S. TEN CATE. Ter ordonnantie van Dezelven HA GA. C. J. VAM DER VEEN. wijlen vrouwe W. C. Dedel Douairière Backer. Alzoo zal het aandenken aan deze edele vrouw die aan het einde des vorigen jaars door den dood werd weggenomenook hierdoor onder Ter Ordonnantie van Dezeivcn, A. VAN DER LAAN, Reugenen, me oen weuer-uuvoer op zien iieemi. Indien dc invoerder dit diiplicaat-biljetnaauwkeurig inge vuld en gelcekcnd door dengenen, welke den weder-uitvoer op zich heeft genomenbinnen drie dagen na de aangifte terug bezorgt aan den Plaatsehjken Ontvanger, is hij ontslagen van en de onderteekenaar van het duplftaat verantwoordelijk voor

Sneeker Nieuwsblad nl | 1851 | | pagina 1