WOENSDAG de wa- als Bijzondere giften Een berigt van Lubeek cassatie zul- A. de Pin bet openbaar Krim melden, dat de Paskiewitsch voor Eu- i admiraal Dundas, er de volgende aan men dd. 50 Maart den 27 Maart besloten heeft, noo- zen- zor- maar door groote voor te komen. dedaar minerale oplossen, zal men van voorkomen. Eene depêche uit Madrid van 29 Maart hoogten gedreven. Een berigt van Lubeek van 24 Maart meldt, dat het water bij Boit- zenburg zeer hoog gestegen is, zoodat menschen en vee verdronken zijn. Er waren reeds 40 koeijen omgekomen en overal zwom dood vee op de watervlakte rond. Een Saksisch boschwachterGastt ge naamd, die 82 jaar oud is geworden en zijn geheim tegen hondsdolheid niet met zich in het graf wil nemen heeft in de Leipziger f 14,882.41'4 46,250.29'4 147,868.63 121,250.21 15,570.75'4 23,726.45 27,925.21 18,840.51'4 19,883.56 4,879.19 8,815.59 ƒ449,692.62 2,223.64'4 ƒ451,918.26'4 De Staats-Courantgewag makende van het uitzeilen van bet Engelsch eskader naar de Oostzee dat weldra door de geheele Brit- sche vloot, onder bevel van zal worden gevolgdvoegt merking bij: Der scheepvaart onder neutrale vlag zij de meeste omzigtigheid aanbevolen, opdat zij niet, ter zake van de blokkade van Russische ha vens, soortgelijke onaangenaamheden of ver liezen ondervinde als in het afgeloopen jaar door enkelen ondervonden zijn.” Het hoog geregtshof voor zee-zaken in Engeland heeft «lezer dagen in de zaak van het Nederl. schip Nij ver dalbeslist, dat een schip hetwelk is vertrokken met de weten schap, dat er eene blokkade bestond, geen- regt heeft, om het blokkerende eskader te na deren met bet doelom kondschap in te winnen. Uit Vlaardingen meldt SNEEK5 April. Z. M. de koning is don derdag jl. te Amsterdam aangekomen en door eene buitengewoon talrijke menigte met geest drift ontvangen. Den volgenden zondag heeft Z. M. de voor- middag-godsdienst bijgewoond in de Nieuwe Kerk, onder het gehoor van ds. Meijboom, die eene leerrede hield over Joh. 19:28 50a, zijnde de 54ste lijdenstekst. Het groote kerk gebouw kon de zaamgevloeide menigte naau- welijks bevatten. Z. M. de koning is gisteren met den twee den trein naar de residentie teruggekeerd. Het ijs op de Zuiderzee schijnt thans opgeruimd; reeds zijn alhier drie beurtschepen uit Amsterdam aangekomen, gelijk mede het beurtschip en de stoomboot van Amsterdam op de Lemmer aldaar zijn aangekomen. Van den 24 tot en met den 50 Maart jl. zijn in deze provincie 51 runderen aan de besmettelijke longziekte gestorven of afgemaakt; bedragende daardoor het gezamenlijk getal se dert 1 Januarij dezes jaars 686. Uit Leeuwarden meldt men dd. 29 Maart Bij besluit van den gemeenteraad van heden is aan de onderwijzers der 5de en 4de tus- schenschool ƒ50, en aan die der 1ste en 5de hulp-armenscholen ƒ23 tractements-verhooging toegestaan. Z. M. heeft den heer A. Vrolik, mi nister van financiën gemagtigd tot het aan nemen der onderscheidingsteekenen van kom- mandant der orde van de H. Mauritius en Lazarus, hem door den koning van Sardinië geschonken. Door de Nederlandsche Handelmaatschap pij zijn op nieuw 52 schepen bevracht. Op 10 April aanstaande zal voor den Hoo- gen Raad worden behandeld het beroep in cas satie tegen het arrest van het prov. geregtshof in Noord-Holland van 5 Februarij jl. inge steld door de heeren Salvador en Fongers. Het verslag zal worden uitgebragt door den raads heer de Greve; de middelen van len worden voorgedragen door mr. to en mr. A. A. de Pinto, en ministerie zal worden waargenomen door den adv.-gen. Deketh. De Staats-Courant deelt mede, dat de opbrengst der den 20 Maart hier te lande ge- hij sinds 50 jaar met het beste gevolg op men schen en dieren heeft aangewend; men neme dadelijk warme azijn of laauw waterwasscha de wonde uit en drooge ze. Dan giet men eenige droppels mineraal zoutzuur in de won- zuren het speekselvergift de rampzalige werking er houdene algemeene collecte, voor de noodlijden den door de overstroomingenheeft bedragen eene som van 451,918.26'4verdeeld volgt Noord-Brabant Gelderland Zuid-Holland Noord-Holland Zeeland Utrecht Friesland Overijssel Groningen Drenthe Limburg ellende verkeeren. Ook aan den Oder is men in groote vrees voor dijkbreuken geweest, inspanning is het gelukt, die Alle dorpen waren verlaten en het vee op de voor Vlaardingen en twee voor Zwartewaai. Twee daarvan hebben heden onze haven ver laten zijnde de Zeeluststuurman L. Boer, en de Goede P'ericachtingstuurman C. de Hoogbeide toebehoorende aan de heeren J. den Brums Zonen de overige vier zullen mede in den loop der volgende week vertrek ken. In eene openbare vergadering, op 16 Maart jl. door eenige voorstanders der afschaffing van sterken drank gehouden te ’s Hage werd het aanbieden van een adres aan Z. M. den ko ning vastgesteld, hetwelk al dadelijk dooreen zestigtal ingezetenen werd onderteekendhou dende, na eene breedvoerige opgave van hoogst gewigtige en veelzins door de ondervinding gestaafde drangredenen, het verzoek, dat door Z. M. een voorstel van wet moge worden ge daan waarvan de strekking in de hoofdpun ten behelze a. Beperking door de wet, of door de ge- meente-besturen ten gevolge eener bevoegd heid door de wet te verleenen van het aan tal plaatsen alwaar gedistilleerd wordt verkocht. b. Het afhankelijk stellen van de uitoefe ning van het slijters- of tappersberoep van eene vergunning van het gemeentebestuur, met bepaling tevens, dat zulke vergunning nim mer gegeven worde aan de door het openbaar gezag aangestelde ambtenaren noch aan hun ne huisgenooten. c. Verhooging van het patentregt door bran ders slijters en tappers te betalen, met ver- bods- of beperkingsbepalingen ten aanzien van alle drankverkoopers-bedrijf in vereeniging met andere patentpligtige neringen (hoofdzakelijk winkelhandel) uitgeoefend. d. Eene opname van openbare dronken schap" onder de overtredingen bij het wetboek van strafregt opgenoemd, en met straf be dreigd. Een schrijven van onzen gezant te Was hington van den 19 Febr. jl., gewaagt van voortdurende klagten tegen sommige regerin gen wegens het overbrengen naar de Veree- nigde Staten van bedelaars en misdadigers. Twaalf emigranten van die soort werden ee nige weken geleden bij hunne aankomst te New-York in hechtenis genomen en niette genstaande de vertoogen van den zaakgelastigde der betrokkene regering, weigert het stedelijk bestuur hen op vrije voeten te laten zelfs wordt hun niet toegestaan, zich naar het wes telijk deel des lands te begeven. Zij moeten onverwijld naar het rijk hunner herkomst te ruggezonden worden, ten koste der regering van het rijk, of van de stad, waar zij aan boord zijn genomen. Een ander zaakgelastigde heeft een soortge lijk geval in behandeling. Een schip, uit het rijk, dat hij vertegenwoordigt, wordt met verdachte personen te New-York verwacht deze personen zullen niet aan land worden toegelaten en alzoo genoodzaakt zijn, met het schip, dat hen overbragt terug te keeren. Zijner Majesteits gezant doet opmerken, dat, indien ook uit Nederland armen worden over- gebragthij buiten staat is, die personen on der zijne bescherming te nemen. Het aantal behoeftige Nederlanders in de V. Staten is on noemelijk, en de gezant is, wil hij hierin eenigermate voorzien dagelijks in de verplig- ting, uit eigene middelen onderstand te ver leenen aan landgenooten soms met talrijke huisgezinnen die door gebrek in de grootste ellende verkeeren. (Staats-Courj van den koning van heeft ontvangen, de door te brengen. Brieven uit de schoonzoon 'van vorst patoria is gesneuveld. De Morning-Herald van jl. zegt, dat keizer Napoleon na afloop van het Weener congres, des dig, nog 50,000 man naar de Krim te den, als Engeland voor het vervoer wil gen. Men verzekert, dat eenige Fransche en En- gelsche schepen in de Donau-monden door de Russen zijn aangehouden en naar Ismail op- gebragt. Lord Dundonald is bereidom ook Se bastopol te verwoesten met zijne uitvinding, en die te doen kennen aan Engelands bond genoot, indien het Engelsche gouvernement ze niet wil aannemenhetgeen tot dusverre niet geschied schijnt te zijn. Genoemde edel man is van gevoelen dat de vernietiging van Kronstadt niet zoo veel spoed eischt, en Se bastopol wel eerst uit den weg geruimd kan worden. Een voorloopig overzigt der corresponden tie uit Sebastopol tot 16 dezer levert niets bijzonders op. Een brief uit Malta van 22 Maart berigt, dat Odessa zou vernietigd wor den en het dagblad Portafoglio Maltese noemt zelfs de namen der tot dat bedrijf be stemde schepen. Een der Weener dagbladen heeft uit Pe tersburg het berigt ontvangen, dat dr. Mandt, luidt aldus In den nacht van dingsdag op woensdag hebben een zeker aantal officieren der militie te Madrid eene bijeenkomst gehouden, waarin besloten werd een’ stap te doen om de rege ring te dwingenhet kabinet in eenen democra- tischen zin te wijzigen. Die officieren hebben zich tot Espartero begevenen hem het doel van hunnen stap medegedeeld. De maarschalk had al zijne kracht en vastberadenheid noo- digom hunne poging van geweld tegen de regering te keeren. Woensdag (28 Maart) werd een wetsontwerp ingediend, houdende verbod aan de militie, over openbare aangelegenheden te beraadslagen. De koningin is naar Aran juez vertrokken.” De verklaringen door sir Stafford voor de Roebucksche commissie van onderzoek af gelegd, luiden allerdroevigst omtrent den toe stand der Britsche hospitalen in het Oosten ten tijde toen genoemde heer die bezigtigde. De ingangszalen in de hospitalen aan den Bos phorus waren één voet hoog met de uitwerp selen der soldaten bedekt, en een verpestende stank vervulde dat gebouw. Het getal gepees- heeren was zoo gering, dat zij niet eens voor de helft der zieken voldoende waren. Niet beter was het in de hospitalen van Balaklavp gesteld. In een derzelven zag de heer Stafford 14 soldaten in een klein vertrek opgesloten, van welke niet minder dan 11 geheel naakt op den grond lagen. Het aantal diplomatieke stukken is weder met één vermeerderd, nl.door eene circu laire van den Pruissischen minister-president, dd. 16 Maart, strekkende tot antwoord op de Oostenrijksche nota van 28 Februarij. In dat stuk verbetert de heer von Manteuffel ip krach tige taal de uitlegging door Oostenrijk gegevep aan de door graaf von Bismark in de bonds vergadering afgelegde verklaringen pn weder- legt hij de bewering, dat Pruissen het voor-: nemen zon hebben eene manifestatie te doep tegen de Westersche mogendheden en pening der bondsvestingen te eischen. Men verneemt, dat lord John Russell Pruissen de uitnoodiging Paaschdagen te Berlijn De schepen, welke dit jaar de ijslandsche Zeit. het volgejj^ middel bekend gemaakt te- BINNEN- EN BUITENLAND. N U' v. SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1855 | | pagina 1