EXTRACT-VOiWS. prijs BUI TEW LAND. ^■1 847. 777.. 78‘7.. 87 40 767t OS5/, 427, 577. 467.. GRAANMARKT. DE ZALF EN PILLEN VAN HOLLOWAY een overheerlijk middel voor opene beenen. familiën en in Julij des vwigeti j'iars heefl o, a. een kavalerie-officier zich met een pistool schot van het leven beroofd, omdat hij zijne verloofde niet kon huwen bij gebreke van eeui- ge honderd fr. die minder dan het vereischte bedrag voorhanden waren bovendien werkt zulk een .voorschrift de losbandigheid en de onwettige gemeenschap in de hand. Maar wat doet nu onze minister Hij heeft bet cijfer vatl 1200 fr. tot 1G00 fr. verhoogd, en na lang aarzelen heeft de koning eindelijk voor eenige dagen het daartoe strekkend besluit geleekeud. “allerlei. BOTERPRIJZEN enz. Driti- toonen die het hoofd des bisdoms hen bij hu bet depar- I Gedrukt en uitgegeven bij J. KLEIN, te Sneek. MM tot Curator in Procureur bij dezelfde Regt- cc oor Extract conform. De Curator voornoemd Mr. H. HIDDINGA. L 11 an deint. Spanje Ob. 1 Dito dito 5 «Binn.Q/m. Port. Oblig. 5 ver- Het is die 10 of 12 Redpath leverde, lijk treden dan genooten '1200 fr. van lang eens 83'/. ontbonden ook die van den briefschrijfster dat geen Cbineesch de Europeanen dienen rigten en vaar van brand en gend vragen zij dat gedachtig zij. PRIJSNOTERINGEN EN MARKT- BERIGTEN. Rusl. Ob.H.opc 104 Dito dito 5 «105 Dito dito 4^» Dito dito 4 Dito Sleig. 4 Oost. Met. 5 Dito Nat. 5 Do.bAmet.o Dito 2* Naar men verneemt, den maarschalk Radetzky De keizerlijke brief, veldheer het ontslag verleend is in de meestvleijende bewoor- De dagorder bij welke hij belofte door een’ dier pastoors aan den bis— zijne waardigheid niet te doen geval hij door een kanonieke straf De regering heeft mogt worden getroffen en door een’ anderen, nooit te beroepen op zijne burgerlijke i voor zoo ver de geeste- zich uitstrekken” niets anders en aangegane ver- de voordeelen die en IS I Am» lerdam 11 Maart. 1’. M.te Alblusserdamhad voor zes ja ren het ongeluk een heen te breken, hetzelve werd niet goed gezet, en niet goed behandeld waardoor eene opene wond ontstond en in weerwil van eene langdurige genees- en heelkundige behan deling, kon hij niet herstellen, en men vreesde, dat hij le venslang zoude kreupel blijven. Vier maanden verleden begon hij de zalf en pillen van Holloway te gebruiken, welke spoe dig zijnen toestand verbeterden en ruim twee maanden later was hij tot verbazing van een’ iederhersteld. Doosjes pillen a ƒ0.80, ƒ1.85./3.00, ƒ6.75, ƒ13.50, ƒ20.50. Potjes zalf a 0.80, 1.85 3.00, 7.05, 13.85, ƒ20.95. Zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij P. T.Potma te Sneek J. C. II. tan Harinxma te Leeuwarden, J.Straat man, hoofd-dépóthouder te ’s Bosch, alsmede in HOLLOWAY’S Etablissementen te Londen, 244 Strand, en te New-York, 80, Maiden-Lane. Bij vonnis der Arrondissements-Regtbank te Sneek in Raadkamer vergaderd, van den elf den Maart 1800 zevenenvijftig, behoorlijk ge registreerd, is HENDRIK KAREL van der SLUIS, Bakker te Sneek, verklaard te zijn in staat van Faillissement, en de dag des aanvangs daarvan bepaald op den elfden Maart evengenoemd terwijl daarbij lot Regter-Goni- missaris is benoemd de Heer Mr. MARCUS van HELOMA Lid van gemelde Regtbank en tot Curator in hetzelve, Mr. HARMEN HIDDINGA, bank. EFFECTEN. Amsterdam, 12 Maart gebleven. 'ücAAy.SA'^pc.^j 5 4 A mSy nd. 51 90 s/, 47,«1577. CC cc maar nog nooit zijn zij in zoo gooole zwer men, wel enkele afzonderlijk verschenen. Keizer Alexander II heeft eene ucase uit gevaardigd waarbij den Israëli ten voorlaan vergund wordt grondbezit te verwerven doch alleen in die gouvernementen, waar de Wet hun toestaal hun domicilie te vestigen. Mevr. Ida Pfeiffer bevindt zich, naarde laatste van baar gekomene tijdingen op het eiland Mauritius, alwaar zij bij den heer Lambert gastvrij opgenomen is, totdat zij in April haren togt naar Madagaskar zal begin nen. Men mag haar op dien togt door het grooleudeels nog onbekende eiland eene ge lukkige reis toewenschen daar de inwoners zoo diep in barbaarschheid zijn verzonken als eenig volk in het binnenste van Afrika. Zij zijn vijanden van alle vreemdelingen en ma ken geene zwarigheidom ben te dooden of tot slaven te maken. Bovendien is het kli maat beet en ongezond. Treurig zijn wederom de tijdingen, ver vat in een met de laatste mail uit China ont vangen brief van mevr. Johnson, geboren Van Medenbach Wakker. De waardige vrouw meldt daarin dat vele Europeërs zich naar Singa pore hadden begeven doch dat de heer John son daartoe nog geene vrijheid vond, terwijl zij hem niet wilde verlaten. verder, dat een prijs van ƒ900 op het hoofd De stad IPeenen telt thans, behalve het garnizoen, 473,0<>0 inwoners in 1850 was het cijfer der bevolking 440,000, en in 1846 beliep het 408,000. Volgens de R. Pr.Zeit., zou de beroemde porceleinen toren te Ranking bij een bloed bad aan de zijde der Chinesche rebellengeheel vernield zijn. De hertogin ran Kent, moeder ran koningin Vic toria, ligt thans geraarlijk ziek. In het begin dezer week was men met de boring ran den artesischen put Ie Parijs reeds tot eene diepte ran 516 ellen gevorderd. Een voormalige ingezeten ran IS’ancy heejt aan die .stad 100,000 fr. geschonken om uil de rente daarvan de Losten te bestrijden van een zeker aantal nieuwe bedden in het stads-ziekenhuis aldaar. Te Heusden is een kind ver- gijtigd en gedood door het gebruik van vitriool, dat door onachtzaamheid der moeder onder het bereik der kleine was gebragt. Een landman te Oudshoorn heejt op den 1 de zer Z. hl. den koning nieuwe en versche grasboter aange boden. Een landbouwer te Haerstin Zwollerker- spelheeft dezer dagen aan eenen Pruissischen koopman eene koe verkocht voor ƒ240, welke deze weder verkocht aan eenen Hongaarschen koopman roor ƒ350. In het zelfde kerspel werd aan eenen slager te Zwolle verkocht een varken van 452 Red. ponden zwaarte en wel roor f451. Ie Blokzijl zijn dezer dagen twee perceelen land verkocht voor f 3000, die voor eenige jaren roor slechts ƒ600 wer den aangekocht. Ds. Becking, predikant te Genemuiden, heejt voor de beroeping naar Oosterbierum bedankt; dit is het vijfde beroep binnen een jaar tijds waarvoor zijn ccrio. bedankt heejt. Aldaar ontving eene vrouw dezer dagen de tijding, dat haar man door hel omslaan van eene sloep verdronken is, en wel omtrent denzelfden tijd, ja welligt op denzelfden dagdat haar eenig kind, te Genemuiden in het ijs het leven verloor. Te Oldeholtpade is dezer da gen een man in gezonden toestand bezig zijnde niet mest- ladenplotseling zoodanig ongesteld geworden dat hij op den grond nederi iel en een lijk w:is. Te hleppel werd jl. zaturdag avond eene koe geslagt van 1600 halve Red. pd. gewigthet dier was vooral zwaar door zijne vetheid. ADV ER'TEN TI ËftÜ ming der Donau-vorstendommen die, men zegtvóór het volbragt zijn. Naar het schijnt, is er, het oogenblik althans, nog geene sprake, om in Moldavië en v-’ troepen door een man te vervangen. Prins Callimaki, de Otto- manische gezant te Weenen heeft verklaard, dat de porie, alleen in geval de omstandighe den het mogten eischeutroepen derwaarts zal zenden. WEENEN 6 Maart, is het jaargeld van op 100,000 II? bepaald, waarin aan dezen grijzen is dingen gesteld. Radetzky afscheid beeft genomen van de on der zijne bevelen gestelde Oostenrijksche krijgs lieden is get. 1 Maart. Hij heeft daarbij ver klaard het aan jeugdigere krachten te moe ten overlalen om hen te onderwijzen eu te leiden ten einde indien hij, in de oogen- blikken van gevaar, nogmaals mogt worden opgeroepen, te kunnen toonen, dat de degen, dien hij gedurende 72 jaren op zoo vele slagt- velden heeft gevoerd, nog vast in zijne hand berust. Hij heeft erkend dat hij den glans, die in de laatste jaren over zijne daden is verbreid, aan hunne dapperheid eu deugdelijk heid verschuldigd is, en hun daarvoor zijnen vurigen dank betuigt. SPANJE. De Mexikaansche regering heeft geweigerd de haar door Spanje gevraagde genoegdoening, en derhalve heeft de heer Solera, Spaansch minister te Mexiko het land verlaten en zich naarHavannah begeven. De diplomatieke betrekkingen tusschen Spanje en Mexiko zijn dus afgebroken. Volgens ge ruchten, zouden Veracruz en de gansche kust in de nabijheid reeds door het Spaansche es- cader geblokkeerd 'zijn. LONDEN 7 Maart. ITet blijkt nu dat Redpath door valsche overschrijvingen den noordelijken spoorweg beroofde voor een be drag van 200,000 p. st. ƒ2,400,000. Hij schijnt ongeveer 40 a 50,000 p. st. eigendommen daar tegen te kunnen stellen. Het blijkt dat zijn salaris oorspronkelijk niet hooger was dan 250 p. st. ’sjaars, en dat de spoorweg-direclie ten volle bewust is geweest van zijne speculatie in fondsen, die, zeide hij toen, goed uitgeval len waren. Op zijne belofte, niet verder te zullen speculeren, werd zijne bezolding ver hoogd hetgeen veeleer hel aan zien had va n eene belooning voor zijn welslagen in onder nemingen, welke zijne betrekking hem verbood. De buitensporinge uitgaven van Redpath die niet door zijn verhoogd salaris van 500 p. st. konden bestreden worden werden dus klaard door zijne gewone fortuin, echter zonderling dat de man jaren geleden huisraad aan nimmer voldaan werd. Kogge en Garst onveranderd. Boekweit en Haver zonder handel. Koolzaad op 9 vat op April 90| p. vl. Raap olie vliegend ƒ52, op Mei f 50 J. Lijnolie, vliegend f 42-J. De Boter te LEEUWARDER den 13 Maart ƒ56.00» De Observer berigt, dat de koninklijke ordonnantie tot ontbinding van het parlement en het bijeenroepen van een nieuw tegen 25 Maart zal worden uitgevaardigd. LONDEN 9 Maart. Drie regementen ver trekken naar China, en men verwacht, dat nog een regement derwaarts order bekomen zal. De Times zegt dat het gouvernement eene groote meerderheid in het nieuwe parlement zal bekomen. Lord Russell zal het niet wa gen de candidaluur voor Londen aan te ne men. Cobden ziet van de verkiezing voor West-Yorkshire af en stelt zich voor Bolton. LONDEN, 11 Maart. De Morning-Post zegt dat de krijgsmagt voor de Chinesche expeditie bestemd, omstreeks 12,000 man sterk zal zijn. De income-tax bill is gisteren avond in het lagerhuis, arlikelsgewijze in behandeling ge- bragt, en na het afstemmen van eenige voor gestelde amendementen, aangenomen. PARIJS 8 Maart. De Unieer» deelt ver scheidene stukken .mede betreffende de zaak van den bisschop van Moulins, die ten doel hebben te antwoorden op de door den Messa- ger de l'Allier tegen dezen prelaat ingebrag- te beschuldiging wegens de gewoonte die hij Zij berigt o. a. zou hebben aangenomen om van de priesters, "l aan welke hij ambten opdroeg waaruit zij niet der Europeanen is gesteld dat de scholen zijn konden worden ontzet eene in blanco getee- kende verklaring van ontslag te eischen. Zes i meer mag pastoors hebben verklaring afgegeven die in zoodat deze alles zelve moeten ver- I zeer dubbelzinnige bewoordingen den aard en dat de Europeanen in gedurig ge- de strekking van bedoelde verbindtenissen aan brand en plundering leven. Drin- toonen die het hoofd des bisdoms hen bij hun men hun in de gebeden ne aanstelling heeft doen aangaan. Het Jour- nal des Débat» doet te regt opmerken, dat de I belofte door een’ dier pastoors aan den bis schop gedaan I gelden in WEENEN G Maart. Lo thans stellige bevelen gegeven tot de onlrui- z;ch i .1ta--(]ie Uaar onafzetbaarheid dan einde dezer maand zal lijke wellen voor is dan de door die geestelijk ’_i bindleuis om af te zien van Wallachije de Oostenrijksche het concordaat ter hunner gunste bepaalt, ?en Turksch corps van 10,000 met name van de onafzetbaarheid. De correctionele regtbank te Saint-Claude (Jura) heeft eenen ingezeten dier gemeente, schuldig verklaard aan woeker veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf, 50.000 fr. schadevergoeding en in de kosten van het ge ding. De correctionele regtbank te Lyon heeft beslist, dal hel aanhitsen van twee honden, om met elkander te vechten, is een delict, waar tegen voorzien is bij de wet van 2 Julij 1850, welke wet strafbepalingen inhoudt tegeu het mishandelen van dieren. Een kashouder van een voornaam huis te Lyon zekere Neu- rich is wegens verduistering van hem toe vertrouwde gelden door het hof van assises der Rhone tot twintig jaren dwangarbeid veroordeeld. Een geestelijke, een voormalig aalmoeze nier van het hospitaal te Vichy, is ter zake van schandelijke bedrijven tot een jaar gevangenis straf en 500 fr. boete veroordeeld. Twee officieren (broeders) en een onder-officier zijn te Parijs in hechtenis genomen wegens geweld dadige aanranding der eerbaarheid gepleegd op een gehuwde vrouw die aan de gevolgen der mishandelingen overleden is. PARIJS, 9 Maart. Men verzekert, dat, bij de beraadslagingen in de jongste zitting van den raad van state, een der redenaars zich liet ontvallen dat gedurende achttien jaren der regering van Lodewijk Filips geene enke le nieuwe belasting aan de natie is opgelegd en dat de keizer door deze herinnering merk baar getroffen was. Behalve de op de begrooting van bet depar tement oorlog reeds aangebragte bezuinigingen, heeft de raad van state op nieuw tien milli- oen daarop geschrabt. BRUSSEL, 8 Maart. De huwelijks-verbind- tenis van prinses Charlotte met aartshertog Ferdinand Maximiliaan is bepaald op 21 Julij e. k. den 26slen verjaardag van koning Leo pold’s troonsbestijging. De burgerlijks trouw zal op het palies, de kerkelijke inzegening in in de St. Guldula kerk geschieden. BRUSSEL 9 Maart. De minister van oorlog heeft een’ maatregel genomen die slechts dienen zal om de impopulariteit te vergrooten, die hij zich reeds door zijne te ver gedrevene gestrengheid berokkend heeft. Tot dus verre konden krachtens het besluit van koning Wil lem I van 16 Febr. 1814 de officieren tot en met den graad van kapitein niet in hethuwe- wanneer de toekomstige echt- een jaartijksch inkomen bezaten van boven en behalve de bezoldiging een’ officier. Deze bepaling gaf sedert aanleiding tot talrijke klagten meer dan was zij oorzaak van onheillen in geachte

Sneeker Nieuwsblad nl | 1857 | | pagina 2