OPROEPING VAN CREDITEUREN. TAPZ<Za i» DEVENTER. 5 4 24'5 41% 58%. 43 Teler lei. - 76’/t 4%« r BUITENLAND. J. L. BAKKER. 4 ƒ42} op Mei 42. Gedrukt en uitgegeven bij J. KLEIN, te Sneek, na elf gelag- wan- 84 84 75% 77'/2 867.. 597.. op 9 vat I (C het POSTKANTOOR het publiek dat het van Sneek op de Lem- uur des avonds zal plaats en het kantoor dien ten gevolge ten zal zijn gesloten. In de officiële kringen men de beste hoop op eene algeheele oplossing der Neufchatel- Naar het schijnt, hebben demo- te i van open- op zondag zonder vergunning 'fte regering, ieder tot ff) Aft des morgens; op Franeker des avonds tien en 11% des morgens; aankomst ten één des avonds en 9 uur des morgens. Sneek, 1 April 1837. De Directeur voomoemd ESSER. ADVERTENTIEN. De Crediteuren in het Faillissement van HENDRIK KAREL van der SLUIS, Bakker te Sneek, worden mits deze opgeroepen, om in persoon of bij behoorlijk gevolmagtigde te verschijnen voor den Edel Achtbaren Heere Regter-Commissaris in dat Faillissement, op Woensdag den 8 April aanstaande, des voor- middags te 11 ure, in het Paleis van Justitie te Sneek, ten einde hunne pretentiën ter ve rificatie aan te bieden. De Curator in voormeld Faillissement Mr. H. HIDDINGA. de verandering in hun huisgezin voorgevallen ieder tot f 1 boete of bij wanbetaling tot één. dag gevangenis. Een persoon wegens het vertcekken van nacht- geruchtentot vijf dagen gevangenis. Een persoon ter zake het des nachts ure bij zich als tapper ontvangen van makende personen tot ƒ2 boete of bij betaling tot één dag gevangenis. Een persoon wegens het uiten woorden zonder daartoe te Am.Synd. 5' Handelm. Spanje Ob. 1' Dito dito 5 «BinnS>/m. 5 Port. Oblig. 5 BLADVULLING. Een vader, die zijne dochter het huwelijk wilde afraden, zeide tegen haar: Een meisje, dat trouwt, doet wel, maar die ongetrouwd blijft, doet beter.” Ach lieve vader! zeide de dochter nederig, ik zal mij maar vergenoegen met wel te doen en het betere voor anderen overlaten. PRIJSNOTERINGEN EN MARKT- BERIGTEN. EFFECTEN. Amsterdam 30 Maart gebleven. Rusl.G/j.FLapHOö5/, Dito dito 3 «102% Dito dito Dito dito 4 DitoSteig. 4 Oost. Met. 5 Dito Flat. 5 Do.bAmet.% Dito 2*. Star geeft de volgende mededeeling aangaan- I wordl iemand aldaar door de policie dronken op straataan- de de Napelsche kwestie F tigde Frankrijk, dat de Muratisten veld op Sicilië en Murat als koning van kennen. Frankrijk antwoordde dat het ee nige, wat hij niet wilde erkennen-, p U P W as Vj1 m n m rl n 1 wilde verbinden, geene re. indien Frankrijk instemde geen’ Murat te er kennen. F aangenomen en van dat oogenblik aan werd j van scheld- zijn uitgetergd tot f 1 boete. Drie personen wegens het verrigten baren arbeid 1 van de plaatselijk, boete. En allen respectivelijk in de kosten in vorderbaar bij lijfsdwang. F er volgens is vervallen verklaard de straf vordering tegen een persoon die zonder schriftelijke vergunning van den eigenaar of regt'hebbendeop diens land dejagtheeftuit- geoef end doch die de verklaring bij art. 40 der jagtwet bedoeldheeft ingeleverdblij vende de gereglskosten ten diens laste. De DIRECTEUR van brengt ter kennis van vertrek van den bode mer wederom ten 3% hebben en het kantoor dien ten gevolge ten één uur zal zijn gesloten. De correspondentie op Harlingen is geregeld als volgt vertrek van Sneek des avonds tien uur, 117» des .morgens en 4% des avonds; aankomst te Sneek één uur des avonds en 9 uur uur uur Als Agent van bovengenoemde Fabrijk, heeft de ondergeteekende op nieuw eene sortering Stalen ontvangen waarbij zeer zware en mooije Dessins, en is mede ruim voorzien van KARPETTENde bestellingen worden tegen fabrijks-prijzen en ten spoedigste uit gevoerd. Sneek, Maart 1837. ZITTING VAN HET KANTON-GEREGT TE SNEEK VAN 16 MAART 1837. Een persoon wegens verzuim van den kwij nenden toestand van een zijner runderen de vereischle aangifte te hebben gedaanbij ge breke van bewijs vrijgesproken. Drie personen wegens verzuim binnen den bepaalden tijd aangifte te hebben gedaan van GRAANMARKT. Amsterdam50 Maart. Granen flaauw. Koolzaad op 9 vat op October 76 p. vl. Raapolie, vliegend ƒ52, op Mei ƒ49}. Lijnolie, vliegend BÓTERPRI.1ZEN enz. De BOTER te SNEEK den 3t Maart. Enkele verkocht voor ƒ48.00 en ƒ48.50. Aanvoer van Boter 823 en 102 ton. Tusschen twee leerlingen op eene Piëtische meisjesschool te Bern had in de vorige week, wegens verschil van gevoelen over geloofszaken, een duel met pistolen plaats. De meisjes tel den naauwelijks 16 jaren. Gelukkig had het duel geene noodlottige gevolgen. Aan den heer von Rochow die den policie-directeur von Hinckeldey in een twee gevecht doodde en reeds negen maanden ves tingstraf heeft doorgebragtis door den ko ning van Pruissen gratie verleend voor den nog overigen straftijd en wel op verzoek der weduwe van den gedoodde. De uurwerkmaker Destouches te Parijs heeft op zijne eigene kosten aan alle lantarens op den boulevard Sebastopol electrieke klok ken aangebragt. De gemeenteraad dier stad zou voornemens wezen deze aanwending der electriciteit tot alle lantarens op hoeken van straten uit te strekken. Berigten uit Konstanlinopel van den 20 bevestigen de reeds vroeger ontvangene tijding, dat een Turksch corps van 16,000 man naai de‘grenzen der Donau-vorstendommen zal op rukken, om, zoo noodig, dadelijk die gewes ten binnen te trekken ter bescherming van de regten der porte. Een der Amerikaansche papieren doet eene opgave van het getal faillieten in de Ver. Staten, gedurende het afgeloopen jaar zoover zulks kan nagegaan w’orden. Het to taal zou bedragen 2703, met een gezamentlijk passief van 152 millioen guldens, gemiddeld circa 50,000. Meer dan de helft van het getal de zer faillieten betrof New-York. Zij hadden meestal plaats bij weinig uitgebreide zaken veelal van geïmporteerde goederen en het actief werd gerekend dooreen circa 23 pet. te hebben bedragen. Redan beloond. Hij is bovendien ridder van het Fransche Legioen van Eer en ontving van den hertog van Crambridge de benoeming tot kapitein van het nieuwe corps. LONDEN, 28 Maart. Zoo als (bij de ver kiezingen) de stemming nu staathebben ver kregen de heeren Russell 4301 Rotschild 4218 Duke 4028Crawford 5492 en Currie 2967 stemmen. Tot op dezen oogenblik zijn gekozen 85 li beralen, 16 behoudende liberalen en 51 behouds- man nen. PARIJS, 23 Maart. Generaal Todtleben de beroemde verdediger van Sebastopolwordt in de eerste dagen der volgende maand te Pa rijs verwacht, alwaar hij in het Russische ge- zantschapshötel zijnen intrek zal nemen. Hij zal in deze stad de komst van grootvorst Kon- stantijn afwachten, en met hem de voornaam ste vestingen van Frankrijk bezigtigen. PARIJS26 Maart, dezer stad heeft spoedige en conferentie. gendheden de Pruissische voorwaarden goed gekeurd onder welke voorwaarden zoo als men weet, Zwitserlands voorloopige erkenning van de regten van koning Frederik Willem op het vorstendom Neufcbatel de eerste is. Wel heeft dr. Kern gisteren, in de vierde bijeen komst, eenige bedenking tegen de voorwaar den geopperd, en verzocht, dat hem tijd zou worden gelaten om te Bern nadere lastgeving te vragen, doch men vertrouwt, datdeZwit- sersche regering zal toegeven. In allen geval le denkt men, dat de conferentie nog twee of hoogstens drie zittingen zal moeten houden om hare taak ten einde te brengen. PARIJS, 27 Maart. De Moniteur bevat ee ne mededeeling betreffende de zaak van den bisschop van Moulins. In dat artikel verklaart het officiële orgaan dat de buitenlandsche bla den die beweerd hebben dat de tegen het hoofd van bet bisdom ingestelde vervolgingen aan eenen staatkundigen wrok zijn te wijten geheel verkeerd oordeelen. De prelaat zegt de Moniteur, wordt vervolgd omdat hij, door zijn onvoorzigtig gedrag, in zijn bisdom anti pathie verwekt en de belangen der godsdienst met die der openbare orde in gevaar gebragt heeft. De bevolking van het departement Al- lier is geschokt, en hare achtingwaardigste en aanzienlijkste vertegenwoordigers hebben zich met hare klagten vereenigd. Bij zulke ernsti ge bezwaren, tegen laakbare handelingen inge- bragtheeft de regering gemeend tegen dat misbruik van gezag voorziening te moeten vra gen (bij den raad van state), terwijl zij tevens aan hei bof van Rome van haar besluit heeft kennis gegeven. Zij heeft zonder hartslogt en zonder zwakheid gehandeld. Het op St. Helena door keizer Napoleon I bewoonde huis, jne grafplaatszijn door het Engelsche gouver nement aan Frankrijk afgestaan en zullen weder in voeg- staat gebragt worden. Aan de Kaap de Goede 't men zeer streng jegens beschonkens personen; valt hijdan wordt hij eerst naar de gevan- en moet daarna veertien dagen of langer aan de publieke straten of wegen werkenen is het eene vrouwdan moet zij dien tijdmet zware voorhamers 7 t terééns per dagbovendien moeten zij een i p. st. (ƒ12) boete betalen. Te Stuhlweisenburg leeft thans - een grijsaard ran 97 jarendie de zonderlinge liefhebberij heeft van altijd sporen te willen dragen hetwelk hij reeds i van zijne jeugd af gedaan, heeft, terwijl hij in zijn testa- ment heeft beschreven dat hij, dood zijnde, met zijne ge- i aan begraven moet worden. De bekende jinancier Louis Margueritedirecteur der Parijsche gas compagnie is dezer dagen in 7vjarigen ouderdom overle den deze man was vroeger opkooper van straatlootjes (con- tremarques) aan de schouwburgenhuwde later met eene tooneelspeelsteren was in den laatsten tijd zijns levens ridder van het Legioen van Eer en bezitter van acht tot 10 millioen fr. Te Parijs loopt het geruchtdat maarschalk Pèlissieroud 60 jaren, in het huwelijk zal treden met een IGjarig meisje. Wederom is er sprake van een be zoek dat de paus in Junij aanstaande aan het Fransche hof zal brengen. De vereeniging van Moederlijke Wel dadigheid” te Bolsicard, heejt wederom van II. M. de ko- ningin-moeder de jaarlijkse he gift van ƒ50 ontvangen. II. K. II. prinses Frederik der Nederlanden heeft aan het Dames-comitète Amsterdamter bevordering van de af schaffing der slavernij in Suriname een sierlijk geschenk voor de te houdene verloting gezonden. Te Gorinchem is dezer dagen overleden, in den ouderdom van 64 jaren, de heer A. J. van der Aa, lid der maatschappij van Ned. Let terkunde te Leyden en van andere geleerde genootschappen. Te Peize heeft eene in December jl. af gekalfd hebbende koe, in de eerste daarop volgende 15 weken zoo door de me sting van drie kalveren met de melk dier koe als aan biest en boter, aan den eigenaar f79 voordeel aangebragt. 93’%6 WEENEN, 23 Maart. De Sardinische ge zant bij het Oosten rij ksche hof heeft zij ne pas poorten niet gevraagd ten gevolge van de terugroeping van graaf Paar uit Turyn maar zij werden hem door graaf Buol gezonden. Hoewel nu van een’ oorlog tusschen Oosten rijk en Sardinië geene sprake kan zijn (voor al niet na de door Frankrijk, Engeland en Rusland te Weenen vormelijk afgelegde ver klaring, niet te zullen dulden, dat door een van die twee staten eene militaire demonstra tie tegen den andere geschiedt), en dns alleen eene diplomatieke breuk bestaat, heeft het Oos- tenrijksche bewind het toch noodig geacht, al zijne officieren, die zich met verlof in Frank rijk bevinden terug te ontbieden. SPANJE. Naar men verneemt, is de revo- lutionnaire partij ijverig in de weer, om de carlisten tot opstand aan te zettenen ze onder de leus 1 pen. leve Karel VIte wapen te roe- j 1 De regering is voornemens, een’onderzeeschen telegraaf aan te leggen tusschen Kuba en de j benev,‘ns <2 ‘nmnottr im» Vereenigde Staten. 4 ITALIË. Het Engelsche dagblad the Morning Hoop handelt Engeland ve°rwit- S^off‘n en v. sten veld wonnen het kabinet van St James geen Napels wenschte te er- i brokken steen fijn slaan, terwijl hun voedsel bestaat uit - - - I klaar rijstwati eene re- Engeland hernam dat het zich publiek te erkennen, oF er- Dit werd echter niet door Frankrijk sP00r,lf laarzen i I i 1 financier Louis de demonstratie der vloten gestaakt.” Ge noemd blad daagt de ministers uit, dit tegen te spreken. LONDEN 26 Maart. Met betrekking tot het gebeurde in Japan verneemt men het volgende: Den 11 December verschenen twee Engelsche schepen voor Nangasakialwaar hun door het bestuur het binnenkomen geweigerd werd. Zich beroepende op het in 1813 tus schen Engeland eu Japan geteekende tractaat stoorden de gezagvoerders dier schepen zich niet aan het verbod en lieten de bodems ankeren onder het bereik der landbatterijen die echter geen vuur gaven. Den 26 Dec. daaraanvol gende vaardigde de keizer een bevelschrift uit, waarin verklaard werd, dat hij, zijne verbind- tenissen willende nakomen de noodige beve len gaf, dat de drie havens van Simoda, Slako- dadi en Nangassaki zouden open staan voor de schepen van Frankrijk, Rusland, Enge land en de Vereenigde Staten van Noord-A- merika. De schepelingen van de tot het genot der voordeelen van het tractaat toegelatene bodems zullen echter het regt niet hebben, in het binnenste des lands door te dringen. De koningin heeft eene jaarwedde van 100 p. st. toegestaan aan den dapperen Massey, een jeugdig luitenant voor zijnen moed op den

Sneeker Nieuwsblad nl | 1857 | | pagina 2