WSBHBISB: l k F- I r U. A. FABER. I waardoor I Gedrukt en uitgegeven bij J. KLEIN, te Sneek. 1 DROGE President. HOFSTRA, Secr. Boekh. 76’A 77.7,6 877.. 597, het uitzigt dat er eene bekeering van den Doctor BLOEMEN, boven den Heer Roos winkelop het Grootzand. opwerpl diepte van meer Am .Sy nd. 5 Handelm. Spanje Ob. i Dito dito «Binn.G/m. 5 Port. Obliij. 5 Dito dito 4 DitoSteig. 4 Oost. Met. 5 Dito 'Nat. 5 Do.bAmetf) Dito 2| 767. 93'7,. jn uitgenoodigd Osborne een bezoek te brengen de prins zal aan die uitnoodiging vol ADVERTENTIES. J Getrouwd J. S. SIJBRANDIJ en J. A. JOUSTRA. Sneek 10 Mei 1857. Strekkende deze algemeenetevens tot bijzon- Bij W. REINOUTS van HAGA is de TABAK 2'/, cents per vijf ons in prijs verhoogd. Sneek, 12 Mei 1857. De ondergeteekende berigtdat hij bovengenoemde GROFSMEDERIJ van zijnen Vader heeft overgenomen beveelt zich zeer vriéndelijk in een' ieders gunst aan. A. U. FABER. Buiten het Hoog'ènd te Sneek, den 12 Mei 1857. Toen Napoleon I zich eens in een klein stadje in Italië bevond kwam iemand in het huis, waarin de keizer zijnen intrek had ge nomen en in dezelfde kamer, waar deze be zig was zich te scheren, vragende: Waar is de keizer?” en: «in welke betrekking staat gij tot hem waarop Napoleon steeds voort scherende droogjes antwoordde: «Ik scheer hem.” V De VOOGDEN der STADS ALGEMEE NE ARMEN te Sneek gedenken bij geslotene briefjes aan Heeren Manufacturiers te dezer stede aan te besteden: de leverancie van pl. m. 500 Ned. ellen RUW KATOEN, 102 duim breed. De briefjes met de monsters moeten worden ingeleverd vóór of op 21 Mei ek. in het Armhuis. PRIJSNOTERINGEN EN MARKT BERIGTEN. EFFECTEN. Amsterdam 11 Mei gebleven. Rusl.OÓ.J7.5pcl057( Dito dito 5 «1027, Dito dito 4^» ALLERLEI. dere kennisgeving. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de Stad SNEEK gedenken aan den minstaan- nemende aan te besteden de levering van p. m. 250 Tonnen SPONTURVEN, volgens in te dienen monsters en op voorwaarden en con ditiën ter Stads Secretarij te vernemen. De briefjes der gegadigden met de monsters, ten minste tien turven bevattende, moeten worden ingezondeu vóór den 25 Mei ek.ter Secretarij der Gemeente. Burgemeester en Wethouders voornoemd WOUD A De 'Secretaris HAGA. Ned. W.S.T^pc. 65”/ 5 4 47u'h572 257, 42 58'A 45 7S GRAANMARKT. BOTERPR1JZEN enz. artikel aan graaf Walcwsky toeschrijft, heeft' zich bij Napoleon daarover beklaagd. Volgens anderen is de keizer over de voorbarige mede- deeling van het tractaat zoo vertoornddat hij zelf zich niet meer met de zaak bemoeit. PARIJS G Mei. Schitterend was de wa penschouwingdie heden door den keizer op het veld van Mars, ter eere van zijnen Rus-" sischen gast, gehouden werd. Napoleon Hl droeg de orde van den H. Andreas, grootvorst Konstantijn was met de orde van het Legioen van Eer versierd. De keizerin woonde in een open calèche het militaire feest bij. Naast een’ Napoleon reed een zoon van keizer Nicolaas van dien czardie er nooit in wilde toestem men om den keizer der Franschen zijnen broeder” te noemen zoo als onder gekroonde hoofden gebruikelijk is, maar zijne brieven aan hem steeds teekende: Uw goede vriend.” Men verneemt uit goede bron dat op het bal bij den minister van marine de grootvorst met maarschalk Pélissier over Sebastopol sprak en bij deze gelegenheid tot hem zeide Zoo- dra wij u als opperbevelhebber zagen en be merkten dat uwe pogingen op den Malakoff- toren waren gerigtdachten wij aan niets an ders meer dan aan het voortzetten van onze verdediging tot den winter en met ieder an der dan u, maarschalk! zou ons dit zijn ge lukt.” De voornaamste grief, die Frankrijk tegen China heeft, is, dat zendelingen Fransche on derdanen en met name de abbé Chapdelaine, zijn ter dood gebragt, waardoor de tractaten zijn geschonden, volgens welke de zendeling, op het grondgebied des Hemelschen Rijks ge vat, aan den Franschen consul moet worden uitgeleverd. De instructiën van baron Gros die door de Fransche regering naar China ge zonden wordt, schrijven hem voor, van het Chinesche bewind een nieuw tractaat te ei- schen waarin opgenomen zijn de volgende voorwaarden: 1) Frankrijk zal, als Engeland, een vertegenwoordiger in China hebben, wiens vast verblijf de stad Peking zal wezen. 2) Frankrijk zal het regt hebben handel te drij ven in negen der havens van het Hemelsche Rijk, in plaats van vijf, en zij ne schepen zul len de bevoegdheid hebben binnen te looped op alle punten zonder eenig onderscheid van de kusten des Hemelschen Rijksf ingeval van bekomene averij of om andere dringende rede nen. 5) De zendelingen zullen het regt heb ben in China de Katholieke godsdienst te on derwijzen, op voorwaarde, dat zij de bestaan de regering op geenerlei wijze aanranden, en zich overeenkomstig de wetten des lands ge dragen. 4) Het getal Fransche consuls in Chi na zal vermeerderd worden en hunne be voegdheid zal tot bepaalde grenzen uitgebreid worden. Carpentier, de hoofddader van den ten nadeele der Noorder-spoorwegmaatschappij ge- pleegden diefstal is den 22 Aptil jl. të New- York aan boord gegaan om zich vergezeld van den spoorwegbeambte Goeffer en den Fran schen policie-agent Angelès, naar Frankrijk terug te begeven. De policie te Hivre heeft in last gekregen hem bij zijne aankomst al daar in ontvangst te nemen. Daar de ondergeteekende heden de GROFSMEDERIJ aan zijnen Zoon A. U. FABER heeft overgedragen bedankt hij zeer vriendelijk zijne geëerde Begunstigers voor het, eene reeks van 57 jaren, in hem gestelde vertrouwen. rans vau het paleis en door andere personen van het pauselijke hof ontvangen, en daarna in de departementen van Pius IX geleid, al waar zij werd aangediend door mgr. Pacca. De paus wachtte haar op aan den ingang-van zijn salon en betuigde haar zijne blijdschap en tevredenheid over haar bezoek. Na een lang durig onderhoud stelde de keizerin de dames en heeren van haar gevolg aan den paus voor die hun minzaam toesprak. Daarna bezigtigde de keizerin de merkwaardige kunstvoorwerpen, die het Vatikaan bezit. I Den 25 April jl. werd te Rome in de kerk van St. Onofrio, waar het gebeente van Tor quato Tasso rust met vele plegtigheid het prachtige marmeren gedenkteeken onthuld en ingewijd, dat op ’s pausen last door den heer Fabris ter eere van dien onsterfelijken dichter is vervaardigd. LONDEN, 5 Mei. Een der moordenaars te Dover, die maanden geleden ter dood veroor deeld werd beklaagde zich in der tijd over eene onwettige zamenstelling van den jury, weshave de uitoefening van het vonnis werd geschorst. Eerst nu schijnt de regtbank der koningin te hebben kunnen beslissen, dat er geen grond bestond voor de klagten en thans is de man veroordeeld om den 18 dezer opgehangen te worden indien hij niet begenadigd wordt na twee of drie maanden in onzekerheid ver keerd te hebben aangaande het behoud of ver lies van zijn leven. In de bijeenkomst van het Britsche en buitenlandsche bijbelgenootschap werd groote voldoening betuigd over het uitzigt dat er schijnt te bestaan op sultan. De koningin heeftdoor tusschenkomst van lord Cowley den thans te Parijs vertoe- veuden grootvorst Konstantij haar op Russische doen. De bekende Lola Montes heeft weder gelegenheid gegeven, van haar te moeten ge wagen. Zij zoude dezer dagen te Louisville als danseres optreden en vergaste daarbij het publiek op eene vertooning, welke niet op het affiche was aangekondigd. Zij leverde namelijk eene vechtpartij met den directeur des schouwburgs op het tooneelen dit schan daal liep zoo hoog, dat de vertooning moest worden gestaakt. De Boston Transcript geeft een uitvoe rig verslag van de schepen, die bestemd zij o, om de gezonkene Russische vloot te Sebastopol weder boven water te brengen. Het getal der Russische bodems onder water bedraagt ongeveer honderd. Een groot aantal werk tuigkundigen en de beste duikers van de Ver- eenigde Staten zijn thans op weg naar de Zwarte Zee, benevens de pompmachine van Gwynne die 1000 tonnen water per minuut en waardoor een schiptot eene 80 voet gezonken hetgeen 14 voet is dan die in de haven te Sebastopol leêg gepompt met lucht gevuld en onbescha digd naar boven gebragt kan worden. In de Vereenigde Staten zijn op deze wijze dertien stoombooten boven water gebragten zelfs is het niet eens noodig, dat het gezonken schip geheel digt zij daar het binnendringen van duizend gallons water de oppomping niet belet. Zoo werden bij het doen rijzen van de stoomboot Knickerbrocher in Amerika een paar poorlluiken opengelaten; nogtans was het schip in vijf kwartier boven en gereed om naar New-York gesleept te worden. De pomp werk te slechts 20 minuten ofschoon de stoomboot 500 voet lang en 52 breed was. De heer Lee zal over de bewerking te Sebastopol bet op- zigt hebben en men verwacht dat de Bos ton Onderzeesche Compagnie die bij uitslui ting gemagtigd is tot de onderneming, de Rus sische schepen boven water zal brengen op ee ne onverbeterlijk spoedige, zekere en goed- koope wijze, vooral daar de meeste schepen onder het bestier van kundige officieren zijn gezonken met het doel van later weder bo ven water gebragt te worden. Behalve de vaartuigen van de Boston Compagniezullen er uog andere van Philadelphia vertrekken om op de oude wijze met ketenen enz. te werk te gaan, ter dienste dier schepen, die, hoewel van waarde zijnde, te veel geleden hebben door het geschut er op gelost zoodat er geene uitpomping van water en inbren- ging van lucht mogelijk is. PARIJS 4 Mei. Dr. Kern die heden een onderhoud had met graaf Walewskiheeft, naar men verneemt, van deze scherpe verwij- tingen moeten verduren over de ónbescheiden- Tiéid der Zwits^rsche bladen die de documen ten van de Parijsche NeufchMel-conferentie mededeelen vóór dat de onderhandelingen zijn afgeioopen. De Zwitsersche gevolmagligde die het daarover in den Moniteur geplaatste t een legt als dat men het een 4 I k i IS te bespeuren. Hij hel c.ramen ieor de vacante onderivij- zers-betrekting te Zuidwolde (Drenthe), waren meer clan'M sollicitanten opgekomen. Te Hoogersmilde heefteen schaap van Friesch ras in twee jaren acht lammeren geworpen. Te Moergestel en omstreken heeft het op den 6 dezer zoo sterk gevroren dat de thermometer dien morgen te half 5 ure twee graden onder nul teekende. a D. BLADVULLING. 332ste STAATS-LOTERIJ. Trekking der Vierde Klasse Prijzen van ƒ1000 en daarboven. Isle Lijst. No. 16905 en 14632 ieder 1000; No. 15003 ƒ1500; No. 10190 /5000. 2de Lijst. No. 3551/25,000; No. 13106 ƒ1000. 3de Lijst. No. 361 ƒ2000; No. 11366 ƒ1500. 4de Lijst. No. 9506 en 19470 ieder ƒ1000. (C cc cc Te Liverpool is een locomotief gesprongenwaarbij de. machinist, en de stoker gedood werden. Dezer dagen is te Lincoln uit eene menagerie een luipaard ontsnapt, die na het verscheuren van oenen hondgelukkig spoedig door de oppassers weder werd opgevangen. Van 1 846 tot 1856 verlieten 2,800,000 landverhuizers Groot-Brittanje. In Ierland zijn onlusten voorgevallen ter oorzake van de brood prijzen. Op eene verkooping van zeldzame boekwerken en handschriftenin Engelandwerd een handschrift op per kament uit de 12de eeuwDioscordisopera Graece”. ver kocht voor 590 p. st. (f 7080). Te Triest worden thans 15,000 centenaars gebrokene ijzeren kanonnen bommen en kogels, afkomstig uit de Rum, ter verkoop aangeboden; teregt mag men vragen hoevele millioenen guldens, en hoe- vele menschenlevens zullen die moordtuigen wel gekost heb ben? De keizerin van Frankrijk heeft op den 5 dezer haren Wisten verjaardag gevierd. Prins Napoleon, naar Berlijn vertrokken, is aldaar den 8 dezer aangekomen. De dames in Frankrijk zullen in dit zomersaizoen, in plaats van stroohoeden ook hoeden van gesponnen en geweefd glas gaan dragen. De eerste meel- en broodfabrijk der ver- eeniging voor Volksvlijt11 is dezer dagen te Amsterdam ge opend. Te Amsterdam zijn op den 8 dezer wederom de eerste doppers en peulen ter markt gebragt de doppers werden verkocht voor f 5 en de peulen roor 2.50 de vijf ons. Aldaar zijn drie personen wegens het vermengen van melk met water, veroordeeld ieder tot f 5 boete en in de kosten. Te Leyden heeft een letterzetter dezer dagen feest gevierd wegens eene zestigjarige uitoefening van zijn beroep ter zelfde boekdrukkerij. Dezer dagen was te Zwolle zooveel visch ter marktdat de afslag daarvan on afgebroken twee en een half uur duurdeonder de verkoo- pers bevond zich een Urker visschcrdie in èènen trek met het net circa 2400 kleine schollen, 300 groole tongen en 16 tarbotten had gevangen de geheele Opbrengst van visch op dien dag was f 460. Den volgenden dag werd er, behalve vele schol en tong, 7000 stuks schelvisch aangevoerd. Te Dalfsen heeft eene hen langer dan een jaar eiken dag ei gelegd, terwijl ze daarna en nog steeds even goed eene gewone kip. Vit Drenthe wordt gemeld, aldaar thans zoo druk aan het veenbranden is, dat lust is hetwelk men ook hier reeds heeft meenen Amsterdam11 Mei. Granen vaster. Koolzaad op 9 vat op het najaar 82 p. vl. Raapolie, vliegend ƒ51}, op het najaar ƒ47}. Lijn olie, vliegend ƒ42, op het najaar ƒ42}. De BOTER te SNEEK den 12 Mei ƒ38.00. Enkele ƒ38.50. Aanvoer van Boter 1237 en 93 ton. KAAS ƒ28.50 a ƒ32.00. Aanvaer 3863 Ned. ponden.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1857 | | pagina 2