van ALLERLEI. ADVERTENTIES de slaaf BUITENLAND. uitgegeven bij J. KLEIN, te Sneek. van Zuid-Duilschland aan vrije opvoeding beloofd het parlement, en een serjant. diepe droefheid na een jaaroud. Heden overleed tot onze ons jongste Kindje EVA, bij E. VEEN. D. J. VEENVan Gelder. Sneek, 10 Junij 1857. een gels overstelpt wordt. een geen 887» 767, 787, 887, 39’/,. Gedrukt en van de op den man vrouw te maken. BERLIJN, 9 Junij. Volgens de Koss. Ztg. is het verhaal van den Engelschman die in eenen armen knaap eene "l had wanneer deze binnen eenen bepaalden tijd een millioen post zegels leverdeniets anders dan een verzinsel, in der tijd door de Köln. Zeit. verspreid. De Duitsche redactiën hebben dit blad, omdat het slechts met de initialen K. Zwas aange duid, verward met de Karlrs. Ztg., waarvan het gevolg is, dat bet bureau van deze door stortvloed van Duitsche gebruikte postze- Zij verklaart thans in zeer ernstig artikel dat zij hoegenaamd deel heeft aan deze edele pogingen en noch den Engelschman noch den weesjongen kent. BERLIJN, 12 Junij. De Pruissische rege ring heeft officiëele mededeeling ontvangen, dat keizer Alexander II de nieuwe Russische ta rieven van in- en uitvoerregt heeft bekrach tigd. De keizer en de keizerin zullen den 27 Junij Petersburg verlaten en zich naar Kiel begeven. Den 1 Julij zullen zij te Hamburg en deu 6 te Wilbad zijn. Graaf Adlerberg en vorst Basilio Dolgorucky verzeilen de hooge reizigers. ZWITSERLAND, de nationale raad heeft na het rapport der uit zijn midden benoemde commissie gehoord te hebben met algemeene stemmen besloten lot de goedkeuring en be- 4“ dat in die vergadering tol de intrekking der wel zal besloten worden. Ook verwacht men algemeen dat de kamers in de volgende week zullen worden bijeengeroepen. Te Eecloo heeft de liberale partij bij de verkiezing van een lid der provinciale staten van Oosl-Vlaanderen een schitterende zege behaald. De heer van Damme-Bernier voor malig notaris te St. Laurent, thans grondei genaar te Gend, is den 9 te Eecloo gekozen met 225 van de 589 uitgebragte stemmen ter wijl de heer Ch. B. Timmerman wijnhande laar alhier het hoofd der Katholieke partij voorzitter der vereeniging van den H. Vincen- tius de Paulo, de clericale candidaat aanbe volen en krachtig ondersteund door den bis schep, in weerwil van de ijverigste pogingen niet meer dan 166 stemmen heeft kunnen erlan gen. De Belgische Moniteur bevat een konink lijk besluit houdende sluiting der kamer, zitting van 1856/1857. PRIJSNOTERINGEN EN MARKT- BERIGTEN. volgens de wet in den strengsten zi 1 zijner 125,000 fr. en kleur is, maar vrij. naam het door ijver heeft verworven is handig genoeg, hareu man niet vrij EFFECTEN. K™\.Ob.HXpc\Wlt Dito dito 5 «1047, Dito dito 4i- Dito dito 4 Dito Steig4 Oost. Met. 5 Dito Nat. 5 Do.bAmet.^ Dito 21 Ned.pr.ó’.272/te.657t 77 967,t t199 47, d 587, Spanje Ob. 17»“ 257, Dito dito 5 «Binn.G/m. o Port. Oblig. 5 krachliging van het tractaat lot regeling der Neufchatelkweslie met Pruissen. KERKELIJKE STAAT. In den Précurseur leest men het volgende Al de berigten die wij uit Italië ontvangen nopens het ont haal, dat den paus ten deel valt in de ver schillende steden zijner staten zijn zeer uit- eenloopend. Mag men geloof slaan aan een brief in la Presse dan zou Pius IX de eerste zijn, om te erkennen, dat het verlangen, door de ingezetenen aan den dag gelegd om hem te zien, meer is een gevolg hunner nieuwsgierig heid dan dat het door een gevoel van eerbied of sympathie veroorzaakt wordt. Tot den bis- schop van San Serverno heeft de paus gezegd Ik ben doordrongen van leedgevoel over de oneerbiedige houding van de bevolking tegen over den geheiligden persoon van deu stede houder van Christus te naauwernood heb ik drie of vier godvruchtige zielen aangetroffen, die mij met eene ware uitstorting des harten om mijnen zegen hebben gevraagd.” De ver warring der twee magten heeft het oordeel des volks beneveld den opperpriester worden de misslagen van den wereldlijken vorst aan gerekend en de aardsche belangen hebben het koningrijk der hemelen aan de blikken der bewoners van de Romagna onttrokken. Zoo heeft dan voor de' eerstemaal in de geschiede nis des pausdoms een opperpriester Italiaan- sche bevolkingen onverschillig niet alleen, maar ook laakbaar oneerbiedig tegenover zij nen per soon gezien. De ongelukkige Pius IX zag een’ Oostenrijkschen generaal aan zijne soldaten bevel geven, om de toeschouwers te dwingen, zich te onderwerpen aan de wetten der be leefdheid en kieschheid.” LONDEN 10 Junij. Gisteren avond ontstond er brand in het hoofddépot van het groote goederenvervoer der heeren Pickford en comp., alwaar eene menigte goederen voorden noord- westelijken spoorweg gereed stonden. Het ge bouw is in de asch gelegd en ongeveer 50 varkens, benevens pluimgedierte, zijn in de vlammen omgekomen. Er waren ongeveer 100 paarden op stal die men heeft weten los te maken. De schade is zonder twijfel zeer aan zienlijk. Op den spoorweg tusschen York en Don - casser heeft men eene proeve genomen, om de rijtuigen met gas te verlichten en is daarin volkomen geslaagd. Onder den wagen was een gazometer geplaatstdie gevuld werd door daaraan gehechte buizen van gutta peroha en op elk station gevuld konde worden. Er lie pen pijpen langs de zijde van iederen wagen welke elk gedeelte verlichtten. Eenige weken geleden is hier, onder voor zitting van lord Shaftesbury een meeting ge houden, ten einde een genootschap op te rig- ten om aan de zeelieden middelen tot stich ting te verschaffen zoo aan boord der sche pen als in de zeehavens. Onder de sprekers waren lord Blandfortlid van een kapitein, een korporaal De vergadering nam verschillende besluiten en i benoemde eene uitvoerende commissie. Nog een ander genootschap kwam tot stand, om de Engelschen te evangeliseren die op het vaste land verstrooid zijn, en wier aantal op 100,000 wordt geschat. PARIJS, Tl Junij. Zie hier wederom een bewijs van de volkomens vrijheid" van ver kiezingen in Frankrijk. Eene circulaire be treffende de verkiezingen door den profeet van het departement des Landes aan de maires ge- rigt eindigt met deze woorden Scherpt iederen kiezer wel in, dat het onder de tegen woordige omstandigheden eene betuiging van wantrouwen, eene daad van vijandelijkheid, eene handeling van oppositie zou wezen niet te stemmen voor de door de regering gekozene candidaten.” Het hotel du Louvre is ouder alle hotels of logementen van hel vasteland het grootste. Er wordt meer gas verbruikt dan in de stad Orleans de rekening van den slager bedraagt dagelijks 500 fr. die des bakkers 150 fr. en die van den poelier 200 fr. aan waschloon wordt jaarlijks 150,000 fr. betaald. Men kan er bijna alle uitspanningen genieten, die Parijs aanbeidt zonder het hotel te verlaten. Het hotel telt 700 kamers en zalen en 800 bed den 600 uurwerken worden door electrici- teit in gang gehouden. De eetzaal is door 600 gasvlammen verlicht, en 500 gasten kun nen er aanzitten aan wie de fijnste en eélste geregten worden voorgezet. Baden koffijhuis, biljard- en speelzalen leeskabinetconversa tie- dans- en concertzaal bevinden zich al len onder één dak. BRUSSEL, 10 Junij. Men verneemt, dat in eene beddn gehoudene conferentie de reg- terzijde eindelijk er in heeft toegestemd de wet op de liefdadigheid op te offeren. De koning is ten 12 uur te Brussel gekomen om den ministerraad te presideren. Men gelooft, Getrouwd S. ENDTZ, Doctor in de Genees- en Verloskunde te Sneek, en A. E. van MANNEKUS. Soeterwoude12 Junij 1857. Eenige kennisgeving. den generaal 1 de uuiversiteit Zij nemen het besluit, om Ofschoon de generaal door naamloozen brief wordt gewaarschuwd er toch geene acht op. Hij begeeft zich eenige dagen later naar den schouwburg. Eensklaps omringen meer dan duizend studen ten het locaal dringen er met geweld in en ontwapenen den generaal die zich vruchte loos tracht te verdedigen. Een derstudenten klimt op eene bankvraagt aan het publiek verschooning voor de stoornis verhaalt de be- leediging die één’ hunner makkers is aange daan en verklaart, dat zulk eene beleediging van de wetenschappen eene openbare kastij ding verdient. Hij verschoont zich wegens het tooneel dat nu volgen zal. Het bestaat in honderd stokslagen den generaal gegeven. Men leest in de Sheboygan Nieuwsbode Letterlijke opvolging der wet. De overheid van San Francisco heeft eene wet uitgevaar digd volgens welke alle drankhuizen des nachts ten 12 uur moeten gesloten zijn. Dit wordt letterlijk opgevolgd. Met den klokslag van 12 worden de deuren gesloten en vijf minu ten daarna weder geopend.” Er leeft te Memphuisin den staat Ten nessee (Ver. Staten), een neger, die werkelijk zin des woords vrouw is. Deze neger bezit behoort aan zijne vrouw, die j Het goed staat der vrije vrouw ofschoon de en de lm te Jena den 20sten Mei aan eene dame die door bloedverlies ten uiterste verzw’akt was, met het beste gevolg eene massa bloed van een’ zijner gezonde leerlingen haar in de aderen heeft overgebragt. Volgens eene statistieke opgave van G. F. Kolb in zijn Handboek voor vergelijkende sta tistiek der volken, leven er 180 millioenen Roomschen 100 millioenen Protestanten, 75 millioenen Grieken 15 millioenen van andere Christelijke geloofsbelijdenisen, 75,000,000 Ma- homedanen 7,000,000 Joden en 508,000,000 Heidenen. Te Livorno ontstond een brand in den schouwburg, tijdens de voorstelling 100 per sonen werden gedood en een groot aantal ge wond. De groothertog was van Florence al daar aangekomen. Radetzky, de Oostenrijk- sche veldmaarschalk onlangs door eenen val eene beenbreuk bekomen hebbende heeft te Verona de laatste sacramenten ontvangen. Onder de belangrijkste werken dezer eeuw zal ook behooren de doorgraving van Mont-Ge- nis ten einde een’ doortogt van 12,700 el te maken voor den spoorweg, die Sardinië met Frankrijk en Zwitserland moet verbinden. In Rusland dragen de studenten een uni form en keizer Nicolaas had bij eene ukase bevolen dat zij iederen staf-officier hadden te groeten. Nu wordt door het dagblad Czas het volgende gemeld De generaal ontmoet een student die hem in onoplettendheid niet groet. De generaal beleedigt hem feitelijk en doet hem arresteren. Door tusschenkomst van den gouverneur, wordt de student in vrijheid gesteld maar zijne makkers zien in de brutale behandeling van den generaal eene beleediging aan hen aan de uuiversiteit en de weten schappen gedaan, zich te wreken. eenen slaat hij 427t 587.» 46 GRAANMARKT. Amsterdam15 Junij. BOTERPRIJZEN enz. 8 V 5 4 In den Levant is (le graanoogst gypteaan i' Duitse Mand fabriceert olie van men reuk en voor fabrijken van worden thans groote anderen verliet eene burgmet 500 kisten l rijk geheel in rep Am.Synd. Handelm. i I 232ste STAATS-LOTERIJ. Trekking der Vijfde Klasse Prijzen van ƒ1000 en daarboven. 12de Lijst. No. 12488 ƒ1000; No. 19760 /2000. —13de Lijst No. 9053, 12804 en 19791 ieder ƒ1000; No. 11162 10.000. 14de Lijst. No. 2272, 5359, 8377, 9017, 16528, 19545 en 19754 ieder ƒ1000. 15de Lijst. No. 3965 ƒ100,000; No. 4532 en 11285 ieder ƒ1000; No. 16591 prijs ƒ1000, premie ƒ30,000. 16de Lijst. No. 2083 premie ƒ3000. f even gezegend als in E- den Donau, in Algerie en Italië. Vooral in f’ t men thans boter zonder melk het is koolzaad diedoor koken van haren onaangena- en smaak ontdaanmet eenig aardappelen-meel de helft met gesmolten vet vermengd wordter zijn die goede zaken doen. Vit Duitschlund 1 massa's bloedzuigers verzonden onder boot dezer dagen de haven van Ilam- i van die waar aan boord. De ge beurtenissen in België brengen de ultramontanen in Oosten rijk geheel in rep en roer. Onlangs vond de honing van Napels onder de papieren die op de tafel op zijne onder- teekening wachtten ook een.waarbij hij zelf werd verban nenwie die grap uitvoerde en hoeis nog onbekend. Het geneeskundig tijdschrift the Lancet zegtdat dr. Lan der te Athene heeft bevondendat 10 d 12 droppels chlo roform in een weinig water, een onfeilbaar middel zijn tegen zeeziekte. Z. M. onze honing is van het Loo in de residentie aangekomen om er tot (kn 18 Ze verblijven. De heer mr. J. C. Faber van Riemsdijkdeken der orde van advocaten bij den Hoogen Raad der Nederlanden heeft op den 10 dezer de herinnering gevierd ran zijne jarige uit oefening der judicièle practijken is bij die gelegenheid door Z. M. den. koning benoemd tot kommandeur der orde van den Nederlandschen Leeuw. Te Amsterdam is dezer dagen door het bestuur der Fereeniging ten behoeve der ar beidersklasse aanbesteed het bouwen van 24 woningenvoor ƒ21,000. Van Rotterdam is reeds een groot aantal mand jes met kersen uit Duitschlund. aangebragtnaar Londen vervoerd. Te Schiedam werd dezer dagen door een1 va der de geboorte van zijn kind aangegevenin tegenwoordig heid van den grootvader en overgrootvader. In sommige streken van Noord-Brabant en Gelderland zijn dezer dagen zoo vele meikevers geweest, dat het gemeente-bestuur te Groot- en Klein-Linden een cent per pond uitloofde; er wa ren gezinnendie op èènen dag 500 pd. leverdenen in het geheel zijn er in zes dagen tijds 20,000 pd. van aan gebragt die tot mest zijn gebezigd. Amsterdam, 15 Junij gebleven. Granen vaster. Koolzaad op 9 vat op het najaar 86 p. vl. Raapolie, vliegend ƒ511, op het najaar /50(. Lijnolie, vliegend ƒ45, op het najaar 44|. De BOTER te SNEEK den 16 Junij ƒ42.50. Enkele ƒ43.00. Aanvoer van Boter 1531 4 en 72 ton. KAAS ƒ23.50 a /29.00. Aanvoer 43,609 Ned. ponden,.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1857 | | pagina 2