I 867. 867, 74“/1( 777.6 867. 587a 237, 427, 577, 437, GRAANMARKT. 1 (1 1 a Men verzekert BUITENBAND. ge- Handelm. De met de- zal bij voor- zeeplanten Fa. G. van oer MEER, Com miss ion a ir a ur. j --w xx«>n»gcd, mede bij de ondergeteekende a 23 cents uueiijK i zonder van zijne 76'7u 967» «103 a a a te klimmen noewd ovei- dreven. Dat er het uitoefenen van weest met Sepoys en gezindheid der bevolking, dat zij zulke gru welen toelaatof geene poging heeft aange wend om de Engelschen te waarschuwen of te beschermen tegen wezens, erger dan verscheu rende dieren. Eergisteren werd alhier verzekerddat het leger van Oude, 50,000 man sterk, er in geslaagd is, zich met Delhi in gemeenschap te stellen. Mogt dit feit bevestigd worden dau hebben de opstandelingen over nieuwe krach ten te beschikken en zal de toestand der En gelschen in Indië nog hagchelijker worden. LONDEN, 28 Augustus. De Porte heeft de aangevraagde vergunning tot den doortogt van het Engelsche leger door Egypte naar Indië niet toegestaan. PARIJS26 Augustus. Te Colmar is den 11 Julij jl. overleden de heer Jean Daniël Hanhart, die aan dezelve stad heeft vermaakt 100,000 fr. waarvan de eene helft tot den bouw eener nieuwe Pretestantsche kerk en de andere helft ten behoeve der Katholieke scholen bestemd is voorts heeft de overlede ne aan den kerkeraad der Augsburgsche con fessie te Colmar 500,000 fr. gelegateerd, waar van de renten moeten aangewend worden ter BURGERLIJKE STAND. Het getal der geborenen hier ter stedein de maand Augustus, bedraagt 17, en dat der overledenen 15. PRIJSNOTERINGEN EM MARKT- BER1GTEN. EFFECTEN. Amsterdam, 51 Augustus gelieven. 'r 1 Rusl.OÓ./T.5pei057, I Dito dito 5 Dito dito 4y Dito dito 4 Dito Steig4 Oost. Met.S Dito Nat. 3 Do.bAmstJ) Dito 2| KASSEL 24 Augustus. Gisteren namiddag is het dorp Oberolm twee uren van Mainz gelegen grootendeels eene prooi der vlammen geworden. Een 500-tal huizen is tot den grond afgebrand, en meer dan 100 gezinnen zijn van dak beroofd de ongelukkige bewoners hebben van al hunne bezittingen niets anders kunnen redden dan de kleedingsluknen die zij droegen. Geen menscbenleven is bij die ramp te betreu ren doch een zeer groot aantal kopijen os sen varkens, kippen enz., is in de vlammen omgekomen. (Opmerkelijk is hot, dat verschei dene plaatsen in Duilschland thans zoo ver schrikkelijk door brand geteisterd worden LONDEN 2a Augustus. Nog steeds vol gen de verhalen der wreedheden in ludië el kander in de dagbladen op doch de pen weigert bijna, ze mede te deelen. Zuigelingen, die vaneengescheurd werden door twee solda- i: welke ieder een voetje vasthield in de lengte doorboord met laad- en wier ledematen afgesneden wer- dergelijke onmeuschelijkheden maken :s aan hel De razernij der Ne(\.TC.SA'/1Pc. 657. 5 - 4 Am.Synd. 57,“ 4 7,‘1337. Spanje Ob. Dito dito 5 «Binn-ft/m. 5 Port. Oblig. 5 ten van vrouwen stokken den en i de bijzonderheden uil die dagelijk publiek voorgelegd worden. F Indianen schijnt met elke nieuwe gruweldaad en wordt door hen wraak ge- betgeen de Engelschen vroeger be- marteliugen geschiedden bij regtspleging over de inboor lingen is helaas te wel bekend. Men kan niet verond' rslellen dat de in boorlingen geheel onbekend zouden zijn de voornemens en den wrok der het pleit geenszins voor de goede igieu uiT tSrïtscli-Indié blijkt on der anderen hoe de verderfelijke gewoonte der Engelsche soldaten om zich vóór het gevecht aan het ruim gebruik van sterken drank over te geven iu die beete luchtstreek de verderfelijkste gevolgen naar zich sleept. Het kleine corps, daf'de generaal Barnard ter zij ner beschikking had is door de cholera nog aanmerkelijk verminderd. Eenige officieren die in het laatst van Junij voor Delhi lagen, schrijven zelfs, dat, bijaldien zij binnen ee ne week geene versterking ontvingen hun klein leger niet meer bestaan zou. In Amerika van waar de tafeldans met andere soortgelijke fratsen voornamelijk is uit gegaan heeft deze tooverknnst onlangs eene deerlijke nederlaag geleden. Een hoogleeraar te Boston Felion genaamd loofde een’ prijs van 300 dollars uit aan dien spririlualistdie hem of liever eene door hem bijeengebragte commissie zoude overtuigen dat een zooge naamde medium in staat was, te vertellen wat prof. Felton in eene aangrenzende kamer den geesten toegefluisterd had of een woord te lezen hetwelk hij op een papier geschreven en dau bedekt zoude hebben of eindelijk dat het medium klavier zoude spelen de toetsen aan te raken een’ stoel van zijne plaats laten gaan enz. al hetwelk de spiri- tualisten bewezen dat mogelijk is. De com missie bestond uit professoren van Harword- University, en ook de beroemde natuurkun dige Agassez nam daaraan deel. Derlieu van de beroemdste media, waaronder de heer Red man mrs. Brownmiss. Fow verschenen voor deze commissie te Boston. Maar geen enkele was iu staat, iets van de verlangde kun sten uit te voeren. De commissie heeft den afloop van deze proefneming openbaar gemaakt en met het oog daarop het publiek ten ern stigste gewaarschuwd tegen deze spiritualisti sche fratsen die zoo nadeeligen invloed op de zedelijkheid uitoefenen. bestrijding der kosten van de ecredienst en tot het verstrekken val» onderstand aan de be- hoeftigen. Uit goede bron wordt uit Parijs aan de Köln. Zeil, berigtdat het thans officieel is, dat de keizer vau Rusland het kamp bij Cha lons zal bezoeken. In de officiële kringen te Parijs baart dit natuurlijk groote vreugde, en men is daar zeer nieuwsgierig te weten hoe Engeland deze Russische manifestatie zal op nemen. Men gelooft echter, dat Groot-Brittan- je haar even zoo gelaten zal aanzien als alle kleine vernederingen, die het in den jongsten tijd moest verduren. Te Weenen zal de aan wezigheid van den czaar in Frankrijk geene groote blijdschap verwekken, en het is te ver wachten dat de gevaren vau die Russisch- Fransche verstandhouding ook op andere plaat sen zich zullen doen gevoelen. MARSEILLE 27 Augustus. Den 3 Julij werd vóór de stad Agra in Britsch-Indie een hardnekkig gevecht geleverd tusschen de be zetting dier vesting en de muitelingen van Neemuck, wier getalssterkte, vermeerderd door andere opstandelingen, tot 10,000 man was ge klommen. De Engelsche krijgsmagt was tot den aftogt genoodzaakt en moest daarbij een groot verlies ondervinden. Het 3de regement fuseliers en het 9de regement ligte infanterie der koninklijke troepen, zijn behouden te Cal cutta aangekomen. BRUSSEL 28 Augustus. Men verzekert dat de moeijelijkheden wegens het handelstrac- taat met Nederland uit den weg geruimd zijn. ALLERLEI. In Australië vindt men thans zeer veel goudeen der ingezetenen aldaar heeft vier hoefijzers van goud voor zijn paard laten maken, dat gegraasd had op het land, waar dat goud ontdekt werd. De krenten-oogstdie zich zoo gunsiig liet aanzien wordt thans met minder gunsti- gen uitslag bedreigd door regen en worm. Te Londen wilde men weten, dat, behalve generaal Barnard, ook twee adjudanten van dien bevelhebber vóór Delhi aau de chole ra bezweken zijn; de thermometer, volgens de schaal van Fahrenheitteekende er 127 gr. Te Glückstadtin Holsteinmaakt de cholera vele slagtolfersook in Zwe den hecrscht deze ziekte in hevigen graad. Het Oos- tenrijksche muzijkcorps bestaat uit 1 opper kapelmeester 142 kapelmeesters, 62 infanterie-, 14 grenadier-infantcrie 25 jager-, 8 dragonder-, 12 huzaren- en 2 uhlauzen-kapel- len, uitmakende gezamenlijk een legertje van 5000 man. Te Gottingen heeft men op den 20 dezerin het sterre- beeld van het kameelpaard, de 5de in dit jaar waargeno- mene komeet ontdekt. Te Dapinhoin Polenspeelden kinderen in eene schuur met lucifers, ten gevolge waar van eenige huizen en schuren afbrandden en twee der kin deren den dood in de vlammen vonden. Een Engclsch- man bragt dezer dagenna een publiek banket te Parijs de volgende toast uit aan de dames Mogen de deug den der dames zoo groot zijn als hare rokkenen hare fouten zoo klein als hare hoeden!” Te Brussel is de sterfte onder de kinderen thans zeer groot, naar men ver neemt ten gevolge vau de drukkende hitte. Als een bewijs van den lagen waterstand in de Maas kan dienen, dat eene stoomboot nabij Lith genoodzaakt was te stop pen, ten einde eene boerenkar, met paard bespannen er doorrijdende, niet te overvaren. In den ganschen nacht tusschen den 27 en 28 Augustus jl. is er te Groningen bijna onopb.oudelijk een stortregen gevallen, zoodat er op het feest (28) theewater voorhanden was voor de gasten. ADVERTENTIEN. verkrijgbaar bij JOHs. JAGER te Harlingeo, en mede bij de ondergeteekende a 23 cents per Vel. Door het groot debiet en de gunstige wer king bij de lijders aan JICHT en RHEUMA- TIEKis het overbodig, hetzelve verder aan te bevelen. Sneek, 1837. teruggekeerd, schaamde zich, van het voorge vallene aau zijne huisgenooten kennis te ge ven. Toen echter de vervaldag der accepta tie verscheen en hij geen’ kans zag om dit geld heimelijk te betalen zag hij zich ge noodzaakt om de zaak openbaar te maken. Hij deed het, en wel met dit gevolg dat de zaak Voor den regter kwam. Thans verneemt men, dat de man tot 16 en zijne vrouw tot 13 jaren tuchthuisstraf zijn veroordeeld, onderteekende acceptatie is gelijk ken kan nietig verklaard. Men leest in eene Parijsche correspon dentie, dat de maatschappij van het Crédit mobilier te Parijs, in overeenstemming met de oprigters der Russische spoorweg-maatschappij, in onderhandeling is getreden met de Neder- landsche regering over den aanleg van spoor wegen in Nederland. Dezer dagen had te Parijs het volgende zeldzaam geval in de Morgue plaats. Tegen den middag ging een welgekleed heer langs de brug St. Michel en op eens hoorde men hem roepen O mijn God men zag hem wankelen vallen en onbewegelijk blijven liggen. De voorbijgangers beurden hem op en bragten hem in den winkel van den heer Alex. Dumas deu likeur-stooker. Men tracht te hem in het leven terug te brengen doch hij gaf geen teeken van leven meer. Een geneesheer die onder de voorbijgangers was, voelde zijn pols en zeide bij het heengaan: Hij is aan eene beroerte overleden Het lijk werd nu naar de Morgue gebragt. Men onderzocht hi m op nieuw hij was en bleef koud en alles deed gelooven dat hij aan ee ne hersenontsteking was overleden. Men on derzocht zijne zakken, om zijnen naam uit papieren of brieven te ontdekken doch vond er geene. Hij werd daarop in eene zaal voor de voorbijgangers ter herkenning ten toon ge steld. Na eenigen tijd zeide een voorbijgan ger Zie, mij dunkt, dat dit lijk eenoog beweegt!” En inderdaad, men zag het reg- teroog op en weder digt slaan. Het linker oog volgde en de man opende de beide oo- gen. De bedienden kwanied bij hem bewo gen zijne armen bragten hem iu eene an dere kameren het leven keerde terug. Na eenige uren reed de man in een rijtuig naar zijne woning terug. Op den oostelijken spoorw’eg is nabij Epernay tegen een’ trein, die troepen naar het kamp Chalons overbragt een goederen trein gestooten met dat gevolg dat 4 paar den dood bleven, en 16 menschen gelukkig niet ernstig verwond werden. Op denzelf- den weg sprong gisteren eene locomotief, waar bij de stoker het leven verloor. De Courier de la Meuse meldt dat de heer Van Gaubergh, stationschef teFranque- mout, door zijne tegenwoordigheid van geest een groot ongeluk heeft verhoed. De trein kwam in alle snelheid aan, toen eene wind vlaag den pet van zeker iemand die op den trein wachtende was afwierp deze bad de onvoorzigligheid, zich op het spoor te begeven om dien weder magtig te worden niettegen staande alle waarschuwingen liep hij zijn’ pet steeds na toen de heer Van Gaubergh hem beet pakte om hem van het spoor te verwij deren hoewel hij weerstand bood. De ma chinist op de locomotief gelukte het, den trein op twee el afstands van de beide worstelende personen te stoppen. Onlangs zijn te Toulon proeven geno men met eene onder water brandende lamp welke op eene ,diepte van drie voeten een zoo helder licht verspreidde dat men op het dek van het oorlogschip Eylan de naden van het koper en de spijkers zeer duidelijk kon on derscheiden. Niet minder sterk was het licht op eene diepte van vierentwintig voeten, lamp brandde twee en een half uur zelfde helderheid onder water, en beeld bij het zuiveren der kiel van enz. van groot nut zijn. Particuliere berigten uit Parijs verzekeren, dat aldaar eerlang eene conferentie van ver scheidene Europesche mogendheden zal gehou den worden om maatregelen te beramen tot het vermijden van aauzeilingen op zee, waar door in den laatsten tijd zoovele ongelukken veroorzaakt zijn. Volgens berigten uit Warschau van den 21 dezer, is de graanoogst in die landstreek zoo ruim uitgevallen dal de grondbezitters er voor eene onmatige daling der graanprijzen beducht zijn. In geheel Spanje is de oogst over het algemeen uitmuntend uitgevallen, en de verlaging der graanprijzen is overal aanzien lijk geweest. De New’-Yorksche berigtgever van de Londensche Times schrijft onder dag- teekening van den 11 Aug. jl.dat er in de Vereenigde Staten dit jaar meer tarwe geoogst is dan ooit vroeger. De men den- Amsterdam 51 Augustus gebleven.. Tarwe stil. Gedroogde Rogge ƒ3 en Boekweit ƒ5 hooger. Koolzaad op 9 vat op het najaar 82 p. vl. op April 84 p. vl. Raapolie, vliegend fDop het na jaar ƒ47, op Mei 48'/4. Lijnolie, vliegend 44'/;,, op het najaar ƒ44. BOTERPRIJZEN enz. De Boter te SNEEK den 1 September 49.50. Aanvoer van Boter 1145 */4 en 92 */8 ton. KAAS ƒ26.00 a ƒ31.50. Aauvoer 27562 Ned. ponder», Gedrukt en uitgegeven bij J. KLEIN, te Sneek. 1 <j 11 N

Sneeker Nieuwsblad nl | 1857 | | pagina 2