tlAïl O X1MW. I I f I i 4“ maagkwaal. De moe- ver- aan standelingen na te zetteu. f 1 boete of 1 ADVERTENTIES. Handelm. uitgegeven bij J. KLEIN, te Sneek- 2 1 van ten ning vanyenis wegens het vervoeren van asch vuilnis op verboden lijdtot f 1 boete of loopen door het boete of 1 day 1 A. W. STAM. Sneek 13 November 1857. Tarwe en del. Koolzaad op 9 vat op November 68% p. vl., op, April 74 p. vl. Raapolie, vliegend op Decem ber /SS’/j. Lijnolie, vliegend ƒ381/*, op Dec.ƒ37 BOTERPRIJZEN enz. De Boter te LEEUWAUDEN den 13 November f 53.00., ALEERLEI. Uit Weenen wordt gemelddat de baron Simon Sina 82'/2 82'/2 70‘Ac 72'A 82‘A 56‘7,t i branden of hee- op de straat te Sneek bij f 1 boete of 1 dag gevange- I I 5 Bij de aanstaande verkiezing vail een Lid voor de KAMER vak KOOPHANDEL en FABRIJKEN, verzoekt de ondergeteekendeals aftredend Lid, aan zijne vrienden stemgeregtigden hunne stem niet op hem uit te brengen aangezien hij beslo ten heeft, bij herbenoeming, te bedanken. S. ten CATE Bz. Sneek 12 November 1857. Gedrukt en 5 4 Am.Synd. 5' 4'/,«135 Spanje Ob. Dito dito 5 «Binn.fi/m. 5 Port. Oblig. 5 Onlangs heeft het commissie van een plan tot het tunnel onder het kanaal Frankrijk, ontworpen - van Langs aen Kijn-opoorweg kleinzoon vervoerd 76,058 personen, hunne f95,596.09het toon gesteld. Twee den, vee enz. bragt op f 37,013.89%zamen”/132,609.99; vliegende kolonnes zijn afgezonden om de op- voegt Y1®11 daarbij die - - (ipnpraal H-ivl- i land globaal ƒ15,696, dan verkrijgt men het totaal i i K T i i i 148,305.99. De Nederlandsche vereeniging tot afsciuu- lock heeft Lucknow ontzet op cien -o juist fing van stcrken drank telt op dit oogenblik 11,096 le- Ter voldoening aan de gedane belofte, roept de ondergeteekende de Kiezers op, om te com pareren op aanstaanden Dingsdag den 17 No vember, ’s avonds 7 uur, bij G. de Ruiter, ten einde te beraadslagen of er ook eene can- didatuur voor Leden van den Gemeenteraad zal gesteld worden alsmede, of het ook dien stig zoude zijn eene vaste Kiesvereeniging op te rigten. Rusl.OÓ.Ar.5pel027A Dito dito Dito dito 4J. Dito dito 4 Dito Steig4 Oost. Met. 5 Dito Nat. 5 Do.bAmst.fi Dito 2i klomp Twee asch en ieder tot f\ boete of 1 dag gevangenis 'Red.W.S.^fpc.fA't/[ de kosten.. ter zake zonder vergunning en Wethouders langer dan vaartuig binnen de gemeente tot en de kosten. Een persoonter zake het plantsoen te Sneehtol f 1 gevangenis en de kosten. Een persoon, ter zake het ten van vaatwerk harden windtot nis en de kosten invorderbaar bij lijfsdwang. Een persoonter zake hel losmaken en la ten drijven van een anders praam, vrijge sproken. W/» 4'7.0 56716 427, GRAANMARKT. Amsterdam 11 November gebleven. Rogge flaauw. - Andere Granen zonder han- jen van een den bepaalden tijd tot f 1 boete of 1017, I I I L\ Eene heden ont- volgende Delhi is den 21 September door de Engelschen op alle punten bezet geworden. De vijand is ten eenenmale uit die vesting gedreven. Bij de bestorming op 14 September werden 61 offi cieren gekwetst en 1178 manschappen gekwetst of gedood. Generaal Nicholson is aau volgen zijner bekomene De oude koning van Delhi 1.^... - met de voornaamste zijner vrouwen aan de Engelschen overgegeven beider leven werd l gespaard doch twee zonen en een van den koning zijn doodgeschoten en lijken te Delhi ten 1 gens eene opgave in de Posener Zeit. op on geveer 70 millioen zilvcr-roebels geschat. Het huis Epstein te Warschau moet alleen drie millioen zilver-roebels in credietbrieven heb ben uitgegeven. Al zijn deze sommen nu ook waarschijnlijk overdreven zooveel is echter ze ker dat zij veel meer bedragen dan de waar de van den uitvoer in dit jaar uit Polen en Rusland. LONDEN, 6 November. Den 12 September heeft de keizer van China officieel aan Enge land den oorlog verklaard. Van den aauvang der vijandelijkheden is nog niets bekend. LONDEN 7 November. De eergisteren hier te lande aangebragte tijdingen uit New-York den 24 October luiden even ongunstig, aanzien van de in de Vereenigde Staten heerschende geld-crisis als de vorige, en ver melden op nieuw een aantal faillissementen, waaronder verscheidene van groote met En geland in betrekking staande handelshuizen. Het getal der handelaren welker bankroet sedert 1 Augustus officieel bekend gemaakt was, is geklommen tot 900, en hunne schul den werden op ruim 90 millioen dollars ge schat. In deze berigten wordt de verwach ting uitgedrukt, dat de moeijelijkheden wel ke in de Vereenigde Staten ontstaan zijn in Europa vooral in Engeland geene mindere ongelegenheid dan daar zullen te weeg bren gen en zelfs dat de banken van Engeland en van Frankrijk genoodzaakt zullen wor den, om hare betalingen te schorsen. Van den 9den. Volgens berigten uit New-York van 28 October was de gesteldheid der banken die van particulieren echter uit gezonderd gunstiger de handel herlevend fondsen stijgend. LONDEN 10 November. Lord Palmerston heeft op het door den lord-mayor van Londen gegeven banket eene rede uitgesproken waar in hij o. a. zeide dat ofschoon een groot le ger naar Indië is gegaan het aantal soldaten in Engeland nog zoo groot is als vóór den op stand en dat geene vreemde natie thans moet in den waan verkeeren, dat, omdat Engelands militaire magt zwak is, vreemde regeringen eischen aan Engeland kunnen stellen. Voorts zeide de eerste minister, dat tusschen lord Can ning en sir Colin Campbell de beste overeen stemming bestaat en dat lord Canning het trouwen der regering bezit. De Western-bank in Schotland heeft hare betalingen gestaakt. LONDEN, 11 November, vangen regeringsdépèche meldt het de ge- I 10,000 fl. geschonken heeft als eerste bijdrage tot de op wonden overleden. rigtmg van eene Hongaarsche landbouwmaatscbappij. heeft zich Gedurende October zijn over den Hol). Ijzeren Spoorweg goederen ƒ16,343.21%; totaaal ƒ94,841.12 Langs den Rijn-Spoorweg zijn gedurende dezelfde maand en was de opbrengst van deze vervoer van goederen, rijtuigen, paar- van het direct verkeer met Duitsch- 1 van •ccniging tot afsohaf- denwaaronder zich 1951 vrouwen bevinden; het getal der afdeelingen bedraagt 51, en dat der correspondenten J is van 276 tot 306 geklommen. Op nieuw zijn op den i 6 en 7 dezer uit het wrakschip „the Lu tine” geborgen: I 765 heele, 6 halve, en 5 kwart Spaansche matten, bene vens 1 dubbele en 1 enkele Louis d’or. H. M. de ko- ningin-moeder heeft aan de vereeniging Moederlijke Wel dadigheid”, te Helder, ƒ200 geschonken. Door de vleesch- houwers te Leyden is, even als door die te ’s Hage en Rotterdameen adres aan het hooge bestuur gezonden waarbij aangedrongen wordt op eene gehcele of althans gedeeltelijke afschaffing van den accijns op het geslagt. Op den 11 dezer heeft te Groningen de installatie plaats gehad van den heer mr. J. H. de Sitter, als regter in de arrondissements-regtbank aldaar. Op den 9 dezer is aan de stads waag tc Groningen gewogen een varken, dat de buitengewone zwaarte had van 366 Ned. ponden. Ach ter Helpman, nabij Groningen, bevindt zich thans eene hen, die in den afgeloopcn zomer driemaal gebroed heeft en wier kiekens alle nog vlug zijnde laatstemaal heeft zij 14 vlugge kiekens uitgebroed. Te Spijk is een man- gelwortel gegroeid van 22% °ude ponden zwaarte. toen alles door de belegeraars was in gereed heid gebragt, om de stad in de lucht te laten springen. Den 26 werden de verschansingen van den vijand bestormd en den 29 werd een groot gedeelte der stad in bezit genomen 450 dooden en gekwetsten hebben de Engelschen daarbij verloren. Onder de gesneuvelden be vindt zich generaal Niell. PARIJS 7 November. Fransche gouvernement eene deskundigen benoemd om aanleggen van eenen tusschen Engeland en door zekeren ingenieur Gamond, te onderzoe ken. Thans wordt uit Parijs geschreven dat die commissie rapport uitgebragt en over het plan een gunstig oordeel geveld heeft. PARIJS7 November. Er bestaat plan al de nog bruikbare oorlogschepen der Fransche vloot in stoomschepen te veranderen. Men berekent daartoe tien jaren en 250 millioen fr. noodig te hebben. PARIJS, 8 November. Tot bevestiging van het berigt betreffende de meer dan gewone ver koeling te Konstantinopel ontstaan tusschen den heer de Thouvenel Fransch gezant en Reschid-pacha kan dienen de omstandigheid, dat laatstgenoemde grootvizier den 51 Oct. jl. een groot diner heeft gegeven waarop alle leden van het corps diplomatiek, behalve de heer de Thouvenel genoodigd waren. Men voegter bij, dat de vertegenwoordiger van Frank rijk de uitnoodigingindien zij hem ware geworden, toch niet zon hebben aangenomen. Volgens den Parijschen correspondent van DE PILLEN VAN HOLLOWAY een on feilbaar middel voor alle lever- en maag kwalen. De dochter van mejuffrouw v. d. V., te Helmond, be vond zich sedert drie jaren in eenen beklagenswaardigen toestand, veroorzaakt door lever- en maagkwaal. De moe der beproefde onderscheidene middelen ter genezingdoch alles te vergeefs, en de ziekte nam zelfs trapsgewijze toe. Nu omtrent een paar maanden geleden, begon zij de zie ke de pillen van Holloway toe te dienen, het voorschrift stiptelijk opvolgende, en thans is dezelve volmaakt her steld. Doosjes pillen a 0.801.853.006.75, ƒ13.50, ƒ20.50. Potjes zalf a 0.80, 1.85 .ƒ3.00, ƒ7.05, 13.85 ƒ20.95. Zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij P. T. Potma te SneekJ. C. H. van Harinxma te Leeuwarden J. Strautman, hoofd-dépöthouder te ’sBosch, alsmede in HOLLOWAY’s Etablissementen te Londen, 244 Strand en te New-York80 Maiden-Lane. PRIJSNOTERINGEN EN MARKT- BERIGTEN. EFFECTEN. Amsterdam, 12 November gebleven. IS 737, 95'A kosten. Een persoon 1 en i 1 dag gevangenis en de kosten. Een persoonwegens het ledige secreet na 1 dag gevangenis en de kosten. Een persoonwegens het aanleggen van een hoop of magazijn van mestzonder vergun- l van het Gemeentebestuurtot 1 dag ge en de kosten. Een persoon ter zake verzuim ten bepaal den lijd aangifte zijner woonplaats-verande ring te hebben gedaanf 1 boete of 1 dag gevangenis en d. Een persoon van Burgemeester 14 dagen met een Sneek te hebben gelegen dag gevangenis VONNISSEN UITGESPROKEN DOOR HET KANTON- GEREGT TE SNEEK VAN 2 NOVEMBER 1857. Twee personenter zake het. steken met eend haak of kloet in de wallen te Sneekieder lot f 1 boete of 1 dag gevangenis en de kos ten. Een persoon ter zake het werpen met een’ van alle regtsveroolging ontslagen, personen wegens hel vervoeren van vuilnis in ongedekte vervoermiddelen i en de le Nord, zou lord Cowley uit Londen inslruc- tien hebben ontvangen die hem magtigen om gedurende zijn verblijf te Compiègne adh den keizer het voorstel te doen tot de gelijktijdi ge terugroeping van den heer de Thouvenel en lord Stratford de Redcliffe door welken maat regel een einde zal gemaakt kunnen worden aan den strijd tusschen den Franschen en den Engelschen invloed te Konstantinopel. Het is hoog tijd dat in dien staat van zaken eene verandering kome. Sommigen beweren, dat de lords Palmerston en Clarendon nog eene ne venbedoeling daarbij hebben: zij hopen nl. op deze wijze de regeling der kwestie van de Do- nau-vorstendommen in den zin der Engelsch- Oostenrijksche staatkunde te bewerken. Twee Fransche geneesheeren zijn naar Lissabon vertrokken om onderzoekingen te doen naar den aard van de nog onbekende koorts, die deze stad teistert. PARIJS, 9 November. Alle ministersbe nevens de gouverneur der Fransehe bank, zijn te Compiègne ontboden om morgen over de financiële crisis eene bijeenkomst te hebben met den keizer. Voor ongeveer tien maanden werd per spoortrein aan het station Choisy-le-Roi van den Orleans-spoorweg een groot vat aange- bragtwaarop een papier was gehecht met bet opschrift: Zal afgehaald worden han- delsartikelen g Choisy-le-Roi. Sedert echter is dat vat niet opgeëischt en eergisteren meen de het bestuur van den spoorweg, in overleg met de policiehet te moeten openen, om te welen, wat het bevat. Pas waren de eerste dui gen weggeslagen of een pestlucht ging uit het vat open toen bet geheel geopend was, ontdekte men dat de overblijfselen van een lijk er in lagen. De procureur-generaal een regter van instructie, de commissaris van policie en geneesheeren stelden oogenblikke- lijk een voorloopig onderzoek in en daaruit bleek, dat die menschelijke overblijfselen bijna geheel uitgedroogd waren (het hoofd en de linkerarm ontbraken)en dat de gevondene lig- chaamsdeelen die waren van eene nog jeugdi ge vrouw. De omstandigheden der misdaad en de identiteit van het slagtoffer zijn nog onbekend de justitie doet onderzoek. BRUSSEL, 9 November. De Moniteur zal morgen de namen der nieuwe ministers be helzen. Het ministerie is aldus zamengesleld; binnenl. zaken Rogier; financiën Frère-Orban; justitie Fesch buitenlz. de Vrière oorlog generaal Besten. Het is nog onbekend wie met de portefeuille van openbare werken is belast. Het nieuwe kabinet is alzoo zuiver li beraal. Sneek 15 Novembër 1857. ÊdvaltëH van een’ Zoon HESTER1NA ten CATE ge liefde Echtgenoot van Dr. K. T. HALBERTSMA. f

Sneeker Nieuwsblad nl | 1857 | | pagina 2