HOIAGWAY. I OPENBARE VOORSTELLING 234ste STAATS-LOTERIJ. I ff* Ned.rr.N.2'/,pe. 61’/ 83 8V/„ 70%. 84% -r DE ZALF EN PILLEN VAN HOLLOWAY. 47’, «1587, ALLERLEI. ADVERTENTIE!». en BUITENLAND. EENHEID BOOK VERSCHEIDENHEID. 5 4 var- van Volgens den voornemens, bet beheer Er moet het minder vriendscbapp Dito dito Dito dito 44 Dito dito 4 Dito Steig4 Oost. Met. 5 Dito Nat. 3 Do.bAmstli Dito 2|« 56’/ OOSTENRIJK. Naar men verneemt, zijn verscheidene aanzienlijke fabrijkanten te Wee nen voornemens, eerstdaags hunne fabrijken te sluiten en de werklieden te ontslaan omdat zij niet meer in staat zijn te leveren. Hunne fabrijkalen kunnen zij niet meer tegen con- Am.Synd. o'/. Handelm. Spanje Ob. 1 Dito dito o «BinnU/m. o Port. Oblig. a IN DE CONCERTZAAL op Woensdag den 9 December 1837. Aan va ng precies 6'/a uur. Toegang-bewijzen a 73 cents verkrijgbaar bij den Secretaris der Vereeniging C. Hitte reen, van af 12 tot 5 uur na 6 uur aan bo vengenoemd locaalop den dag der Voorstel ling. L 16 757, 957, a Voor het fonds, ter ondersteuning van de door den In- dischen opstand in nood verkeerende Engelschenis uit Amsterdam en Rotterdam ontvangen nagenoeg 1000 p. st. - De koningin van Spanje is dezer dagen van een’ zoon bevallendie de vermoedelijke erfgenaam der kroon is. De zwaarste steenwelke bij het springen van den kruidtoren te Mainz is weggeslingerd, weegt 1362 pon den, en is op het huis, bewoond door eenen Pruissischen hoofdofficier, nedergestort, welk huis op eenen aanmer- kelijken afstand van den toren is gelegen; de steen zal, met een toepasselijk opschriftin dat huis tot een aan denken worden bewaard. Achttien jaren verleden ver trok een zekere heer John Bone die zijne schuldeischers niet betalen kon, naar Australië, was daar in zijne nieu we ondernemingen gelukkigkeerde dezer dagen naar Perth terug, en betaalde al zijne schulden, benevens 18 jaren intrest er bij. In het Dagblad van ’s Gravenha- ge’’ leest men de volgende advertentie: Heden overleed, zacht en kalm de onschuldig vrijgesprokene Javaan Setro, No. 12, ten huize van Mevrouw de Baronnesse De Salis, geb. Morrees, in de Willemstraat. ’s Gravenhage 23 No vember 1857.” De belangrijke redevoering, door den heer M esterhoff in de 2de kamer uitgesprokenbij de be handeling der wet betrekkelijk de zeevisscherijen, is op last van het Fransche gouvernement in de Fransche taal overgebragt. Te Amsterdam zijn, bij de verkiezing van leden der kamer van koophandel, van de 1204 kiezers slechts 63 opgekomen. Van den 13 tot en met den 30 der vorige maand zijn nog 88 haringschuiten te Sche- veningen aangekomen, welke gezamenlijk hebben aange- bragt 6,696,000 stuks steurharing en 31 ton pekelharing; ook was er weder veel schelvisch gevangen. Wat reeds te dikwijls gebeurd is, had dezer dagen ook te ’t Zandt plaats: iemand aldaar een oud geweer willende beproeven, laadde hetzelvedoch had bij het afschieten het ongeluk, dat de loop barstte en de duim van zijne linkerhand daar door totaal verbrijzeld werd. - Bij den togt van St. Ni- colaas, drage een ieder behoorlijke zorg voor zijne zakken, en niet minder voor zijne maag! Wij zijn niet gewoon de duizende genees- en heelmid delen op te sommen, die er bestaan, maar wanneer er eene aan het publiek bekend is, die, bijzonderen lof ver dient, dan houden wij het voor eene verpligtingaan de verschillende lijders daadzaken te doen kennen. Wij heb ben de zalf en pillen van Holloway gebezigd in vele ge vallen van schurftziekte, bedorven sappen, stooten enz. met een goed gevolg, en er zijn ons onderscheidene ge nezingen van verouderde kwalen, door middel van dezel- venbekend. De zalf en pillen van Holloway behooren tot die weinige middelendie aan elke verwachting beant woorden en wij zijn overtuigd, dat in gevallen van be dorven bloed, en maag en leverkwalen, geen beter genees middel kan gevonden worden. Doosjes pillen a 0.80 ƒ1.85f 3.00f 6.75, 13.50, ƒ20.50. Potjes zalf a 0.80, 1.85 ƒ3.00, ƒ7.05, 13.85 ƒ20.95. Zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij P. T. Potma te SneekJ. C. H. van Harinxma te Leeuwarden J. Straatman, hoofd-dépothouder te ’s Bosch, alsmede in HOLLOWAY’s Etablissementen te Londen, 244 Strand en e New-York80 Maiden-Lane. PRIJSNOTERINGEN EN MARKT- BERIGTEN. EFFECTEN. Amsterdam5 December gebleven. Rusl.Uó. JT.5/>e1023 1 10l3/‘ i i cc Pruissen is nige weken, schuldig aan en veroordeelde hem slechts tot vangenisslraf. Van dit vonnis heeft Ronge zich in hooger beroep voorzien. LONDEN, 28 November. Te Carlisle heelt men welgelukte proeven genomen om kens onder den bedwelmenden invloed chloroform te dooden. Naauwelijks was de spons onder den neus van het dier gebragt of het lag bewegingloos. Door het algemeen aannemen van dit middel ware welligt mar teling der dieren en zelfs gevaar voor den slagter te voorkomen. LONDEN, 29 November. Morning Chronicle is de regering de volgende veranderingen in bet beheer van Britsch-Indie voor te stellen Er moet een einde komen aan het minder vriendschappe lijke der betrekkingen tusschen het bewind vau Indie en de administratie der controle, en er zal een nieuw regeringsligchaam wor den ingesteld, in den geest van een’raad van J over de Indische aangelegenhe- Groote hervormingen zullen worden in- maar daarbij zal men gebruik ma- van al den bijstand, die door het TWia - en zijne ambtenaren in Engeland en in Indie zal kunnen worden verleend. Twee innen zijn het organise- nieuw presidentschap, dat Seinde en de afschaffing afzetten en daarbij loepen zij nog gevaar, dat hunne acceptanten te niet gaan terwijl zij hunnerzijds de arbeidsloonen onmiddellijk moe ten uitbetalen. Wanneer nu dat staken van den arbeid eenen uitgebreiden omvang neemtdan rijst de ernstige vraag, hoe bij den naderen den winter voorzien kan worden in den nood van zoo vele broodelooze werklieden. De deelneming in het lot der door den ramp van Mainz ongelukkig gewordene perso nen is in Oostenrijk, en vooral te Weenen zeer groot. Behalve de aanzienlijke giften van den keizer en van eenige leden van het keizerlijk huis, heeft baron Sina, de Griek- sche consul 5000 II. ten behoeve dier onge- lukkigen afgestaan. De Nederlandsche consul- generaal schonk 500 II. Even als de Berlijn- sche schouwburgen geeft ook het Carl-lhé- ater in de Oostenrijksche hoofdstad eene voor stelling ten hunnen voordeele. FRANKFORT, 28 November. Het gerucht, als zou het lijk van den serjant-vuurwerker, die als de bewerker van den ramp te Mainz wordt genoemd, in den Rijn zijn gevonden, heeft zich niet bevestigd. Hij schijnt dus, daar men ook op andere wijze niets meer van hem heeft vernomen, bij de ontploffing te zijn om gekomen en derwijze te zijn verbrijzeld, dat men tot nu toe zelfs geen spoor van hem heeft kunnen terugvinden. Johannes Ronge, de bekende hervormer der Katholieke leer, heeft in een te Berlijn verschijnend blad, der Dissidenthet orgaan van de vrije gemeente der Duitsch-Katholie ken eenen openbaren brief geplaatst tegen den paus, ter zake van de Maria-vereering. Des wege is hij vervolgd. Het openbaarministerie zag in den inhoud van dat schrijven beleedi- ging van den sonverein der kerk die als zoo danig ook opperhoofd der Katholieke kerk in Pruissen is, en eischte gevangenisstraf van ee- De regtbank verklaarde Ronge «bespotting der Maria-dienst” - .„t zeven dagen ge- Bij JACOB H. WIELINGA op hel fL/y Grootzandis gevallen de prijs van - 7'2000 op No. 11430. Handteekening Fr ij da en Zoon. wanneer men Nena Sahib met zijne uniform en zijnen degen die hij volgens taxatie wil betalen aan hem overlevert. PARIJS 28 November. Gisteren nacht ten half drie uur is in het kasteel van Vincen nes een groot ongeluk gebeurd. De derde verdieping van den klokkentoren welke tot hoofdingang dientis ingestort en 23 solda ten benevens 5 gevangenen, welke zich in de corps de garde bevonden, zijn onder het puin bedolven. Men is met het wegruimen van het puiu bezig, om de slagtoffers daar onder weg te halen. Zoodra de keizer deze treurige tijding ontving, heeft hij zich in een Twee Franschen hebben te Venetië ne gentien door Slradella zelven geschrevene ro mances ontdekt welke handschriften eene zeer hooge waarde hebben tot heden kende men van dien toonkunstenaar slechts de beroemde hymne die hij in de Sixtynscbe kapel zong. De Economist van October geeft in een stuk over het postwezen in Engeland het vol gende berigt van de ambulante postkantoren aldaar De stoutste maatregel, door de post-admi- nistratie genomen ten opzigte van spoorwegen, is het ambulante postkantoor, dat reeds op de meeste spoorwegen in werking is. Het is een waggon bij den trein gevoegd, waarin be dienden van den post zich bezig houden met het ontvangen sorteren en uitdeelen van de brieven op de tusschenstationsdie de trein aandoet. Het verwonderlijkste is, dat de uitwisseling der brieven met de poststations geschiedt, zonder dat de trein ophoudt of zij ne vaart vermindert. Om dit wel te begrij pen moet men door speciale vergunning de nachtreis van een’ dier postwagens hebben medegemaakt. Men bevindt zich dan in ee ne tamelijk groote kamer, schitterend verlicht, en waarvan de wanden met naar buiten open slaande kleppen voorzien zijn in den smaak van de poortjes van een duiventil boven ie der van welke kleppen de naam van een der stations geschilderd is. Deze kamer is geheel afgescheiden van de andere wagens. Eenige beambten zijn bezig met het sorteren vaneen aantal brieven en dagbladen op eene tafel voor hen uitgespreid. Een welvoorzien pak brieven wordt daarop aan een der beambten ter band gesteld deze doet het in eenen zak, dien hij sluit met een’ riem waaraan een haak bevestigd is. Nu opent hij eene der kleppen en plaatst een net in de dus ontsta ne opening, terwijl hij den zak ophangt aan eene staaf, die buiten aan den w’aggon is aan- gebragt. Op het punt, waar de brieven moe ten blijvenis een paal langs den wreg ge steld en in één oogenblikbij het vooruit snellen van den treinwordt de zakdien hij had opgehangen gegrepen door het aan den paal gemaakt toestel terwijl eene ande re zak die vooraf aan den paal was gehan gen in het netje wordt geworpen. De be ambte opent oogenblikkelijk dien zak, sor teert de brieven en dezelfde maatregel wordt genomen iederen keerdat men een’ zak af te geven of te ontvangen heeft. De beamb ten moeten met de uiterste orde en snelheid te werk gaan daar de sortering van het pak brieven moet voleindigd zijnvoor men het station nadert. Bij menschengeheugen is de waterstand van den Rijn niet zoo laag geweest als dezer dagen. In de nabijheid van Emmerik liggen meer dan honderd schepen waaronder ver scheidene stoomslepers, die de reis noch naar hoven noch naar beneden kunnen voortzetlen. Betrekkelijk eene vechtpartij te Haaren acm 1nIStpatie in Munsterland, wordt uit Ter Apel het vol- j c*en- Op de voor eenigen tijd ge- gevoerd houdene markt te Haaren, is zeker persoon in eene J en zóó geslagen dat de dood er onmiddellijk op volgdewaarna de dader van dadig feit zich terstond uit de voelen heeft j en naar N Opmerkelijk is ren gemaakt en naar Noord-Amerika vertrokken e,n is. Opmerkelijk is het, dat de broeder van dezen misdadiger ook naar Noord-Amerika is gevlugtnadat hij den broeder van den thans zoo ongelukkig om het leven gebragten per soon had doodgeslagen. Daar schijnt eene familie-vete te bestaan. Uit Konstantinopel is van 18 November berigt ontvangen, dat de heer de Thouvenel de Fransche gezant, namens de Fransche re gering officieel aanzoek heeft gedaan om de toe stemming van Turkije tot doorgraving der land engte van Suez. De ministers van den sultan door deze aanvrage zeer in het naauw' gebragt zijn onmiddellijk vergaderd doch hebben met het oog op het openbare verzet van Engeland I tegen genoemd plan nog geaarzeld een besluit te nemen. De berigten uit New-York, loopende tot den 13 November, geven nieuw v de hoop, dat de 247. 417s 507,6 437,s GRAANMARKT. Amsterdam 2 December gebleven. Tarwe onveranderd. Rogge prijshoudend. Garst, Boekweit en Haver zonder handel Koolzaad op 9 vat op April 72>/2 p. vl. Raapolie, vliegend ƒ39’/2> Lijnolie, vliegend ƒ35. BOTERPRIJZEN enz. gende gemeld ken kloppartij finaal in stukken gesneden House in I"' dit moord- ^er voornaamste pla van een j Punjaub in zich bevat der luilenant-gouverneurs. Jl. vrijdag is de Leviathan vijftien en jl. zaturdag drieëntwintig voet gedaald op het hellend vlak dat dezen bodem houdt. Het onderzoek der zaak van den ouden koning van Delhi heeft zeer ernstige feiten te zijnen laste aan het licht gebragt. Het was echter nog onbekend of hij ter dood zou gebragt worden, dan of de Compagnie hem naar Engeland zou zenden, om de belofte van lijfsbehoud na te komen door luitenant Hodgson aan den vluglenden souverein bij diens arrestatie gedaan. De Morning Post deelt eenen brief me devan John Buckley Croft, waard in het Witte Hert te Southampton, ontvangen, waar in deze voorstelt, Nena Sahib naar Engeland te brengen zich bereid verklarende, aan voedsel aan het Indische fonds 2000 p. st. te schenken de hoop, dat de handelscrisis voorbij is en dat de algemeene bedrijvigheid nu allengs van den bekomen schok herstellen zal. Het werke- looze arbeidersvolk was daar ter stede minder woelig. naar Gedrukt en uitgegeven bij J. KLEIN, te Sneek.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1857 | | pagina 2