NIEUWS- EN ADTERTENTIE-RLAD VOOR DE STAD EN HET ARRONDISSEMENT SNEER. I d A 1859. No. 76. WOENSDAG den 21 September. J J I lui ijkJ ■reH 'dl I SNEEKER I weder eene nieuwe concessie tot bij zijn besluit •tl dt| ld vt ld r h i of bereiding. Na volbragte bewerkingwelke binnen twee maal vierentwintig uren, na gedane aangifte, zal moeten zijn afgeloopenwordt daarvan en zoo ook van de hoeveelheid, welke de verlenging of be reiding heeft ondergaan, door den aangever ken nis gegeven aan hetzelfde kantoor. Hierna geschiedt de opneming door de beamb ten ter recherge en worden de plaatselijke reg- ten voldaanvan de vermeerderde hoeveelheid wijn 12 gld. per vat en van de vervaardigde li keuren 18 gld. per vat, laatstgenoemde echter onder korting van den betaalden plaatselijken accijns van het gedistilleerd of de likeur, dat tot die be reiding is gebruikt. Ieder verzuim in de naleving van dit art. wordt als ontduiking vervolgd. Art. 2. Alle panden en erven en in het alge meen alle plaatsen, waar de veraccijnsschuldige voorwerpen worden verlengdbereid of bewaard, i fiq e edj e 1 5'1 v'l valsche verklaring ten voordeele van eene be klaagde is veroordeeld tot eene tuchthuisstraf van 5 achtereenvolgende jaren. Uil Amsterdam Wórdt gemeld d. d. 14 Sept. Gisteren avond is te Velp op zijn zo merverblijf overleden in den ouderdom van 71 jaren de weled. hooggeleerde heer mr. C. J. van Assen, sedert nog geen jaar rustend, hoogleetaar in de regtsgeleerde faculteit aan de hoogeschool te Leyden ridder der orde van den Nederl. Leeuw, groot-officier van die der en staatsraad in buitengewone AFKONDIGING. De BURGEMEESTER en W ETHOUDERS van SNEEK doen te weten dat door den Raad dier Gemeente, in zijne vergadering van den 27 Ju nij 1859, is vastgesteld het volgende BESLUIT tot voortdurende helfing der Belas ting op het Gedistilleerdden Buitenland- schen Wijn en den Vruchtenwijn. De RAAD van de Stad SNEEK, Overwegende datter meerdere verzekering van den Plaatselijken accijns, er noodzakelijkheid bestaat, om eenige wijziging of uitbreiding te geven aan de verordening op de invordering van de Belasting op het Binnen- en Buitenlandsch Ge distilleerd en de Likeuren, den Buitenlandschen W’ijn en den Vruchtenwijn, door den Raad de zer gemeente vastgesteld den 27 September 1855 en afgekondigd den 28 Junij 1856. Gelet op de 2de alinea van art. 235 der Ge meentewet. Heeft besloten: Bij voortduring zal worden geheven de Belas ting op het Gedistilleerd, den Buitenlandschen Wijn en den Vruchtenwijn, zoodanig is goedge keurd bij Koninklijk besluit van den 26 Mei 1856, no. 39, overeenkomstig de verordening op de invordering dier belastingen, vastgesteld den 17 September 1855, afgekondigd don 28 Junij 1856en voorts onder in werking brenging der bepalingenstrekkende tot aanvulling dier ver ordening door den Gemeenteraad vastgesteld van den 27 Junij 1859 no 3. De Raad voornoemd, (Get.) WOUDA, Voorzitter. (Get.) HAGASecretaris. Behoort bij het Koninklijk besluit van den 28 Augustus 1859no. 53. Mij bekend De Minister van Binncnlandsche Zaken, (Get.) van TETS. Accordeert met het Origineel. De Secretaris-generaal bij het Ministerie van Binnenlandsche Zaken (Get) J. SCHRÖDER. Voorts dat in meergenoemde Vergadering is vastgesteld de navolgende WIJZIGING of uitbreiding van de Veror dening op de Invordering van de Belasting op het Binnen- en Buitenlandsch Gedistilleerd en de Likeurenden Buitenlandschen Wijn en den Vruchtenwijndoor den Raad dezer Gemeente vastgesteld den 11 September 1855 en afgekondigd den 28 Junij 1856. Art. 1. Geen handelaar zal met de verlenging van eenigen wijn of likeur of met de bereiding van gedistilleerd tot likeurdoor weik een en ander de hoeveelheid wordt vermeerderd mogen aanvangen alvorens ten kantore van den Gemeente ontvanger aangifte is geschied van den aard en de hoeveelheid van het voorwerp, van den aan vang der bewerking, het pand waar zulks zal ge schieden en van het bedrag der vermoedelijke uitkomsten, waarvan een bewijs der aangifte wordt KENNISGE VIN G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de Stad SNEEK maken hiermede bekend dat de Heer A. W. Stam herkozen lid van den Gemeente Raadals zoodanig in de vergade ring van heden is geïnstalleerd en beëedigd. Sneek den 19 September 1859. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WOUI>A. De Secretaris HAGA. twee personen, met name Frederik Dek en Jan Stoel wier schuld niet bleek je. i’j om- standigdigheden veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Onder deze veroordeelden wa ren acht personen, die jongstleden maandag, ter zake van de rebellie op 5 Mei ook reeds tot drie maanden gevangenisstraf zijn veroor deeld, zoodat aan deze thans eene gevange nisstraf van zes maanden is opgelegd. Uit Hardenberg wordt gemeld d. d. 16 Sept. Een arbeider, tusschen hier en Grams- bergen in het veld woonachtig, verliet eer gisteren zijne woning, met achterlating van een kind van vijfjaren. Het kind, niet weten de wat te doen, maakte een vuurtje van zo den, dat hij met lucifers, welke voor de hand stonden had aangestoken ten gevolge waar van in korten tijd de woning met inboedel en twee geiten was verbrand. Men verbeel de zich den schrik der ouders, die zich bij hun ne terugkomst van hun geheel vermogen waarvan niets verzekerd was, beroofd zagen, doch tevens nog blijde waren dat het kind behouden was. Voorwaar weder eene waar schuwing, niet slechts om geene kleiue kinderen COURANT. zijn aan het onderzoek en de peiling, door de daarte gemagtigde ambtenaren, onderworpen. Art. 3. Dadelijk na de in werking treding van deze bepalingenzal bij alle handelaren een aan peil geschieden van de wijnen en likeuren die bij hen of in hunne bergplaatsen aanwezig zijn. Art. 4. De Gemeente-Ontvanger zal na be komen kennis van den aanpeilvan elke hande laar in wijn en likeuren een, debet- en crcdit-rc- kening aanleggen en houdenen op zijne per soonlijke Verantwoordelijkheid zorgen, dat geene meerdere restitutie worde gegeven als van d;e voorwerpen aan accijns aan de Gemeente is be taald. Art. 5. Genoemde Ontvanger zal, wanneer de ambtenaren eene nieuwe peiling doen, van den handelaar die het betreft de rekening, in het vo rig art. bedoeld, sluiten, en na ontvangen bewijs der gedane peiling, eene nieuwe rekening ope nen en als eerste post de bij peiling bevondene hoeveelheid in debet overbrengen. Art. 6. De bepalingen, voorgeschreven bij art. 9 der verordening ten aanzien den vervoer van wijn, zijn ook van toepassing op den vervoer van likeuren. Art. 7. Deze bepalingen treden in werking op den dag der afkondiging. En is hiervan afkondiging geschied, waar bet behoort, den 19 September 1859. Burgemeester en Wethoïiders voornoemd W0VDA. De Secretaris 1IAGA. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de Stad SNEEK maken bekend dat op de Secretarie dezer Stad, gedurende 14 dagen, te beginnen met heden voor een’ ieder ter lezing is nedergelegd en in afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar wordt ge steld de aan den Raad aangebodene Gemeente- begrooting der Plaatselijke inkomsten en uitga ven voor den jare 186(1. Sneek den 19 September 1859. Burgemeester en IVethouders voornoemd WOITDA. De Secretaris 1IAGA. BINNEN- EN BUITENLAND. SNEEK 20 September. Van den lOden tot en met den 16 dezer zijn in deze provincie 23 uitgereikt om te dienen tot verlof van verlenging i runderen aan de besmeitelijke longziekte ge- storven of afgemaakt; bedragende daardoor het totaal der gevallen sedert 1 Jan. dezes jaars 2152. Z. M. heeft benoemd tot voorzitter van de eerste kamer der staten-generaalgeduren de de zitting van 1859 1860, den heer mr. J. A. Philipse, lid dier kamer. 's Rijks middelen hebben gedurende de eerste acht maanden van dit jaar opgebragt ƒ56,156,272 417,, zijnde 1,017,160.81min der dan gedurende de eerste maanden van 1858 en 1,742,786.94'/, minder dan de raming. Naar men verneemt zal Z. K. de prins van Oranje zich in deze week naar Stuttgardt begeven en van daar naar het groothertog dom Luxemburg vertrekken. Men meldt uit Amsterdam d. d. 15 Sept. De hooge raad der Nederlanden heeft gisteren verworpen het beroep in cassatie van P. de Graaf, legen een arrest van het hof in Noord- Holland waarbij hij wegens het onder eede in eene correctionele strafzaak afleggen eener Eikenkroon dienst. Er is spoorwegen-aanleg aangevraagd, volgens het regerings-on twerp maar 1) geheel uit eigenê middelen; 2) niet met 1 maar met 2 pet, guaranlie 5) over 40 jaar reeds eigendom over te dragen aan den Slaat 4) de aanleg zelf in veel korlereu tijd dan bepaald bij de reeds verleende concession. Dit project ge heel ititgewerktis den minister van binnen landsche zaken aangeboden. De aanvrager is jhr. Fr. Leyssins, De vierde algemeene volkstelling Zal, naar men verwacht dit jaar op zaturdag 51 De cember door het geheele rijk worden gehou den. Uit Utrecht schrijft men dat een goed geladen boomgaard onder de gemeente Hou ten gelegen en naauwelijks een bunder groot, voor ƒ1200 is verpacht. Bij openbare ver- koopingen werden half Augustus de appelen en peren op den boom verkocht a fo en ƒ4 de mud. Op de markt van 10 September te Utrecht golden de peren: poire madame ƒ21, vijgpeer ƒ50, bergamot en witte cosijnj/’12, pondspeer ƒ9.50 en St. Nicolaaspeer 4.73 per mud. De appelen bragten per mud ƒ5.23 tot ƒ11 op. Deze hooge prijzen worden ver oorzaakt door verzending naar Engeland. Uit de Legerplaats bij Zeysl wordt gemeld d. d. 15 Sept. De opperbevelhebber heeft bij dagorde zijne bijzondere tevredenheid doen kennen aan een’ ieder die gisteren aan de vuur-exercitien heeft deelgenomen als heb bende zich alles door orde en regelmaat on derscheiden. Heden morgen hebben de laatste manoeu vres in het kamp plaats gehad hoofdzakelijk bestaande in formation van schuinsche carré’s, waartegen onze kavalerie tot zeer nabij ageer de. Het slot was defileren voor den opper bevelhebber. De artillerie heeft aan deze oefe ning geen deel genomen. Een gelijk getal officieren, onder-officieren en manschappen tot het iu orde brengen van het kamp bestemd geweest, moet ook achter blijven om tenten enz. in te leveren. Men meldt uit Zwolle d. d. 13 Septem ber Gisteren heeft het provinciaal geregts- hof in Overijssel uitspraak gedaan in de zaak van de dertien Nieuwleusener boeren, beschul digd van rebellie tegen de rijksveldwachters op 6 Mei 1839 gepleegd op de Meele. Het hof heeft ook thans weder, met uitzondering van ker elf dier beschuldigden met verzachtende

Sneeker Nieuwsblad nl | 1859 | | pagina 1