NIEUWS- EN ADVERTENTIE-RLAD VOOIl DE STAD EN HET ARRONDISSEMENT SNEER. 1862. No. 48 ZATURDAG den 14 Junij. 17de Jaargang Herstemming tusschen de heeren mr. Herkozen de heer M. A. F. H. Hoff- B U I T E N L A ND. Herkozen de heer mr. W. Wintgens. Herkozen de heeren I. D. Fran- van de Putte, er. mr. A. Hoynck van Papen- Herkozen de heer mr. G. C. J. Gekozen de heeren mr. M. H. Go- t t i I i Leeuwpresident van het provinciaal geregtshof in Gelderland oud-minister van fiiuancien en lid van de eerste en tweede kamer enz.in den ou derdom van 64 jaren. De Rott. Cour, zegt het volgende Uit eene stellige bron vernemen wij dat de heer van Tets, als minister van finantiën eenen belangrijken maatregel heeft genomen ten aanzien der veel besproken kloostergoederen van St. Aga tha. De minister heeftnatuurlijk altoos be houdens de noodzakelijke bekrachtiging door de Wetgevende Magt, bij onderhandsche overeen komst den Staat verbonden om aan de klooster- heeren die goederen te verkoopen voor f 185,000. Deze verkoop heeft te meer bevreemd, daargee- ne taxatie is voorafgegaan, en dus iedere maat, staf ontbrak om de werkelijke waarde dier goe deren te beoordeelen. De door de kloosterhee- ren gebodene en door den heer van Tets, naar het schijnt buiten redelijke grondenterstond aan genomen som, moet naar het.oordeel van be voegden veel te laag worden geacht, en het is dan ook niet te verwachten, dat door de tegen woordige regering die handeling zal worden on dersteund. Zijn wij wel geïnformeerddan waren de goederen, tijdens de heer van Bosse minister was, getaxeerd op circa ƒ250,000.” MIDDELBURG, 6 Junij. De zaak van J. P. Smith is heden voor het provinciaal geregtshof in Zeeland voortgezet. Na het verhoor van den be schuldigde dat ruim 1 ’/a uur duurde,requireer- de de heer procureur generaal, na eene zeer uit voerige rede, schuldigverklaring 1) aan 15 valsch- heden in geschriften van koophandel enz. en 2) aan het des bewust gebruik maken van die val- sche stukkenen diensvolgens veroordeeling tot eene tuchthuisstraf van minstens 5 en hoogstens 15 jaren, en in eene boete tot het bedrag van één vierde van het onwettig getrokken voordeel en minsten ƒ50.benevens de kosten van het proces, met aanplakking van 's hofs arrest enz. De zitting is daarop verdaagd tot morgen och tend 10 ure, wanneer de verdediger zijne pleit rede zal houden. Te Assen zijn in den morgen van 6 Junij een kind van 5 weken en een van slechts eenige dagen oud, dood te bed gevonden. Als oorzaak daarvan beschouwt men de onvoorzigtige gewoon te van oudersom met hunne jeugdige kinderen in één bed te slapen. AMERIKA. De berigten uit New-York dd. 27 Mei deelen mede, dat een van de bevelheb bers van het Noordelijk leger, generaal Banks, door de Zuidelijken is aangevallen en naar Win chester teruggetrokken isalwaar hij op nieuw door eene afdeeling van 15,000 man, onder John ston en Ewellwerd aangevallen. De strijdmagt van Banks was tot op 4000 man verminderd,ten gevolge van versterkingstroepen die hij had moe ten afstaan. Hij is daarom verder naar Williams burg geretireerd en de Potomac overgetrokken terwijl hij op zijn terugtogt uit Virginia naar Ma ryland gestadig door de Zuidelijken werd vervolgd. Het verlies dat hij geleden heeft, moet aanzien lijk zijn. Ten gevolge dezer gebeurtenis hebben de Zuidelijken het gebied der Shenandoah weder in hunue magt Hunne onverwachte oprukking naar Maryland heeft te Washington en in het ge- heele Noorden eene aanmerkelijke sensatie te weeg gebragt. FRANKRIJK. De baron James de Rothschild, die een aantal woningen op den nieuwen Boule vard van Magenta te Parijs bezit deed dezer da gen aan zijne huurders onverwachts de aankondi ging dat hij de huurprijzen dier huizen tot op de helft had verminderd. Velen begaven zich tot den edelmocdigen huisheer om hem te danken, maar deze antwoordde, dat de huurprijzen zoo hoog warendat het de pligt van den gegoeden Utrecht. Hoorn. Alkmaar, man. Haarlem. F. A. baron van Hallen J. van Mulken. Amsterdam. van Reenen. defroi, en mr. J. Heemskerk Bzn. Herstemming tusschen de heeren P. baron Taets van Amerongen (aftredend lid) kennisgeving. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de gemeente SNEEKvoldoende aan bet besluit van den Commissaris des Koning< van den 6 Junij 1862 2e afdeeling, no. 754 (Proc. blad no. 69) betrekkelijk het onderzoek aan de verlofgangers der militie te land in Junij 1862, brengen door deze ter openbare kennisdat het onderzoek van de verlofgangersbepaald bij art 79 van het Ko ninklijk besluit van den 8 Mei 1862 {Staats blad no. 46) in deze gemeente zal plaats hebben op Vrijdag den 20 Junij ek. des voormiddags ten 9 uur. De verlofgangers worden herinnerd, dat nu er maar één onderzoek in het jaar wordt gehouden, zij bepaaldelijk moeten opkomen en, dat de straf bepalingen van art. 144 der wet strengelijk zul len worden toegepast op de zoodanigen, die zon der geldige reden niet verschijnen dat zij in uni form gekleed en voorzien moeten zijn van het zakboekje en den verlofpas en van de kleeding en uitrusting stukken, welke hun bij het vertrek met verlof zijn medegegeven en welke zijniet tegenstaande met hen mogen zijn afgerekend steeds in voldoenden staat moeten onder houden en waarvan zij zich niet mogen ontdoen. Sneek den 14 Junij 1862. Burgemeester en IVetkouders voornoemd BINNEN LA N D. SNEEK, 13 Junij. UITSLAG Van de plaats gehad) hebbende verkiezingen op dingsdag jl.in de volgende hoofd kiesdistricten, van leden voor de TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Sneek. Uitgebragte geldige stemmen 1385, her stemming tusschen de heeren mr. A. F. Jongstra met 616 en Jhr. W. H. Lyklama ii Nijeholt met 329 stemmen voorts zijn nog nitgebragt op Jhr. J. A. Lyklama a Nyeholt 281 mr. Groen van Prinsterer 144 stemmen en 15 op nog zes an dere personen. Leeuwarden. Uitgebragte stemmen 1487. Her kozen de heer dr. W. II. Idzcrda met 985 stem men. Dockum. Uitgebragte stemmen 756. Herko zen de heer 1. T. ter Bruggen Hugenholtz met 601 stemmen. Zuidhorn. Herkozen de heer mr G. Reinders. Appingedam. Herkozen de heer J. F. Zylker. Assen. Herkozen de heer mr P. v. d. Veen. Zwolle. Herstemming tussehen de heeren mr G. A. de Meester, en mr. G. Groen van Prin sterer. Zutphen. Herkozen de heer mr. W. II. Dullert. Arnhem. Herkozen de heer mr. JJ. baron Mackay. Nijmegen. Herkozen jhr. J. H. C. A. van Nispen van Sevenaer. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de gemeente SNEEK. Gelet op art. 117 der algemeene politie ver ordening voor deze Gemeente, vergunnen door deze, op den 17e dezer, zijnde de geboortedag van Hare Majesteit onze geliefde Koninginzwer- wers voetzoekers enz. afteslekendoch op geene andere plaatsen, dan de Marktstraat, Schapenplein, Leeuwenburg en Kronenburg. En zal deze worden afgekondigd en in afschrift gezonden aan den Commissaris van Politie, om te zorgen voor de naleving. Sneek den 13 Junij 1862, Voor de buitengewone vacature, ontstaan door het overlijden van jhr. G. E. G. C. K. Dommer van Poldersveldt, is gekozen de heer mr. C. J. A. Heidenrijck. Tiel. Herkozen de heer mr. W. F. D. van Lidth de Jeude Amersfoort. Herstemming tusschen jhr. mr 11. A. M. van Asch van Wijck (aftredend lid), en den heer mr. H. Verloren van Themaat. Herkozen de heer mr. N. P. J. Kien. Herkozen de heer H. Mensonides. Herkozen de heer mr. K. A. Poort- Leyden. 11. en mr. G. Groen van Prinsterer. Gouda, man. Delft. Rotterdam, sen drecht. Eindhoven. Herkozen de heer mr. A. A. J. Mey- link. Maastricht. Herkozen de heer C. A. baron de Bieberslein Rogalla Zawadzky. Roermond. Herstemming tusschen de heeren mr. P. L. de Lom de Berg (aftredend lid), enF. baron de Keverberg. 's Hertogenbosch. Herkozen de heer mr. A. F. X. Luyben. ’s Gravenhage. Gekozen de heer mr. J. J. de Kappeyne van de Coppello. Dordrecht. Herkozen de heer mr. G. A. de Raadt Gorichem. Herkozen de heer W. C. M.Begram. Middelburg. Herstemming tusschen de heeren mr. W. Ph. Visen mr. S. baron van Heemstra Zierikzee. Herkozen de heer mr. S. II. Anemaet. Breda. Herkozen de heer N. R. H. Guljé. Tilburg. Herkozen de heer mr. F. J. Jespers. ’s GRAVENHAGE, 8 Junij. Gisteren ochtend is aan een jager, van het garnizoen alhier, voor het front van het regement een briefje van ont slag uitgereikten hij daarop het hek der kazer ne uitgebragt, als onwaardig langer in de gele deren te dienen. Die persoon was een onverbe terlijke dronkaarddaar men verneemt dat hij van de drie jaren, die hij in dienst doorbragt, 700 dagen straf heeft gehad. Wij vernemen dat van wege Z. M. aan het japansche gezantschap is medegedeelddat Z. M. den 10 dezer naar het Loo vertrekt. Indien derhalve het gezantschap vóór dien tijd niet herwaarts zou kunnen komen dan zou de ontvangst ten hove niet kunnen geschieden. 's GRAVENHAGE11 Junij Aan de leden van de Tweede Kamer is rondgedeeld de memo rie van beantwoording met wijzigingen in bet wetsontwerphoudende tariefregten van in- en uitvoer. De regering is voornemens in de vol gende zitting voorstellen te doen tot afschaffing van de belasting op de brandstoffen en tot eene geheele hervorming der patent belastingook in het belang van handel en nijverheid. Ook de sui- kerbelasling vereischtvolgens de regering, ver betering; de schatkist moet daarvan meerdere voordeelen trekken. De tweede kamer der staten-generaal is tot hervatting der werkzaamheden tegen dingsdag, den 17 dezer, des namiddags te twee uur bij eengeroepen. AMSTERDAM 10 Junij. Gisteren overleed op zijn landgoed onder Larennabij Zutphen aan eene kortstondige doch hevige keelontste king jhr. mr. W. L. F. C. ridder van Rappard ridder-grootkruis der Orde van de Eikenkroon commandeur der Orde van den Nederlandschen r COURANT? SNEEKER mWWMIllllllllWlH t v iC ei i X I Deze Courant verschijnt Woensdags en Zaturdags. Abonnementsprijs voor 3 maanden is binnen deze Stad /1.40; buiten de Stad franco 1.65 Advertentiën van 1 tot 4 regels, gewone letter 40 cta voor eiken regel daarenboven 10 ets. behalve 35 ct».Mk gelregt voor iedere plaatsing. WOUD A De Secretaris HAGA- Burgemeester en JVethouders voornoemd WOUDA. De Secretaris HAGA.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1862 | | pagina 1