I I L NIEUWS- EN ADVEIITENTIE-IILAI) VOOR DE STAD EN HET AIIRONDISSEBENT SNEEK. ram ZATURDAG den 27 September. fo 17de Jaargang. BINNENLAND I It n SS et de an 11 t »l jn er ;t. i st et de se ie M ijs et be e- iki der ter inzage zijn nedergelegd. Sneek den 22 September 1862. Burgemeester en SNEEK 26 September. Bij de dezer dagen alhier plaats gehad hebben de aanbesteding van het bouwen eener draaibrug met eene brugwachterswoning over het vaarwa ter de Ee te Woudsend, is aannemer geworden H. I). Faber te Harlingen, voor ƒ11,389.70. LEEUWARDEN, 22 September. Hedenvoor middag is er brand ontstaan in een in de stads gracht alhier liggend vaartuig geladen met vlas voor een handelshuis hier ter stede aangevoerd. Dit ongeval, naar men verneemt door het broei- I ITALIË. Van het fort Varignanonabij Spez- zia, zijn geruststellende berigten ontvangen betref fende den gezondheidstoestand van Garribaldi. Dr. Ranotti, van Florence, heeft deelgenomen aan een consulten deze geneesheer is het volko men eens met dr. Patridge en de andere deskun digen. Een soort verband met een machine is aangelegd om den voet onbewegelijk te houden. Te Parijs liep het gerucht dat de Engelsche con sul te Spezzia aan Garribaldi een aanzienlijke geld som namens lord Palmerston heeft ter hand ge steld; men spreekt van 150,000 francs. Voorts wordt berigt dat Garribaldi en zijne vrienden al de geschreven stukken hebben kunnen te zamen brengenwaaruit voldingend blijkt dat bij den aanvang der onderneming Garribaldi in overleg met den koning handelde, en dat de ex-dictator om deze reden zoo vurig wenscht voor den reg- ter te verschijnen. Van een anderen kant meldt de Esprit Publicdat onder de papieren bij Gar- ribaldi gevonden en namens de regering in be slag genomeneen brief zich bevindt aan den generaal geschreven door een der voornaamste agenten van Mazzini, houdende aanmoediging om op den ingeslagen weg voort te gaan en belofte van krachtdadige hulp der Mazzinislische partij. Genoemd blad voegt er bij dat de mislukking van Garribaldis expeditie Mazzini buiten zich zelven van toorn en gramschap heeft gebragten die Wethouders roornoemd A. VEEN L. B. De Secretaris f HAGA. was van in den loop der maand Junij jl. opzet telijk te hebben verbroken en vernield de deur de vensters het dak en den muur die dienden tot afsluiting eener woning van zijnen*huurder. De regtbank evenwel ontsloeg hem van alle regls- vervolging, omdat gebleken was, dat hij alleen had gehandeld krachtens art. 1591 B. W.aan eigenaars van huizen het regt toekennendeom dringende reparatiën welke niet tot na het ein digen der huur kunnen worden uitgesteldte be werkstelligen, ook wanneer daartoe (zooals in casu) ongemakken aan den huurder worden veroorzaakt, en zelfs wanneer de huurder tusschen dien tijd van een gedeelte van het gehuurde mogt versto ken zijn. LEYDEN, 22 September. De le commissa ris van policie de heer D. A. Hendriksdie ten gevolge der alhier voorgevallene wanordelijkheden gelast werd zich tot nader order te onthouden van alle bemoeijingen met zijne betrekking in verband ontving heden, op uitdrukkelijk verlan gen van den minister van justitie bevel het be stuur der gemeente-policie weder van den 2en commissarisdie daarmede tijdelijk was belast over te nemen. DELFT22 September. JI zaturdag is onze onversaagde stadgenoot mevr, de wed. Storm v. d. Chysper mailboot in Engeland gearriveerd na gedurende ruim zes jaren door bijna al de staten der Noord-Amerikaansche Unie benevens Canada het eiland Cuba enz. le hebben gereisd. Zij is voornemens de industrie in Engeland met die van Amerika te vergelijken en daaroverbij haar terugkomst in het vaderland (die tegen No vember aanstaande wordt te gemoet gezien)een groot geïllustreerd werk uit te geven waartoe zij meer dan 400 embrotypen heeft verzameld. ZWOLLE, 23 September; In de bekendezaak van het doorbreken der afsluitingsketen van het Zwolsche Diepzullen op 25 Sept. a. s. teregt- staan de gezagvoerder van de stoomboot de Zwa luw, P. Meeter, en schipper Tromp, van Bever wijk. BLOKZIJL, 17 September. De handel in ap pelen is hier weder buitengewoon levendig; zij worden bij groote kwantiteiten aangevoerd en op geslagen en daarna met kleine vaartuigen dage lijks, vooral naar Friesland, verzonden; de prijs is doorgaande pl. m. ƒ2, hetgeen naar den groo- ten voorraad nog al duur is te noemen. BUITENLAND BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de Gemeente SNEEK voldoende aan eene mis sive van den heer Commissaris des Konings in Friesland van den 11 September 1862 (Prov. blad no. 106), houdende, dat de aandacht van Z. E. den minister van binnenlandsche zaken is gevestigd geworden op de omstandigheiddat niet zelden stoomtuigen worden in werking ge bragt zonder dat daarvoor of eene voorloopige vergunning door den Ingenieur voor het stoom wezen, of eene definitieve vergunning van wege 's Ministers departement is uitgereiktbren gen hiermede ter kennis van de belanghebbenden, dat de Ingenieurs voor het stoomwezen geene stoomtuigen mogen onderzoekenen bij gevolg ook geene voorloopige vergunningen tot het ge bruiken daarvan kunnen afgeven, dan na van we ge het gezegde departement de vereischte last geving tot dat onderzoek te hebben ontvangen. En zal deze op de gebruikelijke wijze worden afgekondigd. Sneek den 24 September 1862. Bttrgemeester en Wethouders roornoemd A. VEEN L B. De Secretaris HAGA. KENNISGEK IN G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de Gemeente SNEEK maken hiermede bekend dat voorloopig zijn vastgesteld 1) het aanvullings-kohier van den Hoofdelij- ken Omslag dezer gemeente over het jaar 1862 betreffende de ingezetenen die in den loop des jaars of na de opmaking van het voljaars ko hier, in de gemeente zijn komen wonen. 2) het aanvullings-kohier van de belasting op de binnen deze gemeente gehouden wordende Honden voor hot jaar 1862 en dat deze ko hierente beginnen met heden, gedurende 14 dagen ter Secretarie der gemeente voor een’ ie- KENNISGEFING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de Stad SNEEK maken bekend dat op de Secre tarie dezer Stad, gedurende 14 dagen te begin nen met hedenvoor een’ ieder ter lezing is ne dergelegd en in afschrift tegen betaling der kos ten algemeen verkrijgbaar wordt gesteld de aan den Raad aangebodene Gemeente-begrooting der Plaatselijke inkomsten- en uitgaven voor den jare 1863. Sneek den 22 September 1862. als men brengen." Genees-, heel- en verloskundigen ten plat ten lande hebben in een adres aan de tweede kamer der staten-generaal te kennen gegeven dat zij met ware belangstelling kennis genomen van de nieuw aangebodene ontwerpen van wet op de uitoefening der geneeskunde enz. en zich opge wekt en gedrongen gevoelen tot dankbaarheid en hulde voor de wijze waarop daarin voor hunne belangen zorg is gedragen. Men leest in de Staats-Courant-. Zeer dikwijls wordt door de afzenders van berigten naar plaatsenwaar geen telegraafkan toor is, bezorging buiten de lijn van die berig ten voorgeschreven en betaaldook wanneer de geadresseerden die berigten in den regel aan het eindtelegraafkantoor doen afhalen of aan een be stelhuis laten bezorgen. Terwijl het eenvoudiger en veelal voor de correspondenten voordeeliger zou zijn het bodeloon ingeval het berigt niet wordt afgehaald door geadresseerden te doen be talen zullen de hiervoor door den afzender be taalde gelden voortaan slechts op hunne aanvraag bij het kantoor van afzending worden teruggege ven. „Te rekenen van den Isten October aanstaan de kost de overbrenging van een berigt van 1 tot 20 woorden tusschen een Nederlandsch en Bel gisch kantoor, welke ook de afstand zij, één gul den. Het bestaande tarief voor den berigten- wissel tusschen de wederzijdsche grenstelegraaf- kantoren blijft echter voorloopig onveranderd. Omtrent eene nieuwe bepaling aangaande de ver zending buiten de lijn, zijn aan de rijkstelegraaf- kantoren nadere inlichtingen te verkrijgen gelijk ook aangaande eene wijziging in de tarieven voor de verzending van berigten van Belgie naar en over Frankrijk, welke met den 16 October aan staande in werking treedt. Men deelt mede dat in het jaar 1863 te Milligen geene vereeniging van troepen zal plaats hebben dat de kampen in dat jaar zich zullen beperken tot het legeren van het bat. mineurs en sappeurs in het kamp bij Zeist en van eenige komp. vesting-art. in het kamp bij Waalsdorp ten einde daar op de gewone wijze gedurende een tijdvak van 5 maanden te worden geoefend. De effectieve sterkte van het leger op 1 Augustus 1862 was als volgt: 1701 officieren en 48,683 manschappen, terwijl het aantal ont brekende vrijwilligers 5185 bedraagt. De hoe veelheid paarden bedroeg 3055. AMSTERDAM. Wij worden verzocht in het belang van de verbetering van de paarden-fokke- rijmede te doelen, dat men werkzaam is om eene Nationale Nederlandsche Paarden- Handels- On derneming op te rigten, waardoor men: 1) de verkoopers (de leden) op eene gemakkelijke en tevens billijke wijze van hunne paaiden af wil helpen 2) de koopers (de bijdragers de leden en de personen, die bewijzen van aandeel, al zijn zij niet op hunne namen bij zich hebben) op eene gemakkelijke en tevens voordeelige wijze geschikte paarden wil doen toekomen3) de aandeelhouders (de leden en de bijdragers ruime winsten denkt te bezorgen. 's HERTOGENBOSCH. Dezer dagen stond voor de arrondissements regtbank alhier een persoon .eigenaar van een huisteregtdie beschuldigd jen van het vlas ontstaan heeft nog al aanmer kelijk schade veroorzaakt, daar de kostbare la ding, ondanks de spoedige hulp, bijna geheel verloren gegaan, en het vaartuig zwaar bescha digd is. Door den gemeenteraad van Bolsward is besloten tot het aangaan eener geldleening van ƒ40,000 tegen 4’/a pet., tot bestrijding der kos ten van de invoering en het bestuur eener gas verlichting aldaar voor eigene rekening s GRAVENIIAGE, 24 September. Men zegt dat Victor Hugo alhier verwacht wordt, om, zoo er bijvoegtaan Barbès een bezoek te I COURANT r 1 ic.’ c 1 ,r' ft in jft Ie ■n K> W et houders roornoemd A. VEEN. L. B. De Secretaris HAGB. i te I Advertentiën vau 1 tot 4 regels, gewone letter 40 et» toot eiken regel daarenboven 10 ets. behalve 35 ets. ze* gelregt voor iedere plaatsing. Deze Courant verschijnt Woensdags en Zaturdags. Abonnementsprijs voor 3 maanden is binnen deze Stad /1.40; buiten de Stad franco 1.65 ■nr.-.v. i »*-r- .ar, --L’ - J-* *a- Burgemeester en

Sneeker Nieuwsblad nl | 1862 | | pagina 1