NIEUWS- EN ADïEIITENTIE-BLAD TOOI! DE STAD EN HET ABBONDISSEIIENT SNEER. 2S-JARIGE ECHTÏEHEENIGINGl I WOENSDAG den 24 Junij r 1863 No. 30 18de Jaargang. I T F n I I de ase ine ien rijs het de ran re- li ut :he /e- >an jeft De lle- ,ski St. 1 ’l ---- ijn ter en I e- zijnde, van de in aanbouw zijnde gasfabriek alhier, het Paleis van Justitie te Sneek, terwijl ik Deur- vvas juist bezig met het solderen van eenige pij pen toen zich een stuk gronds van de zijde der put los liet. Spoedig was men er echter bij om hem weder op te graven, zoodat bij behalve eenig letsel aan zijn been er geheel schadeloos afkwam. BERLIJN. Een geheel nieuwe tak van nijver heid is door een jong koopman in het leven ge roepen. Hij reist steeds heen en weer van Han nover naar Keulen om huwelijken tot stand te brengen. Hij heeft een album met photographien van jongetrouwlustige dames en tracht door het voorleggen van de portretten en opgave der huwelijksgiften zaken te doen. Naar men zegt, is het hem reeds meermalen gelukt, trouwlustige candidaten met beminnens- waardige vrouwen te vereenigen. Voor eenige dagen bevond zich een Fransch- man op eene stoomboot nabij Biberich. Eens klaps zeide hij tot de passagiers dat hij een grap wilde vertoonen waarop hij zijn hoed op een bank nederlegde en zich over woord wierp. Het was ónmogelijkhem te redden. In zijn hoed vond men zijn beurs, alsmede een brief, waarin hij de reden tot zijn zelfmoord mededeelde. Hij had namelijk aan de speelbank te Wiesbaden zijn geheel vermogen verlorenen de brief waarschuw de iedereen zich tegen deze rampzalige speel bank in acht te nemen. Zijne beurs bevatte nog slechts ongeveer 36 kreutzer. FRANKRIJK. Crockett, de dierentemmer Van den cirque, heeft veel liefde voor zijn vak. Hij heeft verlof gevraagd en verkregen om kennis te maken met den ijsbeer in den Jardin des Plan tes. Hij heeft zich in den kuil van dat dier be geven en is er ongeveer 20 minuten gebleven. De beer gedroeg zich zeer beleefd behalve een oogenblik, toen hij met woesten blik Crockett naderde. Deze keek den beer met scherpen blik aan en dreigde hem met een dim stokje. Daar na heeft de dierentemmer den kuil der andere beeren bezocht en ten slotte eene in den Jardin des Plantes geboren leeuwin voor welke alle be wakers der menagerie bevreesd zijn. I .0 et I waarder aan den heer Officier van Justitie bij gedachte regtbank sprekende in het Parket met ZEdle Achlb. in persooneen tweede afschrift dezes heb overhandigd die het origineel met gezien heeft geteekend zullende overigens dit exploit in de Sneeker Courant behoorlijk worden aangekondigd. Om op Woensdag den tweeden September eerst komende 's voormiddags ten tien een tweede ure bij voorafgeslelden Procureur te verschijnen voor de Arrondissements-Regtbank te Sneek, zitting houdende in het Paleis van Justitie aldaar, ten einde Aangezien er tusschen partijen bij vonnis van gedachte Regtbank contradectoirelijk op den tweeden April 1800 twee en zestig gewezen, en door het Provinciaal Geregtshof van Friesland bij arrest van den vierden Februarij laatstleden in hooger beroep bevestigduitgesproken is schei ding van tafel, bed en bijwoning en gevolgelijk ook van goederen Aangezien na afloop van het ingesteld hooger beroep een uittreksel van voormeld geconfirmeerd vonnisin voldoening van de voorschriften van Art. 811 Wetboek van Burgelijke regtsvordering in verband met Art. 828 van dat zelfde Wetboek behoorlijk is geaffigeerdzoo in de gehoorzaal van opgemelde Regtbank als van het Gemeente huis van Hennaarderadeel te Wommels alwaar men gewoon is dergelijke aanplakkingen te doen, gelijk dit een en ander blijkt, uit een deswege door mij Deurwaarder in forma onder dagteeke- ning van den zesden Maart jongstleden op gemaakt en naar vereisch geregistreerd procesverbaal Aangezien overigens voorschreven vonnis door eene driemaal herhaalde plaatsing van het bij de Wet gemelde uittreksel telkens met tusschen po- zing van minstens eene maand gepubliceerd is geworden in de Leeuwarder Courant en wel in de nummers dier Courant van den tienden Maart, veertienden April en negentienden Mei dezes jaais, blijkens daarvan afgegevene door den Drukker voor echt erkend en door den Heer Burgemees ter van Leeuwarden behoorlijk gelegaliseerde en naar eisch geregistreerde exemplaren Aangezien voorts het voormelde door gezegd Geregtshof gewezen confirmatief arrest, aan den gedaagde bij exploit van den zeven en twinligsten Februarij dezes jaars beteekend is gewordener na die significatie nu reeds meer dan drie maanden zijn verloopen zonder dat er binnen dien termijn tegen dat arrest het middel van cassatie is opgeworpen en bij gevolg die uitspraak thans beschouwd moet worden in kracht van ge wijsde te zijn overgegaan; Aangezien in dezen stand van zaken de eische- res ervooral ook met het oog op Art. 246 Burgerlijk Wetboek belang in steltdat er wor de overgegaan tol de scheiding en verdeeling van de gemeenschap van goederen tusschen haar en haren Man bestaande Mitsdien bij vonnis te hooren gelastendat er tusschen partijen zal worden geprocedeerd tot scheiding en deeling van voorschreven gemeen schap van goederen; voorts eenen Notaris te hoo ren benoemen voor wien de werkzaamheden dier scheiding zullen plaats hebben voor het geval partijen zich opzigtelijk de keuze daar van niet kunnen verstaan wijders dag, uur en plaats te hooren bepalen, waarop paitijen gehouden zullen zijn te verschijnen zonder dal het noodig zal we zen dezelve op le roepen alverder eenen onzij- digen persoon te hooren benoemen ten einde die genen der belanghebbenden te vertegenwoor digen welke weigerachtig of nalatig mogten zijn lot deze scheiding mede te werken of daartoe behoorlijk opgeroepen niet zullen zijn verschenen, alles met condemnatie van den gedaagde in cas van tegenspraak in de kosten van den processe welke anders gelijk mede die op de scheiding en deeling te vallen door de massa zullen worden verklaart nooit zulk een knal te hebben Vele voorwerpen sloegen van hunne en glasruiten aan stukken. De elec- trische slroom schijnt door of langs de straat van dit dorp in oostelijke rigting te zijn overgegaan op de telegraaflijn, in zijne vaart den kokerpaal op den oostelijken oever van het diep ol kanaal verbrijzeld te heben, totdat hij aan den telegraafpaal no. 422, ongeveer een paar honderd ellen verder door den afleider in zijn gang gesluit, in den grond sloeg, waarbij een man, die juist aan de overzijde des wegs daar voorbij kwam, de mod der om de ooren vloog. De telegraaflijnpaal en afleider zijn gebroken en de communicatie wacht op herstelling. De lijn zelve en bliksemaf leider schijnen gesmolten. De aanleg van de spoorbaan Kleef-Zevenaar geeft in die streken veel levendigheid. Ongeveer duizend man zijn daarbij aan het werk. De werkzaamheden aan den staatsspoorweg van Arnhem naar Zutphen vorderen traag. Dit geeft aanleiding tot het spreekwoordzoo vlug als de staatsspoorweg. Als eene zeldzaamheid deelt men mede dal zich tot voor korten tijd te Wijhe twee paar tweelingen bevonden van dezelfde ouders het oudste telde 79 en het jongste 77 jarenvan het oudste is onlangs een overleden. DOETINCHEM17 Junij Gisteren avond omstreeks acht ure had alhier bijna iemand het leven verlorendoor levend begraven te zijn ge worden. De smid B., in de gasput werkzaam Sneek den 24 Junij 1863. SNEEK 23 Junij. Door Z. M. is benoemd tot regter in de ar- rondissements-regtbank alhier, de heer mr. W. B. S. Boelens advocaat en candidaat-notaris te Groningen. HARLINGEN, 21 Junij. {Gisteren zijn hier aangebragt door G. A. v. Slooten, kapt, der stoom boot Burgemeester Zijlstra twee paar waterschoe- nen waarmede onmiddellijk door verscheidenen proefnemingen zijn gedaan ten aanschouwe van eene menigte belangstellenden en nieuwsgierigen. Wij vernemen thans, dat bij den scheepswedstrijd op 1 Julij ek. te gelijk een wedstrijd zal gehou den worden van waterloopers op deze schoenen, hetgeen* in onze provincie nog niet is gezien. Te vens kunnen wij berigtendat eenige Holland- sche vaartuigen aan den scheepwedstrijd deel zul len nemen. ZWOLLE, 19 Junij. Dezer dagen werd op de St. Agnietenberg in de buurschap Berkum gemeente Zwollekerspelde vrouw van een zeer gegoeden boer uil Genne begraven. Achter den lijkwagen volgden een aantal wagens bevattende de familie en genoodigden bij de begrafenis. 33 wagens zijn het Haersterveer overgezetde an deren moesten aan de overzijde van het veer blij venomdat er een halve dag mede gemoeid zou de zijnzoo men ze allen had willen overhalen. Terstond nadat de kist in het graf was gelaten, tastte de roijale boer in zijn zak en betaalde den doodgraver. Bij de plegtigheid zijn niet minder dan 600 tarwebrooden met de daarbij benoodig- de boter en nagelkaas verorberd. Voor de broo- den alleen zijn twee mudden tarwe verbakken. Naar men verneemtzal het examen der telegrafist-leerlingenom tot telegrafisten der 3e klasse te worden toegelaten, gehouden worden te ’s Gravenhage den 22sten dezer en volgende dagen GRONINGEN, 19 Junij. Gisteren namiddag omstreeks half drie ontstond er hier, ofschoon de thermometer niet bijzonder hoog stond een on- weder, dat echter na een paar vrij scherpe slagen ook al spoedig weder aftrok. Dienzelfden namiddag twee qur ontlastte zich te Visvliet eene donderbui, waaróver het volgen de gemeld wordt: Een harer slagen was zoo geweldig, dat ie dereen gehoord, plaatsen Op heden den negentienden Junij acht tienhonderd drie en zestig, heb ik AREND MIE DEMAeerste Deurwaarder bij de Arrondisse- ments-Regtbank le Sneek wonende te Sneek. Ter requisilie van TETJE de HAAN vroeger zonder maatschappelijke betrekking, gedomicilieerd te Wommels, thans van boeren bedrijf, woon achtig te Sneek gesepareerde huisvrouw van AUKE EVERTS de BOER stellende de eische- res tot haren Procureur den heer en Mr. ROU WE SJOERDS STIENSTRA, Procureur te Sneek, die ten deze alszoodanig voor haar zal occuperen. Gedagvaard voornoemden AUKE EVERTS de BOER, vroeger gewoond hebbende te Wommels, doch thans zonder bekende woonplaats en verblijf, en uit dien hoofde naar aanleiding der voorschriften van Art. 4 No. 7 Wetboek van Burgerlijke regts vordering mijn exploit doende door aanplakking van een afschrift van hetzelve aan het gebouw van 4' c SNEEKER BINNENLAND BUITENLAND e* ADVERTENTIEN, l p i TSt het n- ‘■I Cl i- rl r- T- 1de ‘e- en oo e- 1 -a< Advertentiën van 1 tot 4 regels, gewone letter 40 voor eiken regel daarenboven 10 cis. behalve 3^cte. gelregt voor iedere plaatsing. Deze Courant verschijnt Woensdags en Zaturdags. Abonnementsprijs voor 3 maanden is binnen deze Stad ƒ1.40; buiten de Stad franco ƒ1.65 VAN W. s. WU EVAAK EN A. F. DE II REDE. COURANT. te

Sneeker Nieuwsblad nl | 1863 | | pagina 1