HET AHIIONDISSÏIIEKT SNEEK. NIEUWS- EN ADVEIITENTIE-DLAD VOOR DE STAD EN 1 1863 Ao. 70 18de Jaargang. WOENSDAG den 2 September VERGADERING ÏAN DEN 6EMEENTE-RAAD VAN SNEER ZATUliDAG 5 SEPTEMBER 1S63. en EI IV N E N L A ND AFKONDIGING. 13 van P n des voormiddags ten 10 uur. PUNTEN TER BEHANDELING. men ken. en zijn ilster eer- ende ime- den zoo ibe- Jit het len de ie van en we it Si. itvorst i het an- I Den! deirl an- urg i er- I in het I insche ik ge- I de van heeft I De J ivalle- I owski I blijft •den oe- al de ukase 1 orden pprijs is k- >o s- worden zooveel doenlijk om besmetting tegen te TEXEL 28 Augustus. Op het strand alhier vermoe de lading van een der Engelsche boo ten zoomede eenige stukken zwaar rondhout kennelijk afkomstig van een groot schip. De zoo gevreesde keelziekte, die voor ee nige weken in het dorp Ermelo verscheidene of fers eischte, en thans te Elspeet is uitgebroken, heerscht bedenkelijk in het ongeveer drievierde uur van daar gelegen gehucht Uddel behooren- de tot de gemeente Apeldoorn. De kundige ge ncesheer dr. Huysman van Garderen heeft opge merktdat juist die gezinnen zijn bezocht, wel ker leden bij de begrafenis van een aan deze ziek te overleden kind tegenwoordig waren geweest. Er heerscht iu die streek de gewoonte om de lijken vijf a zes dagen boven aarde te houden. Door zijne bemoeijingen bij het plaatselijk bestuur moet de begrafenis thans reeds op den derden dag plaats hebben en maatregelen genomen gaan. Te Adres omtrent het onderhoud van straten wallen (aangehouden Adres om wijziging van art. 98 derAlgemeene Politie Verordening (aangehouden.) Adres om eene toelage voor het Muziek-corps bij de dienstdoende Schutterg voor 1864. Adres van D La mei betrekkelijk de levering van kleedingstukken aan de dd. Schutterijen missive daaromtrent. Besluit van Heeren Gedeputeerde Staten, hou dende goedkeuring van het Raadsbesluit van 12 Augustus 1863. Adres van T. Camming omtrent de weder in- huring van de Bank van Leening. Bapporten over de Begrootingen voor 1864 van de Stads Algemeene, B. C. Parochiale en Israëlitische Armen de dienstdoende Schutterij en Kamer van Koophandel, benevens de Re kening van het Werkhuis dienst 1862/1863. Vaststelling der Gemeente-rekening over 1862. Ul£ en buitenlandsche likeuren bitters en andere der gelijke gedistilleerde dranken wordt de sterkte niet in aanmerking genomen. Art. 2. Met de in werking treding van dit besluit is vervallenvoor zooveel het gedistilleerd betrefthet besluit in het hoofd dezes genoemd, en ingetrokken of buiten werking gesteld het be sluit van 22 Junij 1863 goedgekeurd bij Ko ninklijk besluit van den 5 Julij 1863 no. 9. Art 3 De invordering dezer belasting ge schiedt overeenkomstig de Vei ordening door den Gemeenteraad vastgesteld bij besluit van den 17 September 1855 en gewijzigd bij besluit van den 27 Junij 1859. De Raad voornoemd Mr B. STIENSTRA, Voorzitter. II AG A Secretaris Welk besluit is goedgekeurd bij Koninklijk be sluit van den 25 Julij 1863 no. 79. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoortden 1 September 1863. SNEEK, 1 September. Even als onlangs door de kamer van koop handel en fabrieken te Leeuwarden, is thans door die kamer te Leiden een adres ingediend aan den minister van finantien betrekkelijk de invoering van een uniform briefport van 5 cent. LANG WEEK 29 Augustus. Heden had al hier de hardzeilparlij van i ging te Langweer plaats welke wedstrijd be gunstigd door fraai weder en in tegenwoordig- is aangespoeld een os en een varken heid van vele toeschouwers, in de beste orde is delijk afgeloopen. De uitslag is geweest als volgt .- 1ste klasse. Vracht- en Beurtschepen, zonder onderscheid5 deelnemerswaarvan de prijs werd behaald door K. Blauwvan Dragten de premie door G. Brandsma van Joure. 2de klasse. Jagten en Bootenlengte 6 40 el breedte over de berghouten niet wijder dan 2 65 el en daar beneden4 deelnemers waar van de prijs werd behaald door Pieter P. Jager van Dijken de premie door Barlele A. Bokma van Boornzwaag. 3de klasse Booten lengte 5.40 el en daar beneden 6 deelnemers waarvan de prijs werd behaald door Jan Algersmavan Warga; de pre mie door Jiltje van der Zee van Joure. 4de klasse. Bootenlengte 4.60 el en daar beneden, 4 deelnemers, waarvan de prijs werd behaald door Goslik M. Pekema van Poppinga- wier; de premie door Hendrik Hamersma, van Uilweliingerga. EKANEKER30 Augustus. Bij den gemeen teraad is in overweging een voorstel van burge meester en wethouders lot overkruining van dat gedeelte Voorstraat, dat, bij hel dempen der Bin nengracht voor een paar jaren nog is overge bleven. Behalve dat door het dempen van dat water de gezondheid der burgerij zal gebaat wor den gelijk in het voorstel te regt wordt opge merkt, zal de stad daardoor weder aanmerkelijk verfraaid worden. Dat er enkelen zijndie zich nog onlangs wegens het herstellen der wallen aan zienlijke opofferingen getroostten, of di? zich in hun bedrijf benadeeld zullen zien nu deze verbetering als eene vermindering of benadeeling te hunnen opzigte aanmerken, is niet zonder reden. Volgens een gerucht is door een landbou wer, in de nabijheid van Haarlem, die bezig was met een regenbak uit te graven een kistje met gouden munten gevonden die bij nader onder zoek Spaansche matten bleken te zijn Door het breken van het kistje, dat bijna geheel verteerd was, vielen de goudstukken uit een en mogt hij De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK doen te weten dal door den Raad dier Gemeente in zijne Vergadering van den Julij 1863 is vastgesteld hel navolgende BESLUIT tot WIJZIGING der PLAATSELIJKE BELASTING op het GEDISTILLEERD de Gemeente SNEEK. De RAAD van de GEMEENTE SNEEK, Gelet op artikel 1 der Wet van den 20 Junij '1862, [Staatsblad no 62) en art. 2 en 8 der Wet van den 1 Mei 1863 [Staatsblad no. 47) Overwegendedat naar aanleiding der daarin vervatte bepalingen en met het oog op de mis sive van Zijne Excellentie den Minister van Bin- nenlaiidsche Zaken van den 1 Julij 1863, no lilt, g 2e afdeelingBinnenlansch bestuurhet besluit tot het heffen eener Plaatselijke belasting op het Gedistilleerd en den Wijn dezerzijdsch vaslgesteld den 22 Augustus 1859 en goedge keurd bij Koninklijk besluit van den 18 Septem ber 1859 no. 43 zal behooren te worden ge wijzigd. Heeft bes'otengelijk hij besluit bij deze Art. 1. Er zal te beginnen met de afkondi ging van dit besluit, op de hoofdsom van den Rijksaccijns op het Gedistilleerd geheven worden: 90 opcenten voor zooveel het binnen en buiten lands ch de binnenlandsche likeuren, bitters en andere gedistilleerde dranken en 60 opcenten voor zooveel de buitenlandsche zoe te likeuren betreft. Alsmede zal er op het ingevoerde binnen- en buitenlandsch gedistilleerdde binnenlandsche likeu ren bitters en andere dergelijke gedistilleerde dranken en buitenlandsche likeuren waarvan de Rijks-accijns elders voldaan is, eene belasting gelieven worden van 19,80 per vat. Meerdere of mindere hoeveelheid naar evenre digheid. Tot grondslag van de heffing op het binnen- en buitenlandsch gedistilleerd wordt aangenomen het vat gedistilleerd bij eene warmte van vijftien graden van den honderddeeligen thermometer hetwelk vijftig kannen zuiveren alcohol bevat. Meerdere of mindere sterkte naar evenredig heid. Bij dc betaling der belasting van de binnen- Tor Aa kwam dezer dagen een steen- houwersknechl die wel honger en dorst, maar geen geld hal, en zich op eene slimme wijze het noodige verschafte. Hij verhaalde, dat hij met- selaarsbaas te Amsterdam wasdat heeren kerk voogden van Ter Aa eene groote herstelling aan de kerk op de beurs te Amsterdam hadden aan besteed dat dit werk door hem aangenomen was en dal hij kwam om dit werk op te ne en een kosthuis voor zijn werkvolk te zoe- Men wees hem zulk een huis aan spoedig was de huisheer met hem over een gekomen om aan eiken knecht voor 5 in de week kost en inwoning te verschaffen. De huis baas met zulke voordeelige voolwaarden inge nomen, onthaalde den gewaarden metselaarbaas op brood, koffij en borreltjes, waarop deze ver trok. Het werkvolk is nog niet aangekomen. Uit eene volkomen te vertrouwen bron kan men mededeelendat het kapitaal voor den aan leg van de spoorweglijn van Samarang naar de Vorstendommen op Javavoorhanden is. In de leening is o. a. voor een niet onaanzienlijk de voldoening smaken eene halfmudsmaat bijna geheel vol te rapen Ofschoon zeer welgesteld zijnde heeft de man met blijdschap die vondst tot zich genomen. Van den 30sten. Men schrijft heden aan de N. Roti. Cour. De dader van den persoon lijken aanslag op het leven van Z D. H. den aartsbisschop van Utrecht is gevonden. De eene misdaad heeft de andere aan het licht gebragt; de ontdekking van een diefstal van zes duizend gulden heeft den dubbelen booswicht, den sluip moordenaar en dief, in handen der justitie gele verd. Het is een der dienstboden van den aarts bisschop. Gisteren avond omstreeks half tien uur is hij stevig geboeid gezeten in den voor misdadigers bestemden wagen in het huis van alhier overgebragt. Eene ontelbare menigte om singelde den wagen die voor den grooten toe - loop door eenige marechaussées en soldaten ge ëscorteerd werd. Van de groote kerkclijke feesten te Meche len hebben ook de zakkenrolders gemeend te kun nen profiteren. De policie heeft echter eenigen dezer betrapto. a. is Nathan Roozeboom22 jaar oud en geboren te N. l’ekela, gearresteerd. Daarbij heeft de policie een buitengemeen groot getal horologiën en porte monnaies in handen ge kregen. I Een hoornblazer van het instructie-bataillon die in der tijd eene maand verlof kreeg om zijne familie in Engeland te bezoeken en op den be - paalden tijd niet bij zijn corps wedei verscheen kwam den 23 dezerna twee jaren afwezig ge weest te zijneensklaps terug, en begaf zich vrijwillig in arrest. Hij is onder behoorlijk ge leide naar Arnhem getransporteerd om voor den wege de Zeilvereeni- j krijgsraad teregt te staan. SNEEKER in i l 1 COURANT. Deze Courant verschijnt Woensdags en Zaturdags. Abonnementsprijs voor 3 maanden is binnen deze Stad ƒ1.40; buiten de Stad franco/l.66 iraine er 40 et ots.se al ien m- ;n. i- ■n- Burgemeester en Wethouders voornoemd f WOU DA. De Secretaris HAGA. ---- '**s?***‘i Advertentiën van 1 tot 4 regels, gewone letter 40 ct r I voor eiken regel daarenboven 10 ets. behalve 36 ets. er 40 et I gelregt voor iedere plaatsing. I*®t». te I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1863 | | pagina 1