NIEUWS- EN ADTERTENT1E-RIAD VOOR DE STAD EN DET ARRONDISSEMENT SNEER. V. 1864. No, B. 1 SÏI negentiende 30 January. Zaturdag JAARGANG, en. Jerke 1. BINNENLAND justitie bezig. Dezer dagen Beide C. van Bell, mr. nrdag in du Iraagt )UW. Herv. 6 en ragen wden laan i Op land, 22 jr. ,al kantongeregt aldaar. Z. M. heeft den heer aatnd 1 Sij- t 20 rkeiis i/13 -72 5 I HUK'. I b<-| oort-1 geul >p ul van I tsSOild lelijk van opzet of kwaadwilligheid is geen Er is, naar men verneemt, niets ver - Wethouders voornoemd WOUDA. De Secretaris HAGA. 's 1IERTOGENBOSCH. De navolgende geschiedenis houdt thans de werd bij een geacht ingezetene alhier eene visitie gemaakt door twee fatsoenlijk gekleede heeren. vroegen aan de meid den heer B. te spreken. Deze laat hen met het licht in de voorkamer en brengt de boodschap aan haren heer over. Bij het binnentreden der kamer blies men het licht uit, en de heer B. werd, zonder te spre ken, met een geducht pak slaag begroet en ver wond, en eerst op het hulpgeroep is het hem met adsislentie gelukt, zijne nog onbekende li- I <ij>r I )ile- 1 lui, I mu I Kill I I Del Ie-1 ■lingl ti aar I vaal op'gl ;oor-l egd.l be-l vrij-1 licic-l het bed gelegen op de wreedaardigste wijze vermoord het hoofd op eene afgrijselijke wijze gekloofd. Het geregtelijk onderzoek doet ver moede» dat de moord met een bijl heeft plaats gehad waarbij hersenkas en kaakbeende ren berbrijzeld zijn. De heer D. had zich den zelfden nacht te half twaalf ure uit de voeten gemaakt door zich met een rijtuig den weg op naar Bommel te begeven. Te Tiel had men hem in den nacht geweigerd over te zetten toen was men zijn spoor bijster geraakt, maar reeds zondag namiddag is het der politie ge lukt hem te. Utrecht op te sporen De moord is zoo schielijk en plotseling in zijn werk ge gaan dat de naaste buren er niets van verno men hebben. Van den 23sten. Als nadere bijzonderheden van bovenstaande vreeselijke moordgeschiedenis vernemen wij nog, dat de heer D. reeds des zaturdags middags inlichtingen omtrent de over zetting des nachts aan het veer zou ingewon nen hebben terwijl hij de reis van hier naar Tiel slapende in het rijtuig heeft doorgebragt. Eene groote menigle was heden gedurende den geheelen dag aan den Waalkant verzameld, om den zwaar beschuldigde te zien overkomen. Hun wachten was evenwel le vergeefs. Wij vernemen ook, dat de heer D.die te Utrecht gearresteerd is tot nog toe zijne schuld ontkent en beweert de vlugt genomen te hebbentoen hij zijne vrouw vermoord vond. Den 19 dezer ontstond te Lichtenvoorde in de buurtschap Lievelde een zware brand in het huis toebehoorende aan J. H A. On danks de aangewende pogingen tot hulp, is de woning geheel afgebrand en de 13jarige zoon zoo deerlijk gebrand dat hij aan de gevolgen is overleden. De eigenaar der woning A. heeft zich almede zeer gebrand, en er bestaat groote vrees dat zijne vrouw mede aan de bekomen brandwonden zal overlijden. Ook is de gehee- le inboedel met uitzondering slechts van eene koe, alsmede de landbouwprodukten verbrand. De oorzaak van dit ongeluk is niet bekend doch van sprake, zekerd. zanaa Bergum en 1 tjerksleradeel zand mr. H. Veenhoventhans griffier bij liet s GRAVENHAGE. De Eerste Kamer der Staten Generaal heeft 26 Januarij aangenomen de credielwet het departement van builcnhmdsche zaken het ontwerp tot verhooging van het maximum van den accijns op het gedistilleerd door de gemeentebesturen. H. K. H. de Groothertogin van Saksen- Weirnar Eisenach heeft aan den uitgever II. A. M. Roelants, te Schiedam, een kostbaar ge schenk doen toekomenvoor de aanbieding c.epej folio prachtuitgave van van der Palm’s Gedenkschrift uitsluitend voor de leden van •het Vorstelijk Huis van Oranje .Nassau gedrukt. Z. M. heeft benoemd lot kantonregter te Hindeloopen mr. J. G. W. H. baron van Syt- thans plaatsvervangend kantonregter te burgemeester der gemeente Tie- en tot kantonregter te Hooge- en W. I. Bezittingen. BATAVIA 16 December. De Javasche Courant bevat het gtwigtige be sluit, waarbij het getal notarissen in Ned. Indië op 18 gebragt wordt, zoodat voortaan, behalve te Batavia, Samarang, Soerabaija en Passaroean, ook te Meester Cornelis, Tangerang Buiten zorg, Cheribon, Pekalongan Soerakarta Pa- dang en Makassar notarissen zullen gevonden worden. De residenten der Preauger Regentschap pen en van Kcdiri maken in de Java Courant bekend dat de regering naar aanleiding van een gedaan verzoek het voornemen heeft, oin eenige woeste gronden in die gewesten ge legen bij contract voor twintig jaren in huur af te staan. 1 KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de gemeente SNEEK geven door deze kennis, dat zij op den 16 dezer maand voorloopig hebben vaslgesleld het Kohier van Omslag, strekkende tot restitutie der kosten van onder houd van sommige straten binnen deze ge meente, over het jaar 1863; en dat het te be ginnen met heden gedurende 14 dagen, Ier Secretarie der gemeente voor een’ ieder ter inzage is nedergelegd. Sneek den 18 Januarij 1864. Burgemeester en thans kanlonregler te s Gravenhage, tot raads I heer in het provinciaal geregtshof in Zuid Hol land benoemd. Bij besluit van 12 Januarij 1864, no 72, heeft Z. M. beschikkende op een verzoekschrift van mr. G. Groen van Priusterer te ’s Graven hage, mr. J de Neuf ille, P. van Eik. J A. E Simon Thomas en N. M Feringa, te Amster dam, jhr. mr. M. M van Asch van Wijck te Utrecht en mr. M. Bichon van IJsselmonde le Botterdam, als bestuurders dei Vereeniging voor christelijk nationaal schoolonderwijs, gevestigd le Amsterdam, de statuten dier voor minder dan dertig jaren aangegane vereeniging goed gekeurd en haar als regtspersoon erkend. AMSTERDAM Buiten de vesting Roermond, wordt, naar men hier verneemt, tot 10 000 per bunder betaaldvoor de ten behoeve van de Staats spoorwegen le onteigenen gronden Met het schip Uendrtka zijn le Nieuwediep aangebragt drie wilde zwijnen, van Batavia, be stemd voor hel genootschap Natura Art.s Magis tra Aan boord was ook een ongemeen groote slang geweest, die, jammer genoeg, door de kaude was gestorven. ARNHEM. Te Nijmegen heeft een vreeselijke moord plaats gehad. Aan den Waalkant in die stad woonde sinds een paar jaar de heer 1).een gewezen koopvaardijkapitein met zijne vrouw. De vrouw had voornamelijk voor geneeskundige behandeling daar ter stede woning gekozen daar zij aan eene zeer langdurige kwaal leed die echter in den laatsten tijd veel beterschap beloofde. De ongeregelde leefwijze van den heer D en zijne zucht tot drank en uitspat tingen gaven maar al te veel aanleiding tot twisten in de huishouding die soms zoo hoog liepen, dal hij, vooral in dronkenschap, zich niet ontzag zijne ziekelijke vrouw te mishande len. Hoewel zij tamelijk bemiddelde menschen waren, dreigden de verkwis ingen van den he r D. een geheelen ondergang hunner finan ciën zoodat de vrouw ondersteund door ee nige vrienden bij tijds te rade kwam schei ding van tafel en bed te verlangen. Deze scheiding werd den 23 dezer geregtelijk be handeld en over een paar dagen zou elk eene afzonderlijke woning betrekken. Als naar ge woonte kwam de heer D op den avond van dien dag in opgewonden staat te half elf ure in huis cn liet de buiten de deur slapende dienstmaagd te elf ure uit zich naauwkeurig verzekerende, dat zij vertrokken was. Toen deze dienstmaagd den volgenden morgen (zondag) le half acht ure door de openstaande deur binnenkwam en het Icdekant der jufvrouw na derde wachtte haar het vreeselijkste schouw spel. Zij vond de jufvrouw met één been uit SNEEKER e 1 Oct. 9 op looi en e I- pd. achte- COURANT. nt de I nog eger. (1 om nheid izien.| leisel on te JU- tni- be in ïrp •re en te- ran /an lok •or de op fen dat er- net al- ide □oi- lic) Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is. binnen deze Stad f 1.65 buiten de Stad franco f 1.90. ui ims I OU- I IU Ikcn 1 pen 1 idea I De 1 irtc- loor J ADVERTENTTEN van 1 tot 4 regels, gewone letter 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 10 Cents, behalve 35 Cents Zegelregt voor iedere plaatsing.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1864 | | pagina 1