1 "t NIEUWS- EN ADVERTENTIE-BLAD VOOR DE STAD EN MET ARRONDISSEMENT SNEEK. 1865. Ao. 2. HM IH Zaturdag Januarij. i, JAARGANG, TWINTIGSTE ir> BINNENLAN D I I L 's GRAVENHAGE. Volgens eene nadere schikking met de Pruis- sische postadministratie, zal het port der nieuws papieren en andere gedrukte stukken, die onder kruisband tusschen Nederland en Pruissenbe nevens de overige Duitsche staten, met uitzon dering van Hannover, Oldenburg, Hamburg en HE' 't e i- n. 32 De BURGEMEESTER van SNEEK, aan min vermogende doch door geene armenadminislra- tie bedeelde personen, welke de kinderziekte niet gehad, en de koepokinenting nog niet of vruchteloos hebben ondergaan, en die welke eene hervaccinatie voor zicii noodzakelijk achten en daarvoor geschikt geoordeeld worden, gele genheid willende geven, om gratis te worden gevaccineerd, zal tot aangifte daarvan vaceren op het huis der Gemeente iederen Maandag Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaturdag van s morgens 11 tot 1 uur. Sneek den 30 December 1864, WOUD A Burgemeester. de ambtenaren van justitie en policie op het bovenstaande opmerkzaam gemaakt, verklaart zich bereid tot het geven van nadere inlich tingen en verzoekt, zoo mogelijk, met den waren naam dezer schuldige te worden bekend gemaakt. Het bestuur van hel nationaal congres ter bevordering van eenheid van de schermkunst in Nederland heeft ten behoeve van de algemeemt armen van de residentie, aan het gemeentebe stuur de belrekkelijk aanzienlijke som van ƒ224.05 pgedragen, zijnde de opbrengst van hel dezer dagen aldaar gehouden assaul ,*na aftrek van de onvermijdelijke kosten. In de zitting van de Eerste Kamer van gisteren zijn meest met algemcene stemmen aangenomen de begroetingen voor de hooge coliegiën van staat, buitenlandsche zaken, eere diensten en justitie Aan een particulieren brief van een der officieren aan boord van het Metalen Kruis (in de Japansche walern) ontleent de N. Roti. Cl. o. a. ’t volgendeHet Metalen Kruis zal waarschijnlijk tot den herfst van het volgende jaar blijven en door den Zoutman afgelost wei den. De adm. 1. kl. J. J. Hoogenstraaten is aan eene keelziekte aan boord overleden. Wij verliezen veel aan hem. Bij zijne begrafenis hebben de kolonel de Man en de luit, ter zee Schotel eene aanspraak gehouden. Allen waren zeer getroffen. De luit, ter zee le kl. Binkes is overgeplaatst en krijgt een kommandement. In zijne plaats is de luit, ter zee le kl Brand sen tol le officier benoemd.’ AMSTERDAM. Het dagelijkscb bestuur van de stad Amster dam heeft aan den gemeenteraad voorgesteld om ouder zekere voorwaarden en binnen zekere beperkingen concessie le verleenen lot het aün leggen van een paardenspoorweg tusschen de stations van den Hollandschen en van den Rijn spoorweg. De zitting der arrondissements-reglbank 3e kamer (voorzitter rnr. A. Backer jr.), Maan dag jl. bewees weder ten duidelijkste hoe onvoorzigtig en onverantwoordelijk gehandeld word, door bij het vinden van voorwerpen niet onmiddellijk de bevoegde autoriteiten daarvan kennis te geven. Een welhebbende landbou wer namelijk, uit de Haarlemmermeer, vond in de koföjkamer van den heer van Haaren aan den Overtoom alhieronder een stoel liggen eene portefeuille, welke hij bij zich slak, waar na hij zich onmiddellijk met nog eenige perso nen per as naar zijne woning begaf, zonder zijnen reisgenooten iels van de zaak mede te deelen. Te huis gekomen zag hij, dat de por tefeuille in eigendom toebehoorde aan den zwa ger van zijn neef, welke laatste den volgenden dag moest bij hem komen, en wien hij ook verzocht de portefeuille aan den eigenaar ter WEST-INDIE. 25 November. De heer A. Ballin, die, eeni- gentijd geledenmet eenige werklieden naar *4. het district Boven-Suriname was vertrokken, ten einde nader onderzoek te doen naar het beslaan van good in die streken, is dezer da gen in de hoofdplaats aangekomen, en vertrekt heden weder derwaarts tot voortzetting van den aangevangen arbeid. Naar wij vernemen zijn de eerste werkzaamheden geweest de aanleg van een goed stuk grond en het nederzetten van hutten, waarna men lot het bedoelde on derzock is overgegaan. Zijn Wij wel onder- rigt, dan heeft men in vijfdagen tijds in de bovenste aardlagen aan solied goud gevonden voor eene waarde van ongeveer ƒ120, en is alzoo op nieuw het bewijs geleverd van het werkelijk bestaan van dat edel metaal in onze bovenlanden. De vooruitzigten zijn overigens hoogst gunstig, zoodal men de beste uitkom sten van de onderneming verwacht. Mogt dit bevestigd worden, dau,zal de opgerigte goud- delving-maatschappij eene oorzaak worden om veel volks van builen naar herwaarts te lokken en aan Suriname niet onbelangrijke voordeelen aaubrengen. Bremen, verzonden worden, te rekenen van lo. Januarij 1865worden ingevorderd naar den maatstaf van 40 wigljes het enkele portin plaats van naar dien van 15 wigtjeszoodat liet frankeergeld der bedoelde drukwerken hier te lande zal bedragen 5 cents voor elk gewigt van 40 wigtjes of daar heneden. Z. M. heeft de doodstraf, waartoe Pieternel- la Engelaai, uit Biezefinge, door het provinciaal gereglshof in Zeeland, bij arrest van 28 Octo ber jl., wegens kindermoord was veroordeeld veranderd in eene tuchthuisstraf van 10 jaren. Sedert geruimen lijd is in Nederland va- gebonderende eene vrouw zonder geld of le- gilimalie-papieren. Zij heeft zich op een tal van plaatsen aan opligting schuldig gemaakt en zal daarvoor teregt staan. Zij weet zich in te dringen bij familiën, met wier relaliën in Indië of Amerika zij bekend is; veelal gelukt het haar door verzonnen mededeeling omtrent de afwe zige betrekkingen, van wilke zij zegt geschen ken le hebben medegebrü^t, het vertrouwen te erlangenen eindigt met zich gelden en goe deren te doen afgeven, onder voorwendsel van de kisten met geschenken, die zij te Rotterdam of Hamburg heeft achtergelaten, te gaan halen. Zoodanig bedrog heeft zij ook gepleegd te Mil- ligen in Duitschiand, in het einde des jaars 1863, ten opzigte van Jacob Brauer. Aan dezen had zij opgegeven genaamd te zijn de weduwe Krüger, dochter van zekeren Fuchs te s Gravenhagewaar zij zich kort daarna ook weikelijk heeft opgehouden. Hel vermoeden is eerst gerezen, dat deze persoon zou zijn de bekende Antje Giübeu, vroeger le Gouda wegens opligting gedetineerd, en ook le Emden, Meppen en Aurich veroor deeld. Uit een berigl van den burgemeester le Bieinermoor is echter gebleken, dat deze zich te harer woonplaats bevindt.Tot heden is de ware naam van gemelde gesignaleerde niet kunnen worden uitgevonden, daar zij al lerlei verschillende namen heeft aangenomen, als: vrouw Eideman, dochter van majoor »a.. Buren; Augusta Sauchez, geb. Krol; Augusta Schultz, geb. Krol; Sophia of Odilia Hartman en laatstelijk Ida Augusta Schroder, tabaksfa brikant geboren te Amsterdam wonende en gehuwd te Batavia met Peter Heinrich Rost, en zuster van Wilhelmina Schröder, gehuwd met Willem Fransen, te Londen. Het is even wel gebleken, dat zij niet le Amsterdam is ge boren noch gehuwd is met P. H. Rost, noch eene zuster en zwager van dien naam le Lon den heeft. Onder die omstandigheden is het hoogst waarschijnlijk, dal zij haren waren naam verbergtomdat zij elders of misdrijven heeft gepleegd, welker ontdekking zij vreestof uil eene of andere gevangenis is ontsnapt. Do procureur-generual in Zuidholland heeft I Degenen, die in het jaar 1864 LEVERAN- T1EN aan de Gemeente SNEEK hebben ge- daan, worden bij deze verzocht, hiervan vóór den 11 January 1865 rekeningen ter Secre tarie in te leveren. De Secretaris der Gemeente 11AGA. SHEERER i j ile It! (1. d. Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATURDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is binnen deze Stad f 1.65buiten de Stad franco 1.90 AD VER TEN TIEN van 1 tot 4 regels, gewone letter 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 10 Cents* behalve 35 Cents Zegelregt voor iedere plaatsing. COURANT.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1865 | | pagina 1