1865, NIEUWS- EN ADVERTEMIE-BLAD VOOR DE STAD EN HET ARRONDISSEMENT SNEER. Zaturdag 21 Januarij. JAARGANG, TWINTIGSTE e- >h. >va ;cr en de 34 en z. en la. en leeken, wat hun leeftijd ook zij jonge lie den kunnen genistelijk de ouderlijke woning verlaten het lastige aan alle reizen eigen vervalt voor hen die zich bij haar aansluiten; terwijl de kosten vooruit bepaald en in ver houding der te genieten voordeelen zeker ge ring zijn. De deelneming staat echter enkel voor mannen open, en het bestuur der veree niging behoudt zich hunne toelating voor. In Nederland zijn correspondenten en gevol- magtigden van hel comité, de heeren mr. J. J. W. van den Biesen, te Amsterdamridder G. van Bommelte Rotterdam en Ch. van Rijc- kevorsel, lid der gedeputeerde stalen, te 's Her- togenbosch.” De gemeenteraad heeft dr. C. A Engel brechtbenoemd tot direct, der hooge burger school te Middelburgeervol ontslag verleend als hoogleeraar aan het Athenaeum illustre en als lid der plaalselijke schoolcommissie. Vóór eenige dagen werd hel terrein voor de doorgraving van Holland en de Noordzee kust geïnspecteerd door den beroemden Engel- schen ingenieur, den heer John Hawkshaw, die, zoo als bekend is, met den inspecteur van den waterstaat, den heer Conrad, ook aan het hoofd staal der doorgraving van Suez. De heer Hawks haw moet daarna in eene vergadering van aan zienlijke heeren te Amsterdam een allergunstigst geweien hebben geuit over de zaak van het Noordzee-kauaal en over de aannemers, die hem hebben vergezeld en die mede in de zaak zijn betrokken. gingen te kennen dat vooral waar zich garni zoen bevindt, de zeden door de militairen be dorven worden, enz. enz. Naar men zegt worden deze aantijgingen als eene beleediging beschouwd het Nederlandsche leger aangedaan, en zoude dientengevolge een klagt tegen ge noemden heer I'. ingezonden zijn. Het onlangs te s Hage gehouden examen van onderofficierendingende naar den tang van 2e luitenantheeft geen gunstigen uitslag opgeleverd. Slechts 18 onderofficieren zijn tot 2e luitenant kunnen worden benoemd voor de 25 open plaatsen bij de infanterie. Bij de ar tillerie waren 2 plaatsen vacanten is slechts 1 kunnen worden benoemd De uitslag was mitsdien dat 45 onderofficieren der infanterie, 2 der cavallerie en 1 van de artillerie, die tot hel gewoon, en 4 onderofficieren van de infan terie, die tot het ligter examen waren toege laten, niet aan de vereischten van het examen hebben voldaan. AMSTERDAM. Uit Brussel wordt gemeld, dat de raad van bestuur der Internationale vereeniging ter bevor dering van de sociale wetenschappen besloten heeft, dat in 1865 het congres in eene Zvvil— sersche stad gehouden zal worden. Vermoede lijk zal de keuze op Bern vallen. Men leest in de Tijd, N.-Holl. Cl. Den vorigen zomer hebben wij onze lezers reeds berigt dat zich ir België eenige voorname mannen, onder het voorzitterschap van den baron de Gerlache, hadden vereenigd, ten einde de reis naar Rome voor velen gemakkelijk aangenaam en min kostbaar te maken. Ofschoon een Christelijk denkbeeld aan deze vereeniging ten grondslag ligt, zijn het geene pelgrimslog- ten die zij onderneemt. „In September jl. werd reeds een derde reis onder de leiding dezer vereeniging gedaan waaraan door vele Nederlanders deelgenomen werd, en welke tot aller genoegen afliep. „Deze vereeniging (/e comité Beige des voya ges d Rome') zal nu spoedig weder eene reis doen ondernemen, waarvan het vertrek op 31 Maart aanstaande te Brussel is vastgesteld, op dat de reizigers de Goede Week te Rome zou den kunnen doorbrengen. De weg door de reizigers te volgen zal zijn: Parijs, Lyon Marseille, Civita-Veccia Rome Napels van Napels over zee naar Livorno, Pisa, Genua, Turijn, Susa Genève Bazel, Mentz, Keulen, Aken en Brussel. Deze reis zal eene maand duren en het verblijf te Rome, als het voor naamste punt, minstens 15 dagen zijn. Even als de vorige koeren, blijven de kosten dezer reis (alles er ouder begrepen) voor elk leizi- ger 800 franken of omstreeks 380 gulden. „Het nut dal deze vereeniging beoogtlaat MAASTRICHT. Wij kunnen niet nalaten onze lezers in ken nis te brengen met het allerlaatste wonder, dat onder dagteekening van den 8sten dezer uit Roermond aan de Maas en Roerbode wordt medegedeeld. Voor eenige dagen viel eene der eerwaarde zusters tertiaristen van Heurlhuizent eenig huis werk verrichtende met twee emmers water van een steilen en ongeveer 30 voel hoogen trap, daarbij het borstbeen en twee ribben bre kende, terwijl ook andere inwendige ligchaams- deelen ernstig letsel ontvingen. Het gevolg van een en ander was dat haar toestand ook aan de ontboden heelkundigen het ergste deed vreezen en er zelfs geen hoop op herstel meer bestond. Geen enkel lichaamslid kunnende verroeren, lag zij, zonder voedsel of drank te kunnen gebruiken op hare legerstede uitge strekt en leed sinds een zevental dagen de on- dragelijksle pijnen met een engelachtig geduld, toen haar ten derden kersdage op haar drin gend verzoek en niettegenstaande het nuttigen der H. hostie met de grootste moeijelijkheden zou gepaard gaan, de H. communie werd ge bracht. Zij communieerde met de voorbeeldig- zich ligt bevroeden. Zij rigt zich tol priesters ste godsvrucht in het volle vertrouwen dat s GRAVENHAGE. Ten raadhuize alhier is aanbesteed het leg gen van riolen in het zuid-oostelijk gedeelte der stad. Er waren 12 biljetten ingekomen de minste inschrijver was de de heer W H. van Zanten alhier, voor f 14,592. Daarna werd aanbesteed het leveren en leggen van kunlsleenen voor troiltoirs, waarvoor twee bil jelten waren ingekomen de minste inschrijving was die van den heer P. de Kok Pz. aldaar voor ƒ.3,80 per strekkende el. Het departement van oorlog is voorne mens, te Vlissingen een ai tesischen pul te doen boren, ten einde goed drinkwater aldaar voor de militairen te bekomen. De gemeenteraad heelt het daarvoor benoodigde terrein kosteloos aan liet departement van oorlog afgestaan. Z. M. heeft benoemd tol ontvangers der directe belastingen en accijnsen Ie Gieten A. J. M. Dibbits, thans te Milligen der directe belastingen der in- en uitgaande region en ac- cijuscn te Milligen H. Earnerseeivol ontsla gen meter’taxateur van turf te Emmen, thans op wachtgeld. Men verneemt, dat het metalen standbeeld voor Joost van den Vondel zal worden gegoten in de fabriek van de heeren L. J. Enlhoven Co., alhier. De kapellaan bij de R. K. gemeente te Woerden, F. J. P., heeft jl. zondag op den kansel, in zijne preek voor de militairen, zich zeer ongunstig over dien stand in het algemeen uitgelaten, gevende iiij ouder meer beschuldi- KENN1SGEV1NG. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de gemeente SNEEK Gelet op art. 26 der Wet, betrekkelijk de Nationale Militie, van den 19den Augustus 1861 (Staatsblad no. 72). Brengen door deze ter kennisse der ingeze tenen, dat het register en de alphabetische naamlijst van de ingeschrevenen voor de loting 1865 ter visie van elk zal liggen ter Secretarie dezer gemeente van den 21 tot en met den 31 Januarij 1865, en dat door een ieder, die tegen register of lijst bezwaren heeft in te brengendeze op de wijze, in art. 99 vermeld, binnen den tijd der nederlegging bij den Com missaris des Konings in de Provincie moeten worden ingediend. Sneek den 21 Januarij 1865. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WOUDA. De Secretaris HAGA. BINNENLAN D SNEEKER COURANT. ld. en, 18, keu U'S uit jr- er Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATURDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is binnen deze Stad ƒ1.65; buiten de Stad franco ƒ1.90 - - I» A D V E R T E N TI E N van 1 tot 4 regels, gewone .letter 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 10 Cents, behalve 35 Cents Zegelregt voor iedere plaatsing.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1865 | | pagina 1