1865. NIEUWS- EN ADTERTENTIE-RUD VOOR DE STAD EN HET ARRONDISSEMENT SNEER. 18 Maart. I Zaturdag JAARGANG TWINTIGSTE I l 1 AMSTERDAM. Dezer dagen werd de policie le Amsterdam onderrigt, dat eene ruim 70j;>rige Israëlitisch^ ren legging van zeewaarts is STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. 1 April, de navolgende verplaatsingen bij de 1 ambtenaren der posterijen bepaald geworden: I de kommies 3e kl. G. A. A. Abbema van ’s Hertogenbosch naar Alkmaar; de comm. 3e I kl. W. A. Piepers, van liet expeditie-kantoor I Ned. Rijnspoorweg te Amsterdam, als komm. 2e kl. naar s Hertogenbosch; de komm. 3e kl. H. P. van Leersum, le Breda naar 's Herto- geubosch als komm. 2e kl.; de komm. 3e kl. J A. W. Verschoor, te Rotterdam, als komm. 2e kl. naar het expeditie-kantoor Ned. Rijn spoorweg, te Amsterdam; de komm. 3e kl. F. F. H. 11. Doffiguies, van Alkmaar naar Breda; de surnumerair E J. A. Boeliaard, op het ex peditie kantoor Ned. Rijnspoorweg, te Amster dam, als komm. 3e kl. te Rotterdam. De gemeenteraad van Rotterdam heeft besloten om de Beurs le overdekken, alsmede om de door den handelsstand voor dat werk aangeboden 3 pCts. leening van 80,000 aan te nemen. Wat de verbetering in de maand Febru ary 1865 aan den Rotterdamschen waterweg betreft, wordt het volgende medegedeeld: Aan de afgemaakte werken is gedurende deze maand gcene schade ontstaan en die wer ken verkeeren in goedm staat. Aan de onder handen eerste verlenging met 2(10 el zeewaarts van den zuidelijken dam is door herhaald storm weder eenige, echter onbelangrijkschade ont staan, met de heist Hing waarvan men bezig is. Tot afwerking van het rijswerk van dit ge deelte dam is gelegd 54 el lengte tweede laag en 39 el lengte bovenlaag, waarop over 30 el lengte de steenbedekking met perkoenpalen is aaogebragt. Voorts is langs den damsteen ge stort, thans tot eene hoeveelheid in het geheel van 775 last. Ingeheid zijn 42 palen langs de zijden van den dam, 2 palen in de as des darns buitengewoon g zint bij het hof der Nederlauuen, is van eene buiteniandsche reis in de residentie terug gekeerd en heeft in het llótel Paulez zijnen intrek genomen, om bij die plegtige begrafenis t genwoordig te zijn. De graaf ton Jlöll,, minister van Z. D. 11. den groothertog van Baden-Baden, is in het llótel Paulez aangekomen, ten einde bij de be grafenis van wijlen 11. M. de koningin-moedcr zijn souverein te vertegenwoordigen. De opper-cercmoniemecstcr heeft in de Slaats-Courant bekend gemaakt, dat 1III. MM. de koning en de koningin, mitsgaders de ove rige leden der koninklijke familie, op aanstaan den Diugsdag, 21 dezer, in het paleis in het Noordeinde, tone openlijke audiëntie van rouw beklag zullen verleenen wegens hel ovei lijden van H. M. mevr. Anna Paulownt, koniugin- weduwe der Nederlanden, geboren grootvorstin van Rusland aan de leden van het korps di plomatiek en hunne dames, des avonds ten half negen ure, en aan de overige heeren en dames, ten hove voorgesteld, kwartier vóór l negen ure, zullende de heeren voorafgaan en 1 dadelijk daarna door de dames gevolgd worden. Z. M. de koning heeft hel korps diplomatiek uitgenoodigd, de plegtige begrafenis van wijlen H. M. de koningin-moeder, op eene daartoa speciaal aangewezen plaats bij hel koninklijk grat in de Nieuwe kerk, te Delft, bij le wo nen. BINNEN LA ND 's GRAVENHAGIÏ. Ook de ondervoorzitter van den Raad van Statede voorzitter van de algemceue Rekenkamer en de voorzitter en ondervoor zitter van den Hoogen Raad der Nederlanden zijn van wege Z. M. uitgenoodigd Vrijdag bij de ter aarde-bestelling van II. M. de koningin- moeder, in de Nieuwe Kerk te Delft tegen woordig te zijn. De plaats voor het op tc rigten stand beeld voor wijlen hertog Bernard van Saxen Weimar, is eindelijk na vele moeijelijkheden gevonden. B. en W. hebben op hel adres van de hoofdkommissie om dit monument in het midden der voormalige paardemarkt in het lange Voorhout te plaatsen gunstig gepraeadviseerd. Door den raad is dit praeadvies eveneens met 28 legen 4 stemmen goedgekeurd. en 12 schoorpa'en, waartegen is aangebragl 60 el lengte gording, 7 leggers, 21 schoren en 121 el lengte strekhout met de loop- en sïuit- ribben en spoorstaven over 15 el lengte. De verst in zee reikende paal staat op 545 buiten het duin. In het geheel ziju voor do eerste verlenging ingeheid 396 eiken palen, waar langs en waarop zijn aangebragt 493 el lengte gor ding en 23 leggers, Door de palen zijn ge werkt 24 ijzeren koppelstangen. Het hulp - spoor van de Mui is aangesloten aan het ijze spoor op den dam. Aan de tweede eer den zuidelijken dam met 200 ei nog niet begonnen. Gemiddeld zijn dagelijks werkzaam 96 man en 2 paarden. Fan den löden. Bij de plegtige ter aarde- bestelling van het stoffelijk overschot van wij len H. M. de koningin-moeder zal het Kon. militair invalidenhuis op Bronbeek vertegen woordigd worden door een kolonel, een majoor, een onderofficier en een invalide. Door het Door den minister van financiën zijn met I muziekkorps der llaagsche schutterij zal een treurmarsch worden uitgevoerd: gekomponeeni door den heer G. P. Koning, organist der Groote Kerk. De heer Pike Amerika Vu I AENN/5GAJ17AG. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de Gemeente SMEEK, gevolg gevende aan art. 150 der wet op de Nationale Militie van den 19deo Augustus 1861 (Staatsblad nu. 72), noo- digen bij deze de loleliugen der Nationale Mi litie van deze gemeente uit, om, wanneer zij verlangen bij de Zee-militie te dienen zich daartoe vóór den Isten April bij hen aan le melden. Sneek den 1 Maart 1865. Il urge meester en Wethouders voornoemd, WOUDA. De Secretaris, HAGA. L SHEERER \.lll 1 l 5 A D V ERTEN TIEN van 1 tot 4 regels, gewone- letter 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 10 Centsf behalve 35 Cents Zegelregt voor iedere plaatsing. I 4 c Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATURDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is, binnen deze Stad ƒ1.65; buiten de Stad franco ƒ1.90 Voor eenige dagen heeft in de afdeclingen der Tweede Kamer het onderzoek vsn de wet tot afschaffing van het zegel op dagbladen plaats gehad. De meerderheid blijft steeds dat voorstel ondersteunen. Een groot aantal leden achtte het overwegend nut daar van echter niet bewezen en meende, dat eene belasting els deze bij de overige flnantiëele plannen van de regering t aanmerking kon ko» Men voerde daartoe velerlei beschouwingen van afschaffing op 1 Julij ook veel verschil van gevoelen. r I Morgen ziju aan de orde de benoeming van een com- eenige kleine wets-oulwerpeu. Van den 15 Maart: Tn de zittinc' van de Tweede Kamer is heden tot com mies griffier gekozen mr. J. P. K. Tak, commies bij den Raad van State Verschillende kleine wetten ziju aangenomen, waaron der eene tót onteigening, ter verruiming van de Waal en verbetering van den Neder-Rtju boven Wijk bij Duur stede, en voor den spoorweg Heerenveeu-Leeuwarden. Morgen zal de discussie plaats hebben over de con clusie der stukken van de uitzetting van de hoeren Roor- da en Nosse uit Java. Van den 16 Maart. In de zitting van de tweede kamer van heden is, na langdurige discussie over de conclusie der stukken we gens de uitzetting van de heeren Roorda en Nosse uit Java, die conclusie aangenomen met 55 legen 5 stemmen, waardoor verviel eene door den heer Wiutgeus voorge- 'rtclda wijziging, Luuitvnde zekere afkeuring van den ge- COURANT. volgden weg door den gouverneur generaal. 'i wel niet reeds nu tot afschaffing in men. finantiëeleu aard aan. Men acht den termijn van te. vroeg om de wet in werking te kunnen brengen. Over het handelszegel was De nietigverklaring van niet gezegelde stukken bleef al gemeen tegenstand opwekken. In een der adressen, bij de Tweede Kamer ingeko men, wordt het verzoek gedaan om, bij de afschaffing van het zegel op de dagbladen en advertentiën, de af schaffing niet uit te strekken tot de aankondigingen van geboorten, huwelijken en sterfgevallen, welke bloot aan kondigingen van weelde zijn. Van den 14 Maart. In de vergadering der Tweede Kamer van lieden Leeft de voorzitter medegedeeld, dat Z. M. de Koning gisteren middag zijn hartelijken dank aan de Kamer heeft betuigd, niet alleeu voor het. bewijs van deelneming, maar ook voor de eciit vaderlandse,hc wijze waarop het adres van rouwbeklag was gesteld. Het deed den Koning groot genoegen alle iedeu rondom zich te zien on hij stelde dit op hooguit prijs T' mics-griflier

Sneeker Nieuwsblad nl | 1865 | | pagina 1