1865. MEI» S- EN ADVERTENTIE-BIAD VOOR DE STAD EN DET ARRONDISSEMENT SNEER. I 31 Woensdag 19 April. '1 TWINTIGSTE JAARGANG BINNENLAND r r, 1 en i e 3 I e t n l- ie s. 's HERTOGENBOSCH. Als een bewijs van den toenemenden bloei van bel fabriekwezen in de gemeente Eindho ven, ontleent men aan het verslag van de Ka mer van koophandel en fabrieken aldaar hel volgende: In de stoffen-fabrieken werden ge passeerde jaar apj roximatief vervaardigd 44,064 stukken of 2,218,500 ellen sloffen van wol, ’s GRAVENHAGE Het besturend comité der Great Internati onal Alliance Hotel-Company (limited) is te Rollerdam in onderhandelïng getreden over den aankoop van een drietal kapitale panden op het schoonste gedeelte van de rivierzijde der stad, met oogmerk om aldaar een groot Hótel op te riglen. Tevens zijn voorloopige maatregelen vaslgesleld tot verkrijging der daartoe noodige gelden. Aan de officianten en lakeijen van wijlen II. M. de koningin-weduwe is, namens Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden.als executeur testamentaireen schriftelijk exlrakt uit het testament van wijlen H. M. kenbaar gemaakt, waarbij bepaald is, dat zoo bedoelde personen in hunne respektieve qualiteiten bij een der erfgenamen van de hooge testatrice moglen overgaan hun steeds het volle behoud van hun laatst genoten inkomen gewaarborgd blijft, en zoo zij niet daaiin mogten slagen, zij alsdan de helft van dat vroeger traktement als pensioen zullen genieten. Nopens de uitkomsten der telegraafconfe rentie ie Parijs, waarvan de overeenkomst jl. donderdag door de afgevaardigden der betrok ken regeringen is onderteekend, deelt hel Dagbl. van s' Uage o. a. liet volgende mede. Volgens de nieuwe bepalingen kan de afzen der zijne telegrammen doen aanleekenen, tegen verdubbeling van den prijs. Daarvoor wordt hem dan door het kantoor van bestemming het geheele berigt teruggeseind, met opgaaf hoe laat en aan wie het is afgeleverd. Alleen de afzender van aangeteekende telegrammen heeft de bevoegdheidbezorging builen de lijn op andere wijze dan per post voor eigen rekening te nemén hij alleen ontvangt terugbetaling der kosten van verminkte of vertraagde telegrammen. Ook bijzondere berigten mogen in geheim schrift worden gesteld. Bezorging op andere wijze dan per postkan door de afzenders niet worden geëischl; inlus- sclieit verbinden de regeringen zich, zoo veel slechts mogelijkde gelegenheid lot snellere overbrenging te openen. De afzender kan zijn telegram den geadres seerde t.aar meerdere plaatsen doen nazenden en is ook bevoegd, een vooruitbetaald antwoord te doen riglen naar eene andere plaats, dan waaruit hij het beiigl afzond, De nieuwe bepalingen komen den 1 Januarij 1866 in werking. Bij Zijner Majesteits besluit van den 14 April, no. 55zijn benoemd: tot griffier der arrondissements-regtbank te Winschoten mr. F.. J. Modderman, thans substituut griffier bi die rcgtbuukj en tot subslituut-griffier bij de J arrondissements regtbank te Winschoten mr. II. A. Spandaw, advokaat en kandidaat-notaris te Groningen. Z. M. heeft jhr. mr. J. Minnema van Haersma de Withop zijn verzoek, eervol ontslagen als burgemeester der gemeente Leeu- warderadeeleen pensioen verleend aan F. Alberts zich noemende en schrijvende F. A. Smink gewezen rijksveldwachteropziener der jagt en visscherij, ten bedrage van ƒ141 's jaarsbenoemd tot kantonregter te Lo- chem, mr. J. A. ZE. W. ridder van Rappard thans griffier bij het kautongeregt te Lochern tot griffier bij het kautongeregt te Lochern mr. D. J. R. Brants, thans griffier bij het kan- tongeregt te Ootmarsumtot griffier bij het kantongeregt te Goor, mr. W. C. J. Alpherts, advocaat te Culenborg. Wij vernemen, dat de Minister van Bui- tenl. zaken van hier naar Parijs is vertrokken, met het voornemen, -om daar eenige dagen te vertoeven. Wij vernemen dat de Tweede Kamer over de financiële voorstellen der Regering die na de daarin gebragte wijzigingen op nieuw in de afdeelingen onderzocht zijn, dadelijk een eindverslag zal uitbrengen, ten einde die wet ten nog in den loop van het tegenwoordig zittingjaar te kunnen afdoen. AMSTERDAM. Den 12 dezer is te Zeist op de algemeene vergadering van aandeelhouders in de algemeene brandwaarborg- en verzekermgmaatschappij Ul- trajectum, besloten tot de liquidatie der ven nootschap over te gaan. Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft op voorstel van de commissie van adviseurs op het bouwen en sloopen, zeven onder-achter- kamers als nadeelig voor de openbare gezond - heid en ongeschikt tol bewoning verklaard. In de verordening op het bouwen en sloopen te Amsterdam staatIeder alleen woonend persoon of hoofd van een gezin, die woont of nachtverblijf houdt in een perceel of in een gedeelte van een perceel, hetwelk bij raadsbe sluit is verklaard ongeschikt ter bewoning wordt gestraft met eene boete van ƒ10, en ieder, die een zoodanig perceel geheel of ge deeltelijk, onder welken titel ookhetzij schrif telijk, hetzij mondeling ter bewoning afslaat of laat bewonen, wordt gestraft met eene boete van ƒ25. linnen of katoen, en werden p. m. 100,000 Ned. p. garen gesponnen. Verder werden in dat tijdsverloop gefabriceerd 28,000,000 stuks sigaren, 66,600 Ned. p. snuif, 170,000 Ned. p. gekorven tabak en 120,000 Ned. p. karotten, terwijl in vijf hoedenfabrieken 13,000 zijden en vilten hoeden vervaardigd werden. Jl. woensdag is het onder Ginneken ge legen mastbosch van Z. K. H. prins Frederik der Nederlanden voor een groot gedeelte een prooi der vlammen geworden; meer dan vier bunders zijn door de vlammen vernield. De oorzaak van den brand wordt wel gegist, maar is niet met zekerheid bekend. Men schrijft uit Tilburg: Uit de gemeente Middelbeers verneemt men, dat in den namid dag van gisteren aldaar een treffend ongeluk heeft plaats gehad. De R. K. kerk en toren zijn door het onweder getroffen en aanmerke lijk beschadigd. De vrouw van zekeren W. Timmermans, die zich met meer anderen in de kerk bevond, is door den bliksem getroffen en op de plaats dood gebleven. ZWOLLE. Dat het bijgeloof niet uit de wereld is, be wijst het navolgend curieusc geval. Onlangs kwam eene boerin in een apotheek en vroeg voor een halve stuiver drek van de kwdo man. Toen de apotheker, die daar niets van begreep, haar vroeg waarvoor het dienen moest, zeide de vrouw in vollen ernst, dat de duivel zich in haar stal ophield en een kundig man haar had aangeraden de bedoelde drek in den stal te leggen en dat hij haar een papiertje had ge geven, dat zij den apotheker maar moest laten lezen, als hij haar niet verstond. Zij haalde daarop een stukje papier uit haar beugellasch te voorschijn, waarop met schrikbarende letters geschreven stond: ache voete, waarmede waar schijnlijk bedoeld werd Awo foetida (duivels drek). Te Zwolle is een aanvang gemaakt met den Verkoop van de belangrijke verzameling van schoone en zeldzame gewassen, nagelaten door jhr. mr. C Backer, in leven Commissaris des Konings. Van heinde en verre, zoowel uit Belgie als Frankrijk, zijn koopers gekomen, omdat het van algemeene bekendheid is, dat zich in de verzameling van den heer Backer exemplaren bevinden, die zoo, al niet eenig, dan toch uiterst zeldzaam zijn. Er zijn reeds heden verschillende soorten tot enorme hooge prijzen verkocht, dat morgen, wanneer de pre- cieuse soorten zullen worden aangeboden, nog beter zal gaan. In de algemeene vergadering van aandeel houders in de maatschappij tot voortzetting der koninklijke tapijtfabriek, den 8sten April jl. Ie Deventer gehouden, is de balans over 1864 vastgesleld en dien ten gevolge bepaald dat er SNEEKER iiniUIIIHlIlll* ii i. i i ADVERTENTIEN van 1 tot 4 regels, gewone letter 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 10 Cents, behalve 35 Cents Zegelregt voor iedere plaatsing. ir i r in al :n 1” X- S) UI :u Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATURDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is. binnen deze Stad ƒ1.65; buiten de Stad franco ƒ1.90» COURANT.»

Sneeker Nieuwsblad nl | 1865 | | pagina 1