MEIHS- L\ ADVERTENTIE-BLAD VOOR DE STAD EN HET ARRONDISSEMENT SNEER. 18(55. 1 Woensdag 7 Junij. JAARGANG TWINTIGSTE BINNENLAND e -♦ L. 5 il- ht >3» e- e- iU m lo el If- te r- li re 'j TT voor wijlen den hoogleeraar J. L. C. Schroeder van der Kolk op de siedelijke begraafplaats te Utrecht plegtig onthuld. GRONINGEN. Z. M. heeft den beer AH Cohenmed. doc tor te Groningenbenoemd tot lidder van de Ned, Leeuw. SNEEK, 6 Junij. Naar men uit zekere bron verneemt, zijn krachtens bevel der Regtbank alhierwegens verduistering van koopwaren en andere roeren de goederen, ten nadeele der concurrente cre diteuren, uit den boedel eens gefailleerden en wegens medepligtigheid aan die misdaad, drie personen in hechtenis genomen te we len de gefailleerde zelf, P. W. v. d. M. laat stelijk bakker te Koudum, F. H. bakker aldaar en II. B. v. d W. Zaakwaarnemervroeger te Wommels, thans te Sneek. Moge het tot waar schuwing zijn voor velen, om. bij achteruitgang hunner zaken zich niet te laten verleiden, om door oneerlijke en ligtelijk strafbare middelen wat zij nog bezitten geheel of ten deele aan de gezamenlijke schuldeischers te onttrekken ten bate van enkelen of van zich zelven! Jl. Woensdag werd alhier de gewone voorjaars Paardemarkt gehouden, een 300ta| meest flinke Paarden werden lot verkoop aan geboden, de eerste soort werd tegen hooge prijzen verkocht, doch in werkpaarden was ue handel niet vlug. Uit onderscheidene oorden der provincie ver neemt mendat de rups (grasuil of bombyx garminis L.) begint te verdwijnen. Had zich deze landplaag ook uiigebreid, de gevolgen voor den veehouderssland waren niet vooruit te zien geweest. Reeds hadden de boeren in het vo rige jaar, door gebrek aan veevoedergroote nadeelen geleden en sommigen zijn er toe over gegaan, om bij de lage graanprijzen, hun koren aan het vee op te voeren. Op Ameland werd zelfs het bedstroo aan de koeijen opgevoederd. Wanneer nu het gras dat door het gunstige weder overvloedig te voorschijn kwam door de rupsen w ierde weggevreten, gelijk bij Echten, Woudsend en elders, zou dit daar voor vele landbouwers een onoverkomelijke schade opge leverd hebben. De Raad der gemeente Hindeloopen, heeft zich dezer dagen wederom tot de provinciale Staten van Friesland gewend, met een verzoek betrekkelijk het slichten, eener voldoende loe- vlugthaven en kapitale zeesluis te Hindeloopen, in verband met het graven van een scheeps- kanaal, van daar, regtstreeks naar Sneek. De Raad stelt even als ten vorigen jarc de uitvoering van deze belangrijke zaken voor, ten koste van het Rijk, de provincie, en de belan- hebbende gemeenten eri biedt in zijn adres vau wege de gemeente Hindeloopen voor die uit s GRAVENHAGE. De feesten ter viering van het 290jarig be staan der hoogeschool te Leiden zijn Maandag j.l. aangevangen met de plegtige inhaling der ond- sludeuten des ’s morgens tien ure. De stoet heeft zich, voorafgegaan door de muziek van liet reg. veld-artiilerie van het academiege bouw naar Zomerzorg begeven, alwaar de oud- studenten zich daarbij aansloten. Vervolgens begaf zich de stoet weder naar het academie gebouw waar de oud-studenten werden ver welkomd, en van daar naarde sociëteit Minerva, alwaar zij door commissarissen werden ontvan gen. Op den avond van dien dag, ten 11 ure was er heeren-concert op de sociëteit Minerva. lieden 6 Junij, wordt er maskerade gehouden en des avonds weder heeren-concert op ge noemde sociëteit gegeven. Woensdag 7 Junij, ten 1 ure, zal in den tuin der sociëteit eene rnatinée musicale gegeven en des namiddags ten 6 ure in de slads-gehoorzaal de feestmaal tijd van oud studenten gehouden worden. Don derdag 8 Junij, ten 1 ure is er matinee mu sicals in den tuin der sociëteit Minerva en ten 6 ure vauxhail en bal op de Ruïne van wege de studenten sociëteit Minerva, waarbij de muziek van het regement grenadiers en jagers zich zal doen hooren. Vrijdag 9 Junij, zal ten 1 ure door het schermgezelschap Arena Studiosorum een rnatinée musicale op 'Lomerzorg worden gegeven, en Zaturdag 10 Junij, des namiddags ten 6*4 ure, is er van wege het muziekgezelschap Semper Crescendo weder vauxhail en bal op de Ruïne, opgelui sterd door de muziek van het regement gre nadiers en jagers. Naar de toebereidselen te oordcelen zal de illuminatie op den avond vau den 6, vv ordt zij door goed weder begun stigd allezins fraai zijn. Van wege het ge- meemebesluur is op de Vrouwebrug een fruaije Chinesrhe tempel opgerigtwaarvan de vér- hchling op dat punt ongetwijfeld «en schoon tlT.ct zal te weeg brengen. - De Arrondissements Regtbank aldaar heeft Maandag uitspraak gedaan in de zaak van den heer v. W. wethouder en ijzerfabrikant te D. en hem schuldig verklaard aan het wanbedrijf vermeld in art. 173 van het wetboek van straf vordering; n|. belang te hebben genomen in de aanneming, waart ver hij tijdens de uitvoering, in zijne kwa i’.eit van wethouder, het bewind en loezigl bad. De Regtbank heeft hem ver- oordeeld lot eene gevangenisstraf voor den lijd van 3 maanden, te ondergaan in eenzame op sluiting, en hem voor altijd onbekwaam ver klaard om eeuigen openbaren post te beklee- den of waar te nemen. In de Tweede Kamer zijn de algemeene discussiën over het Oost-Indische tarief, na eene uitvoerige rede van den Minister van Koloniën, gesloten. Morgen discussie over de artikelen en amendementen. De Delftsche Courant bevat de volgende advertentie Eenige studenten, buitengewoon hoog ingenomen met de theorie van mevrouw de wed. Storm, verlangen jonge meisjes tol oppasters. Meisjes tusschen de 17 en 21 jafen oud, daartoe inclinerende, adresseren zich met franco brieven aan het Bureau dezer, Cou rant, onder de letter G. Er zal minder gelet worden op bekwaamheid en ondervinding, dan op een bevallig uiteilijk. AMSTERDAM. Vrijdag aanstaande wordt de tuin geopend die door de onvermoeide zorgen der directie aan het Paleis voor Volksvlijt is toegevoegd. Omstreeks 2 */a bunders groot, is deze tuin aan gelegd ter plaatse waar vóór 1858 de breede singelgracht het zuidelijkst uiteinde der stad bezoomde. Geen wonder, dat de herschepping !|lal van zwarigheden te overwinnen had en zeer aanzienlijke kosten vereischte. Duizenden planten van alle soort sieren den schoon aan- gelegden hof, bij wier keuze vooral het oog gevestigd is geweest op die gewassen, welke in het bijzonder den bezoeker tot lering kun- ken strekken en door schoone vormen uitmunten. De opening wordt vergezeld door eene ten toonstelling van twee uilgebreide verzamelingen bloeijende gewassen, binnen het gebouw ge rangschikt door de heerenGroenewegen en Krook, van Amsterdam, en in den tuin door den heer VVattez, van Naarden, Prachtig is het gezigt dier schoone gewassen in zoo groote verschei denheid hier bijcengebragten betooverend de harmonie die hierbij natuur en kunst ten toon spreiden. Zondag, avond, omstreeks elf uur, barstte een brand uit in eene houten arbeiderswoning, omstreeks uur van het Kruisdorp in de Haarlemmermeer. In die woning bevonden zich de vrouw des huizes met vijf kinderen en een bij haar inwonende arbeider (de man was afwezig.) Toen zij door de vlammen wakker werden, was het met groot levensgevaar, dat de vrouw met bedoelden arbeider zich ieder met een der kinderen uit de brandende hut konden verwijderen, terwijl de overige drie kinderen een prooi der vlammen werden, alsmede al wat de bewoners bezaten. De slagtoflers waren kinde ren van 6 jaar, 2 jaar en 3 weken. Alle na- sporingen, door de politie in het werk gesteld, om de oorzaak van het ongeval te ontdekken, bleven vruchteloos. De lijkjes zijn vreeselijk verminkt van ouder de aseb gehaald. UTRECHT. Den 29sten Mei jl, is het monumen e a o v SHEERER I. V i. O i. II COURANT ADVERTENTIEN van 1 tot 4 regels, gewone letter 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 10 Cents, behalve 35 Cents Zegelregt voor iedere plaatsing. Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS ent Z.ATURDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden isj binnen deze Stad f 1.05 buiten de Stad franco/1.90 I V/

Sneeker Nieuwsblad nl | 1865 | | pagina 1