1865. EX ADIERTENT1E-BLAD VOOR DE STAD EN HET ARRONDISSEMENT SNEER. NIEUWS- No 47 14 Junij. Woensdag JAARGANG TWINTIGSTE Sedert eeti gcruimen tijd heerscht thamj Er loopt een gerucht, in de residentie vrij algemeen verspreid, dat onze Minister van Builenlandsche Zaken zal worden overgeplaatst naar Berlijn, als minister plenipotentiair bij den Koning van Pruissen. (rfe Tijd) - De Eerste Kamer der Siaten-Generaal zal donderdag den 22 Jimij hare werkzaamhe den hervatten. De Tweede Kamer heeft het ontwerp van wet nopens den accijns op het gedistilleerd, waaruit een groot deel van het equivalent voor de afschaffing der plaatselijk eaccijnsen gevonden wordt, aangenomen met algemeene stemmen. AMSTERDAM. De Brusselsche correspondent van de Amst. Cl. meldt, dat bij de Belgische regering berigt is ontvangen van de onze, dat het Waterloo- kruis niet zal geschonken worden aan de Bel gen, die in 1815 bij het Nederiandsche leger gediend hebben, maar alleen aan de Nederlan ders. ZWOLLE. De regtbank heeft den lljarigen Klaas Hendriks Bakker, uit Giethoorn, die in Febru ary jl. Albert Wuite met een ijshaak op het hoofd heeft geslagen, ten gevolge waarvan deze op 12 Maart is overleden, vrijgesproken, aan nemende dat de beklaagde zonder oordeel des onderscheids heeft gehandeld, doch gelast dut hij gedurende vier jaren in een verbeterhuis zal worden gebragt, ten einde aldaar te wor den in bewaring gehouden en opgevoed. -Voor eenige dagen verloor een landbou wer uit Raalle, onder de drukte van het markt gewoel alhier, eene portefeuilleinhoudende ƒ65 aan bank- en muntpapier. Nadat hij in angstig zoeken eenigen tijd had rondgeloopen ontving hij van eene groenleverkoopster, zeke re vrouw de Roos, de blijde tijding, dat haar elfjarig zoontje het verlorene op het Gasthuis - plein had teruggevonden en, na met andere jongens met de „mooije papiertjes’’ aan het spelen te zijn geweest, ze gelukkig nog onge schonden aan zijne moeder had gebragt. Hare eerlijkheid werd door den landbouwer beloond met eene gift van ƒ3 en de belofte om haar later nog een mud aardappelen te zullen zen den. 1 ASSEN. Den 8 Junij had te Meppel de gewone groote jaarlijksche grasverpachting plaats van de Oever- en andere hooilanden. De prijzen waren over ’t geheel hooger dan het vorige jaar. Er zijn stukken bij, die verre over de f 100 per bun der opbragten, gemiddeld bedroeg het 70 80 per bunder. Over ’t geheel waren de lan houden, dewijl geen oude strijder hetzij hij al den niet zoo goed bezet als het voorgaande dan niet huisvesting heeft verzocht, zal worden jaar. toegelateu, zoo hij daarvan niet is vooizien. BINNEN I. A ND s GRAVENHAGE. Een gezelschap van circa veertig hoeren en dames, die te zamen een pleizierlogt op het vaste land doen en uit Oostenrijk komen, zijn te ’s Hage aangekomen om het merkwaardige in de residentie en omstreken te bezigtigen. kenmsgevi.xg. N ATI ON A L E M I L 1 T 1 E. BURGEMEESTER on WETHOUDERS van <1 gemeente SNEER Gelet op het besluit van den Commissaris des Konings dezer Provincie van den 1 Mei I860, 2e Afd., no. 614, brengen door deze ter kennis van de belanghebbenden, dal hel onderzoek over de verlofgangers van de militie te land in deze Gemeente zal plaats hebben op maandag den 19 Junij e. k., des voormid- dags ten 10 ure, voor het gemeentehuis. Dat aan dat onderzoek zullen behooren deel te nemen de Miliciens-Verlofgangers van de vier oudste ligtingenvoor zoo ver zij vóór den Isten April jl. iu het genot van onbepaald verlof zijn gesteld. Dat de verlofganger bij het onderzoek moet verschijnen in uniform gekleed, en voorzien van de kleeding en uitrustingstukken, hem bij zijn vertrek met verlof medegegeven, van zijn zak boekje en van zijn verlofpas. Dat, behoudens het bepaalde in ad. 130 dier wet, een arrest van t w e e tot zes dagen dooi den Militie-Commissaris kan worden opgelegd aan den verlofganger: 1°. die, zonder geldige redenen, niet bij het onderzoek vei schijnt; 2°, die daarbij verschenen zijnde, zonder geldige redenen, niet voorzien is van de hier- voren vermelde voorwerpen; 3°. wiens kleeding of uitrustingstukken aan het onderzoek niet in voldoenden staat worden bevonden; 4°. die kleeding- of uitrustingstukken aan een ander toebehoorende, als de zijne vertoont. De verlofgangers worden herinnerd dat, nu er maar één onderzoek in hel jaar wordt ge houden, zij bepaaldelijk moeten opkomen en dal de strafbepalingen van art, 144 der wel stren gelijk zullen worden toegepasl op de zoodani- gen, die zonder geldige reden niet verschijnen en dat zoodanige verl -fgangers, die zich in eene andere gemeente gaan vestigen, de verpligting wordt voorgehouden, welke aan hen bij art. 134 der wet is opgelegd. SNEEK, 1 .Junij 1865 Burgemeester en Wethouders voomoemd WOUD A lie Secretaris, HAGA. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw den heer P. H. B. Motké hoofdinspecteur der directe be lastingen, in- en uitgaande regten en accijnsen bij hel departement van financiën. Z. M. heelt den vice-admiraal G. Vogelpoot en di n schout bij nacht R. van Voss op hun daartoe gedaan verzoek, Ier zake van langduri ge dienstop pensioen gesteld met dankbe tuiging voor hunne aan den lande bewezen diensten ei> onder toekenning van een jaarlijksch pensiöenaan den eerste van ƒ3000 en aan den tweede van ƒ2400. In de St. Cour, leest men het volgende: De commissie tot regeling van de verschil lende aangelegenheden belrekkelijk het feest dal in deze maand te Leiden zal worden gege ven ter eere van de strijders van 18131815 en tot viering van het SOjarig bestaan der Militaire Willemsordeheeft de èer ter alge meene kennis te brengen lo. Dat op daartoe bekomen magtiging het bedoelde feest niet op den 25, maar op Dingsdag den 27 Junij a. st. zal plaats hebben; 2o. dat hoewel boven en behalve het Invalidenhuis ook de kazerne aan de Wit te Poortde school aan het Elisabethsgasthuis, de diakonieschool in de Haarlemmerstraat en de Baaihal beschikbaar zijn gesteld tot huisves ting der oude strijders, die daartoe het verlan gen hebben te kennen gegeven, het evenwel niet doenlijk is aan allen, die zulks verzocht hebben, nachtverblijf te verschafFen 3o. dat als een gevolg van die omstandig heid aan de oude strijders welke in de pro vincie Zuidholland alsmede te Amsterdamte Haarlem en te Utrecht te huis behooren en die gereedelijk met de spoortreinen op een en den- zeifden dag kunnen aankomen en vertrekken geen huisvesting zal worden verstrekt, en de zen, gelijk ook de riddersdie het feest wen schee bij te wonen, worden verzocht zich eerst op dingsdag morgen den 27 Junij met de eerste morgentreinen naar Leiden te begeven, terwijl de overigen reeds op Maandag middag den 26 Junij aldaar worden verwacht, een en ander op de uren later bij het vast te stellen pro gramma aan te wijzen 4o. dal tol voorkoming van misverstand, op de toegangskaarten welke eerstdaags door lusscheukomst der gemeentebesturen aan de belanghebbenden zullen worden uilgereikt, be paaldelijk zal zijn aangewezen aan wie huisves ting zal kunnen worden verstrektwordende bij deze aan al de oude strijders, die eene toegangskaart ontvangen, dringend verzocht, dal bewijs mede te brengen en bij zich te COURANT. SNEEKER 1/ AD VEXTENTIEK van 1 tot 4 regels, gewone letter 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 10 Cents, behalve 35 Cents Zegelregt voor iedere plaatsing. Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS ent ZATÜRD'AGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is’ binnen deze Stad f 1.(55builen de Stad franco ƒ1.90 I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1865 | | pagina 1